ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

محرومیت روزانه برداشته شد؟

محرومیت از کنکور روزانه
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

محرومیت روزانه برداشته شد؟ محرومیت از کنکور روزانه در سال های گذشته، به دلایل مشخص و مختلفی هر ساله اتفاق می افتد که مصادیق این ممنوعیت ها در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری بیان می شود. لذا متقاضیانی که مجاز به ثبت نام کنکور سراسری نبودند، می بایست بدانند محرومیت از کنکور چند سال است و از عوامل محرومیت از کنکور روزانه اطلاع و راه های رفع محرومیت قانونی بدانند و بدین ترتیب موانع موجود بر سر راه کنکور خود را برطرف می کردند.برای آشنایی با عوامل محرومیت دوساله از کنکور و محرومیت از کنکور در صورت قبولی روزانه تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه مقاله هر آن چه که باید در رابطه با این موضوع بدانید را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد. 

بخشنامه محرومیت روزانه 1402

با توجه به رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری به شماره ۱۹۴۴ مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ می توانند در آزمون سراسری سال 1402 ثبت نام و شرکت نمایند.

ضمنا متقاضیان مذکور و نیز دانشجویان در حال تحصیل در دوره روزانه همه مقاطع تحصیلی اعم از کاردانی پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی ارشد (پیوسته و ناپیوسته) و دکتری عمومی یا تخصصی، برای شرکت در آزمون سراسری سال 1402 باید با تکمیل فرم  و تأیید دانشگاه محل تحصیل انصراف قطعی خود را اعلام کنند و بند ۳۲ تقاضانامه ثبت نام را علامت بزنند.

در صورت عدم انصراف قطعی از تحصیل در زمان مقرر، در صورت قبولی در آزمون سراسری سال 1402، قبولی آنان در آزمون لغو خواهد شد.

 

رشته های روزانه به چه معنی است؟

چون در سر تا سر کشور دانشگاه های مختلفی وجود دارد طبیعی است که این سوال برایتان پیش بیاید که رشته های دوره روزانه به چه معنی می باشد؟ قبل از توضیح این موضوع باید بدانیم دانشگاه‌ ها به دانشگاه آزاد، دانشگاه دولتی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه پردیس و پردیس خودگردان دسته بندی می شوند.

در دانشگاه های دولتی دو دوره انتخاب رشته ممکن است:

 • دوره روزانه
 • دوره شبانه

تمام کلاس های این دو دوره با یکدیگر برابر است و عملا فرقی در ساعت برگزاری هیچ کلاسی با یک دیگر ندارند، اما در دوره شبانه دانشجو موظف است به ازای هر ترم تحصیلی شهریه ای را به دانشگاه پرداخت کند. این در حالی است که دوره های روزانه کاملا رایگان می باشد.

 

اطلاعیه

محرومیت شرکت مجدد در آزمونهای سراسری  پذیرفته شدگان سال بعد طبق تصمیمات متخذه برای لغو محرومیت دوره های روزانه برای آزمونهای سال 1402 اجرا و در دفترچه های راهنمای ثبت نام اطلاع رسانی خواهد شد.

 

عوامل محرومیت از کنکور روزانه 

محرومیت روزانه برداشته شد؟در جواب به این پاسخ باید عرض شود که محرومیت از کنکور در صورت قبولی روزانه، دلایل مختلفی دارد که هر سال این دلایل در دفترچه راهنمای شرکت در کنکور به داوطلبان یادآوری می ‌شود.

اکنون برخی از عوامل محرومیت از کنکور روزانه در طی سالیان اخیر، به داوطلبان و متقاضیان شرکت در کنکور سراسری یادآور شویم.

در گذشته اگر شخصی در هر مقطع تحصیلی در دانشگاه های روزانه مشغول به تحصیل می شد، دیگر حق کنکور دادن و شرکت آزمون  و انتخاب رشته های روزانه را نداشت.
طی چند سال اخیر این بند از عوامل محرومیت از کنکور روزانه  توسط دیوان عدالت اداری مورد تحقیق و تفحص قرار گرفت و نظر بر این بوده  است که محرومیت از تحصیل در رشته ‌های روزانه برای دومین بار لغو گردد. متاسفانه تا کنون جواب کتبی و رسمی این دیوان صادر نشده است.

افرادی که در رشته های پزشکی در دانشگاه های دولتی تحصیل کرده اند و موظف هستند که طرح نیروی انسانی را انجام دهند، از شرکت دوباره در کنکور محروم خواهند شد.

نظام وظیفه برای آقایان جهت شرکت در کنکور دو سال فرصت در نظر گرفته است‌. پسرانی که نتوانند در طی این دوستان در دانشگاه مشغول به تحصیل شوند، برای سال سوم دیگر مجاز به شرکت در آزمون سراسری نخواهند بود.

 

برای اطلاع از موارد ممنوعیت شرکت در کنکور کلیک کنید.

 

محرومیت دوساله از کنکور 

موارد بسیاری مشمول قانون محرومیت دوساله از کنکور، در صورت قبولی روزانه می شوند که در این جا به 5 مورد از مهم ترین آن ها اشاره کرده ایم.

1) داوطلبانی که دوبار در یک دانشگاه روزانه پذیرفته شده اند (از کنکور 63 به بعد ) 

تذکر: منظور از تعداد دفعات، دفعاتی است که شما در کنکور سراسری در دانشگاه روزانه پذیرش نهایی شده اید. افرادی که در دانشگاه روزانه مجاز شده اند یا در کنکور دوبار شرکت کرده اند مشکلی ندارند.

2) دانشجویان دوره روزانه در تمامی مقاطع تحصیلی اگر مجدد کنکور بدهند و قبول بشوند شامل محرومیت دوساله از کنکور می شوند.

3) فارغ التحصیلان رشته های پزشکی که مشمول طرح نیروی انسانی اجباری می باشند شامل محرومیت دوساله از کنکور می شوند.

4) داشتن منع نظام وظیفه برای آقایان

همه این موارد عوامل محرومیت از کنکور روزانه می باشند. پس دقت لازم را در این زمینه داشته باشید تا محرومیت دوساله از کنکور را نداشته باشید.

عوامل محرومیت از کنکور روزانه 

شرح شرایط رفع محرومیت از کنکور

حالا اگر داوطلبی طبق موارد اشاره شده، محرومیت از کنکور در صورت قبولی روزانه داشته باشد، تکلیف چیست؟ محرومیت روزانه برداشته شد؟آیا راهی برای رفع محرومیت وجود دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که در بعضی موارد بله و در سایر موارد خیر؛ در ادامه به ترتیب به شرایط رفع محرومیت از ثبت نام کنکور سراسری و امکان پذیری آن پرداخته شده است:

 • رفع محرومیت از کنکور برای داوطلبانی که دوبار در مقطع روزانه پذیرفته شدند

اگر شما مشمول این نوع از محرومیت هستید در پاسخ باید بگوییم که طبق قوانین مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری شما در هر صورت از شرکت در کنکور سراسری به قصد قبولی در دانشگاه های سراسری محروم هستید ولی مطابق آخرین رای دیوان عدالت اداری که منجر به ابطال بند ” ج ” دفترچه ثبت نام کنکور سراسری شد، شما می توانید در آزمون شرکت کنید.

البته باید منتظر انتشار دفترچه ثبت نام کنکور سراسری باشیم تا ببینیم آیا این بند از دفترچه تغییر خواهد کرد یا خیر. به طور کلی طبق رای دیوان عدالت اداری مورد قابل حدس این است که این رای قابل اجرا است مگر اینکه شورای عالی انقلاب مصوبه جدید صادر کند.

 • رفع محرومیت از دانشجویان روزانه

محرومیت روزانه برداشته شد؟طبق متن مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سنوات گذشته، دانشجویان روزانه تمامی مقاطع تحصیلی تنها به شرطی می توانند در کنکور ثبت نام کنند که تا پایان اسفند ۱۴۰۲ (حداکثر تا تاریخ 1400/12/25) فرم انصراف از دانشگاه را تکمیل کرده و از دانشگاه خود انصراف قطعی دهند.

 • رفع محرومیت از فارغ التحصیلان رشته های گروه پزشکی مشمول طرح نیروی انسانی

اردیبهشت سال 96 خبری در سایت هیئت مرکزی گزینش وزارت بهداشت درج شد که در آن اعلام شد بر اساس تصمیم متخذه در کمیسیون موضوع ماده 2 و 3 آئین نامه اجرایی قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان در تاریخ 28/10/95 ” فارغ التحصیلان رشته های مورد نیاز وزارت بهداشت، مشمول خدمات اجباری قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان در مقطع کاردانی و کارشناسی چنانچه متقاضی ادامه تحصیل از طریق شرکت در کنکور سراسری باشند، در صورت پذیرفته شدن در آزمون مذکور در مقطع دکتری (پزشکی، دندانپزشکی،داروسازی) می توانند مابقی خدمات موضوع قانون مذکور را پس از اتمام تحصیل در رشته پذیرفته شده به انجام برسانند.

در حال حاضر صفحه مربوط به این خبر در سایت وزارت بهداشت حذف شده است و مرکز مشاوره هیوا در حال استعلام مستقیم از وزارت بهداشت برای اطلاع از صحت و سقم آن در کنکور 1402 است. دقت داشته باشید حتی در صورت اجرای این تصمیم، محرومیت تنها برای داوطلبانی حذف خواهد شد که در یکی از رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی پذیرفته نهایی شوند.

 • رفع محرومیت از داوطلبان مشمول نظام وظیفه

رفع این محرومیت فقط در یک حالت ممکن است آن هم برای داوطلبانی که قبلا در مقطع کاردانی، کارشناسی یا دکتری عمومی تحصیل نداشته و وارد غیبت نشدند، اما پیش از اعلام نتایج نهایی کنکور مشمول نظام وظیفه می شوند. این داوطلبان باید برای رفع محرومیت از کنکور حتما در زمان مقرر دفترچه اعزام به خدمت را تکمیل کرده و همزمان در کنکور و انتخاب رشته 1402 شرکت کنند، در صورت قبولی در دانشگاه می توانند از معافیت تحصیلی بهره مند شده و از خدمت ترخیص شوند.

محرومیت روزانه برداشته شد؟

 

اطلاعیه

داوطلبانی که بدون رفع محرومیت اقدام به شرکت در کنکور سراسری نمایند، متخلف شناخته شده و از ادامه تحصیل منع می گردند.

 

عدم توجه به محرومیت از شرکت در کنکور چه عواقبی را به همراه دارد؟

اگر شامل یکی از محرومیت های بالا شده اید و نتوانستید از هیچ کدام از شرایط رفع محرومیت و گرفتن مجوز شرکت در کنکور مجدد استفاده کنید، اما همچنان مصر هستید که در آزمون سراسری شرکت نمایید باید بدانید این تخلف توسط سازمان سنجش به طور جدی پیگیری می شود.

یعنی حتی در صورت قبولی و ثبت نام در دانشگاه هم از ادامه تحصیل فرد متخلف جلوگیری می شود.

این تخلف ممکن است باعث درگیری سوء سابقه در کارنامه داوطلب شود به همین دلیل سعی کنید قبل از شرکت دوباره در کنکور حتماً با سازمان سنجش به طور کتبی و رسمی صحبت کنید و از شرایط رفع محرومیت استفاده نمایید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درخواست رفع محرومیت کنکور وارد شوید.

 

محرومیت از کنکور چند سال است؟

داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری را دارند باید از شرایطی که سازمان سنجش در دفترچه راهنمای ثبت نام ذکر می کند برخوردار باشند و در صورت عدم داشتن شرایط کافی ، در هر مرحله از ثبت نام و پذیرش در دانشگاه باشند ، قبولی آنها لغو خواهد شد. عده ای از متقاضیان کنکور سراسری به دلایل مختلف از شرکت در آزمون و پذیرش در دانشگاه محروم هستند که دلیل محرومیت اکثر داوطلبان نیز مشغول به تحصیل بودن در دانشگاه های روزانه است.

در پاسخ به این سوال که محرومیت از کنکور چند سال است باید بدانید که با توجه به شرایط داوطلب ، سال های محرومیت متفاوت است. مثلا دانشجویان دانشگاه روزانه که دانشجوی ترم یک یا دو هستند ، به مدت یکسال از شرکت در کنکور سراسری به قصد پذیرش مجدد در دانشگاه روزانه محروم هستند یا تعداد سال های محرومیت داوطلبان آقا که مشکلات نظام وظیفه دارند ، ممکن است بیشتر از یکسال نیز باشد.

محرومیت دوساله از کنکور 

 

برای اطلاع از انصراف از دانشگاه روزانه بدون محرومیت  کلیک کنید.

 

اخبار پیرامون محرومیت روزانه برداشته شد؟

محرومیت پذیرفته شدگان روزانه کنکور ارشد 1402

بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش ، پذیرفته شدگان دوره روزانه کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ از شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1402 محروم می باشند .

تقلب در کنکور؛ ده سال محرومیت/ کمک در تقلب به داوطلبان ۵ سال زندان دارد

رئیس سازمان سنجش گفت: امنیت کامل آزمون سراسری انجام شده است.

آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

به همراه داشتن تلفن همراه حتی بصورت خاموش در جلسه آزمون موجب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد شد.

 

برای دریافت پی دی اف مقاله کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

محرومیت روزانه برداشته شد؟این سوالی است که در این مقاله به صورت دقیق پاسخ داده شده است.در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری مقررات و موارد محرومیت از کنکور روزانه ارائه شده است. برخی از این شرایط که عوامل محرومیت از کنکور روزانه می شود را می توان به محرومیت دانشجویان دارای طرح نیروی انسانی اجباری، منع نظام وظیفه برای آقایان و… اشار کرد.همچنین مواردی برای رفع این محرومیت ها وجود دارد که همگی در این مقاله ذکر شده است

مشاوران ما در ایران تحصیل اطلاعات کاملی در این زمینه دارند و می توانند شما عزیزان را به خوبی راهنمایی نمایند. برای برقراری ارتباط با آن ها کافی است تا با ما تماس گرفته و یا در زیر این مقاله کامنت بگذارید. همکاران ما در اسرع وقت به شما عزیزان یاری خواهند رساند. 

4/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا چندین سال پیاپی کنکور دادن و عدم انتخاب رشته موجب محرومیت از شرکت در کنکور می شود؟

خیر، سازمان سنجش تعداد معینی برای شرکت در کنکور در نظر نگرفته است.

امکان دارد که داوطلب پس از نهایی شدن جواب کنکور خود از دانشگاه انصراف دهد؟

خیر، رعایت عدالت در حق مابقی داوطلبان موجب شده است این امکان برای متقاضیان فراهم نباشد.

آیا دانشجویان در حال تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی از ثبت نام در کنکور 1402 محروم هستند؟

دانشجویانی در حال تحصیل می بایست حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1402 فارغ التحصیل شده یا تا روز 25 اسفند ماه ۱۴۰۲ از رشته مورد تحصیل خود انصراف دهند.

نظرات

 1. Avatar photo
  سپهر
  ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۲۳

  سلام من ورودی ۱۴۰۱ بودم دانشگاه سراسری
  بعد ۲ ترم این داستان مغایرت معدل پیش اومد برام و سازمان سنجش منو فرستاد برا اولویت بعدیم
  منم رفتم اونجا اون دانشگاه ثبت نام کردم یعنی از دانشگاه سراسری به دانشگاه غیر دولتی رفتم حالا الان کنکور دوباره ثبت نام کردم و ترمیم معدل کردم
  ایا امکانش هست که تو همون دانشگاه سراسری باز قبول شم؟ محرومیت ندارم..!

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام وقت به خیر
   محرومیت یا محدودیتی برای قبولی مجدد در همان دانشگاه ندارید.

 2. Avatar photo
  مهسا
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۰

  سلام ببخشید این قانون برای کنکور۱۴۰۳ هم شامل میشه؟؟؟

  • Avatar photo
   rezai
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۳

   سلام وقت بخیر . بله کلا قانون محرومیت برداشته شده

 3. Avatar photo
  مریم
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۸

  سلام
  من دانشجو دانشگاه روزانه و ورودی ۱۴۰۱ هستم
  گفته شده میتونم بدون انصراف کنکور بدم و بعد قبولی انصراف بدم
  من میتونم دوباره برای انتخاب رشته دانشگاه روزانه رو انتخاب کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام وقت بخیر
   بله امکان شرکت در کنکور بدون انصراف از دانشگاه وجود دارد. مجدد برای دوره دوذه های روزانه و ازاد یا شبانه می توانید اقدام کنید.

 4. Avatar photo
  مریم
  ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۰

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجو فرهنگیان هستم ،ترم دو
  ینی میشه امسال اول کنکور بدم ،بعد وقتی نتایج رتبه ها اومد
  اگه دیدم رتبم قابل قبوله ،انصراف بدم ؟یا حتماً باید قبل کنکور انصراف بدم ؟

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۲

   سلام دوست گرامی
   کنکور سراسری را بدهید اگر رتبه مورد مناسب را در دانشگاه مورد نظر خود کسب کردید انصراف خود را از طریق دانشگاه ثبت کنید.

 5. Avatar photo
  نگین
  ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۹

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی ترم ۶ پرستاري هستم(ورودی مهر ۹۹،روزانه)،من میتونم بدون انصراف از دانشگاه در کنکور های دی ۱۴۰۲ و در تیر ۱۴۰۳ که فارغ التحصیل میشم که همزمان کنکور تیر ۱۴۰۳ برگزار میشه شرکت کنم و نیاز به انصراف نداشته باشم؟
  چون خوندم اگر در یکی از سه رشته ی داروسازی پزشکی یا دندان پزشکی قبول بشم میتونم بعد از تحصیل مجدد در این رشته ها طرح اجباری رو برم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۵

   سلام وقت به خیر
   طبق قوانین جدید دفترچه دانشجویان بدون انصراف و در حال تحصیل میتوانند در کنکور سراسری شرکت و در صورت قبولی نهایی از رشته و دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.

 6. Avatar photo
  اسرا
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۲

  سلام من قبلاً کارشناسی و کارشناسی ارشد روزانه خواندم در بهمن 1400 در تکمیل ظرفیت با سوابق تحصیلی بدون کنکور رشته جدید مکانیک روزانه قبول شدم چون دانشگاه خیلی دوره شرایط حضور ندارم دو ترم مرخصی گرفتم دوباره کنکور 1402 دی ماه زبان خارجی ثبت نام کردم آیا محرومیت روزانه شامل من میشه؟ یا بعد قبولی زبان میتونم از رشته قبلی انصراف بدم و زبان روزانه بخونم؟ آیا پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی بهمن 1401 رو میتونم شرکت کنم؟ یا محرومیت دارم؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۷

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی برای بحث محرومیت میتونید به سازمان سنجش درخواست بدین.در این صورت برای شرکت کردن مانعی ندارین.

 7. Avatar photo
  فاطی
  ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳

  من ترم اول دانشگاه پیام مور هستم میخواستم بدونم میتونم بدون انصراف در کنکور تیر ماه شرکت کنم و در صورت قبولی در دانشگاه مورد نظر از دانشگاه قبلی انصراف بدم ؟؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

   سلام وقت به خیر
   طبق دفترچه راهننای ثبت نام دانشجویان دبدون انصراف از تحصیل میتوانند در کنکور شرکت کرده و پس از قبولی از رشته و قبلی خود انصراف دهند.

 8. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

  سلام من توی کنکور ۱۴۰۱ رشته روزانه قبول شدم و ثبت نام کردم ولی نرفتم اگر قبل از ۲۵ اسفند انصراف خودم رو بدم و تو کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم با توجه به اینکه لغو انصراف دانشجویان روزانه توی بخشنامه جدید کنکور ۱۴۰۲ لغو شده آیا محدودیتی واسه انتخاب رشته روزانه برای افرادی که یک سال قبل دوره‌های روزانه قبول شدن هست ؟؟ یعنی اگه من امسال کنکور بدم و قبول بشم میتونم رشته روزانه قبول بشم محدودیتی نداره ؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله میتونید
   برای اطمینان به سازمان سنجش درخواست بدین

   • Avatar photo
    مهرشاد
    ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۸

    سلام من ۹۹ دوره روزانه قبول شدم ولی ترم ۵ که تموم شد انصراف دادم. الان میتونم کنکور تیر ۱۴۰۲ شرکت کنم و رشته روزانه انتخاب کنم؟

    • Avatar photo
     rahdar
     ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

     سلام وقت بخیر .
     خیر متاسفانه نمیتوانید در ازمون نام نویسی کنید طبق شرایط احراز تحصیلی موجود در دفترچه.

     • Avatar photo
      مهرشاد عزیزی
      ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۲

      مگه محرومیت برداشته نشده؟

     • Avatar photo
      مشاور رضایی
      ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۷

      سلام وقت بخیر . بله

 9. Avatar photo
  فاطمه
  ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۴

  سلام من امسال ۱۴۰۱ روزانه قبول شدم اما انصراف دادم آیا میتونم دوباره در رشته های روزانه تحصیل کنم یا محرومم

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله میتونید
   به سازمان سنجش هم یک درخواست بدین

 10. Avatar photo
  سارا
  ۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۹

  سلام من دانشگاه روزانه قبول شدم و ثبت نام کردم. الان اگر انصراف بدم میتونم کنکور ۱۴۰۲ رو شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات تماس حاصل فرمایید

 11. Avatar photo
  محمد مهدی میری
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۰

  سلام من دانشجوی روزانه (فرهنگیان ) ورودی ۱۴۰۰ هستم خواستم بدونم این درسته که محرومیت ها برای شرکت در کنکور ۱۴۰۲ برای شرکت در کنکور برداشته شده

  • Avatar photo
   karimi
   ۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۴

   سلام بله برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 12. Avatar photo
  شایان
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۹

  سلام درسته میگن عدم ثبت نام در دوره روزانه به منزله انصراف قطعی است؟؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام وقت بخیر
   اگر هیچ اقدامی انجام ندین بله

 13. Avatar photo
  محمد امین
  ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۷

  سلام وقتتون بخیر بنده روزانه قبول شدم ولی متاسفانه دانشگاه مقصد ظرفیت نداشتن و‌ ما رو انتقال دادن به یه دانشگاه دیگ و برای ثب تنام اصلا اقدام نکردم و اینکه با سوابق تحصیلی قبول شدم میخواستم بدونم میتونم برای ترم بهمن مجدد ثب تنام کنم در سایت سنجش یا محروم هستم ممنون میشم پاسخ بدید .

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۷

   سلام وقت بخیر . بله مجاز هستید ب ثبت نام مجدد

 14. Avatar photo
  متین
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۷

  سلام من امسال یعنی ۱۴۰۱ قبولی نیمسال دوم دانشکاه روزانه کردستان شدم آیا میتوانم در کنکور دی ماه شرکت کنم ؟
  باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۸

   سلام وقت بخیر بله مجاز هستید مجددا روزانه ثبت نام کنید.

 15. Avatar photo
  متین
  ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۴

  سلام

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۷

   سلام

 16. Avatar photo
  زهرا
  ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۴

  آیا اگر روزانه قبول بشیم و نریم باید برای کنکور دی رفع محرومیت کنیم؟

  آیا اگر به دانشگاه روزانه نرویم اگر باز روزانه قبول شدیم نمی‌توانیم در روزانه تحصیل کنیم؟

  • Avatar photo
   fattahi
   ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقت بخیر ، محرومیت روزانه از سال قبل برداشته شده ، ولی باید وضعیت شما بررسی شود که ایا ثبت نام اولیه دانشگاه رو انجام دادین یا خیر ، جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید .

   • Avatar photo
    خلو الا
    ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

    اگر دانشگاه ازاد ثبت نام کنیم می تونیم کنکور دی و تیر رو شرکت کنیم ؟

    • Avatar photo
     fattahi
     ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

     سلام وقت بخیر ، دانشگاه شهریه پرداز محرومیتی ایجاد نمیکند ، جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی دقیق تر شرایط شما میتوانید با مشاورین ما ارتباط بگیرید .

    • Avatar photo
     JAVADI
     ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۳

     سلام روزبخیر
     بله میتونید.

 17. Avatar photo
  علی پارسی
  ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۲

  سلام پیشنهاد می دم یه مقاله ای راجع به اینکه چگونه رتبه زیر 1000 بشیم ارائه بدید
  ممنون

 18. Avatar photo
  سبحان برزویی
  ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۶

  اگه در روزانه ی فلان دانشگاه قبول بشیم و سال بعد دوباره همون دانشگاه قبول بشیم باید شهریه بپردازیم ؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۳

   سلام خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 19. Avatar photo
  سینا محمدی
  ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۶

  سلام میتونیم برای کنکور دی و تیر فقط یکیش رو ازمون بدیم ؟ اگه دوتاش رو بدیم با کدومشون میشه انتخاب رشته کرد ؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۲

   سلام جفتشونومیتونیدبدیدیایکیشونوبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 20. Avatar photo
  فرید افشار
  ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام اگه روزانه قبول شیم ولی دانشگاه ازاد بریم میتونیم در کنکور 1402 ثبت نام و انتخاب رشته کنیم ؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸

   سلام شانس بالایی داریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 21. Avatar photo
  مریم
  ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۴۱

  یعنی چی مگه لغو نشده؟؟؟؟؟ چرا یه عده میگن لغو شده پس؟؟؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸

   سلام وقتتون بخیر
   محرومیت برداشته شد .

 22. Avatar photo
  M
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۵۷

  سلام من دوسال پشت سر هم دوره روزانه قبول شدم و نرفتم
  محرومیت شرکت در دوره روزانه سال بعد رو دارم

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۶

   سلام وقت بخیر ، شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود ، جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید .

 23. Avatar photo
  Zahra
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۵

  سلام وقتتون بخیر اگه درخواست لغو محرومیت بدیم دیگه از شرکت در کنکور محروم نیستیم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۶

   سلام وقتتون بخیر
   اگر شرایط لغو محرمیت داشته باشید بله

 24. Avatar photo
  سایه
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

  سلام
  توی این مقاله نوشتید اگر روزانه قبول شیم نریم محروم نیستیم
  توی کامنت ها میگید محرومید
  بالاخره چکار باید بکنیم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۴

   سلام وقتتون بخیر
   محروم میشوید .

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام روزتون بخیر با توجه به مقاله محرومیت را برداشته اند

 25. Avatar photo
  رهگذر
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۲

  سلام در خود سایت سنجش نوشته هیچ محرومیتی وجود ندارد در بخش پاسخگویی به سوالات سایت سنجش مراجعه کنید و اتفاقا اولین سوال عمومی و پرتکرار را همین قرار داده و پاسخ داده تا دیگه داوطلبان سوال نکنند

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • Avatar photo
   شرایطش چیه؟؟
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۲

   شرایطش چیه

 26. Avatar photo
  غزل
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۱

  سلام من دانشگاه روزانه قبول شدم
  اگر برم و انصراف بدم باز هم از کنکور 1402 محروم هستم ؟

 27. Avatar photo
  مهدی
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۸

  سلام
  در صورتی که درخواست لغو محرومیت از کنکور را در سایت سنجش وارد کنیم، بهمون جواب میدن؟
  آیا امسال قبولی در رشته روزانه و عدم ثبت نام در دانشگاه ،محرومیتی داره؟
  این مصوبه که توسط دیوان عدالت اداری ابطال شده چی؟
  و خود اطلاعیه سنجش که در بخش سوالات متداول مبنی بر نداشتن محرومیت قبولی روزانه چی هست؟

 28. Avatar photo
  مهدی
  ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

  سلام
  میشه بگید کسی که درخواست رفع محرومیت بده، بهش جواب میدن یانه ؟
  اگه روزانه قبول بشیم و ثبت نام نریم، سال بعد مشکلی پیش نیاد؟
  پس این اطلاعیه که خود سایت سنجش برا سوالات متداول گذاشته چی هست؟
  اونجا میگه که قبولی روزانه محرومیت نداره!
  رای دیوان عدالت که پارسال این محرومیت را ابطال کرده چطور؟

 29. Avatar photo
  مهسا
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۲

  سلام من دانشگاه روزانه قبول شدم ولی نمخوام برم تکلیف چیه؟محرومم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۵

   سلام وقتتون بخیر
   بله یکسال محرومید .

  • Avatar photo
   رهگذر
   ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۸

   مراجعه کنید سایت سنجش ، بخش ورود به سیستم پاسخگویی ؛ بعد نام آزمون بزنید سراسری و جستجو در سوالات بزنید
   اولین سوال و جواب همین سوال شماست که پاسخ داده
   و گفته محرومیت نداره
   فقط اگه ثبت نام کردید دانشگاه و رفتید تا ۲۵ اسفند باید انصراف بدید اگر هم هیچ ثبت نامی نکردی در دانشگاه کارخاصی نمی خواد انجام بدی موفق باشید

 30. Avatar photo
  زیور
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۶

  سلام وقت بخیر
  من روزانه علوم و مهندسی باغبانی قبول شدم.
  میخواستم بدونم اگه دانشگاه ثبت نام نکنم میتونم کنکور 1402 شرکت کنم یا نه؟
  این شرط محرومیت منوط به قبولی روزانه است فقط یا نه اگه دانشگاه ثبت نام کنم محروم میشم.

  • Avatar photo
   isaei
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

   سلام وقتتون بخیر
   اگر درخواست لغو محرومیت نزنید محروم میشوید.

 31. Avatar photo
  سما
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷

  سلام خسته نباشید
  من الان روزانه رو دانشگاه در میام
  ولی اگه نخوام برم دانشگاه چی
  محرومیت داره؟

  • Avatar photo
   bahraii
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۹

   سلام وقت بخیر باید داخل سایت سنجش درخواست لغو محرومیت بدید

 32. Avatar photo
  مهسا
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

  اخر محرومیت برداشته شده یا نه؟منی که کنکور 1401 روزانه پذیرفته شدم و ثبت نام نکنم محروم میشم؟پس چرا یکی از بچه ها چندروز پیش به سنجش زنگ زدن گفتن مشکلی نیست؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام وقت به خیر
   از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش درخواست بزنید و استعلام مستقیم بگیرید.

  • Avatar photo
   Mmm
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۶

   سلام
   میشه ب
   ید چه جوری زنگ زدن و چی گفتن؟
   آیا امسال با ثبت نام نکردن در دانشگاه و داشتن قبولی روزانه سال بعد محروم می‌شویم؟
   پس این اطلاعیه ای که سنجش در سوالات متداول نوشته چی هست!
   نوشتن بلوز روزانه محرومیت نداره

   • Avatar photo
    karimi
    ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۵

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور