ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی

شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی 1401

شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی 1401 اعلام شد. کلیه متقاضیان برای انجام ثبت نام لازم است با توجه به لیست مدارک و شرایط جدید بیمه اختیاری و زنان جهت تشکیل پرونده اقدام نمایند. مدارک لازم برای ثبت نام بیمه با توجه به نوع بیمه آن ها متفاوت می باشد. در ادامه در رابطه با شرایط ثبت نام بیمه اختیاری و همچنین شرایط بیمه زنان خانه دار  اطلاعات لازم را ارائه خواهیم نمود. اما جهت انجام ثبت نام و همچنین کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران بیمه ما می توانید تماس حاصل نمایید.

مبلغ قابل پرداخت و همچنین شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی با توجه به نوع بیمه شما می تواند متفاوت باشد. خوشبختانه با توجه به اینکه دفترچه های تامین اجتماعی در حال حاضر برای مراجعه و درمان ضروری نمی باشد، لذا در صورت انجام ثبت نام و داشتن شماره بیمه می توانید به مراکز خدمات درمانی طرف قرار داد مراجعه نموده و برای انجام امور خود اقدام نمایید. همچنین امکان پیگیری بیمه نیز با استفاده از سامانه تامین اجتماعی فراهم شده است.

 

 

 

برای اطلاع از شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی و زمان ثبت نام و همچنین هزینه های آن با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی برای هر یک از انواع این نوع بیمه متفاوت می باشد

 

 

آنچه در رابطه با شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی باید بدانید

 

آنچه در رابطه با شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی باید بدانید

 

سازمان تامین اجتماعی در موارد مختلف برای آن دسته از افرادی که مشغول به کار می باشند و یا شغلی ندارند، بیمه ای در نظر می گیرد. بیمه شدگانی که تحت بیمه تامین اجتماعی قرار می گیرند را می توان به دو دسته تقسیم نمود. یک دسته از این افراد در واقع همان بیمه شدگان اصلی می باشند که علاوه بر خود، پدر و مادر و یا فرزندان را نیز می توانند تحت تکلف قرار دهند و در واقع از تمامی مزایا و حقوق بازنشستگی نیز بهره مند خواهند شد.

شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی برای آن دسته از افرادی که شاغل می باشند متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال در صورتی که شما به استخدام آموزش و پرورش در بیایید، برای انجام ثبت نام ابتدا لازم است به سازمان تامین اجتماعی شهرستان محل خدمت مراجعه نمایید و پس از انجام آزمایشات و معاینات پزشکی در صورت داشتن معرفی نامه از سوی آموزش و پرورش محل خدمت، مدارک شما تائید خواهد گردید و اطلاعات پرونده شما ثبت خواهد شد و پس از آن مبلغی به عنوان بیمه از حقوق شما کسر خواهد شد.

تذکر : تمامی شاغلینی که کارفرما بیمه آن ها را تقبل می نمایند، در صورت ارائه مدارک لازم برای ثبت نام بیمه و تشکیل پرونده، تا زمانی که حقوق معادل یک یا دو ماه را سازمان و یا کارفرمای مربوطه به سازمان تامین اجتماعی واریز نکند، دفترچه بیمه برای افراد صادر نخواهد شد. البته با شرایط حذف دفترچه و دریافت شماره بیمه می توانید با شماره های شماره های 9099075307 (از سراسر کشور) و 9099075307 (از استان تهران) تماس حاصل نمایید.

 

 

برای اطلاع از جدیدترین تغییرات خدمت سربازی بر روی لینک کلیک کنید

 

 

شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی اختیاری

بیمه اختیاری در واقع نوعی از بیمه خویش فرما تامین اجتماعی است که بیمه شدگان می توانند با استفاده از آن، در صورتی که تحت هیچ یک از بیمه ها قرار نداشته باشند، از این نوع بیمه استفاده کنند. در این نوع بیمه برای افرادی است که تحت پوشش هیچ نوع بیمه ای نمی باشند و می توانند متقاضی این نوع بیمه شوند و از آن استفاده کنند. اما شرایط بهره مند شدن از این نوع بیمه چیست؟

 • افرادی می توانند از این نوع بیمه استفاده کنند که حداقل 30 روز سابقه پرداخت بیمه را داشته باشند
 • از نظر شرایط سنی حداکثر سن آن ها باید بیش از 50 سال نباشد. (این شرایط برای بیمه شدگان زن و مرد یکسان است)
 • چنانچه متقاضی بیمه در زمان درخواست ثبت تقاضا، بیش از 55 سال سن داشته باشد، لازم است معادل مدت مازاد سنی ، حق بیمه پرداخت نماید.
  • در صورتی که متقاضی سنی بیش از 57 سال داشته باشد، باید به هنگام ثبت درخواست، 2 سال سابقه حق بیمه را پرداخت نماید و چنانچه سن او 60 سال باشد، داشتن پنج سال سابقه الزامی خواهد بود.
 • آن دسته از متقاضیانی که بیش از ده سال سابقه پرداخت بیمه داشته باشند، از شرایط سنی معاف خواهند بود و می توانند در هر سنی برای بیمه اقدام نمایند.
 • آن دسته از افرادی که واجد شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی 1401 نبوده و با مدارک غیر قانونی برای بیمه اقدام نموده باشند و قرارداد را امضا کرده باشند، امکان استفاده از مزایای سازمان تامین اجتماعی را نخواهند داشت  و نمی توانند از این بیمه استفاده کنند.

 

 

برای استعلام چک با کد ملی بر روی لینک کلیک کنید

 

 

تعهدات سازمان تامین اجتماعی در برابر بیمه شدگان اختیاری

 

تعهدات سازمان تامین اجتماعی در برابر بیمه شدگان اختیاری

 • این بیمه برای کلیه افرادی که بازنشسته و یا فوت شده اند و یا از کار افتاده اند مستمری در نظر خواهد گرفت.
 • ارائه بیمه خدمات درمانی
 • ارائه وسایل کمک پزشکی همانند بیمه شدگان اجباری برای تمامی بیمه شدگان

لازم به ذکر است که کمک هزینه ای برای اموری همچون از کارافتادگی جزئی، غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری و همچنین بیمه بیکاری برای افرادی که بیمه اختیاری اخذ نموده اند ارائه نخواهد شد زیرا این دسته از بیمه شدگان دارای کارفرما نیستند و در کارگاه های مشمول قانون کار نمی توانند اشتغال داشته باشند و خود مستقیما باید خواهان بیمه به طور اختیاری باشند.

شرایط بیمه زنان خانه دار برای سایر موارد همچون بازنشستگی، از کار افتادگی کلی غیر ناشی ازکار و …. همانند سایر بیمه شدگان اجباری خواهد بود و در این رابطه تفاوتی بین این نوع بیمه با سایر بیمه شدگان وجود نخواهد شد. از جمله شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی برای تمامی افرادی که حق بیمه و نرخ تعیین شده بیمه 12 درصد می باشد و 14 و 16 درصد بیمه های اختیاری خواهد بود.

 

برای اتصال به سامانه تخصیص تایر کلیک کنید

 

 

لیست مدارک و شرایط جدید بیمه اختیاری و زنان

لیست مدارک و شرایط جدید بیمه اختیاری و زنان به شرح زیر می باشد:

 •  همراه داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی
 • به همراه داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت سربازی برای آقایان
 • ارائه سه قطعه عکس 4*3 برای اعزام به معاینات قبل از اینکه قرارداد منعقد گردد و چنانچه در زمان تقاضا کمتر از نه ماه از تاریخ آخرین قطع بیمه نگذشته باشد و همچنین قبل از آخرین قطع بیمه آن ها 365 روز پیوسته دارای سابقه باشند.
 • انجام احراز هویت و تکمیل درخواست برای بیمه اختیاری و برگه های مربوط به فرم درخواست ادامه بیمه بدین صورت و تکمیل فرم مربوط به درخواست.
 • انجام درخواست و ثبت آن در روز مراجعه به پرونده که در واقع پس از عقد قرارداد و همچنین پرداخت به موقع سابقه بیمه می باشد
 • آن دسته از افرادی که پرونده آن ها در شعبه موجود می باشد، نیازی به مراجعه و معاینه پزشکی نخواهند داشت و در همان روز می توانند نسبت به عقد قرارداد اقدام نمایند.
 • چنانچه بنا به تشخیص سازمان تامین اجتماعی، پرونده افراد نیاز به معاینه داشته باشد، در مرحله اولیه باید برای معاینه اقدام نمایند و در صورتی که پرونده در شعبه موجود نباشد، در صورت وصول به پرونده فنی به معاینه اعزام خواهند شد.

 

برای مشاهده قرار نهایی در سامانه ثنا بر روی لینک کلیک کنید

 

 

مدارک لازم برای بیمه حرف و مشاغل آزاد تامین اجتماعی

مدارک لازم برای بیمه حرف و مشاغل آزاد تامین اجتماعی

 

در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی برای بیمه حرف و مشاغل آزاد لازم است برای انجام امور مربوط به بیمه مدارک زیر را به همراه داشته باشند.

 • مراجعه حضوری به شخص متقاضی برای بیمه کارگزاری
 • به همراه داشتن اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه برای بیمه گزار الزامی می باشد.
 • به همراه داشتن اصل و کپی کارت ملی و کارت پایان خدمت یا معافیت
 • داشتن پنج قطعه عکس 4*3 جدید برای انجام امور مربوط به معاینات و دریافت شماره بیمه

 

 

برای دریافت راهنمای تغییر رمز عبور سامانه وادانا کلیک کنید

 

 

شرایط بیمه زنان خانه دار

با توجه به آخرین اخبار و تصمیمات اتخاذ شده در رابطه با بیمه زنان خانه دار، مطابق با قانون 29 اساسی مبنی بر تحت پوشش قرار گرفتن کلیه آحاد مردم و برای حفظ سلامتی و داشتن درآمد بازنشستگی کلیه زنان ساکن در منزل در صورت دارا بودن شرایط زیر می توانند اقدام به ثبت نام نمایند.

لازم به ذکر است که با توجه به نوع بیمه مبلغ پرداختی ماهانه متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از مبلغ مورد می توانید با شماره های 9099075307 (از سراسر کشور) و 9099075307 (از استان تهران) از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب تماس حاصل نمایید.

 

 • این بیمه برای تمامی زنانی که دارای شغل نمی باشند مناسب است، می توانند از این نوع بیمه استفاده نمایند.
 • زنان دارای این نوع بیمه در صورت احراز شرایط و انجام کلیه امور، مستمری آن ها به فرزندانشان تعلق خواهد گرفت.
 • برای انجام ثبت نام برای افراد مجرد و متاهل محدودیتی وجود ندارد و کلیه متقاضیان می توانند برای انجام ثبت نام اقدام نمایند.
 • از نظر شرایط سنی متقاضیان باید بین 18 تا 50 سال سن داشته باشند تا بتوانند از مزایای این نوع بیمه استفاده نمایند.
 • در صورتی که سن زنان بیش از 50 سال باشد، مطابق با لیست مدارک و شرایط جدید بیمه اختیاری و زنان لازم است سابقه حق بیمه قبلی را معادل مدت تعیین شده داشته باشند.
 • از جمله بیمه های افراد شامل بیمه بازنشستگی ، بیمه از کار افتادگی، خدمات درمانی و فوت قبل از بازنشستگی می باشد.
 • چنانچه قبل از انعقاد بیمه قرارداد بیمه زنان داشته باشید این سوابق برای شما منظور خواهد شد و در پرونده ثبت خواهد گردید.

 

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی 1401 اطلاعاتی را ارائه نماییم. برای اطلاع از لیست مدارک و شرایط جدید بیمه اختیاری و زنان و همچنین کلیه مدارک لازم برای ثبت نام بیمه با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید. لازم به ذکر است که شرایط بیمه زنان خانه دار برای سال های مختلف ممکن است تغییراتی به همراه داشته باشد.

 

 

برای پیگیری پرونده قضایی با رمز شخصی و همچنین رفع مشکل ورود به سایت با مشاوران به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مطالب مرتبط

راهنمای تغییر رمز عبور سامانه وادانا

ثبت نام تامین اجتماعی 1401

مشاهده و استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی

مشاهده قرار نهایی در سامانه ثنا

ثبت نام سامانه فروش سهام عدالت سعدی

شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی 1401

 

 

5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی چیست؟

از جمله شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی انجام یک معاینه پزشکی و مراجعه به دفاتر خدماتی این سازمان می باشد.

لیست مدارک و شرایط جدید بیمه اختیاری و زنان چیست؟

همراه داشتن عکس سه در چهار، انجام فرم مربوطه و همچنین تشکیل پرونده و داشتن سابقه الزامی می باشد.

آیا مدارک لازم برای ثبت نام بیمه را باید به صورت حضور تحویل دهیم؟

بله. ارائه مدارک مربوطه به صورت حضوری الزامی می باشد. در حال حاضر و برای ارائه مدارک غیر حضوری فعلا دستوری در دسترس دارد.

شرایط ثبت نام بیمه اختیاری چیست؟

از جمله شرایط بیمه زنان خانه دار داشتن شرایط سنی 18 تا 50 سال می باشد و سایر شرایط را می توانید در سایت مشاهده نمایید.

 

 

 

 

نظرات

 1. سعید
  ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۳

  با عرض سلام و خسته نباشید بنده کارگر ساختمان هستم چطوری باید بیمه بشوم که سریع بیمه بشوم آخه به من گفتن چهار سال باید بمونید داخل صف تا نوبت من بشه کار مهارت فنی هم گرفتم

  • کارشناس ارشد
   ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام میتوانیدباشماره 1420تماس بگیرید

 2. ‌فاطی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۷

  سلام من ۱۸سالمه و میخوام خودم رو بیمه کنم ولی خانواده نمیخوانک بیمه شن
  چطور باید بیمه بشم بدون اینکه پدرم بیمه شه؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقت به خیر با مدارک هویتی به یکی از شعبات بیمه تامین اجتماعی در شهر محل سکونت خود مراجعه نمایید و درخواست بیمه خویش فرما نمایید.

 3. S
  ۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۶

  سلام کار فرما ما تو کارخونه کارت پایان خدمت نخواستن برا بیمه مدارکامون برا بیمه هم فرستادیم و گفتن یه ماه دیگ بریم دفترچه هامون تحویل بگیریم چجوریه شما میگین الزامی هست خیلی از سایتا ک میگن بیمه کارت نمیخاد بستگی ب کارفرما داره ک بگه میخاد یان

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۸

   سلام وقتتون بخیر.
   طبق ضوابط تامین اجتماعی برای بیمه خویش فرما به کارت پایان خدمت احتیاج هست در غیر اینصورت کارفرما میتوانند شما را بیمه کنند.

 4. داریوش
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۶

  من خودمو بیمه زنان خاندار کردم نرخ بیمم ۱۲درصد و خدمات درمانی بود الان میخوام دفترچه رو حذف کنم و خودمو بیمه ۱۴ درصد کنم اینترنتی خطا میده تو سایت (وضعیت شما بیمه شده اصلی،بیمه پرداز نوع بیمه حرف و مشاغل آزاد، حرف و مشاغل ازاد عادی بوده و با ثبت بیمه اختیاری همپوشانی غیر مجاز ایجاد میگردد در صورت نیاز به رفع همپوشانی اقدام نماید)

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۱

   سلام وقت به خیر به شعبه تامین اجتماعی خود حضوری مراجعه نمایید.

 5. محمد خلیق فرد
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۴

  سلام بیمه تامین اجتماعی من خیلی وقت تمام شده می خواهم ادامه بدهم چکار کنم تلفن جواب نمی دهد . ممنون تلفن تماسم ۰۹۱۲۳۲۴۲۲۹۲

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۴

   سلام وقت شما به خیر حضوری به شعبه تامین اجتماعی مراجعه کنید و شرایط ثبت نام بیمه تامین اجتماعی 1400 را چک کنید و برای ادامه بیمه خود اقدام کنید.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور