تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
رشته های بدون کنکور پیام نور

رشته های جدید پیام نور بدون کنکور 1401

رشته های بدون کنکور پیام نور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دانشگاه پیام نور نیز همانند دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی رشته های خود را ارائه می دهد. داوطلبانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند باید از رشته های بدون کنکور پیام نور اطلاع داشته و رشته مورد نظر خود را جهت ادامه تحصیل انتخاب کنند. البته دقت داشته باشید که کسب اطلاعاتی در رابطه با ظرفیت رشته های جدید پیام نور بدون کنکور برای تمامی داوطلبان و متقاضیان ثبت نام در این دانشگاه جامع نیمه دولتی الزامی به نظر می رسد.

مورد دیگر اینکه با توجه به در نظر گرفتن شرایطی برای ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور اطلاع از این شرایط مهم نیز الزامی به نظر می رسد. 

 

اطلاعیه

ثبت نام در رشته های بدون آزمون پیام نور به صورت اینترنتی و در سایت سازمان سنجش صورت می گیرد.

 

ثبت نام رشته های جدید پیام نور بدون کنکور

زمان ثبت نام رشته های جدید پیام نور بدون کنکور

دانشگاه پیام نور هر ساله طی دو نوبت یعنی مهر و همین طور بهمن ماه برای ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور اقدام می کند. در حقیقت، هر یک از داوطلبان می توانند در هر کدام از دوره های یاد شده برای ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور اقدامات لازم را برای ثبت نام انجام دهند. در رابطه با زمان ثبت نام در رشته های جدید بدون آزمون دانشگاه پیام نور باید خدمت شما عرض کنیم که بر طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور قرار بر این بود که ثبت نام از اسفند ماه آغاز شود و تا شهریور ماه نیز ادامه داشته باشد. اما متأسفانه با توجه به ورود ویروس کرونا به ایران ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور در زمان اعلام شده انجام نشد و شاهد به تعویق افتادن این زمان بودیم.

باید عرض کنیم که با توجه به تصمیم جدید سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور در همان مرداد ماه و به طور همزمان با انتخاب رشته با آزمون دانشگاه ها انجام می گیرد. در رابطه با زمان دقیق ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور در مرداد ماه با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند. زمان ثبت نام در رشته های جدید بدون آزمون در دانشگاه پیام نور در دوره دوم یا همان بهمن ماه در سال جاری هنوز مشخص نیست و باید تا زمان اعلام انتشار اعلامیه سازمان سنجش در این رابطه صبر کنید.

 

 

 

زمان ثبت نام رشته های جدید پیام نور بدون کنکور

 

 

نحوه انتخاب رشته های جدید پیام نور بدون کنکور 

در مورد شیوه ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که این ثبت نام به صورت آنلاین و با مراجعه به سامانه اعلام شده انجام می شود. در حقیقت، برای انجام ثبت نام در این رشته های معرفی شده در دفترچه ثبت نام هر فرد داوطلب باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه کند و تمامی مراحل ثبت نام را در این سامانه انجام دهد. قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام، دانلود دفترچه بدون کنکور سراسری برای اطلاع دقیق از اسامی رشته های جدید دانشگاه پیام نور کاملاً الزامی و مهم است.

آیا اطلاع دقیقی از مراحل و فرآیندهای لازم برای ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور دارید؟ آیا می دانید چه مراحلی را باید برای انجام ثبت نام در سایت سازمان سنجش آموزش کشور طی کنید؟ اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با مراحل ثبت نام در رشته های جدید معرفی شده در دانشگاه پیام نور هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم را در این رابطه در اختیارتان قرار دهند.

 

ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور

 

جدول رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور

در همه رشته های تجربی، ریاضی، هنر، انسانی و زبان دانشگاه پیام نور به صورت بدون کنکور پذیرش می نماید. نکته مهمی که وجود دارد این است که همه رشته های پرطرفدار به صورت بدون کنکور نبوده و پذیرش در یک سری از رشته ها از طریق آزمون انجام می گیرد. در جدول زیر رشته های پر طرفدار همه گروه ها را برای شما ذکر کرده ایم.

 

رشته های پر طرفدار دانشگاه پیام نور
رشته های پرطرفدار گروه ریاضی
مهندسی پزشکی مهندسی کامپیوتر مهندسی برق
مهندسی عمران مهندسی مکانیک مهندسی صنایع
رشته های پرطرفدار گروه علوم تجربی
علوم و مهندسی صنایع غذایی میکروبیولوژی زیست شناسی گیاهی
شیمی کاربردی زیست شناسی سلولی و مولکولی شیمی محض
رشته های پرطرفدار گروه علوم انسانی
حقوق علوم تربیتی علوم ورزشی
روانشناسی مدیریت مشاوره
رشته های پرطرفدار گروه های هنر و زبان
عکاسی طراحی پارچه نقاشی
مترجمی زبان انگلیسی ارتباط تصویری زبان و ادبیات انگلیسی

 

 

برای آشنایی بیشتر با رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

مزیت ادامه تحصیل در رشته های دانشگاه پیام نور 

شاید شما هم جزء کسانی باشید که مدام به ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور و انتخاب رشته در این دانشگاه نیمه دولتی فکر می کنید و حتی تصمیم جدی خود را برای ثبت نام در این دانشگاه در مرداد ماه و همزمان با انتخاب رشته دوره با آزمون گرفته اید. پس لازم است نکاتی چند را در رابطه با مزیت هایی که تحصیل در دانشگاه پیام نور می تواند برای شما داشته باشد خدمتتان عرض می کنیم. اول این که، اگر شما دوست عزیز در محلی مشغول به کار هستید و یا به هزار و یک دلیل دیگر فرصت حضور در کلاس های درس را ندارید دانشگاه پیام نور این فرصت را در اختیار شما قرار داده که بدون داشتن نگرانی از حضور در کلاس ادامه تحصیل دهید. مورد بعدی این که، دروس دانشگاه پیام نور بسیار جامع و کامل هستند و با مطالعه آن ها می توانید به سطح بسیار خوبی از یادگیری برسید. نکته دیگر در رابطه با سیستم نمره دهی در این دانشگاه نیمه دولتی است. در سال های قبل شاهد اعمال نمره منفی در امتحانات پیام نور بودیم.

 

رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور

 

 

 

بنده خودم یکی از قربانیان این سیستم نمره دهی بودم. خدا نصیب هیچ کس نکند اما روزگاری به ازای هر سه سوال غلط در امتحانات یک نمره منفی برای دانشجو اعمال می شد. اما در حال حاضر که باز هم افتخار دانشجو بودن در دانشگاه پیام نور را پیدا کرده ام دیگر خبری از نمره منفی نیست. یعنی شما می توانید در سر جلسه امتحان تمامی تست ها را با خیال راحت پاسخ بدهید و نگرانی از بابت دریافت نمره منفی نداشته باشید. با مزایای ذکر شده فکر می کنم بدتان هم نمی آید که برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور اقدام کنید و شانستان را برای قبولی امتحان نمایید. البته درست است که تحصیل در دانشگاه پیام نور معایبی هم دارد اما به نظر می آید که مزایای آن بر معایبش می چربد. این را کسی به شما می گوید که در حال گذراندن یک دوره دیگر از مقطع کارشناسی در رشته ای متفاوت در دانشگاه پیام نور است.

لازم به ذکر است قبل از ثبت نام در رشته های بدون کنکور پیام نور، حتما مایب و مزایای تحصیل در این دانشگاه را مورد بررسی قرار دهید و از برنامه درست و مناسب استفاده کنید. 

 

چگونگی ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور

 

شرایط ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور 

توجه داشته باشید که ثبت نام در کد رشته های جدید پیام نور بدون کنکور تحت شرایطی برای هر فرد داوطلب انجام می شود. در واقع، شرایط ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور در دو گروه شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم بندی می شوند. اگر به دنبال اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در رشته های جدید بدون آزمون پیام نور هستید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

 

شرایط عمومی ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در جمهوری اسلامی
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • عدم عناد با جمهوری اسلامی
 • نداشتن سابقه عضویت در سازمان و تشکیلات فراماسونری و غیرقانونی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • توانایی پرداخت شهریه دانشگاه در هر ترم تحصیلی
 • پذیرش تمامی ضوابط و مقررات دانشگاه

 

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • هر داوطلب فقط می تواند یک کد رشته امتحانی مطابق جدول شماره را حداکثر در 20 واحد دانشگاهی انتخاب کند.
 • مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.
 • داوطلبانی که رشته کارشناسی آنها با رشته کارشناسی ارشد مشابه نباشد، موظف به گذراندن حداکثر 12 واحد جبرانی از مقطع کارشناسی همان رشته را می باشند.
 • نمره نهایی برای قبولی آزمون ارشد فراگیر به صورت 80 نمره حاصل از آزمون و تاثیر 20 درصدی معدل مدرک کارشناسی خواهد بود.
 • میانگین معدل مدرک کارشناسی برای داوطلبانی که دانش آموخته دوره کارشناسی ناپیوسته می باشند حاصل میـانگین معـدل دو مقطـع کـاردانی و کارشناسی ناپیوسته است.

 

 

شرایط ثبت نام در رشته های پیام نور بدون کنکور 

 

 

شهریه تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور چقدر است؟

شهریه پرداختی در هر ترم تحصیلی دانشگاه همواره از موضوعات مهم و داغ بین داوطلبان و متقاضیان ورود به انواع دانشگاه ها از جمله دانشگاه پیام نور است. در ابتدا باید عرض کنیم که دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه پیام نور از زمان پذیرش تا فارغ التحصیلی و اتمام تحصیلات مبلغ مشخصی را پرداخت نمی کنند. واضح تر بگوییم شهریه دانشگاه پیام نور حال چه شهریه ثابت و چه شهریه متغیر هر ساله و با گذشت دو نیم سال تحصیلی مهر و بهمن تغییر می کند. یعنی دانشجویان دانشگاه پیام نور هر ساله با افزایش ده الی پانزده درصدی مبلغ شهریه روبرو هستند. شهریه پرداختی در هر ترم تحصیلی دانشگاه پیام نور از مبلغ شهریه هر کدام از ترم های دانشگاه آزاد بسیار کم تر است.

اینجا است که بسیاری از داوطلبان به جهت شهریه بالا و در واقع نجومی دانشگاه آزاد به ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه پیام نور روی می آورند. شاید علی رغم کم تر بودن شهریه پیام نور در مقایسه با دانشگاه آزاد اسلامی باز هم تعدادی از شما دوستان در پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور مشکل داشته باشید و استطاعت مالی برای دادن شهریه را نداشته باشید. اینجا است که باید خبر خوشی را به شما بدهیم و آن هم این که در صورت داشتن شرایط لازم می توانید برای دریافت وام دانشجویی شهریه از دانشگاه پیام نور محل تحصیل خود اقدام کنید. حتماً قبل از دریافت وام و مراحلی که باید برای اخذ آن طی کنید اطلاعات دقیقی را بدست آورید. علاوه بر این، مدارکی را هم برای دریافت وام شهریه باید تهیه کنید و آن ها را در زمان ارائه درخواست برای وام خدمت مسئول مربوطه ارائه دهید.

باید عرض کنیم که بر طبق تصمیم مسئولین امر مبلغ وام دانشجویی شهریه از سال گذشته تاکنون برای تمامی دانشجویان مشغول به تحصیل در دوره ارشد، کارشناسی و دکتری پیام نور افزایش پیدا کرد. این موضوع واقعاً می تواند خبری بسیار خوشحال کننده و مسرت بخش برای شما دوستان عزیز باشد. خبر خوشحال کننده دیگر این که شما در طول دوران تحصیل مجبور به بازپرداخت وام شهریه دریافتی نیستید و بازپرداخت وام شما بعد از فارغ التحصیلی تان آغاز می شود. اگر به دنبال کسب اطلاعاتی موثق و دقیق در رابطه با وام دانشجویی دانشگاه پیام نور برای پرداخت شهریه هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل صحبتی داشته باشید و از تمام جزئیات دریافت این وام مهم اطلاعاتی را بدست آورید.

 

 

جهت کسب اطلاع در رابطه با شهریه دانشگاه پیام نور، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

 

 

آیا برای تحصیل در رشته های بدون آزمون پیام نور باید مبلغ بیشتری شهریه پرداخت کنم؟

شاید این سؤال مهم برای شما دوست عزیز نیز مطرح شده باشد که آیا تفاوتی بین شهریه رشته های با کنکور و رشته های بدون کنکور پیام نور وجود دارد؟ آیا مبلغ شهریه پرداختی برای دوره رشته های بدون کنکور پیام نور بیشتر است؟ در پاسخ به این سؤال مهم باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که هیچ تفاوتی بین مبلغ شهریه پرداختی برای دوره بدون کنکور دانشگاه پیام نور وجود ندارد و شما مجبور به پرداخت مبلغ بیشتری به عنوان شهریه نیستید. پس بهتر است نگرانی در این رابطه نداشته باشید و با خیال راحت برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور اقدام کنید.

 

 

تحصیل در رشته های بدون آزمون پیام نور

 

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور پیام نور 

 • اسکن صفحه اول و صفحه دوم شناسنامه
 • اسکن کارت ملی
 • اسکن عکس 4*3
 • اسکن مدرک پایان خدمت یا معافیت از خدمت برای داوطلبان آقا
 • اسکن مدرک کاردانی برای داوطلبان مقطع کارشناسی ناپیوسته
 • اسکن مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته
 • اسکن تاییدیه استفاده از سهمیه ایثارگری

 

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

تمامی داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه پیام نور، می توانند برای اطلاع از تمامی رشته ها دفترچه ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه را دانلود کرده و به خوبی مطالعه نمایند. دفترچه های ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه پیام نور در نیمسال تحصیلی مهر و بهمن، به شرح زیر می باشند: 

دفترچه ثبت نام  دانلود دفترچه
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه 1400 دانلود 
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400 دانلود 
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه 1401 دانلود 
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1401 این دفترچه هنوز منتشر نشده است

 

لازم به ذکر است تا بدانید که دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1401 هنوز از سمت سازمان سنجش منتشر نشده است، به محض انتشار این مقاله به روز رسانی خواهد شد. 

 

اطلاعیه:

داوطلبانی که قصد شرکت در دوره های بدون آزمون دانشگاه پیام نور را دارند، می توانند بدون تطابق نوع دیپلم با رشته انتخابی، ثبت نام خود را انجام دهند.

 

جدیدترین اخبار رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

پذیرش دانشجو بدون آزمون در دانشگاه پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان از پذیرش بدون آزمون دانشجو در دانشگاه پیام نور استان همدان خبر داد و گفت: در تمامی رشته‌هایی که در دانشگاه ارائه می‌شود پذیرش بدون آزمون برای ورودی مقطع کارشناسی داریم‌.

ویژگی‌ های دانشگاه پیام نور 

رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان به بیان اینکه تسهیل در تغییر رشته یکی از ویژگی‌های بارز دانشگاه پیام نور است افزود: این مرکز آموزشی پایین‌ترین نرخ شهریه را دریافت می‌کند و بدون محدودیت نفرات، وام در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

زمان ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان دکتری پیام نور اعلام شد

انتخاب واحد دانشجویان از ۲ لغایت ۶ شهریورماه سال جاری انجام می‌شود.

شرایط ثبت نام در کسب اطلاع از نحوه ثبت نام در اطلاع از رشته های جدید پیام نور بدون کنکور

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با رشته های بدون کنکور پیام نور آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که برای ثبت نام در هر یک از رشته های بدون کنکور در این دانشگاه، باید تمامی شرایط و مدارک ذکر شده در مقاله را دارا باشید. در غیر این صورت نخواهید توانست در این دانشگاه ثبت نام کنید. اگر سوالی در این زمینه دارید و یا سوالی دارید، می توانید با همکاران ما در ایران تحصیل، تماس گرفته و یا در زیر این مقاله برای ما کامنت بگذارید. همکاران ما در اسرع وقت به شما عزیزان پاسخ داده و شما را یاری خواهند کرد. 

 

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

5/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور چه زمانی انجام می گیرد؟ 

ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور در ماه مرداد و همزمان با انتخاب رشته با آزمون دانشگاه ها صورت می گیرد.

نحوه ثبت نام در لیست رشته های جدید پیام نور بدون کنکور چگونه است؟ 

ثبت نام در لیست رشته های جدید پیام نور بدون کنکور در سایت سازمان سنجش آموزش کشور و به صورت اینترنتی انجام می شود.

در سال 1401 چه رشته هایی به صورت بدون آزمون در دانشگاه پیام نور ارائه می شوند؟

امکان ارائه شدن رشته های زیادی به صورت بدون آزمون در این دانشگاه وجود دارد.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. بهار
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۴

  سلام وقت بخیر
  من دیپلم کامپیوتر رشته شبکه و نرم افزار رایانه دارم.
  در دانشگاه پیام نور رشته نرم افزار و فناوری اطلاعات وجود داره که من بتونم بدون کنکور ثبت نام کنم؟

  • hedayati
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام وقت بخیر
   طبق یک سری شرایط امکان ثبت نام در رشته های دانشگاه پیام نور برای شما وجود دارد.

 2. رضا
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۹

  با مهر و درود
  من دیپلم هنرستان هستم میتونم پیام نور مهندسی پزشکی ثبت نام کنم

  • mohammadi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰

   سلام وقت به خیر
   دیپلمه های نظام جدید 6-3-3 محدودیتی از جهت ثبت نام و انتخاب رشته ندارند.

 3. مهری
  ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۱

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم که آیا دانشگاه پیام نور رشته آموزش و پرورش ابتدایی بدون کنکور داره یا نه ؟

  • mohammadi
   ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت به خیر
   لیست رشته های ارائه شده را میتوانید از دفترچه راهنمای انتخاب رشته چک بفرمایید.

 4. یاوری
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۵

  سلام وقت بخیر.میخواستم بدانم که ایا دانشگاه پیام نور رشته زبان و ادبیات انگلیسی بدون کنکور را دارد یا خیر؟!

  • haghipor
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳

   سلام وقت بخیر
   این رشته در داشگاه های پیام نور بدون کنکور در مقاطع مختلف ارائه میشود.

 5. نصیرپور
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۵

  سلام من مدرک فوق دیپلم حسابداری دارم ایا میتونم رشته روانشناسی پیام نور ادامه بدم؟و آیا مدرکش معتبر؟

  • fathollahi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۱

   سلام روانشناسی جز رشته های کارشناسی پیوسته هست از نظر قانونی مشکلی برای انتخاب رشته برای پیام نور نداری

 6. آتنا
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۲

  سلام خواستم بدونم رشته امور اداری و مدیرت بازرگانی بدون کنکور هست ؟ومیشه تو دانشگاه پیام نور بدون آزمون رف !

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۲

   سلام وقت بخیر ببستگی به مقطع و دانشگاه و سهر مورد نظر دارد رای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 7. فاطمه بابایی
  ۲۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۰

  سلام روزتون بخیر و شادی میخواستم بدونم
  بدای ثبت نام در دانشگاه پیام نور مدرک پیشدانشگاهی هم حتما لازمه یا فقط مدرک دیپلم
  کفایت میکنه
  سال ۹۲ دیپلم گرفتم

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۲

   با سلام و وقت بخیر مدرک دیپلم کافیه

ایران تحصیل
تماس با مشاور