تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
روش های نوین مطالعه کنکور

روش های نوین مطالعه کنکور سراسری

روش های نوین مطالعه کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

روش های نوین مطالعه کنکور امروز با تلاش و بررسی های فراوان تیم های متخصص مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی در اختیار شما قرار می گیرد ، امروزه با توجه به تغییر شرایط زندگی و افزایش درگیری های ذهنی بسیاری از قشر دانش آموز و دانشجو کشور برای به خاطر سپردن موضوعات و دسته بندی و مطالعه صحیح با مشکل رو به رو هستند برای حل این مشکل با ما همراه باشید.

 

کنکور سراسری و آزمون های بزرگی مانند کنکور با امتحانات ساده و آسان مدارس و دانشگاه ها تفاوت اساسی دارد. در امتحانات ساده، تنها با یک درس طرفیم اما در کنکور با تعداد بیشماری کتاب و حجم بالایی از مباحث مختلف از کتاب های مختلف روبرو هستیم که باید همگی را بصورت مفهومی و عمیق مطالعه نماییم و بتوانیم تست های پیچیده آن را در آزمون پاسخ دهیم. پس برای موفقیت در کنکور سراسری می بایست روش های نوین مطالعه کنکور را یاد بگیریم. می بایست روش های مطالعه کنکور را بخوبی یاد بگیرید، تکنیک های تست زنی کنکور و راه های افزایش سرعت تست زنی کنکور را باید بیاموزید.

 

شما می توانید با کمک مشاورین و کارشناسان متخصص و نیز مصاحبه با نفرات برتر کنکور، در زمینه یادگیری روش های نوین مطالعه کنکور اطلاعات زیادی کسب نمایید.

 

مرکز مشاوره کنکور ایران تحصیل اکیدا توصیه می کند جهت موفقیت در کنکور و اطلاع از روش های نوین مطالعه کنکور حتما از کارشناسان و مشاوران خبره و مجرب کمک بگیرید تا یک برنامه ریزی روزانه کنکور برای شما تنظیم نمایند تا بتوانید از ثانیه ثانیه ای که دارید بهترین استفاده را ببرید. مشاوران مطرح و با تجربه ایران تحصیل آماده همکاری و مشاوره به شما عزیزان می باشند.

9099072952 تماس از سراسر کشور – 9099072952 ( تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 1 شب

روش های نوین مطالعه کنکور

در این مقاله با ما همراه باشید تا روش های نوین مطالعه کنکور را برای شما توضیح دهیم

 

 

1- روش های نوین مطالعه کنکور  _ تاثیر با فاصله درس خواندن

زمانی که مجبوریم برای کنکور روزها و روزها، حجم بسیار بالایی کتاب را مطالعه کنیم، باید از روش فاصله گذاری که ساده ترین روش در جذب اطلاعات بیشمار می باشد استفاده کنیم.

دانشمندان طی پژوهش هایی که انجام داده اند به این نتایج رسیده اند که اگر مطلبی را بخوانید بصورت عمیق و دیگر آن را مرور نکنید، سپس بعد از یک روز یا نیم روز مجددا آن مطلب را مرور نمایید، بهتر درون ذهن جای می گیرد و ماندگار می شود. بطور مثال بهتر است یک مطلب را بمدت ده روز روزی یک ربع مطالعه نمایید تا اینکه آن مطلب را یک روز بیست بار تکرار کنید. همیشه بین حفظیات و یادگیری و تکرارهایتان فاصله بیندازید تا مطالب را بهتر و عمیقتر در حافظه خود جای دهید.

 

 

2- روش های نوین مطالعه کنکور  _ تکنیک پیش خوانی

بسیاری از داوطلبان کنکور، همزمان در حال تحصیل در مدرسه می باشند. مثلا دانش آموزان پیش دانشگاهی. در اینجا شما را با یکی از روش های نوین مطالعه کنکور یعنی تکنیک پیش خوانی که موجب افزایش سرعت مطالعه می شود آشنا می کنیم. دانش آموزان مجبورند همزمان هم دروس مدرسه را بخوانند و هم دروس سال های قبلشان را. در نتیجه باید سرعت مطالعه خود را افزایش دهند تا بتوانند زمانشان را به شکل عالی مدیریت نمایند.

 

زمانی که در کلاس درس حضور دارید و پای درس معلم می نشینید، از نکات مهمی که معلم می گوید نکته برداری کنید. نکات را دقیق و منظم یادداشت نمایید تا زمانی که مطالعه می کنید گیج کننده نباشد.

 

یکی از کارهای مهم و مفیدی که توصیه می کنیم حتما انجام دهید این است که درس های جدید را قبل از تدریس توسط معلم، پیش خوانی نمایید تا ذهنیتی راجع به درس جدید داشته باشید. این کار مفید و ضروری موجب می شود زمان توضیح دادن معلم، مبحث جدید را زودتر و بهتر یاد بگیرید. در نتیجه سرعت یادگیری و مطالعه شما افزایش می یابد.

 

کار مفید دیگری که باید انجام دهید این است که درس جدیدی را که امروز سر کلاس یاد گرفته اید، همین امروز در منزل مرور کنید تا مطالب جدید بصورت عمیق در ذهنتان جای گیرد. اولین مورد از روش های نوین مطالعه کنکور را یاد گرفتیم.

 

 

3- روش سوم به خاطر سپردن فرمول ها

یکی از روش های صحیح مطالعه کنکور نحوه به خاطر سپردن فرمول هاست. برای یادگیری و یادسپاری فرمول های کتب درسی باید از همان روش فاصله انداختن استفاده کرد. به این ترتیب که فرومول ها و معادله های دروس مختلف را درون یک دفترچه جداگانه یادداشت کنید و چند روز یکبار 15 دقیقه به مرور آنها بپردازید. البته برای هر فرمول و معادله چند مثال و روش حل هم بنویسید. خوب دومین مورد از روش های نوین مطالعه کنکور را یاد گرفتیم.

 

 

4- روش چهارم و مهم ترین قسمت خود آزمایی

آخرین مرحله هر مطالعه خود آزمایی است. شما باید از خودتون امتحان بگیرید که تا چه اندازه مطالعه مفید و کاملی داشتید. پس زمانی که با روش مطالعه فاصله انداز، (یعنی به مرور و با فاصله مباحث را مطالعه کردن جهت ماندگاری بیشتر در حافظه) مباحث و مطالب را در حافظه جای دادید، چند تمرین و مسئله را که سطح دشواری مناسبی داشته باشد انتخاب نمایید و انجام دهید. کتاب های نمونه سوال را تهیه نمایید و خودتان را بیازمایید. با انجام آزمون به نقاط ضعف خود پی می برید، نقاط قوت خود را متوجه شده و آن را قوی تر می کنید و در کل به وضعیت خود پی می برید و اگر ضعفی در مطالعه خود پی بردید می توانید آن را برطرف نمایید. خوب آخرین مورد از روش های نوین مطالعه کنکور را نیز یاد گرفتیم.

 

 

داوطلبان و دانش آموزان عزیز در صورتی که به توضیحات بیشتری در زمینه روش های نوین مطالعه کنکور – روش های تست زنی کنکور – برنامه ریزی روزانه کنکور – روش مطالعه دروس عمومی کنکور و … نیاز دارید با کارشناسان مجرب و مطرح ما در مرکز مشاوره کنکور ایران تحصیل تماس بگیرید. همچنین می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار کنکور، به کانال تلگرام ایران تحصیل بپیوندید.

کانال اطلاع رسانی روش های نوین مطالعه کنکور

روش های نوین مطالعه کنکور

مطالب مرتبط :

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور