ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

قوانین انتخاب واحد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ + سقف تعداد واحد | ایران تحصیل

قوانین انتخاب واحد دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

قوانین انتخاب واحد دانشگاه آزاد دارای ماده و تبصره هایی می باشد که دانشجویان باید از تمامی آنها اطلاع داشته باشند و در هنگام انتخاب واحد به تمامی آنها دقت کامل داشته باشند. تا بعدها دچار مشکل نشوند. انتخاب واحد دانشگاه آزاد همواره از طریق الکترونیک و سامانه آموزشیار انجام می گردد.

 

قوانین انتخاب واحد در دانشگاه آزاد بسیار مهم می باشد که برخی از آنها مربوط به حداکثر تعداد مجاز انتخاب واحد و حداقل مقدار مجاز واحد های انتخابی در حالت کلی سقف انتخاب واحد و همچنین انتخاب دروس از روی چارت تحصیلی تهیه شده از طرف دانشگاه که باید در این چارت تحصیلی به تمام موارد هم نیاز و پیش نیاز دقت زیادی شود چون در صورت عدم دقت ممکن است دروس در آخر از طرف دانشگاه و دانشکده حذف گردد.

 

از جمله دیگر قوانین انتخاب واحد دانشگاه آزاد این است که دانشجویان در شرایط خاص چند واحد حق انتخاب واحد دارند و یا در صورت مشروطی چند واحد درس می توانند انتخاب کنند و در صورت معدل الف و کسب معدل ۱۷ به بالا چند واحد می توانند انتخاب کنند که افراد باید از تمامی این موارد آگاهی داشته و بر اساس این قوانین انتخاب خود را از روی چارت قرار داده شده برای هر رشته انتخاب کنند و در صورت نیاز می توانند برای آگاهی بیشتر از قوانین انتخاب واحد با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشند.

 

 

جهت اطلاع از قوانین انتخاب واحد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ + سقف تعداد واحد با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

سقف انتخاب واحد در دانشگاه آزاد

دانشجویان باید قبل از شروع ترم جدید با پرداخت بخشی از  شهریه ثابت و متغییر وارد سامانه انتخاب واحد دانشگاه آزاد شوند زمان انتخاب واحد در جدول زمان بندی درج می گردد وبا ورود در زمان تعیین شده می توانند دروس عمومی و اختصاصی خود را انتخاب کنند و لازم است در زمان انتخاب به قوانین و ضوابط انتخاب واحد دقت بسیار زیادی داشته باشند. افراد در هنگام انتخاب واحد باید به سقف حق انتخاب واحد نیز دقت داشته باشند. سقف انتخاب واحد در هر یک از دانشگاه ها و رشته های تحصیلی ممکن است متفاوت باشد. همچنین سقف انتخاب واحد در مقاطع مختلف دانشگاه آزاد نیز متفاوت می باشد. امکان انتخاب بیش از سقف تعیبن شده برای هر دانشجو ممکن نمی باشد.

دانشجویانی که در دانشگاه آزاد ثبت نام کرده باشند در هر واحدی از دانشگاه آزاد که تحصیل می کنند باید بر اساس سقفی که برایشان تعیین شده است انتخاب خود را انجام دهند. برای طی کردن فرایند انتخاب واحد بایستی وارد سامانه انتخاب واحد دانشگاه آزاد شوند. در اینجا شما را با سقف انتخاب واحد در مقاطع مختلف و شرایط مختلف آشنا می کنیم که به شرح زیر می باشد.

 

 

 

جهت اطلاع از کد ارائه دروس انتخاب واحد چیست؟ و زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

 

در مقطع کارشناسی معدل زیر ۱۲: ۱۲ تا ۱۴ واحد حق انتخاب واحد دارد.

معدل بین ۱۲ تا ۱۷: ۱۲ تا ۲۰ واحد حق انتخاب واحد دارد.

معدل ۱۷ به بالا: ۱۲ تا ۲۴ واحد می تواند انتخاب کند.

در مقطع کارشناسی ارشد، تمامی معدل ها به غیر از مشروطی ها: ۸ تا ۱۴ واحد حق انتخاب واحد دارند.

تمامی معدل ها به غیر معدل های مشروطی در شرایط خاص به تایید مدیر گروه : ۸ تا ۱۶ واحد حق انتخاب دارند.

در مقطع دکتری، تمامی معدل ها به غیر مشروطی ها : ۱۰ واحد حق انتخاب دارند.

 

 

سقف انتخاب واحد در دانشگاه آزاد

سقف انتخاب واحد در دانشگاه آزاد

 

 

مشاهده سقف انتخاب واحد دانشگاه آزاد

برای مشاهده سقف انتخاب واحد باید دانشجو وارد سامانه آموزشیار شوند باید در این سایت اطلاعات خود را درج کنند باید در قسمت ثبت نام دروس دانشجو بر روی گزینه مشاهده آخرین وضیعت ثبت نام ترم جاری کلیک کنید.

در صفحه پیش رو مشخصات دانشجو و مشخصات تحصیلی اش درج شده است. که سقف انتخاب واحد برای دانشجویان ۲۰ واحد می باشد. که این سقف انتخاب واحد بر اساس معدل ترم پیش تعیین می شود و ممکن ایت کمتر و یا بیشتر شود.

 

نکات مهم درباره قوانین پی نیازانتخاب واحد دانشگاه آزاد

۱: انتخاب واحد بدون رعایت پیش نیاز دانشگاه

اگر دانشجو به قوانین پیش نیاز و هم نیاز دقت نکرده باشد و در ترم آخر معلوم شود که درس پیش نیازی را نگذرانده باشد بنابه تایید کارشناس می تواند این دروس را در ترم آخر انتخاب کنند ولی در صورتی که تعداد واحد هایی که دروس پیش نیاز برای آنها رعایت نشده باشد زیادتر باشد دروس حذف می شوند و از اول باید انتخاب واحد کنند.

 

 

 

جهت اطلاع از قوانین حذف و اضافه دانشگاه آزاد و معرفی به استاد چیست؟  بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

سقف انتخاب واحد تابستانه در دانشگاه آزاد

دانشجو ها در دانشگاه ها به غیر از ترم اول و دوم مجاز می باشند که برای تابستان نیز انتخاب واحد کنند. معمولا سقف انتخاب واحد برای ترم تابستانه از طرف دانشگاه ها تعیین می شود و ممکن است با هم فرق داشته باشند. دانشجو ها باید با توجه به سقف تعیین شده از طرف دانشگاه انتخاب واحد خود را انجام دهند. لازم است دانشجویان مطلع باشند که برداشتن ترم تابستانه در دانشگاه آزاد اجباری نمی باشد. دانشجو در صورت نیاز با توجه به سقف تعیین شده از طرف دانشگاه با ورود به سامانه انتخاب واحد برای ترم تابستانه انتخاب واحد کند. لازم است دانشجویان بدانند که در ترم تابستانه دروس تخصصی و اختصاصی ارائه نمی شوند. انتخاب واحد در ترم تابستانه به منظور جلو افتادن دانشجو صورت میگیرد.

ماده ۳۱: غیبت غیر موجه: در صورتی که دانشجو در بیش از سه شانزدهم ساعات کلاس دروس نظری و عملی و یا نظری و کاراموزی و کارورزی غیبت داشته باشد در نیم سال موجب حذف آن درس می شود.

ماده ۳۵: غیبت موجه در جلسه امتحانی هر درس و غیبت غیر موجه تا ۳ درس موجب حذف آن می شود.    

نکات مهم: دانشجویان دانشگاه آزاد مجاز هستند در ترم تابستانی نیز انتخاب واحد کنند. حداکثر سقف مجاز برای انتخاب واحد در ترم تابستانه ۸ واحد می باشد. این تعداد به غیر از وصایای امام و آموزش قران می باشد. در صورتی که دانشجو با ۱۰ واحد در ترم تابستانه فارق التحصیل شود با تایید دانشگاه می تواند ۱۰ واحد را انتخاب کند.

 

 

 

جهت اطلاع از انتخاب واحد دانشگاه آزاد اسلامی و انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

سقف انتخاب واحد برای دانشجوبان ترم آخر در دانشگاه آزاد

دانشجویانی که در ترم آخر هستند، با توجه به نظر مدیر گروه تا سقف ۲۴ واحد می توانند انتخاب واحد کنند.

 

شرایط معرفی به استاد دانشگاه آزاد

تمامی افراد در دوره های کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته و پیوسته می توانند حداکثر فقط یک بار خارج از تقویم دانشگاهی دو درس نظری را به صورت معرفی به استاد انتخاب کنند. نکته در این باره این است که این دروس معرفی به استاد نمی توانند عملی باشند. همچنین نمی توانند پیش نیاز هم باشند. دو درس و ۴ واحد درسی را می توانند برای معرفی به استاد انتخاب کنند.

 

 

سقف انتخاب واحد برای دانشجوبان ترم آخر در دانشگاه آزاد

سقف انتخاب واحد برای دانشجوبان ترم آخر در دانشگاه آزاد

 

 

قوانین انتخاب واحد دانشگاه آزاد

ماده ۷: دانشجو بایستی در هر نیم سال تحصیلی اول و دوم حداقل ۱۲ و حداکثر ۲۰ واحد را انتخاب کند. حداکثر تعداد انتخاب واحد برای ترم تابستانه بین ۶ الی ۸ واحد است.

تبصره ۱: در صورتی که کارنامه دانشجو در ترم قبل ۱۷ و ۱۷ به بالا باشد با تایید دانشگاه می تواند ۲۴ واحد انتخاب کند.

تبصره ۲: در صورتی که دانشجو درترم آخر با ۲۴ واحد می تواند فارق التحصیل گردد اگر معدلش بالای ۱۰ باشد با تاییده دانشگاه می تواند تمام واحد های باقیمانده را انتخاب کند.

تبصره ۳: دانشجو می تواند در صورتی که با ۱۰ واحد فارق التحصیل می شود تمامی واحد ها را در ترم تابستانه انتخاب کند.

تبصره ۴: دانشجو همزمان نمی تواند از مفاد ۲ و ۳ استفاده کند.

تبصره ۵: در صورتی که واحد های دانشجو بنا به دلایل آموزشی به کمتر از ۱۲ واحد برسد و در اختیار دانشجو نباشد، این نیمسال برای دانشجو به عنوان نیمسال کامل محسوب خواهد شد. لازم است بدانید که در مشروط و یا ممتاز شدن دانشجو کاملا بی تاثیر می باشد.

 

 

 

جهت اطلاع از سامانه سیدا دانشگاه آزاد اسلامی و شرایط میهمانی دانشگاه آزاد اسلامی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

 

ماده ۴: دانشجو می بایست در زمان تعیین شده برای انتخاب واحد نسبت به انجام فرایند انتخاب واحد در بازه زمانی تعیین شده اقدام کند. در صورت تاخیر نباید تاخیرش بیش از سه شانزدهم ساعات هر کلاس باشد. مدت تاخیر در انتخاب واحد دانشجو جزو غیبت برای او محاسبه می شود.

ماده ۱۴: هر درسی از لحاظ ارتباط با دروس دیگر به دو حالت می باشد، آن دو حالت وابسته و مستقل هستند.  

ماده ۸: اگر دانشجو برای فارق التحصیلی خود دو درس نظری داشته باشد و بر حسب سقف انتخاب واحد نتواند آن دو درس را در نیمسال انتخاب واحد کنم با تایید مدیر گروه می تواند آن دو درس را یا معرفی به استاد و یا در ترم تابستانی انتخاب کند.

تبصره ۱: در صورتی که دانشجو درسی را انتخاب کند که هم واحد عملی و هم نظری داشته باشد و در واحد عملی نمره قبولی را کسب کرده باشد ولی در واحد نظری قبول نشده باشد بنا به این ماده می تواند واحد نظری را به صورت معرفی به استاد انتخاب واحد کند.

ماده ۱۰: تعداد واحد جبرانی برای دوره کارشناسی ناپیوسته اگر با تایید و تشخیص گروه آموزشی همراه باشد حداکثر ۶ واحد می باشد. نمره دروس جبرانی کارنامه کل و میانگین نمرات محاسبه نمی گردد.

 

 

 

جهت اطلاع از سامانه مجازی دانشگاه آزاد و سامانه ساهم دانشگاه آزاد بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

تبصره ۱: دانشگاه می تواند برای دانشجویان دوره کاردانی پیوسته و یا دوره کارشناسی ناپیوسته که  معدل آنها زیر ۱۴ است و در رشته غیر مرتبط پذیرفته شده اند، حداکثر ۲۰ واحد دروس جبرانی به آنها ارائه دهد. لازم است دانشجویان مطلع باشند که نمره دروس جبرانی در معدل میانگین نیم سال و کل محاسبه نمی گردد.

ماده ۱۸: دانشجویان باید مطلع باشند که حداقل نمره قبولی در هر درس ۱۰ می باشد.

تبصره ۱: اگر دانشجویی در نیم سالی در تعدادی از دروس نمره قبولی و در تعدادی نمره مردود کسب کنند. و در ترم بعد دروس مردودی را انتخاب کرده و قبول شوند تمامی نمرات قبولی و مردودی در کارنامه آنها ثبت خواهد شد و باقی می ماند ولی این نمرات در محاسبه میانگین کل بی تاثیر و بی اثر هستند.

تبصره ۲: گذراندن دروس با استفاده از تبصره ۱ صرفا برای محاسبه میانگین کل دوره تحصیلی در هنگام دانش آموختگی می باشد و برای خنثی کردن مشروطی دوره و نیم سال قبلی می باشد.

تهسیلات این ماده شامل افرادی که برای تقلب و یا حکم کمیته انضباطی نمره مردود کسب کرده اند نمی شود.

ماده ۱۹: در صورتی که میانگین نمرات دانشجو در هر نیم سال کمتر ۱۲ باشد. دانشجو در آن نیمسال مشروط تلقی می شود. این افراد حداکثر در نیم سال بعد می توانند ۱۴ واحد انتخاب واحد کنند.

 

تبصره ۱: اگر دانشجو در دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دو نیمسال و در دوره کارشناسی پیوسته ۳ نیمسال اعم از متوالی و با متناوب مشروط شده باشد، از تحصیل محروم می شود.

 

 

 

جهت اطلاع از ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد و کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

 

 رعایت پیش نیاز در هنگام انتخاب واحد بسیار مهم می باشد و در صورت رعایت نکردن ممکن است در آینده دروس حذف شوند و دانشجو مجبور شود آنها را دوباره انتخاب واحد کند.

حداقل تعداد انتخاب واحد در کارشناسی ارشد ۸ واحد می باشد، و حداکثر ۱۴ واحد می توانند انتخاب کنند.

در صورتی که دانشجو قصد دارد واحد پایان نامه خود را تمدید کند، تمدید پایان نامه نیازی به پرداخت شهریه متغییر ندارد. تنها کافیست شهریه ثابت پرداخت شود.

حداقل میزان انتخاب واحد برای دانشجویان دکتری ۶ واحد بوده و حداکثر ۱۰ واحد می باشد که دانشجوبان می توانند انتخاب کنند.

 

بعد از اتمام حذف اضافه در صورتی که دانشجو سقف انتخاب واحد را رعایت نکرده باشد دروس مازادش از طرف اداره آموزش حذف می گردد و دروسی که در آنها پیش نیاز هم رعایت نشده باشد حذف می شوند.

هر دانشجو باید بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه در زمان مقرر برای انتخاب واحد اقدام کنند. در صورتی که دانشجویان به این مورد دقت نداشته باسند و رعایت نکنند، باعث بروز مشکلات متعدد برای خود می شوند که تمامی عواقبش به عهده خود دانشجو می باشد.

 

 

جهت دانلود pdf این مقاله کلیک نمایید.

 

 

خلاصه مطلب

انتخاب واحد دانشگاه آزاد دارای ماده و تبصره های زیادی می باشد که دانشجو ها باید به تمامی قوانین و ضوابط دقت زیادی داشته باشند تا بعدها به مشکل بر نخورند در بالا سقف انتخاب واحد برای دانشجویان مقطع های مختلف بیان شده است. تعدادی از قوانین انتخاب واحد هم درج گردیده است دانشجویان و داوطلبان با خواندن این مقاله اطلاعات کامل را درباره قوانین انتخاب واحد کسب می کنند در صورت اینکه دانشجویان سوالاتی درباره قوانین انتخاب واحد دانشگاه آزاد داشتن می توانند از مشاوران و کارشناسان ایران تحصیل راهنمایی دریافت کنند و یا می توانند با شماره های ایران تحصیل تماس حاصل کنند.

 

 

جهت اطلاع از قوانین انتخاب واحد دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ + سقف تعداد واحد با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

3/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نظرات

 1. کمند علیزاده
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۵

  سلام من ترم هفت مامای دانشگاه آزاد مسجد سلیمان یک واحد عمومی برداشتم و پاس کردم و درخواست مجوز کردم برای اهواز ولی جوابش نیومده الان ترم هشتم مدیر گروه میگه الان تکلیف چیه ازطرفیم دانشگامون میگه نتیجه مجوز نیومده

  • مشاور عیسائی
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۸

   سلام وقت بخیر
   انتقالی در صورتی که ترم آخر باشید امکان پذیر نمیباشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 2. بهناز
  ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۵

  با سلام و ممنون از پاسخگوییتون ، جناب آقای عیسائی ممنون میشم بفرمایید چطور با شما تماس بگیرم، در رابطه با همین انتخاب واحد، آموزش میگه با توجه به رشته تون که آموزش ابتدایی هست اجازه ی برداشتن بیشتر از ۱۵ واحد رو ندارید و ربطی به معدل الف بودنم نداره، در حالیکه آموزشیار برای من ۲۴ واحد سقف زده. لطفا شماره تماس یا راه ارتباطی بزارید تا بتونم مستقیم باهاتون مشورت کنم، سپاس.

  • مشاور رضایی
   ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۶

   سلام وقت بخیر برای تماس با آقای عیسایی با گرفتن شماره مرکز ایران تحصیل داخلی 111 را وارد بفرمایید

 3. بهناز
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۴۳

  الان که نگاه میکنم سقف مجاز انتخاب واحد رو واسم زدن ۲۴ واحد ، ولی در نهایت برا رشته ی ما ۱۵ واحده ، چیکار کنم بنظرتون؟ تا چند واحد انتخاب کنم ؟

  • مشاور عیسائی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۷

   سلام وقت بخیر
   از طریق آموزشیار در بازه حذف و اضافه اقدام به انتخاب واحد نمایید.

 4. بهناز
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۲۹

  سلام و وقت بخیر، خیلی به راهنماییتون نیاز دارم، دانشجوی رشته ی آموزش ابتدایی طرح معلمان هستم که معدلم ۱۹/۹۴ هست ، با توجه به اینکه برای رشته ی ما حدااکثر سقف انتخاب واحد فقط و فقط ۱۵ واحد هست، ولی برای من سقف رو ۲۰ واحد گزاشتن که خیای تعجب کردم و در حال حاضر ۱۹ واحد برداشتم، مشکلی واسم‌بوجود نمیاد ؟ و اینکه چرا واسه من نوشتن ۲۰ واحد میتونم اخذ کنم در حالیکه سقف واسه رشته ی ما نهایتا ۱۵ واحده ؟؟؟

  • مشاور عیسائی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۸

   سلام وقت بخیر
   خیر مشکلی وجود ندارد.

 5. معصومه
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷

  سلام.
  من ترم آخر هستم
  دوتااز درسام باهم تداخل زمانی تو ساعت کلاس دارن و ساعت امتحانشون تداخل ندارن
  آموزشیار معتبر زده.بعدا مشکلی پیش نمیاد یا حذف نمیشه چون ترم آخر هستم

  • مشاور رضایی
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۹

   سلام وقت بخیر توسط آموزش حذف خواهد شد

 6. امین
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۵

  سلام من انتخاب واحد رو انجام دادم جلو همه درسا مبلغ رو زده الی یک درس ولی اون درس معتبره علت اینکه مبلغش درس حذف شده چیه
  قبلا اون مبلغ واسه اون درس بود ولی الان نیست

  • مشاور رضایی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۶

   سلام وقت بخیر . برخی از دروس شهریه ندارند مثل درس انس با قرآن

 7. محمد
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

  سلام من هنوز همه نمرات نیموده و باید انتخاب واحد کنیم اگه ریاضی افتاده باشم ریاضی که انتخاب کردم چی میشه ؟

  • مشاور صادقی
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۷

   سلام
   میتونید هم نیاز کنید

 8. یلدا
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۱

  سلام . یه مشکل مهم دارم ، من توی انتخاب واحد ترم قبل ۱۲ واحد برداشتم که ۲ واحدش حذف شد ، یعنی ۱۰ واحد پاس کردم فقط . این الان مشکلی آموزشی برام به وجود میاره ؟ معدلمم ۱۹ و خورده ای شد.

  • مشاور صادقی
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۵

   سلام
   با مسئول آموزش تون رای زنی کنید

 9. صحرا
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۹

  سلام وقت بخیر من دانشجو علوم تربیتی هستم کلا ۲۷ واحدم میمونه برا ترم اخر خواستم بدونم میتونم ترم بعد ۲۴ واحد بردارم و ۳ واحد معرفی به استاد تا تموم بشم اگر آموزش یا مدیر گروه تایید کنه امکانش هست؟

  • tahmasebi
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳

   سلام دوست عزیز برای 3 واحد معرفی به استاد احتمالش خیلی پایین هست اما با واحد آموزش صحبت کنید.

 10. سمانه
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۶

  سلام من ترم اخر هستم و ۱۳ واحد مونده اما کلا ۱۱ واحد ارائه شده ک میتونم بردارم ب نظرتون اگه ۱۱ واحد بردام حذف میشم؟!
  و اینکه چ راهی برام پیشنهاد میذین لطفا کمک کنین

  • مشاور رضایی
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۰

   سلام وقت بخیر ترم شما حذف میشود ومجبور هستید مرخصی تحصیلی بگیریرد

 11. آیدین
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۵

  سلام من دوشنبه انتخاب واحد دارم و رشتم هم مدیریت کسب و کار هستش .وقتی توی سرچ دروس تو آموزشیار میرم کلاس ها اکثرا واسه دانشجو های مدیریت مالی و مدیریت بازرگانی مجاز هستش میخام بدونم میتونم منم با آن ها کلاس وردارم و اکر یک درصد کلاس ورداشتم بعدا به مشکل برمیخورم یانه؟

  • مشاور صادقی
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵

   سلام
   با تایید مدیرگروه تون باید انتخاب واحد کنید

 12. مطهره
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۲

  سلام من ترم آخر کارشناسی مدیریت دولتی دانشگاه آزاد برام ۲۶واحد مونده میتونم بردارم

  • مشاور صادقی
   ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام
   اگر معدل ترم قبل تون بالای 17 باشه تا سقف 24 تا واحد میتونید بردارید
   اون دو واحد اضافه تر هم آموزش شاید تابستون معرفی به استاد بهتون بده

 13. مطهره
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۹

  سلام من ترم اخرمدیریتم ۲۶واحد برام مونده البته با دفاع مقدس میگن اجباری هست باید حتما پاس بشه درسته؟۲۶,تا بهم میده گروه ک تمام بشم؟؟؟؟

  • مشاور رضایی
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۶

   سلام وقت بخیر 24 واحد اخذ میفرمایید باقی مانده واحد ها معرفی به استاد دریافت میکنید

 14. Negi
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶

  سلام،اگه یه درس افتاده داشته باشیم و معدل الف شیم بازم میتونیم ۲۴واحد برداریم ؟

  • مشاور رضایی
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۵

   سلام وقت بخیر . بله

 15. Behrokh
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۶

  سلام من این ترم (مهر ماه) پایان نامه برداشتم و نمره اش خرداد ثبت میشه میخواستم بدونم اگه معدل الف بشم میتونم این ترم میتونم ۲۴ واحد بردارم؟ با اینکه پایان نامه ام ثبت نشده!

  • مشاور فتح اللهی
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۸

   سلام وقت بخیر بله در صورتیکه معدل الف باشید میتوانید 24 واحد انتخاب کنید

   • Behrokh
    ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸

    حتی اگه تا خرداد ثبت نشه نمره پایان نامه ام امکانش هست؟

    • مشاور صادقی
     ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

     سلام
     باید با آموزش دانشگاه تون رای زنی کنید

  • Behrokh
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۵

   یعنی من ترم بهمن که چند روز دیگه است با اینکه پایان نامه ام ثبت نشده ولی نمراتم اومده الف میشم میتونم ترم بهمن که چنپ روز دیگه است انتخاب واحد کنم ۲۴ تا بردارم؟؟ با اینکه پایان نامه ثبت نشدهههه

   • مشاور صادقی
    ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۹

    سلام
    با آموزش دانشگاه هماهنگ کنید بعد انتخاب واحد کنید

 16. سینا
  ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰

  میشه جای دروس تربیت بدنی و ورزش که عمومی دروس دیگه برداشت برای رسیدن به سقف واحد های عمومی

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۷

   سلام وقتبخیر
   چارت دروس عمومی را از بخش آموزش دانشگاه خود تحویل بگیرید.

 17. فاطمه
  ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۸

  سلام سوال من مربوط به اسن موضوع است اصلا هیچ تبصره قانونی‌نیست ۱۲ واحد ومعرفی به استاد کنن؟ ویا این که ترم تابستونی ۱۰ واحد بگیریم ۱۰ واحد معرفی به استاد

  • مشاور عیسائی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۰

   سلام وقت بخیر
   شما حداکثر تا 8 واحد مجاز به انتخاب میباشید جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

   • علی
    ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۹

    سلام وقت بخیر
    با ده ونیم واحد درسی میشه ی نیمسال رو برداشت یا حتما باید ترم تابستانه باشه؟

    • مشاور رضایی
     ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۳

     سلام وقت بخیر هر نیم سال حداقل 12 واحد میتوانید اخذ کنید. که اگر پایین تر از حداقل باشد مجبور به مرخصی تحصیلی یک ترم میشوید

 18. میثم
  ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۹

  سلام وقت بخیر. مجاز هست که دانشجو یک ترم هیچ درس عمومی بر نداره یا خیر؟

  • مشاور ملکی
   ۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶

   سلام دوست عزیز
   معمولا در انتخاب واحدهای شما باید دروس عمومی باشد اما اینکه ترم چند هستید هم در برداشتن دروس عمومی مهم هست.

 19. رضا تاوسی
  ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۹

  سلام ، اگر یک ترم بعد از شرکت از امتحانات کمتر از ۱۲ واحد پاس شیم، اون ترم ایا حذف میشود؟ و اگر حذف شود نمرات درس هایی ک قبول شدیم و مردود هم حدف میشود؟؟؟

  • مشاور رضایی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۴

   سلام وقت بخیر اگر معدل ترم شما کمتر از 12 شود مشروط هستید

 20. رضا غلامی
  ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۹

  سلام ، اگر یک ترم بعد از شرکت از امتحانات کمتر از ۱۲ واحد پاس شیم، اون ترم ایا حذف میشود؟ و اگر حذف شود نمرات درس هایی ک قبول شدیم و مردود هم حدف میشود؟؟؟

  • مشاور رضایی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۳

   سلام وقت بخیر اگر معدل ترم شما پایین تر از 12 شود مشروط محسوب میشوید

 21. محمد میرزاحکیمی
  ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۸

  سلام وقتتون بخیر
  دانشجوی ترم اخر کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر دانشکاه ازاد هستم
  اما ۲۵ واحد درس دارم برای اینکه فارغ التحصیل بشم(با احتساب کاراموزی و پروژه)
  ایا امکانش هست این ۲۵ واحد رو باهم بردارم بابت اینکه ترم بهمن فارغ التحصیل میشم؟

  • tahmasebi
   ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام دوست عزیز قبولی شرایط شما بستگی به واحد دانشگاهیتون داره و در صورت موافقت از شما تعهد کتبی گرفته میشود.

 22. زوج
  ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۹

  سلام
  ترم اول ژنتیک هستم میخواستم برای ترم دو همه درسا رو تخصصی بردارم. آیا امکانش هست که همه درسای انتخابی تخصصی باشن و هیچ عمومی بینشون نباشه؟

  • مشاور براتی
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۶

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز دررابطه با انتخاب واحد یکسری شرایط باید بررسی شود از جمله رعایت دروس پیشنیاز وهم نیاز (که باید تعداد واحد ها ودرس هایی که پاس کردید را بررسی کنیم )ترم چند هستید ؟و….لطفا جهت بررسی دقیق تر وضعیت تحصیلی تون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 23. علی
  ۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۶

  سلام من ترم آخر هستم ۲۴ واحدم مونده تموم شم میتونم آیین دادرسی مدنی ۲ رو با آیین دادرسی مدنی ۳ باهم بردارم؟

  • rahdar
   ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۳

   سلام وقت بخیر
   در اخرین ترم تحصیلی به شرط فارغ التحصیلی قانون پیش نیازی برداشته میشود.

 24. صادقی
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۶

  سلام ایا می‌شود دریک ترم فقط دروس عمومی را انتخاب واحد کرد؟

  • مشاور براتی
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۱

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز امکان اینکه شما یک ترم فقط دروس عمومی انتخاب بکنید وجود ندارد .البته بسته به چارت درسی رشتتون واینکه چه درس هایی از دروس عمومی را نگذرانده باشید میتوانید چند دروس عمومی را انتخاب بکنید .جهت بررسی دقیق تر وضعیتتون وهم چنین چارت دروس پاس نشده برای انتخاب دروس عمومی با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 25. فرد
  ۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

  سلام براي امور فارغ التحصيلي حضور دانشجو مهمه؟ آيا امكان هست كار فارغ التحصيلي رو به يكي از افراد درجه يك واگذار كرد
  ممنون ميشم پاسخ بديد

  • مشاور عیسائی
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۷

   سلام وقت بخیر
   باید با واحد دانشگاهی هماهنگ کنید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)