ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مراکز کارآموزی حسابداری 1403 + برای کارآموزی حسابداری کجا بریم؟

برای کارآموزی حسابداری کجا بریم؟ لیست مراکز استخدام 1403
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مراکز کارآموزی حسابداری، فرصتی را برای شما فراهم می‌کنند که مهارت‌های خود را ارتقاء دهید و با حسابداران حرفه‌ای ارتباط برقرار کنید. همچنین ثبت نام در مراکز کارآموزی حسابداری، باعث تقویت رزومه شما شده و در آینده می‌توانید وارد موقعیت‌های شغلی بهتری شوید. مراکز کارآموزی حسابداری، دوره‌های آموزشی را به شیوه آنلاین و حضوری برگزار می‌کنند و شما می‌توانید با توجه به شرایط و بودجه خود، در یکی از این دوره‌ها شرکت کنید.

اهمیت ثبت نام در مراکز کارآموزی حسابداری

دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مرتبط با حسابداری و همچنین کسانی که در آینده قصد دارند حسابدار شوند، می‌توانند برای یادگیری عملی حسابداری، در مراکز کارآموزی حسابداری ثبت نام کنند. حضور در دوره‌های برگزار شده توسط این مراکز، نیازی به سابقه کاری ندارد اما اکثر مراکز، از میان دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته حسابداری ثبت نام کنند.

حسابداری از جمله مشاغل کاربردی است و در تمام شرکت‌ها، بیمارستان‌ها، کارگاه‌ها و بسیاری دیگر از مراکز، به حضور حداقل یک حسابدار نیاز است. به همین دلیل کسانی که در این رشته شغلی فعالیت می‌کنند، فرصت زیادی برای پیشرفت دارند و می‌توانند با افزایش تحصیلات، مهارت‌ها و تجربه خود، به فرصت‌های شغلی بهتری دست پیدا کنند. شرکت در دوره‌های برگزار شده توسط مراکز کارآموزی حسابداری، این فرصت را برای ارتقاء مهارت‌ها و توانمندی‌ها فراهم می‌کند. افراد با گذراندن دوره‌های کارآموزی، نه تنها می‌توانند مطالب جدید یاد بگیرند، بلکه در محیط کاری قرار می‌گیرند و با تجربه‌تر می‌شوند.

اهمیت ثبت نام در مراکز کارآموزی حسابداری

نحوه ثبت نام در مراکز کارآموزی حسابداری

شما برای ثبت نام در مراکز کارآموزی حسابداری، باید مراحلی را بگذرانید تا بتوانید در این دوره‌ها شرکت کنید. با دانستن نحوه ثبت نام در مراکز کارآموزی حسابداری، پروسه و شرایط نام نویسی برای شما راحت‌تر خواهد شد. اگر در زمان ثبت نام دچار مشکل شدید، با مشاورین ایران تحصیل تماس گرفته و ادامه روند ثبت نام را به آنها واگذار کنید. مراحل به شرح زیر است:

ساخت رزومه

برای اکثر مراکز کارآموزی حسابداری مهم است که شما از رزومه لازم برخوردار باشید. اگر دانشجو یا فارغ التحصیل حسابداری باشید، یک مزیت برای شما محسوب شده و پذیرش شما راحت‌تر خواهد بود.

توسعه مهارت‌های لازم برای حسابداری

مهارت‌های خود را برای ورود به شغل حسابداری توسعه دهید و به کارفرما نشان دهید که از مهارت‌های لازم برخوردار هستید. از جمله این مهارت‌ها می‌توانیم به ارتباطات خوب، مهارت شنیداری، یادگیری فعال، آشنایی با نرم افزارهای حسابداری، ریاضیات نسبتا قوی، روحیه کار تیمی و … اشاره کنیم.

ثبت نام در دوره‌های کاراموزی دانشگاه

اگر دانشجو هستید می‌توانید قبل از مراجعه به مراکز خصوصی، در محیط دانشگاه به کارآموزی مشغول شوید. بعضی از دانشگاه‌ها، دوره‌های کارآموزی را برای رشته‌های مختلف مثل حسابداری برگزار می‌کنند. می‌توانید با اعضای گروه حسابداری صحبت کنید تا شما را راهنمایی کنند.

جستجو در سایت کارآموزی حسابداری

برای پیدا کردن مراکز کارآموزی حسابداری، در سایت کارآموزی حسابداری و وب سایت‌های کاریابی جستجو کنید. شرکت‌های بازاریابی، بانک‌ها، بیمارستان‌ها، شرکت‌های بازرگانی و … معمولا دوره‌های کارآموزی را برگزار می‌کنند. همچنین اگر با یک حسابدار حرفه‌ای آشنا هستید، می‌توانید درخواست همکاری کنید.

آمادگی برای مصاحبه در مراکز کارآموزی حسابداری

اکثر مراکز کارآموزی حسابداری برای جذب کارآموز، مصاحبه برگزار می‌کنند تا به بررسی سوابق تحصیلی و مهارت‌های متقاضیان بپردازند؛ بنابراین شما باید خود را برای حضور در مصاحبه آماده کنید و درباره سوالات احتمالی، تحقیقات لازم را انجام دهید.

شرایط ثبت نام کارآموز حسابداری پاره وقت و تمام وقت

برای ثبت نام در مراکز کارآموزی حسابداری باید دارای یک سری شرایط خاص باشید تا امکان استخدام شما افزایش پیدا کند. البته این موضوع کاملا به کارفرما بستگی داشته و الزامی در داشتن موارد زیر به صورت یکجا نیست؛ اما به طور کلی شرایط عمومی ثبت نام کارآموزی به شرح زیر است:

 • دانشجو بودن یا ارائه مدرک تحصیلی از رشته حسابداری و دیگر رشته‌های مرتبط مثل اقتصاد
 • دارا بودن نمرات و معدل خوب در دروس حسابداری
 • آشنایی کلی با اصول حسابداری
 • داشتن مهارت‌های ریاضی مناسب
 • آشنایی با نرم افزارهای مایکروسافت مخصوصا اکسل
 • توانایی انجام چندین کار به صورت همزمان و روحیه کار تیمی

شرایط ثبت نام کارآموز حسابداری پاره وقت و تمام وقت

سرفصل‌های دوره کارآموزی حسابداری

مراکز برگزار کننده دوره‌های کارآموزی حسابداری، یکسری سرفصل‌ها را تعیین می‌کنند که به کارآموزان کمک می‌کند با دانش فنی بیشتری وارد بازار کار شوند. این سر فصل ها هر کدام نیازمند آموزش و مطالعه است. پیشنهاد ما این است که حتما در دوره کارآموزی حتما زمان کافی برای مطالعه داشته باشید.

آموزش حسابداری مقدماتی

یک بخش از دوره کارآموزی حسابداری به آموزش مقدماتی اختصاص داده می‌شود. کارآموزان در این دوره با اصول حسابداری بازرگانی و خدماتی آشنا می‌شوند و می‌توانند پس از آموزش، کارهای ساده را در مراکز کارآموزی حسابداری را انجام دهند.

آموزش حسابداری با نرم افزار هلو

سرفصل دیگر از دوره کارآموزی حسابداری، آموزش حسابداری با نرم افزار هلو است. نرم افزار هلو در حسابداری، کاربرد بسیاری دارد و یک حسابدار باید تسلط کاملی به آن داشته باشد.

آموزش حسابداری با نرم افزار سپیدار

از سرفصل‌های کارآموزی حسابداری، آموزش حسابداری با نرم افزار سپیدار است. کارآموزان می‌توانند صفر تا صد این نرم افزار را یاد بگیرند و در صورت درخواست آنها، نسخه آموزشی برای تمرین و تسلط در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

آموزش حسابداری حقوق و دستمزد

بخش دیگر از دوره کارآموزی در مراکز کارآموزی حسابداری مربوط به آموزش حسابداری حقوق و دستمزد است این آموزش شامل قوانین، نحوه تنظیم لیست حقوق و سند حسابداری است. برای آموزش حسابداری حقوق و دستمزد، از نرم افزار سپیدار استفاده می‌شود.

آموزش تهیه و ارسال لیست بیمه

یکی از سرفصل‌های کارآموزی در مراکز کارآموزی حسابداری، آموزش تهیه و ارسال لیست بیمه است که با استفاده از نرم افزارهای آنلاین و آفلاین انجام می‌گیرد. کارآموز در این بخش، به صفر تا صد صدور قبض بیمه تسلط پیدا می‌کند.

آموزش تهیه و ارسال لیست مالیات حقوق

در مراکز کارآموزی حسابداری درباره تهیه و ارسال لیست مالیات حقوق نیز آموزش داده می‌شود. کارآموزان می‌توانند نحوه تهیه، تنظیم و ارسال لیست مالیات حقوق را به شیوه آفلاین و آنلاین، یاد بگیرند. سایر سرفصل‌های دوره کارآموزی حسابداری به شرح زیر هستند :

 • آموزش معاملات فصلی
 • آموزش حسابداری ارزش افزوده
 • آموزش اظهارنامه مالیاتی
 • آموزش اکسل در حسابداری
 • تکنیک‌های اشتغال و ارتقاء در حسابداری

برای کارآموزی حسابداری کجا بریم؟

احتمالا برای شما علاقه مندان به شغل حسابداری این سوال مطرح است که برای کارآموزی کجا بریم و کدام مرکز را انتخاب کنیم؟ همانطور که اطلاع دارید، دوره‌های کارآموزی حسابداری را سازمان‌ها و شرکت‌های مختلفی برگزار می‌کنند و بسیاری از این سازمان‌ها، امکان استخدام کارآموز را پس از اتمام دوره نیز فراهم کرده‌اند. شما برای انتخاب یک مرکز کارآموزی حسابداری، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

سازمان یا شرکتی را انتخاب کنید که معتبر باشد زیرا در سازمان‌های معتبر، حسابداران حرفه‌ای و مجرب حضور دارند و زیر نظر آنها می‌توانید آموزش ببینید.

درباره هزینه دوره کارآموزی در مرکز انتخابی‌تان تحقیق کنید. بعضی از مراکز کارآموزی حسابداری، شهریه دریافت نمی‌کنند اما در ازای آموزش از کارآموز می‌خواهند که بخشی از امور حسابداری شرکت را انجام دهد؛ اما بعضی دیگر از مراکز شهریه دریافت می‌کنند.

سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگی که دارای یک بخش حسابداری مجزا هستند، معمولا به طور پیوسته نیاز به جذب نیروی جدید و کاربلد در دپارتمان حسابداری خود دارند و این موضوع باعث می‌شود که از میان کارآموزان هم استخدام کنند.

برای کارآموزی حسابداری کجا بریم؟

کارآموزی حسابداری در بانک

از سازمان‌هایی که همواره نیاز به استخدام حسابدار دارند، بانک‌ها هستند و با توجه به مزایای شغلی مشاغل بانکی، تقاضای زیادی برای استخدام در این مشاغل وجود دارد. شرایط استخدام در بانک برای حسابدارها راحت‌تر است و گذراندن دوره‌های کارآموزی، شانس استخدام را افزایش می‌دهد.

دوره‌های کارآموزی حسابداری را تعداد زیادی از بانک‌های خصوصی و دولتی برگزار می‌کنند و کارآموزان با شرکت در این دوره‌ها، با مفاهیم، اصطلاحات و عملیات‌های مختلف بانکی آشنا می‌شوند و تجربه کار کردن در بانک را به دست می‌آورند. دوره کارآموزی حسابداری بانک از 6 ماه تا 2 سال طول می‌کشد و معمولا هم به کارآموزان حقوق اختصاص داده می‌شود همچنین در نهایت امکان استخدام آنها وجود دارد.

استخدام کارآموز حسابداری در بیمارستان

شما علاقه مندان می‌توانید برای ثبت نام دوره کارآموزی حسابداری در بیمارستان نیز اقدام کنید. دوره‌های کارآموزی برگزار شده توسط بیمارستان‌های خصوصی و دولتی می‌توانند در افزایش مهارت‌های شما موثر باشند و موارد زیر را آموزش می‌بینید:

 • محاسبه طرح كارانه پزشكان
 • محاسبه درآمد اختصاصی بيمارستان
 • تراز عمليات مالی در آخر هر ماه
 • محاسبه حقوق و كاركنان رسمی، طرحي و پيماني
 • تامين اعتبار اسناد هزينه
 • ارائه ليست بيمه به اداره تامين اجتماعي
 • ثبت هزينه دراسناد هزينه

استخدام کارآموز حسابداری در بیمارستان به نسبت استخدام بانک، شرکت‌ها و سازمان‌های مالی، ظرفیت محدودتری دارد.

وظایف کارآموزان حسابداری

 • کمک به حسابدار برای تهیه گزارش‌های پایان هر ماه
 • کمک به اصلاح صورت حساب‌های بانکی، پرداختی و دریافتی
 • کمک در دیتا اینتری، ثبت و ضبط کامل داده‌ها مالی
 • کارکردن با نرم افزارهای حسابداری هلو، سپیدار
 • کمک رسانی به حسابرس‌ها
 • اصلاح حساب‌های ترازنامه
 • همکاری با تیم مالی
 • نقد کردن چک‌های اعتباری

وظایف کارآموزان حسابداری

گزارش کارآموزی حسابداری

کارآموزان حسابداری در پایان دوره موظف هستند که خلاصه‌ای از آموزش‌ها و تجربیاتی که کسب کرده‌اند را گزارش دهند. گزارش کارآموزی از سوی بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها خواسته می‌شود و ارائه آن از اهمیت زیادی برخوردار است. با تهیه گزارش کارآموزی کامل و بهتر، شانس استخدام و جذب شدن در سازمان نیز بیشتر خواهد بود. برای تهیه گزارش کارآموزی حسابداری، یک سری استانداردها توسط شرکت تهیه می‌شود که شامل محتوای مورد نیاز، فرمت گزارش و … است.

برای دانلود رایگان فایل PDF مقاله برای کارآموزی حسابداری کجا بریم کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای کارآموزی حسابداری کجا بریم؟

شما برای گذراندن دوره‌های کارآموزی حسابداری می‌توانید به بانک‌ها، بیمارستان‌ها، شرکت‌های بازرگانی و ... مراجعه کنید.

استخدام کارآموز حسابداری چه شرایطی دارد؟

اکثر مراکز کارآموزی حسابداری، از میان دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته‌های مرتبط با حسابداری جذب می‌کنند.

هزینه دوره‌های کارآموزی حسابداری چقدر است؟

مراکز مختلف کارآموزی حسابداری بر اساس طول دوره و کیفیت آموزش، شهریه‌های متفاوتی دریافت می‌کنند البته دوره کارآموزی در بعضی مراکز هم رایگان است اما کارآموز باید بخشی از امور حسابداری را انجام دهد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • شرایط استخدام معلم پرورشی آموزش پرورش 1403

  شرایط استخدام معلم پرورشی آموزش پرورش 1403 – رشته و مدرک

  شرایط استخدام معلم پرورشی شامل شرایط سنی جدید، تاثیر متفاوت مراحل مختلف جذب و تغییرات در مواد و منابع آزمون هستند. شرایط سنی جدید به گونه‌ای است که داوطلبان باید بین ۲۰ تا ۴۰ سال سن داشته باشند و دارای...
 • منابع آزمون استخدامی بانک پارسیان 1403 + بانک سوال و جزوه pdf

  منابع آزمون استخدامی بانک پارسیان که دومین بانک خصوصی ایرانی است در این مقاله شرح داده خواهد شد، بانک پارسیان شرکتی از نوع خدمات مالی و بانکداری ایرانی است که با در اختیار داشتن ۳۴۸ شعبه بانکداری، با عنوان بانک‌...
 • انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی

  مشاوره انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی 1403 + راهنما قبولی 100%

  انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی یکی از مهم‌ترین مراحل در مسیر تحصیلی و حرفه‌ای دندانپزشکان است. در این مرحله، دانشجویان دندانپزشکی که دوره عمومی خود را به پایان رسانده‌اند، می‌توانند به تخصص‌های مختلف دندانپزشکی وارد شوند. انتخاب رشته دستیاری دندانپزشکی نیازمند...
 • نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی

  اعلام نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی 1403 + زمان sanjeshp.ir

  نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی سال 1403 در اوایل ماه مهر منتشر خواهد شد. این نتایج بر روی سایت رسمی سازمان سنجش به آدرس sanjeshp.ir دستیاری دندانپزشکی قرار خواهد گرفت تا داوطلبان بتوانند در اسرع وقت اطلاعات لازم را دریافت کرده...
تماس با مشاور