تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
علت نرسیدن مرسوله پستی

علت نرسیدن مرسوله پستی

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۷۵
علت نرسیدن مرسوله پستی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

آیا تا به حال به دنبال یافتن علت نرسیدن مرسوله پستی بوده اید؟ اگر شما هم برای دریافت بسته های خود از طریق شرکت پست اقدام کرده اید، احتمالا این تجربه را داشته اید که به موقع به دستتان نرسیده است. البته دیر رسیدن مرسوله پستی مختص به کشور ایران نیست و در بسیاری از کشورهای دنیا، شکایات بسیاری مبنی بر اینکه مرسوله پستی به دستم نرسید مطرح می شود. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به علت تاخیر مرسوله و دلایل مختلف آن بپردازیم. چنانچه در این زمینه با سوالی مطرح شدید، می توانید از مشاوران ایران تحصیل موضوع را پیگیری نمایید.

 

 

برای اطلاعات کسب در رابطه با  علت نرسیدن مرسوله پستی و نحوه پیگیری آن از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 علت نرسیدن مرسوله پستی چیست؟

 

  مرسوله پستی به دستم نرسید 

 

 

همه ما در زندگی خود تجربه ارسال یا دریافت کالا، مدرک و یا انواع بسته های را از طریق پست داشته ایم. این اداره با خدمات بسیار زیادی که ارائه می دهد، در تسهیل و تسریع انتقال این بسته ها نقش بسزایی داشته است.

با وجود نظم و دقتی که در انجام این کار وجود دارد، گاهی مرسوله مورد نظر به دست گیرنده نمی رسد و همین امر موجب ایجاد شکایاتی شده است. علت نرسیدن مرسوله پستی را نمی توان تنها به یک دو دلیل نسبت داد و ممکن است چندین مورد باعث بروز چنین تاخیری شود.

به همین دلیل گزارش ها و شکایاتی که در این زمینه می شود، متنوع می باشد. از این رو بهتر است که اطلاعات بیشتری را درباره دلایل دیر رسیدن مرسوله پستی داشته باشیم تا متناسب آن اقدامات لازم انجام دهیم. 

 

 

به منظور آشنایی با روش های پیگیری پستی کارت پایان خدمت لینک مربوطه را انتخاب نمایید

 

 

گم شدن علت نرسیدن مرسوله پستی

شاید شما هم این تجربه را داشته اید که وقتی علت تاخیر مرسوله پستی را جویا می شوید، پس از بررسی های لازم مشخص می شود که بسته شما گم شده است. متاسفانه این حقیقت تلخ وجود دارد که در برخی مواقع مامورین توزیع به دلایل مختلفی مرسوله ها را گم می کنند.

در چنین مواردی می توانید از طریق شکایت اقدام کنید. اما به طور کلی اداره پست موظف که برای بسته های مفقودی غرامت پرداخت کند. به همین ترتیب، برای بسته هایی با ارزش مالی بیشتر، ارزش واقعی سنجیده می شود و مبلغی را به تناسب برای بیمه تعیین می کنند که بایستی توسط شخص پرداخته شود. بنابراین، اگر گم شدن صورت بگیرد، برابر با ارزش واقعی به او غرامت داده می شود.

 

 

رعایت پروتکل های بهداشتی

با شیوع بیماری کرونا و محدودیت رفت و آمد در مجامع عمومی، فعالیت اداره پست بیش از پیش شد. افراد جامعه مجبور شدند بسیاری از خریدهای خود را به صورت غیر حضوری و اینترنتی انجام دهند و کار تحویل آن بر عهده شرکت پست بود.

طبق آماری که مدیر کل دفتر مدیریت کیفیت شرکت ملی پست اعلام کرد، در سال جاری افزایش 150 درصدی در محموله های پستی داشته ایم. این امر خود به یک علت نرسیدن مرسوله پستی تبدیل شد، چرا که تعداد بسیار بالای نقل و انتقال های زمینی و هوایی و ترافیک های به وجود آمده، باعث ایجاد تاخیرهایی شد.

از سوی دیگر، این شرکت موظف شد تا مرسولات و کامیون ها را دو تا سه بار در روز ضدعفونی و گندزدایی نمایند.به همین دلیل دور از انتظار نبود که شکایاتی از جمله اینکه مرسوله پستی به دستم نرسید مطرح می شد.

 

 

جهت کسب راهنمای انجام مراحل رهگیری مرسولات پستی لینک مشخص شده را کلیک کنید

 

 

عدم مسئولیت پذیری برخی از کارکنان

 

علت تاخیر مرسوله پستی

 

با وجود آنکه شرکت پست دارای کارمندان و کارکنان بسیار مسئولیت پذیر و امانتداری است، اما گزارش هایی نیز حاکی از عدم تحویل به موقع بسته به مقصد توسط برخی کارکنان است.

برای مثال، تعدادی از کاربران گزارش مبنی بر رسیدن مرسوله خود به اداره پست مقصد را دریافت کرده، اما آن را حتی پس از چند روز تحویل نگرفته اند. پس از بررسی های انجام شده، مشخص شد که قصور از سوی کارمند یا متصدی این بخش بوده است.

همچنین، برخی از بسته ها به همین دلیل چند روز در شهر مقصد باقی می مانند و علت نرسیدن مرسوله پستی در زمان موعد می شوند.

 

 

مرسوله پستی به دستم نرسید ، چگونه پیگیری کنم؟

علت نرسیدن مرسوله پستی هر چه باشد، می توان آن را پیگیری نمود. برای این امر چند روش وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از کد رهگیری است. چنانچه خریدتان اینترنتی بوده باشد، یک کد رهگیری 20 رقمی به شما داده می شود که از طریق آن آگاهی از علت تاخیر مرسوله پستی امکانپذیر می باشد.

افراد می توانند پس از مراجعه به سامانه پیگیری مرسولات پستی، در کادر مربوطه شماره مرسوله را که بارکد نیز نامیده می شود، وارد و دکمه جستجو را لمس نمایند. بدین ترتیب، دلیل دیر رسیدن مرسوله پستی برای شما مشخص خواهد شد. البته لازم است که اطلاعاتی همچون تاریخ و ساعت تحویل، نوع سرویس، دفتر پستی مبدا، مبدا و مقصد، کد پستی گیرنده و فرستنده، وزن و هزینه پست و … را درج کنید.

حال اگر به هر دلیلی مایل به استفاده از اینترنت نبودید یا به آن دسترسی نداشتید، می توانید از طریق ارسال پیامک اقدام کنید. در این روش حرف R را با به همراه کد 10 یا 20 رقمی تایپ کرده و آن را به شماره 2000441 ارسال نمایید. برای پیگیری گواهینامه، کارت پایان خدمت، گذرنامه و … نیز استفاده از کد * 110# ممکن می باشد. 

 

 

جهت دریافت راهنمای پیگیری مرسوله پستی از طریق پیامک یک بار بر روی لینک کلیک کنید

 

 

پیشگیری از دیر رسیدن مرسوله پستی

از آنجا که بخشی از دلیل و علت نرسیدن مرسوله پستی به خود فرد فرستنده بر می گردد، توصیه می شود که برای پیشگیری از این امر چند نکته را مد نظر داشته باشید. نخست اینکه در درج نشانی دقت کافی را داشته باشید. برای مثال از لفاف های استانداردی که در دفاتر پستی به فروش می رسد، استفاده و در همان مکان مشخص شده الصاق کنید. برای مرسولاتی که قرار است به کشورهای خارجی ارسال شود نیز باید نام کشور و یا نشانی به زبان مقصد نوشته شود.

گفتنی است که برخی از مرسولات ممکن است زمان بیشتری برای تحویل ببرند و به همین دلیل بایستی با توجه به مدت مقرر انتظار دریافت داشت و شتاب نداشت. در برخی از موارد نیز منشا این جمله که مرسوله پستی به دستم نرسید، تغییر آدرس، در منزل نبودن و یا فوت گیرنده است.

یک نکته مهم دیگر برای پیشگیری از دیر رسیدن مرسوله پستی ، بیمه کردن بسته پستی می باشد. این کار سبب می شود که حتی در صورت گم شدن مرسوله ها، پول خود را پس خواهید گرفت. البته شرکت پست برای همه بسته ها یک بیمه عمومی در نظر می گیرد، اما بهتر است که برای کالاهای گران قیمت تر بیمه خصوصی نیز انجام شود چرا که نوع عمومی سقف دارد.

 

 

برای ورود به سامانه آنلاین پیگیری مرسولات پستی با کد ملی و آشنایی با استفاده از آن لینک را لمس نمایید

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش کردیم تا علت نرسیدن و تاخیر مرسوله پستی را بررسی کنیم و راهکارهای موجود جهت پیگیری و پیشگیری را ارائه دهیم تا همطنان عزیز با دید بازتری به دنبال دریافت بسته های خود باشند.

از آنجا که ممکن است علت تاخیر مرسوله پستی برای همه افراد یکسان نباشد و در برخی موارد ممکن است به پیگیری های بیشتر نیاز باشد و یا سوالات گواناگونی مطرح شود، کارشناسان ایران تحصیل در همه روزهای هفته آماده پاسخگویی به کاربران گرامی می باشند. به این ترتیب شما می توانید از طریق شماره های درج شده در جدول زیر، از ساعت 8 صبح الی 12 شب با ما در ارتباط بوده و راهنمایی های لازم را کسب نمایید. 

 

 

به منظور آگاهی دلیل علت تاخیر و نرسیدن مرسوله پستی و روش های آگاهی از مکان دقیق بسته خود از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

 دریافت رسید المثنی کارت ملی

نحوه مشاهده و استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی

 راهنمای سامانه درخواست تاییدیه تحصیلی

علت نرسیدن مرسوله پستی

1.5/5 - (2 امتیاز)

علت نرسیدن مرسوله پستی چیست؟

در این مقاله همه دلایل دیر رسیدن مرسوله پستی ذکر گردیده است.

آیا در صورت گم شدن مرسوله پستی می توان شکایت کرد؟

بله. برای این کار روش های مختلفی وجود دارد که  می توانید از همکاران ما در ایران تحصیل کمک بگیرید.

مرسوله پستی به دستم نرسید باید چکار کنم؟

برای پیگیری علت و آخرین وضعیت آن می توانید کد رهگیری را در سامانه شرکت پست وارد نمایید.

آیا ممکن است که مرسوله پستی برگشت بخورد؟

بله. چنانچه نشانی محل سکونت تغییر کند و یا گیرنده در منزل نباشد، بسته به اداره پست برگردانده می شود. 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور