ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

زمان اعلام نتایج لاتاری 2024

زمان اعلام نتایج لاتاری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

زمان اعلام نتایج لاتاری 2024 آمریکا شش ماه بعد از اتمام مهلت ثبت نام در لاتاری در تاریخ هفتم ماه می خواهد بود. افرادی که فرم ثبت نام لاتاری آمریکا 2024 را تکمیل نموده اند، برای دریافت جواب قرعه کشی لاتاری باید اطلاعاتی چون کد پیگیری ثبت نام، نام خانوادگی و سال تولد را در سایت dvprogram.state.gov وارد کنند.

پس از پایان یافتن مهلت ثبت نام در لاتاری آمریکا، قرعه‌ کشی از طریق نرم افزارهای کامپیوتری انجام می شود و در حدود 55 نفر از شرکت ‌کنندگان به ‌صورت تصادفی انتخاب می ‌شوند که از این تعداد 4000 نفر از ایران دارای سهمیه می ‌باشند. پس از گذشت حدود شش ماه از زمان ثبت نام، نتایج لاتاری اعلام می شود و افراد شرکت ‌کننده در این قرعه‌ کشی می توانند برای مشاهده جواب لاتاری در زمان اعلام نتایج، از طریق سایت رسمی لاتاری آمریکا اقدام نمایند.

اعلام نتایج لاتاری

هر شخصی که در لاتاری آمریکا نام نویسی می کند، باید قبل از هر چیز به خوبی با نحوه نام گذاری دوره‌ های لاتاری، تاریخ ثبت نام هر دوره لاتاری، تاریخ اعلام نتایج لاتاری در هر دوره و تاریخ بسته شدن پرونده هر کدام از دوره های لاتاری آشنایی پیدا کند. به عنوان مثال ثبت نام برنامه لاتاری 2024 آمریکا در اکتبر 2022 انجام می شود و اعلام نتایج آن 6 ماه بعد یعنی در ماه می سال 2023 خواهد بود. برای فهم بیشتر این موضوع به جدول زیر دقت کنید. 

نام برنامه لاتاری آمریکا

زمان ثبت نام

زمان اعلام نتایج

زمان بسته شدن پرونده

لاتاری 2022 آمریکا

سال 2020

سال 2021

سی سپتامبر 2022

لاتاری 2023 آمریکا

سال 2021

سال 2022

سی سپتامبر 2023

لاتاری 2024 آمریکا

سال 2022

سال 2023

سی سپتامبر 2024

برخی از شرکت کنندگان به دلیل بی اطلاعی گمان می کنند که چون در سال 2020 ثبت نام خود را انجام داده‌ اند، پس در برنامه لاتاری 2020 ثبت نام شده‌ اند. ولی با توجه به جدول بالا، با ثبت نام در سال 2020، در لاتاری 2022 شرکت داده خواهید شد و نتایج آن را باید در سال 2021 مشاهده کنید.

در تاریخ اعلام نتایج لاتاری باید به سایت رسمی اعلام نتایج لاتاری آمریکا مراجعه کنید.

اهمیت اطلاع از زمان اعلام نتایج لاتاری 2024

کشور آمریکا هر ساله برگزار کننده لاتاری و قرعه ‌کشی افراد از کشورهای مختلف است. افراد با برنده شدن در لاتاری می توانند ویزای دائم آمریکا را اخذ کنند. تعداد افراد برنده در لاتاری هر سال کمی بیشتر از تعداد ویزاهای موجود اعلام می شود تا در صورت انصراف افراد، حد نصاب کشورهای مختلف نیز رعایت شود.

برای افرادی که در لاتاری آمریکا 2024 ثبت نام کردند، اطلاع از زمان اعلام نتایج لاتاری بسیار حائز اهمیت است، چرا که برندگان باید مدارک خود را به ‌موقع ارسال کنند تا بتواند شانس بالاتری برای دریافت ویزای آمریکا داشته باشند. زمان اعلام نتایج لاتاری در تاریخ 7 می مصادف با هفده اردیبهشت ساعت 12:00 ظهر به وقت آمریکا خواهد بود.

متقاضیان باید از طریق سایت اعلام نتایج لاتاری به آدرس dvprogram.state.gov  مراجعه کرده و نتایج خود را پیگیری نمایند. در هنگام مشاهده نتایج افراد باید نام خانوادگی با حروف لاتین، سال تولد میلادی و کد پیگیری که بعد از ثبت نام دریافت نموده اند را در سایت مذکور وارد نمایند.

چگونگی اطلاع از زمان اعلام نتایج لاتاری

اطلاعیه

در صورت گم شدن کد رهگیری ثبت نام لاتاری یا همان کانفرمیشن نامبر، باز هم امکان استعلام نتیجه لاتاری وجود دارد. می‌توانید از طریق فرم فراموشی کانفرمیشن این کار را انجام دهید. کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان نتیجه را بررسی کرده و به شما اعلام خواهند کرد.

اقدامات پس اعلام نتایج لاتاری 2024

افرادی که در لاتاری آمریکا 2024 برنده می شوند و امکان دریافت گرین کارت آمریکا را دارند، می ‌بایست مراحل دریافت ویزای آمریکا طی کنند تا بتوانند وارد خاک آمریکا شوند. مراحل پس از پس از زمان اعلام نتایج لاتاری شامل آماده سازی و ارسال فرم‌ ها و مدارک لازم، حضور در یکی از سفارتخانه‌های آمریکا جهت انجام مصاحبه و طی نمودن فرآیند اداری، اثبات تمکن مالی و سلامت جسمانی خواهد بود.

در صورت دریافت ویزای آمریکا و مهاجرت به این کشور، برای افرادی که در این قرعه ‌کشی برنده شده‌ اند و همراهان آن ‌ها، گرین کارت آمریکا صادر خواهد شد. دریافت اقامت دائم در آمریکا به معنی داشتن اجازه کار، زندگی و حق ورود به این کشور بدون نیاز به داشتن ویزا است. افرادی که گرین کارت آمریکا را داشته باشند، می ‌توانند پس از پنج سال زندگی در آمریکا و برخورداری از شرایط قانونی برای بدست آوردن تابعیت اقدام نمایند.

نحوه اطلاع از زمان اعلام نتایج لاتاری

 

مشاوره اعلام نتایج لاتاری 2024

همان گونه که اشاره شد نتایج لاتاری مانند سال‌ های گذشته در تاریخ هفتم می خواهد بود و این نتایج از طریق اداره مهاجرت آمریکا اعلام می شود. جهت مشاهده جواب لاتاری، افراد می توانند به سایت اصلی لاتاری امریکا مراجعه نمایند.

پس از ورود به این سایت، افراد منتخب باید اطلاعات خود را و وارد نمایند و یا از طریق شرکت ‌های واسطه که عملیات ثبت نام را انجام داده اند، از جواب قرعه ‌کشی لاتاری خود باخبر شوند. مدارک لازم برای دریافت جواب قرعه کشی لاتاری 2024 شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، کد پیگیری که در زمان ثبت نام شخص به شماره تلفن ثبت شده است و پس از آن فرد با وارد کردن اطلاعات در قسمت مربوط به نتایج لاتاری در سایت اصلی اعلام نتایج، از وضعیت برنده شدن خود اطلاع خواهد یافت.

با توجه به زمان محدود تعیین شده برای برنده لاتاری و عدم آگاهی کامل به اموری که حتما باید پس از ثبت نام انجام شود، توصیه می‌ کنیم که برندگان لاتاری حتما از مشاوره موسسات معتبر استفاده کنند. به خاطر یاد داشته باشید که کارهای مهاجرت، اموری حقوقی هستند که از حساسیت‌ های ویژه‌ ای برخوردار می باشند. بنابراین باید در تکمیل فرم‌ های مهاجرتی دقت ویژه‌ ای داشته باشید، چرا که ممکن است به خاطر اشتباهی بسیار کوچک، شانس دریافت ویزا را از دست بدهید.

زمان اعلام نتایج لاتاری آمریکا

برای آشنایی با سوالات مصاحبه لاتاری امریکا روی لینک کلیک کرده 

اخبار پیرامون نتایج لاتاری 2024 آمریکا

دسترسی اسامی برندگان لاتاری در ایران 

جهت حفظ حریم شخصی افراد، اسامی برندگان لاتاری به طور عمومی منتشر نمی شود و هر یک از شرکت کنندگان می بایست با وارد کردن اطلاعات خود در سایت dvprogram.state.gov نتایج قرعه کشی را ببینند.

نحوه اطلاع رسانی نتایج لاتاری آمریکا 

 مرجع برگزار کننده لاتاری آمریکا نتایج را به هیچ وجه به شرکت کنندگان اطلاع رسانی نمی‌کند، حتی اگر در لاتاری برنده شده باشید نیز هیچگونه پیام یا ایمیلی از سوی مرجع اصلی لاتاری آمریکا دریافت نخواهید کرد. جواب قرعه کشی لاتاری فقط از طریق سایت رسمی قابل دریافت است.

اطلاع از زمان اعلام نتایج لاتاری

اطلاعیه 

برندگان لاتاری 2024 آمریکا باید حتما مراحل اداری بعد از مشاهده جواب قرعه کشی و مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا را با موفقیت به انجام برسانند.

خلاصه مطالب

در این مطلب به بررسی زمان اعلام نتایج لاتاری 2024 آمریکا پرداختیم. افرادی که در لاتاری آمریکا ثبت نام کرده ‌اند، باید در تاریخ اعلام ‌شده جهت دریافت نتایج پذیرش خود و مشاهده جواب قرعه کشی لاتاری به سایت dvprogram.state.gov مراجعه کنند تا در مهلت تعیین شده بتوانند مدارک خود را جهت حضور در سفارتخانه ‌های آمریکا و انجام فرآیند فرآیندهای اداری آماده سازند.

توجه داشته باشید که هنگامی که ثبت نام خود در لاتاری را کامل می کنید، صفحه ای حاوی ” Confirmation numb ” (کانفرمیشن نامبر) و اطلاعات ثبت شده را مشاهده خواهید کرد که حتما باید این صفحه را پرینت بگیرید و یا به صورت فایل ذخیره کنید. برای چک کردن نتایج لاتاری تنها به رسید ثبت نام لاتاری خود نیاز دارید و نیاز به مدارک دیگری نیست. چنانچه در ارتباط با زمان اعلام نتایج لاتاری 2024 و نحوه مشاهده جواب سوالی داشته باشید، می ‌توانید با کارشناسان مجرب آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل نموده تا بهترین مشاوره را به شما ارائه دهند.

 برای دریافت پی ‌دی ‌اف مقاله کلیک کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نتایج لاتاری 2024 کی اعلام می‌ شود؟

جواب لاتاری 2024 آمریکا از ماه می 2023 اعلام خواهد شد.

 چگونه می توان نتایج لاتاری آمریکا را دریافت کرد؟

شرکت کنندگان می توانند با وارد کردن کد پیگیری و سایر اطلاعات خواسته شده نتایج لاتاری را مشاهده کنند که توضیحات بیشتر در متن مقاله ارائه شده است.

برای دریافت جواب لاتاری وارد کردن چه اطلاعاتی لازم است؟

افراد متقاضی می بایست کد پیگیری خود را که در زمان ثبت نام دریافت نموده اند به همراه سال تولد میلادی و نام خانوادگی خود وارد کنند.

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور