تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
شرایط ثبت نام کمک پرستاری

شرایط ثبت نام کمک پرستاری 1400

شرایط ثبت نام کمک پرستاری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

زمان و شرایط ثبت نام کمک پرستاری 1400 اعلام شد. داوطلبانی که قصد دارند به عنوان کمک پرستار استخدام شوند، می توانند در زمان های مقرر با مراجعه به سایت برای ثبت نام در فراخوان دوره کمک پرستار  دانشگاه علوم پرشکی اقدام کنند. گفتنی است که ظرفیت پذیرش دوره ها محدود بوده و اولویت با افرادی خواهد بود که پیش از سایرین و در مهلت تعیین شده نام نویسی کنند. چنانچه قصد شرکت در فراخوان کمک پرستاری جهاد دانشگاهی دارید، می توانید جدیدترین اخبار مربوط به ثبت نام، برگزاری آزمون، نحوه شرکت در دوره ها، میزان شهریه ها و شرایط شغلی را از کارشناسان ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

 

برای اطلاع از شرایط پذیرش و زمان ثبت نام کمک پرستاری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

اهمیت آگاهی از شرایط ثبت نام کمک پرستاری

 

زمان و سایت ثبت نام کمک پرستاری

 

پرستاری یکی از مشاغل مقدس و بسیار پر کاربرد در هر جامعه ایی است. اما گاهی تعداد نیروی پرستاری پاسخگوی نیازهای جامعه نیست. این موضوع در کشور ما نیز صادق است. به همین دلیل، شغلی به نام کمک پرستاری در سراسری جهان ایجاد شد تا کمبود نیروی موجود را جبران نماید.

بر این اساس، وزارت بهداشت تدبیری اندیشیده است تا بخشی از وظایف پرستاری در سطوح پایین تر به کمک پرستاران واگذار شود. بدین منظور، لازم است افرادی که متقاضی پذیرش و استخدام در کمک پرستاری جهاد دانشگاهی هستند، ابتدا مدارک لازم جهت ثبت نام در فراخوان را ارائه نموده و سپس در دوره های آموزشی که تسط واحدهای مربوطه برگزار می گردد، شرکت نماید.

به افرادی که از شرایط ثبت نام کمک پرستاری برخوردار بوده و در آزمون پایانی نمره حد نصاب را دریافت می نمایند، گواهینامه تعلق می گیرد. گرچه تعهد استخدام صد در صدی در این مورد وجود ندارد، اما بسیاری از دارندگان مدرک مربوطه استخدام خواهند شد. در ادامه بیشتر با این شغل آشنا می شویم.   

 

 

چنانچه می خواهید از شهریه پرستاری بدون کنکور آگاه شوید، وارد لینک مربوطه شوید

 

 

شرایط ثبت نام کمک پرستاری چیست؟

افرادی که قصد دارند تا در زمان فراخوان ثبت نام کمک پرستاری علوم پزشکی پذیرفته شوند، می بایست از شرایط عمومی و اختصاصی لازم برخوردار باشند. در زیر به شرح این شرایط می پردازیم.

 

 • تبعیت جمهوری اسلامی ایران و پایبند بودن به قوانین
 • معتقد بودن به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان ذکر شده در قانون اساسی
 • نداشتن سوء سابقه کیفری یا اخلاقی
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم منع قانونی برای استخدام در دستگاه های دولتی
 • سن داوطلب بایستی حداقل 18 و حداکثر 32 سال باشد ( برای افرادی که دارای سابقه بیمه هستند، در برخی از موارد چند سال به سن مجاز اضافه می شود).
 • حداقل معدل مجاز بایستی 12 باشد.
 • برخورداری از سلامت جسمی و روانی به تایید مراکز مود تایید دانشگاه های علوم پزشکی برای انجام کارهای مربوط به کمک پرستاری
 • نداشتن مشکل از نظر خدمت وظیفه عمومی
 • نداشتن انفصال از خدمت یا عدم اخراج از نهادهای دولتی
 • پرداخت شهریه مورد نیاز برای هر دوره
 • داوطلبان با هر نوع دیپلم مقطع متوسطه در رشته های نظری، فنی حرفه ای یا کار دانش می توانند در این دوره ثبت نام نمایند.
 • کسب نمره حد نصاب در دوره های تئوری و مصاحبه

 

 

آیا می دانید رشته پرستاری چند سال است؟ برای اطلاع وارد لینک قرمز شوید

 

 

آیا از زمان ثبت نام کمک پرستاری

اطلاع از مهلت ثبت نام کمک پرستاری وزارت بهداشت یکی از متداولترین سوالاتی است که متقاضیان معمولا به دنبال آن هستند. از آنجا که به دلیل شیوع کرونا، روند برگزاری و نام نویسی بسیاری از آزمون ها تغییر کرده فراخوان کمک پرستاری دانشگاه علوم پرشکی را منتشر می کنند، نمی توان یک تاریخ مشخص را در هر سال برای آن معرفی کرد.

اما نکته مهم آن است که ظرفیت پذیرش دوره محدود بوده و به طور معمول متقاضیان بسیاری در آن شرکت می کنند. بنابراین، طبق قوانین موجود، اگر داوطلبی شرایط ثبت نام کمک پرستاری را داشته و برای مشخص کردن وضعیت خود به سامانه مراجعه نکنند، ثبت نام آن ها لغو خواهد شد.

زمان ثبت نام کمک پرستاری در سال جاری به اتمام رسیده است و دیگر امکان نام نویسی آن وجود ندارد. اما بمحض روشن شدن این تاریخ در آزمون بعدی، مقاله حاضر بروز رسانی خواهد شد.

 

 

جهت اطلاع از رشته های پیراپزشکی شامل هوشبری و پرستاری بر اساس سوابق تحصیلی اینجا کلیک کنید.

 

 

از مراحل ثبت نام کمک پرستاری جهاد دانشگاهی چه می دانید؟

 

فراخوان کمک پرستاری دانشگاه جهاد دانشگاهی علوم پرشکی

 

داوطلبان برای نام نویسی در دوره کمک پرستاری هیچ نیازی به مراجعه حضور نداشته و تمامی مراحل به صورت اینترنتی می باشد. برای این منظور بایستی با مراجعه به سایت ثبت نام دوره کمک پرستاری برای تکمیل فرم مربوطه اقدام نماید. مراحل لازم به شرح زیر می باشند:

 • وارد کردن آدرس اینترنتی komakparastari.ir
 • درج اطلاعات خواسته شده در فرم نام نویسی
 • واریز وجه مورد نظر ( در سال جاری 50 هزارتومان بود) از طریق درگاه بانکی. وجه مربوطه به منظور ارائه خدمات اداری و مراحل اداری دریافت می گردد. توجه داشته باشید که پس از پرداخت، وجه به هیچ وجه قابل عودت نیست و اگر ثبت نام قطعی شود، ملغ از شهریه فرد کسر خواهد شد.
 • حدود 72 ساعت بعد از پیش ثبت نام، یک پیامک حاوی کد رهگیری برای متقاضی ارسال می شود که از طریق آن می توان، تغییرات احتمالی و یا تائید اطلاعات خود اعمال نماید. دقت داشته باشید که این کد رهگیری را می بایست تا اخر دوره آموزشی نزد خود نگه دارید.
 • بعد از اینکه داوطلب دکمه تایید را فشار داد، می تواند وضعیت فراگیر را با عنوان های ” در حا بررسی، تایید شده و یا رد شده مشاهده کند.
 • در صورتی که وضعیت داوطلب به تایید رسیده باشد، از سوی واحد مورد نظر با او تماس گرفته می شود تا مدارک لازم را به صورت حضوری تحویل دهد. این مدارک عبارتند از، اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی، 3 قطعه عکس 3*4، اصل و کپی مدرک دیپلم، چک بانکی یا سفته به مبلغ 2 میلیون و چهارصد تومان.
 • متقاضیانی که تایید نهایی می شوند، بایستی قسط اول شهریه را از طریق درگاه الکترونیکی سایت اقدام نمایند.
 • در این مرحله، واحد برای فرد کارت شناسایی صادر می کند.

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه برگزاری تکمیل ظرفیت رشته پرستاری کلیک کنید

 

 

دوره کمک پرستاری جهاد دانشگاهی به چه نحوی است؟

افرادی که حائز شرایط ثبت نام و پذیرش کمک پرستاری هستند، دوره آموزشی آن ها به دو بخش تئوری و عملی، و کارآموزی تقسیم بندی می شود. دوره تئوری و عملی شامل 300 ساعت بوده و به طور تقریبی 2 ماه و نیم به طول می انجامد.

همچنین، بخش کارآموزی نیز متشکل از 1080 ساعت کلاس آموزشی می باشد که در آن شرکت کنندگان حدود 9 ماه در بیمارستان ها حضور خواهند داشت. دو هفته آخر نیز به آمادگی فراگیران برای شرکت در آزمون نهایی اختصاص دارد.

به طور معمول، افرادی که در این دوره فارغ می شوند، استخدام خواهند شد. البته جهاد دانشگاهی تعهدی در قبال استخدام ندارد.

 

 

جهت آگاهی از لیست شهرهای پرستاری بدون کنکور لینک مربوطه را انتخاب نمایید

 

 

کمک پرستاری جهاد دانشگاهی چه وظایفی دارند؟

یکی از نکات مهمی که در سایت ثبت نام دوره کمک پرستاری بدان اشاره شده، وظایفی است که قبول شدگان پس از دوره های آموزشی باید به آن ها عمل کنند. از جمله مهارت های مربوطه عبارتند از:

 

 • داشتن رابطه خوب با افراد بیمار و خانواده آن ها
 • مواظبت و داشتن حس مسئولیت نسبت به نیازهای جسمی، روانی و معنوی بیمار
 • دقت درارائه بموقع غذا، مراقبت های بهداشتی و جابجایی آن ها در صورت نیاز
 • ارائه وسایلی که بیمار جهت معاینه یا سلامت به آن ها نیاز دارد.
 • تمیزی و نظافت محیط و محل بیمار
 • یاری رساندن در موادی همچون پذیرش یا ترخیص مریض
 • از کار در محیط بیمارستانی اطلاع کافی را داشته باشد
 • همکاری برای کنترل عفونت های بیمارستانی

 

 

به منظور اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام رشته دامپزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد وارد لینک قرمز شوید

 

 

شهریه دوره کمک پرستاری چقدر است؟

دوره های کمک پرستاری که توسط جهاد دانشگاهی برگزار می شود، رایگان نبوده و فراگیران ملزم به پرداخت شهریه هستند. بنابراین، پس از اینکه شرایط ثبت نام کمک پرستاری به تایید رسید، در هنگام ثبت نام حضوری، نسبت به پرداخت اولین قسط شهریه اقدام می کند. مبلغ کل شهریه در دوره سال جاری  3 میلیون و 650 هزار تومان می باشد که البته پرداخت آن به صورت اقساطی نیز امکانپذیر است.

اولین قسط بایستی در زمان ثبت نام حضوری کمک پرستاری واریز گردد و بعد از آن دو قسط دیگر باقی می ماند. قسط دوم که طبق بر اساس جدیدترین آیین نامه ها، 1 میلیون 200 هزارتومان می باشد، می بایست قبل از آزمون جامع مرحله تئوری پرداخت شود.

در نهایت، زمان واریز قسط سوم نیز که از طریق سایت ثبت نام دوره کمک پرستاری  و به صورت الکترونیک می باشد، سه ماه بعد از شروع کاروزی بیمارستان خواهد بود.

قابل توجه است که از طریق مراجعه به سایت، می توانید اطلاعات پرداختی خود را بررسی کنید.

 

 

چنانچه می خواهید از رتبه لازم برای قبولی در رشته های پیراپزشکی آگاه شوید، وارد لینک شوید.

 

 

مشاوره شرکت دوره کمک پرستاری جهاد دانشگاهی

مسلما داشتن شرایط فراخوان کمک پرستاری دانشگاه علوم پرشکی برای افرادی که علاقه مندند در این کار مشغول شوند، یکی از ملزومات پذیرش است. اما پیش از آنکه بخواهید به طور قطعی برای دوره های آموزشی ثبت نام کنید، توصیه می کنیم که حتما از وظایف و نقشی که در آینده قرار است ایفا کنید، آگاه شوید.

به طور کلی، شغل شریف پرستاری به ویژگی های خاصی نیازمند است که از جمله ان ها می توان به صبر و حوصله، و علاقه فراوان اشاره کرد. عمده ترین فعالیت کمک پرستار رسیدگی به افرادی است که توان مراقبت از خود را ندارند و لازم است که در در مواظبت از آن ها با محبت و دقت زیادی عمل کرد.

مسئله دیگر، اقدام بموفع در زمان ثبت نام کمک پرستاری است. چرا که همانطور که در بالا اشاره شد، اگر نام نویسی را به روزهای پایانی واگذار کنید، احتمال پذیرش کمتر خواهد بود.

 

 

جهت آشنایی با پردرآمدترین رشته های پیراپزشکی ایران کدام اند؟ لینک قرمز را لمس کنید 

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش کردیم تا در مورد شرایط پذیرش و زمان فراخوان کمک پرستاری دانشگاه علوم پرشکی توضیحاتی را ارائه دهیم و شما عزیزان را روال استخدام آشنا کنیم.

به دلیل آنکه اخبار انجام مراحل مختلف این دوره به صورت عمومی منتشر نمی شود، بسیاری از داوطلبان اطلاع چندانی در مورد نحوه و مهلت ورود به سایت ثبت نام دوره کمک پرستاری نداشته و زمان را از دست می دهند. چنانچه قصد دارید بموقع وارد عمل شوید و احتمال قبولی را بالا ببرید، می توانید اطلاعات دقیق را از کارشناسان ما دریافت کنید. برای این منظور شماره های درج شده در جدول زیر، در همه روزهای کاری هفته از ساعت 8 الی 12 شب پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

 

 

به منظور آشنایی با شرایط کاری و مدارک لازم برای ثبت نام کمک پرستاری از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

لیست رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد

اهمیت مشاوره کنکور پزشکی به صورت تضمینی

امکان شرکت در رشته پزشکی بدون کنکور وجود دارد؟

شرایط ثبت نام کمک پرستاری

منابع آزمون کمک پرستاری

اعلام نتایج آزمون کمک پرستاری

نمونه سوالات امتحانی کمک پرستاری

شرایط پذیرش و ثبت نام کمک پرستاری چیست؟

برای اطلاع از شرایط نام نویسی کمک یاری پرستاری می توانید به مقاله حاضر مراجعه فرمایید

از چه طریق می توان برای کمک پرستاری جهاد دانشگاهی ثبت نام نمود؟

متقاضیان بایستی برای انجام ثبت نام اولیه با سایت ثبت نام دوره کمک پرستاری  komakparastari.ir مراجعه فرمایید.

مهلت ثبت نام کمک پرستاری وزارت بهداشت چه زمانی است؟

جهت اطلاع از زمان دقیق فراخوان کمک پرستاری دانشگاه علوم پرشکی با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

شرط سنی نام نویسی در ازمون کمک پرستاری چند است؟

سن داوطلب بایستی حداقل 18 و حداکثر 32 سال باشد.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. من
  ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۶

  سلام شنیدم در دانشگاه های آزاد کل کشور رشته ی فیزیوتراپی ارائه نمیشه،درسته؟

 2. مریم
  ۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۰

  درود و خسته نباشید، امکانش هست یک دانشگاه به شهر تبریز نزدیک باشه معرفی کنید برای رشته فیزیوتراپی، دانشگاه آزاد لازمه معرفی کنید.

  • مشاور ارشد
   ۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۱

   سلام و درود برای اطلاع از لیست رشته های ترم جدید دانشگاه آزاد باید منتظر در سایت دانشگاه آزاد لیست رشته ها رو دانلود کنید و ببینید که در این ترم رشته فیزیوتراپی ارائه شده یا نه.

ایران تحصیل
تماس با مشاور