ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

روش حل تست های استعداد تحلیلی

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
روش حل تست های استعداد تحلیلی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

با توجه به اینکه میزان تاثیر درصد استعداد تحلیلی برای آزمون های تیزهوشان و نمونه دولتی بیش از گذشته شده است، لذا روش حل تست های استعداد تحلیلی موضوعی است که باید بسیار بدان توجه داشته باشید. اگر تمایل به ادامه تحصیل در مدارس نیزهوشان دارید، بهتر است از ۱۰ تکنیک طلایی حل تست های هوش سمپاد به درستی آگاه باشید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. بسته به ظرفیت شهر و استان محل زندگیتان، حداقل تراز و نمره شما شاید کمی متفاوت باشد و این موضوع دقت بیتشری را برای نحوه مطالعه شما قطعا مطالبه خواهد نمود.

 

 

برای دریافت مشاوره در رابطه با روش حل تست های استعداد تحلیلی – دریافت بانک سوالات آزمون تیزهوشان با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

 روش حل تست های استعداد تحلیلی 

 

 روش حل تست های استعداد تحلیلی 

روش حل تست های استعداد تحلیلی

 

همانطور که می دانید، سوالات تحلیلی تیزهوشان منبع درسی ندارد و به همین دلیل نیازی به مطالعه منابع کتاب و حفظ کردن مطلب نخواهد بود. تا به حال به غذا خوردن یک کودک توجه کرده اید؟؟ آیا شما می توانید بدون اینکه به کودک به صورت عملی آموزش دهید که چگونه قاشق را نگاه دارد، چگونه لقمه را در دهان خود بگذارد، مراحل را توضیح دهید و انتظار داشته باشید که او کاملا آن را یاد بگیرد؟ قطعا خیر. حل کردن تست های استعداد تحلیلی دقیقا به همین شکل می باشد. شما نمی توانید بدون اینکه تمرین کافی داشته باشید، انتظار موفقیت و درصد بالا داشته باشید.

بهترین روش حل تست های استعداد تحلیلی که می توانیم به شما معرفی نماییم، تمرین، تمرین و تمرین است. برای اولین بار هنگامی که این تست ها را حل می کنید، قطعا درصد خطای شما بالا می باشد و به همین دلیل ممکن است کمی این موضوع شما را ناراحت و ناامید نماید. اما به هیچ عنوان نباید این حس به شما القا شود. هدف شما از تست زنی در این مرحله تنها تمرین و یادگیری است. بنابراین حتما و حتما پاسخ تشریحی تست را به خوبی مطالعه نمایید تا متوجه راه حل های احتمالی آن بشوید.

همانطور که می دانید، روش های مختلفی گاهی برای حل مسائل ریاضی وجود دارد که برخی از آن ها روش های کوتاه و برخی دیگر ممکن است طولانی باشد. بنابراین یکی از توصیه های ما برای حل نمونه سوالات آزمون هوش سمپاد این است که حتی در صورتی که پاسخ درستی به سوالات داده اید، باز هم حتما پاسخ تشریحی را به خوبی مطالعه نمایید. زیرا گاهی روش هایی که شما ممکن است بدان توجه می نمایید، با روش های ارائه شده و انجام شده متفاوت باشد. به همین دلیل حتما و حتما توجه لازم را به این موضوع داشته باشید.

 

 

۱۰ تکنیک طلایی حل تست های هوش سمپاد

 

۱۰ تکنیک طلایی حل تست های هوش سمپاد

۱۰ تکنیک طلایی حل تست های هوش سمپاد

 

با توجه به تجربه کمی که دانش آموزان در رابطه با حل سوالات تحلیلی و هوشی دارند، به طور معمول یکی از سوالات بعدی آن ها قطعا این موضوع خواهد بود که ما چگونه می توانیم به مهارت سرعت و دقت در رابطه با تست زنی سوالات هوش برسیم. این موضوع همان مسئله ای است که ما در ادامه بدان خواهیم پرداخت.

 

1. بانک سوالات را تهیه کنید

یکی از بهترین موارد ۱۰ تکنیک طلایی حل تست های هوش سمپاد همین است. مطابق با تحقیقات روانشناسی صورت گرفته در سراسر جهان، ذهن ما زمانی که درگیر یک مسئله می شود، هرچقدر این درگیری بیشتر و عمیق تر باشد، بهتر خواهند توانست آن مسئله را به صورت موفقیت آمیز حل نماید. یکی از بزرگترین و بهترین محاسنی که می توان در رابطه با تهیه بانک سوالات ارائه نمود، همین مسئله خواهد بود. تمرین بیشتر موجب می شود تا ذهن شما به این نوع سوالات بهتر آشنا شود. ضمن اینکه با نحوه حل آنان نیز به صورت کامل آشنا خواهید شد.

 

2. گول ظاهر سوال را نخور

یکی از تکنیک هایی که طراحان سوالات آموزن تیزهوشان به کار می برند، این است که پس از چند سوال سخت که همگی دارای نکته می باشند، یک سوال بسیار ساده را مطرح می نمایند و شما با توجه به روش حل تست های استعداد تحلیلی در سوالات قبلی، به این نتیجه ممکن است برسید که این سوال سخت است و شاید گول ظاهر آن را بخورید در صورتی که هیچ نکته ای ممکن است در آن وجود نداشته باشد و شما به راحتی با یک نگاه جزئی بتوانید آن را به درستی پاسخ دهید.

 

3. اگر سوال شما اعداد دارد به ترتیب اعداد دقت کنید

یکی از انواع نمونه سوالات آزمون تیزهوشان شامل همین است. به عنوان مثال، جدولی به شما می دهند که در آن چندین عدد قرار دارد و در برخی از خانه ها نیز، علامت سوال قرار داده شده است. شما با توجه به رابطه قرار داده شده در حانه های مختلف، باید نوع رابطه بین آن ها را به درستی تشخیص دهید و جای علامت سوال را عدد مناسب انتخاب نمایید. در این نوع سوالات می توانید ترتیب را از راست به چپ، از چپ به راست، به صورت مورب بررسی نمایید.

 

4. نحوه پیداکردن رابطه ریاضی را بلد باشید

 

4. نحوه پیداکردن رابطه ریاضی را بلد باشید

4. نحوه پیداکردن رابطه ریاضی را بلد باشید

 

یکی از ۱۰ تکنیک طلایی حل تست های هوش سمپاد در رابطه با این نوع سوالات این است که برای پی بردن به رابطه این نوع سوالات این است که حتما برای پی بردن به رابطه بین اعداد عملیات مختلف ریاضی را روی آن امتحان نمایید. به عنوان مثال چهار عمل ریاضی را برای پی بردن به رابطه امتحان کنید و بر اساس همین موارد، می توانید به پاسخ برسید.

 

5. همیشه روش حل تست های استعداد تحلیلی طولانی نیست

یکی از اشتباهاتی که برخی از داوطلبان دارند این است که تصور می نمایند که حل همه سوالات پیچیده است و نیاز به زمان زیادی دارد و همین مسئله موجب می شود تا هم زمان زیادی را از دست بدهند و هم اینکه به پاسخ درست نرسند. همانطور که می دانید زمان در نظر گرفته شده برای حل سوالات هر یک از دروس، طولانی و یا زیاد نخواهد بود. بنابراین وقتی از این آزمون به آزمون هوش یاد می شود، منظور در واقع همین است و شما باید آنقدر هوش و ذکاوت به خرج دهید تا طراح سوال نتواند به شما به اصلاح “یه دستی بزنه”.

 

6. سوالات تست هوش ریون را مطالعه نمایید

یکی از آزمون های هوش روانشناسی که در گذشته از آن استفاده می گردید، آزمون هوش ریون می باشد. گرچه این آزمون در سال های اخیر توسط روانشناسان به عنوان یک نوع تست هوش منسوخ شده است. اما در سال های اخیر مشاهده می نماییم که برخی از سوالات این تست را در آزمون مدارس تیزهوشان مطرح نموده اند. اگر بتوانید این تست را تهیه نمایید و تمرین مناسبی برای آن داشته باشید، قطعا خواهید توانست به روش حل تست های استعداد تحلیلی برای این دسته از سوالات به خوبی نائل شوید.

 

 

7. در روش حل تست های استعداد تحلیلی حتی سوالات درست پاسخ داده شده را تحلیل نمایید

همانطور که ذکر گردید، گاهی ممکن است شما بتوانید به جواب برسید، اما نحوه حل سوال شما بسیار طولانی باشد و همین مسئله در جلسه آزمون، زمان زیادی از شما را به هدر بدهد. همچنین یکی از مسائل دیگری که می توان بدان اشاره نمود این است که شما ممکن است روش درستی را برای حل مسئله مورد نظر انتخاب ننموده باشید و به همین دلیل کمی دشواری و اشتباهات رایج در این مورد بتواند موجب حل اشتباه شما برای سوالات دیگر شود.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با روش حل تست های استعداد تحلیلی به شما داوطلبان عزیز ارائه نماییم. برای دریافت راهنمایی های کامل در رابطه با ۱۰ تکنیک طلایی حل تست های هوش سمپاد می توانید با مشاوران آزمون سمپاد ما همه روزه، از 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط

کارنامه آنلاین مدارس

روش حل تست های استعداد تحلیلی

 

 

4.1/5 - (16 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چگونه می توانیم از روش حل تست های استعداد تحلیلی به درستی دست یابیم؟

ما در این مقاله تکنیک هایی را در رابطه با حل سوالات تحلیلی آزمون سمپاد ارائه نموده ایم. اما بهترین روشی که می توانیم به شما ارائه نماییم، دریافت راهنمایی و کمک از مشاوران آزمون تیزهوشان خواهد بود.

 

۱۰ تکنیک طلایی حل تست های هوش سمپاد چیست؟

1. بانک سوالات را تهیه کنید ،

2. گول ظاهر سوال را نخور

3. اگر سوال شما اعداد دارد به ترتیب اعداد دقت کنید

4. نحوه پیداکردن رابطه ریاضی را بلد باشید

5. همیشه روش حل تست های استعداد تحلیلی طولانی نیست

6. سوالات تست هوش ریون را مطالعه نمایید

7. در روش حل تست های استعداد تحلیلی حتی سوالات درست پاسخ داده شده را تحلیل نمایید

 

آیا با کمک روش حل تست های استعداد تحلیلی می توان درصد بالایی داشت؟

ما تلاش نموده ایم تا تمامی مواردی که شما را با ذهن طراحان سوال آشنا نماییم. اما آنچه مهم تر از دانستن این نکات است، عمل نمودن به این موارد است.

 

 

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور