ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت درخواست رفع محرومیت کنکور 1402

درخواست رفع محرومیت کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

کنکور سراسری یکی از مهم ترین آزمون هایی می باشد که دانش آموزان پایه دوازدهم با شرکت در آن امکان راه یابی به دانشگاه را می یابند و می توانند در رشته مورد علاقه خود مشغول به تحصیل شوند. در شرایط عادی می بایست تمامی داوطلبان بتوانند در این آزمون سراسری شرکت کنند ولی گاهی به دلایلی که از سوی سازمان سنجش کشور مشخص می گردد برخی از داوطلبان از شرکت در این آزمون محروم می شوند. البته که مصادیق محرومیت در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری بیان می گردد و متقاضیانی که شامل محرومیت می شوند می توانند درصدد رفع محرومیت بر آیند. از این رو در این مقاله به بررسی ثبت درخواست رفع محرومیت کنکور از راه های قانونی می پردازیم و چگونگی نوشتن یک متن درخواست لغو محرومیت کنکور را به شما متقاضیان عزیز آموزش می دهیم تا مانعی بر سر راه شرکت در آزمون سراسری شما قرار نگیرد. فراموش نکنید که درخواست رفع محرومیت کنکور را باید جدی بگیرید چرا که اگر در این شرایط در آزمون سراسری شرکت کنید، متخلف شناخته خواهید شد و این موضوع مانع ادامه تحصیل شما خواهند شد. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

متن درخواست لغو محرومیت کنکور

نحوه ثبت درخواست رفع محرومیت کنکور 1402

همانطور که می دانید حدودا دو سال است که بر اساس رای دیوان عدالت و درخواست رفع محرومیت کنکور، قانون محرومیت از کنکور سراسری برداشته شده است و همه متقاضیان شرکت در کنکور سراسری می توانند به سادگی در این آزمون شرکت نمایند و نگرانی بابت محرومیت از کنکور و درخواست رفع محرومیت کنکور نداشته باشند. با این حال در این مقاله به موضوع چگونگی درخواست لغو محرومیت کنکور می پردازیم تا چنانچه در آینده این قانون مجددا اعمال شد، نحوه رفع درخواست رفع محرومیت کنکور آن را بدانید و بتوانید به سادگی متن درخواست رفع محرومیت کنکور را نوشته و از این محرومیت رها شوید. و بتوانید رفع محرومیت کنکور را انجام دهید. 

برای درخواست لغو محرومیت کنکور می بایست تا زمان اعلام نتایج نهایی کنکور منتظر بمانید. پس از اعلام نتایج نهایی کنکور و مشاهده و بررسی کارنامه سبز، چنانچه از رشته محل پذیرفته شده راضی نباشید و یا در سایر انتخاب های پایین تر خود قبولی نداشته باشید، می توانید برای ثبت درخواست رفع محرومیت کنکور 1402 اقدام کنید.

 

اطلاعیه

توجه داشته باشید داوطلبانی که تا کنون در کنکور سراسری شرکت نکرده اند، مشمول هیچ گونه محرومیتی نمی شوند و ثبت درخواست رفع محرومیت کنکور در خصوص افرادی است که حداقل یکبار در کنکور سراسری شرکت کرده اند.

 

ثبت درخواست رفع محرومیت کنکور در سامانه سنجش
مراحل ثبت درخواست لغو محرومیت کنکور 1402 به ترتیب عبارتند از:
 • در ابتدا می بایست داوطلب وارد سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org شود.
 • پس از ورود به سامانه سنجش می بایست از منوی سمت چپ، گزینه ورود به سیستم را انتخاب نمایید.

ورود به سامانه سنجش

 • پس از کلیک بر روی گزینه ورود به سیستم، صفحه درخواست رفع محرومیت کنکور باز خواهد شد که می بایست نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید.

ورود به سامانه سنجش و درخواست رفع محرومیت

 • از منوی سمت راست صفحه، گزینه درخواست جدید را انتخاب کرده و کلیک کنید.

درخواست جدید رفع محرومیت

 • در صفحه درخواست رفع محرومیت کنکور می بایست نوع آزمون سراسری، سال شرکت در آزمون خود را انتخاب کنید.
 • انتخاب آزمون و سال تحصیل
 • سپس صفحه ای باز خواهد شد که می بایست گزینه درخواست مجوز شرکت در آزمون سال بعد یا همان ثبت درخواست رفع محرومیت کنکور را انتخاب نمایید.
 • در این گام باید شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را وارد کرده و بر روی جستجو کلیک کنید. 
 • سپس باید گزینه «بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی» را انتخاب کنید که در این حالت با 4 گزینه مواجه خواهید شد. با توجه به نوع در خواست خود گزینه سوم را که «درخواست مجوز شرکت در آزمون سال بعد» است، انتخاب نمایید. 
 • سپس می بایست متن درخواست لغو محرومیت کنکور را نوشته و گزینه تایید را بفشارید.

 

برای دریافت مشاوره کنکور انسانی کلیک کنید.

 

مراحل رفع محرومیت از کنکور سراسری

رفع محرومیت دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه روزانه

پیش تر داوطلبان پذیرفته شده در دوره های روزانه که تمایل داشتند مجددا مشغول تحصیل گردند و در آزمون سراسری شرکت کرده و رشته های روزانه را انتخاب کنند، می بایست به جهت رفع محرومیت از شرکت در کنکور سراسری به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و با ثبت درخواست رفع محرومیت کنکور، فرآیند مربوطه را به انجام برسانند. اما بنا بر جدید ترین اطلاعیه منتشر شده در رابطه با رفع محرومیت، از سال ۱۴۰۲ دیگر نیازی به ارسال درخواست در سامانه سنجش نمی باشد و داوطلبان می توانند بدون محرومیت، در کنکور سراسری ۱۴۰۲ و پس از آن شرکت کنند. در صورتی که داوطلبان تصمیم به ادامه تحصیل در دانشگاه روزانه و در رشته سراسری نباشند، می بایست نسبت به پرداخت شهریه معین شده، اقدام کنند. احتمال می رود در سال 1402 نیز نیازی به ثبت درخواست رفع محرومیت دانشجویان مشغول به تحصیل در دوره روزانه نباشد، اما چنانچه مشغول به تحصیل هستید و قصد ادامه تحصیل ندارید می بایست تا تاریخ 25 اسفند ماه ۱۴۰۲ انصراف خود در دانشگاه را به ثبت برسانید.

رفع محرومیت فارغ التحصیلان رشته های پزشکی مشمول طرح نیروی انسانی

همان طور که در قسمت قبل اشاره شد، افرادی که در رشته های گروه پزشکی وزارت بهداشت فارغ التحصیل شده اند و موظف به گذراندن طرح نیروی انسانی می باشند، در صورتی که موفق به قبولی در مقطع دکتری عمومی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی شوند، می توانند پس از پایان دوره تحصیل خود، مشغول به گذراندن دوره خدمت شوند.

رفع محرومیت از داوطلبان دارای منع نظام وظیفه

داوطلبان دارای منع نظام وظیفه، برای رفع محرومیت کنکور باید در زمان تعیین شده دفترچه اعزام به خدمت خود را تکمیل کنند و همزمان در کنکور سراسری 1402 نیز ثبت نام کنند و پس از اعلام نتایج کنکور سراسری، د صورتی که موفق به قبولی در دانشگاه شوند با استفاده از شرایط و قوانین ایست خدمت سربازی، از معافیت تحصیلی بهره مند شوند.

 

برای مشاهده تغییر رشته با کارنامه سبز کنکور کلیک کنید.

 

کدام دسته از داوطلبان از ثبت نام کنکور سراسری محروم می باشند؟

همانطور که قبل تر گفته شد برخی از متقاضیان شرکت در کنکور سراسری به علت محرومیت نمی توانند در این آزمون شرکت کنند. اما علت آن چیست؟ به چه دلایلی دسته ای از داوطلبان محروم از کنکور شناخته می شوند؟

در این بخش به پنج مورد از مهم ترین دلایلی که سبب محرومیت متقاضیان شرکت در کنکور می شوند اشاره می کنیم. این دلایل عبارتند از:

 • فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی مشمول طرح نیروی انسانی اجباری
 • داوطلبان دارای منع نظام وظیفه و مشمول خدمت
 • افراد دارای تعهد خدمت به ارگان ها یا دستگاه های اجرایی و همچنین دارا بودن تعهدات سهمیه بومی و سهمیه مناطق محروم
 • دانشجویان دوره های روزانه در صورت عدم انصراف از دانشگاه تا تاریخ 25 اسفند ماه هر سال
 • افرادی که دو بار موفق به پذیرش در دوره روزانه شده اند.

 

برای مشاهده مقاله انصراف از دانشگاه شبانه و کنکور مجدد کلیک کنید.

 

شرایط رفع محرومیت از ثبت نام کنکور سراسری 1402

شرایط رفع محرومیت از ثبت نام کنکور سراسری

در این قسمت از مقاله به بررسی شرایطی خواهیم پرداخت که در صورت دارا بودن آن شرایط برای کنکور سراسری رفع محرومیت خواهید شد. این شرایط عبارتند از:

 • بر اساس مندرجات دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری، داوطلبان کنکوری که در سال های گذشته در رشته های روزانه دانشگاه سراسری پذیرفته شده اند اما نسبت به ثبت نام آن اقدام نکرده اند و یا افرادی که در حال تحصیل در دانشگاه های روزانه می باشند (در صورت ثبت انصراف قبل از تاریخ 25 اسفند ماه ۱۴۰۲)، می توانند در آزمون سراسری سال 1402 شرکت نمایند و دیگر نیازی به ثبت درخواست رفع محرومیت کنکور  در سایت سازمان سنجش را نخواهند داشت.
 • دانشجویانی که در دوره های روزانه دانشگاه های سراسری در حال تحصیل هستند، در صورتی مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری سال 1402 هستند که دارای شرایط عمومی و اختصاصی نام نویسی باشند و حداکثر تا تاریخ 25 اسفند ماه ۱۴۰۲ انصراف قطعی خود از تحصیل را اعلام نمایند. در غیر این صورت، حتی زمانی که داوطلب موفق به قبولی در آزمون سراسری شود، متخلف شناخته خواهد شد و نمی تواند به ادامه تحصیل بپردازد و محروم از تحصیل می شود. (همانطور که گفته شد، این دسته از افراد نیز می بایست به سیستم پاسخ گویی سازمان سنجش مراجعه نمایند و تقاضای خود را مبنی بر رفع محرومیت کنکور و درخواست رفع محرومیت کنکور به ثبت برسانند.)
 • فارغ التحصیلان رشته های مورد نیاز وزارت بهداشت، مشمولین خدمات اجباری قانون خدمت پزشکان و پیرا پزشکان در مقطع کاردانی که باید حداکثر تا تاریخ 31 شهریور یا 30 بهمن ماه خدمات خود را به اتمام رسانده باشند، در صورتی که در دوره دکتری عمومی رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی مورد پذیرش قرار بگیرند، می توانند دوره خدمات خود را پس از پایان تحصیل به انجام برسانند و نیازی به ثبت درخواست رفع محرومیت کنکور نمی باشد.

 

برای مشاهده پاسخ به سوال محرومیت روزانه برداشته شد؟ وارد شوید.

 

اخبار پیرامون درخواست رفع محرومیت کنکور

 • ثبت‌نام مجدد آزمون عملی علوم ورزشی و آموزش تربیت‌ بدنی دانشگاه‌ ها

سازمان سنجش آموزش کشور برای همکاری با داوطلبان جا مانده از ثبت‌ نام آزمون عملی رشته علوم ورزشی دانشگاه‌ ها و آموزش تربیت‌ بدنی پردیس‌ های دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۲، زمان مجددی را برای برگزاری آزمون عملی این رشته تعیین کرد.

 • افرادی که از ۱۴۰۲/۰۴/۵ تا ۱۴۰۲/۴/۱۱ موفق به ثبت ­‌نام در آزمون عملی نشده ­اند، می‌­ توانند از ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ تا ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ نسبت به ثبت­ نام خود از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان اقدام کنند.
 • افرادی که از ۱۴۰۲/۰۴/۵ تا ۱۴۰۲/۴/۱۱ در آزمون عملی ثبت نام کردند؛ ولی در ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ تا ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ موفق به شرکت در آزمون عملی نشده ­اند، می ­توانند از ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ تا ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ نسبت به ثبت­ نام مجدد  از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان سنجش اقدام کنند.
 • در صورتی که فردی ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ تا ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ در آزمون عملی شرکت کرده و برای شرکت در آزمون عملی مجدد (در روزهای ۲۷ یا ۱۴۰۲/۵/۲۸) نیز ثبت­ نام و در آزمون عملی این مرحله هم شرکت کند، نمره آزمون عملی مرحله اول (آزمون ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ تا ۱۴۰۲/۰۵/۰۲) برای وی ثبت خواهد شد، نمره کسب شده وی برای آزمون مرحله دوم باطل شده و هزینه پرداختی او نیز مسترد نخواهد شد.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله به بررسی ثبت درخواست رفع محرومیت کنکور 1402 پرداختیم تا در صورتی که شما نیز از جمله داوطلبانی هستید که مشمول این قانون می شوید، از نحوه ثبت درخواست لغو محرومیت کنکور و نیز چگونگی نوشتن متن درخواست لغو محرومیت کنکور آگاه گردید. البته فراموش نکنید که این قانون در حال حاضر لغو شده است و تمامی داوطلبان می توانند بدون نگرانی در کنکور سراسری شرکت کنند ولی در صورتی که مجددا این قانون اعمال گردید می توانید به این مقاله مراجعه کنید و راه لغو آن را طی کنید. پس مطالعه دقیق این مقاله چنانچه با اشکال و یا سوالی مواجه شدید می توانید با کارشناسان و مشاوران مجرب ما تماس حاصل نمایید و یا برای ما کامنت بگذارید. سوال شما در کوتاه ترین زمان ممکن از سوی کارشناسان با تجربه ما پاسخ داده خواهند شد. 

 

برای دانلود پی دی اف کامل مقاله کلیک کنید.

 

 

5/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا داوطلبی که دو بار در دوره روزانه قبول شده است، می تواند درخواست رفع محرومیت از کنکور بدهد؟

بله؛ داوطلبانی که دو بار در دوره روزانه قبول شده اند، می توانند درخواست رفع محرومیت از کنکور بدهد. نحوه ثبت درخواست محرومیت کنکور در مقاله فوق شرح داده شده است.

مراحل ثبت درخواست رفع محرومیت از کنکور چگونه است؟

مراحل ثبت درخواست رفع محرومیت از کنکور از طریق سایت سازمان سنجش ممکن می باشد که به صورت کامل در مقاله بالا توضیح داده شده است. در صورت وجود هر گونه اشکال می توانید با کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

داوطلبان مشمول نظام وظیفه عمومی چگونه می توانند درخواست رفع محرومیت از کنکور بدهند؟

چگونگی روش ثبت درخواست رفع محرومیت از کنکور داوطلبان مشمول نظام وظیفه عمومی به طور مفصل در مقاله فوق مورد بررسی قرار گرفت است.

نظرات

 1. نفیسی
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۲

  باسلام
  آیا دارندگان مدارک مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترای دوره روزانه ، مجاز هستند به شرکت در کنکور سراسری ؟ اشخاص دارای مدارک دکترای حرفه ای پزشکی، دندانپزشکی و یا داروسازی که حق شرکت را دارند.
  راهنمایی بفرمایید.
  سپاس

  • مشاور محمدی
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶

   سلام وقت به خیر
   افرادی که قصد شرکت مجدد در کنکور سراسری و تحصیل دارند در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه مانعی وجود ندارد.

 2. mahdis
  ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

  سلام سال ۱۴۰۱ من دانشگاه روزانه قبول شدم وثبت نام نکردم رفتم دانشگاه گفت لارم نیست فرم پرکنی درسته ؟ ایا من مینونم سال دیگه کنکور بدم بدون نیاز به پرکردن فرم و رفع محرومیت نداره

  • مشاور جوادی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله میتونید مشکلی نیست

 3. نجمه
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۴

  سلام من اشتباهی در انتخاب رشته انجام دادم و دانشگاه روزانه قبول شدم که نمیخوام برم.از کنکور دی و تیر محرومم؟تا الان نه ثبت نام اینترنتی رو انجام دادم نه حضوری رو.اگه محروم نیستم لازمه برم دانشگاه انصراف بدم یا همینطوری میتونم برای کنکور ثبت نام کنم

  • JAVADI
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام وقت بخیر
   اگر برای ثبت نام هیچ اقدامی انجام ندادین نیاز نیست کاری انجام بدین
   اطلاعات شما باید دقیق تر مورد بررسی قرار گیرد جهت بررسی بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 4. فاطمه
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۴

  سلام من دانشگاه روزانه قبول شدم اما به رشته م علاقه ای ندارم و میخوام دوباره کنکور دی و تیر ۱۴۰۲ شرکت کنم و برم دانشگاه های روزانه
  اگر از دانشگاه انصراف بدم میتونم دوباره برم روزانه
  یا باید برم سازمان سنجش و رفع محرومیت کنم
  اصلا نمیدونم باید چیکار کنم

  • maleki
   ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

   سلام وقت بخیر
   باید از دانشگاه مبدا انصراف خود را ثبت کنید و نیاز به رفع محرومیت ندارید.

 5. مهدی عطایی
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

  با سلام بنده به اشتباه در انتخاب رشته و عدم تمایل به رشته هوشبری در استان کرمان و عدم مراجعه جهت ثبت نام در کرمان متقاضی شرکت درکنکور روزانه 1402 مجدد می باشم آیا جهت رفع محرومیت از کنکور و انتخاب رشته های روزانه لازم به اقدام خاصی می باشد و تا پایان شهریورماه 1402 معافیت سربازی دارم خواهشمند است راهنمایی بفرمائید. ممنونم

  • obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۰

   سلام وقت بخیر وضعیت شما جهت درخواست و ثبت لغو محرومیت برای کنکور مجدد باید برسی شود

 6. امین
  ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۹

  سلام
  من از رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دوره روزانه قبول شدم ولی می‌خوام دانشگاه نرم و ثبت نام نکنم و برای کنکور ۱۴۰۲ بخونم
  من هم باید درخواست رفع محرومیت برای سازمان سنجش بفرستم یا اینکه لازم نیست؟

  • isaei
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۴

   سلالم وقتتون بخیر
   رفع محرومیت شرایط خاصی دارد و شامل همه افراد نمیشود

 7. شهلا حسنی
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵

  سلام ببخشید من دانشجو انصرافی روزانه هستم امسال هم روزانه قبول شدم نمی‌خوام ثبت نام کنم، ولی میخوام دوباره کنکور شرکت کنم میتونم درخواست رفع محرومیت بدم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 8. آرش
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۴

  سلام من رشته فیزیک صرفا براساس سوابق تحصیلی روزانه قبول شدم می خواستم بدونم باید درخواست رفع محرومیت بدم واسه کنکور سال دیگه و اینکه آیا می تونم سال دیگه رشته روزانه انتخاب کنم

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۰

   سلام وقت بخیر درخاست لغو محرومیت به مبنای موافقت سنجش برای این عمل نیس

 9. رضا
  ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۱

  سلام وقت بخیر… یه سوال داشتم میخواستم ببینم اگه یه نفر کنکور سراسری ۱۴۰۱ شرکت کرده باشه و دانشگاه روزانه هم پذیرفته شده باشه اگه ثبت نام نکنه و بخواد کنکور سراسری ۱۴۰۲ شرکت کنه باید داخل سایت سنجش درخواست رفع محرومیت بده یا همین که دانشگاه ثبت نام نکنه کافیه ؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۲

   سلام وقت بخیر الزاما درخاست لغو محرومیت به منزله قبول کردن سنجش برای شرکت مجدد در کنکور سراسری نیست.

 10. ثنا
  ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۶

  سلام
  من روزانه قبول شدم ولی نمیخوام برم برای انصراف لازمه که فرم پر کنم یا اگه اصلا ثبت نام نکنم به عنوان انصرافی ثبت میشه؟ و همینطور بعد انصراف برای شرکت در کنکور 1402 و انتخاب دانشگاه روزانه همچنان باید درخواست لغو محرومیت بدم؟ خیلی ممنون

  • isaei
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام وقتتون بخیر
   لغو محرومیت شامل همه افراد نمیشود .

 11. فاطی
  ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۷

  سلام من امسال روزانه رو محاز نشدم اما با سوابق تحصیلی تونستم دانشگاه دولتی قبول بشم اما نمیخوام برم ایا برا کنکور سال بعد محروم میشم؟و اینکه :(برای انصراف ثبت نام نکردن کافیه؟)

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام وقت بخیر میتوانید از طریق کارنامه سبز درخاست لغو محرومیت بدهید

 12. h
  ۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۰

  سلام اینکه گفتیداگ روزانه قبول بشیم برای سال بعدمحروم نمیشیم یعنی ازروزانه های سال بعدهم محروم نیسیم؟؟؟؟یافقط میتونیم باثبت نام کنکورسال بعد ازادوشبانه و…انتخاب کنیم

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقت بخیر فراخوان رفع محرومیت را مطالعه فرمایید

 13. معصومه
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۸

  سلام
  من روزانه قبول شدم اما نمیخوام برم ،وقتی میخوام درخواست لغو محرومیت بدم اصن بین گزینه ها چنین درخواستی نیست
  الان واقعا نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید .

  • abbasi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۶

   سلام وقتتون بخیر
   برای ثبت درخواست رفع محرومیت کنکور میتوانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 14. رضا
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

  من دیپلم ۱۴۰۰ هستم. امسال سال دوم کنکور دادنم بود. حسابداری دولتی قبول شدم اما میخوام دی کنکور بدم. اگه نرم دانشگاهی که قبول شدم رو، محروم میشم از کنکورِ دی؟ اگه درخواست لغو محرومیت بزنم قبول میشه؟

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 15. حسینی
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۸

  سلام
  من روزانه قبول شدم
  نمیخوام ثبت نام کنم
  نیاز درخواست لغو محرومیت بزنم ؟

  • javadi
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

   سلام روزبخیر
   اگر میخوایین سال بعد مجدد کنکور بدین باید درخواست لغو محرومیت بدین.

 16. سارا
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۱

  سلام
  من روزانه رشته پرستاری قبول شدم اما نمیخوام حتی ثبت نام دانشگاه انجام بدم آیا برای کنکور ۴۰۲ محروم میشم؟
  نیاز اقدام خاصی بکنم ؟
  باید نامه بزنم به سازمان سنجش حتی اگر ثبت نام دانشگاه نکنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام وقت بخیر میتونید درخواست لغو محرومیت بدهید کارشناس مربوطه سنجش بررسی میکند

 17. حسن
  ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۵

  سلام من ارشد روزانه امسال قبول شدم اما قصد دارم بمونم پشت کنکور واسه1402. من از کنکور 1402 محروم هستم ایا؟

  • javadi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۸

   سلام روزبخیر
   باید به سازمان سنجش درخواست لغو محرومیت ثبت کنید.

 18. Narsis
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

  سلام اگه برای انتخاب رشته ۱۴۰۱ روزانه رو بزنیم محروم میشیم برای کنکور۴۰۲ و اینکه اگه یه دفعه ای تو وسط شهریور بازم بگن که محرومیت هست اونجا اکه درخواست لغو محرومیت بزنیم احتمالش چقدره تا بپذیرن

  مثلا من روزانه علوم آزمایشگاه رو میخوام بزنم ولی احتمال رفتنم خیلی کمه و میخوام کد سراسریشو بعد پردیس بزنم چون قصد رزرو شو دارم
  اگه احیانا این روزانه بره تو کارنامه سبزم بازم محرومیت داره یانه اگه اولویت اولمو قبول شم و باتوجه به ترازم به اون روزانه تو کارنامه سبزم بخوره
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • isaei
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۳

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)