ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

روش حل تست های استعداد تحلیلی

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
روش حل تست های استعداد تحلیلی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

با توجه به اینکه میزان تاثیر درصد استعداد تحلیلی برای آزمون های تیزهوشان و نمونه دولتی بیش از گذشته شده است، لذا روش حل تست های استعداد تحلیلی موضوعی است که باید بسیار بدان توجه داشته باشید. اگر تمایل به ادامه تحصیل در مدارس نیزهوشان دارید، بهتر است از تکنیک های طلایی حل تست های هوش سمپاد به درستی آگاه باشید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

بسته به ظرفیت شهر و استان محل زندگیتان، حداقل تراز و نمره شما شاید کمی متفاوت باشد و این موضوع دقت بیشتری را برای نحوه مطالعه شما قطعا مطالبه خواهد نمود. برای دریافت مشاوره در رابطه با روش حل تست های استعداد تحلیلی و دریافت بانک سوالات آزمون تیزهوشان با مشاوران ایران تحصیل به شماره 9099075307 تماس بگیرید.

تست استعداد تحلیلی تیزهوشان چیست؟

🔹سوالات استعداد تحلیل تیزهوشان، در واقع برای سنجش و ارزیابی توانایی حل مسئله دانش اموزان است. آن دسته از دانش آموزانی که به سوالات هوش و استعدادیابی پاسخ داده اند، با نحوه طراحی سوالات آشنایی دارند. 

🔹آنچه در این سوالات مد نظر است، توانایی افراد در استنتاج تصویری و درک علامت ها و اشاره هاست. در آزمون سمپاد، هدف انتخاب بهترین دانش آموزان از نظر سطح علمی است. از این رو افراد باید در زمینه های مختلف اطلاعات گوناگون داشته باشند.

🔹شاید برای شما این سوال وجود داشته باشد که در آزمون استعداد تحصیلی چگونه تست بزنیم؟ تا موفق شویم. برای پاسخ به سوالات آزمون استعداد تحلیلی روش های مختلفی وجود دارد. آشنایی با روش حل تست های استعداد تحلیلی می تواند برای داوطلبان بسیار کمک کننده باشد. 

تست استعداد تحلیلی تیزهوشان چیست؟

اهداف تست استعداد تحلیلی در آزمون سمپاد 

🔹به طور کلی هدف تست های استعداد تحلیلی ارزیابی هوش دانش آموزان است و افرادی که با نمونه سوالات و روش حل تست های استعداد تحلیلی آشنایی داشته باشند، می توانند در این آزمون موفق تر عمل کنند. در مجموع اهداف اصلی این آزمون شامل موارد زیر است:

• توانایی و قدرت حل مسئله در کوتاه ترین زمان ممکن

• شکل دادن به تفکر انتقادی و پیشنهادی در مواجهه شدن با مسائل کاری

• کسب مهارت تجزیه و تحلیل

• ایجاد کردن خلاقیت و نوآوری

• بالا بردن سطح تمرکز و افزایش در کارها

آشنایی با روش حل تست های استعداد تحلیلی 

🔹همانطور که می دانید، سوالات تحلیلی تیزهوشان منبع درسی ندارد و به همین دلیل نیازی به مطالعه منابع کتاب و حفظ کردن مطلب نخواهد بود. شما نمی توانید بدون اینکه تمرین کافی و یادگیری روش حل تست های استعداد تحلیلی داشته باشید، بتوانید موفقیت لازم را بدست آورید.

🔹بهترین روش حل تست های استعداد تحلیلی که می توانیم به شما معرفی نماییم، تمرین، تمرین و تمرین است. برای اولین بار هنگامی که این تست ها را حل می کنید، قطعا درصد خطای شما بالا می باشد و به همین دلیل ممکن است کمی این موضوع شما را ناراحت و ناامید نماید. اما به هیچ عنوان نباید این حس به شما القا شود. هدف شما از تست زنی در این مرحله تنها تمرین و یادگیری است. بنابراین حتما و حتما پاسخ تشریحی تست را به خوبی مطالعه نمایید تا متوجه راه حل های احتمالی آن بشوید.

🔹همانطور که می دانید، روش های مختلفی گاهی برای حل مسائل ریاضی وجود دارد که برخی از آن ها روش های کوتاه و برخی دیگر ممکن است طولانی باشد.

بنابراین یکی از توصیه های ما برای حل نمونه سوالات آزمون هوش سمپاد این است که حتی در صورتی که پاسخ درستی به سوالات داده اید، باز هم حتما پاسخ تشریحی را به خوبی مطالعه نمایید، زیرا گاهی روش هایی که شما ممکن است بدان توجه می نمایید، با روش های ارائه شده و انجام شده متفاوت باشد. به همین دلیل حتما و حتما توجه لازم را به این موضوع داشته باشید.

آشنایی با روش حل تست های استعداد تحلیلی 

تکنیک های طلایی حل تست های هوش سمپاد

👈 با توجه به تجربه کمی که دانش آموزان در رابطه با حل سوالات تحلیلی و هوشی دارند، به طور معمول یکی از سوالات بعدی آن ها قطعا این موضوع خواهد بود که ما چگونه می توانیم به مهارت سرعت و دقت در رابطه با تست زنی سوالات هوش برسیم. این موضوع همان مسئله ای است که ما در ادامه بدان خواهیم پرداخت.

بانک سوالات را تهیه کنید

👈 یکی از بهترین موارد ۱۰ تکنیک طلایی حل تست های هوش سمپاد همین است. مطابق با تحقیقات روانشناسی صورت گرفته در سراسر جهان، ذهن ما زمانی که درگیر یک مسئله می شود، هرچقدر این درگیری بیشتر و عمیق تر باشد، بهتر خواهند توانست آن مسئله را به صورت موفقیت آمیز حل نماید.

👈 یکی از بزرگترین و بهترین محاسنی که می توان در رابطه با تهیه بانک سوالات ارائه نمود، همین مسئله خواهد بود. تمرین بیشتر موجب می شود تا ذهن شما به این نوع سوالات بهتر آشنا شود. ضمن اینکه با نحوه حل آنان نیز به صورت کامل آشنا خواهید شد.

گول ظاهر سوال را نخور

👈 یکی از تکنیک هایی که طراحان سوالات آموزن تیزهوشان به کار می برند، این است که پس از چند سوال سخت که همگی دارای نکته می باشند، یک سوال بسیار ساده را مطرح می نمایند و شما با توجه به روش حل تست های استعداد تحلیلی در سوالات قبلی، به این نتیجه ممکن است برسید که این سوال سخت است و شاید گول ظاهر آن را بخورید در صورتی که هیچ نکته ای ممکن است در آن وجود نداشته باشد و شما به راحتی با یک نگاه جزئی بتوانید آن را به درستی پاسخ دهید.

تکنیک های طلایی حل تست های هوش سمپاد

اگر سوال شما اعداد دارد به ترتیب اعداد دقت کنید

👈 یکی از انواع نمونه سوالات آزمون تیزهوشان شامل همین است. به عنوان مثال، جدولی به شما می دهند که در آن چندین عدد قرار دارد و در برخی از خانه ها نیز، علامت سوال قرار داده شده است. شما با توجه به رابطه قرار داده شده در حانه های مختلف، باید نوع رابطه بین آن ها را به درستی تشخیص دهید و جای علامت سوال را عدد مناسب انتخاب نمایید. در این نوع سوالات می توانید ترتیب را از راست به چپ، از چپ به راست، به صورت مورب بررسی نمایید.

نحوه پیداکردن رابطه ریاضی را بلد باشید

👈 یکی از تکنیک های طلایی حل تست های هوش سمپاد در رابطه با این نوع سوالات این است که برای پی بردن به رابطه این نوع سوالات این است که حتما برای پی بردن به رابطه بین اعداد عملیات مختلف ریاضی را روی آن امتحان نمایید. به عنوان مثال چهار عمل ریاضی را برای پی بردن به رابطه امتحان کنید و بر اساس همین موارد، می توانید به پاسخ برسید.

همیشه روش حل تست های استعداد تحلیلی طولانی نیست

👈 یکی از اشتباهاتی که برخی از داوطلبان دارند این است که تصور می نمایند که حل همه سوالات پیچیده است و نیاز به زمان زیادی دارد و همین مسئله موجب می شود تا هم زمان زیادی را از دست بدهند و هم اینکه به پاسخ درست نرسند.

👈  همانطور که می دانید زمان در نظر گرفته شده برای حل سوالات هر یک از دروس، طولانی و یا زیاد نخواهد بود. بنابراین وقتی از این آزمون به آزمون هوش یاد می شود، منظور در واقع همین است و شما باید آنقدر هوش و ذکاوت به خرج دهید تا طراح سوال نتواند به شما به اصلاح “یه دستی بزنه”.

سوالات تست هوش ریون را مطالعه نمایید

👈 یکی از آزمون های هوش روانشناسی که در گذشته از آن استفاده می گردید، آزمون هوش ریون می باشد. گرچه این آزمون در سال های اخیر توسط روانشناسان به عنوان یک نوع تست هوش منسوخ شده است. اما در سال های اخیر مشاهده می کنیم که برخی از سوالات این تست را در آزمون مدارس تیزهوشان مطرح نموده اند. اگر بتوانید این تست را تهیه نمایید و تمرین مناسبی برای آن داشته باشید، قطعا خواهید توانست به روش حل تست های استعداد تحلیلی برای این دسته از سوالات به خوبی نائل شوید.

سوالات تست هوش ریون را مطالعه نمایید

در روش حل تست های استعداد تحلیلی حتی سوالات درست پاسخ داده شده را تحلیل نمایید

👈 گاهی ممکن است شما بتوانید به جواب برسید، اما نحوه حل سوال شما بسیار طولانی باشد و همین مسئله در جلسه آزمون، زمان زیادی از شما را به هدر بدهد. همچنین یکی از مسائل دیگری که می توان بدان اشاره نمود این است که شما ممکن است روش درستی را برای حل مسئله مورد نظر انتخاب ننموده باشید و به همین دلیل کمی دشواری و اشتباهات رایج در این مورد بتواند موجب حل اشتباه شما برای سوالات دیگر شود.

خلاصه مقاله روش حل تست های استعداد تحلیلی

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با روش حل تست های استعداد تحلیلی به شما داوطلبان عزیز ارائه نماییم. آن دسته از دانش آموزانی که با سوالات و همچنین تکنیک های حل آزمون های استعداد تحلیلی آشنایی دارند، قطعا نتیجه بهتری در این تست کسب خواهند کرد.

برای دریافت راهنمایی های کامل در رابطه با تکنیک های طلایی حل تست های هوش سمپاد می توانید با مشاوران آزمون سمپاد ما همه روزه، از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

برای دانلود پی دی اف مقاله روش حل تست های استعداد تحلیلی کلیک کنید. 

4.1/5 - (23 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چگونه می توانیم از روش حل تست های استعداد تحلیلی به درستی دست یابیم؟

ما در این مقاله تکنیک هایی را در رابطه با حل سوالات تحلیلی آزمون سمپاد ارائه نموده ایم. اما بهترین روشی که می توانیم به شما ارائه نماییم، دریافت راهنمایی و کمک از مشاوران آزمون تیزهوشان خواهد بود.

تکنیک های طلایی حل تست های هوش سمپاد چیست؟

در متن مقاله به طور کامل به تکنیک های طلایی حل تست های هوش سمپاد اشاره کرده ایم.

آیا با کمک روش حل تست های استعداد تحلیلی می توان درصد بالایی داشت؟

ما تلاش نموده ایم تا تمامی مواردی که شما را با ذهن طراحان سوال آشنا نماییم. اما آنچه مهم تر از دانستن این نکات است، عمل نمودن به این موارد است.

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • استعلام ثبت نام مدارس 1403 + مشاهده وضعیت دانش آموز

  استعلام ثبت نام مدارس 1403 + مشاهده وضعیت دانش آموز

  سامانه مای مدیو، مسئول ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس است و با دریافت مشخصات تحصیلی، شناسنامه‌ای و برخی دیگر از اطلاعات، ثبت نام را انجام می‌دهد. والدین و دانش‌آموزانی که در مدرسه ثبت نام کرده‌اند، در پی استعلام ثبت نام...
 • پیش ثبت نام مدارس اینترنتی + نحوه ثبت نام my.medu.ir

  پیش ثبت نام مدارس اینترنتی + نحوه ثبت نام my.medu.ir

  با راه اندازی سامانه مای مدیو، فرآیند پیش ثبت نام در مدارس اینترنتی شده است. از این پس، دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به این سامانه، به‌صورت آنلاین و از هر جایی که دسترسی به اینترنت دارند، برای ثبت نام در...
 • ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا

  ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا ۱۴۰۳ + {راهنما تصویری} | لینک ورود

  سامانه ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا جهت صرفه جویی در وقت و انرژی والدین و دانش‌آموزان، در این مقطع راه‌اندازی شده‌است. در این سامانه دانش آموزان اول ابتدایی می توانند پیش ثبت نام خود را انجام دهند. هدف از...
 • هزینه ثبت نام جهش تحصیلی

  هزینه ثبت نام جهش تحصیلی 1403 + سایت و روش پرداخت

  هزینه ثبت نام جهش تحصیلی چقدر است؟ یا سایت پرداخت هزینه جهشی کدام است؟ اغلب این سؤالات برای والدین و دانش‌آموزان ایجاد می‌شود، دانستن پاسخ این سؤالات راه را برای ثبت نام جهش تحصیلی بسیار آسان‌تر می‌کند. جهش تحصیلی یکی...
تماس با مشاور