ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

رشته های دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ + لیست رشته محل های دکتری

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
رشته های دکتری دانشگاه آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

لیست رشته های دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲  اعلام شده است. افراد متقاضی شرکت کننده در آزمون دکتری در صورت مایل بودن می توانند از میان رشته های اعلام شده در دانشگاه آزاد بعد از اینکه لیست رشته ها دکتری مشخص شد اقدام به انتخاب رشته برای مقطع دکتری کنند. نکته قابل اهمیت در این میان برای داوطلبان این است که باید اطلاعات کافی و لازم در خصوص زمان و نحوه و شرایط انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد را داشته باشند. از انجایی که داشتن اطلاعاتی همچون لیست رشته های دکتری دانشگاه آزاد نحوه و زمان شرایط انتخاب رشته های دانشگاه آزاد در مقطع دکتری برای هر فرد متقاضی بسیار مهم و اساسی می باشد، در این راستا متقاضیان باید برای انجام این اعمال از مشاورین خبره و متخصص کمک بگیرند تا کارساز و موثر باشد. شما می توانید برای آسان تر کردن دریافت اطلاعات در خصوص نحوه و زمان و لیست رشته های دکتری دانشگاه آزاد با تیم مشاوره مجرب و حرفه ای ما در ارتباط باشید و تماس حاصل فرمایید.

داوطلبان آزمون دکترای دانشگاه آزاد که در کارنامه اولیه خود کد دسترسی به انتخاب رشته دکترای دانشگاه آزاد را کسب کرده اند، این افراد مجاز به انتخاب رشته در دکترای دانشگاه آزاد می باشند. که باید اولویت های رشته خود را در سایت (آزمون . او ار جی ) ثبت کنند.

آزمون دکترای دانشگاه آزاد و دولتی به صورت یکپارچه و توسط سازمان سنجش برگزار می شود. ولی در زمان اینکه داوطلبان کارنامه اولیه خود را دریافت کردند. مسیر داوطلبان دانشگاه آزاد از دانشگاه دولتی جدا می شود، و داوطلبان باید روند فرایند انتخاب رشته و و مصاحبه و اعلام نتایج را از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد پیگیری کنند. داوطلبان بعد از دریافت کارنامه اولیه خود و در صورت مجاز بودن و داشتن کد دسترسی به انتخاب رشته که در انتهای کارنامه اولیه سال ۱۴۰۲ درج شده است، نسبت به علایق و موارد دیگر اقدام به انتخاب رشته و اولویت بندی کنند.  

 

 

جهت اطلاع از لیست کامل رشته های دوره دکتری ارائه شده در دانشگاه های آزاد و همین طور اطلاع از زمان انتخاب رشته دکتری آزاد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

برای ثبت نام آزمون دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید.

 

رشته محل های دکتری دانشگاه آزاد

 

 

زمان انتخاب رشته های دکتری دانشگاه آزاد

یکی از موارد بسیار مهم و اساسی که داوطلبان متقاضیان باید در هنگام انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد دقت داشته باشند زمان تعیین شده برای انتخاب رشته می باشد. که مرکز سنجش و پذیرش وظیفه تعیین زمان انتخاب رشته را دارد. که باید فاصله کمی با اعلام نتایج اولیه دکترای انتخاب رشته برگزار شود.  زمان انتخاب رشته در سال جاری سوم الی هفتم شهریور ماه تعیین شده بود که داوطلبان در آن بازه زمانی و تاریخ تعیین شده باید اقدام به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد میکردند. امسال استثنا یک روز به این بازه زمانی تعیین شده برای انتخاب رشته اضافه شده است. در رابطه با زمان انتخاب رشته برای سال آینده فعلا نمی توان قطعی نظر داد. باید در انتظار نظر مسئولین در رابطه با زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد بمانیم. در زمان انتخاب رشته داوطلبان باید دفترچه انتخاب رشته های دکترای دانشگاه آزاد را دریافت نموده و مطالعه دقیق داشته باشند تا اطلاعات کافی و جامع درباره شرایط و ضوابط شرکت در انتخاب رشته را به دست بیاورند.

 

 

برای اطلاع از زمان، نحوه و شرایط انتخاب رشته مقطع دکتری دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

شرایط لازم برای انتخاب رشته های دکتری دانشگاه آزاد

برای انتخاب رشته های دکتری دانشگاه آزاد و همچنین زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته برای ورود به این دوره شرایطی در نظر گرفته شده است. قبل از هر کاری متقاضی باید از شرایط تعیین شده مطلع شده و در خصوصشان دقت و عمل کند. اطلاعات در خصوص شرایط انتخاب رشته و داوطلبان باید تمامی شرایط مطرح شده را دارا باشند. تا بتوانند در انتخاب رشته دکترای دانشگاه آزاد شرکت کنند.   

در صورتی که افراد از شرایط تعیین شده برای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد اطلاع ندارید این مقاله شما را در دریافت اطلاعات لازمه یاری می کند. در دفترچه انتخاب رشته دکترای دانشگاه آزاد علاوه بر شرایط و ضوابط شرکت در انتخاب رشته دکترای، هزینه مصاحبه دکترای و اطلاعات کامل در مورد کد رشته محل نیز ارائه می شود. برای همین به داوطلبان توصیه میشود که قبل از اقدام به انتخاب رشته دفترچه منتشر شده را به خوبی مطالعه کنند.

۱. داوطلب باید نمره لازمه را کسب کند در واقع باید مجاز به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد شده باشد.

۲. هر فرد حداکثر می تواند کد هشتاد رشته محل را در برگه اینترنتی انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد وارد کند.

۳. انتخاب رشته دانشگاه آزاد در مقطع دکترای فقط برای افرادی ممکن می باشد که نسبت به پرداخت هزینه از طریق اینترنت اقدام کرده باشند.

۴. دقت بالا در زمان انتخاب رشته های دکترای دانشگاه آزاد به دلیل ظرفیت بالای در پذیرش دانشگاه های آزاد می باشد.

 

برای اطلاع از جدیدترین مبلغ شهریه دکتری دانشگاه آزادبر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

انتخاب رشته های دکتری آزاد

نحوه انتخاب رشته های دکترای دانشگاه آزاد 

داوطلبان متقاضی به انتخاب رشته فقط می توانند ۸۰ کد رشته محل را انتخاب کنند. ولی محدودیتی نسبت به مصاحبه برای متقاضیان در نظر گرفته نشده است. بهتر است انتخاب رشته و اولویت بندی رشته ها بر اساس علاقه و توانایی افراد باشد. علاوه بر علاقه داوطلبان باید به موارد دیگر نیز همچون، مسافت دانشگاه تا محل سکونت، شهریه دانشگاه آزاد و اعتبار دانشگاه آزاد  و… دقت کنند. کلیه داوطلبان و متقاضیان انتخاب رشته های دکترای دانشگاه آزاد باید از طریق اینترنت اقدام کنند. برای انتخاب رشته دکترای دانشگاه آزاد کافیست متقاضی به نشانی اینترنتی ( آزمون. او ار جی ) مراجعه کند و مراحل لازم برای انتخاب رشته دکترای دانشگاه آزاد را انجام دهد.

در صورتی که هر یک از متقاضیان و یا افراد در خصوص نحوه انجام مراحل انتخاب رشته اطلاعات لازم را ندارند می توانند این مقاله را به طور کامل مطالعه کنند تا راهنمایی های لازم را به صورت کامل و دقیق دریافت کنند.

۱. در قدم اول باید برای انتخاب رشته دکترای دانشگاه آزاد وارد سایت (آزمون . او ار اجی )و یا سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد را در گوگل سرچ کرده و وارد این قسمت شوید. باید در کادر اول کد دسترسی به انتخاب رشته دکترای دانشگاه آزاد مندرج در انتهای کارنامه اولیه دکترای می باشد و در کادر دوم کد ملی را وارد کنید تا وارد صفحه بعدی شوید.

۲. قدم دوم در این فرایند، باید بر روی گزینه ای تحت عنوان انتخاب رشته دکترای دانشگاه آزاد کلیک کنید.

۳. با کلیک بر روی گزینه انتخاب رشته دکترای دانشگاه آزاد صفحه ای جدید برای شما نشان داده می شود، باید در آن صفحه نسبت به درج سه مورد مهم دقت کنید که آن سه مورد شامل، شناسه انتخاب رشته دکترای دانشگاه آزاد، رمز ثبت نام ، شناسه در فیلد های مورد مشاهده در صفحه باید اقدام کنید.

۴. قدم بعدی این است که، بعد از درج اطلاعات که در بالا اشاره شد صفحه ای دیگری برای شما نمایش داده می شود. که در آن کد رشته امتحانی و همچنین مشخصات فردی شما به طور کامل و دقیق نشان داده می شود.

۵. در این صفحه باز شده که حاوی اطلاعات دقیق شما می باشد می توانید کد رشته های دکترای دانشگاه آزاد و رشته های مورد نظرتان را در این قسمت و فرم تعیین شده برای وارد کردن رشته ها وارد کنید. توجه و دقت بالایی در هنگام وارد کردن کد رشته های دکترای خود داشته باشید تا به اشتباه وارد نکنید.

نکته مهم و قابل ذکر در انتخاب رشته دکترای دانشگاه آزاد این است که رشته ها را به ترتیب اولویت و بر اساس چینش دقیق و اصولی کد رشته محل ها در فرم مربوطه موجود در اینترنت وارد کنید. داوطلبان زمانی می توانند انتخاب رشته کنند که هزینه مربوطه را پرداخت کرده باشند.

در آخر بعد از تکمیل فرم انتخاب رشته یک کد رهگیری به داوطلب ارائه می گردد، که داوطلب باید این کد را تا اعلام نتایج نهایی نگه داری کند. لازم به ذکر است که امکان ویرایش انتخاب رشته بعد از ثبت نهایی امکان پذیر می باشد.

 

 

برای اطلاع از نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتریبر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

لیست رشته های دکترای دانشگاه آزاد اسلامی
اقتصاد شهری و منطقه ای اقتصاد سلامت
زبان و ادبیات فارسی زبان و ادبیات عربی
توسعه اقتصادی اقتصاد سنجی
اقتصاد بخش عمومی روانشناسی سلامت
اقتصاد ایران روان شناسی بالینی
حقوق خصوصی علوم سیاسی مسائل ایران
حقوق بین الملل عمومی حقوق جزا و جرم شناسی
روابط بین الملل علم اطلاعات و دانش شناسی
بازیابی اطلاعات و دانش علوم سیاسی-اندیشه های سیاسی
مدیریت صنعتی-مدیریت سیستم ها مدیریت صنعتی-تولید و عملیات
کارآفرینی-مدیریت رسانه حسابداری
علوم زمین-رسوب شناسی باستان شناسی-دوران اسلامی
باستان شناسی-دوران تاریخی شیمی
جغرافیا سنجش از دور
اقتصاد نفت وگاز جغرافیا روستایی
علوم اقتصاد ایران علوم اقتصاد بین الملل
مدیریت ورزش علوم اقتصادپولی
تاریخ قبل از اسلام تاریخ بعد از اسلام

 

نکات مهم در انتخاب رشته دکترای دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

  • داوطلبان باید دفترچه انتخاب رشته دکترای و همچنین اصلاحیات آن را به طور کامل مطالعه کنند.
  • متقاضیان باید به ظرفیت تعیین شده برای رشته های دکترای دقت کنند.
  • باید از محدوده شهریه دانشگاه آزاد برای مقطع دکترای سال گذشته اطلاع داشته باشید، تا شهریه امسال را به صورت تخمینی بر آورد کنید.
  • قبل از اینکه شروع به انتخاب رشته کنید باید کارت اعتباری را از سایت خریداری کنید.
  • برای تکمیل انتخاب رشته خود به تراز و رتبه خود اکتفا نکنید.
  • سعی داشته باشید دانشگاه های تحصیلی قبلی خود را در لیست انتخاب رشته دکترای خود قرار دهید.
  • داوطلبان باید به شرایط و ضوابط دانشگاه های انتخابی سال ۱۴۰۲ دقت داشته باشند.
  • توصیه می شود ابتدا کد رشته های محل خود را در کاغذی نوشته و بعد از اطمینان در سایت دانشگاه آزاد ثبت نمایید.

 

لیست رشته های دکترای دانشگاه آزاد

لیست رشته های دکترای دانشگاه آزاد هرساله همزمان با انتشار دفترچه انتخاب رشته در سایت مورد نظر منتشر می شود، و افراد متقاضی و داوطلبان می توانند از لیست رشته های دکترای دانشگاه آزاد استفاده کنند.

در صورت نداشتن اطلاعات در خصوص لیست رشته های دکترای دانشگاه آزاد می توانید ادامه مقاله را مطالعه کرده و تا شناخت خوبی از لیست رشته های دکترای دانشگاه آزاد با توجه به آخرین دفترچه انتشار داده شده کسب کنید.

 

 

برای اطلاع از گرایش های دکتری روانشناسی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

بهترین رشته های ارائه شده در مقطع دکترای دانشگاه آزاد 

سوالی که به طور متداول شما داوطلبان و متقاضیان به صورت تکرار مطرح می کنید این است که بهترین رشته های ارائه شده برای دکترای دانشگاه آزاد کدامند؟

در ارتباط با بهترین رشته های دکترای دانشگاه آزاد باید بگوییم که بهترین رشته ها بستگی به علاقه هر فرد و همچنین توانایی آن دارد. که داوطلب علاقه و توانایی دارد در کدام یک از رشته های دکترای دانشگاه آزتد ادامه تحصیل کنند. البته قابل ذکر است که در هنگام انتخاب رشته باید به بازار کار رشته ها نیز دقت کنید. برای انتخاب رشته ها در مقطع دکترای دانشگاه آزاد به مورد آخر ذکر شده دقت بسیار زیادی داشته باشید.

 

 

برای دریافت بهترین و حرفه ای مشاوره انتخاب رشته دکتری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

ظرفیت رشته های ارائه شده در دوره دکترای دانشگاه آزاد

یکی دیگر از موارد بسیار مهم و اساسی در خصوص انتخاب رشته های دکترای دانشگاه آزاد که متقاضیان باید بسیار دقت کنند ظرفیت پذیرش در رشته ها می باشد. بنابراین بدون اطلاع از ظرفیت رشته های دکترای دانشگاه آزاد نمی توان اقدام به انتخاب رشته کرد. در این رابطه می توان گفت که به دلیل اینکه ظرفیت رشته های دکترای دانشگاه آزاد پایین می باشند.  باید دقت بسیار زیادی داشته باشید. با این مواردی که الان ذکر شد داوطلبان در صورتی که مطالعه بالا و اطلاعات زیاد و کامل در خصوص موارد مطرح شده در آزمون نداشته باشند نمی توانند در این آزمون قبول شوند. در صورتی که مطالعه بالا نداشته باشید باید قید ادامه تحصیل و دکترا را بزنید.

داوطلبان باید دقت داشته باشند که با داشتن برنامه ریزی جامع و کامل و کمک گرفتن از مشاوران خبره تحصیلی و استفاده از بهترین روش های تحصیلی و شرکت در کلاس های مربوطه و مطالعه و یادگیری دقیق  می توانند در آزمون دکترای دانشگاه آزاد قبول شوند و در خصوص انتخاب رشته های دکترای دانشگاه آزاد اقدام کنند.

 

دانشگاه های پذیرنده رشته های دکترای دانشگاه آزاد

کسب اطلاعات در خصوص دانشگاه های آزاد پذیرنده مقطع دکترای برای تمامی متقاضیان و داوطلبان ثبت نام کرده و در هنگام انتخاب رشته الزامی و مهم می باشد. شما می توانید لیست دانشگاه های آزاد پذیرنده مقطع دکترای را در ایران تحصیل مشاهده کنید.

 

 

برای اطلاع از زمان دقیق برگزاری مصاحبه دکتری  وارد لینک مربوطه شوید

 

 

لیست دانشگاه های پذیرنده رشته های دکترای دانشگاه آزاد
دانشگاه آزاد واحد نجف آباد دانشگاه آزاد واحد کرج
دانشگاه آزاد واحد قزوین دانشگاه آزاد واحد یزد
دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد واحد قائم شهر
دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی دانشگاه آزاد واحد سنندج
دانشگاه آزاد واحد اسلامشهر دانشگاه آزاد واحد زنجان
دانشگاه آزاد واحد ایلام دانشگاه آزاد واحد زاهدان
دانشگاه آزاد واحد کاشان دانشگاه آزاد واحد خمین
دانشگاه آزاد واحد قزوین دانشگاه آزاد واحد بندرعباس
دانشگاه آزاد شاهرود دانشگاه آزاد واحد اهر
دانشگاه آزاد واحد ساری دانشگاه آزاد واحد محلات
دانشگاه آزاد واحد سیرجان دانشگاه آزاد واحد شیراز
دانشگاه آزاد واحد ورامین دانشگاه آزاد واحد مشهد
دانشگاه آزاد واحد شهرکرد دانشگاه آزاد واحد شهرضا
دانشگاه آزاد واحد دامغان دانشگاه آزاد واحد علوم دارویی
دانشگاه آزاد واحد قم دانشگاه آزاد واحد اهواز

 

لیست رشته های دکتری دانشگاه آزاد بین المللی کیش

در این قسمت همراه ما باشید تا لیست رشته های دانشگاه آزاد بین المللی کیش را معرفی کنیم.

 

 

عنوان رشته

عنوان رشته عنوان رشته
 

علوم اقتصادي – اقتصاد اسلامي

مديريت فناوري اطلاعات – کسب و کار هوشمند علوم اقتصادي – اقتصاد سنجي
مهندسي برق – مخابرات  

جامعه شناسي – جامعه شناسي اقتصادي و توسعه

 

علوم اقتصادي – توسعه اقتصادي
مهندسي پزشکي – بيوالکتريک  

مالي – مهندسي مالي

 

جامعه شناسي – جامعه شناسي فرهنگي
 

مهندسي صنايع – بهينه سازي سيستم ها

علوم و مهندسي صنايع غذايي – صنايع غذايي روان شناسي
مهندسي برق – الکترونيک علوم و مهندسي صنايع غذايي – فناوري مواد غذايي روان شناسي باليني
علوم و مهندسي محيط زيست روان شناسي تربيتي مهندسي برق – قدرت
روان شناسي سلامت مهندسي برق – کنترل مالي – مالي بين المللي
مهندسي پزشکي – بيومکانيک جامعه شناسي – جامعه شناسي گروه هاي اجتماعي  

مهندسي پزشکي – بيومتريال

 

مديريت بازرگاني – مديريت بازاريابي

 

حسابداري حقوق بين الملل عمومي
مهندسي مکانيک – طراحي کاربردي جمعيت شناسي مهندسي هسته اي – پرتو پزشکي
مديريت دولتي تصميم گيري و خط مشي گذاري عمومي حقوق خصوصي مهندسي مکانيک – تبديل انرژي
مهندسي مکانيک – ديناميک، کنترل و ارتعاشات مديريت دولتي – رفتارسازماني حقوق عمومي

 

 

برای آشنایی  با لیست بهترین رشته های مقطع دکتری ارائه شده در دانشگاه آزاد اسلامی و اطلاع از بهترین شیوه انتخاب رشته در این دوره از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

ثبت نام آزمون دکتری

مشاوره انتخاب رشته دکتری

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چه زمانی می توان برای انتخاب رشته های دکتری دانشگاه آزاد اقدام کرد؟

در سال جاری زمان انتخاب رشته های دکتری دانشگاه آزاد از تاریخ سوم تا دهم شهریور ماه بود.

برای انتخاب رشته های دکتری دانشگاه آزاد باید چه سامانه ای مراجعه کرد؟

برای انتخاب رشته های دکتری دانشگاه آزاد باید به سامانه azmoon.org مراجعه بفرمایید.

شرایط انتخاب رشته های دکتری دانشگاه آزاد چیست؟

برای اطلاع از شرایط انتخاب رشته های دکتری دانشگاه آزاد با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

رشته های دکتری دانشگاه آزاد در چه گروه هایی ارائه می شوند؟

رشته های دکتری دانشگاه آزاد در مقاطع مختلف علوم پایه، فنی مهندسی، علوم انسانی و غیره ارائه می شوند.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)