ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱۳۶
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۸ خرداد ۱۴۰۱
فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

به طور کلی شرکت در کنکور خیلی دشوار تر از امتحان های نهایی می باشد. سختی کنکور به حدی جدی است که دانش آموزی با معدل 20 نمی تواند ضمانت کند که به تمامی سوالات کنکور 100 درصد پاسخ دهد. فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور به شما کمک خواهد کرد تا به درستی تراز خود را محاسبه کنید.

در واقع لازم است بدانید که هر متقاضی در کنکور یک نمره تراز شده دارد، از این رو نمی توان تضمین کرد که معدل 20 فرد، موفقیت 100 درصدی به داوطلب کنکور می دهد. از طرف دیگر باید به این نکته اشاره نمود که آموزش و پرورش، میانگین معدل امتحانات نهایی داوطلبان را در هر رشته گزارش نموده است. که در ادامه به شرح آن میپردازیم.

در صورتی که داوطلبی معدل بالای 14 داشته باشد، می تواند از نصف متقاضیان کنکور سراسری جلو بی افتد. باید به این نکته نیز اشاره نمود که اگر یک متقاضی به فکر افزایش معدل خودش می باشد و برنامه دارد دروس عمومی را بالای 50 درصد بزند، باید دروس تخصصی را نیز بالای 40 درصد بزند.

 

فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور

برای آشنایی با فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور این بخش از مطلب را از دست ندهید. در ادامه این فرمول را برای شما شرح می دهیم:

نمره قبولی هر درس باید در تعداد واحد های آن ضرب شود. حال نمرات به دست آمده را جمع کنید و مجموع نمرات باید بر تعداد واحد های درسی تقسیم شوند به طور مثال:

 • دین و زندگی 1، 4 واحدی: 18.50
 • زبان فارسی 1، 2 واحدی: 17.75
 • عربی1، 2 واحدی: 16.25
 • فیزیک 1، 2 واحدی: 20
 • شیمی 1، 2 واحدی: 20

18.50 = 12 ÷ (2 ×20) + (2 × 20) + (2 × 16.25) + (2 × 17.75) + (4 × 18.50)

درباره فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور

معرفی فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور

 

برای اطلاع از تاثیر 60 درصدی معدل در کنکور ۱۴۰۲ کلیک کنید.

 

تاثیر معدل در کنکور چگونه است؟

تاثیر معدل در کنکور یا همان تاثیر سوابق تحصیلی بر روی نتیجه کنکور، به صورت مثبت اعلام شده است. تاثیر معدل در کنکور در حدود 40 درصد رسیده است که نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش پیدا کرده است. این 40 درصد تاثیر معدل بر روی تراز داوطلب می باشد.

در واقع تراز یعنی تبدیل نمرات متقاضی در امتحانات نهایی و رتبه ای که شخص در کنکور به دست آورده است. توجه داشته باشید که شخصی که در نظام جدید تحصیل کرده و امتحانات پایه دوازدهم خود را به صورت نهایی داده است، معدل پایه دهم و یازدهم او در تراز کنکور وی هیچ گونه تاثیری نخواهد داشت.

با در نظر گرفتن بخشنامه جدید ۱۴۰۲ و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، تاثیر معدل و فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور برای تمامی رشته های اصلی به صورت یکسان و مثبت می باشد. در واقع مهم ترین مورد در نظام های آموزشی جدید آموزش  6 – 3 – 3 و نظام قدیم که پیش از شروع آن اعمال می شد، می باشند. البته لازم به ذکر است که تاثیر معدل از نظر فارغ التحصیلی و رشته تحصیلی نیز تفاوت هایی را شامل می شود که به طور کامل تمامی آن ها را برای شما شرح می دهیم.

 

اطلاعیه

داوطلبانی که معدل پایینی کسب کرده اند و نگران تاثیر معدل پایین در کنکور خود می باشند، باید در تلاش باشند تا با افزایش درصد های خود در این آزمون این کاستی را جبران کنند.

 

تاثیر معدل در کنکور برای داوطلبان نظام قدیم

داوطلبان کنکوری که مدرک تحصیلی خود را پیش از نظام آموزشی جدید دریافت نموده اند، در دسته داوطلبان نظام قدیم قرار می گیرند. بر اساس موارد اعلام شده از سوی نهاد مربوطه، میزان تاثیر معدل در کنکور و فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور، برای این دسته از افراد 40 درصد‌ و به صورت تاثیر مثبت می باشد. به همین خاطر داوطلبین نظام قدیمی که امتحانات مربوط به تعدادی از درس های آن ها به صورت نهایی برگزار شده است، در صورت داشتن معدل بالا در این امتحانات می توانند از تاثیر مثبت 40 درصدی بهره مند شوند.

این موضوع برای تمامی داوطلبان فارغ التحصیل شده در رشته های علوم تجربی، ریاضی و فیزیک، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی صدق می کند.

 

برای اطلاع از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

تاثیر معدل در کنکور برای داوطلبان نظام جدید

دسته بعدی از داوطلبان شرکت کننده در کنکور امسال فارغ التحصیلان نظام آموزشی جدید می باشند. در واقع این گروه اکثریت شرکت کنندگان در این آزمون به شمار می آیند. نحوه تاثیر معدل در کنکور و فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور برای این دسته از افراد نیز شبیه به نظام آموزشی قدیم می باشد و به صورت تاثیر مثبت اعمال خواهد شد.

از این رو داوطلبانی که معدل پایینی کسب کرده اند و نگران تاثیر معدل پایین در کنکور خود می باشند، باید در تلاش باشند تا با افزایش درصد های خود در این آزمون این کاستی را جبران کنند.

البته همان طور که به دفعات گفته شد، معدل برای این افراد تاثیر منفی ندارد اما با توجه به این که تاثیر مثبت معدل سایر رقیبان و شرکت کنندگان کنکور موجب افزایش امتیاز کلی آن ها می شود، شرایط برای افرادی که معدل پایینی را کسب کرده اند، کمی دشوار تر خواهد بود.

میزان تاثیر معدل در کنکور برای داوطلبان و شرکت کنندگان نظام آموزشی جدید نیز مانند نظام قدیم معادل 40 درصد می باشد. همان طور که پیش تر اشاره کردیم، تاثیر گذاری این معدل نیز به صورت مثبت در نتایج نهایی کنکور اعمال خواهد شد. توجه داشته باشید که منظور از معدل در این جا معدل نمره های امتحانات پایه دوازدهم و یا سوم متوسطه این افراد می باشد که به صورت نهایی کشوری برگزار می شوند.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نتایج ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری وارد شوید.

 

 

آشنایی با فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور

نکاتی در مورد فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور

 

نحوه محاسبه تاثیر معدل در کنکور

خیلی از شرکت کنندگان می خواهند از فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور اطلاعات کافی را به دست بیاورند و تاثیر مثبت معدل را بررسی نمایند. به طور مثال برای بسیاری از افراد سوال شده است که آیا معدل کتبی بر روی تراز نهایی اثر گذار هست یا این که نمره هر درس به صورت مجزا و جداگانه بر روی تراز همان درس تاثیر می گذارد. در این مورد باید بگوییم که یک سری نکات خاص در نظر گرفته شده است و در نهایت تاثیر معدل در کنکور بر اساس فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور انجام می گیرد.

حال با مثالی به طور کامل برای شما فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور را شرح می دهیم. تصور کنید که شما دانش آموز رشته تجربی هستید و در آزمون نهایی مربوط به درس ریاضی خود نمره 19.5 را به دست آورده اید. حال در کنکور شرکت می کنید و با پاسخ دادن به سوالات ریاضی این آزمون تراز 8000 را کسب می نمایید. نحوه تاثیر معدل در کنکور به این صورت است که ابتدا نمره درس شما را هم به صورت ترازی محاسبه می کنند. تصور کنید که نمره شما در درس ریاضی مطابق با تراز 9000 باشد. از آن جایی که تراز نمره شما بیش از تراز کسب شده در آزمون باشد، این جا تاثیر مثبت را مشاهده خواهید کرد:

8400 = 4800 + 3600 = (60% × 8000) + (40% × 9000) = تراز نهایی

همان طور که متوجه شدید، تاثیر معدل باعث شد تا تراز درس ریاضی شما در کنکور از 8000 به 8400 افزایش پیدا کند. فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور نیز برای تمامی درس ها و سایر رشته های تحصیلی به همین شکل اعمال خواهد شد.

به طور کلی معدل پایین در کنکور تاثیر خاصی برای داوطلبان نخواهد داشت و تنها معدل بالا می تواند برای این دسته از افراد مثمر ثمر واقع شود.

 

برای اطلاع از اعلام نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۲ کلیک کنید.

 

جدول تاثیر معدل در کنکور

یکی دیگر از مواردی که در این زمینه از اهمیت چشم گیری برخوردار می باشد، نحوه تاثیر معدل در کنکور برای زیر گروه های مختلف است. همان طور که می دانید، هر رشته خود از چندین زیر گروه تشکیل شده است که هر زیر گروه آن برای قبولی در یک سری رشته های دانشگاهی حائر اهمیت تر می باشد. به همین دلیل، در کنار تمامی موارد گفته شده تا به این جای مطلب که نقش نهایی تاثیر معدل در کنکور را تعیین می کنند، این مورد نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

توجه داشته باشید که معدل تاثیر مختلفی در زیر گروه های متفاوت می گذارد. به طور مثال این امکان وجود دارد که تاثیر معدل برای کنکور در زیر گروه های 4 و 5 کنکور تجربی همان 40 درصد باشد، اما برای زیر گروه های یک و دو این رشته برابر 23 و 27 درصد باشد. در ادامه جدول تاثیر معدل را برای زیر گروه های مختلف درج کرده ایم:

 

معرفی فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور

جدول حداقل معدل و فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور

 

اطلاعیه

به طور کلی معدل پایین در کنکور تاثیر خاصی برای داوطلبان نخواهد داشت و تنها معدل بالا می تواند برای این دسته از افراد مثمر ثمر واقع شود.

 

حداقل معدل برای تاثیر در کنکور

بر اساس اخبار به دست رسیده از سوی سازمان سنجش و سایر نهاد های مربوطه، مسئله ای به عنوان حداقل میزان تاثیر معدل در کنکور نیامده است. در واقع رقمی مشخص نشده است که بگوید پایین تر از این معدل دیگر تاثیر مثبت نخواهد داشت. چرا که همان طور در بخش های پیش برای شما شرح دادیم، تاثیر مثبت به این شکل است که نمره هر درس فرد با تراز همان فرد که از طریق پاسخ دادن به سوالات کنکور به دست آمده است، مورد سنجش قرار می گیرد.

در صورتی که تراز نمره به دست آمده، بیش تر از تراز آزمون در آن درس باشد، تاثیر مثبت خود را خواهد گذاشت. از این نمی توان حداقلی برای آن مشخص کرد. اما در جدول زیر حداقل معدل تقریبی که می تواند تاثیری مثبت را اعمال کند و به سود داوطلب تمام شود را در جدول زیر درج کرده ایم.

این جدول، آمار منتشره شده از سوی وزارت آموزش و پرورش در مورد معدل داوطلبان شرکت در کنکور را نشان می دهد. با در نظر گرفتن این جدول و میانگین هایی که برای هر داوطلب در رشته های ریاضی، تجربی و انسانی درج شده است، می توان گفت که هر داوطلب باید معدل 14 به بالا را کسب کند تا مشمول تاثیر مثبت در کنکور بشود.

معدل داوطلبان شرکت در کنکور
رشته تحصیلی میانگین معدل هر داوطلب
علوم تجربی 11.50 تا 13.50
علوم ریاضی 12.50 تا 14.50
علوم انسانی 8.50 تا 11.50

 

بررسی فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور

آشنایی با فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور

 

برای دانلود پی دی اف این مطلب کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

هر ساله تاثیر معدل در کنکور وجود داشته و از فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور استفاده می شده است. بر اساس اطلاعیه های شورای عالی انقلاب فرهنگی، میزان تاثیر معدل در کنکور برابر با 40 درصد خواهد بود. از این رو این میزان مجدد نسبت به سال های گذشته افزایش پیدا کرده است و هر داوطلب باید بیش تر به امتحانات نهایی خود توجه کند.

البته از آن جایی که با استفاده از فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور، تاثیر مثبت رخ می دهد، لازم است بدانید ر داوطلب که موفق به کسب معدل مناسب و حداقلی نشده است، باید بتواند درصد مطلوبی از سوالات را در کنکور پاسخ دهد.

3.2/5 - (18 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

حداقل معدل دیپلم برای رشته های اصلی چقدر است؟

معدل رشته ریاضی حدود 12.5 تا 14.5، معدل رشته تجربی حدودا 11.5 تا 13.5، معدل رشته انسانی 8.5 تا 11.5

آیا معدل پایین باشد، تاثیر منفی بر روی فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور می گذارد؟

خیر، فرمول محاسبه تاثیر معدل در کنکور، در هر صورت تاثیر مثبت می گذارد.

آیا درصد اعلام شده در زیر گروه های مختلف متفاوت است؟

بله. در مطلب جدول آن را برای شما درج کرده ایم.

نظرات

 1. bahar
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۰

  سلام معدل ۱۶.۶۰
  و میانگین اختصاصی ۷۰ رتبه ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ تجربی منطقه ۳ میاره؟

  • مشاور صادقی
   ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۴

   سلام
   برای بررسی بیشتر و دقیق تر وضعبیت تون با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 2. Fati
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۵

  سلام
  درسته که هر نمره ای که تو درس فارسی کم بیاریم ۲۲ صدم از معدل کتبی نهاییمون کم میشه ؟

  • مشاور صادقی
   ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۲

   سلام
   خیر

 3. Fatemeh
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۱

  سلام
  با معدل ۱۸.۴۸ با درصد ۵۰ میشه فرهنگیان قبول شد؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۴

   سلام
   شانس بالایی دارید

 4. hani
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۸

  سلام خسته نباشید من معدلم 16 شده دروص عمومیم 18و18.50هست ولی اختصاصیام پایینه کنکورتجربی چه درصدهایی باید بزنم که بتونم فرهنگیان قبول شم

  • tahmasebi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۷

   سلام دوست عزیز سوال شما نیاز به بررسی بیشتر دارد لطفا با شماره مجموعه و داخلی 108 در تماس باشید.

 5. Reyhane
  ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۱۲

  سلام وقت بخیر
  من معدلم ۱۹.۸۰ هست ، با میانگین چند میتونم پزشکی آزاد یا پردیس رو قطعی بیارم؟
  میانگین ۳۵ میشه ؟

  • مشاور محمدی
   ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۰

   سلام وقت به خیر
   برای پذیرش در رشته های پرطرفدار حداقل میانگین درصدای 50 درصد نیاز است.

 6. Ghazal
  ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۳

  سلام
  با معدل 18و کنکور خوب امکان قبولی رشته فیزیو تراپی و رتبه زیر 10000هست ؟

  • rezai
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۳

   سلام وقت بخیر رتبه شما باید بهتر از این بشه تا قبول بشید

 7. rose
  ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۱

  سلام با معدل ۱۷.۷۵ نهایی ، با میانگین ۶۰ تخصصی ، منطقه ۳ رشته انسانی هستم . میشه فرهنگیان اورد؟؟؟؟

  • مشاور اقازاده
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۶

   وقت بخیر
   برای قبول برای دانشگاه فرهنگیان باتوجه به رشته ای که مدنظر دارید ونوع استان محل سکونت به تراز شما نیز بستگی دارد

 8. rose
  ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۹

  سلام با معدل نهایی ۱۷.۷۵ رشته انسانی ، با میانگین ۶۰ درصد تخصصی ، منطقه ۳ میشه فرهنگیان اورد؟ حدود رتبه رو هم اگر میشه بگید🙏💙

  • مشاور صادقی
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۳

   سلام
   وقت بخیر برای بررسی بیشتر میتونید با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 9. m
  ۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۹

  سلام با معدل ۱۰ و میانگین ۱۰ منطقه ۲ دانشگاه روزانه مجاز هست؟؟

  • مشاور اقازاده
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۶

   وقت بخیر
   خیر امکان پذیر نیست

 10. Maryam
  ۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۴

  سلام با معدل ۱۷.۵و میانگین درصد ۲۵ و سهمیه ۵درصد شانس قبولی اتاق عمل دولتی را دارم؟

  • مشاور محمدی
   ۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۱

   سلام وقت به خیر
   به رتبه دانشگاه مدنظر بستگی دارد.برای قبولی در رشته های پرطرفدار داشتن میانگین درصدهای بالاتر شانس شما را افزایش می دهد.

 11. مریم
  ۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۳۳

  سلام
  با معدل۱۷.۵ و میانگین درصد ۲۵ شانس قبولی اتاق عمل دولتی دارم؟

  • مشاور محمدی
   ۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۳

   سلام وقت به خیر
   به رتبه دانشگاه مدنظر بستگی دارد.برای قبولی در رشته های پرطرفدار داشتن میانگین درصدهای بالاتر شانس شما را افزایش می دهد.

 12. س
  ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۱

  سلام با معدل ۱۹/۲۰ و در صدای میانگین ۵۰ ،میتونم دندون پزشکی دولتی قبول بشم؟رتبم زیر ۱۵۰۰میشه یانه؟

  • مشاور اقازاده
   ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۶

   وقت بخیر
   سوابق تحصیلی شما خوب میباشد اما بقیه شرایط هم برای پذیرش در این رشته ملاک میباشد

 13. z.r
  ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۵:۴۶

  سلام خسته نباشید.
  نمره زبان فارسی نهایی من ۱۶ شده . باتوجه به اینکه ضریب این درس ۲۱ هست, چجوری روی کنکور تاثیر مثبت میزاره?
  ضریب درس فارسی از همه دروس دیگه رشته انسانی بیشتره? این نشون دهنده این هست که تاثیر بیشتری روی معدل ونتیجه کنکور داره??

  • مشاور اقازاده
   ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۶

   وقت بخیر
   سوابق تحصیلی شما در کنکور تاثیر گذار میباشد

 14. سایا
  ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۹

  سلام وقتتون بخیر
  من رشتم انسانیه. آیا با معدل کتبی نهایی 14
  و میانگین درصد کنکور 50_60 میشه دانشگاه دولتی رشته مدیریت قبول شد؟ حد میانه رتبه زیر چند میشه حدودا؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۱

   سلام وقت بخیر
   با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی کنند

 15. Zahra
  ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۴۸

  سلام با معدل ۱۸/۵ و میانگین دروس اخصاصی ۸۰ درصد میشه رتبه دو رقمی به دست اورد

  • rezai
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۲۵

   سلام وقت بخیر زیر هزار کسب میکنید اما دو رقمی خیر

 16. Zahra
  ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۹

  ایا با معدل ۱۸/۵ میشه رتبه دو رقمی به دست اورد

  • rahdar
   ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۷

   سلام وقت بخیر.
   باید در کنکور عملکرد بسیار عالی داشته باشید.

 17. رضا
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۶

  سلام وقت بخیر من رشته تجربی هستم برای رتبه زیر ۶۰۰۰ باید میانگین نمرات نهایی و میانگین درصد های کنکور حدودا چقدر باشه؟

  • مشاور محمدی
   ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۶

   سلام وقت به خیر
   برای قبولی در رشته های پرطرفدار زیرگروه تجربی حداقل معدل 19 و میانگین درصد های 60 درصد را نیاز دارید.

 18. ایدا
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۶

  سلام من انسانیم معدلم ۱۶/۷۰ هستش میانگین درصدم ۴۵هستش میتونم فرهنگیان قبول بشم ؟؟؟؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۵۹

   سلام وقت بخیر
   خیر شانس بسیار پایینی دارید .

   • کمند
    ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۶

    و فقط نمرات نهایی حساب میشه یا نمرات ترم اول یا نمره کل

    • rezai
     ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۴۲

     سلام وقت بخیر .صرفا نمرات پایانی شما در سوابق تحصیلی محاسبه میگردد

    • N
     ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۱

     سلام خسته نباشین منظور از تاثیر معدل همون معدل نمره های نوبت دوم هست؟؟اصلا برای حساب کردن معدل چه چیزایی رو باید حساب کنیم🙏

     • مشاور ذوالنورنیا
      ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۱

      سلام وقت بخیر
      مقوله ی گسترده ای است و هر درس ضریب دارد با مشاوران ما تماس بگیرید

  • کمند
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۵

   سلام خسته نباشید در این تاثیر معدل که ۴۰ درصد هستش برای تجربی معدل کل تاثیر داره یا معدل هر درس جداگانه لحاظ میشه؟!

   • مشاور ذوالنورنیا
    ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۶

    سلام وقت بخیر
    هر درس ضریب جداگانه ای دارد

 19. ارسلان
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۶

  سلام برای رشته فیزیوتراپی چه معدل و درصی مورد نیاز هست؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۶

   سلام این رشته جزو بهترین پیراپزشکی هاست .
   زیر 2000

 20. فاطمه
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۰

  سلام با معدل ۱۶/۵۰ تا ۱۷ رشته انسانی میشه دانشگاه ملی قبول شد؟

  • مشاور ملکی
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۶

   سلام وقت بخیر
   باید شرکت های کننده های هرسال را برای ورود به دانشگاه ملی در نظر گرفت.

 21. Ali
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۸

  سلام من در رشته انسانی معدلم بالای ۱۹ بشع باتوجه به تاثیر ۴۰ درصدی فرهنگیان میشه قبول بشم

  • مشاور اقازاده
   ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۰

   وقت بخیر
   به ازمون شما هم بستگی دارد

 22. پویا حسینی
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۲

  سلام من الان تجربی میخونم میخوام کنکور ریاضی بدم نحوه تاثیر معدل برای من چطوریه؟

  • مشاور محمدی
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۳

   سلام وقت به خیر
   تاثیر سوابق تحصیلی برای شما به طور کامل اعمال نمی شود.

 23. محدثه
  ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۸

  با سلام من معدلم با ترمیم معدل ۱۶ اگر درصد کنکور تیر ماهم ۵۰ یا۶۰درصد بزنم میتونم پزشکی یا پیراپزشکی قبول بشم؟

  • مشاور ملکی
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام وقت بخیر
   برای پذیرش در رشته های پزشکی باید معدل بالای19 داشته باشید.

 24. حمید
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۷

  با سلام. اگر کسی برای ایجاد سابقه تحصیلی اقدام نکند
  باید در کنکور هر درسی رو چند درصد بزند که بتواند قبول بشود؟

  • مشاور عیسائی
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۴۶

   سلام وقت بخیر
   با اینحال شرایط سخت میشود . جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 25. S.s
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۶

  سلام من فرغالتحصیل شبکه و نرم افزارم از اون کنکور تجربی اومدم شرکت کنم معدل ۱۶/۰۹ بود من چند درصد سوابق تحصیلی برام حساب میشه آیا می تونم رشته خوب قبول بشم از تجربی چون همه کتاباشو دارم میخونم برای کنکور میشه بگین تا حداقل پزشکی یا رشته پایین تر از اون میشه قبول بشم یا نه؟
  میشه بگین من چند درصد درسای تخصصی رو باید بزنم که بتونم پزشکی قبول بشم

  • مشاور ابراهیمی
   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۷

   سلام
   شما باید سابقه تحصیلی برای خودتان ایجاد کنید
   40درصد معدل 60 درصد کنکور می باشد

 26. S.s
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۴

  سلام من فرغالتحصیل شبکه و نرم افزارم از اون کنکور تجربی اومدم شرکت کنم معدل ۱۶/۰۹ بود من چند درصد سوابق تحصیلی برام حساب میشه آیا می تونم رشته خوب قبول بشم از تجربی چون همه کتاباشو دارم میخونم برای کنکور میشه بگین تا حداقل پزشکی یا رشته پایین تر از اون میشه قبول بشم یا نه؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام
   برای هدف موردنظر شما رتبه های خوبی نیاز هست
   باید سابقه تحصیلی ایجاد کنید
   40درصد سابقه تحصیلی 60 درصد کنکور

 27. سیا
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۵۲

  سلام با توجه به میانگین معدل ها . معدل کتبی دیپلم من که تجربی هستم ۱۱.۳۰ اسن تاثیر داره ؟؟

  • rezai
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۵۷

   سلام وقت بخیر . معدل تاثیر داره اما ممکنه منفی عمل کنه

 28. پارسا
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۲

  سلام من از تجربی به هنر تغییر رشته دادم و میخواستم بدونم نحوه تاثیر معدل برای من چجوری هستش

  • rezai
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۵۱

   سلام وقت بخیر . تاثیر معدل در تیر 1402 . 26 درصد صرفا سوابق دروس عمومی شما میباشد و تاثیر کنکور 74 درصد

 29. مبینا
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۴۵

  سلام. من میانگین معدل عمومیم هجده و هفتاد و هشت می شه درصد تخصصی زبانم هم امتحان دی 39 درصد شده به نظرتون شانس قبولی دارم برای قبول رشته زبان؟

  • مشاور ملکی
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۱

   سلام دوست عزیز
   باید طبق شرکت کننده های هرسال رتبه را محاسبه کرد.شرکت کننده ها هنوز اعلام نشده است.

 30. Zuheira
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۵

  سلام وقت بخیر کاردانی رشته های فنی درصد ازمون کنکور ب چ نحوی محاسبه میشه؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۷

   سلام وقت بخیر . درصد تاثیر معدل ندارند

 31. Sana
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۳

  سلام من معدلم با ترمیم 17 هست میانگین درصد هام باید چقدر باشه تا داروسازی بتونم قبول بشم؟ یا کلا باید قید داروسازی رو بزنم؟

  • مشاور اقازاده
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام وقت بخیر
   بستگی به آزمون شما هم وبقیه شرکت کننده ها هم دارد اما معدل شما متوسط میباشد

 32. Naz
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۰

  وقت بخیر ببخشید برای گرفتن ۴۰ درصد چقد باید باشه معدلمون؟!

  • rahdar
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۸

   سلام وقت بخیر.
   به میزان معدلتون سهم خواهید برد از تاثیر 40 درصدی سوابق تحصیلی.

 33. رضا
  ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۹

  سلام معدل 16/35 برای انسانی خوبه یا نیاز به ترمیم معدل داره؟

  • tahmasebi
   ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۷

   سلام دوست عزیز شما با این معدل مجاز به انتخاب رشته ی انسانی هستید.

 34. یونسی
  ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۲

  سلام
  من میانگین وزنی نمرات عمومی ام را حساب کردم و ۱۸ شد ، حالا این چند در صد از ۴۰ در صد میشه ؟ چجوری حساب کنیم ؟

  • rahdar
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۳

   سلام وقت بخیر
   فعلا سازمان سنجش بخشنامه ای در این خصوص منتشر نکرده است پس باید منتظر باشید.

   • سارا
    ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۰

    سلام وقا بخیر من بالا ۱۸/۹۰ تجربی هستم ادبیاتم ۱۶/۵ شده لازمه دوباره امتحان بدم تاثیرش چقدر خواهد بود

    • مشاور اقازاده
     ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۴

     وقت بخیر
     شما هرچقدرسوابق بهتری داشته باشید شانس شما برای کنکور افزایش پیدا میکند

 35. مهدی
  ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۲

  سلام من معدلم 17.86هستش‌ و در کنکور دی میانگین درصد ها بالای 22درصد زدم آیا میتونم به قبولی در پیراپزشکی امید داشته باشم

  • rahdar
   ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۵

   سلام وقت بخیر.
   خیر باید عملکرد بهتری داشته باشین تا امیدوار به قبولی باشید.
   از ترمیم معدل هم میتوانید بهره ببرید برای افزایش شانس قبولی.

 36. متین
  ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۰

  من معدلم ۱۶/۵۰ به نظرتون میشه پزشکی قبول شد؟

  • مشاور رضایی
   ۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸

   سلام وقت بخیر . برای قبولی پزشکی معدل 18 به بالا موثر تر میباشد .

 37. zahra
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۱

  سلام خسته نباشید؛میخواستم بپرسم کسی که معدلش خیلی پایینه با میانگین درصد۴۰میتونه پیراپزشکی های آزاد بیاره؟؟

  • zahra
   ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۶

   خواهش میکنم جواب بدین یعنی منیکه معدلم خیلی پایینه دیگه باید قید کنکورو بزنم؟ینی با درصدای میانگین۴۰ هم نمیتونم حتی پیرا ازاد قبولشم؟

   • مشاور صادقی
    ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۵

    سلام
    میتونید ترمیم معدل کنید

  • مشاور صادقی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۵

   سلام خیر ترمیم معدل کنید

 38. زهرا
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

  سلام خسته نباشید؛میخواستم بپرسم کسی که معدلش خیلی پایینه با میانگین درصد۴۰میتونه پیراپزشکی های آزاد بیاره؟؟

  • مشاور صادقی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۶

   سلام
   خیر
   ترمیم معدل کنید

   • رغد
    ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۳

    معدل چقدر باید باشه حداقل

    • مشاور ملکی
     ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۲

     سلام وقت بخیر
     هرچه معدل بالا باشد شرایط پذیرش در دانشگاه بهتر خواهد شد.

 39. Mina
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۳

  سلام من فارغ التحصیل رشته تجربی ام آزمون کنکور سراسری رشته تجربی دی رو دادم شنیدم که نمرات امتحان نهایی دروس عمومی که از کنکور حذف شدن مثل درصد تو کنکور تاثیر میدن مثلا اگر کسی ادبیاتش رو ۱۸ شده باشه ۱۸ رو ضرب در ۵ میکنن که میشه ۹۰ درصد. واقعا این طور برامون حساب میکنن؟

  • مشاور محمدی
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۰

   سلام وقت به خیر
   محاسبه سنوات تحصیلی در کنکور 40 درصد قطعی است.اما نه به صورت تک درسی،معدل دیپلم شما به طور کلی محاسبه و تاثیر می گذارد.

 40. Mina
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

  سلام تو آزمون دی کنکور تجربی شرکت کردم و فارغ التحصیل رشته تجربی ام شنیدم که برای کنکور دی ۱۴۰۲ برای نمرات عمومی که دروسش از کنکور حذف شدن نمره رو مثل درصد درنظر میگیرن مثلا اگر کسی ادبیات امتحان نهاییش رو ۱۸ بشه ضرب در ۵ میکنن میشه ۹۰ درصد. واقعا این طور محاسبه میکنن؟

  • مشاور عیسائی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۸

   سلام وقت بخیر
   خیر به این صورت نمیباشد نمرات ضرب در ضرایب شده و تراز شما محاسبه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 41. Tahereh
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۱

  سلام تو آزمون دی کنکور تجربی شرکت کردم و فارغ التحصیل رشته تجربی ام شنیدم که برای کنکور دی ۱۴۰۲ برای نمرات عمومی که دروسش از کنکور حذف شدن نمره رو مثل درصد درنظر میگیرن مثلا اگر کسی ادبیات امتحان نهاییش رو ۱۸ بشه ضرب در ۵ میکنن میشه ۹۰ درصد. واقعا این طور محاسبه میکنن؟

  • مشاور عیسائی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۸

   سلام وقت بخیر
   خیر به این صورت نمیباشد نمرات ضرب در ضرایب شده و تراز شما محاسبه میگردد جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 42. Tahereh
  ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

  سلام من فارغ التحصیل رشته تجربی ام آزمون کنکور سراسری رشته تجربی دی دادم وقتی نتایج این آزمون بیاد نمره امتحان نهایی دروس عمومی رو هم در رتبه لحاظ میکنند؟ اگر اینطور هست نمرات دروس امتحان نهایی عمومی رو چطور تاثیر میدن؟

  • rahdar
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵

   سلام وقت بخیر .
   40 درصد تاثیر معدل داریم که 26 درصد برای دروس عمومی و برای دروس تخصصی 14 درصد میباشد.

 43. محمد
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۴

  سلام خسته نباشید شما در این مقاله گفتید 40درصد تاثیر معدل مثبت است اما سازمان سنجش اعلام کرده 40درصد قطعی هستش ، پس اگه معدل مون پایین باشه تاثیر منفی داره درسته؟ میشه توضیح بدید

  • مشاور حمامی
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقتتون بخیر 40 درصد تاثیر قطعی معدل است

 44. رضا
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۲

  سلام من که دیپلم ۹۵ دارم و واسه ترمیم معدل هم ثبت نام کردم ۴۰ درصد شامل حال منم میشه ؟؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۷

   سلام
   شرایط تان باید مورد بررسی قرار بگیرد
   برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

  • Zahra
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام خسته نباشید اگه معدل کل سابقه تحصیلیم برای امتحانات نهایی ۱۹ بشه و خب توی کنکور هنرم تاثیر ۲۶ درصدی بزاره یعنی چقدر بهم کمک کرده؟میترسم رتبه کنکورمو این معدل خراب کنه…

   • مشاور ملکی
    ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۸

    سلام وقت بخیر
    باید حداقل میانگین درصد را برای رشته هنر تقریبا30 درصد به بالا در نظر بگیرید.

    • Zahra
     ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۱

     ببخشید متوجه نشدم
     الان مثلا رتبه کنکور هنر چند بیارم با معدل ۱۹ سابقه تحصیلیم الزهرا قبول میشم
     حدود رتبه هم بگید خوبه
     چون من آشنا نیستم با رتبه های خوب و بد این رشته که چقدر هست🙏🙏
     ممنون♥️🌺💐

     • مشاور صادقی
      ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۳

      سلام
      روی رتبه ی دو رقمی برنامه ریزی کنید
      برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 45. علی
  ۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۴

  سلام در امتحان نهایی برای هر درسی یه تراز میده کنکور که اختصاصی ها هستن برای هر درس یه تراز میده شما میگید دروس اختصاصی (در امتحان نهایی)هر ترازی اوردیم با تراز دروس اختصاصی (در کنکور )یکی میشه اونوقت دروس عمومی رو که فقط(در امتحان نهایی )تراز دارن رو چطور تاثیر میدن به تنهایی یا له صورت دیگه اگه میشه کامل توضیح بدین

  • مشاور عیسائی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۲

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 46. علی
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۳

  سلام تاثیر %40 معدل یعنی انگار %40 کنکور رو زدیم؟

  • مشاور محمدی
   ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۳

   سلام وقت به خیر
   40 درصد تراز معدل داوطلبین محاسبه می شود.

 47. دلربا
  ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۰

  سلام وقت بخیر. الان شما درمورد درسی مثل ریاضی که هم در نهایی هم درکنکور سنجیده میشه مثال زدید اما برای دروس عمومی که فقط در نهایی امتحان میدیم، اونا چجوری قراره روی کنکور تاثیر بزارن؟ این بخش خیلی مبهمه

  • مشاور رضایی
   ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۲

   سلام وقت بخیر از تمامی دروس میانگین وزنی بگیرید . با این روش میتوانید به نمره ای که در سوابق تحصیلی 40 درصد شما موثر میباشد دست پیدا کنید

 48. فرهام
  ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۸

  سلام.
  الان من دانش آموز دهم هستم .
  معدل ترم اول هم هم تاثیر داره؟

  • مشاور ملکی
   ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام وقت بخیر
   خیر معدل کتبی شما در کنکور سراسری اهمیت دارد.

 49. فاطمه*
  ۱۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۱

  سلام وقت بخیر ۔تکلیف دروس عمومی کنکور هنر چیشد؟برای کنکور تیرماه امسال حذف شدندو فقط دروس عمومی تاثیر معدل دارند؟

  • مشاور ابراهیمی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام روزتون بخیر
   در کنکور هنر و زبان 74 درصد کنکور سراسری تاثیرگذار هست 26 درصد هم سایقه تحصیلی که شامل دروس عمومی هست. درواقع نیازی به سابقه دروس تخصصی ندارید

 50. زهرا
  ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۱

  وقت بخیر من دیپلوم انسانی دارم و میخوام کنکور هنر بدم ٱیا این درسته که از تاثیر۴۰درصد فقط ۲۶درصد نمرات عمومی من روی کنکور هنرم تاثیر داره و نمرات تخصصی من در نظر گرفته نمیشه؟

  • tahmasebi
   ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام دوست عزیز بله در کنکور گروه هنر تاثیر معدل فقط با دروس عمومی سنجیده میشود.

  • مشاور جوادی
   ۱۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۲

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی طبق فرمول محاسبه تاثیر معدل بله همون 26 درصد حساب میشه.

 51. کیمیا
  ۱۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۱۵

  سلام وقتتون بخیر ببخشید با معدل 15/50 و رتبه زیر سه هزار امکان قبولی در رشته ادبیات تهران هست؟!

  • behrozi
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات و مشاوره تماس حاصل فرمایید

 52. زانا حمیدی
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۸

  سلام خواهش می کنم به سوالم جواب بدید چجوری و با چه فرمول و محاسبات بدونم با توجه به نمراتی که دارم چند درصد از ۴۰ درصد تاثیر سوابق رو میگیرم

  • مشاور عیسائی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما نیازمند بررسی بیشتر میباشد جهت اطلاع از میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 53. امیرحسین ثمی
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

  سلام ایا من دیپلم کاردانش دارم نظام جدید و قسد دارم تو کنکور تجربی شرکت کنم ایا ممکنه ؟ با توجه به این تغییرات جدید کنکور

  • haghipor
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳

   سلام وقت بخیر
   شما باید منتظر انتشار دفترچه ثبت نامی باشید ولی به طور معمول با احتساب کمتر سابقه تحصیلی امکان شرکت در کنکور را دارید

 54. H
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

  سلام خسته نباشید
  ببخشید نگارش و مدریت معدل کتبی رو بالا میبره اصلا حساب میشه برای معدل؟؟؟

  • javadi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   سلام روزبخیر
   فقط دروسی که امتحان نهایی داشتن حساب میشه.

  • مهدی
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام خسته نباشید.معدل کتبی نهایی من من ۱۶/۷۵ هستش برای کنکور ۱۴۰۱ خوب است؟؟

   • karimi
    ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۴

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 55. H
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۹

  سلام وقت بخیر
  ببخشید تو محاسبه معدل نگارش و مدریت خانواده هم تاثیر میزاره؟

  • haghipor
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۴

   سلام وقت بخیر بر روی معدل کل شما اثر دارد

 56. Mahi
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۱

  سلام خسته نباشید ببخشید چه معدلی برای تاثیر ۴۰ درصد خوبه من معدلم ۱۵ صده نمیتونم ترمیم کنم اگه تو کنکور بتونم درصد خوبی بزنم امکانش هست پرستاری قبول شم

  • mohammadi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

   سلام وقت به خیر
   ملاک همچنان کنکور سراسری است.

  • javadi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

   سلام وقت بخیر
   کنکور سراسری 1401 دی ماه 40 درصد معدل به صورت مستقیم و 60 درصد دروس تخصصی تاثیر دارند.

 57. سمانه
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۴

  اگه معدل وارد شده توسط ما چندصدم بیشتر باشه توی قبولی رشته های صرفا براساس آزمون تاثیر منفی نداره؟ چونکه میگید تاثیر معدل بصورت هر درس جداگانه است… یعنی همون سوابقی که خود آموزش و پرورش برای سنجش فرستاده.

  • mohammadi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۳

   سلام وقت به خیر
   معدل وارد شده باید دقیق باشد وارد شود.

 58. ذوالفقار احمدی
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۹

  اگه تراز درس ریاضی یک دانش آموز در کنکور 3000 باشه و تراز همین درسش در امتحانات نهایی 3500 باشه، خب قطعاً تأثیر مثبت خواهد داشت. پس به نظر بنده لزومی نداره حتماً معدل 14 داشته باشی. قانون کنکور ۱۴۰۱ اینه: اگر تراز درسی توی امتحانات نهایی بالاتر از تراز همان درس توی کنکور یک فرد باشد، تأثیر مثبت خواهد داشت ‌‌ البته برای سال آینده دیگه هم تأثیر مثبت داریم و هم تأثیر منفی.

  • bahraii
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۷

   سلام وقت بخیر باید تاییدیه های نهایی صورت بگیرد تا بتوان بررسی کرد

مطالب مرتبط

تماس با مشاور