معافیت کفالت
معافیت کفالت

جهت مشاوره اخذ فوری معافیت نظام وظیفه کفالت و مشاوره اخذ معافیت های پزشکی و کفالت ، راهنمای گرفتن کسری خدمت و امریه در تمامی ارگان های امریه پذیر با مرکز مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 – تماس از تلفن ثابت سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

معافیت سربازی کفالت از جمله مهم ترین و ساده ترین معافیت هایی هست که هر یک از مشمولین محترم می توانند بسته به شرایط خود از این معافیت به صورت دائم و یا موقت استفاده نمایند و صد البته هستند مشمولانی که به دلیل عدم اطلاع دقیق از قوانین معافیت سربازی کفالت از این مهم بهره مند نمی گردند و به خدمت سربازی اعزام می گردند.

افرادی هستند که آگاهی لازم برای دانستن نوع استفاده از شرایط معافیت خود را بلد نیستند و نمی دانند تحت چه شرایطی قادر خواهند بود تا از انجام خدمت معاف گردند.

اساسا در کشور ایران دو نوع معافیت وجود دارد. یکی معافیت به صورت موقت است و دیگری معافیت به صورت دائم مشمولان محترم می توانند جهت استفاده از این طرح و بررسی شرایط خود جهت استفاده از طرح معافیت کفالت سربازی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با شماره 9099072952 تماس حاصل نمایند.

معافیت سربازی کفالت چیست؟

معافیت سربازی کفالت به معافیتی اطلاق می گردد که به علت سرپرستی اشخاص خانواده شخص مشمول می تواند از آن استفاده کند. برای آنکه بدانید شما می توانید از معافیت سربازی کفالت استفاده کنید یا خیر می توانید با مشاوران ما تماس حاصل کرده و چگونگی استفاده از آن و شرایطش با خبر شوید.

یکی از انواع معافیت سربازی کفالت،‌معافیت برای کفالت مادر می باشد.یعنی هنگامی که شخص مشمول برای انجام خدمت سربازی ،‌سرپرستی و اختیارداری مادرش را عهده دار باشد و چنانچه طبق قانون بتواند از معافیت سربازی کفالت استفاده نماید،‌قادر خواهد بود تا از انجام خدمت سربازی معاف گردد.

حال افرادی که جزء این دسته هستند بایستی برای اخذ معافیت سربازی کفالت از طریق سرپرستی مادر جزئیات دقیق و اطلاعات کاملی داشته باشند که برای انجام این کار به مشکل برنخورند. برای کسب اطلاعات دقیق از نحوه انجام این کار می توانید با مشاوران تخصصی ایران تحصیل تماس حاصل کرده و تمام اطلاعاتی که نیاز دارید را از مشاوران ما درخواست کنید.

 

مراحل اخد معافیت سربازی کفالت

اولین قدم برای استفاده از معافیت سربازی کفالت آماده سازی ریز مدارک برای گرفتن آن می باشد.

اول اینکه مادر باید همسر نداشته باشد. یعنی یا همسرش فوت شده باشد و یا طلاق گرفته باشد.

دوم آنکه فرد مشمول بایستی تنها فرزند باشد و سن او از 18 سال عبور کرده باشد.

برخی افراد از این موضوع واهمه دارند که معافیتی که قرار است بگیرند به صورت دائم است یا موقت که در خصوص این موضوع مشاوران ما می توانند اطلاعات دقیقی در اختیار شما قرار دهند.

یک سری ملزومات دیگری وجود خواهد داشت که در گرفتن معافیت سربازی کفالت تأثیر زیادی می گذارد و آن این است که اگر مادر شاغل باشد و یا نباشد چه تغییری خواهد کرد و یا برادر و خواهر کوچکتر از 18 سال بود آیا به فرزند ذکور بالای 18 سال معافیت داده می شود یا خیر که در هر مرحله و هر مورد این شرایط متفاوت است .

یکی دیگر از شرایط اخذ معافیت سربازی کفالت ادعای گرفتن کفالت در زمانیکه پدر خانواده مفقودالاثر باشد و یا حبس بوده باشد که مراحل انجام این کار کمی متفاوت تر خواهد بود که مشاوران تخصصی ایران تحصیل از چگونگی انجام اینکار می توانند شما را باخبر کنند.

شرایط معافیت سربازی کفالت در سال 98

برای گرفتن معافیت کفالت پس از کسب اطلاعات لازم و دانستن مدارک مورد نیاز بایستی به مراکز پلیس +10 مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهید. تمامی مدارک را مسئولین پلیس +10 از شما می گیرند و چنانچه یقین پیدا کردند که می توانید از این نوع معافیت استفاده کنید و به شما تعلق می گیرد یعنی مدارک درست بودن احراز شود و یا اگر فرضا پدر و مادر از هم جدا شده باشند و حقانیت آن اثبات شود مدارک به نظام وظیفه ارجاع داده می شود .

آنگاه از سوی نظام وظیفه دعوتنامه ارسال می شود و بایستی در کمیسیون نظام وظیفه شرکت نمایید.چنانچه در کمیسیون نظر بر این موضوع شد که می توانید از معافیت سربازی کفالت مادر استفاده کنید ،‌فرد مشمول می تواند کارت پایان خدمتش را دریافت نماید و برایش ارسال می گردد.

مهمترین نکته این است که فرد مشمول نباید دارای غیبت باشد تا بتواند درخواست معافیت کفالت دهد و به مدارکش رسیدگی گردد. در غیر این صورت هرگز قادر نخواهد بود که از معافیت سربازی کفالت استفاده نماید.

 

جهت مشاوره اخذ فوری معافیت نظام وظیفه کفالت و مشاوره اخذ معافیت های پزشکی و کفالت ، راهنمای گرفتن کسری خدمت و امریه در تمامی ارگان های امریه پذیر با مرکز مشاوره نظام وظیفه ایران تحصیل تماس بگیرید

9099072952 – تماس از تلفن ثابت سراسر کشور

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 1 شب

 

کانال معافیت سربازی کفالت
کانال معافیت سربازی کفالت

مطالب مرتبط :

2 نظر برای «معافیت سربازی کفالت – مشاوره اخذ فوری انواع معافیت سربازی کفالت»

 • سلام وقت بخیر
  پدرم سه سال پیش فوت کردند
  مادرم تحت پوشش کمیته هستن
  برادرم وسطیم تحت پوشش بهزیستی هستن
  ما سه برادر هستیم
  بردار بزرگترم کفالت پدر رو در ۹ سال پیش گرفتند. الان هم اقامت ایتالیا دارند. و ازدواج کردند . و ایران نمیان
  میتونم کفالت مادر بگیرم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *