ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط سرباز معلم

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۸
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط سرباز معلم  از شرایطی می باشد که در ساختار خدمت وظیفه عمومی کشور قرار دارد و علی رغم همه انتقاد های وارد شده بر طرح سرباز معلم به دنبال استفاده مفید و کاربردی از تحصیلات علمی و یا دانشگاهی فرد ایجاد شده است. از گذشته تا به امروز وزارت آموزش و پرورش با مشکل کمبود نیروی انسانی به ویژه در مناطق محروم و دور افتاده مانند روستا و دهستان ها تصمیم بر این گرفته شده است.

شرایط سرباز معلم برای سربازانی که دارای شرایط تدریس می باشند برای پر کردن این مشکل کمبود نیرو انسانی در وزارت آموزش و پرورش استفاده شود در قالب طرحی به نام سرباز معلم ،  در ادامه به شرایط استخدام و مزایا و معایب و شرایط سرباز معلم می پردازیم ما به شما پیشنهاد می کنیم می توانید علاوه بر پذیرش شرایط سرباز معلم  مقاله های شرایط اخذ امریه سربازی  ،  معافیت سربازی   پذیرش ارگانهای نظامی را با کلیک روی عبارات مطالعه کنید تا بتوانید در تصمیم گیری خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

شرایط سرباز معلم

شرایط سرباز معلم

_ برای دریافت راهنمایی و مشاوره بیشتر در زمینه استخدام  و شرایط سرباز معلم

نحو ه ی پذیرش سپاه و دیگر ارگان های نظامی- لیست سازمان های امریه -با گروه مشاوره ایران تحصیل

تماس حاصل نمایید  9099075307 و 9099075307 ( استان تهران) زمان پاسخگویی ۸ صبح تا ۱ شب

تماس از سراسر ایران فقط از طریق تلفن ثابت حتی ایام تعطیل

چگونگی استخدام سرباز معلم

ابتدا وزارت آموزش و پرورش  با انجام نامه نگاری با سازمان نظام وظیفه اعلام کمبود نیروی انسانی میکنند و سپس سازمان نظام وظیفه در فراخوانی اعلام عمومی به جذب افراد در طرح سرباز معلم میکند شرایط سرباز معلم عبارت اند از : دارا بودن از مدرک تحصیلی مناسب (حداقل دیپلم) ، نداشتن غیبت و یا سو پیشینه و عضویت در بسیج ، افراد پس از شرکت در آزمون ها و مصاحبه حضوری و تحقیقات محلی در صورت به دست آوردن امتیاز ، به عنوان سرباز معلم انتخاب می شوند و مراحل گزینش این افراد توسط اداره آموزش و پرورش هر استان انجام می شود.

شرایط سرباز معلم دارای برخی از نکات مهم که امتیاز ویژه ای برای فرد در گزینش سرباز معلم محسوب می شوند عبارتند از: محل تولد و تحصیل، اشتغال والدین فرد در  آموزش و پرورش ، متاهل بودن و داشتن فرزند، میزان و نوع فعالیت فرد در بسیج، سرباز معلم پس از گذراندن مراحل ثبت نام چند ماه مانده به شروع سال تحصیلی  برای آموزش اعزام می شود، این آموزش نیز خود شامل دو بخش می شود که بخش اول : شامل آموزش های عمومی  نظامی می باشد که توسط نیروی  زمینی سپاه انجام می شود. بخش دوم شامل  آموزش های مربوط به سرباز معلم و تحصیلی میباشد که شامل :(شیوه تدریس ، مدیریت کلاس ، سنجش و ارزیابی و… است تا نیروی سربازمعلم که تجربه در زمینه آموزش ندارد تا حدودی با محیط آموزشی و پرورشی آشنا شود. سرباز معلم از ابتدای ماه مهر به محل مشخص شده جهت گذراندن دوره انجام وظیفه خود اعزم می شوند.

مزایا شرایط سرباز معلم

مسلما مهم ترین مزایا سرباز معلم کمک به وزارت آموزش و پرورش در جهت تامین نیروی انسانی به خصوص در روستا ها و  دهستان های دور افتاده می باشد، همچنین به علت این که این افراد به صورت داوطلبانه  آماده گذراندن دوره نظام وظیفه به صورت طرح سرباز معلم میباشند، نسبت به سایر دبیران و معلمین از حقوق کمتری برخوردارند که نکته مثبتی می تواند باشد برای کاهش هزینه های وزارت آموزش و پرورش. همچنین یکی دیگر از مزایا این طرح این می باشد که داوطلب به مدت دو سال با فضای کلاس درس و فضای آموزشی و پرورشی کامل آشنا می شود و در صورت قصد ادامه کار در وزارت آموزش و پرورش  پس از گذراندن دوره نظام وظیفه ، آموزش و پرورش میتواند از یک نیرو حدودا با تجربه بهره ببرند و همچین خود فرد نیز شاغل می شود. از دیگر مزایا این طرح می توان به راحتی بیشتر نسبت  به بقیه مشمولین و  عدم پوشیدن لباس نظامی و ، نزدیکی به شهر و همچنین نزدیک بودن به خانواده و آزادی و عمل بیشتر و ایجاد انگیزه برای ادامه تحصیل در مقاطعه بالاتر نیز در فرد ایاد می شود.

معایب شرایط سرباز معلم

یکی از معایب شرایط سرباز معلم این است که دوره های آموزش سرباز معلم معمولا بسیار کوتاه و فشرده می باشد که همین باعث می شود سرباز معلم با اصول کیفی کامل برای اداره کلاس و تدریس بهتر به دانش آموزان را نداشته باشند ، وزارت آموزش و پرورش می بایست در این زمینه اندیشه ها و راه حل های کاملی ارائه دهند تا بتوان نهایت استفاده را از طرح سرباز معلم رابه دست آورد.
یکی دیگر از مشکلات اساسی افراد که سرباز معلم هستند کنترل کلاس های پرجمعیت می باشد که گاهی معلم و دبیران با سابقه از تنبیه بدنی برای آرام کردن جو کلاس و کنترل آن استفاده می کنند، به گفته برخی از عزیزان سرباز معلم ، تنبیه بدنی باعث ناراحتی معلم نیز میشود و کاش با راه حلی درست و منطقی بتوان راهی بهتر برای کنترل کلاس های پرجمعیت پیدا کرد.

معایب شرایط سرباز معلم این است که سرباز ها موظف هستند که دو سال تحصیلی کامل را در خدمت آموزش و پرورش باشند همچنین سایر کسری های خدمت که در یگان های نظامی وجود دارد در طرح سرباز معلم نیست و حتی اگر دوره خدمت سربازی در میان سال تحصیلی به پایان برسد ، فرد موظف است که تا پایان سال تحصیلی به خدمت نظام وظیفه خود ادامه دهد و پس از پایان سال تحصیلی کارت پایان خدمت خود راه دریافت میکند

به طور کلی طرح سرباز معلم علی رغم مشکلاتی که در بالا به آن شاره کردیم باعث ایجاد نیروز با تجربه در وزارت آموزش و پرروش و همچنین تامین نیروی انسانی در مناطق محروم و دور افتاده در روستا های محروم می شود همچنین این افراد پذیرفته اند در ازای دریافت حقوق و مزایای بیشتر نسبت به سایر افراد به مناطق محروم و دور افتاده بروند ، در عین حال وزارت آموزش و پرورش نیز باید سعی کند که به گزینش درست و دقیق این سربازان توجه بیشتری کند تا بتوان نهایت کارای را از این طرح داشته باشیم.

 • برای آگاهی از موارد زیر با ما تماس بگیرید
 • آئین نامه معافیت سربازی پزشکی مشمولان خدمت
 • آئین نامه بخش معافیت سربازی تحصیلی و مدت سنوات
 • مشاوره تخصصی نظام وظیفه
 • مدارک لازم برای اعزام به سربازی
 • چه زمانی باید دفترچه را پست کرد
 • چگونه تاریخ اعزام را عقب انداخت
 • چگونگی استخدام  سرباز معلم
 • شرایط سرباز معلم در شهرستان ها
 • شرایط سرباز معلم در تهران
 • شرایط سرباز معلم در کلان شهر ها
 • شرایط سرباز معلم در روستا ها
 • شرایط سرباز معلم در سازمانها
 • شرایط سرباز معلم در اصفهان
 • شرایط سرباز معلم در شیراز
 • برای خرید سربازی چه مراحلی باید گذراند
 • کسر خدمت شامل چه کسانی می شود
 • شرایظ دقیق معافیت سربازی پزشکی
 • آیا می توان بعد از سربازی در همان سازمان استخدام شد
 • در چه صورتی افراد وارد غیبت می شوند
 • غیبت برای افراد از چه زمانی لحاظ می شود
 • بخشودگی غیبت شامل چه شرایطی و شامل چه کسانی می شود
 • کسری خدمت متاهلین به چه صورتی است
 • آیا می شود دوران آموزش را تعیین کرد
 •  پذیرش سپاه
 • پروژه کسری خدمت عمران
 • آیا کسانی که غیبت کرده اند می توانند در حین سربازی گواهینامه بگیرند
3/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نظرات

 1. موسی پاک سیما
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۷

  سلام من اسفند دی ۱۴۰۱ در مقطع کارشناسی علوم تربیتی از پیام نور فارغ التحصیل میشم و پدر بنده نیز بازنشسته فرهنگی مباشد
  آیا میتونم اقدام به سرباز معلمی کنم و اینکه بعد گذراندن سرباز معلمی استخدام میشیم ؟
  باتشکر

  • aghazade
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام وقت بخیر
   نیازه شما درزمان مشخص اقدام کنید برای سرباز معلمی که در صورتی که پذیرش بشید در مصاحبه این که پدر فرهنکگی هستند تاثیر گذار هستش بعله اگر نیاز داشتند جذب هم میکنند

 2. مسعود
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۹

  سلام وقت بخیر
  یک نکته توی بخشنامه برای من مبهم هست که ذکر شده متقاضی نبایست دارای معافیت تحصیلی یا پزشکی باشد در غیر این صورت در فرآیند جذب رد خواهد شد!
  معافیت تحصیلی در واقع به این معنی هست که در زمان ثبت نام تا اعلام نتیجه نبایستی دانشجو بود یا اگرم هستیم انصراف داده باشیم اما معافیت پزشکی رو دقیق متوجهش نمیشم خودم مشکل آستیگمات دارم ولی اقدامی برای دریافت معافیت پزشکی نکردم تا الان
  اگر بخوام برای امریه ثبت نام کنم و دفترچه پست کنم طی فرآیند معاینات پزشکی پیش از اعزام اگر به خاطر مشکل آستیگماتم برام معافیت از رزم صادر بشه یعنی در واقع مشمول معافیت پزشکی شدم و در فرآیند نهایتا رد میشم؟!
  ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایین

  • alizadeh
   ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۲

   سلام وقت بخیر . برای سرباز معلم شدن ابتدا باید دفترچه اعزام به خدمت پست کنید و طبق شرایط اقدام کنید برای امریه اداره آموزش و پرورش . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 3. مشایخ
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۶

  سلام پس ارسال مدارک توسط اموزش و پرورش ب استان ایا مصاحبه هم داره ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقت به خیر
   برای سرباز معلم حتما مصاحبه و گزینش انجام می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 4. محمدرضا
  ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۰۸

  یک سوال ایا در شرایط سرباز معلم پس از اتمام مقطع کارشناسی امکان تحصیل حین خدمت موجود است؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

   سلام
   با توجه به شرایط سرباز معلم این امکان برای شما وجود ندارد

مطالب مرتبط

تماس با مشاور