تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله

مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله

مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

چنانچه دانشگاه بقیه الله را برای ادامه تحصیل انتخاب نموده اید، بهتر است از مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله اطلاع یابید و همه چیز درباره دانشگاه بقیه الله را بدانید. از مزایای دانشگاه بقیه الله نسبت به سایر دانشگاه دارای شرایط خاص، داشتن رشته های پزشکی و پیراپزشکی می باشد. معایب دانشگاه بقیه الله آنقدر کم است که با وجود جو دانشگاه بقیه الله فراموش می شود. در ادامه به پاسخ این سوال که پزشکی بقیه الله خوبه؟ خواهیم پرداخت.

مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله به نسبت سایر دانشگاه های دیگر تا حدودی متفاوت می باشد. با توجه به اینکه مزایای دانشگاه بقیه الله بسیار بیشتر از معایب آن می باشد و همچنین امنیت شعلی و یا تحصیلی برای پذیرفته شدگان این دانشگاه وجود خواهد داشت، لذا شرایط تحصیلی و شغلی بسیار بهتری را برای داوطلبان در آینده فراهم خواهد نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با همه چیز درباره دانشگاه بقیه الله می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

 

جهت اطلاع دقیق از مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله شرایط پذیرش در این دانشگاه و حقوق دوران دانشجویی این دانشگاه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

می توان گفت که مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله برای تمامی رشته های پزشکی و پیراپزشکی یکسان می باشد.

 

 

مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله چیست؟

 

مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله چیست؟

مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله چیست؟

 

تحصیل در هر یک از دانشگاه‌های کشور مزایا و معایب خاص خود را خواهد داشت. به طور معمول ما در دانشگاه هایی که شرایط یکسانی دارند، به دنبال اطلاع از مزایا و معایب نمی باشیم . اما برای دانشگاه های با شرایط خاص معمولاً به دنبال کسب اطلاعات بیشتری برای انتخاب رشته و یا ادامه تحصیل در دانشگاه هستیم.

رویکرد دانشگاه بقیه الله برای تحصیل دانشجویان نسبت به سایر دانشگاه‌های دیگر کمی متفاوت می باشد. قبل از اینکه به مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله پردازیم، بهتر است مقایسه‌ای با برخی از دانشگاه‌های دارای شرایط خاص همانند دانشگاه فرهنگیان صحبت کنیم. همانند دانشگاه فرهنگیان، شما از بدو ورود به این دانشگاه به استخدام سپاه پاسداران در خواهد آمد.

مطابق با آنچه در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی می گذرد و یا برخی از دانشگاه های با شرایط خاص دیگر، شما به هنگام تحصیل در این دانشگاه نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه ای نخواهید داشت و خود دانشگاه؛ تمامی این هزینه ها را متقبل خواهد شد. همچنین برای ارائه خوابگاه نیز هیچ گونه هزینه ای از شما دریافت نمی شود.

 

برای اطلاع از رشته های دانشگاه بقیه الله 1400 بر روی لینک کلیک کنید.

 

لیست کامل مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله

آنچه در ادامه به عنوان مزایا و معایب این دانشگاه ارائه خواهد شد، برای برخی داوطلبان ممکن است نسبی باشد. بدین معنا که از نظر آنها این وضعیت این دانشگاه به عنوان معایب آن شناخته شود و یا به همچنین معایب آن را نتوان از جمله بدی های این دانشگاه محسوب نمود. اما به طور کلی با توجه به نظر اکثریت دانشجویان این دانشگاه اما در این مورد ارائه مطالبی خواهیم نمود.

 

برای اطلاع از مراحل و جزئیات معاینه پزشکی دانشگاه بقیه الله 1400 بر روی لینک کلیک کنید.

 

مزایای دانشگاه بقیه الله

یکی از مهمترین مزایای دانشگاه بقیه الله این است که شما از همان زمانی که وارد دانشگاه می شوید، دغدغه استخدام را نخواهید داشت. چرا که از همان بدو ورود به استخدام سپاه پاسداران در خواهید آمد و متناسب با نیاز این سازمان در آینده سازماندهی خواهید شد و در مراکز درمانی مشغول به کار می شوید.

برخلاف سایر دانشگاه های روزانه و دولتی کشور، شما برای تحصیل در این دانشگاه نیاز به  پرداخت هیچگونه هزینه‌ ای اعم از تغذیه، امکانات رفاهی، خوابگاه و غیره نخواهید داشت. تمامی این هزینه ها را دانشگاه بقیه الله بر عهده خواهد گرفت.

دانشجویان پسری که در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند، نیازی به گذراندن خدمت سربازی نخواهند داشت و تحصیل آنها از جمله سال های سنوات خدمت آنها در آینده پس از اشتغال به کار محسوب می شود. همچنین برای خدمات سربازی نیز دانشجویان ممکن است در مناطق خاصی نیاز به خدمت رسانی در مراکز درمانی باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بقیه الله نیز از جمله مزایای بسیار مهم این دانشگاه محسوب می شود که داوطلبان و پذیرفته شدگان این دانشگاه می‌تواند پس از فارغ التحصیلی برای تحصیلات تکمیلی خود به راحتی ادامه تحصیل دهند. این مزیت خصوصاً برای رشته های پزشکی و همچنین دستیاری از جمله مزایای بسیار مهم این دانشگاه محسوب می باشد.

 

برای دریافت سوالات مصاحبه دانشگاه افسری سپاه بر روی لینک کلیک کنید.

 

معایب دانشگاه بقیه الله

 

معایب دانشگاه بقیه الله

معایب دانشگاه بقیه الله

 

با وجود تمام مزایای که دانشگاه بقیه الله از آن برخوردار است، معایب دانشگاه بقیه الله نیز وجود خواهد داشت که به شرح زیر می باشد.

برای دانشجویان مجرد امکانات رفاهی همانند خوابگاه به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار داده می شود. اما متاسفانه برای دانشجویان متاهل دانشگاه تعهدی در قبال ارائه خوابگاه به پذیرفته شدگان نخواهد داشت. به همین دلیل گاهی دانشجویان ملزم به دریافت خوابگاه می‌شوند.

از جمله مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله این است که پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه بر اساس نیاز سپاه پاسداران تقسیم‌بندی خواهید شد و ممکن است در شهر و یا استانی غیر از محل سکونت خود مشغول به کار شوید. این موضوع برای برخی از خانم ها و آقایان کمی دشوار می باشد و می توان آن را در زمره معایب این دانشگاه محسوب نمود.

با توجه به شرایط خاص بودن این دانشگاه مصاحبه های پزشکی و همچنین گزینشی سختی که برای پذیرش داوطلبان در نظر می گیرند، این موضوع موجب استرس بیشتر در داوطلبان علاقمند به تحصیل در این دانشگاه می شود. همچنین ادامه تحصیل در این دانشگاه همانند سایر دانشگاه های دولتی از نظر شرایط و جو دانشگاه نخواهد بود.

برای خانم ها و آقایانی که روحیه کار جهادی را ندارند، علاقه‌ای به انجام این کارها ندارند با توجه به اردو های بسیار زیادی که این دانشگاه در طول سال برگزار می نماید و یا اقدامات جهادی ممکن است ادامه تحصیل برای آنها کمی دشوار به نظر برسد و به همین دلیل توصیه می‌شود قبل از انتخاب این دانشگاه ابتدا از شرایط تحصیل آن اطلاعات لازم را به دست آورید.

پس از فارغ التحصیلی و در صورتی که شما به عنوان یک پزشک و یا داروساز و هر عنوان دیگری که فارغ‌التحصیل شده اید در بیمارستان‌های عادی و سطح شهر ارائه خدمت کنید. این امکان را نخواهید داشت چرا که شما بورسیه این دانشگاه می باشید و در صورتی که بخواهید از این بورسیه خارج شوید، چنانچه دانشگاه با شما موافقت نماید لازم است تمام هزینه ها را به دانشگاه پرداخت کنید.

جهت اطلاع از حقوق دانشگاه افسری سپاه بر روی لینک کلیک کنید.

 

پزشکی بقیه الله خوبه؟

این سوال پزشکی بقیه الله خوبه؟ بسیار کلی می‌باشد و از نظر هر فردی خوب و بد ممکن است تعریف متفاوتی داشته باشد. اما در واقع باید بگوییم اگر منظور از خوب بودن، اطمینان از شاغل شدن و استخدام در آینده باشد؛ بله! پزشکی بقیه الله بهترین گزینه برای شما محسوب می‌شود و یا از نظر پرداخت هزینه های تحصیل نیز شما هیچگونه دغدغه مالی در این دانشگاه نخواهید داشت.

باید پذیرفت که رشته های ارائه رشته در دانشگاه بقیه الله برای گرفتن تخصص محدود می باشد و تنها در رشته‌های خاصی خواهد بود. اما یکی از مزیت‌های مهم آن همانطور که ذکر گردید، بورسیه شدن دانشجویان برای ادامه تحصیل خواهد بود. همچنین دانشجویان پزشکی این دانشگاه برای منظور خاصی تربیت و تعلیم داده می شود که در آینده بتوانند به جامعه بزرگ ایران خدمت کنند.

از نظر کیفیت تحصیلی در رابطه با دانشجویان پزشکی و مقایسه آن با سایر دانشگاه های کشور هیچگونه تفاوتی نمی توان مشاهده نمود. زیرا هر دو این دانشگاه‌ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. اما از نظر ساختار آموزشی ممکن است پزشکی این دانشگاه با سایر دانشگاه های دولتی کمی متفاوت به نظر می رسد. همچنین جو دانشگاه بقیه الله متفاوت می باشد.

 

برای اطلاع از نحوه گزینش دانشگاه بقیه الله 1400 بر روی لینک کلیک کنید.

 

جو دانشگاه بقیه الله

 

پزشکی بقیه الله خوبه؟

پزشکی بقیه الله خوبه؟

 

در رابطه با جو دانشگاه بقیه الله باید گفت بسیجی و جهادی می باشد و به طور کلی می‌توان گفت از جو بسیار سالم خوبی برخوردار است. همکاری و مشارکت برای پروژه های مختلف در این دانشگاه بسیار مهم است و دانشجویان به طور کلی تیمی و گروهی در برخی از امور با یکدیگر مشارکت می کنند. بنابراین داشتن روحیه تیمی برای دانشجویان این دانشگاه بسیار ضروری می باشد.

برای خانم های چادری و محجبه نیز تحصیل در این دانشگاه با همکلاسی ها و دانشجویان دیگری همراه خواهد بود. که همانند خود آنها نیز مقید به حجاب و پوشش کامل می باشند. همچنین از نظر نوع نگاه آنها به مسائل مختلف و یا موارد دیگر، تشابه زیادی وجود دارد و این شباهت ها موجب می شود که ارتباط بهتری بتوانند با یکدیگر برقرار نمایند.

می توان گفت عمده دانشجویان این دانشگاه را افرادی تشکیل می دهند که درگذشته، از جمله بسیجیان فعال محسوب می‌شوند که ارتباط خوبی را با یکدیگر دارند و در کارهای جهادی و اردوهای به این ترتیب، همیشه پیش قدم خواهند بود. همچنین خود دانشجویان نیز گاهی به صورت خودجوش و بدون هماهنگی و نیاز دانشگاه اقدامات جهادی انجام می‌دهند.

 

برای اطلاع از شرط معدل برای استخدام در سپاه بر روی لینک کلیک کنید.

برای قبولی در دانشگاه بقیه الله چه رتبه ای لازم است؟

بدیهی است که همانند سایر دانشگاه‌های دیگر، دانشگاه بقیه الله نیز، با توجه به ظرفیت پذیرش در این دانشگاه و همچنین تراز رتبه داوطلبان، ممکن است کمی جابجایی رتبه ای وجود داشته باشد. بدین معنا که به عنوان مثال: اگر داوطلبی در سال گذشته با رتبه ۱۰۰۰۰ موفق به پذیرش در این دانشگاه شده است، در سال جاری ممکن است با همین رتبه در آن رشته پذیرفته نشود و این موضوع از مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله محسوب نمی شود.

مطابق با اطلاعیه دانشگاه بقیه الله و همچنین میانگین پذیرفته شدگان هر ساله این دانشگاه، می توان گفت برای پذیرش در رشته های پزشکی دندانپزشکی داروسازی حداقل تراز علمی ۹۵۰۰ و بالاتر از آن در آزمون سراسری زیر گروه تجربی امکان پذیرش و ادامه تحصیل در این دانشگاه را خواهند داشت.

برای پذیرش در سایر  رشته های دیگر این دانشگاه نیزف با توجه به زیر گروه تجربی داوطلبان باید از نمره کل یا همان تراز علمی بالای ۸۰۰۰ و بالاتر برخوردار باشند تا بتوانند در  سایر رشته ها پذیرفته شوند. همچنین تراز علمی بالای ۷۰۰۰ نیز احتمال پذیرش در رشته های کاردانی دانشگاه بقیه الله را خواهد افزود.

 

برای اطلاع از شرایط و زمان استخدام سپاه پاسداران 1400 بر روی لینک کلیک کنید.

شرایط عمومی پذیرش و مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله

 

شرایط عمومی پذیرش و مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله

شرایط عمومی پذیرش و مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله

 

قبل از اینکه به دنبال پاسخ این سوال که پزشکی بقیه الله خوبه؟ باشید؛ اگر علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه هستید، باید از شرایط عمومی و اختصاصی برای تحصیل برخوردار باشد که از جمله شرایط عمومی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • معتقد بودن به دین مبین اسلام
  •  داوطلبان پایبند به انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران و همچنین اهداف بالای آن باشند.
  • به قوانین جمهوری اسلامی ایران معتقد باشند و همچنین اهداف والایی برای آن داشته باشند.
  • سابقه محکومیت و یا اقدامات علیه انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران نداشته باشد.
  •  داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران، پدر و مادر با شناسنامه ایرانی و یا همان ایرانی الاصل بودن ضروری است
  •  نداشتن سابقه فعالیت در احزاب و گروه ها و یا سازمان های غیر اسلامی التقاطی الحادی و غیر قانونی
  •  نداشتن سابقه عضویت در احزاب و گروه های سیاسی
  •  تائید برخورداری از سلامت و توانایی جسمانی لازم و همچنین تایید سلامت روان با توجه به رشته مورد نظر
  •  معتقد بودن به احکام اسلام و موازین اخلاق اسلامی و همچنین رعایت دستورات آن
  •  نداشتن سابقه اعتیاد به مواد مخدر

 

برای اطلاع از شرایط و مراحل انصراف از دانشگاه دولتی بر روی لینک کلیک کنید.

 

شرایط اختصاصی پذیرش داوطلبان بقیه الله

شرایط اختصاصی پذیرش داوطلبان در برخی موارد همانند شرایط جسمانی، از جمله قد داوطلبان خانم و آقا متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی برای آقایان داشتن حداقل قد ۱۶۰ سانتیمتر و برای خانم ها؛ داشتن حداقل قد ۱۵۵ سانتی متر جهت پذیرش در این دانشگاه الزامی می باشد. انجام قد و وزن و سنجش آنها در معاینه پزشکی توسط خود دانشگاه باید به تایید برسد.

شرایط سنی داوطلبان برای پذیرش در این دانشگاه جهت ورود حداقل ۱۶ سال و حداکثر ۲۲ سال تمام می باشد. در واقع  چنانچه داوطلبی از این شرایط برخوردار نباشد، از همان ابتدا امکان مصاحبه در این دانشگاه را نخواهد داشت و این موضوع می تواند از جمله مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله محسوب شود.

پذیرش و قبولی در مصاحبه علمی تخصصی و گزینش؛ همچنین انجام معاینات پزشکی برای کلیه داوطلبان ضروری خواهد بود. برای خانواده‌های محترم ایثارگران، جانبازان، شهدا ، آزادگان و رزمندگان و همچنین اعضای بسیج اولویت پذیرش در نظر گرفته شده است که مدارک آن به هنگام انجام مصاحبه باید به دانشگاه ارائه شود.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله ارائه نماییم. همچنین به پاسخ این سوال که پزشکی بقیه الله خوبه؟ و همچنین به این موضوع که جو دانشگاه بقیه الله چگونه است، نیز پرداخیتم. در صورتی که مایل به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با مزایای دانشگاه بقیه الله و یا معایب دانشگاه بقیه الله می باشید و می خواهید همه چیز درباره دانشگاه بقیه الله را بدانید، می توانید با مشاوران ما که شماره های آنان در جدول زیر موجود است تماس حاصل نمایید.

 

جهت اطلاع از مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله پس از فارغ التحصیلی و استخدام و همچنین شرایط استخدام از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

خلاصه مطلب

شرایط و مراحل انتقالی سربازی سپاه و ارتش

سامانه استعلام کسری خدمت سربازی سپاه – ارتش – بسیج و ایثارگری

ثبت نام دانشگاه افسری سپاه

رتبه قبولی دانشگاه بقیه الله

مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله

 

مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله چیست؟

از مزایای دانشگاه بقیه الله می توان به استخدام داوطلبان از بدو ورود، نداشتن خدمت سربازی برای آقایان و امکانات رفاهی اشاره نمود.

معایب دانشگاه بقیه الله چیست؟

از جمله معایب این دانشگاه، عدم تعهد برای ارائه خوابگاه به دانشجویان متاهل می باشد و همچنین فارغ التحصیلان، بر اساس شرایط آن می باشد.

پزشکی بقیه الله خوبه؟

از نظر کیفیت آموزشی و محتوای آن، پزشکی این دانشگاه، هیچ تفاوتی با سایر دانشگاه ها نخواهد داشت. اما در رابطه با تصمیم نهایی باید با توجه به مزایا و معایب دانشگاه بقیه الله تصمیم گیری نمود.

جو دانشگاه بقیه الله چطوره؟

دانشجویان این دانشگاه جو صمیمی و بسیجی با یکدیگر دارند و عموما بسیجی و علاقه مند به کارهای گروهی می باشند.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور