ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

دریافت گواهی موقت پایان تحصیل دانشگاه پیام نور 1403 + درخواست | irantahsil

دریافت گواهی موقت پایان تحصیل دانشگاه پیام نور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

پس از پایان تحصیلات دانشگاهی، دانشجویان باید با طی کردن مراحل فارغ التحصیلی گواهی نامه موقت تحصیلی خود را دریافت کنند. اگر دانشجوی دانشگاه پیام نور هستید، می توانید این مراحل را به صورت اینترنتی از طریق سامانه گلستان طی کنید. در این مقاله نحوه دریافت گواهی موقت پایان تحصیل دانشگاه پیام نور به صورت تصویری شرح داده شده است. پس از ارائه درخواست نیز امکان استعلام و پیگیری گواهی موقت دانشگاه پیام نور به صورت اینترنتی تا زمان دریافت آن ممکن است. در این مقاله هم چنین نمونه گواهی موقت پیام نور ارائه شده است تا دانشجویان گرامی از چگونگی ظاهر آن مطلع شوند.

اگر دانشجوی سال آخر دانشگاه پیام نور هستید، با مطالعه کامل این مقاله می توانید مراحل فارغ التحصیلی خود را طی کنید؛ در صورت داشتن سوال و یا نیاز به راهنمایی نیز کارشناسان مجرب ایران تحصیل راهنمای شما خواهند بود. در تمامی ایام هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب می توانید برای ارتباط با مشاوران ما با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید.

نحوه دریافت گواهی موقت پایان تحصیل دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور امکان صدور گواهی موقت پایان تحصیل و طی کردن مراحل فارغ التحصیلی و تسویه حساب را به صورت اینترنتی از طریق سامانه گلستان به نشانی اینترنتی reg.pnu.ac.ir فراهم کرده است. ما در این مقاله به صورت کامل تمامی مراحلی را که برای فارغ التحصیلی تا زمان دریافت گواهی موقت پایان تحصیل دانشگاه پیام نور باید طی کنید، شرح خواهیم داد.

این سامانه علاوه بر  مشاهده مراحل دریافت این گواهی، مشاهده نمرات پیام نور را هم فعال کرده است. دانشجویان باید برای اینکه بتوانند درخواست فارغ التحصیلی و صدور گواهی موقتشان را ثبت کنند، مدارک زیر را به مسئول آموزش دانشگاه خود تحویل دهند:

◀ ارائه 4 قطعه عکس 4*3 جدید و پشت نویسی شده که دارای زمینه سفید و حجاب اسلامی کامل است.

◀ ارائه اصل و فتوکپی تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی (به صورت پشت و رو).

◀ تحویل اصل کارت دانشجویی.

◀ ارائه اصل و فتوکپی کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت از خدمت.

◀ ارائه اصل و فتوکپی مدرک پایانی دیپلم متوسطه برای دوره های نظام قدیم بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی.

◀ ارائه اصل و فتوکپی مدرک پایانی دوره سه ساله دیپلم برای دوره های نظام جدید بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی.

◀ ارائه اصل و فتوکپی مدرک پایانی دوره پیش دانشگاهی برای دوره های نظام جدید.

◀ ارائه اصل و فتوکپی مدرک پایانی کاردانی برای دانشجویانی که با مدرک کاردانی پذیرفته شده‌ اند.

◀ ارائه تاییدیه تحصیلی و ریز نمرات اصل برای دانشجویانی که معادل سازی انجام داده‌ اند.

◀ ارائه فرم تسویه حساب که به صورت کامل تکمیل شده باشد.

◀ پرداخت مبلغ 600,000 ریال بابت دریافت گواهی موقت پایان تحصیل و دانشنامه در سیستم جامع گلستان (مراجعه به امور مالی – دانشجویی بعد از دریافت فرم تسویه حساب)

مدارک لازم برای ارائه درخواست صدور گواهی موقت پیام نور

‼ نکته مهم: آن دسته از دانشجویانی که تاییدیه تحصیلی در پرونده شان موجود نیست، می بایست فتوکپی مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی (برای دانشجویان نظام جدید) و فتوکپی مدرک تحصیلی دیپلم (برای دانشجویان نظام قدیم) را به اداره پست برده و جهت دریافت تاییدیه تحصیلی اقدام کنند.

مراحل دریافت گواهی موقت پایان تحصیل دانشگاه پیام نور

✔ در ابتدا می بایست دانشجو وارد سامانه گلستان دانشگاه پیام نور به نشانی اینترنتی reg.pnu.ac.ir شود. (برای ورود مستقیم به سامانه می توانید بر روی لینک ذکر شده کلیک کنید.) پس از ورود به سامانه لازم است تا گزینه «ورود به سیستم» را که در قسمت بالای صفحه در گوشه سمت چپ قرار دارد، انتخاب کنید.

مرحله اول راهنمای دریافت گواهی موقت پایان تحصیل دانشگاه پیام نور

✔ به این ترتیب وارد صفحه ورود به پنل کاربری خود خواهید شد. پس از وارد کردن شناسه کاربری، رمز عبور و کد امنیتی نشان داده شده در تصویر، وارد پنل کاربری خود می شوید.

مرحله دوم راهنمای دریافت گواهی موقت پایان تحصیل دانشگاه پیام نور

✔ پس از وارد شدن به حساب کاربری خود بر روی سربرگ «پیشخوان خدمت» کلیک کرده و در ستونی که در سمت راست نشان داده می شود، گزینه «ارسال مدرک تحصیلی» را انتخاب کنید. سپس همانطور که نشان داده شده است، بر روی «درخواست جدید» کلیک کنید.

مرحله سوم راهنمای دریافت گواهی موقت پایان تحصیل دانشگاه پیام نور

✔ در صفحه جدید باز شده، لازم است تا نوع دریافت را انتخاب کنید. برای دریافت گواهی موقت پایان تحصیل دانشگاه پیام نور بهتر است گزینه «دریافت فیزیکی» را انتخاب کنید. سپس آدرس محل ارسال را به دقت وارد کنید.

مرحله چهارم راهنمای دریافت گواهی موقت پایان تحصیل دانشگاه پیام نور

✔ در صورتی که همه اطلاعات را به دقت وارد کردید، ابتدا بر روی «بررسی تغییرات» کلیک کنید. اطلاعات درج شده بررسی شده و در صورت وجود خطا و یا مشکل به شما اطلاع داده می شود. بعد از آن می توانید بر روی «ایجاد» کلیک کنید. فراموش نکنید که بدون انتخاب این گزینه، مراحل دریافت گواهی موقت پایان تحصیل دانشگاه پیام نور ناقص خواهد ماند.

مرحله پنجم راهنمای دریافت گواهی موقت پایان تحصیل دانشگاه پیام نور

✔ پس از اتمام تمامی مراحل فوق، لازم است بر روی آیکون تیک (همانطور که در صفحه نشان داده شده است)، کلیک کنید تا درخواست شما ثبت نهایی شود.

✔ در صورتی که درخواست اضطراری دریافت گواهی موقت پایان تحصیلی خود را دارید، می توانید به صورتی که در عکس نشان داده شده است، آیکون عکس را انتخاب کرده و عکس دلیلی را که به موجب آن درخواست تسریع روند دریافت گواهی را دارید، ارسال کنید.

مرحله ششم راهنمای دریافت گواهی موقت پایان تحصیل دانشگاه پیام نور

در صورت بروز مشکل و یا داشتن سوال در رابطه با هر یک از مراحل فوق می توانید با کارشناسان ایران تحصیل به شماره 9099075307 از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس حاصل کنید.

برای مشاهده راهنما دریافت گواهی اشتغال به تحصیل از سایت آموزشیار آزاد اسلامی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

پیگیری گواهی موقت دانشگاه پیام نور

پس از اینکه درخواست صدور گواهی موقت خود را صادر کردید، ممکن است که رسیدگی به درخواست شما طول بکشد و در زمان مشخص (حدود دو الی چهار ماه) نتوانید گواهی خود را دریافت کنید. در این صورت اگر تمایل به پیگیری گواهی موقت دانشگاه پیام نور داشته باشید باید مراحل زیر را طی کنید:

👈 مجددا لازم است وارد سامانه گلستان به نشانی اینترنتی reg.pnu.ac.ir شوید.

👈 به بخش پیشخوان خدمت مراجعه کرده و گزینه ارسال مدرک تحصیلی را انتخاب کنید.

👈 اگر درخواست شما بررسی شده باشد و مورد تایید دانشگاه باشد، در قسمت اطلاعات جامع سیستم گلستان وضعیت تحصیلی دانش آموخته از «فارغ التحصیل موقت» به «فارغ التحصیل قطعی» تغییر پیدا می کند. که این تغییر نشان از موفقیت آمیز بودن روند درخواست شما می باشد.

👈 چنانچه گواهی شما آماده بوده و به مرکز تحویل داده شده باشد، اسم شما در بخش گواهی موقت تحصیلی های آماده قرار خواهد گرفت.

👈 معمولا حداقل 10 روز کاری طول می کشد تا گواهی به دست شما برسد. اگر پس از گذشت این مدت باز گواهی خود را دریافت نکردید، مجددا مراحل پیگیری گواهی موقت دانشگاه پیام نور را در سیستم گلستان طی کنید.

توجه داشته باشید که اگر در شهر یا استان دیگر دانشجو بوده باشید، گواهی موقت برای شما ارسال نمی شود و باید برای دریافت آن به صورت حضوری به واحد دانشگاهی خود مراجعه کنید. در صورتی که خود امکان مراجعه به دانشگاه را ندارید، باید به دفترخانه های رسمی مراجعه کرده و یک وکالت نامه محضری به فردی که به نمایندگی از شما برای دریافت گواهی موقت پایان تحصیل به دانشگاه پیام نور مراجعه خواهد کرد، بدهید. در غیر این صورت گواهی موقت به وی تحویل داده نخواهد شد.

در تصویر زیر می توانید نمونه گواهی موقت پیام نور را مشاهده کنید. اگر پیگیری های شما نتیجه بخش باشد، گواهی خود را که همانند تصویر زیر خواهد بود، دریافت خواهید کرد.

نمونه گواهی موقت پیام نور

همانطور که در نمونه گواهی موقت پیام نور مشاهده می کنید، گواهی موقت دارای اطلاعات کامل دوران تحصیلی شما در مقطع و رشته انتخابی تان بوده و در انتهای آن مهر و امضای رئیس دانشگاه وجود دارد. توجه داشته باشید که این گواهی تنها تا زمان دریافت دانش نامه اعتبار دارد.

برای مشاهده مراحل تسویه حساب دانشگاه پیام نور در سال جاری و اطلاع از هزینه ها و مدارک لازم بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

نحوه استعلام گواهی موقت پیام نور

⏪ مراحل نحوه استعلام گواهی موقت پیام نور عبارتند از:

◀ در ابتدا لازم است تا متقاضی برای دریافت کد صحت به سامانه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به نشانی اینترنتی my.gov.ir مراجعه کند. (برای ورود مستقیم به سامانه بر روی لینک ذکر شده کلیک کنید.) سپس مراحل ورود به پنل کاربری خود را طی کند.

مرحله اول استعلام گواهی موقت پیام نور

◀ پس از ورود به حساب کاربری خود، از منوی سمت راست صفحه گزینه «ورود به سامانه های ملی و استانی» و سپس «دسته‌ بندی وزارت خانه ها » را انتخاب کند.

مرحله دوم استعلام گواهی موقت پیام نور

◀ سپس از میان گزینه های نشان داده شده بر روی گزینه «وزارت علوم، تحقیقات و فناوری» کلیک کند.

مرحله سوم استعلام گواهی موقت پیام نور

◀ سپس مجددا بر روی گزینه «ستاد علوم، تحقیقات و فناوری» کلیک کند.

مرحله چهارم استعلام گواهی موقت پیام نور

◀ از میان گزینه های نشان داده شده بر روی گزینه ورود به سیستم در بخش «سامانه ملی کد صحت مدارک تحصیلی» کلیک کند.

مرحله پنجم استعلام گواهی موقت پیام نور

◀ به سامانه جدیدی منتقل خواهید شد. در این صفحه بر روی گزینه مشاهده مدارک تحصیلی کلیک کنید.

مرحله ششم استعلام گواهی موقت پیام نور

◀ در نهایت وضعیت تحصیلی و کد صحت خود را دریافت خواهید کرد.

مرحله هفتم استعلام گواهی موقت پیام نور

◀ برای استعلام گواهی موقت پیام نور لازم است پس از دریافت کد صحت خود به سامانه استعلام کد صحت سامانه جامع امور دانشجویان به نشانی اینترنتی portal.saorg.ir/inquiry مراجعه کنید. در این صفحه با وارد کردن کد صحت و کد امنیتی نشان داده شده، نتیجه استعلام خود را مشاهده خواهید کرد.

مرحله هشتم استعلام گواهی موقت پیام نور

برای اطلاع از نحوه دریافت کارنامه دانشجویی دانشگاه پیام نور و مشاهده آنلاین کارنامه بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

خلاصه مطلب

گواهی موقت تحصیلی مدرکی است که به دانشجویان پس از انجام مراحل فارغ التحصیلی داده می شود و پس از آن در صورت پرداخت شهریه و یا انجام تعهد اجباری گذراندن طرح و … دانشجویان می توانند با تحویل گواهی موقت و مدارک مورد نیاز، اصل مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند. با مراجعه به مقاله فوق می توانید علاوه بر اطلاع از مراحل دریافت، نحوه پیگیری و استعلام گواهی موقت پایان تحصیل دانشگاه پیام نور را نیز مشاهده کنید.

دانشجویان گرامی توجه داشته باشید که گواهی موقت دارای اطلاعات کامل دوران تحصیلی شما در مقطع و رشته انتخابی تان بوده و در انتهای آن مهر و امضای رئیس دانشگاه وجود دارد؛ برای اطلاع از چگونگی شکل ظاهری این گواهی می توانید نمونه گواهی موقت پیام نور را در مقاله فوق مشاهده کنید. در صورت داشتن سوال و یا نیاز به راهنمایی بیشتر نیز می توانید با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید. کارشناسان مرکز ایران تحصیل همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهند بود.

برای دانلود پی دی اف کامل مقاله دریافت گواهی موقت پایان تحصیل دانشگاه پیام نور بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای دریافت گواهی موقت پایان تحصیل دانشگاه پیام نور به چه سایتی باید مراجعه کرد؟

دریافت گواهی موقت پایان تحصیل دانشگاه پیام نور از طریق سایت گلستان دانشگاه پیام نور به نشانی اینترنتی reg.pnu.ac.ir صورت می گیرد. برای مشاهده راهنمای تصویری چگونگی ثبت درخواست، به مقاله بالا مراجعه کنید.

روش استعلام گواهی موقت دانشگاه پیام نور چگونه است؟

پس از دریافت گواهی موقت دانشگاه پیام نور چنانچه کد صحت خود را دریافت کنند، با ورود به سامانه استعلام کد صحت سازمان جامع امور دانشجویان می توانند استعلام گیری کنند.

نحوه صدور گواهی موقت دانشگاه پیام نور چگونه است؟

صدور گواهی موقت پایان تحصیلات دانشگاه پیام نور بعد از تایید مدارک، ارسال درخواست فارغ التحصیلی و پرداخت هزینه های مربوطه صورت می گیرد. 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام دانشگاه پیام نور

  ثبت نام دانشگاه پیام نور 1403 + زمان، شرایط و رشته ها

  زمان و شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور 1403 اعلام شد. داوطلبانی که علاقه‌مند به ورود به دانشگاه‌های پیام نور هستند، می‌توانند از دو طریق با کنکور و بدون کنکور به رشته مورد علاقه خود وارد و ادامه تحصیل دهند....
 • ثبت نام وام دانشجویی پیام نور

  ثبت نام وام دانشجویی پیام نور + شرایط، زمان، مدارک و مبلغ 1403

  شرایط ثبت نام وام دانشجویی پیام نور اعلام شد. دانشگاه پیام نور به منظور تسهیل روند آموزشی و کم کردن بار هزینه‌های مالی دانشگاه از دوش دانشجویان، هر ساله اقدام به واگذاری وام دانشجویی به متقاضیان سراسر کشور می‌کند. واگذاری...
 • نحوه ثبت نام در سایت گلستان پیام نور

  نحوه ثبت نام در سایت گلستان پیام نور + آموزش تصویری

  اطلاع از نحوه ثبت نام در سایت گلستان پیام نور برای دانشجویان جدیدالورود بسیار ضروری است، چراکه که در مراحل باید باید فرایند انتخاب واحد و پرداخت شهریه را در این سامانه انجام دهند. متقاضیان رشته‌های مختلف با آزمون و...
 • حذف اضطراری دانشگاه پیام نور

  حذف اضطراری دانشگاه پیام نور + قوانین جدید 1403

  با حذف اضطراری دانشگاه پیام نور reg.pnu.ac.ir لازم نیست نگران عدم حضور در جلسه امتحان و یا ثبت نمره صفر در کارنامه باشید. برای دانشجویان دانشگاه پیام نور این امکان وجود دارد که در تاریخ‌های معینی قبل از امتحانات ترم،...
تماس با مشاور