ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

مشکل ورود به سامانه آموزشیار

مشکل ورود به سامانه آموزشیار چیست؟

مشکل ورود به سامانه آموزشیار
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مشکل ورود به سامانه آموزشیار را چگونه برطرف کنیم؟ بسیاری از دانشجویان هنگام ورود به سامانه آموزشیار با چالش های متعددی روبرو می شوند. بسیاری به دنبال دریافت پاسخ این سوال هستند که به هنگام مشاهده خطای 403 آموزشیار، «در حال حاضر امکان ورود شما به سامانه وجود ندارد»، «هنگام ایجاد شناسه کاربری خطا رخ داده است» و غیره چیکار باید کنیم؟ چند راه‌حل برای برطرف کردن خطای آموزشیار و مشکلات سامانه آن وجود دارد؟

وجود مشکل در هنگام ورود به سامانه آموزشیار ممکن است موجب اختلال در روند تحصیل دانشجویان شود. به همین دلیل برای رفع مشکل ورود به سامانه آموزشیار راهکارهایی ارائه کرده ایم که در ادامه این مطلب به آنها خواهیم پرداخت. 

 

مشکل ورود به سامانه آموزشیار

مشکل ورود به سامانه آموزشیار را بسیاری از دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد  تجربه کرده اند و از آنجا که بیشتر امور دانشجویی مانند انتخاب واحد، پرداخت شهریه ، اعتراض به نمرات و … از طریق این سایت انجام می شود، وجود هر گونه مشکلی در ورود به سامانه می تواند موجب اختلال در روند تحصیل دانشجو شود.

در حال حاضر دانشجویانی وجود دارند که با مشکل ورود به سامانه آموزشیار مواجه می‌شوند. اصولا آن‌ها به دلیل تازه‌کار بودن با این سامانه آشنایی کامل ندارند و به صورت کلی نمی‌دانند چگونه خطای آموزشیار را برطرف کنند. سامانه آموزشیار نیز مانند تمام سامانه‌های دیگر با مشکلات و خطاهای زیادی روبرو می‌شود. به خصوص اگر تعداد مراجعه‌کنندگان آن در محدوده زمانی خاصی مانند انتخاب واحد، مشاهده نمرات ترم و غیره افزایش می‌یابد. به همین دلیل دانشجویان با خطاهای مختلفی مانند خطای 403 آموزشیار، «در حال حاضر امکان ورود شما به سامانه وجود ندارد»، «هنگام ایجاد شناسه کاربری خطا رخ داده است» و غیره مواجه می‌شوند.

از آنجا که این سامانه جزو یکی از سامانه‌های مهم دانشگاه آزاد است. به همین دلیل قصد داریم عمده‌ترین مشکل ورود به سامانه آموزشیار را برطرف کنیم تا دانشجویان بتوانند با خیال راحت وارد این سامانه شوند.

حل مشکل ورود به سامانه آموزشیار

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در موردمشاهده نمرات در آموزشیار کلیک کنید.

 

انواع مشکل ورود به سامانه آموزشیار 

دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد به هنگام کار با این سامانه دچار مشکلاتی می‌شوند. به طوری که آن‌ ها در گزارش‌های متعددی در مورد مشکل ورود به سامانه آموزشیار، انتخاب واحد، خطای 403 و غیره صحبت می‌کنند که هر کدام از مشکلات برای خود راه‌حل جداگانه‌ای دارد. حال در زیر قصد داریم به 3 تا از مهم‌ترین خطای آموزشیار اشاره کنیم که کارشناسان ایران تحصیل به دلیل تجربه بالا در این زمینه می‌توانند شما را بیشتر راهنمایی کنند.

 

خطای 403 سامانه آموزشیار 

یکی از مهم‌ترین مشکل ورود به سامانه دانشگاه آزاد، خطای 403 آموزشیار می‌باشد. این خطا در واقع اصطلاح 403 Forbidden Error است که در آن وب سرور IP شما را برای دسترسی به صفحه ممنوع کرده است. در این روش شما برای حل کردن مشکل باید فیلترشکن، پراكسي و آنتی‌ویروس‌های سیستم خود را غیرفعال کنید. زیرا آن‌ها باعث بسته شدن پورت‌های 80، 443 و 1935 می‌شوند که این پورت‌ها برای اتصال به سامانه دانشگاه آزاد لازم هستند. البته اگر شما از طریق گوشی آیفون قصد دارید وارد سامانه آموزشیار شوید بهتر است به جای استفاده از مرورگر Aloha   مرورگر firefox را جایگزین کنید.

حال با انجام این کارها و بازآوری زبانه سایت آموزشیار می‌توانید مشکل ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد را برطرف کنید. در غیر این صورت می‌توانید برای راهنمایی بیشتر خطای 403 آموزشیار با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

اطلاعیه

جهت ورود، در بخش نام کاربری سامانه آموزشیار باید شماره دانشجویی یا کد استادی و در بخش رمز عبور نیز باید کد ملی درج شود.

 

مشکل “عدم امکان ورود در حال حاضر” در سامانه آموزشیار

برخی از دانشجویان و اساتید به هنگام ورود به سامانه آموزشیار با خطای «در حال حاضر امکان ورود شما به سامانه وجود ندارد» مواجه می‌شوند که تاکنون موارد زیادی از آن گزارش شده است. این خطا معمولا به دو دلیل زیر رخ می‌دهد:

محدودیت زمانی

 دانشگاه آزاد برای انجام برخی امور مختلف مانند انتخاب واحد و مشاهده نمرات ترم که منجر به ایجاد ترافیک بالا در سایت می‌شود، زمان‌بندی خاصی را انجام داده است. مثلا طبق همین زمان‌بندی دانشجویان تهران تنها در محدوده زمانی خاصی می‌توانند به سامانه آموزشیار برای انتخاب واحد وارد شوند و دانشجویان شهرستان‌های دیگر در تاریخ مشخص دیگری این کار را انجام می‌دهند. لذا اگر دانشجویان در خارج از محدودیت زمانی خود به سایت آموزشیار مراجعه کنند لذا با خطا «در حال حاضر امکان ورود شما به سامانه وجود ندارد» مواجه خواهند شد. بنابراین دقت کنید که تنها در محدوده زمانی خاص خودتان به سامانه آموزشیار مراجعه کنید.

عادی نبودن وضعیت تحصیلی دانشجو

در صورتی که دانشجو فارغ‌التحصیل شده باشد نمی‌تواند وارد سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد شود.

هم‌چنین اگر دانشجو در ترم قبلی خود مرخصی گرفته باشد. در این صورت ابتدا برای تسویه‌حساب مالی خود به امور شهریه دانشگاه مراجعه کند و به کارشناس رشته خود در اداره ثبت اعلام کند که وضعیت تحصیلی آن را در سایت دانشگاه آزاد عادی کند. در غیر این صورت مشکل آموزشیار همچنان برای او باقی خواهد ماند.

البته دانشجویانی که سنوات آن‌ها به پایان رسیده است با مشکل «در حال حاضر امکان ورود شما به سامانه وجود ندارد» مواجه خواهند شد. آن‌ها برای حل این خطای آموزشیار باید در پرتال قبلی (سیستم خدمات دانشجویی) خود درخواست کمیسیون اتمام سقف سنوات بدهند. سپس شورای دانشگاه با درخواست آن‌ها موافقت می‌کند که در این صورت برای تسویه شهریه به امور شهریه دانشگاه مراجعه کنند. بعد از آن نیز به کارشناس رشته خود در اداره ثبت رجوع کرده و از او بخواهند که وضعیت تحصیلی آن‌ها را عادی کند.

پشتیبانی مشکل ورود به سامانه آموزشیار

 

جهت دریافت شماره دانشجویی دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

مشکل سامانه آموزشیار در هنگام ایجاد شناسه کاربری 

اگر دانشجویان به هنگام ورد به سامانه با مشکل «هنگام ایجاد شناسه کاربری خطا رخ داده است» مواجه شدند باید بدانند که این مشکل از جانب آن‌ها نیست. بلکه مشکل آموزشیار است و بهتر است در ساعات دیگری برای ورود به سامانه دانشگاه آزاد اقدام کنند. زیرا در اکثر مواقع به دلیل ترافیک بالا در سایت این خطا رخ می‌دهد.

حال اگر در ساعات دیگری به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد مراجعه کردند و دوباره این مشکل را دیدند، آنگاه راه‌حل‌های زیر را برای این مشکل در نظر بگیرند:

 • اعداد را به انگلیسی وارد کنند و به هنگام درج حروف انگلیسی به کوچک و بزرگ بودن آن‌ها دقت کنند.
 • مطمئن باشند که کد کاربری و رمز عبور خود را درست وارد می‌کنند. زیرا برخی از دانشجویان رمز عبور خود را تغییر می‌دهند و اشتباهی رمز عبور قبلی خود را وارد می‌کنند که در این صورت با خطای آموزشیار «هنگام ایجاد شناسه کاربری خطا رخ داده است» مواجه می‌شوند.
 • کوکی مرورگر خود را به صورت کامل پاک کنند که برای این کار می‌توانند با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنند تا آن‌ها شما را بیشتر راهنمایی کنند.
 • در صورتی که فیلترشکن یا VPN آن‌ها فعال باشد حتما آن را خاموش کنند. زیرا در این صورت سایت آموزشیار آن‌ها را کاربر خارج از کشور در نظر می‌گیرد و از این طریق اجازه ورود به سایت را نمی‌دهد.
 • در صورتی که برای چندمین بار با این خطای آموزشیار مواجه شدید بهتر است با زدن دکمه فراموشی رمز عبور یک رمز عبور جدید درست کنید. حال اگر با ایجاد رمز عبور جدید مشکل آموزشیار «هنگام ایجاد شناسه کاربری خطا رخ داده است» شما حل نشد، آنگاه از طریق سیستم تیکتینگ درخواست بازگردانی رمز عبور خود به حالت پیش فرض را ثبت کنید.
 • مرورگر خود را جهت ورود به سامانه عوض کنید.
 • ممکن است در برخی مواقع سایت آموزشیار با گوشی باز نشود. در این مواقع بهتر است با سیستم نیز امتحان کنید.
 • با کارشناس رشته خود تماس بگیرید تا وضعیت تحصیلی شما را مشاهده کنند و در صورت بروز مشکل آن را به شما اطلاع دهند.

حال اگر با هیچ یک از موارد بالا نتوانستید مشکل ورود به سامانه آموزشیار را برطرف کنید می‌توانید برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ایران تحصیل در تمام ساعات شبانه روز تماس بگیرید.

انواع مشکل ورود به سامانه آموزشیار

 

جهت اطلاع از انتخاب واحد ورودی های جدید دانشگاه آزاد کلیک کنید.

رفع مشکل ورود به سامانه آموزشیار

در مجموع می توان گفت چنانچه جهت ورود به سایت آموزشیار با مشکل روبرو می شوید، باید ابتدا موارد زیر را کنترل کنید و در صورتی که باز هم در بخش ورود مشکل داشتید، با کارشناسان پشتیبانی آموزشیار تماس گرفته و راهنمایی های لازم را از آن ها دریافت کنید. 

 1. دانشجویان و اساتید جهت ورود به سایت آموزشیار باید در ابتدای نام کاربری، کد واحد دانشگاهی را درج نمایند. به طور مثال کد دانشگاه آزاد یادگار امام 139 است و لازم است در ابتدای شماره دانشجویی که به عنوان نام کاربری استفاده می شود، درج گردد. یکی از علت های مشکل در ورود به سامانه آموزشیار بسیاری از دانشجویان و اساتید نیز درج نکردن کد دانشجویی می باشد.
 2. در قسمت نام کاربری و رمز عبور اعداد به انگلیسی درج شود.
 3. از صحت نام کاربری و رمز عبور خود اطمینان حاصل کنید.
 4. از یک مرورگر دیگر جهت ورود به سامانه آموزشیار استفاده کنید، به طور مثال اگر مرورگر شما فایرفاکس است، بهتر است مرورگر کروم را نیز امتحان نمایید.
 5. کوکی مرورگر مورد استفاده خود را پاک کنید.
 6. چنانچه از فیلترشکن استفاده می کنید، چند دقیقه پیش از ورود به سامانه آموزشیار باید آن را غیرفعال کنید تا آی پی شما برای سامانه آموزشیار ناشناس نباشد.
 7. چنانچه با گوشی مشکل ورود به سامانه آموزشیار را دارید، با کامپیوتر نیز امتحان کنید.

 

برای کسب اطلاع از شرایط حذف و اضافه در سامانه آموزشیار کلیک کنید.

 

تماس با پشتیبانی برای رفع مشکل ورود به سامانه آموزشیار

چنانچه با راهکارهایی که اشاره شد، باز هم در ورود به سایت آموزشیار موفق نبود، باید با واحد پشتیبانی سامانه تماس گرفته تا راهنمایی های لازم را دریافت کنید. ارتباط با پشتیبانی سامانه آموزشیار از طریق تماس تلفنی با شماره 91070065 – 021 و یا ورود به سایت pasokh.iau.ac.ir امکان پذیر خواهد بود..

کارشناسان پشتیبانی سامانه آموزشیار در ساعات اداری پاسخگوی اساتید و دانشجویان می باشند. قابل ذکر است در صورت عدم دسترسی به پشتیبانی رسمی، می توانید با مشاوران ایران تحصیل ارتباط برقرار کنید. 

 

جدیدترین اخبار پیرامون سامانه آموزشیار

فرآیند انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد با رونمایی از نسخه جدید سایت آموزشیار آغاز شد

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، ایمان عطار زاده مدیر کل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این که فرایند انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از شنبه ۱۲ شهریور بر اساس جدول زمان‌ بندی انتخاب واحد استانی آغاز شده است، گفت: همزمان با این فرایند، نسخه جدید سایت آموزشیار به آدرس edu.ir و نسخه آزمایشی سامانه جدید آموزشیار نیز رونمایی و در اختیار تمام دانشجویان قرار گرفت.

وی افزود: اجرای آزمایشی نسخه جدید سامانه آموزشیار در مرحله اول در استان تهران برنامه ریزی شده است و به مرور برای سایر استان‌ ها نیز فعال می شود.

اختلال در سامانه آموزشیار و تاخیر در پرداخت وام ودیعه مسکن

عده‌ ای از دانشجویان قصد انتخاب واحد دارند متاسفانه دانشگاه آزاد اقدام به به روزرسانی سیستم آموزشیار کرده و به علت به روز رسانی هیچ یک از دانشجویان دسترسی به سیستم فوق را ندارند.

رفع مشکل ورود به سامانه آموزشیار

 

اطلاعیه

دانشجویان و اساتید می توانند از طریق تماس با کارشناسان پشتیبانی آموزشیار، مشکلات ورود به سامانه آموزشیار را برطرف کنند.

 

خلاصه مطلب

سامانه آموزشیار یکی از سامانه‌ های جدید دانشگاه آزاد است که فعالیت خود را از سال تحصیلی 1399 آغاز کرده است و امکانات بسیاری در اختیار محصلین قرار می دهد. دانشجویان آزاد نیز برای انجام امور مختلف دانشجویی، شهریه، انتخاب واحد، حذف و اضافه، مشاهده نمرات و غیره به این سامانه مراجعه می‌ کنند. حال در این میان دانشجویانی وجود دارند که به هنگام ورود به این سامانه با خطای آموزشیار مواجه می‌شوند.

در اکثر مواقع دانشجویان می‌ توانند با خاموش کردن فیلترشکن یا مراجعه در ساعات دیگر به این سامانه آن‌ ها را برطرف کنند. اما در مواقعی که آن‌ ها نمی‌ توانند مشکل آموزشیار خود را حل کنند، باید با پشتیبانی سامانه تماس بگیرند. حال اگر شما بعد از مطالعه مقاله بالا نتوانستید مشکل ورود به سامانه دانشگاه آزاد را برطرف کنید، می‌ توانید از تجربه کارشناسان ایران تحصیل استفاده نمایید.

 

جهت دانلود این مقاله کلیک کنید.

 

5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

عمده‌ترین مشکل ورود به سامانه آموزشیار چیست؟

 در حال حاضر عمده‌ترین مشکل ورود به سامانه دانشگاه آزاد درست وارد نکردن نام کاربری و رمز عبور است. معمولا نام کاربری دانشجو، همان شماره دانشجویی و رمز عبور نیز کد ملی دانشجو می‌باشد. 

چگونه خطای 403 آموزشیار را حل کنیم؟

در این مقاله در مورد نحوه حل این مشکل آموزشیار صحبت کردیم که شما برای این کار باید فیلترشکن، VPN یا آنتی ویروس خود را غیرفعال کنید.

چگونه خطای آموزشیار «در حال حاضر امکان ورود شما به سامانه وجود ندارد» را برطرف کنیم؟

در بالا در مورد خطای آموزشیار «در حال حاضر امکان ورود شما به سامانه وجود ندارد» صحبت کردیم که شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن‌ها می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

نظرات

 1. Yousefi
  ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸

  سلام وقت بخیر
  من میخواهم که تسویه کنم منتها وقتی روی گزینه مدیریت مالی میزنم اون کادر برام نمایش داده نمیشه که مبلغ رو وارد کنم گزینه پرداخت الکترونیکی هم ندارم کسی میدونه مشکل چیه؟

  • tahmasebi
   ۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۷

   سلام مشکل ز سامانه ی آموزشیار میباشد شما برای راهنمایی بیشتر با واحد دانشگاهیتون تماس بگیرید.

 2. negin
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۷

  سلام . من وقتی وارد اپیکیشن اموزشیار که میشم پیام (خطا در دریافت زمامبندی درس)میاد برام میدونید مشکل از کجاس؟

  • JAVADI
   ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

   سلام وقت بخیر
   باید با آموزش دانشگاه تماس بگیرین.

  • علی فرهادی
   ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۸

   سلام . من وقتی وارد اپیکیشن اموزشیار که میشم پیام (خطا در دریافت زمامبندی درس)میاد برام میدونید مشکل از کجاس؟

   • tahmasebi
    ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۲

    سلام وقت بخیر، خطای آموزشیار میتونه بدلیل ضعف خود برنامه و یا اشکال در موتور جستجوگرتون باشه. نوع مرورگرتون رو عوض کنید و مجدد امتحان کنید اگر به نتیجه نرسیدید با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید.

   • مشاور ملکی
    ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۳

    سلام وقت بخیر
    به بخش اموزش دانشگاه مراجعه کنید.

 3. Mahdi
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۳۵

  سلام من شماره دانشجویی دائمم رو گرفتم میخوام وارد سامانه بشم ک شهریه رو بریزم کد تایید برام ارسال نمیشه ۲ روزه دارم امتحان میکنم… مشکل کجاس

  • abbasi
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۵

   سلام وقت بخیر . اپلیگیشن ایگپ را نصب کنید

  • Kosar
   ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۸

   سلام منم همین مشکلو دارم برای شما حل شد؟اگه اره چیکار کردین

   • karimi
    ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۰

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 4. زهرا رضایی
  ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

  سلام من حدودا یک هفته هست که مدارکم رو بارگذاری کردم ولی پیامک تائید و همچنین شماره دانشجویی دائم برام نیومده ،با توجه به اینکه کلاسها شروع شده باید مدارکم رو حضوری ببرم یا نه ؟
  سپاس از پاسخگویی

  • isaei
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۸

   سلام وقتتون بخیر
   به علت شلوغی سایت با مشکل مواجه شدید
   میتونید حضوری پیگیری کنید .

 5. شادی
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۸

  سلام
  برای من زمان ورود پیغام
  خطایی رخ داده است مجددا تلاش کنید
  این یک هفته ست نمیتونم ورود کنم

  • ekhlasi
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۰

   سلام وقت بخیر مرورگر خودرا عوض کنید و با Firefox امتحان نمایید

   • شادی
    ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۰

    متاسفانه باز به همون شکله

 6. علیرضا
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۲

  چرا گزینه آخرین وضعیت ثبت نام (ترم جاری) نیست؟

  • ekhlasi
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۴

   سلام وقت بخیر دوست عزیز ابتدا باید شهریه خود را از قسمت مدیریت مالی پرداخت کنید تا سایر گزینه ها برای شما نمایش داده شود

   • سلام . قسمت مدیریت مالی فعال نیست . درقسمت جستجو مینویسم همچین گزینه ای نمیاد . پیغام میاد تکمیل خودکار خاموس است
    ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۹

    پیغام تکمیل خودکار خاموش است در قسمت جستجو به چه معنیه ؟ هیچ گزینه ای برای جستجو فعال نیست

    • behrouzi
     ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۴

     سلام روزتون بخیر جهت پشتیبانی و بررسی تماس حاصل فرمایید

     • علی فرهادی
      ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۸

      سلام . من وقتی وارد اپیکیشن اموزشیار که میشم پیام (خطا در دریافت زمامبندی درس)میاد برام میدونید مشکل از کجاس؟

     • مشاور بهروزی
      ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹

      سلام روزتون بخیر جهت بررسی تماس حاصل فرمایید

 7. م ا
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۶

  من مشكل خطاي ٤٠٣ را دارم . و خارج از ايران هستم. چجوري ميتونم وارد سايت بشم؟؟ راهي ندارم براي تغيير پروكسي . لطفااااا كمكم كنين

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام . وی پی ان ایران که آی پی استاتیک ایران باشد باید وارد شوید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور