تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
مشکل ورود به سامانه آموزشیار

مشکل ورود به سامانه آموزشیار چیست؟ + 3 روش رفع خطا | ایران تحصیل

مشکل ورود به سامانه آموزشیار
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مشکل ورود به سامانه آموزشیار را چگونه برطرف کنیم؟ به هنگام مشاهده خطای 403 آموزشیار، «در حال حاضر امکان ورود شما به سامانه وجود ندارد»، «هنگام ایجاد شناسه کاربری خطا رخ داده است» و غیره چیکار باید کنیم؟ چند راه‌حل برای برطرف کردن خطای آموزشیار و مشکلات سامانه آن وجود دارد؟ در صورت لزوم برای برطرف کردن مشکل ورود به سامانه دانشگاه آزاد در اسرع وقت چیکار باید کنیم؟

در حال حاضر دانشجویانی وجود دارند که با مشکل ورود به سامانه آموزشیار مواجه می‌شوند. اصولا آن‌ها به دلیل تازه‌کار بودن با این سامانه آشنایی کامل ندارند و به صورت کلی نمی‌دانند چگونه خطای آموزشیار را برطرف کنند. سامانه آموزشیار نیز مانند تمام سامانه‌های دیگر با مشکلات و خطاهای زیادی روبرو می‌شود. به خصوص اگر تعداد مراجعه‌کنندگان آن در محدوده زمانی خاصی مانند انتخاب واحد، مشاهده نمرات ترم و غیره افزایش می‌یابد. به همین دلیل دانشجویان با خطاهای مختلفی مانند خطای 403 آموزشیار، «در حال حاضر امکان ورود شما به سامانه وجود ندارد»، «هنگام ایجاد شناسه کاربری خطا رخ داده است» و غیره مواجه می‌شوند.

از آنجا که این سامانه جزو یکی از سامانه‌های مهم دانشگاه آزاد است. به همین دلیل قصد داریم عمده‌ترین مشکل ورود به سامانه آموزشیار را برطرف کنیم تا دانشجویان بتوانند با خیال راحت وارد این سامانه شوند.

 

جهت دریافت مشاوره در مورد مشکل ورود به سامانه آموزشیار چیست، روش رفع خطا سامانه آموزشیار، مشکل ورود به سامانه دانشگاه آزاد، خطای 403 آموزشیار، حل کردن مشکل «در حال حاضر امکان ورود شما به سامانه وجود ندارد» در آموزشیار، مشکل «هنگام ایجاد شناسه کاربری خطا رخ داده است» را در سامانه آموزشیار چگونه برطرف کنیم، خطای آموزشیار و مشکل آموزشیار با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

اطلاعیه
فرزاد جهان بین، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد، گفت برای دانشجویان ممتاز علمی، نفرات برتر آزمون سراسری،
دانشجویان ممتاز ورزشی، قاریان و حافظان قرآن، نفرات برتر فرهنگی و هنری، دانشجویان عضو باشگاه پژوهشگران جوان،
دانشجویان دارای عناوین علمی، خانواده‌هایی که بیش از یک دانشجوی دانشگاه آزاد دارند، دانشجویانی که بیماری خاص دارند
و کسانی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند تخفیف شهریه می‌دهیم.

 

 

خطای 403 آموزشیار

خطای 403 آموزشیار

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاهده نمرات در آموزشیار کلیک کنید.

 

 

مشکل ورود به سامانه آموزشیار را چگونه برطرف کنیم؟

دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد به هنگام کار با این سامانه دچار مشکلاتی می‌شوند. به طوری که آن‌ها در گزارش‌های متعددی در مورد مشکل ورود به سامانه آموزشیار، انتخاب واحد، خطای 403 و غیره صحبت می‌کنند که هر کدام از مشکلات برای خود راه‌حل جداگانه‌ای دارد. حال در زیر قصد داریم به 3 تا از مهم‌ترین خطای آموزشیار اشاره کنیم که کارشناسان ایران تحصیل به دلیل تجربه بالا در این زمینه می‌توانند شما را بیشتر راهنمایی کنند.

 

حل خطای 403 آموزشیار دانشگاه آزاد

یکی از مهم‌ترین مشکل ورود به سامانه دانشگاه آزاد، خطای 403 آموزشیار می‌باشد. این خطا در واقع اصطلاح 403 Forbidden Error است که در آن وب سرور IP شما را برای دسترسی به صفحه ممنوع کرده است. در این روش شما برای حل کردن مشکل باید فیلترشکن، پراكسي و آنتی‌ویروس‌های سیستم خود را غیرفعال کنید. زیرا آن‌ها باعث بسته شدن پورت‌های 80، 443 و 1935 می‌شوند که این پورت‌ها برای اتصال به سامانه دانشگاه آزاد لازم هستند. البته اگر شما از طریق گوشی آیفون قصد دارید وارد سامانه آموزشیار شوید بهتر است به جای استفاده از مرورگر Aloha   مرورگر firefox را جایگزین کنید.

حال با انجام این کارها و بازآوری زبانه سایت آموزشیار می‌توانید مشکل ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد را برطرف کنید. در غیر این صورت می‌توانید برای راهنمایی بیشتر خطای 403 آموزشیار با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

حل مشکل «در حال حاضر امکان ورود شما به سامانه وجود ندارد» در سامانه آموزشیار

برخی از دانشجویان و اساتید به هنگام ورود به سامانه آموزشیار با خطای «در حال حاضر امکان ورود شما به سامانه وجود ندارد» مواجه می‌شوند که تاکنون موارد زیادی از آن گزارش شده است. این خطا معمولا به دو دلیل زیر رخ می‌دهد:

 

در حال حاضر امکان ورود شما به سامانه وجود ندارد

در حال حاضر امکان ورود شما به سامانه وجود ندارد

 

 

جهت اطلاع از انتخاب واحد ورودی های جدید دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

محدودیت زمانی

 دانشگاه آزاد برای انجام برخی امور مختلف مانند انتخاب واحد و مشاهده نمرات ترم که منجر به ایجاد ترافیک بالا در سایت می‌شود، زمان‌بندی خاصی را انجام داده است. مثلا طبق همین زمان‌بندی دانشجویان تهران تنها در محدوده زمانی خاصی می‌توانند به سامانه آموزشیار برای انتخاب واحد وارد شوند و دانشجویان شهرستان‌های دیگر در تاریخ مشخص دیگری این کار را انجام می‌دهند. لذا اگر دانشجویان در خارج از محدودیت زمانی خود به سایت آموزشیار مراجعه کنند لذا با خطا «در حال حاضر امکان ورود شما به سامانه وجود ندارد» مواجه خواهند شد. بنابراین دقت کنید که تنها در محدوده زمانی خاص خودتان به سامانه آموزشیار مراجعه کنید.

 

عادی نبودن وضعیت تحصیلی دانشجو

در صورتی که دانشجو فارغ‌التحصیل شده باشد نمی‌تواند وارد سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد شود.

هم‌چنین اگر دانشجو در ترم قبلی خود مرخصی گرفته باشد. در این صورت ابتدا برای تسویه‌حساب مالی خود به امور شهریه دانشگاه مراجعه کند و به کارشناس رشته خود در اداره ثبت اعلام کند که وضعیت تحصیلی آن را در سایت دانشگاه آزاد عادی کند. در غیر این صورت مشکل آموزشیار همچنان برای او باقی خواهد ماند.

البته دانشجویانی که سنوات آن‌ها به پایان رسیده است با مشکل «در حال حاضر امکان ورود شما به سامانه وجود ندارد» مواجه خواهند شد. آن‌ها برای حل این خطای آموزشیار باید در پرتال قبلی (سیستم خدمات دانشجویی) خود درخواست کمیسیون اتمام سقف سنوات بدهند. سپس شورای دانشگاه با درخواست آن‌ها موافقت می‌کند که در این صورت برای تسویه شهریه به امور شهریه دانشگاه مراجعه کنند. بعد از آن نیز به کارشناس رشته خود در اداره ثبت رجوع کرده و از او بخواهند که وضعیت تحصیلی آن‌ها را عادی کند.

 

 

جهت دریافت شماره دانشجویی دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

 

حل مشکل آموزشیار «هنگام ایجاد شناسه کاربری خطا رخ داده است»

اگر دانشجویان به هنگام ورد به سامانه با مشکل «هنگام ایجاد شناسه کاربری خطا رخ داده است» مواجه شدند باید بدانند که این مشکل از جانب آن‌ها نیست. بلکه مشکل آموزشیار است و بهتر است در ساعات دیگری برای ورود به سامانه دانشگاه آزاد اقدام کنند. زیرا در اکثر مواقع به دلیل ترافیک بالا در سایت این خطا رخ می‌دهد.

 

هنگام ایجاد شناسه کاربری خطا رخ داده است

هنگام ایجاد شناسه کاربری خطا رخ داده است

 

 

جهت اطلاع از شماره دانشجویی سامانه آموزشیار کلیک کنید.

 

 

حال اگر در ساعات دیگری به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد مراجعه کردند و دوباره این مشکل را دیدند، آنگاه راه‌حل‌های زیر را برای این مشکل در نظر بگیرند:

 

 • اعداد را به انگلیسی وارد کنند و به هنگام درج حروف انگلیسی به کوچک و بزرگ بودن آن‌ها دقت کنند.
 • مطمئن باشند که کد کاربری و رمز عبور خود را درست وارد می‌کنند. زیرا برخی از دانشجویان رمز عبور خود را تغییر می‌دهند و اشتباهی رمز عبور قبلی خود را وارد می‌کنند که در این صورت با خطای آموزشیار «هنگام ایجاد شناسه کاربری خطا رخ داده است» مواجه می‌شوند.
 • کوکی مرورگر خود را به صورت کامل پاک کنند که برای این کار می‌توانند با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنند تا آن‌ها شما را بیشتر راهنمایی کنند.
 • در صورتی که فیلترشکن یا VPN آن‌ها فعال باشد حتما آن را خاموش کنند. زیرا در این صورت سایت آموزشیار آن‌ها را کاربر خارج از کشور در نظر می‌گیرد و از این طریق اجازه ورود به سایت را نمی‌دهد.
 • در صورتی که برای چندمین بار با این خطای آموزشیار مواجه شدید بهتر است با زدن دکمه فراموشی رمز عبور یک رمز عبور جدید درست کنید. حال اگر با ایجاد رمز عبور جدید مشکل آموزشیار «هنگام ایجاد شناسه کاربری خطا رخ داده است» شما حل نشد، آنگاه از طریق سیستم تیکتینگ درخواست بازگردانی رمز عبور خود به حالت پیش فرض را ثبت کنید.
 • مرورگر خود را جهت ورود به سامانه عوض کنید.
 • ممکن است در برخی مواقع سایت آموزشیار با گوشی باز نشود. در این مواقع بهتر است با سیستم نیز امتحان کنید.
 • با کارشناس رشته خود تماس بگیرید تا وضعیت تحصیلی شما را مشاهده کنند و در صورت بروز مشکل آن را به شما اطلاع دهند.

حال اگر با هیچ یک از موارد بالا نتوانستید مشکل ورود به سامانه آموزشیار را برطرف کنید می‌توانید برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ایران تحصیل در تمام ساعات شبانه روز تماس بگیرید.

 

حل مشکل نبود گزینه انتخاب واحد در آموزشیار

در برخی مواقع دانشجویان برای انتخاب واحد گزینه «انتخاب واحد» در آموزشیار را مشاهده نمی‌کنند. این خطای آموزشیار معمولا برای کسانی رخ می‌دهد که شهریه یا قسط وام‌های خود را واریز نکردند. برای همین آن‌ها باید مراحل زیر را جهت تسویه بدهی‌های خود در ترم قبل اقدام کنند.

 

مشکل نبود انتخاب واحد در آموزشیار

مشکل نبود انتخاب واحد در آموزشیار

 

 

برای بازیابی رمز عبور و نام کاربری سامانه آموزشیار  کلیک کنید.

 

 

 • گزینه صندوق رفاه دانشجویی را کلیک کنند.
 • گزینه درخواست/پیگیری تسهیلات را بزنند.
 • حال در صفحه جدید باز شده گزینه سه نقطه را کلیک کنند.
 • میزان بدهی دانشجو در بالای کادر مشخص خواهد شد که باید تمام آن را پرداخت کند.
 • سپس گزینه خروج را زده و بعد از 15 دقیقه دوباره وارد سامانه شوند.

البته دانشجویان باید دقت کنند که علاوه بر پرداخت بدهی‌های ترم قبلی خود باید برای باز شدن انتخاب واحد ترم جاری، شهریه ثابت را نیز پرداخت کنند تا مشکل انتخاب واحد آن‌ها حل شود.

 

دانشجویان جدیدالورود اتباع خارجی به جای کد ملی چه کدی را وارد کنند؟

دانشجویان اتباع خارجی که برای تحصیل در دانشگاه‌های آزاد ایران نام‌نویسی کردند باید به هنگام ورود به سامانه آموزشیار به جای کد ملی از کد اتباع خارجی خود استفاده کنند. حال اگر باز هم مشکل ورود به سامانه دانشگاه آزاد آن‌ها برطرف نشد می‌توانند با پشتیبان آموزشیار تماس بگیرند.

 

چگونه مشکل آموزشیار اتمام ظرفیت را انتخاب واحد برطرف کنیم؟

دانشجویانی که قصد ثبت‌نام در دانشگاه آزاد را دارند بهتر است در اسرع وقت انتخاب واحد خود را در آموزشیار انجام دهند. زیرا هر کدام از کلاس‌ها برای خود ظرفیت خاصی دارد که در صورت تکمیل ظرفیت، با خطای اتمام ظرفیت مواجه خواهند شد. بنابراین سعی کنید به هنگام انتخاب واحد ابتدا دروس اصلی و کم ظرفیت را انتخاب کنید و بعد از آن دروسی که ظرفیت بیشتری دارند را انتخاب کنید. البته اگر ظرفیت کلاس‌ها تکمیل شده باشد می‌توانید در حذف و اضافه آن را انجام دهید.

 

 

برای حذف و اضافه در سامانه آموزشیار کلیک کنید.

 

 

مشکل ورود به سامانه آموزشیار” غیرفعال بودن ارزشیابی اساتید “

برخی از دانشجویان با وجود آن که شهریه خود را پرداخت کردند، بخش ارزشیابی اساتید برای آن‌ها فعال نمی‌باشد. معمولا این دسته از دانشجویان تقسیط شهریه دارند و باید شهریه خود را در بخش «صندوق رفاه» پرداخت کنند. ولی آن‌ها در اکثر مواقع اشتباهی بدهی شهریه خود را در بخش «مدیریت مالی شهریه» واریز می‌کنند.

 

مشکل آموزشیار نبود ارزشیابی اساتید

مشکل آموزشیار نبود ارزشیابی اساتید

 

به همین دلیل بخش ارزشیابی اساتید برای آن‌ها بارگذاری نمی‌شود. زیرا قسط آن‌ها در صندوق رفاه باقی مانده است و آن‌ها باید برای این کار به صندوق رفاه مراجعه کنند. حال اگر تراز مالی آن‌ها در مدیریت وضعیت مالی «تسویه» یا «بستانکار» باشد برای اعلام مجوز عدم بدهی با امور شهریه صحبت کنند.

 

 

برای اطلاع از قوانین انتخاب واحد دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

 

چگونه مشکل دریافت کارت ورود به جلسه و ارزشيابی اساتید را حل کنیم؟

دانشجویانی که با این مشکل سامانه دانشگاه آزاد مواجه می‌شوند باید راه‌حل زیر را برای برطرف کردن آن امتحان کنند:

 • نیمسال خود را به سال و ترم مورد نظر تغییر دهند.
 • گزینه مدیریت وضعیت مالی را از بخش ثبت‌نام دروس دانشجو انتخاب کنند و در آن ترازنامه مالی خود را بررسی کنند. در صورت داشتن هرگونه بدهی آن را تسویه کنند. البته لازم به ذکر است که در صورت تسویه مالی باید هزینه بیمه و خدمات آموزشی را نیز واریز کنند.
 • آن‌ها باید دقت کنند که قسمت‌بندی شهریه را از طریق منوی صندوق رفاه انجام دهند تا ارزشیابی اساتید و کارت ورود به جلسه برای آن‌ها باز شود.
 • سپس باید از منوی ارزشیابی –دروس مورد نظر را انتخاب و ارزشیابی کنند و پس از آن کارنامه خود را مشاهده و چاپ کنند.

 

 

برای پشتیبانی سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

 

 

اطلاعیه
مهلت حذف و اضافه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای نیمسال دوم سال تحصیلی 1401 -1401 در 5 اسفند ماه پایان یافت.
حذف و اضافه در این دانشگاه از 30 بهمن ماه آغاز شده بود و با 6 روز مهلت در 5 اسفند ماه تمام شد.

 

 

 

جهت دریافت مشاوره در مورد مشکل ورود به سامانه آموزشیار چیست، روش رفع خطا سامانه آموزشیار، مشکل ورود به سامانه دانشگاه آزاد، خطای 403 آموزشیار، حل کردن مشکل «در حال حاضر امکان ورود شما به سامانه وجود ندارد» در آموزشیار، مشکل «هنگام ایجاد شناسه کاربری خطا رخ داده است» را در سامانه آموزشیار چگونه برطرف کنیم، خطای آموزشیار و مشکل آموزشیار با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

خلاصه مطلب

سامانه آموزشیار یکی از سامانه‌های جدید دانشگاه آزاد است که فعالیت خود را از سال تحصیلی 1399-1401 آغاز کرده است. دانشجویان آزاد نیز برای انجام امور مختلف دانشجویی، شهریه، انتخاب واحد، حذف و اضافه، مشاهده نمرات و غیره به این سامانه مراجعه می‌کنند. حال در این میان دانشجویانی وجود دارند که به هنگام ورود به این سامانه با خطای آموزشیار مواجه می‌شوند. در اکثر مواقع دانشجویان می‌توانند با خاموش کردن فیلترشکن یا مراجعه در ساعات دیگر به این سامانه آن‌ها را برطرف کنند. اما در مواقعی که آن‌ها نمی‌توانند مشکل آموزشیار خود را حل کنند به راه‌حل آن‌ها در بالا بسنده کردیم. حال اگر شما بعد از مطالعه مقاله بالا نتوانستید مشکل ورود به سامانه دانشگاه آزاد را برطرف کنید می‌توانید از تجربه کارشناسان ایران تحصیل استفاده کنید.

 

 

جهت دانلود این مقاله کلیک کنید.

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

عمده‌ترین مشکل ورود به سامانه آموزشیار چیست؟

 در حال حاضر عمده‌ترین مشکل ورود به سامانه دانشگاه آزاد درست وارد نکردن نام کاربری و رمز عبور است. معمولا نام کاربری دانشجو، همان شماره دانشجویی و رمز عبور نیز کد ملی دانشجو می‌باشد. دانشجویان باید دقت کنند که برای ورود به سایت آموزشیار باید در ابتدا شماره دانشجویی خود کد واحد دانشگاه را نیز درج کنند.

چگونه خطای 403 آموزشیار را حل کنیم؟

در این مقاله در مورد نحوه حل این مشکل آموزشیار صحبت کردیم که شما برای این کار باید فیلترشکن، VPN یا آنتی ویروس خود را غیرفعال کنید.

چگونه خطای آموزشیار «در حال حاضر امکان ورود شما به سامانه وجود ندارد» را برطرف کنیم؟

در بالا در مورد خطای آموزشیار «در حال حاضر امکان ورود شما به سامانه وجود ندارد»، «هنگام ایجاد شناسه کاربری خطا رخ داده است» و غیره صحبت کردیم که شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن‌ها می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. شادی
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۸

  سلام
  برای من زمان ورود پیغام
  خطایی رخ داده است مجددا تلاش کنید
  این یک هفته ست نمیتونم ورود کنم

  • ekhlasi
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۰

   سلام وقت بخیر مرورگر خودرا عوض کنید و با Firefox امتحان نمایید

   • شادی
    ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۰

    متاسفانه باز به همون شکله

 2. علیرضا
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۲

  چرا گزینه آخرین وضعیت ثبت نام (ترم جاری) نیست؟

  • ekhlasi
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۴

   سلام وقت بخیر دوست عزیز ابتدا باید شهریه خود را از قسمت مدیریت مالی پرداخت کنید تا سایر گزینه ها برای شما نمایش داده شود

 3. م ا
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۶

  من مشكل خطاي ٤٠٣ را دارم . و خارج از ايران هستم. چجوري ميتونم وارد سايت بشم؟؟ راهي ندارم براي تغيير پروكسي . لطفااااا كمكم كنين

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام . وی پی ان ایران که آی پی استاتیک ایران باشد باید وارد شوید

ایران تحصیل
تماس با مشاور