ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم ۱۴۰۲

فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آن دسته از داوطلبانی که قصد ثبت نام در فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم را دارند، می بایست زمان جذب این فراخوان، وارد سامانه جذب هیات علمی وزارت علوم mjazb.ir شده و پس از مطالعه دفترچه جذب هیات علمی وزارت علوم به صورت اینترنتی رشته های فراخوان هیات علمی وزارت علوم را انتخاب و ثبت نام نماید.

ما در این مقاله آموزش تصویری  نحوه ورود به سامانه جذب هیات علمی وزارت علوم و همچنین دفترچه جذب هیات علمی وزارت علوم همراه با رشته های فراخوان هیات علمی وزارت علوم در اختیار شما قرار داده ایم. با ما همراه باشید.

مراحل ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم

معمولا دانشگاه ها و موسسات با افزایش ظرفیت ها و هم چنین بازنشستگی اعضای هیات علمی قبلی، برای تکمیل کادر خود از طریق مرکز جذب اعضای هیات علمی فراخوان جذب را اعلام می کنند. البته معمولا جذب اعضای هیات علمی در زمانی مشخص در سال انجام می شود. مراحل ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم به صورت زیر می باشد:

 • ورود به سایت مرکز جذب اعضای هیئت علمی به آدرس mjazb.ir
 • انتخاب گزینه ” ثبت نام متقاضیان جذب ” از منوی سمت چپ و تکمیل فرم عضویت
 • بازگشت به صفحه اصلی و انتخاب گزینه ” ورود متقاضیان جذب / سرپرستان و روسای مراکز علمی کاربردی “
 • وارد کردن نام کاربری ( کد ملی ) و رمز عبور تعیین شده در هنگام عضویت برای ورود به صفحه اصلی
 • انتخاب گزینه ” ثبت نام ” برای مشاهده فراخوان های قابل ثبت نام
 • انتخاب عنوان ” فراخوان ” مورد نظر
 • تکمیل رزومه ( اطلاعات شخصی / مستندات / معرفان )
 • پرداخت وجه ثبت نام 
 • تعیین اولویت ها

 

اطلاعیه

تعهد و اشتغال بورسیه مطابق با قوانین و ضوابط مربوطه می باشد و متعهدین بورسیه حق شرکت در فراخوان های غیر بورسیه را ندارند.

 

 

سامانه جذب هیات علمی وزارت علوم

سامانه جذب هیئت علمی وزارت علوم به نشانی mjazb.ir که زیر نظر وزارت علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران راه اندازی شده است، می تواند برای آن دسته از فارغ التحصیلانی که قصد دارند به عنوان هیات علمی دانشگاه ها استخدام شوند، مفید واقع شود. افرادی که قصد ثبت نام در یکی از فراخوان های جذب هیات علمی وزارت علوم را دارند، می توانند با کمک این سامانه تمامی مراحل مربوط به ثبت نام خود را انجام دهند.

تمامی مراحل جذب هیات علمی وزارت علوم از ثبت نام تا اعلام نتایج در سایت اینترنتی جذب هیئت علمی وزارت علوم به آدرس mjazb.ir انجام می شود.

افراد با ورود به سامانه جذب هیات علمی وزارت علوم می توانند از رشته های مورد نیاز جذب هیات علمی و آخرین اخبار مربوط به فراخوان های جذب هیات علمی مطلع شوند.

نحوه جذب هیئت علمی دانشگاه های زیر نظر وزارت علوم با دانشگاه های تحت نظر وزارت بهداشت متفاوت است. مطالعه مقاله زیر به آن دسته از داوطلبانی که تمایل به شرکت در فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت را دارند، پیشنهاد می گردد.

 

 

برای مطالعه فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت کلیک کنید.

 

راهنمای تصویری نحوه ورود به سامانه جذب هیات علمی وزارت علوم

ابتدا آدرس سامانه جذب هیات وزارت علوم به نشانی mjazb.ir را در گوگل جستجو کرده و سپس به قسمت مربوط به سامانه های جامع جذب هیات علمی در پایین صفحه (مطابق تصویر) رفته و بر روی گزینه ثبت نام متقاضیان جذب کلیک کنید.

در این مرحله شما به سامانه اصلی جذب هیات علمی وزارت علوم به نشانی mjazb.ir هدایت می شوید. در این مرحله مطابق شکل کافیست تا نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نموده و بر روی گزینه ورود کلیک کنید.

داوطلبانی که تا به حال در این سامانه ثبت نام نکرده اند، می توانند با کلیک کردن بر روی گزینه «ثبت نام» در سامانه کلیک کنند. ثبت نام در این سامانه از طریق شماره تلفن همراه فرد متقاضی انجام می شود. دقت کنید که شماره تلفن همراه ثبت نامی، به نام فرد ثبت نام کننده باشد.

 

اطلاعیه

اگر به هر دلیلی رمز عبور ورود به سامانه خود را فراموش کرده اید، نگران نباشید! امکان بازیابی رمز عبور سامانه برای شما وجود دارد. کافیست بر روی گزینه رمز عبور را فراموش کرده اید، کلیک کنید و با وارد کردن ایمیل و نام کاربری خود رمز عبورتان را بازیابی نمایید.

 

شرایط عمومی ثبت نام هیات علمی وزارت علوم

 • تابعيت جمهوری اسلامی ايران و عدم تغيير و یا کسب تابعیت مضاعف در طول دوران خدمت
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اعتقاد به ولایت فقیه
 • اعتقاد و التزام به دین اسلام یا سایر ادیان ذکر شده در قانون اساسی
 • عدم سوء سابقه کیفری و اخلاقی و عضویت در گروه های سیاسی معارض با نظام
 • عدم محکومیت به محرومیت از خدمات دائمی دولتی 
 • دارا بودن کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم قانونی برای آقایان 
 • برخورداری از سلامت روانی و جسمی متناسب با خدمت
 • دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی ارشد، دکتری حرفه ای ( گروه پزشکی ) و یا مدرک سطح 3 حوزه
 • حداکثر سن برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد، دکتری حرفه ای ( گروه پزشکی ) و یا مدرک سطح 3 حوزه (( 30 )) سال
 • حداکثر سن برای دارندگان مدرک دکتری تخصصی و مدرک سطح 4 حوزه (( 40 )) سال
 • عدم اشتغال به تحصیل در مقطع دکتری یا ارشد ( لزوم فارغ التحصیلی )
 • خبرگان بدون مدرک دانشگاهی در صورت دارا بودن سایر شرایط ذکر شده از بند ” حداقل مدرک ” و بند ” حداکثر سن ” معاف هستند.
 • در صورتی که دانشگاهی نیاز به خدمت داوطلبان 40 سال به بالا داشته باشد با اخذ مجوز می تواند هنگام پذیرش بند حداکثر سن را نادیده بگیرد.

 

برای مطالعه سهمیه هیئت علمی کلیک کنید.

 

شرایط اختصاصی ثبت نام هیات علمی وزارت علوم

تناسب مدرک تحصیلی با مراتب مورد نظر :

مرتبه مورد تقاضا شرایط مورد نظر
استادیار دارا بودن مدرک دکتری تخصصی و یا سطح 4 حوزه با رساله تحقیقی دانشگاهی برای رشته های غیر گروه پزشکی 
دارا بودن درجه تخصصی ( گواهی نامه تخصصی ) برای رشته های گروه پزشکی
مربی دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی ارشد و یا مدرک سطح 3 حوزه در رشته تخصصی مربوطه برای رشته های غیر گروه پزشکی
دارا بودن درجه دکتری حرفه ای برای رشته های گروه پزشکی

سطح زبان خارجه : 

مرتبه مورد تقاضا شرایط مورد نظر
استادیار تسلط کافی به ( حداقل ) یک زبان خارجی برای خدمت
مربی آشنایی کافی با ( حداقل ) یک زبان خارجی برای 

سامانه جذب هیات علمی وزارت علوم

 

اطلاعیه

فراخوان منتشر شده در سامانه جذب هیات علمی، ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم ۱۴۰۲ که قرار بود از 18 اردیبهشت آغاز شود به تعویق افتاده است.

 

رشته های فراخوان هیات علمی وزارت علوم ۱۴۰۲

دانشگاه های سراسری تحت نظارت وزارت علوم در چند سال اخیر به دلیل داشتن تعداد واحد های زیاد در شهرها و استان های سراسر کشور، داشتن تنوع در مقاطع و رشته های تحصیلی، کیفیت اساتید و آموزش، به یکی از پرطرفدارترین دانشگاه های کشور تبدیل شده است. این دانشگاه ها به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز کادر علمی خود، در فراخوان هایی از میان داوطلبان واجد شرایط سنی جذب هیات علمی، پذیرش انجام می دهند.

داوطلبان زیادی نسبت به جذب هیات علمی دانشگاه های سراسری به دلیل داشتن بازار کار مناسب، تمایل داشته و از آنجا که پذیرش در این دانشگاه ها در رشته های محدودی انجام می شود، داوطلبان باید با مطالعه دفترچه جذب هیات علمی وزارت علوم از لیست رشته های مورد نیاز جذب هیات علمی دانشگاه های سراسری اطلاع داشته باشند. پذیرش در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه های سراسری در سال ۱۴۰۲ نیز انجام می شود.

در سال ۱۴۰۲ نیز رشته های مورد نیاز جذب هیات علمی دانشگاه های سراسری در زمان ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم منتشر می شود. داوطلبان با مراجعه به سایت مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم به نشانی mjazb.ir می توانند لیست اعلام نیاز دانشگاه های سراسری را مشاهده نمایند.

 

برای اطلاع از سامانه هیئت علمی دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

رشته های مورد نیاز جذب هیات علمی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۴۰۲ به منظور تامین کادر علمی مورد نیاز این دانشگاه، فراخوان جذب هیات علمی را منتشر می کند. جزئیات مربوط به فراخوان جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ در سایت ساجد دانشگاه آزاد به نشانی sajed.iau.ir منتشر می شود.

داوطلبانی که واجد شرایط هیات علمی شدن در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد هستند، باید در زمان ثبت نام فراخوان، به سایت ساجد دانشگاه آزاد مراجعه کرده و دفترچه جذب هیات علمی وزارت علوم مطالعه و مراحل مربوط به ثبت نام را طی کنند. همچنین داوطلبان باید اطلاعیه های منتشر شده در سامانه ساجد را به دقت دنبال کرده تا از جزئیات فراخوان جذب هیئت علمی مطلع شوند.

بخشنامه ثبت نام هیات علمی وزارت علوم

1-کليه دانشگاه هاو موسسات آموزشی و پژوهشی و مراکز علمی که از وزارتخانه های علوم، تحقيقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اخذ مجوز نموده اند و دانشگاه آزاد اسلامی مکلف هستند که حداقل بيست درصد اعضای هيات علمی مورد پذیرش خود را به ايثارگران اختصاص دهند.

2-ایثارگران این ماده عبارتند از : فرزندان و همسران شهدا، جانبازان پانزده درصد و بالاتر، آزادگان و همسران و فرزندان آنان، همسران و فرزندان جانبازان بيست وپنج درصد و بالاتر، رزمندگان با حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه که دارای مدرک علمی دکتری ( مورد تأييد وزارت علوم و یا بهداشت ) می باشد، تخصیص دهند.

mjazb.ir

 

جهت اطلاع از شرایط جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

نحوه پیگیری ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم

پس از تکميل مراحل ثبت نام و تعيين اولويت، متقاضی می تواند از مرحله به مرحله از وضعيت پيشرفت پرونده خود بر اساس اولويت مورد به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز جذب اعضای هیات علمی نظر مطلع شود.

برای اين کار کافی است مجددا وارد سایت مرکز جذب اعضای هیات علمی به آدرس mjazb.ir شده و از منوی سمت چپ گزینه ” ورود متقاضیان جذب / سرپرستان و روسای مراکز علمی کاربردی ” را انتخاب کنند و با کد ملی و رمز تعیین شده در فرم عضویت وارد صفحه شخصی خود شوند. داوطلبان در صفحه (اصلی) شخصی با انتخاب گزینه ” مشاهده وضعیت ” می توانند رویه بررسی مدارک خود را در اولویت مورد نظر مشاهده کنند.

در صورتي که پيامی از طرف دانشگاه ارسال شده باشد، متقاضی می تواند آن را مشاهده کند و در صورت نیاز به اصلاح و یا تکمیل موارد وارد شده در سایت مانند مدار، رزومه، اطلاعات شخصی اقدام لازم را انجام دهد. 

با توجه به اینکه متقاضیان جذب اعضای هیئت علمی حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و معادل آن را دارند توصیه می کنیم در صورت داشتن شرایط ثبت نام تدریس دانشگاه علمی کاربردی، علاوه بر فراخوان جذب اعضای هیئت علمی برای شرکت در فراخوان جذب مدرسین دانشگاه علمی کاربردی نیز ثبت نام کنند.

 

اخبار فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم

فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم در سال تحصیلی ۱۴۰۲

طبق آخرین صحبت های رئیس شورای ” مرکز جذب اعضای هیئت علمی ” و با توجه به اطلاعیه منتشر شده از سوی سامانه جذب به نشانی mjazb.ir، فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم در سال تحصیلی ۱۴۰۲ از تاریخ 18 اردیبهشت آغاز خواهد شد. اطلاعیه منتشر شده در سامانه جذب هیات علمی، ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم ۱۴۰۲ که قرار بود از 18 اردیبهشت آغاز شود به تعویق افتاده است.

علت تاخیر  فرایند فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم 

دلیل این تاخیر هماهنگی و مذاکره با سازمان اداری استخدامی و اخذ ردیف های استخدامی بود که با دستور و تایید ریاست محترم جمهوری و به منظور جذب فرهیختگان و جوانان مستعد در دانشگاه‌های کشور صورت پذیرفت و ردیف های استخدامی مورد نیاز اخذ شد.

 

برای دانلود فایل PDF مقاله کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم، معمولا بنا به اعلام نیاز دانشگاه ها، از سوی مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم در دفترچه جذب هیات علمی وزارت علوم منتشر می شود.

معمولا بنا به اعلام نیاز دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی جذب اعضای هیات علمی سالیانه یک الی دو بار از طریق سامانه به نشانی mjazb.ir انجام می شود و برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و حوزوی علاقه مند به فعالیت در حیطه دانشگاهی به عنوان استاد و اعضا هیئت علمی این فرصت را فراهم می کند تا برای جذب هیات علمی ثبت نام کنند.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام جذب اعضای هیات علمی چه زمانی انجام می شود ؟

ثبت نام جذب اعضای هیات علمی معمولا سالیانه دو بار در شهریور و بهمن هر سال انجام می شود

چگونه می توان برای جذب هیات علمی ثبت نام کرد ؟

ثبت نام جذب اعضای هیات علمی بصورت اینترنتی از طریق سایت mjazb.ir می باشد

رشته های مورد نیاز جذب هیات علمی دانشگاه های سراسری کدام است؟

رشته های مورد نیاز جذب هیات علمی دانشگاه های سراسری در دفترچه ثبت نام فراخوان جذب درج شده و در سایت mjazb.ir منتشر شده است.

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)