تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور

سامانه استعلام کسری خدمت ایثارگران

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952
استعلام کسری خدمت ایثارگران

استعلام کسری خدمت ایثارگران

 

کلیه مشمولان گرامی جهت ورود به سامانه استعلام کسری خدمت ایثارگران – جانبازان و رزمندگان جهت کسری خدمت نظام وظیفه – اطلاع از جدیدترین قوانین و شرایط کسری خدمت و مشاوره اخذ معافیت های گوناگون و خرید خدمت سربازی با مرکز تماس حاصل نمایند

9099072952 (تماس از سراسر کشور) 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت و پاسخگویی 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

سامانه استعلام کسری خدمت ایثارگران 1400

 مشمولین عزیزی  که جزو خانواده های محترم شهدا، ایثارگران و آزادگان می باشند، می توانند نسبت به کسری خدمت سربازی اقدام نمایند. پس از اقدامات لازم نوبت به استعلام کسری خدمت ایثارگران می رسد. همچنین برای این منظور سامانه استعلام کسری خدمت نظام وظیفه در نظر گرفته شده است که با استفاده از همین سامانه می توانید نسبت به دریافت کد مورد نظر اقدام نمایید.

مشمولین خدمت سربازی که عضوی از اعضای خانواده محترم ایثارگران می باشند را می توان به دسته های مختلفی تقسیم نمود. که هر یک از این دسته ها با ارائه مدارک خود می توانند در زمان مقرر با مراجعه به سامانه استعلام کسری خدمت نظام وظیفه از وضعیت کسری خدمت خود اطلاع دقیق یابند. همچنین لازم به ذکر است که شرایط معافیت در خانواده های محترم شاهد و ایثارگران متفاوت می باشد.

 

 

برای دریافت کسری خدمت سربازی چه مدارکی مورد نیاز می باشد؟

آیا پس از رسیدن به سن مشمولیتی می توانیم از کسری خدمت سربازی استفاده نماییم؟

مدارک مورد نیاز برای استعلام کسری خدمت ایثارگران فرزندان آرادگان چیست؟

آدرس سامانه کسری خدمت سربازی چیست؟

 

 

 

شرایط استعلام کسری خدمت ایثارگران

 

پس از اینکه در رابطه با دارا بودن شرایط برای اخذ کسری خدمت خانواده های ایثارگر اطمینان یافتید و موفق به تشکیل پرونده شدید، روند رسیدگی پرونده آغاز می گردد که این روند بدین شرح می باشد : داوطلبانی که درخواست معافیت ایثارگران دارند ابتدا لازم است به یکی از دفاتر خدمت الکترونیک انتظامی (پلیس+10)  جهت دریاف دفترچه و همچنین فرم های مورد نیاز اقدام نمایند.

متقاضیان استعلام کسری خدمت ایثارگران در مرحله دوم لازم است فرم های مورد نظر را تکمیل نموده . این فرم ها به صورت عمومی و اختصاصی می باشند و پس از آن فرم مورد نظر را به دفتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس +10 تحویل دهند. با توجه به اینکه ثبت درخواست و همچنین ارسال پرونده توسط متقاضیان امکان پذیر نیست لذا مراجعه به این سازمان الزامی می باشد.

لازم به ذکر است پس از طی نمودن تمامی مراحل استعلام کسری خدمت ایثارگران اطلاعات و مدارک موجود باید به تائید کارشناسان نظام وظیفه عمومی برسانند. و چنانچه در ارائه این اطلاعات نقص و یا مشکلی وجود داشته باشد، امکان تائید این درخواست بسیار کم می باشد. همچنین ارگان های مختلف این درخواست را پیگیری و حکم مورد نیاز را صادر خواهند نمود.

 

 

 

 

 

برای استعلام کسری خدمت ایثارگران می توانید در سامانه مورد نظر نسبت به دریافت کسری خدمت اقدام نمایید. اما متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که حتما برای این استعلام باید به مراکز پلیس + 10 مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 

برای دریافت پاسخ سوال مناطق عملیاتی سربازی کجاست؟ کلیک کنید.

 

 

شرایط معافیت خانواده های ایثارگران

 

شرایط معافیت خانواده های ایثارگران

شرایط معافیت خانواده های ایثارگران

 

به همراه داشتن و یا ارائه برخی از مدارک برای استعلام کسری خدمت ایثارگران الزامی می باشد به همین دلیل تمام متقاضیان عزیز می توانند برای برای انجام امور مربوطه ، اقدامات لازم را به ثبت برسانند. شرایط معافیت برای هر یک از متقاضیان متفاوت می باشد. به عنوان مثال برای استفاده از معافیت خانواده های شهدا و جاوید الاثر تمامی فرزندان ذکور شهدا و جاویدالاثران می توانند از این نوع معافیت بهره مند شوند.

آن دسته از مشمولینی که به دنبال استعلام کسری خدمت ایثارگران می باشند، لازم است بدانند که از جمله شرایط تعیین شده این است که به ازای هر 24 ماه آزادگی یک نفر از فرزندان آزادگان می تواند معاف شود. همچنین شرایط در نظر گرفته شده برای خانواده های محترم جانبازان نیز این است که به ازای هر 25% جانبازی یک نفر از فرزندان افراد جنانباز می تواند معاف شود .

آن دسته از مشمولینی که به دنبال استعلام کسری خدمت ایثارگران می باشند و عضوی از خانواده محترم فرزندان رزمندگان می باشند، درصورتی می توانند از معافیت ایثارگران بهره مند شوند که به ازای هر 30  ماه سابقه حضور در جبهه توسط اعضای خانواده آنان حضور داشته باشد. در این صورت تنها یک نفر از فرزندان آنان می تواند از شرایط معافیت استفاده نماید.

 

 

برای اطلاع دقیق از معافیت سه برادری نظام وظیفه کلیک کنید.

 

 

مدارک مورد نیاز برای فرزندان آزادگان

تمامی آن دسته از مشمولینی عزیزی که به دنبال استعلام کسری خدمت ایثارگران می باشد و در زمره خانواده آزادگان می باشند، لازم است به هنگام ثبت نام مدارک خود را همانند برگه درخواست معافیت که از طرف بنیاد شهید صادر می شود را به همراه داشته باشند. آنچه در ادامه ذکر می نماییم، علاوه بر مدارک شخصی متقاضیان می باشد.

همچنین دارا بودن مدارک هویتی برای استعلام کسری خدمت ایثارگران الزامی می باشد. به همین دلیل تصویر شناسنامه و کارت ملی مشمول و فرد آزاده و پدر آزاده الزامی خواهد بود. متقاضیان توجه داشته باشند که پاسخ ثبت احوال محل صدور شناسنامه ایثارگر پدر ایثارگر (توسط وظیفه عمومی یا دفتر خدمات الکترونیک تهیه می گردد).

از جمله دیگر مدارم مورد نیاز برای استعلام کسری خدمت ایثارگران، به همراه داشتن گواهی آخرین مدرک تحصیلی مشمول و همچنین سایر مدارک مورد نیاز می باشد. با توجه به تشکیل پرونده و استعلام به وسیله سامانه کسری خدمت نظام وظیفه تکمیل فرآیند تقاضا نامه بسیار الزامی و ضرور می باشد. بنابراین هر گونه کاهلی در این رابطه می تواند منجر به عدم ثبت نام قطعی و همچنین نبود کسر خدمت برای مشمولین خانواده های محترم شود.

 

 

جهت اطلاع از شرایط قبولی در دانشگاه در حین خدمت سربازی کلیک کنید

 

 

سامانه استعلام کسری خدمت نظام وظیفه

 

سامانه استعلام کسری خدمت نظام وظیفه

سامانه استعلام کسری خدمت نظام وظیفه

 

خوشبختانه امکان استعلام به وسیله سامانه استعلام کسری خدمت نظام وظیفه صورت خواهد پذیرفت. به دلیل برخی از موارد امنیتی بخشی از کارهای مربوط به ثبت نام و تکمیل فرم تقاضانامه به وسیله نیروی انتظامی صورت خواهد پذیرفت. بنابراین در هنگام مراجعه به این مراکز و وارد نمودن اطلاعات خود، نهایت دقت عمل را داشته باشید. همچنین از درستی ارسال و تکمیل پرونده نیز اطمینان لازم را حاصل نمایید.

ورود به سامانه استعلام کسری خدمت نظام وظیفه تنها با استفاده از اطلاعات هویتی و همچنین تقاضانامه شما امکان پذیر خواهد بود. لذا چنانچه در مرحله ثبت درخواست برای استفاده از معافیت و یا کسری خدمت می باشید، حتما به شرایط تعیین شده دقت نمایید. زیرا تمامی مدارک شما در زمان استعلام کسری خدمت ایثارگران می تواند به دسترسی شما کمک نمایبد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با استعلام کسری خدمت ایثارگران و همچنین دریافت آدرس سامانه استعلام کسری خدمت نظام وظیفه می توانید با مشاورین و متخصصن ایران تحصیل تماس حصل نمایید مشاورین ما همه روزه ، حتی ایام تعطیل آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

سوالات پرتکرار در مورد سامانه استعلام کسری خدمت ایثارگران

آیا فرزند خوانده قانونی جانبازان یز مشمول کسری یا معافیت خدمت سربازی می باشند؟

هر یک از مشمولین عزیزی که مایل به استفاده از خدمات و همچنین کسری یا معافیت خدمت سربازی می باشند ، در صورت دارا بودن برخی از شرایط خواهند توانست نسبت به انجام معافیت اقدام نمایند به عنوان مثال جانبازان عزیزی که با توجه به گواهی بنیاد شهید و امور ایثارگان نمی توانند صاحب فرزندان شوند، یکی از فرزندان خوانده های آنان که قانونی می باشد از انجام خدمت می تواننند معاف شوند و پس از ارائه مدارک خود از کسری خدمت برخوردار شوند.

مدارک لازم برای فرزند خوانده قانونی جانباز چیست؟

برای تمامی مشمولین عزیز همانطور که ذکر گردید ارائه مدارک هویتی آنان لازم و ضروری می باشد. اما علاوه بر آن هر یک از این مشمولین عزیز لازم است مدارکی همچون برگه درخواست معافیت صادره از بنیاد شهید به همراه مدارک مربوطه به فرزند خواندگی مشمول ، تصویر شناسنامه و کارت ملی جانباز و همسر وی ، پاسخ ثبت احوال محل صدور شناسنامه فرد ایثارگر در خصوص تحولات سند سجلی (توسط وظیفه عمومی یا دفتر خدمات الکترونیک) تهیه می گردد را به همراه داشته باشد.

آیا می توان با ثبت نام در سامانه استعلام خدمت از تعداد ماه های کسری خدمت اطلاع یافت؟

آیا در صورت داشتن غیبت نیز می توانیم از معافیت خانواده ایثارگران استفاده نماییم؟

آیا می توان همزمان در استفاده از معافیت تحصیلی  همچنین معافیت خانواده های ایثارگران استفاده نمود؟

روند رسیدگی به پرونده خانواده های ایثارگران چه مدت به طول می انجامد؟

 

جهت کسب اطلاع بیشتر در رابطه با نحوه استعلام کسری خدمت ایثارگران و همچنین برقراری ارتباط با مشاوران نظام وظیفه با شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

معافیت فرزندان ایثارگر

مدارک لازم برای معافیت کفالت

معافیت پزشکی سربازی

امریه سربازی

سامانه دریافت کد رهگیری بسیج فعال

شرایط اخذ کارت ایثار

پیگیری پرونده جانبازی با کد ملی

سامانه استعلام کسری خدمت نظام وظیفه

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

نظرات

  1. میلاد
    ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۳

    کسی که ارشد از دانشگاه اخراج شده میتونه قبل از اقدام به ابطال معافیت تحصیلی پروژه بگیره؟

ایران تحصیل
تماس با مشاور