ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مراحل تسویه حساب دانشگاه پیام نور 1403 + مدارک و هزینه | ایران تحصیل

مراحل تسویه حساب دانشگاه پیام نور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای انجام مراحل تسویه حساب دانشگاه پیام نور دانشجویان این دانشگاه باید از طریق سامانه گلستان به آدرس  reg.pnu.ac.ir در زمان مقرر اقدام کنند. آن دسته از افرادی که مایل به دریافت گواهی موقت تحصیلی خود از دانشگاه پیام نور هستند، باید با ارائه مدارک لازم و گرفتن تأییدیه از دانشگاه برای تسویه حساب الکترونیکی دانشگاه پیام نور اقدام نمایند.

به این منظور دانشجویان باید ابتدا در سایت گلستان وارد شده و و پس از طی کردن مراحل می‌توانند درخواست خود را برای فارغ التحصیلی ثبت نمایند. از این رو آشنایی با متن درخواست تسویه حساب دانشگاه پیام نور برای دانشجویان بسیار ضروری می‌باشد تا افراد بتوانند مدرک موقت خود را دریافت کنند.

سامانه تسویه حساب دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور از دانشگاه‌های شهریه پرداز کشور می‌باشد و افراد برای فارغ التحصیلی در مقاطع مختلف باید مبلغ مشخصی را در هر ترم تحصیلی بپردازند. از این رو هنگام طی کردن مراحل تسویه حساب دانشجویان دانشگاه پیام نور ابتدا دانشجویان باید بررسی کنند که آیا به دانشگاه بدهی دارند یا نه؟

به این منظور دانشجویان باید برای پرداخت شهریه خود از طریق سامانه گلستان اقدام کنند. چنانچه دانشجویان تعداد واحدهای هر ترم دانشگاه را با موفقیت گذشت گذرانده شده باشد، برای انجام مراحل فارغ التحصیلی و دریافت مدرک دانشگاهی باید ابتدا مراحل تسویه حساب دانشگاه پیام نور را انجام دهند.

تسویه حساب نیز به این دلیل انجام می‌شود که دانشجویان بابت شهریه ترم‌های تحصیلی خود و استفاده از امکانات رفاهی باید بدهی خود را تسویه کنند. تا زمانی که مراحل تسویه حساب دانشگاه پیام نور انجام نشده باشد، افراد نمی‌توانند مدرک تحصیلی خود را دریافت نمایند. تسویه حساب نیز از طریق آدرس reg.pnu.ac.ir انجام می‌شود. سامانه گلستان برای ارائه خدمات آنلاین به دانشگاه از جمله انتخاب واحد، پرداخت شهریه و حذف اضافه در اختیار دانشجویان قرار دارد.

دانشجویان با ورود به این سایت می‌توانند مراحل تسویه حساب پیام نور را به راحتی انجام دهند و قبل از هر چیز می‌توانند بدهی خود را در این سامانه مشاهده نمایند. در سامانه گلستان علاوه بر تسویه حساب دانشجویان می‌توانند مراحلی مانند درخواست انتقالی، حذفیات دروس دانشگاه پیام نور ، درخواست مرخصی تحصیلی، مشاهده تقویم آموزشی دانشگاه و دیگر امور دانشجویان و اداری را انجام دهند.

جهت آشنای با پشتیبانی دانشگاه پیام نور کلیک کنید.

سامانه تسویه حساب دانشگاه پیام نور

جهت ثبت نام آزمون زبان دانشگاه پیام نور وارد لینک شوید. 

آشنایی با مراحل تسویه حساب الکترونیکی دانشگاه پیام نور

برای پرداخت بدی دانشگاه، دانشویان باید با متن درخواست تسویه حساب دانشگاه آشنایی داشته باشند. نحوه پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور به صورت اینترنتی از طریق سامانه گلستان انجام می‌شود. بنابراین انجام مراحل تسویه حساب در فرایند فارغ التحصیلی نیز از طریق این سامانه صورت می‌گیرد. به این منظور دانشجویان باید مراحل زیر را طی کنند.

ابتدا باید به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور به آدرس reg.pnu.ac.ir وارد شوند.

گام اول از مراحل تسویه حساب دانشگاه پیام نور

با وارد شدن به صفحه اصلی باید قسمت ورود به سیستم را انتخاب نمایند.

گام دوم از مراحل تسویه حساب دانشگاه پیام نور

سپس شناسه کاربری یا شماره دانشجویی خود و گذرواژه را ثبت کرده و وارد پورتال سامانه گلستان شوند.

گام سوم از مراحل تسویه حساب دانشگاه پیام نور

در قسمت منوی آموزش،  گزینه شهریه را انتخاب کرده و با کلیک کردن بر روی گزینه “پرداخت‌های الکترونیکی دانشجو” تسویه حساب خود را انجام دهند.

گام چهارم از مراحل تسویه حساب دانشگاه پیام نور

در گام بعد نیز باید مبلغ بدهی که با جزئیات برای آنها نشان داده شده است را پرداخت نمایند.

گام پنجم از مراحل تسویه حساب دانشگاه پیام نور

اطلاعیه

در صورت هرگونه تغییر در انجام مراحل تسویه حساب دانشگاه پیام نور این مقاله به روزرسانی خواهد شد.

مراحل دریافت گواهی موقت دانشگاه پیام نور

تحصیل در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه پیام نور و رشته‌های با کنکور دانشگاه مستلزم پرداخت شهریه است و دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند، پس از پایان‌ترم، برای دریافت مدرک تحصیلی باید بدهی خود را با دیگر واحدهای دانشگاه تسویه کنند.

تسویه حساب مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترای دانشگاه پیام نور در سامانه گلستان انجام می‌شود و جزئیات مربوط به بدهی هر دوره در سامانه درج شده است. در واقع اولین گام برای فارغ التحصیلی، تسویه حساب دانشگاه و تکمیل فرایند آن می‌باشد.

اگر می خواهید بدانید تفاوت پیام نور با فراگیر پیام نور چیست؟ وارد لینک شوید. 

دانشجویانی که مراحل تسویه حساب دانشگاه پیام نور را انجام دهند، می‌توانند گواهی موقت خود را دریافت کنند. گواهی موقت در واقع اثبات کننده این است که دانشجو دروس ارائه شده در دوره تحصیلی را با موفقیت طی کرده و مشکلی برای فارغ التحصیلی آن‌ها وجود ندارد.

در سامانه گلستان افراد پس از ورود به پرتال دانشجویی می‌توانند گواهی موقت را مشاهده کرده و پس از ارائه مدارک به دانشگاه گواهی خود را دریافت کنند. مدرک تحصیلی افراد نیز پس از دریافت گواهی موقت آماده می‌شود و دانشجویانی که مایلند مدرک خود را استعلام کنند، باید به سامانه استعلام مدرک تحصیلی این دانشگاه مراجعه نمایند.

برای اطلاع از دریافت گواهی موقت پایان تحصیل دانشگاه پیام نور کلیک کنید. 

مراحل دریافت گواهی موقت دانشگاه پیام نور

برای آشنایی با سامانه آزمون زبان دانشگاه پیام نور وارد لینک شوید. 

خلاصه مطالب

آن دسته از افرادی که مایلند از دانشگاه پیام نور فارغ التحصیل شوند، ابتدا باید مراحل تسویه حساب دانشگاه پیام نور را با ارائه مدارک لازم و گرفتن تأییدیه دانشگاه انجام دهند. برای طی کردن تسویه حساب الکترونیکی دانشگاه پیام نور، دانشجویان باید از طریق سامانه گلستان به آدرس  reg.pnu.ac.ir اقدام کنند و پس از ورود به این سامانه می‌توانند میزان بدهی خود را در هنگام ورود به سیستم مشاهده نمایند.

در واقع مهم‌ترین شرط اصلی فارغ التحصیلی از دانشگاه شهریه پردازی چون دانشگاه پیام نور، انجام مراحل تسویه حساب می‌باشد و پس از آن دانشجویان می‌توانند مدرک موقت خود را دریافت نمایند. در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کاملی در ارتباط با نحوه تسویه حساب الکترونیکی دانشگاه پیام نور در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص مطالبی که در این مقاله ارائه شد، می‌توانید با کارشناسان مجموعه ایران تحصیل در ارتباط باشید تا شما عزیزان را به بهترین شکل راهنمایی کنند.

 

برای دانلود pdf مقاله کلیک نمایید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ضرورت انجام مراحل تسویه حساب دانشگاه پیام نور چیست؟

دانشجویان برای گرفتن مدرک تحصیلی موقت خود باید مراحل تسویه حساب را طی کنند.

سامانه انجام مراحل تسویه حساب دانشگاه پیام نور چیست؟

انجام مراحل تسویه حساب این دانشگاه از طریق سامانه گلستان انجام می‌شود.

نحوه انجام مراحل فارغ التحصیلی و مراحل تسویه حساب دانشگاه پیام نور چگونه است؟

در این مقاله به انجام مراحل تسویه حساب دانشگاه پیام نور به طور کامل اشاره کردیم.

نظرات

4 دیدگاه دربارهٔ «مراحل تسویه حساب دانشگاه پیام نور 1403 + مدارک و هزینه | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo حسین قهرمانی گفت:

  سلام وخسته نباشید.آیا با برگه تصویه حساب سربازی دانشگاه مدرک موقت میده یا نه ؟

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله مدرک موقت صادر می شود

 2. Avatar photo احسان گفت:

  سلام و وقت بخیر
  اگه یه دانشجو اصلا چند ترم حضوری در دانشگاه نداشته باشه
  بره واسه انصراف اقداظم کنه
  چقد شهریه تعلق میگیره
  فقط ثابت هستش یا متغیر،واسه هزینه منظورم؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. هزینه ی نهایی انصراف باید از طریق واحد مالی دانشگاه اعلام شود. اما بطور کلی شهریه ی انصراف بستگی به تعداد ترمهای گذرانده شده و تعداد ترمهای باقی مانده خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • دکتری-استاد-محور-دانشگاه-پیام-نور

  دکتری استاد محور دانشگاه پیام نور + شرایط 1403 | ایران تحصیل

  یکی از اهداف دانشگاه پیام نور حمایت از دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان است تا بتوانند با چالش‌های کمتری به ادامه تحصیل در مقطع دکتری بپردازند. به همین دلیل به تازگی شاهد روش دکتری استاد محور دانشگاه پیام نور برای...
 • شهریه دانشگاه پیام نور

  شهریه دانشگاه پیام نور 1403+ ثابت و متغیر هر مقطع و رشته

  شهریه دانشگاه پیام نور برای داوطلبانی که باکنکور و یا بدون کنکور پذیرفته می‌شوند، تفاوتی ندارد. دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم است که هر سال دانشجو می‌پذیرد. شهریه ثابت و متغیر مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد...
 • شرایط مشروطی دانشگاه پیام نور 1403 + سقف و عواقب

  سقف مشروطی دانشگاه پیام نور 1403 + سقف و عواقب

  سقف مشروطی دانشگاه پیام نور و قوانین انتخاب واحد دانشجویان مشروطی در هر یک از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، متفاوت است اما در کل، اگر میزان معدل کل پایان ترم دانشجو از یک حد مشخص شده کمتر باشد،...
 • شرایط مشروطی دانشگاه غیر انتفاعی 1403 + سقف و عواقب

  مشروط شدن در دانشگاه غیر انتفاعی 1403 + سقف و عواقب

  مشروط شدن در دانشگاه غیر انتفاعی برای تمامی ترم‌ها است و چنانچه معدل کل پایان‌ ترم دانشجویان از حداقل میزان مشخص شده از سوی دانشگاه، کمتر باشد؛ دانشجو در آن نیمسال تحصیلی، مشروط می‌شود. دانشجویان مشروط برای انتخاب واحد در...
تماس با مشاور