افرادی که از بیمه تامین اجتماعی استفاده می کنند برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی می توانند به سامانه مورد نظر مراجعه نمایند. سازمان تامین اجتماعی تلاش کرده تا خدمات غیر حضوری تامین اجتماعی را به منظور رفع نیاز تمامی داوطلبان داشته باشند. برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی توصیه میکنیم که از مرورگر فایرفاکس و یا کروم استفاده نمایید. مشاهده سوابق تامین اجتماعی با شماره بیمه با استفاده از صفحه مرورگر پس از انجام ثبت نام در سایت امکان پذیر خواهد بود.

 

 

جهت استعلام و مشاهده سوابق بیمه در سازمان تامین اجتماعی از طریق شماره بیمه و کد ملی با شماره های مشاوران ایران تحصیل زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با چه روش هایی امکانپذیر است؟

بسیار پیش می آید که بیمه شدگان نیازمند مشاهده یاویرایش اطلاعات در سامانه بیمه تامین اجتماعی بوده اما نم یدانند که چگونه باید این کار را انجام داد.

خوشبختانه با امکانی که سازمان بیمه تامین اجتماعی فراهم آورده دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست و افراد می توانند برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی از سه طریق و بدون مراجعه حضوری اقدام کنند.

 

روش اول: جستجوی اینترنتی آدرس اینترنتی account.tamin.ir در مرورگر و ورود به صفحه اصلی

روش دوم: نصب اپلیکیشن تامین اجتماعی بر روی تلفن همراه و استفاده از تمام امکانات موجود در نرم افزار

روش سوم: وارد کردن کد USSD در تلفن همراه و استعلام همه سوابق

 

 

برای ورود به سامانه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی می توان از سه طریق جستجوی اینترنتی، اپلیکیشن تلفن همره و کد USSD استفاده کرد

 

نحوه ثبت نام در سیستم مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

پس از ورود به سامانه تامین اجتماعی، به صورت اوتوماتیک، به آدرس account.tamin.ir منتقل می شوید.

در این سامانه، می توانید برای انجام ثبت نام اقدام نمایید. افرادی که در گذشته ثبت نام کرده اند، می توانند پس از ورود به سامانه مذکور، بر روی ورود به سیستم کلیک کرده و اطلاعات خود را وارد نمایید تا به سوابق خود دسترسی داشته باشند.

برای آشنایی کلیه کاربران عزیز ما در زیر به صورت تصویری مراحل انجام ثبت نام را ذکر می کنیم. پس از کلیک بر روی سامانه مورد نظر، وارد صفحه ای همانند تصویر زیر می شوید.

 

همانطور که در تصویر مشاهده می نمایید، در اینجا لازم است بر روی گزینه “ثبت نام ” کلیک کنید.

 

 

سوابق تامین اجتماعی با شماره بیمه

 

پس از ورود به بخش ثبت نام شما با صفحه ای همانند زیر مواجه می شوید. در این قسمت، همانطور که در تصویر مشاهده می نمایید، لازم است شماره کد ملی خود (یا همان فرد دارای بیمه) را وارد نمایید. توجه داشته باشید که خط تلفن همراه وارد شده، باید حتمًا به نام فرد دارای بیمه باش

تذکر : برای وارد نمودن شماره موبایل خود و وورد به سامانه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی حتماً باید 0 را به عنوان پیش شماره تایپ نمایید.

در مرحله دوم، برای تکمیل فرآیند ثبت نام، لازم است اطلاعات خود را همانند تصویر زیر وارد نمایید.

 

 

 

در صورت وارد کردن اطلاعات خود و کلیک بر روی گزینه ثبت نام، تمامی اطلاعات شما ثبت شده و امکان اصلاح مجدد آن وجود ندارد. بنابراین، در صورتی که اطلاعات خود را اشتباه وارد نمود اید، می توانید از کمک تیم مشاوره ای خبره و کاردان در این رابطه کمک بگیرید.

 

 

سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی

همانطور که ذکر گردید، امکان مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی برای تمامی بیمه گزاران وجود دارد.

در صورت درج درست تمامی اطلاعات می توانید با استفاده از سامانه مذکور، از سوابق بیمه خود اطلاع پیدا کنید. پس از کلیک بر روی تصویر زیر، وارد سامانه می شوید

در مرحله بعدی، لازم است کد ملی خود را به همراه رمز وارد شده در زمان ثبت نام را تایپ بفرمایید تا امکان طی مابقی مراحل ثبت نام برایتان فراهم شود.

 

 

 

در صورتی که تمامی اطلاعات خود را به درستی وارد نموده باشید، با تصویری همانند تصویر زیر روبرو می شوید.

 

 

سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی

 

 

پس از ورود به سامانه، می توانید بر روی گزینه بیمه شدگان و سپس خدمات سابقه کلیک کنید تا بتوانید از خدمات غیر حضوری تامین اجتماعی بهره مند شوید.

خدمت دیگری که در این سامانه قرار گرفته امکان مشاهده سوابق تلفیقی و خدمات آن برای تمامی افرادی است که از این بیمه استفاده می نمایند. زیرا در کنار خدمات خود می توانند سوابق بیمه را نیز مشاهده نمایید.

 

چگونه گذرواژه خود را بازیابی کنیم؟

همانطور که می دانید دریافت گذرنامه بیمه تامین اجتماعی از دو طریق پیامکی و سوال امنیتی ممکن است.

حال اگر کسی به هر دلیل رمز خود را فراموش کرده باشد می تواند با روش های زیر آن را بازیابی نماید.

  • ورود به سامانه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی و کلیک بر روی گزینه بازیابی رمز عبور
  • وارد کردن کد ملی و انتخاب منوی گام بعدی
  • انتخاب یکی از دو مورد، بازیابی گذرواژه با استفاده از شناسه ارسال شده توسط پیامک یا بازیابی گذرواژه با استفاده از سؤالات امنیتی
  • چنانچه در هنگام ثبت نام شماره شناسنامه خود را وارد نکرده اید، نمی توانید از روش اول استفاده کنید. در غیر این صورت، برای شما یک کد شش رقمی فرستاده می شود.
  • در صورت استفاده از گزینه سوال امنیتی بایستی به سؤال امنیتی که در هنگام ثبت نام مشخص کرده اید، پاسخ دهید.
  • در پایان گذرواژه جدید مورد نظر خود را وارد و آن را ذخیره کنید.

 

 

خدمات مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی از طریق کد USSD

گاهی ممکن است اشخاص نتوانند به صورت حضوری و یا حتی از طریق اینترنت سوابق بیمه خود را مشاهده کنند.

اما چنانچه فردی در این سازمان ثبت نام کرده باشد، تنها با وارد نمودن کد USSD قادر است تا علاوه بر بر مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی از خدمات دیگری نیز بهره مند شوند.

این خدمات عبارتند از فیش مستمری، نوبت دهی، پرداخت حق بیمه، دریافت اپلیکیشن، نمونه فرم‌های تأمین اجتماعی و دستمزد مبنای کسر بیمه که هر کدام در منویی جداگانه نوشته شده است.

برای این کار کافی است که تنها #۱۴۲۰*۴* را وارد نمایید. همچنین، تفاوتی نمی کند که از کدام اپراتور خط تلفن همراه استفاده می کنید و تنها با وارد کردن کد ملی قادر به مشاهده آخرین وضعیت بیمه خود هستید.

 

 

نکات مهم برای ورود به سامانه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

برای ورود به سامانه بهتر است از سیستم های کامپیوتر و لب تاپ استفاده کنید. همچنین، جهت اتصال با وسیله های مذکور، توصیه می کنیم که حتماً از مرورگرهای فایرفاکس و کروم استفاده نمایید.

در صورتی که امکان ورود به سیستم را نداشتید و یا پیام های خطا مواجه شدید، می توانید کش مرورگر خود را پاک کنید و یا اینکه ممکن است به دلیل روشن بودن وی پی ان امکان ورود به سامانه را نداشته باشید.

بنابراین، وی پی ان را خاموش نموده و مجددا صفحه مورد نظر را رفرش نمایید.

در صورتی که در سامانه سوابق تامین اجتماعی با شماره بیمه ثبت نام نموده اید، حتماً در فواصل زمانی کوتاه، رمز عبور خود را تغییر دهید تا کسی نتواند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند.

قبل از انتخاب رمز از نحوه ایجاد رمزعبور ایمن اطلاع یابید و بهتر است رمز عبور خود را در جایی یادداشت کرده و یا اینکه آن را در سیستم خود به صورتی که کسی نتواند به آن دسترسی داشته باشد، ذحیره نمایید.

همچنین، می توانید به منظور افزایش ایمنی رمز خود، از صفحه کلید مجازی استفاده نمایید.

با توجه به اینکه شما با وارد نمودن اطلاعات خود، به پنل کاربری دسترسی دارید لذا برای اینکه فرد دیگری پس از شما نتواند به پنل شما دسترسی داشته باشد و همچنین اطلاعات شما محفوظ بماند، حتماً از برنامه خارج شوید.

نام کاربری و همچنین رمز عبور خود را به هیچ عنوان در اختیار دیگران قرار ندهید. در صورت مراجعه به کافی نت ها حتماً از خروج حساب کاربری خود اطمینان یابید.

نکته مهم در رابطه با ورود به این سامانه این است که خدمات مورد نظر به صورت 24 ساعته ارائه می گردد و کلیه متقاضیان می توانند به راحتی وارد سامانه مذکور شوند.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی در رابطه با مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی به شما ارائه کنیم.

در صورت تمایل به اطلاع از تمامی خدمات غیر حضوری تامین اجتماعی و یا داشتن سؤالی در رابطه با نحوه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی و شماره بیمه می توانید این سؤالات را با مشاوران ما مطرح نمایید.

همچنین، چنانچه سوابق تامین اجتماعی با شماره بیمه مطابق با سال های بیمه شده شما نیست می توانید با مشاوران ما سوالات خود را مطرح نمایید.

 

 

جهت آشنایی با نحوه مشاهده سوابق بیمه در سازمان تامین اجتماعی از طریق کد ملی با شماره های مشاوران ایران تحصیل زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مطالب مرتبط

مشاهده و استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی

آیا امکان مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی وجود دارد؟

بله. بیمه شدگان عزیز می توانند بدون مراجعه حضوری، از طریق وارد نمودن کد ملی، سوابق بیمه خود مشاهده کند.

خدمات غیر حضوری تامین اجتماعی شامل چه مواردی می باشد؟

خدمات مورد نظر شامل مشاهده سوابق ، اطلاع از تعداد سال های بیمه شده است. بعلاوه می توانید برای تغییر رمز عبور نیز اقدام کنید.

چگونه می توانیم سوابق تامین اجتماعی با شماره بیمه را مشاهده نماییم؟

برای مشاهده اطلاعات خود می توانید با استفاده از سیستم و گوشی خود وارد شوید.

روش های مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی غیر حضور چیست؟

همانطور که در این مقاله آمده عزیزان می توانند با سه روش همچون نصب اپلیکشین، ورود کد USSD و جستجو در مرورگر اطلاعات خود را مشاهده کنید.