تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
رشته های بدون کنکور پیام نور

رشته های جدید پیام نور بدون کنکور 1400

رشته های بدون کنکور پیام نور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

اخیرا دانشگاه پیام نور نیز همانند دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی رشته های خود را ارائه می دهد. داوطلبانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند باید از رشته های بدون کنکور پیام نور اطلاع داشته و رشته مورد نظر خود را جهت ادامه ی تحصیل انتخاب کنند.

البته دقت داشته باشید که کسب اطلاعاتی در رابطه با ظرفیت رشته های جدید پیام نور بدون کنکور برای تمامی داوطلبان و متقاضیان ثبت نام در این دانشگاه جامع نیمه دولتی الزامی به نظر می رسد.

مورد دیگر اینکه با توجه به در نظر گرفتن شرایطی برای ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور اطلاع از این شرایط مهم نیز الزامی به نظر می رسد.

در این نوشته، سعی در معرفی و ارائه رشته های جدید پیام نور بدون کنکور را برای شما دوستان عزیز داریم. پس ما را همراهی کنید تا تمامی اطلاعات لازم را در رابطه با موارد مذکور کسب کنید. 

 

رشته های بدون کنکور پیام نور

 

جهت اطلاع از لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

رشته های بدون کنکور

 

چه زمانی می توان برای ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور اقدام کرد؟

 دانشگاه پیام نور هر ساله طی دو نوبت یعنی مهر و همین طور بهمن ماه برای ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور اقدام می کند.

در حقیقت، هر یک از داوطلبان می توانند در هر کدام از دوره های یاد شده برای ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور اقدامات لازم را برای ثبت نام انجام دهند.

در رابطه با زمان ثبت نام در رشته های جدید بدون آزمون دانشگاه پیام نور باید خدمت شما عرض کنیم که بر طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور قرار بر این بود که ثبت نام از اسفند ماه آغاز شود و تا شهریور ماه نیز ادامه داشته باشد.

اما متأسفانه با توجه به ورود ویروس کرونا به ایران ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور در زمان اعلام شده انجام نشد و شاهد به تعویق افتادن این زمان بودیم.

باید عرض کنیم که با توجه به تصمیم جدید سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور در همان مرداد ماه و به طور همزمان با انتخاب رشته با آزمون دانشگاه ها انجام می گیرد.

در رابطه با زمان دقیق ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور در مرداد ماه با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند.

زمان ثبت نام در رشته های جدید بدون آزمون در دانشگاه پیام نور در دوره دوم یا همان بهمن ماه در سال جاری هنوز مشخص نیست و باید تا زمان اعلام انتشار اعلامیه سازمان سنجش در این رابطه صبر کنید.

 

جهت اطلاع از رشته مامایی دانشگاه پیام نور کلیک کنید.

 

جدول رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور

در همه ی رشته های تجربی، ریاضی، هنر، انسانی و زبان دانشگاه پیام نور به صورت بدون کنکور پذیرش می نماید.

نکته ی مهمی که وجود دارد این است که همه ی رشته های پرطرفدار به صورت بدون کنکور نبوده و پذیرش در یک سری از رشته ها از طریق آزمون انجام می گیرد. 

در جدول زیر رشته های پر طرفدار همه ی گروه ها را برای شما ذکر کرده ایم.

رشته های پر طرفدار دانشگاه پیام نور
رشته های پرطرفدار گروه ریاضی
مهندسی پزشکی مهندسی کامپیوتر مهندسی برق
مهندسی عمران مهندسی مکانیک مهندسی صنایع
رشته های پرطرفدار گروه علوم تجربی
علوم و مهندسی صنایع غذایی میکروبیولوژی زیست شناسی گیاهی
شیمی کاربردی زیست شناسی سلولی و مولکولی شیمی محض
رشته های پرطرفدار گروه علوم انسانی
حقوق علوم تربیتی علوم ورزشی
روانشناسی مدیریت مشاوره
رشته های پرطرفدار گروه های هنر و زبان
عکاسی طراحی پارچه نقاشی
مترجمی زبان انگلیسی ارتباط تصویری زبان و ادبیات انگلیسی

 

نحوه انتخاب رشته های جدید پیام نور بدون کنکور چگونه است؟

در مورد شیوه ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که این ثبت نام به صورت آنلاین و با مراجعه به سامانه اعلام شده انجام می شود.

در حقیقت، برای انجام ثبت نام در این رشته های معرفی شده در دفترچه ثبت نام هر فرد داوطلب باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه کند و تمامی مراحل ثبت نام را در این سامانه انجام دهد.

قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام، دانلود دفترچه بدون کنکور سراسری برای اطلاع دقیق از اسامی رشته های جدید دانشگاه پیام نور کاملاً الزامی و مهم است.

آیا اطلاع دقیقی از مراحل و فرآیندهای لازم برای ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور دارید؟ آیا می دانید چه مراحلی را باید برای انجام ثبت نام در سایت سازمان سنجش آموزش کشور طی کنید؟

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با مراحل ثبت نام در رشته های جدید معرفی شده در دانشگاه پیام نور هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم را در این رابطه در اختیارتان قرار دهند.

 

جهت اطلاع از رشته پرستاری پیام نور کلیک کنید.

 

چه شرایطی برای ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور در نظر گرفته شده است؟

توجه داشته باشید که ثبت نام در کد رشته های جدید بدون آزمون دانشگاه پیام نور تحت شرایطی برای هر فرد داوطلب انجام می شود.

در واقع، شرایط ثبت نام در رشته های جدید بدون آزمون دانشگاه پیام نور در دو گروه شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم بندی می شوند.

اگر به دنبال اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در رشته های جدید بدون آزمون پیام نور هستید می توانید از طریق تماس با مشاوران حاضر در مجموعه ما از این شرایط مهم و اساسی برای ثبت نام مطلع شوید.

 

رشته های بدون آزمون پیام نور

 

ثبت نام در رشته های بدون آزمون پیام نور به صورت اینترنتی و در سایت سازمان سنجش صورت می گیرد.

 

برای تحصیل در رشته های جدید بدون آزمون پیام نور چه مقدار شهریه باید پرداخت کنم؟

شهریه پرداختی در هر ترم تحصیلی دانشگاه همواره از موضوعات مهم و داغ بین داوطلبان و متقاضیان ورود به انواع دانشگاه ها از جمله دانشگاه پیام نور است.

در ابتدا باید عرض کنیم که دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه پیام نور از زمان پذیرش تا فارغ التحصیلی و اتمام تحصیلات مبلغ مشخصی را پرداخت نمی کنند.

واضح تر بگوییم شهریه دانشگاه پیام نور حال چه شهریه ثابت و چه شهریه متغیر هر ساله و با گذشت دو نیم سال تحصیلی مهر و بهمن تغییر می کند.

یعنی دانشجویان دانشگاه پیام نور هر ساله با افزایش ده الی پانزده درصدی مبلغ شهریه روبرو هستند.

شهریه پرداختی در هر ترم تحصیلی دانشگاه پیام نور از مبلغ شهریه هر کدام از ترم های دانشگاه آزاد بسیار کم تر است.

اینجاست که بسیاری از داوطلبان به جهت شهریه بالا و در واقع نجومی دانشگاه آزاد به ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه پیام نور روی می آورند.

شاید علی رغم کم تر بودن شهریه پیام نور در مقایسه با دانشگاه آزاد اسلامی باز هم تعدادی از شما دوستان در پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور مشکل داشته باشید و استطاعت مالی برای دادن شهریه را نداشته باشید.

اینجاست که باید خبر خوشی را به شما بدهیم و آن هم این که در صورت داشتن شرایط لازم می توانید برای دریافت وام دانشجویی شهریه از دانشگاه پیام نور محل تحصیل خود اقدام کنید.

حتماً قبل از دریافت وام و مراحلی که باید برای اخذ آن طی کنید اطلاعات دقیقی را بدست آورید.

علاوه بر این، مدارکی را هم برای دریافت وام شهریه باید تهیه کنید و آن ها را در زمان ارائه درخواست برای وام خدمت مسئول مربوطه ارائه دهید.

باید عرض کنیم که بر طبق تصمیم مسئولین امر مبلغ وام دانشجویی شهریه از سال گذشته تاکنون برای تمامی دانشجویان مشغول به تحصیل در دوره ارشد، کارشناسی و دکتری پیام نور افزایش پیدا کرد.

این موضوع واقعاً می تواند خبری بسیار خوشحال کننده و مسرت بخش برای شما دوستان عزیز باشد.

خبر خوشحال کننده دیگر این که شما در طول دوران تحصیل مجبور به بازپرداخت وام شهریه دریافتی نیستید و بازپرداخت وام شما بعد از فارغ التحصیلی تان آغاز می شود.

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی موثق و دقیق در رابطه با وام دانشجویی دانشگاه پیام نور برای پرداخت شهریه هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل صحبتی داشته باشید و از تمام جزئیات دریافت این وام مهم اطلاعاتی را بدست آورید.

 

آیا برای تحصیل در رشته های بدون آزمون پیام نور باید مبلغ بیشتری شهریه پرداخت کنم؟

شاید این سؤال مهم برای شما دوست عزیز نیز مطرح شده باشد که آیا تفاوتی بین شهریه رشته های با کنکور و بدون کنکور دانشگاه پیام نور وجود دارد؟

آیا مبلغ شهریه پرداختی برای دوره بدون کنکور از رشته های با آزمون بیشتر است؟

در پاسخ به این سؤال مهم باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که هیچ تفاوتی بین مبلغ شهریه پرداختی برای دوره بدون کنکور دانشگاه پیام نور وجود ندارد و شما مجبور به پرداخت مبلغ بیشتری به عنوان شهریه نیستید.

پس بهتر است نگرانی در این رابطه نداشته باشید و با خیال راحت برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور اقدام کنید.

 

مزیت ادامه تحصیل در رشته های مختلف پیام نور چه می تواند باشد؟

شاید شما هم جزء کسانی باشید که مدام به ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور و انتخاب رشته در این دانشگاه نیمه دولتی فکر می کنید و حتی تصمیم جدی خود را برای ثبت نام در این دانشگاه در مرداد ماه و همزمان با انتخاب رشته دوره با آزمون گرفته اید.

پس لازم است نکاتی چند را در رابطه با مزیت هایی که تحصیل در دانشگاه پیام نور می تواند برای شما داشته باشد خدمتتان عرض می کنیم.

اول این که، اگر شما دوست عزیز در محلی مشغول به کار هستید و یا به هزار و یک دلیل دیگر فرصت حضور در کلاس های درس را ندارید دانشگاه پیام نور این فرصت را در اختیار شما قرار داده که بدون داشتن نگرانی از حضور در کلاس ادامه تحصیل دهید.

مورد بعدی این که، دروس دانشگاه پیام نور بسیار جامع و کامل هستند و با مطالعه آن ها می توانید به سطح بسیار خوبی از یادگیری برسید.

نکته دیگر در رابطه با سیستم نمره دهی در این دانشگاه نیمه دولتی است. در سال های قبل شاهد اعمال نمره منفی در امتحانات پیام نور بودیم.

بنده خودم یکی از قربانیان این سیستم نمره دهی بودم. خدا نصیب هیچ کس نکند اما روزگاری به ازای هر سه سوال غلط در امتحانات یک نمره منفی برای دانشجو اعمال می شد.

اما در حال حاضر که باز هم افتخار دانشجو بودن در دانشگاه پیام نور را پیدا کرده ام دیگر خبری از نمره منفی نیست.

یعنی شما می توانید در سر جلسه امتحان تمامی تست ها را با خیال راحت پاسخ بدهید و نگرانی از بابت دریافت نمره منفی نداشته باشید.

با مزایای ذکر شده فکر می کنم بدتان هم نمی آید که برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور اقدام کنید و شانستان را برای قبولی امتحان نمایید.

البته درست است که تحصیل در دانشگاه پیام نور معایبی هم دارد اما به نظر می آید که مزایای آن بر معایبش می چربد.

 این را کسی به شما می گوید که در حال گذراندن یک دوره دیگر از مقطع کارشناسی در رشته ای متفاوت در دانشگاه پیام نور است.

 

پادکست صوتی مقاله

 

 

برای آشنایی با ظرفیت رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

شهریه کارشناسی ارشد فرگیر پیام نور

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

راهنمای ثبت نام کارشناسی پیام نور

رشته های بدون کنکور پیام نور

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور

هزینه انتخاب رشته کنکور سراسری

5/5 - (2 امتیاز)

ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور چه زمانی انجام می گیرد؟ 

ثبت نام در رشته های جدید پیام نور بدون کنکور در ماه مرداد و همزمان با انتخاب رشته با آزمون دانشگاه ها صورت می گیرد.

نحوه ثبت نام در لیست رشته های جدید پیام نور بدون کنکور چگونه است؟ 

ثبت نام در لیست رشته های جدید پیام نور بدون کنکور در سایت سازمان سنجش آموزش کشور و به صورت اینترنتی انجام می شود.

چگونه می توانم از لیست رشته های جدید پیام نور بدون کنکور مطلع شوم؟ 

برای اطلاع دقیق از لیست رشته های جدید پیام نور بدون کنکور با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

آیا همه ی رشته ها در دانشگاه پیام نور به صورت بدون کنکور ارائه می شود؟

همه ی رشته های پرطرفدار به صورت بدون کنکور نبوده و پذیرش در یک سری از رشته ها از طریق آزمون انجام می گیرد. 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. میثم
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۲۸

  ثبت نام بدون کنکور ارشد مجازی پیام نور کی شروع میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۲

   سلام وقت به خیر اطلاعیه ارشد فراگیر پیام نور معمولا اواخر مهرماه اعلام می شود.و معمولا 2 ماه بعد از زمان ثبت نام آزمون برگزار می شود.

 2. محمد
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۷

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من امسال سال سوم هست که میخوام پشت کنکور بشینم
  بعد واسه سال سوم گفتن که باید داشنگاه پیام نور ثبت نام کنم ترم غیر حضوری که مرخصی سربازی و واسم رد کنن
  الان دو ماه هست که پیگیرم اما میگن مهلت ثبت نام ترم های غیر حضوری نرسیده
  اگه زحمتی نیست میشه راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۰

   سلام وقت به خیر از نظر نظام وظیفه شما 2 بار حق شرکت در کنکور را دارید.برای ثبت نام غیر حضوری در دانشگاه پیام نور به دلیل بسته شدن سایت به یکی از واحد های این دانشگاه به صورت حضوری مراجعه نمایید و کارهای ثبت نام خود را انجام دهید.

 3. علیرضا
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۰

  سلام وقت بخیر
  با مدرک دیپلم کار و دانش برق میتونم در دانشگاه مجازی پیام نور ثبت نام کنم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام
   باید مقطع مورد نظر بررسی شود .در صورتی که نظام جدید هستید بله
   اما در صورتی که نظام قدیم هستید.برای ورود به مقطع کارشناسی پیوسته نیاز به مدرک کاردانی دارید

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۴

   سلام وقت بخیر اگر نظام جدید هستید میتوانید و در صورتی که نظام قدیم هستید باید مدرک پیش دانشگاهی برای پذیرش در دانشگاه غیر حضوری پیام نور بگیرید.

 4. میثم
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۸

  سلام ثبت نام بدون کنکور دانشکاه مجازی کی شروع میشع؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۶

   سلام وقت بخیر.
   برای مقطع کارشناسی به پایان رسیده است.

  • میثم
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۶

   منظورم ارشد بودش

 5. ساینا
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۱

  سلام من ارشد پیام نور از طریق کنکور شرکت کردم و قبول شدم وحالا در شهر مشهد هستم وه شهر ساری را برای تحصیل انتخاب کردم،چون رشته من را تو این شهرداره،میتونم میان ترم و پایان ترم را تو شهر خودم آزمون بدم آیا امکانش هست،چون رفت و آمد برام مقدور نیست

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۵

   سلام وقتتون بخیر …در صورتی که دانشگاه موافقت کنه بله میشود

 6. فاطمه
  ۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۲

  سلام ببخشید من مدرک دیپلم فنی کامپیوتر دارم، آیا میتونم مجازی در مقطع کاردانی اوامه تحصیل بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۲

   سلام وقت به خیر دانشگاه پیام نور تنها در مقطع کارشناسی پیوسته دانشجو میپذیرد.اگر دیپلم نظام آموزشی 6-3-3 را دارید مشکلی از جهت ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته در دانشگاه پیام نور ندارید.

 7. افشین
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۹

  سلام من در رشته حسبداری بدون کنکور ثبت نام کردم و حضوری ایا امکانش هست غیر حصوری در خود دانشگاه انجام بدم ایا راهی دارد .

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای رشته حسابداری دانشگاه پیام نور میتوانید غیر حضوری اقدام به تحصیل کنیئ موفق باشید

ایران تحصیل
تماس با مشاور