ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مراکز کارآموزی وکالت 1403 + برای کارآموزی حقوق کجا بریم؟

برای کارآموزی حقوق کجا بریم؟
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

در حال حاضر مراکز کارآموزی وکالت برای دانشجویان این رشته، فرصت شغلی و کسب مهارت‌های حقوقی را فراهم آورده است. از این رو دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بعد از قبولی در آزمون وکالت باید برای گذراندن این دوره به وب‌سایت‌های خبری دانشگاه، مراکز حقوقی و سایت‌های استخدامی دیگر نیز مراجعه کنند تا باتوجه به رشته و گرایشی که انتخاب کرده‌اند در یکی از این مراکز کارآموزی استخدام شوند.

استخدام کارآموز وکالت در موسسه‌ها، دفاتر حقوقی شخصی زیر نظر وکیل سرپرست ممکن شده است. به این ترتیب دانشجویان می‌توانند به صورت پاره وقت و تمام وقت مشغول به کار شوند تا مهارت‌های خود را به مرور زمان ارتقا دهند. کسب تجربه و مرور پرونده‌های حقوقی مختلف می‌تواند تجربه دانشجویان را بیشتر کند تا در آینده بتوانند در جلسه‌های دادگستری شرکت نمایند.

استخدام کارآموز وکالت 1403

استخدام کارآموز رشته حقوق بعد از تایید شرایط شرکت در آزمون وکالت نیز اجباری اعلام شده است. طبق قانون، دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باید برای اخذ پروانه وکالت در دوره کارآموزی موسسه‌های حقوقی، دفاتر شخصی زیر نظر یک وکیل ماهر نیز استخدام شوند تا پس از آن بتوانند مجدد در آزمون اختیار شرکت نمایند. مراکز کارآموزی وکالت معمولا توسط دانشگاه معرفی می‌شود. با این حال دانشجویان می‌توانند از طرق وب‌سایت‌های حقوقی مختلف در یکی از دفاتر حقوقی و یا موسسه‌های بزرگ نیز مشغول به کار شوند.

دوره کارآموزی وکالت حدود 18 ماه است و دانشجویان برای ورود به بازار کار، کسب تجربه بیشتر، ارتقای مهارت‌ها و ایجاد شبکه‌های ارتباطی؛ به این دوره کارآموزی پاره وقت یا تمام وقت احتیاج دارند. انتخاب مراکز کارآموزی وکالت به عهده خود دانشجو است و اجباری در انتخاب یک موسسه خاص از سوی اساتید وجود ندارد.

سایت کارآموزی رشته حقوق 1403

سایت کارآموزی رشته حقوق به دلیل متعدد بودن مراکز وکالت نیز بیشتر از دو یا سه مورد است. دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باید بعد از اعلام نتایج آزمون وکالت، به سرعت به استخدام یکی از مراکز حقوقی و یا دفاتر شخصی دربیایند تا بعد از این دوره بتوانند موفق به کسب پروانه وکالت خود شوند. وب‌سایت‌هایی که برای کارآموزی رشته حقوق، تاکنون آگهی گذاشته‌اند شامل آی استخدام، ایران تلنت و کانون وکلای دادگستری مرکزی هستند.

به این ترتیب برای انتخاب مرکز کارآموزی رشته وکالت، کافی است به یکی از سایت‌های مربوطه مراجعه کنید و بعد برای یکی از موسسه‌های دوره کارآموزی رزومه بفرستید. همچنین برای پیدا کردن فرصت شغلی دوره کارآموزی می‌توانید با خود دانشگاه تماس بگیرید یا از طریق وکلا و متخصصان حرفه‌ای در دوره کارآموزی 18 ماهه رشته حقوق استخدام شوید. در ادامه لیست برخی از وب‌سایت‌های معروف کارآموزی وکالت را برای آشنایی بیشتر آورده‌ایم:

 • ایران تلنت
 • جاب ویژن
 • آی استخدام
 • مرکز کارآموزی وکلای دادگستری
 • کانون وکلای دادگستری مرکز انجمن کمک‌های حقوقی
 • دانشکار

سایت کارآموزی رشته حقوق

برای کارآموزی حقوق کجا بریم؟

برای کارآموزی حقوق کجا بریم؟ بیشتر دانشجویان رشته حقوق بعد از قبولی در آزمون وکالت، اطلاعی از انتخاب مراکز کارآموزی رشته حقوق ندارند. در حالی که استخدام در بهترین مرکز کارآموزی حقوق، به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال، علاقه، سطح تحصیلات و اهداف شغلی در رشته حقوق نیز در انتخاب موسسه کارآموزی موثر است. از این رو در این بخش، به چند نکته برای کمک به شما در انتخاب محل مناسب برای کارآموزی حقوق خواهیم پرداخت:

قبل از انتخاب مراکز کارآموزی وکالت، علاقه خود را در نظر بگیرید. به چه گرایشی از حقوق علاقه‌مند هستید؟ به عنوان مثال حقوق جزا، حقوق مدنی، حقوق بشر، حقوق بین‌الملل. همچنین در چه نوع محیطی قرار است کار کنید؟ و یا به طور کلی به دنبال چه نوع مهارت‌هایی در کارآموزی رشته حقوق هستید؟ به غیر از پاسخ به این دسته از سوال‌ها، سطح تحصیلات خود را در نظر بگیرید.

اگر دانشجو کارشناسی یا کارشناسی ارشد هستید، ممکن است بخواهید در مرکز کارآموزی استخدام شوید که برنامه کارآموزی رسمی برای دانشجویان داشته باشد. اگر فارغ‌التحصیل رشته حقوق هستید، ممکن است بخواهید در دفتر حقوقی مشغول به کارآموزی شوید که فرصت‌های بیشتری برای ارتقا و رشد افراد در نظر گرفته است. در آخر اهداف شغلی خود را در نظر بگیرید.

بعد از فارغ التحصیلی و اخذ پروانه وکالت به دنبال چه موقعیت شغلی هستید؟ پاسخ به این سوال‌ها برای برنامه‌ریزی و ثبت نام در سایت کارآموزی رشته حقوق نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه لیستی از مراکز کارآموزی وکالت را آماده کرده‌ایم تا بعد از یک جمع‌بندی نهایی برای استخدام در یکی از مراکز حقوقی، اقدام کنید. چنانچه نیاز به مشاوره آزمون وکالت داشتید، با کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس بگیرید.

لیست مراکز استخدام کارآموزی وکالت

برای انتخاب یکی از مراکز استخدام کارآموزی وکالت به صورت پاره‌وقت و یا تمام وقت، باید با وب‌سایت‌های مهم استخدام کارآموز حقوقی آشنا باشید تا بلافاصله بعد از قبولی در آزمون وکالت، رزومه خود را ارسال کنید. لیست مراکز استخدام کارآموز وکالت با حقوق و بدون، به شرح زیر است:

مراکز استخدام کارآموزی رشته حقوق
اسم سایت استخدام کارآموزی وکالت آدرس سایت استخدام کارآموزی وکالت
جاب ویژن jobvision.ir
ایران تلنت irantalent.com
آی استخدام e-estekhdam.com
کانون وکلای دادگستری مرکز icbar.ir
دانشکار daneshkar.net
موسسه حقوقی دیوان عدالت اداری divan-edalat.ir
مرکز عدالت خواه edalatonline.com
موسسه حقوقی آرکان عدالت adllak.com
موسسه حقوقی رسالت دادبان dadbanan.com

لیست مراکز استخدام کارآموزی وکالت

انواع کارآموزی رشته حقوق 1403

کارآموزی رشته حقوق به چند نوع تقسیم می‌شود. دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای استخدام کارآموز وکالت باید یکی از انواع دوره‌ها را باتوجه به شرایط و گرایشی که دارند، انتخاب کنند. اولین نوع کارآموزی رشته حقوق، دفاتر خصوصی است. این نوع کارآموزی می‌تواند برای شما فرصتی فراهم آورد تا با وکلای شرکت حقوقی کار کنید و در جریان پرونده‌های حقوقی قرار بگیرید. نوع دیگر کارآموزی، سازمان‌های دولتی است. در این نوع کارآموزی باید با یک سازمان دولتی کار کنید تا در مورد قوانین و مقررات مربوط به هر سازمان آموزش ببینید.

کارآموزی در سازمان‌های غیرانتفاعی مشابه سازمان‌های دولتی است. با این تفاوت که باید در مورد مسائل حقوقی مربوط به آن سازمان، مهارت‌های خود را تقویت کنید. کارآموزی در دفاتر قضایی متفاوت از انواع دوره‌های نام برده شده است. در مراکز کارآموزی وکالت قوه قضاییه شما با قضات و کارکنان دادگاه سر و کار دارید تا در مورد نحوه عملکرد سیستم دادگستری آموزش ببینید.

کارآموزی در موسسات حقوقی، همانطور که از نامش پیداست باید در زمینه‌های تخصصی مثل حقوق مالکیت فکری، حقوق تجارت، حقوق جزا یا حقوق بین‌الملل تحت آموزش و تعلیم قرار بگیرید. به این ترتیب باتوجه به رشته و گرایشی که انتخاب کرده‌اید، بهتر است یکی از انواع دوره‌های کارآموزی رشته حقوق را برگزینید.

استخدام کارآموز وکالت با حقوق

در حالی که برخی از فرصت‌های شغلی استخدام کارآموز وکالت با حقوق امکان‌پذیر است، برخی از موسسه‌ها و مراکز کارآموزی در ازای ارائه نکات مهم حقوقی، در میان گذاشتن پرونده‌های حقوقی و اطلاعات باارزش دیگر؛ دستمزدی برای دانشجویان در نظر نمی‌گیرند. با این وجود بسیاری از کارفرمایان، به خصوص شرکت‌های حقوقی بزرگتر و سازمان‌های دولتی؛ برای امرار معاش کارآموزان خود هر ماه مبلغی مشخص پرداخت می‌کنند.

میزان حقوق کارآموزی رشته وکالت به طور قابل توجهی بسته به عوامل مختلفی همچون موقعیت مکانی، نوع قرارداد با کارفرما، تجربه و مهارت کارآموز و زمینه حقوقی که در آن کار می‌کنند، متفاوت است. به عنوان مثال شرکت‌های حقوقی بزرگ، معمولا بودجه بیشتری برای استخدام کارآموز دارند و می‌توانند حقوق بالاتری به دانشجویان پرتلاش بدهند.

همچنین سازمان‌های دولتی همچون فدرال، ایالتی و محلی برای کارآموزان رشته وکالت حقوق قابل توجهی در نظر می‌گیرند. در ضمن برخی از موسسات حقوقی به کارآموزان رشته وکالت، مبلغی ماهانه پرداخت می‌کنند. به خصوص اگر کارآموزان در پروژه‌های تحقیقاتی یا سایر کارهای مرتبط با وظایف موسسه مشارکت داشته باشند. به علاوه سازمان‌های غیرانتفاعی که دپارتمان‌های حقوقی دارند، ممکن است به کارآموزان این رشته مبلغی را به صورت ماهانه پرداخت کنند.

استخدام کارآموز وکالت با حقوق

کارآموز وکالت پاره وقت

استخدام کارآموز وکالت پاره وقت در رشته حقوق برای دانشجویانی که در کنار تحصیل به دنبال کسب تجربه و تقویت مهارت‌های خود هستند نیز مناسب است. این نوع کارآموزی انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به کارآموزی تمام وقت بدون حقوق و یا با حقوق کم دارد. به طوری که دانشجویان می‌توانند برنامه‌ریزی مدیریت شده‌ای داشته باشند و بین کار و تحصیل در دانشگاه تعادلی ایجاد کنند. مزایای کارآموزی حقوق پاره وقت، شامل کسب تجربه عملی در کنار وکلای حرفه‌ای و متخصصان حقوقی باتجربه کاری بالا است.

همچنین امکان ارتقای مهارت‌های حقوقی از طریق تحقیق، نوشتن و تجزیه و تحلیل پرونده‌های واقعی وجود دارد. ایجاد شبکه‌های ارتباطی و ملاقات با وکلای زبده، قضات و سایر متخصصان حقوقی امکان‌پذیر است. از دیگر مزایای کارآموز وکالت پاره وقت می‌توان به میزان علاقه برای یادگیری و ورود به بازار کار اشاره کرد. اگر به دنبال مراکز استخدام کارآموز رشته حقوق به صورت پاره وقت هستید، باید به وب‌سایت‌های رسمی و موسسه‌های غیرانتقاعی مراجعه کنید.

خلاصه مقاله مراکز کارآموزی وکالت

مراکز کارآموزی وکالت به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که در آزمون وکالت قبول شده‌اند نیز از سوی دانشگاه معرفی می‌شود؛ زیرا کارآموزی رشته حقوق برای کسانی که به دنبال دریافت پروانه وکالت هستند، الزامی است. از این رو دانشجویان می‌توانند به صورت پاره وقت یا تمام وقت در مراکز کارآموزی دولتی، موسسه‌های حقوقی غیرانتفاعی، دفاتر حقوقی شخصی و یا سازمان‌های بزرگ نیز مشغول به کار شوند.

استخدام کارآموز وکالت با حقوق و بدون حقوق است. به این ترتیب باتوجه به مهارت‌ها، رشته گرایش، تجربه و تلاش خود می‌توانند در موسسه‌هایی که برای کارآموز حقوق ماهانه‌ای در نظر گرفته‌اند، استخدام شوند.

برای دانلود فایل pdf مراکز کارآموزی وکالت روی لینک کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سایت کارآموزی رشته حقوق کدام است؟

برای ارسال رزومه کارآموزی رشته حقوق باید به وب‌سایت‌های خبری دانشگاه، وب‌سایت‌های رسمی سازمان‌های دولتی و موسسه‌های غیرانتفاعی مراجعه کنید.

استخدام کارآموز وکالت با حقوق امکان‌پذیر است؟

بله، برخی از موسسات و مراکز کارآموزی وکالت برای دانشجویان دوره کارآموزی حقوق ماهانه در نظر می‌گیرند.

استخدام کارآموز وکالت اجباری است؟

بله، طبق قانون افرادی که در آزمون وکالت قبول شده‌اند برای اخذ پروانه وکالت باید 18 ماه دوره کارآموزی سپری کنند.

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • شرایط استخدام معلم پرورشی آموزش پرورش 1403

  شرایط استخدام معلم پرورشی آموزش پرورش 1403 – رشته و مدرک

  شرایط استخدام معلم پرورشی شامل شرایط سنی جدید، تاثیر متفاوت مراحل مختلف جذب و تغییرات در مواد و منابع آزمون هستند. شرایط سنی جدید به گونه‌ای است که داوطلبان باید بین ۲۰ تا ۴۰ سال سن داشته باشند و دارای...
 • منابع آزمون استخدامی بانک پارسیان 1403 + بانک سوال و جزوه pdf

  منابع آزمون استخدامی بانک پارسیان که دومین بانک خصوصی ایرانی است در این مقاله شرح داده خواهد شد، بانک پارسیان شرکتی از نوع خدمات مالی و بانکداری ایرانی است که با در اختیار داشتن ۳۴۸ شعبه بانکداری، با عنوان بانک‌...
 • انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی

  مشاوره انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی 1403 + راهنما قبولی 100%

  انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی یکی از مهم‌ترین مراحل در مسیر تحصیلی و حرفه‌ای دندانپزشکان است. در این مرحله، دانشجویان دندانپزشکی که دوره عمومی خود را به پایان رسانده‌اند، می‌توانند به تخصص‌های مختلف دندانپزشکی وارد شوند. انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی نیازمند...
 • نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی

  اعلام نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی 1403 + زمان sanjeshp.ir

  نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی سال 1403 در اوایل ماه مهر منتشر خواهد شد. این نتایج بر روی سایت رسمی سازمان سنجش به آدرس sanjeshp.ir دستیاری دندانپزشکی قرار خواهد گرفت تا داوطلبان بتوانند در اسرع وقت اطلاعات لازم را دریافت کرده...
تماس با مشاور