ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

 ورود به سامانه سجفا فرهنگیان | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
سجفا فرهنگیان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

 سامانه سجفا فرهنگیان راه اندازی و فعال شد. کلیه معلمان و فرهنگیان می توانند وارد این سامانه شده و از امکانات گنجانده شده در آن بهره ببرند. البته دقت داشته باشید که قبل از هر چیز آشنایی با نحوه ورود به سامانه سجفا فرهنگیان و بخش های مختلف آن برای هر یک از فرهنگیان الزامی و مهم به نظر می رسد.

 

از آن جایی که کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه ورود و بخش های مختلف گنجانده شده در سامانه سجفا فرهنگیان برای هر یک از معلم های عزیز و گرامی الزامی و مهم به نظر می رسد از این جهت یاری خواستن از مشاوری آگاه و کاردان می تواند بسیار مهم و مؤثر واقع شود. برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با آدرس سامانه سجفا فرهنگیان و همین طور نحوه ورود و استفاده از این سامانه جامع می توانید با تیم مشاوره حرفه ای و کاردان در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

 

 

برای آشنایی با آدرس و نحوه ورود و استفاده از سایت سجفا فرهنگیان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

تمامی اساتید، دانشجو معلمان، مهارت آموزان و کارمندان امکان استفاده از سامانه سجفا را دارند

 

سامانه سجفا دانشگاه فرهنگیان

 

سامانه سجفا فرهنگیان چیست؟

در ابتدای شروع مقاله بهتر است کمی سامانه سجفا فرهنگیان را به شما دوستان عزیز معرفی کنیم و با این سایت آشنایی لازم را پیدا کنید.

سامانه سجفا فرهنگیان از آن دست سامانه هایی است که به منظور تقویت فعالیت های اجتماعی و فرهنگی هر یک ازدانشجویان و فرهنگیان عزیز ایجاد شده است.

در این سامانه امکانات مختلفی در دسترس است که معلمان می توانند از آن استفاده کنند و از آن بهره ببرند.

 

 

 

برای اطلاع از لیست رشته های ارائه شده در دانشگاه فرهنگیان بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

آدرس سامانه سجفا فرهنگیان چیست؟

آدرس سامانه سجفا فرهنگیان sajfa.cfu.ac.ir است که از طریق مرورگر سیستم خود می توانید برای ورود به آن اقدام کنید.

 

 

در مورد امکانات و بخش های مختلف سامانه سجفا فرهنگیان چه می دانید؟

یکی از موارد مهمی که قبل از استفاده از سامانه سجفا فرهنگیان باید اطلاعاتی را در رابطه با آن بدست آورید در رابطه با امکانات و بخش های مختلف گنجانده شده در سامانه سجفا فرهنگیان است.

باید عرض کنیم که سامانه سجفا فرهنگیان از بخش ها مختلفی همچون نشست ها، انجمن ها، تولیدات فرهنگی، اردوها و بازدیدها، جشنواره ها و طرح های ابتکاری تشکیل شده که می توان از آن استفاده کرد.

 

 

چه کسانی امکان استفاده از سامانه سجفا فرهنگیان را دارند؟

باید عرض کنیم که کلیه کارمندان، مهارت آموزان، دانشجو معلمان و اساتید می توانند از این سامانه استفاده کرده و از امکانات مختلف آن بهره ببرند.

 

 

آیا برای ورود به سامانه سجفا فرهنگیان نیاز به ثبت نام اولیه است؟

شاید این سؤال برای شما دوستان عزیز نیز مطرح شود که آیا برای ورود به سامانه سجفا فرهنگیان به ثبت نام اولیه نیاز است یا خیر؟

در جواب به این پرسش باید عرض کنیم که خیر ورود به سامانه سجفا فرهنگیان نیازی به ثبت نام ندارد و این کار از قبل برای هر یک از فرهنگیان انجام شده است.

 

 

چگونه می توان به سامانه سجفا فرهنگیان وارد شد؟

همان طور که بالاتر نیز عرض کردیم ورود به سامانه سجفا فرهنگیان نیازی به ثبت نام نداشته و شما می توانید با نام کاربری و رمز عبور از قبل تعریف شده وارد این سایت شوید.

اما دقت داشته باشید که بسته به این که معلم یا کارمند و یا جزء اساتید و دانشجو معلمان باشید رمز عبور و نام کاربری شما متفاوت است.

به این معنا که، در صورت کارمند بودن رمز عبورتان کدملی و نام کاربری شما شماره پرسنلی تان است.

اما در صورتی که جز مهارت آموزان هستید رمز عبور و نام کاربری تان به ترتیب شماره دانشجویی و همین طور کد ملی شماست. در این میان رمز عبور و نام کاربری دانشجو معلمان کد ملی و شماره شناسنامه آن هاست.

مورد آخر اساتید هستند که رمز عبورشان کد مدرسی و نام کاربریشان هم کد ملی آن هاست.

 

 

در صورت بروز مشکل در زمان استفاده از سامانه سجفا فرهنگیان چه کاری باید کرد؟

شاید این مشکل برای بسیاری از افراد در زمان استفاده از سامانه سجفا فرهنگیان پیش بیاید که نتوانید وارد سامانه شوید و این امر برایتان مقدرو نباشد و یا این که با پیغام خطا مواجه شوید.

در پاسخ باید عرض کنیم که در این زمان می توانید از کمک پشتیبانی سامانه سجفا فرهنگیان استفاده کنید و مشکل به وجود آمده را برطرف نمایید.

 

 

برای ورود به سامانه نقل و انتقالات دانشگاه فرهنگیان بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

در زمان استفاده از سایت سجفا فرهنگیان به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در زمان استفاده و کار با سامانه سجفا فرهنگیان لزوماً باید به نکاتی چند توجه لازم را مبذول دارید که در ادامه در رابطه با آن صحبت می کنیم.

. در زمان درج کد ملی خود در سامانه سجفا فرهنگیان باید صفر آن را نیز وارد کنید (کد ملی به طور کامل و در ده رقم درج شود)

. تمامی اطلاعات شناسنامه ای شما به طور کامل و بدون هیچ عیب و نقصی در سامانه درج شده باشد و حتی یک مورد هم اشتباه نباشد.

 

 

امکان نقل و انتقالات درون استانی در سامانه سجفا فرهنگیان

یکی از مهم ترین امکانات گنجانده شده در سامانه سجفا در رابطه با نقل و انتقالات درون استانی معلمان است.

در صورت تمایل هر یک از معلمان به این کار الزاماً‌ باید وارد سامانه سجفا فرهنگیان به نشانی sajfa.cfu.ac.ir شوند و برای ثبت درخواست خود در این سامانه اقدامات لازم را انجام دهند.

در نتیجه، هیچ نیازی به مراجعه حضوری معلمان خصوصاً‌ در این ایام کرونا به ادارات آموزش و پرورش استان یا منطقه محل سکونت احساس نمی شود.

 

 

آیا نتایج نقل و انتقالات بین استانی معلم ها در سامانه سجفا اعلام می شود؟

همان طور که بالاتر خدمت شما دوستان عزیز عرض کردیم ثبت نام نقل و انتقالات درون استانی در سامانه سجفا فرهنگیان برای تمامی افراد متقاضی انجام می شود.

اما در اینجا ممکن است این سؤال به ذهن برسد که آیا نتایج نقل و انتقالات بین استانی نیز در سامانه سجفا فرهنگیان اعلام می شود یا این که نه باید در سامانه دیگری به دنبال اطلاع از نتایج نقل و انتقالات بین استانی باشیم؟

در پاسخ باید عرض کنیم که نتایج نقل و انتقالات بین استانی فرهنگیان در همان سامانه سجفا خدمت افراد اعلام می گردد.

 

 

در مورد دیگر سامانه های مورد استفاده فرهنگیان چه می دانید؟

به جز سایت سجفا فرهنگیان سامانه های دیگری هم مورد استفاده فرهنگیان است که از میان آن ها می توان به سامانه ای تحت عنوان سامانه هوشمند فرهنگیان و همین طور سامانه دریافت فیش حقوقی اشاره کرد.

در ادامه این مبحث توضیحاتی را در رابطه با این سامانه های شناخته شده و کاربردی خدمت شما دوستان عزیز ارائه می کنیم.

 

 

برای اطلاع از بهترین کشور برای اعزام به خارج فرهنگیان بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

استفاده از سامانه هوشمند چه مزیت هایی برای معلمان دارد؟

ورود به سامانه هوشمند و استفاده از آن می تواند با مزیت های زیادی برای هر کدام از فرهنگیان و دانشجو معلمان همراه باشد.

از میان این مزایای قابل توجه می توان به تقویت هر چه بیشتر شیوه های یادگیری و تدریس، مدیریت قوی و بی عیب و نقص کلاس های درسی، تضمین پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و همین طور تقویت قدرت خلاقیت در دانش آموزان برای یادگیری هر چه لذت بخش تر و بهتر مطالب درسی اشاره کرد.

 

 

لزوم استفاده از سامانه هوشمند فرهنگیان چیست؟

این روزها تکنولوژی و استفاده از دنیای مجازی و اینترنت پیشرفت زیادی حاصل کرده و افراد بیشتر مایل به استفاده از این بستر هستند.

از این جهت سامانه هوشمند مخصوص معلمان راه اندازی شد تا افراد بتوانند به راحتی از این سامانه جامع استفاده کرده و از امکانات آن بهره ببرند.

 

 

سایت سجفا فرهنگیان

 

 

سامانه هوشمند چه امکاناتی را در خود جای داده است؟

در سامانه هوشمند مخصوص فرهنگیان امکانات زیادی تعبیه شده که معلمان می توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

از میان امکانات مختلف گنجانده شده در این سایت می توان از سامانه سناد یاد کرد که از طریق این سامانه نیز امکان ورود و استفاده از آن برای معلمان و فرهنگیان محترم وجود دارد.

البته دقت داشته باشید که تمامی اطلاعیه ها و اخبار مربوط به فرهنگیان نیز در این سامانه برای استفاده شما گذاشته شده است.

در ضمن اگر جزء معلمان شرکت کننده در طرح ضمن خدمت فرهنگیان هستید و قصد شرکت در آزمون ضمن خدمت برای دریافت گواهی نامه پایان دوره را دارید می توانید نمونه سؤالات چند سال گذشته را در سامانه هوشمند پیدا کنید و با سؤال ها آشنایی لازم را پیدا کنید.

از دیگر سامانه های مورد استفاده فرهنگیان به خصوص معلمان بازنشسته سامانه صندوق وام ضروری است که از طریق سامانه هوشمند نیز امکان دسترسی به آن برای شما وجود دارد.

برای ورود به سایت نوید کلیک کنید.

 

از چه طریقی می توان به سامانه هوشمند وارد شد؟

سامانه هوشمند مختص فرهنگیان از آن دست سامانه هایی است که امکان ورود به آن از طریق گوشی تلفن همراه، تبلت و همین طور کامپیوتر شخصی برای افراد و معلمان وجود دارد.

ورود به سامانه هوشمند مخصوص دانشگاه فرهنگیان از طریق کامپیوتر شخصی و به آدرس moalem.farsedu.ir برای افراد فرهنگی وجود دارد.

 

 

نحوه دانلود اپلیکیشن سامانه هوشمند چگونه است؟

سامانه هوشمند فرهنگیان را می توانید به راحتی و از طریق نرم افزارهای مختلفی همچون کافه بازار و یا گوگل پلی دانلود کرده و از آن استفاده کنید.

دقت داشته باشید که برای نصب و استفاده از اپلیکیشن سامانه هوشمند نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید و می توانید به رایگان از این نرم افزار جامع و کاربردی استفاده کنید.

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه اعلام اسامی پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

شیوه ورود به سامانه هوشمند معلمان چگونه است؟

ورود به سامانه هوشمند معلمان برای هر یک از افراد فرهنگی با درج دو مورد مهم در فیلدهای مربوطه در سامانه یعنی رمز عبور و نام کاربری معلمان انجام می شود و بدون وجود این دو مورد مهم نمی توان هیچ اقدامی برای ورود به سامانه هوشمند کرد.

 

 

در مورد سامانه دریافت فیش حقوقی معلمان و بازنشستگان فرهنگی چه می دانید؟

یکی دیگر از سامانه های مورد استفاده فرهنگیان محترم سامانه دریافت فیش حقوقی است.

حتماً به خاطر دارید تا همین چند سال قبل خبری از دریافت فیش حقوقی به صورت اینترنتی و آنلاین نبود و افراد الزاماً باید برای دریافت فیش حقوقی خود به ادارات آموزش و پرورش مراجعه می کردند و یا این که از طریق مدیر مدرسه خود این فیش را دریافت می کردند.

اما در حال حاضر با راه اندازی سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان دیگر به راحتی و با مراجعه به سامانه اینترنتی می توان برای دریافت فیش حقوقی اقدامات لازم را انجام داد.

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام ضمن خدمت فرهنگیان وارد لینک مربوطه شوید

 

 

آدرس سامانه دریافت فیش حقوقی معلمان و فرهنگیان بازنشسته چیست؟

هر یک از معلمان و یا فرهنگیان بازنشسته می توانند برای دریافت فیش حقوقی خود به آدرس fish.medu.ir مراجعه کرده و با طی مراحلی برای دریافت فیش حقوقی خود اقدام کنند.

 

 

برای دریافت فیش حقوق فرهنگیان به چه مواردی نیاز است؟

دریافت فیش حقوقی نیاز به درج چند مورد مهم در سامانه دارد که برای آن اقدام کرد.

در واقع، در صورت تمایل به دریافت فیش حقوق فرهنگیان می توانید از طریق درج چند مورد مهم یعنی شماره پرسنلی، کد امنیتی، کد ملی و همین طور رمز عبور برای هر یک از معلمان این کار را انجام دهید.

 

 

موارد مندرج در فیش حقوق فرهنگیان

به طور معمول در فیش حقوق فرهنگیان موارد مختلفی به چشم می خورند که هر یک از فرهنگیان می توانند با دریافت این فیش از آن ها مطلع شوند.

 از میان بخش های مختلف گنجانده شده در فیش حقوق فرهنگیان می توان از بخش معوقه ها و همین طور کسری های یاد کرد.

در رابطه با بخش کسری ها باید عرض کنیم که در صورت دریافت وام و خرید از فروشگاه های فرهنگیان مبلغی از شما کسر می شود که در این بخش می توانید آن را مشاهده کنید.

از دیگر بخش های مندرج در فیش حقوق فرهنگیان می توان از بخش کمک به کشت و صنعت و همین طور صندوق مسکن یاد کرد.

البته دو بخش مهم وام باز و همین طور پرداختی فرد فرهنگی البته با کسورات نیز در این فیش به چشم می خورند.

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام در سامانه شمیم دانشگاه فرهنگیان بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

آیا امکان دریافت فیش حقوقی به صورت حضوری هم وجود دارد؟

باید عرض کنیم که به جز سامانه دریافت فیش حقوقی می توانید از طریق مراجعه به ادارات آموزش و پرورش منطقه محل زندگی خود نیز برای دریافت فیش حقوقی اقدام فرمایید.

مورد دیگر این که در صورت بازنشسته نشدن و اشتغال به کار نیز می توانید فیش حقوق خود را از مدیر مدرسه ای که در آن مشغول به خدمت هستید به راحتی دریافت کنید.

 

 

جهت اطلاع از بخش ها و امکانات مختلف گنجانده شده در سامانه سجفا فرهنگیان از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

فراموشی رمز ضمن خدمت فرهنگیان

ورود به سامانه هوشمند معلم

سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

سامانه هوشمند معلم

سامانه سهام عدالت

سایت آزاد سازی سهام عدالت

سجفا فرهنگیان

4.3/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سامانه سجفا فرهنگیان چیست؟

این سامانه به جهت تقویت فعالیت های فرهنگی و اجتماعی فرهنگیان ایجاد شده و بخش های مختلفی از جمله جشنواره ها و مسابقات را در خود جای داده است.

آدرس سایت سجفا فرهنگیان چیست؟

آدرس سایت سجفا فرهنگیان sajfa.cfu.ac.ir است.

چه کسانی امکان استفاده از سامانه سجفا فرهنگیان را دارند؟

تمامی اساتید، دانشجو معلمان، مهارت آموزان و کارمندان امکان استفاده از سامانه سجفا فرهنگیان را دارند.

در صورت بروز مشکل در زمان استفاده از سامانه سجفا چه باید کرد؟

در این زمان می توانید با پشتیبانی سایت تماس حاصل فرمایید.

نظرات

2 دیدگاه دربارهٔ « ورود به سامانه سجفا فرهنگیان | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo زمانی گفت:

  سلام.اگه( روز )تاریخ تولد اشتباه باشه چطوری میشه دراطلاعات پرسنلی فردی اصلاحش کنیم در سجفا

  1. Avatar photo moshaverarshad گفت:

   سلام بعد از ورود به سجفا فرهنگیان گزینه ویرایش اطلاعات هست که میتونید انتخاب کنید و انجام بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • سامانه نقل و انتقالات دانشگاه فرهنگیان

  سامانه نقل و انتقالات دانشگاه فرهنگیان + زمان و بخشنامه 1403

  سامانه نقل و انتقالات دانشگاه فرهنگیان جهت استفاده دانشجویان فعال شده است. تمامی دانشجویانی که تمایل به ثبت درخواست مهمانی یا انتقالی دارند، می‌توانند از سامانه جامع گلستان به آدرس education.cfu.ac.ir استفاده کنند. این سامانه جایگزین سامانه enteghalat.com شده که...
 • آیین نامه نقل و انتقالات فرهنگیان

  آیین نامه نقل و انتقالات فرهنگیان 1403 + زمان و شرایط

  آیین نامه نقل و انتقالات فرهنگیان درون استانی و برون استانی وزارت آموزش و پرورش، هر سال در سامانه مای مدیو قرار می‌گیرد. برخی افراد ممکن است به علت‌های متعدد نظیر انتقال محل سکونت یا تاهل، محل فعالیت خود را...
 • شرایط انتقالی استثنا فرهنگیان

  انتقالی استثنا فرهنگیان 1403 + شرایط خانم ها، ایثارگران و ماده 28

  شرایط انتقالی فرهنگیان با هدف برای تحکیم بنیان خانواده و افزایش بهره وری کارمندان و … توسط آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است که هر ساله در زمان مقرر افراد می توانند با توجه به شرایط اعلام شده...
 • معلم شدن بدون آزمون استخدامی

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی + شرایط و مراحل | medu.ir

  معلم شدن بدون آزمون استخدامی امکان‌پذیر است؟ با توجه‌ به سخت بودن آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش و همچنین وجود شرایط سنی، خیلی‌ از افراد پذیرفته نمی‌شوند. از همین رو به دنبال روش‌‌های دیگری برای رسیدن به این شغل هستند....
تماس با مشاور