ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام سرباز معلم ۱۴۰۲+ شرایط + تکمیل فرم | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
ثبت نام سرباز معلم
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط ثبت نام سرباز معلم ۱۴۰۲ توسط وزارت آموزش و پرورش برای استخدام سربازان معلم اعلام شد و بر اساس این استانداردها به متقاضیان واجد شرایط امکان انتقال سربازان به آموزش و پرورش و درجه بندی بر اساس شرایط خاص داده می شود. پذیرفته شدگان در تاریخ اول تیرماه ۱۴۰۲ به مراکز آموزشی اعزام خواهند شد، برای کسب اطلاع از جزئیات بیشتر با ایران تحصیل همراه باشید. همچنین در صورت داشتن سوال یا ابهام در این باره، می‌توانید با شماره 9079075307 تماس گرفته و با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

اطلاعیه ثبت نام سرباز معلم ۱۴۰۲

اطلاعیه استخدام و ثبت نام سرباز معلم برای سال تحصیلی 1402 به شرح زیر است:

مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و امور اداری برای جبران بخشی از کمبود نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش از ابلاغ بخشنامه‌ای به ادارات کل استان در خصوص جذب 3000 سرباز معلم در آموزش و پرورش خبر داد و اعلام کرد: متقاضیان واجد شرایط می‌توانند از ۲۱ الی ۲۴ فروردین ماه ۱۴۰۲ برای ثبت‌نام اقدام کنند. در صورت اتمام ظرفیت تخصیص یافته به هر استان، مهلت ثبت‌نام زودتر به پایان خواهد رسید. بر این اساس داوطلبان دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس در صورت داشتن گواهی غیبت بدون مهر مورخ یکم تیر 1402 می‌توانند حداکثر تا سقف سهمیه 1402 در هر استان ثبت نام نمایند. همچنین در صورتی که تقاضا بیش از سهمیه استانی باشد، سهمیه توزیع بر اساس تقاضا و فرم امتیاز نهایی خواهد شد.

این دوره 24 ماهه است و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به ادارات آموزش و پرورش محل سکونت خود و یا ادارات آموزش و پرورش دولتی استان‌ها به همراه مدارک تحصیلی و فرم درخواست مراجعه کنند. جذب آخرین ثبت نام شده پس از گذراندن دوره آموزش نظامی از اول تیرماه لغایت ۱۵ مردادماه به مدت 45 روز و همچنین مهارت‌آموزی با توجه به نیازهای آموزشی استان از ابتدای مهرماه سال جاری انجام می‌شود. طبق روال هر ساله بخشنامه استخدامی از طریق سازمان وظیفه عمومی به مراکز آموزش و پرورش مناطق مختلف کشور ارسال می‌شود.

اطلاعیه ثبت نام سرباز معلم ۱۴۰۲

دانلود فرم ثبت نام سرباز معلم ۱۴۰۲

فرمی اخیراً منتشر شده است که به استخدام سرباز معلم برای سال 1402 می‌پردازد. این فرم چندین موضوع را مطرح کرده است که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 1. زمان شروع و پایان ثبت‌نام متقاضیان برای دریافت امریه
 2. سهمیه رشته‌های مختلف بر اساس شهر و منطقه محل سکونت
 3. تعداد افراد در هر سهمیه
 4. جدول امتیاز برای تعیین واجد شرایط بودن متقاضیان

بنابراین اولین و مهم‌ترین اقدام برای ثبت نام سرباز معلم ۱۴۰۲، مراجعه به آموزش و پرورش ناحیه و اطلاع‌رسانی بخشنامه است. البته پس از ابلاغ این بخشنامه معمولا 12 تا 14 روز برای ثبت‌نام تعیین می‌شود. بنابراین بهتر است در اسرع وقت پیگیر شوید که آیا این بخشنامه به آموزش و پرورش ناحیه شما ارسال شده است یا خیر؟

نکته مهم: ابتدا باید دفترچه خدمت را پست کنید و منتظر بمانید تا برگه سبز رنگ شما با تاریخ ارسال برسد و سپس اقدام به ثبت‌نام برای امریه کنید.

فرم ثبت نام سرباز معلم

 

روند استخدام سرباز معلم

یکی از اولین شرایط ثبت‌نام این است که تاریخ اعزام شما 1402/04/01، 1402/05/01 و 1402/06/01 باشد، در غیر این صورت، شما واجد شرایط نیستید. کسانی که در این بازه زمانی تاریخ اعزام ندارند می‌توانند با تماس با حوزه سامانه نظام وظیفه استان خود درخواست کنند که تاریخ اعزام آن‌ها در این محدوده قرار گیرد. مدت خدمت پذیرفته شدگان 24 ماه می باشد و برای این امریه کسری خدمت در نظر گرفته نمی‌شود. حقوق ماهیانه یک سرباز معلم از سرباز عادی بیشتر است و توسط وزارت آموزش و پرورش ارائه می‌شود.

پذیرفته شدگان معمولا در روزهای اول تیر، مرداد و شهریور هر سال اعزام می شوند و برای افرادی که تاریخ اعزام آنها قبل از این تاریخ است ممکن است کارت تاخیری صادر شود، اما در روز مراجعه به پادگان این مشکل برطرف می شود. افرادی که تاریخ اعزام آنها بعد از تیرماه است، اول تیرماه اعزام می شوند و مشکلشان بعدا حل می شود. پس از ثبت نام و ارسال پرونده های کارمندی، اداره استخدامی آموزش و پرورش مربوطه طبق جدول امتیازات به داوطلبان نمره می دهد و از بین آن‌ها کسانی که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشند به مرحله بعد که مرحله گزینش است می روند و مصاحبه حضوری با تحقیقات محلی نامحسوس برای آن ها انجام می‌شود.

روند استخدام سرباز معلم

زمان ثبت نام سرباز معلم ۱۴۰۲

زمان‌بندی مراحل اداری جذب سرباز معلم در سال 1402 به شرح زیر است:

 1.  انتشار بخشنامه و ارسال آن به استان مرکز مدیریت و برنامه ریزی منابع انسانی در هفته آخر اسفند 1400 انجام می‌گردد.
 2.  برنامه‌ریزی، اطلاع رسانی، بررسی مدارک و امتیازدهی به داوطلبان، در تاریخ ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ در واحد اجرایی اداره کل استان انجام می‌شود.
 3.  بررسی و تصمیم‌گیری برای صدور تاییدیه گزینش در ستاد مرکزی استان از 24 فروردین ماه 1402 تا ۲۶ اردیبهشت 1402 صورت می‌گیرد.
 4.  با تایید فهرست نهایی داوطلبان در حد نصاب اعلام شده در تاریخ 1402/02/26 لیست نهایی مشمولین به اداره کل استان ارسال می‌شود.

مدارک و نکات لازم برای ثبت نام سرباز معلم ۱۴۰۲

مدارک لازم جهت ثبت نام سرباز به عنوان معلم به شرح زیر است:

 • مدرک تحصیلی پذیرفته شده بر اساس بخشنامه وزارت آموزش و پرورش
 • رشته تحصیلی بر اساس طرح طبقه بندی مشاغل (حوزه های مرتبط با تحصیلات)
 • در زمان ثبت نام، فرم درخواست مورخه‌های 1402/04/01، 1402/05/01 و 1402/06/01 دریافت می‌شود که توسط بیش از 10 دفتر نیروی انتظامی رسیدگی و صادر شده باشد.
 • کسر خدمت تحت هیچ شرایطی مجاز نیست و مدت خدمت 24 ماه می‌باشد.
 • داوطلبان باید از سلامت کامل جسمی، روحی و روانی مناسب برای حرفه معلمی برخوردار باشند.
 • منطقه خدمت در مدارس شهری و مناطق محروم استان‌ها خواهد بود.
 • ثبت‌نام آن دسته از مشمولان که غیبت در برگه اعزام دارند انجام‌پذیر نیست.
 • مسئولیت اسکان و رفت و آمد به عهده سرباز معلم می‌باشد.
 • نمرات قبولی نهایی پس از ثبت‌نام داوطلبان پس از احراز نمره کل (گزینش) اعلام می‌شود و پذیرفته نشدگان در این مرحله طبق گواهینامه به عنوان سرباز عادی معرفی خواهند شد.
 • ثبت نام اولیه برای پذیرش سرباز معلم تعهدی ایجاد نمی‌کند.
 • پذیرش هیچ گونه حق استخدامی برای افراد ایجاد نمی‌کند.

مدارک و نکات لازم برای ثبت نام سرباز معلم ۱۴۰۲

نکته: هیج سایت اینترنتی برای ثبت نام تحت عنوان سایت سرباز معلم وچود ندارد و ثبت نام امریه تنها به صورت جضوری انجام می‌شود.

شرایط ثبت نام سرباز معلم ۱۴۰۲

شرایط عمومی ثبت نام سرباز معلم 1402 به شرح زیر است:

 • دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس (با ترجیح کارشناسی ارشد) در رشته مرتبط با طبقه بندی مشاغل
 • فقط متقاضیان دارای فرم اعزام 4/1_5/1_6/1 مجاز به ثبت نام هستند.
 • افرادی که دارای کسری خدمت می‌باشند، غایب هستند و افرادی که بخشی از خدما را انجام داده اند مجاز به ثبت نام نیستند.
 • جذب و استخدام سرباز معلم فقط در کلاس‌های آموزشی مناطق کمتر توسعه یافته امکان‌پذیر است.
 • مدت خدمت معلم سربازی 24 ماه بوده و کسر خدمت مجاز نمی باشد.
 • معلمان نظامی در حین خدمت از ادامه تحصیل منع می‌شوند.
 • کلیه پذیرفته شدگان در تاریخ اول تیرماه ۱۴۰۲ به مراکز آموزشی سپاه اعزام خواهند شد.
 • پس از ثبت‌نام و پذیرش نهایی، انصراف برای ادامه تحصیل و غیره قبول نمی‌شود.
 • پذیرش نهایی بستگی به آزمون اصلی و پزشکی انتخابی دارد.

شرایط خاص ثبت نام سرباز معلم ۱۴۰۲

مشروح شرایط ثبت نام سرباز معلم در سال تحصیلی 1402 طبق بخشنامه 9/710 وزارت آموزش و پرورش به شرح زیر اعلام می‌گردد:

✔ در خصوص اجرای بند «الف» متن شصت و ششم قانون خدمات کشوری، در مورد ماده 33 قانون نظام دائمی برنامه های توسعه کشور و مجوز شماره 25/26/2/2213; فرماندهی کل نیروهای مسلح، استخدام کارکنان کشوری در منطقه و سهمیه مؤسسه در سال تحصیلی 1402-1403 به شرح جدول پیوست به وزارت آموزش و پرورش اعلام شد. لازم است با رعایت کامل قوانین مندرج دستورالعمل های منتشر شده به موارد زیر توجه ویژه‌ای داشته باشید:

✔ پس از درخواست کتبی، فقط داوطلبان دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس (ترجیحاً فوق لیسانس) به شرط داشتن فرم آماده بدون مهر غیبت و تاریخ اعزام آنها تیر، مرداد و شهریور 1402 می‌باشد.

✔ برای رعایت فرآیند جذب سرباز معلم، فرم ارزیابی باید بر اساس شرایط مؤثر بر صلاحیت تکلیف آموزشی با تأیید گروه راهبری توسعه مدیریت منطقه‌ای تهیه و توسط متقاضی تکمیل شود. معلم باید از بین افراد ثبت‌نام شده با بالاترین امتیاز بر اساس شرایط انتخاب شود.

✔ ضمن اینکه بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز آموزشگاه‌های تخصصی تامین می‌شود، از ورود به رشته های مرتبط با پیراپزشکی (ارتوپدی، فوریت های پزشکی و …) خودداری شود.

✔ جذب و استخدام سرباز معلم فقط در کلاس های درس و واحدهای آموزشی در مناطق فقیر و کمتر توسعه یافته امکان پذیر است.
✔ لیست و مدارک داوطلبان واجد شرایط با احراز امتیاز (طبق فرم امتیازدهی صادره در آن ستاد) بلافاصله و روزانه در اختیار اداره محترم گزینش قرار می گیرد. بعد از تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ نظر نهایی استان و هماهنگی لازم انجام خواهد گرفت.

✔ اسامی پذیرفته شدگان نهایی با توجه به سهمیه تعیین شده باید کتباً در فایل اکسل پیوست به اداره کل امور اداری و سازمانی اعلام شود. ضمناً جهت تسریع فرآیند، یک نسخه از نامه اداری را به همراه یک فایل اکسل از طریق ایمیل دفتر کارگزینی (est@medu.ir) ارسال نمایید.

شرایط ثبت نام سرباز معلم

خلاصه مطلب

داوطلبان موظفند در هنگام ثبت نام، فرم درخواست، تعهدنامه مربوطه و فرم پرسشنامه اطلاعات فردی را به همراه 2 قطعه عکس و یک تصویر از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی تکمیل نمایند. این فرم ها پس از قرار گرفتن در لیست باید از طریق نامه رسمی به واحد انتخابات استانی ارسال شود. داوطلبان باید در سلامت کامل جسمی و روحی مناسب برای پست معلمی باشند.

دوره آموزشی سرباز معلم 2 سال می باشد. لذا داوطلبان بدون حذف انتخاب می شوند و در این خصوص باید به استناد ماده 31 ماده 1 فصل سوم بخشنامه شماره 46515/53269 معاون اول رئیس جمهور تعهدی از سوی متقاضیان وجود داشته باشد. ضمناً بر اساس نامه شماره 97656/124/1/2213 ستاد کل نیروهای مسلح در صورتی که فرد در حین ثبت نام، خدمت خود را مخفی کند، اداره کل حوزه با ارائه خدمات موافقت نمی کند. و فرد باید زیان های وارده را طبق مدارک ارائه شده پوشش دهد. ضمناً بر اساس نامه معاونت ستاد کل نیروهای مسلح به شماره 988514/12/1/11/2213، مرخصی برای سربازان معلم امکان پذیر نخواهد بود.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام سرباز معلم ۱۴۰۲ می توانید با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را در مورد استخدام سرباز معلم ارائه کرده و به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهند.

 

برای دانلود فایل PDF مقاله ثبت نام سرباز معلم روی لینک کلیک کنید.

 

4/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط ثبت نام و جذب معلم در سال 1402 چگونه است؟

در این مقاله به تشریح شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام سرباز معلم پرداخته شده است، برای دریافت سوالات خود می‌توانید این مطلب را بخوانید.

تاریخ ارسال برای پذیرش چه زمانی است؟

بر اساس بخشنامه، کلیه پذیرفته شدگان در تاریخ یکم تیر 1402 به مرکز آموزش سپاه پاسداران اعزام خواهند شد.

زمان خدمت یک معلم سرباز چقدر است؟

مدت تصدی معلم سربازی 24 ماه بوده و کسر خدمت قابل قبول نمی باشد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور