تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
سوالات سنجش اول ابتدایی

سوالات سنجش اول ابتدایی 1401 + پاسخنامه pdf

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
سوالات سنجش اول ابتدایی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

سوالات سنجش اول ابتدایی مشخص شده است. تمامی کلاس اولی ها قبل از آغاز دوره تحصیلی خود، لازم است در دوره سنجش شرکت کرده و امتیاز لازم را کسب نمایند. ما در ادامه قصد داریم، سوالات هوشی که در سنجش کلاس اول میپرسن را به همراه سوالات سنجش کلاس اول با جواب بررسی کنیم. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر از نمونه سوالات سنجش کلاس اول 1401 و یا عکس سوالات سنجش کلاس اول هستید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با عکس سوالات سنجش کلاس اول از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

هدف ازسوالات سنجش اول ابتدایی چیست؟

مسئولین مدارس با پرسیدن سوالات سنجش اول ابتدایی، می توانند آمادگی دانش آموزان جهت ورود به مدرسه را تخمین بزنند. به علاوه با این کار، شناخت خوبی را نیز از دانش آموزان بدست خواهند آورد.

از جمله اهداف دیگری که برای مطرح کردن سوالات سنجش اول ابتدایی وجود دارد، مربوط به اگاهی از مراحل رشد کلی کودک می شود. موارد کلی که در سوالات سنجش اول ابتدایی در نظر گرفته می شود، شامل موارد زیر خواهد بود:

پاسخ صحیح به سوالات

قبول کردن دستوران ساده

توانایی تشریح پاسخ

تشخیص اعداد، رنگ‌ها، حروف و شکل‌های مختلف

حل مسائل ساده

 

 

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با دلیل قبول نشدن در سنجش اول ابتدایی کلیک کنید.

 

 

سوالات سنجش اول ابتدایی شامل چه مواردی می شود؟

در این قسمت همراه ما باشید تا سوالات سنجش کلاس اول با جواب را بررسی کنیم. البته نیازی به بررسی سوالات سنجش کلاس اول با جواب نیست، زیرا اکثر سوالات جواب مشخصی دارند. اما دررابطه با سوالات هوشی که در سنجش کلاس اول میپرسن، لازم است به سوالات سنجش کلاس اول با جواب دسترسی داشته باشید که در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد. در ابتدا لازم است بدانید که نمونه سوالات سنجش کلاس اول 1401، می تواند برای هر مدرسه متفاوت باشد. زیرا سطح آموزشی در تمامی مدارس یکسان نیست و این موضوع طبیعی است که سوالات سنجش کلاس اول 1401 در این مدارس متفاوت باشد.

از جمله سوالات سنجش کلاس اول با جواب می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

از کودک، نام، نام خانوادگی وسن پرسیده خواهد شد.

از کودک نام والدین پرسیده می شود.

از او می خواهند آدرس، تلفن منزل و شماره تلفن همراه والدین را بگوید.

شمردن از عدد 1 تا 20 را از وی می پرسند.

ممکن است چند تصویر به او نشان دهند که تعداد اشیاء پرسیده شود. در خصوص عکس سوالات سنجش کلاس اول، می توانید در منزل با او تمرین کنید. چند عکس نشان داده و از او بخواهید به طور مثال تعداد سیب ها را بگوید.

از جمله موارد دیگر می توان به شمردن از 1 تا 10 و یا برعکس اشاره کرد.

حتی گاهی مهارت های حرکتی کودکان نیز بررسی خواهد شد.

خواندن شعر، تعریف کردن داستان و دیگر موارد نیز از جمله مهارت های کودکان است.

کشیدن نقاشی، مهارت در دست گرفتن مداد و استفاده از آن ها نیز بررسی خواهد شد.

 

 

برای اطلاعات بیشتر از سن ورود به پیش دبستانی کلیک کنید.

 

 

قبل از حاضر شدن در جلسه سنجش چه کارهایی باید انجام دهیم؟

قبل حاضر شدن در جلسه سنجش، لازم است یک سری فعالیت ها را انجام دهید که در ادامه بدان ها اشاره خواهیم کرد. برای اینکه فرزندان به خوبی پاسخ سوالات سنجش اول ابتدایی را بداند و بیاموزد، کافی است با او کمی تمرین کند که ما در بخش فوق سعی کردیم، برخی از سوالات سنجش کلاس اول با جواب را بررسی کنیم و همچنین در رابطه با سوالات هوشی که در سنجش کلاس اول میپرسن صحبت خواهیم کرد. اما علاوه بر نمونه سوالات سنجش کلاس اول 1401، لازم است یک سری مهارت های حرکتی و جسمی را نیز با کودک خود تمرین کنید.

به طور مثال می توانید ابتدا فرزندتان را از لحاظ جسمی آماده کنید. برای آماده کردن وی از نظر جسمی، کافی است در 5 سالگی او را به چکاپ برده و از لحاظ سلامتی وی مطمئن شوید. به علاوه بررسی توانایی شنیدن و دیدن نیز بسیار مفید خواهد بود. اگر فرزندتان کم خونی دارد، لازم است آن را برطرف کنید؛زیرا باعث می شود در جلسه سنجش، دچار خواب آلودگی شود و یا هوشیاری کافی جهت پاسخگویی به سوالات را نداشته باشد.

مورد بعدی مربوط به آمادگی روحی و روانشناسی است. به طور مثال کودک را آماده کنید که از حضور در جلسه نترسد. برای این مهارت، فرستادن کودک به پیش دبیستانی بسیار مفید خواهد بود.

به صورت کلی تمامی کلاس اولی ها لازم است توانایی شمردن را از 6 سالگی داشته باشند و همچنین بتوانند تفاوت ها و شباهت ها را تشخیص دهند. به علاوه اگر کودک تان را از 3 سالگی در مهد ببرید، می توانید محیطی عالی را برای رشد وی آماده نمایید.

در صورتی که شرایطش را دارید، می توانید کودک تان به کلاس زبان، ریاضی و موسیقی بفرستید.

در نهایت هم لازم است به این موضوع اشاره کنیم که برای پیشرفت فرزندتان هرچه بیشتر با او کار کنید، قطعاً موفق تر خواهد بود.

 

 

سوالات هوشی که در سنجش کلاس اول میپرسن

 

 

برای افزایش سطح مهارت و هوش بچه های دبستانی چه راه حل هایی وجود دارد؟

ما دراین قسمت قصد داریم راه هایی را به شما آموزش دهیم که با استفاده از آن ها نه تنها کودک تان می تواند به  سوالات هوشی که در سنجش کلاس اول میپرسن، پاسخ دهند حتی توانایی های دیگر آن ها برای پاسخگویی به نمونه سوالات سنجش کلاس اول 1401 و به صورت کلی سوالات سنجش اول ابتدایی افزایش خواهد داشت. برای دریافت مشاوره در خصوص سوالات سنجش کلاس اول با جواب و یا عکس سوالات سنجش کلاس اول، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

برای اطلاعات بیشتر از رشته آموزش ابتدایی کنکور کلیک کنید.

 

 

نقاط ضعف کودک را تقویت کنید

تمامی ما یک سری نقاط قوت و نقاط ضعف داریم که ازکودکی این موارد در وجودمان شکل می گیرد و به مرور زمان ممکن است تغییراتی را نیز داشته باشید. طبیعی است که اگر از کودکی روی نقاط ضعف مان کار کنیم، در بزرگسالی مشکلات کمتری را تجربه خواهیم کرد. پس توصیه ما به شما این است که به عنوان والدین باهوش و دلسوز، این موارد را در کودک تان شناسایی کرده و شروع به برطرف کردن آن ها کنید.

 

 

استفاده از مهارت‌های کودک در امور روزمره

برای تقویت مهارت های کودک تان می توانید از امور روزمره شروع کنید. به طور مثال از او بخواهید در شستن ظرف ها، مرتب کردن اتاق خودش و یا مرتب کردن کشوها به شما کمک نماید.

 

 

سوالات سنجش کلاس اول با جواب

 

 

رعایت نظم و ترتیب

یکی از مهم ترین مواردی که در سوالات سنجش اول ابتدایی مورد بررسی قرار می گیرد، رعایت نظم و ترتیب است. بهتر است آموزش در رابطه با نظم و ترتیب را از زمانی کودک تان خود را می شناسد، آغاز کنید.

 

 

سؤالات آزمون را به تدریج به کودک آموزش دهید

برای آموزش سوالات آزمون، باید کم کم و به تدریج شروع به آموزش کنید. یک روزه نباید همه نکات را به کودک منتقل کنید. کودکان کم کم نکات را می آموزند و به علاوه با این راهکار از آموزش نیز خسته و دلزده نخواهند شد.

 

 

از دستاوردهای مثبت کودک قدردانی کنید

اگر کودک تان استعداد خوبی در آموزش دارد و یا از کار کردن با شما لذت می برد و بهانه گیری نمی کند، حتماً از او قدردانی کرده و با جایزه ای کوچک او را ترغیب نمایید.

 

 

تمرین مصاحبه ورودی را برای کودک سرگرم‌کننده جلوه دهید

نباید کودک را از این مصاحبه بترسانید و به او استرس وارد کنید. در عوض می توانید این روز را روز بازی یا سرگرمی نام گذاری کرده و به او بگویید در فلان روز با خانم فلانی قرار است یک بازی داشته باشند. با این روش کودک شما بدون هیچ استرسی می تواند در محیط حاضر شود.

 

 

روحیه کودک را تقویت کنید

برای تقویت روحیه کودک، کافی است به او اعتماد به نفس دهید، تعریف کنید و حس عشق و علاقه را به وی منتقل نمایید.

 

 

عکس سوالات سنجش کلاس اول

 

 

فرزندم در آزمون سنجش کلاس اول رد شده چکار کنم؟

ما در موارد فوق سعی کردیم به بررسی سوالات سنجش اول ابتدایی بپردازیم و برخی از سوالات سنجش کلاس اول با جواب به همراه نمونه سوالات سنجش کلاس اول 1401 را بررسی کردیم. اما گاهی ممکن است برخی از کودکان در این مصاحبه رد شوند. در این وضعیت والدین سوالی که می پرسند این است که چطور باید این وضعیت را مدیریت کرده و چه کاری لازم است انجام دهند.

در واقع بعد از اولین مرحله، اگر فرزندتان رد شد، لازم است جهت شرکت در مرحله دوم دوباره مراجعه نمایید. یکی از راهکارهایی که در این خصوص به والدین توصیه می شود، کم کردن اضطراب فرزندتان از قرارگرفتن در محیط های غریبه است. این که از وی بخواهید نترسد و به او بفهمانید که اصلاً دلیلی برای ترسیدن وجود نخواهد داشت.

برای آشنایی بیشتر فرزندتان با سوالات هوشی که در سنجش کلاس اول میپرسن و یا به صورت کلی نمونه سوالات سنجش کلاس اول 1401، استفاده از معلم خصوصی نیز کارساز است. شاید برخی از والدین با خود بگویند که اصلاً نیازی به استفاده از معلم خصوصی نیست، اما در این رابطه باید به شما بگوییم که معلم ها می توانند مشکلات یادگیری فرزند شما را به خوبی تشخیص دهند و به همین دلیل کمک بسیاری در برطرف کردن مشکلات آموزشی نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد و یا دریافت عکس سوالات سنجش کلاس اول؛ می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

خلاصه مطلب

ثبت نام درجلسه سنجش و پاسخ به سوالات سنجش اول ابتدایی، برای تمامی افراد شرکت کننده در مقطع اول ابتدایی الزامی است. در واقع این دستورالعمل آموزش و پرورش است که به اجازه ثبت نام دانش آموزان بدون شرکت در جلسه سنجش را برای مدارس دولتی و غیردولتی صادر نخواهد کرد. قبل از شرکت دراین جلسه بهتر است فرزند شما یک چکاپ کامل از سلامت جسمانی داشته و همچنین او را به قرارگرفتن در محیط های اجتماعی عادت داده باشید. آموزش انواع مهارت ها  و دروس از سنین کم نیز می تواند بسیار کارساز و مفید واقع شود. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص، سوالات سنجش کلاس اول با جواب و یا نمونه سوالات سنجش کلاس اول 1401 داشتید، می توانید با کارشناسان ما جهت دریافت راهنمایی و همچنین دریافت، سوالات هوشی که در سنجش کلاس اول میپرسن به علاوه عکس سوالات سنجش کلاس اول تماس بگیرید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سوالات سنجش کلاس اول با جواب از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

رشته های مورد نیاز استخدام آموزش و پرورش

آیا بعد از رد شدن در جلسه سنجش کلاس اول امکان شرکت مجدد وجود دارد؟

بله در مرحله دوم نیز امکان شرکت در جلسه وجود دارد.

چه سوالاتی در جلسه سنجش کلاس اول پرسیده می شود؟

سوال های هوش، اطلاعات فردی، آدرس، شمردن و غیره که در متن آورده شده است.

آیا تست های حرکتی نیز جزء مواردی است که در جلسه سنجش پرسیده می شود؟

بله برخی تست های حرکتی نیز ممکن است انجام شود.

آیا تست سنجش در مدارس مختلف، متفاوت اجرا می شود؟

بله امکان تفاوت در سوال ها وجود دارد.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور