ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

زمان و تاریخ ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر ۱۴۰۲

زمان و تاریخ ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی سال تحصیلی1402-۱۴۰۲ برای تمامی داوطلبان و متقاضیان به منظور پذیرش ترم مهر ۱۴۰۲ از اواخر تیر ماه در مرحله پیش ثبت نام آغاز می گردد لذا متقاضیان پذیرش ترم مهر به منظور تکمیل پیش ثبت نام می توانند در تاریخ مقرر از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پیش شماره با شماره ما در مرکز ثبت نام و مشاوره علمی کاربردی تماس بگیرند و ضمن اطلاع از رشته محل های موجود و شرایط و ضوابط مراحل ثبت نام را نیز تکمیل نمایند.

موعد ثبت نام علمی کاربردی ترم بهمن نیز به طور معمول از اوایل آذر ماه آغاز می گردد شایان ذکر است که تنها در زمان و تاریخ ثبت نام اعلام شده می توانید به سامانه سنجش مراجعه نمایید و مراجعه جهت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی پس از زمان مذکور نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

 

 

اطلاعیه:

عدم مراجعه حضوری متقاضیان قبول شده تا آخرین مهلت ثبت نام ۱۴۰۲ (مرحله دوم) به منزله انصراف متقاضی از ورود به دانشگاه تلقی خواهد شد.

 

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر ۱۴۰۲

داوطلبان عزیز دو بار در سال و در ترم های مهر و بهمن می توانند در دانشگاه علمی کاربردی و مقاطع مختلف ثبت نمایند که زمان ثبت نام هر دو ترم را برای شما عزیزان توضیح می دهیم. کلیه داوطلبانی که مشمول شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی می‌باشند، با توجه به زمان و شرایط کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی، با مراجعه به سایت سازمان سنجش، می‌توانند جهت ثبت نام در مقطع کارشناسی اقدام نمایند. همانند سال‌های گذشته، ثبت نام به صورت اینترنتی و منحصراً در سایت سازمان سنجش امکان پذیر می‌باشد.

کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام در دوره کارشناسی لازم است ابتدا با مراجعه به سامانه و همچنین خرید کارت اعتباری از طریق کارت‌های عضو شبکه شتاب، نسبت به خرید، اقدام نمایند. لازم به ذکر است که داوطلبان لازم است شماره رهگیری ثبت نام را نزد خود، تا زمان اعلام نتایج ثبت نام علمی کاربردی، نگهداری نمایند. فرم ثبت نام به صورت پیوست در قسمت انتهایی جدول مربوط به ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی درج گردیده است.

به داوطلبان توصیه می‌شود که قبل از پر کردن فرم ثبت نام در سایت، ابتدا در دفترچه بندهای موجود را پر نموده و یا اطلاعات خود را در برگه‌ای جداگانه یادداشت نمایند، با این کار از هدر رفتن زمان و همچنین از بروز اشتباهات و خطاهای احتمالی جلوگیری به عمل می‌آورند. زمان و شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی به کارشناسی علمی کاربردی در این دوره همانند دوره های گذشته نخواهد بود، با توجه به تغییراتی که در جدول زمان بندی دانشگاه علمی کاربردی شاهد آن می‌باشیم، زمان پذیرش کارشناسی علمی کاربردی را متغیر می‌نماید. بنابراین و با توجه به اینکه ثبت نام  در دو دوره صورت می‌پذیرد، لازم است داوطلبان در هر دو دوره نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. همچنین جهت اطلاع از زمان و شرایط پذیرش کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی با تماس به مشاورین ایران تحصیل اطلاعات کامل و جامعی را در این زمینه کسب نمایید.

 

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر ۱۴۰۲

 

 

زمان ثبت نام کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مهر مقطع کارشناسی

همانند ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی، زمان ثبت نام کارشناسی ترم مهر ۱۴۰۲ همزمان با ثبت نام مقطع کاردانی و در همان سامانه سنجش امکان پذیر خواهد بود. تنها تفاوت در این رابطه به تعداد انتخاب های مجاز کد رشته محل های این دو مقطع مربوط می شود. تعداد انتخاب های مجاز در مقطع کاردانی 20 کد رشته محل می باشد و برای مقطع کارشناسی انتخاب 30 کد رشته محل برای داوطلبان و متقاضیان این دانشگاه امکان پذیر است.

 

آخرین مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن مقطع کاردانی

مطابق با آنچه در دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی ارائه شده است، داوطلبان به مدت ده روز پس از زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته مهلت انتخاب خواهند داشت. انجام ثبت نام از تمامی داوطلبان به صورت اینترنتی و در موعد ثبت نام مهر و بهمن با استفاده از سایت سازمان سنجش صورت خواهد پذیرفت. لازم به ذکر است که دفترچه انتخاب رشته کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی به صورت جداگانه منتشر خواهد شد و لذا هر یک از داوطلبان واجد شرایط در زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن با توجه به کد رشته محل های دفترچه های مربوطه می توانند انتخاب رشته نمایند.

تذکر : نظر به اینکه برخی از داوطلبان ثبت نام خود را به روزهای پایانی زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر ۱۴۰۲ موکول می نمایند، لذا در صورت وجود برخی از مشکلات، زمان رفع این نواقص برای آنها وجود نخواهد داشت. لذا توصیه می نماییم ثبت نام و انتخاب رشته را در همان روزهای ابتدایی سال به انجام برسانید.

 

نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ترم مهر

در زمان تعیین شده برای ثبت نام ترم مهر ۱۴۰۲ هر یک از داوطلبان لازم است ابتدا به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه نمایند. سپس دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی را دانلود نموده و پس از آن تمامی مدارک مورد نیاز را آماده نمایید. برای انجام ثبت نام هر یک از داوطلبان لازم است مبلغ 34 هزار تومان را به صورت الکترونیک به حساب سایت سازمان سنجش پرداخت نمایند. خرید کارت اعتباری آزمون با استفاده از کارت های عضو شبکه شتاب و با رمز دوم اینترنتی قابل انجام می باشد. اگر در کافی نت ها ثبت نام نموده‌اید، توصیه می نماییم که تمامی اطلاعات خود را پس از تکمیل ثبت نام با خود به همراه داشته باشید.

 

 

برای دانلود دفترچه دانشگاه علمی کاربردی، بر روی لینک کلیک کنید. 

 

 

اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی 

نتایج این دانشگاه در سال 1400 برای افرادی که در مرداد ماه مجاز به ثبت نام شده اند، هفته اخر شهریور ماه سال ۱۴۰۲ و برای افرادی که در دی ماه مجاز به ثبت نام شده اند در هفته آخر بهمن ماه از طریق سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی خواهد شد .همچنین افرادی که متقاضی شرکت در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی سال ۱۴۰۲ هستند می توانند نتایج کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی را در بازه های اعلام شده مشاهده نمایند. برای اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی نیاز به داشتن شماره پرونده و کد رهگیری 12 رقمی می باشد که با وارد نمودن این اطلاعات در سایت سنجش می توان نتایح خود را مشاهده کرد.پذیرفته شدگان می بایست بعد از اعلام نتایج اولیه دانشگاه مذکور ۱۴۰۲ نسبت به ثبت نام 7 مرحله ای خود در سایت هم آوا اقدام لازم انجام دهند.ثبت نام 7 مرحله ای هم آوا شامل افرادی می گردد که در دانشگاه علمی کاربردی پذیرفته شده اند .

 

 

جدول زمانبندی دانشگاه علمی کاربردی

 

 

مدارک لازم برای ثبت نام  دانشگاه علمی کاربردی

 • داوطلبان مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته در زمان ثبت نام بهمن لازم است اصل مدارک پیش دانشگاهی و همچنین دیپلم خود را دریافت نموده باشند. همچنین متقاضیان ثبت نام کارشناسی نیز حتما مدرک کاردانی خود را دریافت کرده باشند.
 • آن دسته از داوطلبانی که تاکنون گواهینامه خود را دریافت ننموده اند، لازم است تاییده گواهی پایان تحصیلات خود را ارائه نمایند.
 • واجدین شرایطی که شاغل می باشند نیز در صورت استفاده از سهمیه های موجود لازم است فرم مربوطه را تکمیل نمایند.
 • شاغلین محترم لازم است آخرین فیش حقوقی خود را ارائه نمایند.

نحوه انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی 

انتخاب رشته های داوطلبان دانشگاه علمی کاربردی تنها در یکی از گروه های آموزشی صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر امکان پذیری می باشد. داوطلبان باید در زمان ثبت نام قبل از انتخاب رشته از تمامی شرایط این دانشگاه اطلاع دقیق یابند.ترتیب اولویت انتخاب رشته برای هر یک از داوطلبان باید بر حسب علاقه مندی آنان باشد. به هنگام انتخاب رشته به نحوه پذیرش بر اساس جنسیت و همچنین ظرفیت پذیرش هر یک از رشته ها توجه داشته باشید.

اولویت پذیرش داوطلبان برای آن رشته هایی خواهد بود که منطبق با آخرین مدرک داوطلبان باشد. داوطلبان شاغل تنها مجاز به انتخاب رشته از بین رشته های مرتبط با شغل خود می باشند. لذا در صورت انتخاب رشته های غیر مرتبط پذیرش آنان کان لم یکن خواهد بود. بدیهی است اولویت پذیرش انتخاب رشته برای آن دسته از داوطلبانی است که دارای معدل بالاتری می باشند.

آخرین اخبار دانشگاه علمی کاربردی

 • تصویب رشته جدید کاردانی فنی تولید محتوای دیجیتالی در دانشگاه جامع علمی کاربردی

دوره کاردانی فنی تولید محتوای دیجیتالی بر مبنای برنامه تحولی نیاز آفرینی و با مشارکت تیمی از متخصصان و صاحب نظران با هدایت مستقیم دانشگاه با هدف تربیت نیروهای متخصص و ماهر برای این بخش از نیازهای حوزه فناوری اطلاعات و رایانه در ذیل گروه صنعت در سال جاری تدوین شد تا در مراکزی که شرایط، تجهیزات و امکانات مورد نظر را دارند، تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی اجرا شود. ‬

اعلام زمان تعطیلات تابستانی دانشگاه جامع علمی کاربردی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، سازمان مرکزی دانشگاه و تمامی واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی از ۱۵ تا ۲۱ مردادماه سال جاری به جهت تعطیلات تابستانی، تعطیل خواهد بود. از روز شنبه ۲۲ مردادماه، فعالیت‌های سازمان مرکزی و واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی از سر گرفته می‌شود.

 

 

کاربران گرامی برای دانلود این مقاله به صورت PDF کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش نمودیم تا شما را از زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر و آخرین مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی آگاه نماییم.همانطور که ذکر شد تاریخ نام نویسی کاردانی دانشگاه مذکور و زمان ثبت نام کارشناسی این دانشگاه با یکدیگر متفاوت می باشد. پاسخ هر گونه سوال در موارد ذکر شده با استفاده از برقراری ارتباط با مشاوران ایران تحصیل امکان پذیر است.

5/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چه مدت پس از زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ باید در کلاس ها حضور یابیم؟

پس از اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته طی اطلاعیه دانشگاه جامع علمی کاربردی زمان شروع کلاس ها اعلام خواهد شد.

آیا شهریه دانشگاه علمی کاربردی در موعد ثبت نام علمی کاربردی مهر ۱۴۰۲ و پس از آن متفاوت می باشد؟

بله . دانشگاه علمی کاربردی هر ساله به طور میانگین 20% برای هر یک از رشته ها افزایش شهریه در نظر می گیرد.

 در زمان ثبت نام علمی کاربردی ۱۴۰۲ به چه سامانه ای باید مراجعه نماییم؟

انجام ثبت نام در سایت سازمان سنجش پس از انتشار اطلاعیه مبنی بر آغاز ثبت نام امکان پذیر می باشد.

نظرات

 1. Avatar photo
  شایان دانایی
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۳

  با سلام و خسته نباشید
  در مورد ثبت نام رشته های شاغلین بدون کنکور نوشته بودید باید در زمینه کاری باشه ، من برای رشته آی تی شبکه میخوام اقدام کنم باید چیکار کنم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقت بخیر .
   نیاز به بررسی دفترچه و شرایط شما می باشد ، لطفا با م تماس بگیرید.

 2. Avatar photo
  Bita
  ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۴

  سلام وقتتون بخیر باشه
  مدرک کاردانی رشته ی مربی کودک دارم برای کارشناسی میتونم رشته ی دیگ بخونم؟
  هزینه ی شهریه اش با انتخاب واحد در هر ترم چقدر در میاد؟!

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۹

   سلام وقت بخیر .
   میتوانید هر رشته ای که مد نظر دارید را بخوانید و شهریه هم بستگی به رشته ای که انتخاب میکنید و نوع دانشگاه دارد.

 3. Avatar photo
  هادی
  ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۵۴

  سلام.ثبت نام کارشناسی نیمسال دوم ۴۰۱چه زمانی است ؟

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۴

   سلام دوست عزیز فعلا فراخوانی برای ثبت نام نیم سال دوم دانشگاه علمی کاربردی اعلام نشده است.

 4. Avatar photo
  ارسلان
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۰

  سلام وقتتون بخیر؛ سوالی که من داشتم اینه که در زمان ثبت نام علمی کاربردی 1401 به چه سامانه ای باید مراجعه نماییم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 5. Avatar photo
  علیرضا
  ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۹

  لطفا زمان ثبت نام در هم آوا تمدید بشه به علت کرونا مدارس بسته بود معافیت تحصیلی رو با تاخیر گرفتم ولی حالا دستمه که زمانش تموم شد

مطالب مرتبط

تماس با مشاور