ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

زمان مصاحبه دکتری 1401 + تاریخ دعوت به مصاحبه دکتری

زمان مصاحبه دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

زمان مصاحبه دکتری مشخص شده است. تمامی افرادی که در آزمون دکتری شرکت می کنند برای پذیرش در مرحله نهایی باید در مصاحبه نیز پذیرفته شوند. در واقع مصاحبه اصلی ترین مرحله پذیرش برای دکتری است و افرادی که دارای رتبه های خیلی خوب هستند نیز باید این مرحله را پشت سر بگذارند. برای موفقیت در مصاحبه نکات بسیاری وجود دارد، قبل از بررسی همه این نکات ما در این مطلب قصد داریم به بررسی زمان دعوت به مصاحبه دکتری بپردازیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص تاریخ مصاحبه دکتری داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در خصوص زمان دعوت به مصاحبه دکتری یک سری نکات کلی وجود دارد که در همین ابتدا می خواهیم به آن ها اشاره کنیم. به طور مثال تاریخ مصاحبه دکتری برای هر دانشگاه ممکن است متفاوت باشد. زیرا هر دانشگاه خود به تنهایی مسئول برگزاری مصاحبه است و هر مرکز می تواند مصاحبه را در روز مشخصی انجام دهد.

نکته بعدی مربوط به حاضر شدن در روز دقیق مصاحبه است. زیرا اگر در همان روز حاضر نشوید، نه تنها ممکن است از ادامه روند مصاحبه محروم شوید؛ روی روند پذیرش شما نیز تاثیر بسیار منفی خواهد داشت. در جلسه مصاحبه نیز عمده سوالاتی که پرسیده می شود در رابطه با سطح زبان انگلیسی افراد، رزومه کاری و تحصیلی و یک سری موارد دیگر است.

 

اطلاعیه :

زمان دعوت به مصاحبه دکتری 1401 در هفته سوم اردیبهشت ماه می باشد.

 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام مصاحبه دکتری وارد شوید.

 

زمان مصاحبه دکتری سراسری 1401

در خصوص زمان مصاحبه دکتری باید بدانید که زمان آن به صورت کلی بعد از یک یا دو هفته از اعلام نتایج انتخاب رشته خواهد بود. قبل از اینکه تاریخ دقیق مصاحبه اعلام شود، بهتر است داوطلبان مدارک مورد نیاز را آماده کرده و با مراجعه به سایت مرکزی که برای آن دعوت شده اند، تاریخ و زمان دقیق مصاحبه را بررسی نمایند.

زمان دعوت به مصاحبه دکتری 1401 در هفته سوم اردیبهشت ماه می باشد.

 

 

نکات روز مصاحبه دکتری

 

 

مراحل بعد از زمان مصاحبه دکتری سراسری 1401

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که مراحل بعد از برگزاری زمان مصاحبه دکتری سراسری چیست. در این قسمت همراه ما باشید تا جزییات مربوط به آن را بررسی کنیم. پس از حضور در جلسه مصاحبه و بررسی وضعیت شما توسط مصاحبه کننده، امتیازی برای شما در نظر گرفته شده و این امتیاز به سازمان سنجش ارسال خواهد شد. در نهایت سازمان سنجش است که قبولی یا عدم قبولی داوطلبان را اعلام خواهد کرد.

توجه داشته باشید که در طی تمامی این مراحل داوطلبان باید به صورت مرتب به سایت دانشگاهی که قبول شده اند مراجعه کرده و وضعیت مدارک و سایر نکات را بررسی نمایند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه سوالات آزمون دکتری وارد شوید.

 

نحوه برگزاری مصاحبه دکتری 

تمام کسانی که در مرحله اول آزمون دکتری سراسری و آزاد شرکت و قبول شده اند و رتبه لازم برای دعوت به مصاحبه را دریافت کرده اند می توانند بدون هیچ مشکلی سر جلسه با آمادگی کامل حضور داشته باشند. در مورد نحوه برگزاری آن می توان گفت که در روز مصاحبه دکتری از داوطلبان سوالات تخصصی در رابطه با پایان نامه دوره کارشناسی، نحوه نگارش و حتی کیفیت آن پرسیده می شود و همین طور از رزومه تحصیلی و کاری، داشتن و یا نداشتن، مدرک زبان و حتی دانشگاهی که در کارشناسی و همین طور ارشد در آن درس خوانده اند نیز سوالاتی پرسیده می شود.

تاثیر زبان انگلیسی در مصاحبه چقدر است؟

در تاریخ مصاحبه دکتری سوالاتی به زبان انگلیسی از پایان نامه پرسیده می شود و انتظار می‌رود که به انگلیسی نیز پاسخ داده شود. شاید هم از داوطلب بخواهند که خود را به زبان انگلیسی معرفی کند سعی کنید تا رسیدن زمان دعوت به مصاحبه دکتری زبان خود را تقویت کنید. با مطالعه انواع کتاب‌ها، حل تمرینات مختلف، کمک گرفتن از اساتید زبان و شرکت در کلاس های زبان تسلط خود را به زبان انگلیسی افزایش،دهید.

 

اطلاعیه:

زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری 1401 هنوز مشخص نیست، به محض مشخص شدن در این مقاله اعلام خواهیم کرد.

 

مدارک مورد نیاز مصاحبه دکتری 

هر دانشجو در روز مصاحبه دکترا باید به همراه مدارک مورد نیاز حضور پیدا کند و بدون داشتن مدارک امکان مصاحبه برای فرد مورد نظر امکان پذیر نمی باشد . مدارک مورد نیاز مصاحبه عبارت است از:

 • ارائه انواع مدارک زبان دریافتی مانند مدرک آیلتس،  تولیمو ، تافل و غیره
 • تحویل کپی و همین طور اصل کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه کلیه مقاله های داخلی و خارجی نوشته شده و همین طور کتب تالیفی
 • ارائه رزومه کامل و درخشان تحصیلی و همین طور کاری
 • تحویل توصیه نامه ای از طرف چند نفر از اساتید ، از جمله استاد راهنمای دوره ارشد
 • ارائه پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد
 • تحویل گواهی نامه ای مبنی بر ثبت اختراعات انجام شده و همین طور عناوین مختلف علمی و تیم مصاحبه کننده .

نحوه امتیاز دهی در زمان مصاحبه دکتری

یکی از موارد بسیار مهم در روز مصاحبه اطلاع از نحوه امتیاز دهی در زمان برگزاری است . داشتن مقاله ، کسب رتبه های برتر علمی،  تحصیلی در بهترین دانشگاه های ارشد و کارشناسی ، نگارش  انواع کتب و موارد دیگر می تواند امتیاز بسیاری را برای داوطلب در روز مصاحبه به همراه داشته باشد .

چگونه در روز مصاحبه می توان موفق شد ؟

موفقیت داوطلب در روز مصاحبه به رعایت موارد زیر بستگی دار که فرد مورد نظر از اطلاعات بالایی در زمینه رشته تحصیلی دانشگاهی خود داشته باشد و به زبان انگلیسی تسلط زیادی داشته باشد . با ظاهری آراسته و داشتن اعتماد به نفس بسیار بالا سر جلسه حضور داشته باشد به سوالات پاسخ های کوتاه و مفید با صدای رسا پاسخ داده شود . به طور کلی با اساتید ارتباط چشم در چشم نزدیکی برقرار کند آرام و شمرده صحبت کرده و نظر داوران را به خود جلب کند . سعی کند از رعایت این نکات اساسی غافل نشود .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری وارد شوید.

 

جزئیات و تاریخ مصاحبه مجازی دکتری 

در جدول زمانبندی مصاحبه دکتری 1401 منتشر شده از سوی دانشگاه سراسری کد رشته امتحانی ، نام رشته ، کد محل ، گرایش ، نام دانشگاه ، دوره ، تاریخ دقیق مصاحبه دکتری نوشته خواهد شد . داوطلبان موظفند در تاریخ مشخص شده در ساعتی که به آن ها اختصاص داده شده در محل دانشگاه دعوت به مصاحبه شده اند حاضر شوند و یا در صورت دعوت به شیوه مجازی با استفاده از نرم‌افزار آنلاین در جلسه حضور پیدا کنند . روش مصاحبه دوره تخصصی چهره به چهره و یا مجازی به صورت هیئت مصاحبه کننده و مصاحبه شونده می باشد.

اطلاعات روشن و دقیق درباره زمان دعوت به مصاحبه دکتری غیر حضوری و جزئیات مربوط به آن شامل ثبت نام در سامانه پرتال اختصاصی هر دانشگاه که به همین منظور طراحی شده است .نحوه بارگذاری مدارک و مستندات نحوه پرداخت هزینه مصاحبه دکتری مهلت ثبت نام ، راهنمای کار با نرم افزار با پلتفرم که مصاحبهدالکترونیوی از طریق آن انجام خواهد شد در درگاه دانشگاه قرار داده شده است تا دسترسی برای همه ی داوطلبان امکان پذیر باشد . پس از اعلام اسامی پذیرفته شدگان مرحله نخست از سوی سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نام داوطلب برای شرکت در مرحله دوم یعنی مصاحبه،  کارشناسان دانشگاه از طریق برقراری تماس تلفنی نام کاربری و کلمه عبور را برای ورود به فضای مجازی مصاحبه فقط و فقط در اختیار خود افراد قرار می دهند .

 

برای کسب اطلاعات درباره مصاحبه دکتری وزارت بهداشت وارد شوید.

 

روزهای مورد نظر برای احراز هویت داوطلب می تواند از مشخصات فردی مانند تاریخ تولد ، شماره کدملی تعیین شود اما به دلیل حساسیت تماس تلفنی با داوطلب الزامی است .
سازمان سنجش آموزش کشور در اجرای مرحله دوم پذیرش،دانشجویان قواعدی را اعلام می کند که اجرای آنها لازم اجرا است . قواعد ضروری قبل از اجرا به طور دقیق بررسی می شود تا از وجود زمینه و امکانات لازم در اجرای مرحله دوم براساس مختصات هر دانشگاه اطمینان حاصل شود پس از آن به عنوان دستمایه اجرای به گروه های آموزشی و داتشکده ها اعلام می‌شود. یک یا چند تن از مصاحبه کننده ها قبل از انجام مصاحبه مدارک و مستندات پذیرفته شدگان را بررسی و ارزیابی می کنند تا از نظر اعتبار و صحت آنها تایید شود . اعلام اعضای مصاحبه کننده به داوطلبان نشان دهنده اعتماد دانشگاه به بلوغ مصاحبه شوندگان است که بیشتر آنها برای داوطلبان آشنا می باشد.

ساعت تخمینی آمادگی برقراری اینترنتی به وسیله مدیر گروه تعیین و توسط کارشناس گروه به دانشجو اعلام می شود در صورت عدم حضور در روز و ساعت مشخص امکان تکرار مصاحبه وجود نخواهد داشت . امکان دارد داوطلب در ساعت هماهنگی به دلایل غیر ارادی و قانع کننده و منطقی که خارج از اراده شخصی می باشد امکان شرکت در جلسه مصاحبه را نداشته باشد که در اینصورت ساعت جایگزین برای وی تعیین و اطلاع داده می شود.

 

 

جزییات مصاحبه دکتری

 

 

مشاوره زمان مصاحبه دکتری 1401

مصاحبه دکتری در پذیرش داوطلب از اهمییت بالایی برخوردار است و می توان گفت بطور کلی ۵۰٪ در پذیرش آنها تاثیر دارد پس باید فرد خود را به بهترین نحو برای شرکت در آن آماده کند . طبق دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1401 کنکور دکتری از دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه علمی تشکیل شده است . هریک از مراحل همانطور که می دانید ۵۰٪ در پذیرفته شدن داوطلب تاثیر دارد .

برگزاری مرحله مصاحبه به عهده خود دانشگاه است و هر دانشگاه این آزمون را بطور جداگانه در تاریخ و روز مشخص برگزار می کند . زمان تاریخ مصاحبه دکتری سراسری ۱۴۰۱ از طریق سایت هر دانشگاه اعلام می شود که داوطلبان از زمانبندی تعیین شده جا نمانند . مرحله بعد از زمان مصاحبه چه اتفاقی می افتد .
داوطلب پس از حضور در مصاحبه دکتری سراسری و بعد از تحویل و ارائه رزومه توانمندی علمی و تعیین سوابق و عملکرد آنها و کسب نمره مصاحبه به سازمان سنجش ارسال می شود .

سازمان سنجش اطلاعات  تمام داوطلبان را جمع آوری کرده و در آخرین مرحله وضعیت قبولی و عدم قبولی داوطلبان و کد رشته محل قبولی را اعلام می کند . داوطلبانی که در یکی از کد رشته محل های انتخابی خود مورد پذیرش قرار گرفته اند و به مصاحبه دعوت شده اند باید برای پیگیری اطلاعات ثبت نام به سایت دانشگاه محل قبول خود مراجعه و با در دست داشتن مدارک مورد نیاز ثبت نام خود را در دانشگاه تکمیل کنند .

 

اطلاعیه

نتایج نهایی مصاحبه دکتری توسط سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

 

آیا امکان اعتراض به نتایج دعوت به مصاحبه دکتری وجود دارد؟

پس از اعلام نتایج نهایی کد رشته محل های دارای مصاحبه کنکور برخی از داوطلبان که در یک یا چند رشته محل در مصاحبه شرکت کرده اند پس از مشاهده نتیجه در هیچ کد رشته محل موفق به کسب نتیجه فضولی نشده اند و یا انتظار داشتند در کد محل بهتری پذیرفته شوند . می توانند اعتراض خود را ثبت کنند پس از اعلام نتایج داوطلبان چند روز و قبل از اتمام مهلت ثبت نام حضوری فرصت اعتراض به نتیجه نهایی مصاحبه را دارند و باید اعتراض خود را ثبت کنند .

 

زمان دعوت به مصاحبه دکتری

 

 

نحوه ثبت درخواست اعتراض نتایج نهایی مصاحبه

در مرحله اول که پذیرفته شدگان به مصاحبه دعوت می‌شوند امکان ثبت درخواست وجود ندارد .دوما از مراجعه حضوری به سازمان سنجش برای ثبت اعتراض خودداری کنید چون مراحل اعتراض اینترنتی می باشد . متقاضیان باید به سامانه پیشخوان خدمات الکترونیک سازمان سنجش کشور به نشانی اینترنتی  darkhast.sanjesh.org  مراجعه کنند . در فرم اطلاعاتی مانند نام ، نام خانوادگی ، نام پدر ، شماره شناسنامه ، شماره همراه پرشود . در این مرحله یک کد به شماره همراه وی فرستاده مس شود و بعد تایید متقاضی می‌تواند اعتراض خود را ثبت و اسناد و مدارک لازم را به صورت فایل تصویری ارسال کند و بعد از یک بازه زمانی مشخص ۲۴ تا ۷۲ ساعت از زمان ثبت اعتراض نسبت به دریافت نتیجه اقدام کند .

 

 

نکاتی که برای شرکت در مصاحبه دکتری باید به آن توجه داشته باشید

در این قسمت همراه ما باشید تا یک سری نکات کاربردی را که به شما کمک می کند در جلسه مصاحبه امتیاز بهتری بگیرید، بررسی کنیم.

در ابتدا باید به شما بگوییم که لازم است روی مباحث اصلی رشته و گرایش خود تسلط خوبی را داشته باشید. این به منزله توانایی علمی شما ارزیابی شده و حتماً سوالاتی برای بررسی این موضوع از شما پرسیده خواهد شد.

مورد بعدی داشتن تسلط روی موضوع پایان نامه ارشد می باشد.

به علاوه داشتن تسلط روی زبان انگلیسی نیز بسیار مهم است. ممکن است برای سنجش سطح زبان انگلیسی روش های مختلفی وجود داشته باشد؛ اما به صورت کلی این موضوع بسیار مهمی است.

داشتن روزمه خوب نیز بر کسی پوشیده نیست. باید حتماً رزومه خوبی داشته باشید تا شانس موفقیت شما بیشتر شود.

از آنجایی که دوره دکتری پژوهش محور است، نیاز است یک سری طرح های تحقیقاتی نیز ارائه دهید که امتیاز بسیار بالایی نیز دارد.

در نهایت هم به شما توصیه می کنیم در هر شرایطی که بودید اعتماد به نفس خود را حفظ کرده و سعی کنید صادقانه پاسخ تمامی سوالات را بدهید.

آراسته بودن را نیز فراموش نکنید.

 

اطلاعیه:

حضوری با مجازی بودن مصاحبه 1401 هنوز مشخص نشده است، به محض مشخص شدن ما در این مقاله اعلام خواهیم کرد.

 

 

تاریخ مصاحبه دکتری

 

 

اخبار پیرامون مصاحبه دکتری 1401

مهلت انتخاب رشته دکتری

مهلت انتخاب رشته دکتری 1401 امشب 30 فروردین ماه به پایان می رسد و تا به این لحظه 83 هزار و 800 نفر انتخاب رشته کرده اند.

ظرفیت پذیرش دکتری

ظرفیت پذیرش در این مقطه مجموعاً 24 هزار 254 هزار نفر است.

ظرفیت پذیرش دکتری آزاد

ظرفیت پذیرش دکتری آزاد 11 هزار و 538 نفر است.

 

برای دانلود pdf مطلب کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی موضوع زمان مصاحبه دکتری و نکاتی که در آن وجود دارد بپردازیم. همانطور که اشاره شد افراد شرکت کننده در مصاحبه دکتری باید ابتدا از زمان دعوت به مصاحبه دکتری آگاه باشند و همچنین در روز دقیق تاریخ مصاحبه دکتری در محل تعیین شده حضور یابند. در مراحل بعدی اطلاع از نکات جلسه مصاحبه دکتری مهم بود که ما همه این موارد را بررسی کردیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در این خصوص داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

4.4/5 - (5 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

زمان مصاحبه دکتری در سال جاری چه زمانی است؟ 

زمان مصاحبه دکتری در سال جاری با توجه به تعویق آزمون سراسری دکتری هنوز مشخص نیست.

زمان دعوت به مصاحبه دکتری آزاد چه زمانی است؟

با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعویق زمان برگزاری کنکور دکتری هنوز تاریخ مصاحبه دکتری مشخص نشده است.

چه سؤالاتی در زمان مصاحبه دکتری پرسیده می شود؟ 

از میان سؤالاتی که در تاریخ مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و سراسری پرسیده می شود می توان به سؤالاتی در رابطه با پایان نامه ارشد و سؤالاتی پیرامون رزومه تحصیلی و شغلی اشاره کرد.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  اهوازی
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۲

  سلام
  بنده از تمامی دانشگاهها برام دعوت به مصاحبه فرستادند ولی برای بعضی دانشگاهها مدارک بارگذاری نکردم. الآن می توانم حضوری به دانشگاه مراجعه کنم و مصاحبه بدهم .( مثلا: دانشگاه علامه یا بهشتی تهران )

  با تشکر فراوان .

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۲

   سلام وقت خوش بله می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات موجود در سایت موسسه مطالعه شود.

 2. Avatar photo
  رضا
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

  سلام، بعد از گذشت زمان مصاحبه دکتری برای ثبت اعتراض به چه سامانه ای باید مراجعه کرد؟

  • Avatar photo
   irani
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۷

   سلام، بعد از گذشت زمان مصاحبه دکتری در صورتی که دعوت به مصاحبه نشدید و یا از نتیجه مصاحبه رضایت کافی را نداشتید می توانید با مراجعه به سامانه darkhast.sanjesh.org اقدام به ثبت اعتراض خود نمایید.

تماس با مشاور