ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

سامانه سجاد امور دانشجویان | ایران تحصیل

سامانه سجاد امور دانشجویان
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

امکان استفاده از سامانه سجاد امور دانشجویان برای دانشجویان دانشگاه ها فراهم شد. توجه داشته باشید که هدف از راه اندازی سامانه سجاد امور دانشجویان چیزی به جز امکان پذیر بودن ثبت نام درخواست های مختلف دانشجویان به صورت الکترونیکی نیست. در واقع، به طور مثال هر فرد در صورت نیاز می تواند از سامانه سجاد امور فارغ التحصیلان و همین طور سامانه سجاد آزاد سازی مدرک تحصیلی برای پیگیری امور خود استفاده کنند و محدودیتی در این رابطه ندارد.

 

در این نوشته، قصد ارائه اطلاعاتی کامل و دقیق را در رابطه با سامانه سجاد امور دانشجویان و کاربردهای آن و همین طور ثبت نام در این سامانه جامع و کاربردی خدمت شما دوستان عزیز دانشجو قرار دهیم و راهنمایی های لازم را جهت استفاده از سامانه سجاد امور فارغ التحصیلان و همین طور سامانه سجاد آزاد سازی مدرک تحصیلی برای شما دوستان و عزیزان به عمل آورند.

 

 

برای آشنایی با نحوه ثبت نام در سامانه سجاد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

برای ورود به سامانه ساجد دانشگاه آزاد اسلامی بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

معرفی سامانه سجاد امور دانشجویان

در این بخش از مقاله حاضر قصد ارائه توضیحاتی را در رابطه با سامانه سجاد امور دانشجویان و معرفی این سامانه را برای شما دوستان و همراهان عزیز داریم.

ببینید عزیزان سامانه سجاد امور دانشجویان سامانه ای است که هر فرد دانشجو حال چه دانشجوی داخل ایران و چه خارج از کشور می تواند برای ارائه درخواست های خود به شکل اینترنتی از آن استفاده کند.

البته استفاده از سامانه سجاد امور دانشجویان تنها مختص افراد دانشجو نیست و اعضاء هیأت علمی و دانش آموختگان انواع رشته های تحصیلی هم امکان استفاده از این سامانه را دارند.

پس ملاحظه می کنید که هر فردی بسته به نیاز و شرایط خود می تواند از سامانه سجاد امور فارغ التحصیلان و یا سامانه سجاد آزاد سازی مدرک تحصیلی نهایت استفاده را ببرد.

برای واضح شدن بیشتر موضوع باید خدمت شما دوستان عرض کنیم که از سامانه سجاد امور دانشجویان برای امور مختلفی از جمله فرصت تحقیقاتی دانشجویان دوره دکتری، لغو کردن تعهد آموزش رایگان، ارزشیابی مدارک تحصیلی افراد در دانشگاه های خارج از کشور و همین طور صدور گواهینامه تأییدیه نظام وظیفه و همین طور اشتغال به تحصیل استفاده می شود.

البته قبل از هر گونه اقدامی برای استفاده از سامانه سجاد امور فارغ التحصیلان و یا سامانه سجاد آزاد سازی مدرک تحصیلی انجام ثبت نام در سامانه سجاد امور دانشجویان و مهم تر از همه اطلاع از راهنمای ثبت نام در سامانه سجاد امور دانشجویان ضروری به نظر می رسد.

در ادامه این مطلب با ارائه راهنمای تصویری ثبت نام در سامانه سجاد امور دانشجویان در خدمت شما دوستان و یاران همیشه همراه هستیم.

تمامی داوطلبان مایل به ثبت نام در سامانه سجاد امور دانشجویان باید از طریق راهنمای ثبت نام ارائه شده در زیر کلیه اقدامات لازم برای ثبت نام در سامانه سجاد امور فارغ التحصیلان و یا سامانه سجاد آزاد سازی مدرک تحصیلی را انجام دهند.

 

 

راهنمای ثبت نام سامانه امور دانشجویان 

. در اولین قدم برای ثبت نام در سامانه سجاد امور فارغ التحصیلان و یا سامانه سجاد آزاد سازی مدرک تحصیلی هر فرد دانشجو باید از طریق مرورگر گوگل خود به آدرس سایت potal.saorg.ir وارد شود.

 

 

 

سامانه سجاد امور فارغ التحصیلان

 

 

در قدم بعدی نوبت به انتخاب گزینه ثبت نام می رسد که هر فرد باید آن را انجام دهد.

 . در گام بعدی برای ثبت نام در سامانه سجاد آزاد سازی مدرک تحصیلی هر فرد می تواند بعد از مطالعه قوانین و مقررات در نظر گرفته شده بر روی گزینه ای تحت عنوان با قوانین گفته شده موافق هستم کلیک کند.

 

 

 

سامانه سجاد آزاد سازی مدرک تحصیلی

 

 

. در قدم بعدی برای ثبت نام در سامانه سجاد امور دانشجویان می توان در صفحه باز شده کلیه مشخصات فرد درخواست کننده را مشاهده کرد.

در اینجا شما موظف به تکمیل کلیه بخش های فرم ثبت نام به نمایش درآمده در سامانه هستید. بعد از اطمینان از تکمیل کلیه فیلدهای موجود در صفحه باز شده نوبت به کلیک بر روی دکمه بعدی می رسد.

 

 

 

سامانه امور دانشجویان

 

 

در زمان تکمیل فرم ثبت نام توجه داشته باشید که تکمیل فیلدهای ستاره دار برای شما دوست عزیز متقاضی ثبت نام در سامانه سجاد امور دانشجویان الزامی به نظر می رسد.

در اینجا لازم است نکاتی را در رابطه با نحوه تکمیل فرم ثبت نام در سامانه سجاد امور دانشجویان خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم.

. دقت داشته باشید که رمز عبور وارد شده و همین طور تأییدیه آن به هیچ وجه نباید از هشت عدد و کاراکتر کمتر باشد. در نتیجه توجه لازم را به این موضوع مبذول دارید.

. در درج ایمیل خود در زمان ثبت نام در سامانه سجاد امور دانشجویان دقت لازم را به خرج دهید. زیرا این ایمیل به عنوان راه ارتباطی شما در نظر گرفته شده است.

. شماره موبایل درج شده در سامانه ثبت نام الزاماً باید در یازده رقم باشد. مورد دیگر این که اولین رقم این شماره باید صفر بوده و دومین رقم آن هم حتماً عدد نه باشد.

. در فیلد مربوط به کد ملی به جز عدد چیز دیگری درج نکنید. دقت داشته باشید که کد ملی درج شده در بخش مربوطه الزاماً باید ده رقمی باشد و کاملاً اعتبار داشته باشد.

. در مرحله بعدی صفحه ای را پیش روی خود مشاهده می کنید که در آن باید کد فعال سازی پیامک را درج بفرمایید.

 

 

 

سامانه امور فارغ التحصیلان

 

 

دقت داشته باشید که هدف از طراحی این بخش کسب اطمینان از صحیح بودن شماره موبایل درج شده توسط شما در سامانه است.

فقط کافیست که بر روی گزینه تماس کلیک بفرمایید تا بدین ترتیب به شکل سیستمی با شما دوست عزیز تماس گرفته شود و کد فعال سازی برایتان به طور کامل و دقیق در تماس تلفنی خوانده شود.

البته در صورتی که بر روی کلید ارسال کد کلیک بفرمایید کد فعال سازی برای شما از طریق پیامک ارسال می گردد.

در واقع، هر طورکه مایل باشید چه از طریق برقراری تماس تلفنی و چه به وسیله دریافت پیامک می توانید کد فعال سازی را دریافت فرمایید.

. اگر کد فعال سازی را به درستی در فیلد مربوطه درج کنید با کلیک کردن بر روی گزینه بعدی می توانید صفحه ای شامل درج کد فعال سازی پست الکترونیک یا همان ایمیل را پیش روی خود مشاهده بفرمایید.

هدف از درج کد فعال سازی ایمیل یا همان پست الکترونیک این است که سیستم باید از معتبر بودن ایمیل شما و این که این پست الکترونیکی متعلق به شماست اطمینان حاصل کند.

در صورت کلیک بر روی گزینه ارسال کد می توانید کد فعال سازی را دریافت کنید. به این صورت که با زدن بر روی گزینه مذکور می توانید رمز عبور و نام کاربری که همان کد ملی تان است را از طریق ایمیل خود دریافت بفرمایید.

دوستان عزیز دقت داشته باشید که مراحل توضیح داده شده در بالا شامل مراحل اولیه ثبت نام در سامانه سجاد امور دانشجویان بود.

در نتیجه، شما هنوز مجبور به طی کردن مرحله ای دیگر به عنوان مرحله تکمیلی ثبت نام در سامانه سجاد امور دانشجویان هستیم.

در واقع، هر فرد متقاضی می تواند از طریق نام کاربری و رمز عبور دریافتی در مرحله اولیه ثبت نام برای ثبت نام در مرحله دوم یا همان مرحله نهایی اقدامات لازم را انجام دهد.

اما توجه داشته باشید که تنها یک ماه برای انجام ثبت نام نهایی در پورتال مربوطه و سپری کردن مراحل تکمیلی و همین طور درج اطلاعات درخواستی توسط سیستم زمان دارید.

در غیراینصورت، حساب کاربریتان پس از یک ماه دیگر قابل دسترسی نیست و نمی توانید به آن مراجعه کنید.

 

 

سامانه سجاد استفاده های زیادی برای دانشجویان و همین طور اعضاء هیأت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دارد.

راهنمای ثبت نام در مرحله نهایی ثبت نام در سامانه سجاد

دوستان عزیز دقت داشته باشید که بعد از انجام مرحله اولیه ثبت نام در سامانه سجاد امور دانشجویان نوبت به انجام مراحل نهایی ثبت نام می رسد که باید اقدامات لازم را برای تکمیل اطلاعات در این بخش آن هم با دقت بالا انجام داد.

. در قدم اول برای انجام ثبت نام نهایی در سامانه سجاد امور فارغ التحصیلان و دیگر بخش های سامانه هر فرد ملزم به ورود به صفحه اصلی سایت سجاد امور دانشجویان و در ادامه کلیک بر روی گزینه ورود است.

. در مرحله بعدی هر فرد باید نام کاربری و همین طور رمز عبور خود را در سامانه مربوطه و در فیلدهای مربوطه درج کند و در ادامه بر روی دکمه کلیک کلیک کند.

. در صورتی که اطلاعات ثبت نامی را به درستی در سامانه سجاد امور دانشجویان ثبت نام درج کرده باشید می توانید در صفحه باز شده بر روی گزینه بعدی کلیک کنید.

در دومین صفحه شما دوست عزیز باید اطلاعات فردی از جمله وضعیت ایثارگری و شاهد، جنسیت، شماره سریال شناسنامه، وضعیت تأهل و همین طور شماره شناسنامه خود را در فیلدهای در نظر گرفته شده برای این موارد به درستی و با دقت بالا درج بفرمایید.

در صورتی که به عنوان یک آقا برای ثبت نام در سامانه سجاد امور دانشجویان ثبت نام می کنید الزاماً باید وضعیت نظام وظیفه و همین طور تصویری از مدرک مربوطه به نظام وظیفه را نیز در این زمان در سامانه وارد کنید.

بعلاوه، در این مرحله باید تصویری از کارت ملی به صورت پشت و رو و همین طور تصاویری از تمامی صفحه های شناسنامه خود را نیز ارائه دهید.

بعد از درج تمامی اطلاعات درخواستی نوبت به کلیک بر گزینه بعدی می رسد.

در صورتی که مایل به ذخیره اطلاعات درخواستی هستید می توانید بر روی گزینه ذخیره کلیک کنید تا بدین ترتیب اطلاعات شما در سامانه ثبت و ذخیره شود.

. در صفحه بعدی الزاماً باید برای کامل کردن کلیه اطلاعات مربوطه به تمامی مقاطع تحصیلی خود اقدامات لازم را انجام دهید.

در رابطه با درج اطلاعات مربوطه به مقطع تحصیلی باید نکته مهمی را خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم و آن هم این که جهت درج تمامی این اطلاعات مهم در ابتدا باید دانشگاه محل تحصیل خود را حال چه در ایران و چه در خارج از کشور را انتخاب کند.

پس از انتخاب محل تحصیل خود می توانید اطلاعات مرتبط با یکی از مقاطع تحصیلی خود را درج کنید.

در صورت نیاز به درج اطلاعات سایر مقاطع تحصیلی باید از طریق کلیک بر روی گزینه اضافه مقطع دیگری را انتخاب و برای درج اطلاعات مربوطه به آن اقدام بفرمایید.

. در صورتی که محل تحصیل داوطلب در داخل کشور باشد و البته مقطع تحصیلی وی یکی از دوره های پیش دانشگاهی و یا دیپلم باشد کادرهایی همچون رشته تحصیلی، نام مرکز پیش دانشگاهی یا دبیرستان، شهر یا استان محل تحصیل و حتی تصویری از مدرک تحصیلی متقاضی و همین طور معدل کسب شده توسط داوطلب در این دوره به نمایش در می آید.

. اگر فرد داوطلب تحصیلات خود را در ایران گذرانده باشد و مقطع تحصیلی وی نیز شامل دوره های پیش دانشگاهی و یا دیپلم نباشد اطلاعاتی همچون نام دانشگاه یا موسسه محل تحصیل، تاریخ شروع دوره و همین طور نوع آن و البته وضعیت تحصیلی برای وی نشان داده می شود.

. در صورتی که اطلاعات خود را به درستی در سیستم درج کرده باشید می توانید بر روی دکمه ای به نام بعدی کلی بفرمایید تا بدین ترتیب پیغامی را تحت عنوان ثبت اولیه اطلاعات شما انجام شد را بر روی صفحه نمایشگر خود مشاهده کنید.

اینجاست که دیگر می توانیم بگوییم که عملیات ثبت نام در سامانه سجاد امور دانشجویان پایان یافته است.

 

 

برای ورود به سامانه آموزش های آنلاین دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

استفاده از سامانه سجا امور فارغ التحصیلان و یا آزاد سازی مدرک تحصیلی برای ثبت نام در آزمون msrt

آیا تاکنون اسم آزمون msrt  به گوشتان خورده است؟ آیا می دانید این آزمون چیست و با چه هدفی و چگونه برگزار می شود؟

در پاسخ باید خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه عرض کنیم که آزمون msrt آزمون زبانی ملی و بسیار معتبر است که توسط وزارت علوم برای افراد و متقاضیان برگزار می شود.

در واقع، نمره کسب شده توسط داوطلب در این آزمون مورد قبول و پذیرش همه دانشگاه های تحت نظر وزارت علوم قرار گرفته است.

نکته جالب توجه این که همه مراحل لازم برای ثبت نام، انتشار و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون و همین طور اعلام نتایج این آزمون مهم زبان انگلیسی برای داوطلبان و متقاضیان دریافت مدرک زبان msrt در سامانه سجاد امور دانشجویان انجام می گیرد.

آیا اطلاعی از نحوه ثبت نام در این آزمون زبان مهم در سامانه سجاد امور دانشجویان دارید؟ آیا می دانید مراحل دقیق ثبت نام برای آزمون msrt در سایت مذکور سامل چه مراحلی می شوند؟

در رابطه با نحوه دریافت کارت ورود به جلسه این آزمون در سامانه سجاد امور دانشجویان چه می دانید؟ چه مراحلی را باید برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون msrt طی بفرمایید؟

در رابطه با نحوه اعلام نتایج آزمون msrt در سامانه اعلام شده چه می دانید؟ چگونه می توان برای مشاهده نتایج این آزمون در سامانه سجاد امور دانشجویان اقدام کرد؟

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با اعلام نتایج، نحوه ثبت نام در آزمون و یا نحوه دریافت کارت ورود به جلسه از طریق سامانه سجاد امور دانشجویان هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

مشاوران مجموعه ما می توانند اطلاعات ضروری و کاملی را در رابطه با تمامی این موارد مربوط به آزمون msrt خدمت شما دوستان و یاران عزیز قرار دهند.

البته اگر نیاز به دریافت مشاوره جهت اطلاع از فوت و فن قبولی در این آزمون مهم از طریق شناخت منابع دقیق مطالعه و یا شناخت سؤالات آزمون در هر سال برگزاری دارید می توانید از کمک مشاورانی خبره در این زمینه استفاده کنید تا هر آن چه را که باید خدمت شما دوستان و عزیزان ارائه دهند.

مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل به عنوان بهترین مشاوران همراه و هم قدم شما تا زمان قبولی در آزمون msrt هستند و هر آن چه را که نیاز داشته باشید را در این رابطه در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

دقت داشته باشید که در شرکت در آزمون ام اس آرتی و دریافت مدرک زبان در این آزمون بیشتر برای افرادی اجباری است که مایل به تحصیل در دوره دکتری دانشگاه های مختلف مایل به ادامه تحصیل هستند.

مورد دیگر این که هر فرد در زمان ثبت نام باید در زمان ثبت نام در آزمون msrt مبلغی را نیز برای ثبت نام در این آزمون مهم پرداخت کند تا بدین وسیله امکان شرکت در آزمون را داشته باشد.

اطمینان داشته باشید که به کمک مشاوران مجموعه ما می توانید قبولی در آزمون msrt را آن هم با بهترین و بالاترین نمره از آن خود کنید.

پس وقت را هدر ندهید و جهت قبولی در این آزمون زبان ملی با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید و نگران هیچ چیز هم نباشید.

 

 

جهت اطلاع از نحوه استفاده از سامانه سجاد و کاربردهای آن از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

saja.medu.ir

سامانه سجا

ورود به سامانه سیدا دانشگاه آزاد آزمون آنلاین

سامانه مجازی دانشگاه آزاد

سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان

پشتیبانی سامانه سجاد

سامانه سما لایو

بازیابی رمز عبور سامانه سجاد

سامانه سجاد امور دانشجویان

5/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سامانه سجاد امور دانشجویان چیست؟

سامانه سجاد امور دانشجویان سامانه ای است که از آن جهت ثبت درخواست دانشجویان و حتی اعضاء هیأت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی به صورت الکترونیکی استفاده می شود.

آیا افراد دانش آموخته می توانند از سامانه سجاد امور فارغ التحصیلان استفاده کنند؟

بله. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در این رابطه می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

آیا برای اپلای کردن و رفتن به کشوری خارجی می توان از سامانه سجاد آزاد سازی مدرک تحصیلی استفاده کرد؟

بله. اگر به دنبال دریافت اطلاعاتی بهتر و دقیق تر در این رابطه هستید می توانید از کمک مشاوران خبره ایران تحصیل در این رابطه استفاده کنید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  ایدا
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۸

  سلام واحترام وقتتون بخیر،نیازمند کمکتون هستم،ازدانشگاه فردوسی مشهد دوره شبانه فارغ التحصیل شدم،دانشگاه ریزنمرات و دانشنامم رو بهم نمیده ومیگه باید تو سامانه سجاد درخواست کنم،حالا سوال من اینکه ازکدوم قسمت سامانه،باید اینکار رو انجام بدم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

   سلام
   برای مشاوره و راهنمایی درباره سامانه سجاد با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید

تماس با مشاور