ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

رشته‌های بدون کنکور پیام نور 1403 + شرایط و دانشگاه ها

رشته‌های بدون کنکور پیام نور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس برای آشنایی با درآمد و آینده شغلی رشته های جدید بدون کنکور پیام نور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

لیست رشته های جدید پیام نور بدون کنکور 1403 اعلام شد. دانشگاه پیام نور مثل دیگر دانشگاه‌های سراسری و آزاد کشور به صورت بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی، رشته‌های متعددی را ارائه داده است. داوطلبانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند باید از رشته‌های بدون کنکور پیام نور اطلاع داشته باشند و پس از تهیه لیست رشته های پیام نور بدون آزمون و نام نویسی در رشته مورد نظر تحصیلات خود را ادامه دهند.

دقت داشته باشید که کسب اطلاعات در رابطه با رشته‌های کارشناسی پیام نور، ظرفیت جدیدترین رشته های بدون کنکور پیام نور برای تمامی داوطلبان ثبت نام در این دانشگاه جامع نیمه دولتی الزامی است. مورد دیگر اینکه با توجه به در نظر گرفتن شرایطی برای ثبت نام در رشته های ورودی بهمن دانشگاه پیام نور، اطلاع از این شرایط مهم نیز به نظر الزامی است. برای اطلاع از رشته های پیام نور بدون کنکور، شرایط و مدارک ثبت نام می‌توانید از طریق شماره 9099075307 با مشاوران مجموعه ایران تحصیل در ارتباط باشید.

لیست رشته‌های بدون کنکور پیام نور 1403-1404

دانشگاه پیام نور در همه رشته‌های تجربی، ریاضی، هنر، انسانی و زبان به صورت بدون کنکور پذیرش دارد. نکته مهمی که بایستی به آن توجه داشته باشید، این است که همه رشته‌های پرطرفدار به صورت بدون کنکور نبوده و پذیرش در یک سری از رشته‌ها از طریق آزمون انجام می‌شود. در جدول زیر لیست رشته های ورودی بهمن دانشگاه پیام نور در همه گروه‌ها را نیز ذکر کرده‌ایم.

رشته‌های بدون کنکور مقطع کاردانی 1403
هتلداری شیمی آزمایشگاهی گردشگری
علوم ورزشی معماری نقشه برداری
تکنولوژی تولیدات گیاهی فنی جوشکاری الکترونیک
تکنولوژی آبیاری علمی کاربردی برق قدرت تولید و فرآوری خرما
تکنولوژی ماشین‌های کشاورزی کارهای عمومی ساختمان فرآوری مواد معدنی
تکنولوژی مرتع و آبخیزداری تولید و بهره‌برداری از گیاهان دارویی و معطر تکنولوژی تولیدات دامی

 

رشته‌های بدون کنکور مقطع کارشناسی 1403
مهندسی عمران مهندسی کامپیوتر علوم کامپیوتر
مهندسی شیمی اقیانوس شناسی آمار
مهندسی معدن فیزیک علوم و مهندسی با غبانی
اقتصاد کشاورزی زمین شناسی مهندسی انرژی
مهندسی صنایع آمار و سنجش آموزشی مهندسی برق
نوازندگی موسیقی ایرانی شیمی محض مهندسی نساجی
مهندسی اپتیک و لیزر مهندسی فضای سبز اقتصاد
ادیان و عرفان جغرافیا مهندسی صنایع مبلمان
ریاضیات و کاربردها علوم و مهندسی آب مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی
مهندسی مواد و متالوژی شیمی کاربردی مهندسی جنگل
گیاه پزشکی تاریخ اسلام زبان روسی
باستان شناسی هتلداری زبان و ادبیات کردی
زیست شناسی سلولی و مولکولی علوم و مهندسی خاک علوم و مهندسی شیلات
زیست شناسی جانوری زیست شناسی دریا مهندسی مکانیک بیوسیستم
مهندسی ایمنی و بازرسی فنی مهندسی ترویج و آموزش کشاورزی شیمی کاربردی
زبان و ادبیات عربی تاریخ تمدن و ملل اسلامی زبان و ادبیات ارمنی
زبان و ادبیات انگلیسی صنایع دستی فرش
زبان و ادبیات فرانسه کتابت و نگارگری مرمت آثار تاریخی
نقاشی ایرانی طراحی لباس علم اطلاعات و دانش شناسی
هنرهای صناعی هنر اسلامی علوم قرآن و حدیث
مجسمه سازی آموزش زبان انگلیسی مترجمی زبان انگلیسی
زبان و ادبیات عربی مدیریت صنعتی زبان و زبان شناسی

 

رشته‌های بدون کنکور پیام نور

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1403-1404

تمامی داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور، می‌توانند برای اطلاع از تمامی رشته‌ها دفترچه ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه را دانلود کرده و به خوبی مطالعه نمایند. از آنجا که هنوز دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه پیام نور 1403-1404 منتشر نشده، در ادامه دفترچه‌ های ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن 1402 را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

دفترچه ثبت نام دانلود دفترچه
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه دانلود
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه دانلود

اطلاعیه

داوطلبانی که قصد شرکت در دوره‌های بدون آزمون دانشگاه پیام نور را دارند، می‌توانند بدون تطابق نوع دیپلم با رشته انتخابی، ثبت نام خود را انجام دهند.

سوال داری؟

نحوه انتخاب رشته‌ پیام نور بدون کنکور 1403-1404

در مورد شیوه ثبت نام در رشته‌های جدید پیام نور بدون کنکور باید بگوییم که این ثبت نام به صورت آنلاین و با مراجعه به سامانه اعلام شده انجام می‌شود. در حقیقت، برای انجام نام نویسی در این رشته‌های معرفی شده، داوطلب باید به دفترچه ثبت نام رشته های پیام نور مراجه کند.

☑️ از این رو هر فرد لازم است به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به آدرس sanjesh.org رجوع نماید تا تمامی مراحل ثبت نام پیام نور را در این سامانه انجام دهد.

☑️ لازم به ذکر است، قبل از هرگونه اقدامی برای ثبت نام، دانلود دفترچه بدون کنکور سراسری برای اطلاع دقیق از اسامی رشته‌های بدون آزمون پیام نور کاملا الزامی و مهم می‌باشد.

☑️ اگر شما داوطلبان عزیز اطلاع دقیقی از مراحل و فرآیندهای لازم برای ثبت نام در رشته‌های جدید پیام نور بدون کنکور ندارید و نمی‌دانید چه مراحلی را باید برای انجام ثبت نام رشته‌های کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور در سایت سازمان سنجش آموزش کشور طی کنید، می‌توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم را در این رابطه در اختیارتان قرار دهند.

☑️ البته پیش از زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور برای اطلاع از لیست رشته‌ها اقدام نمایید تا بتوانید به موقع فرآیند ثبت نام خود را در سامانه انجام دهید.

نحوه انتخاب رشته پیام نور بدون کنکور

شرایط ثبت نام در رشته‌های جدید پیام نور بدون کنکور 1403-1404

ثبت نام در کد رشته‌های جدید پیام نور بدون کنکور تحت شرایطی برای هر داوطلب انجام می‌شود. در واقع، شرایط ثبت نام در رشته‌های جدید پیام نور بدون کنکور در دو گروه شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم بندی می‌گردد.

بنابراین اگر به دنبال اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در رشته های ورودی بهمن دانشگاه پیام نور هستید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

شرایط عمومی ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه پیام نور

شرایط عمومی برای اسم نویسی در یکی از رشته‌های بدون آزمون دانشگاه پیام نور، مطابق با موارد زیر است:

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در جمهوری اسلامی
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • عدم عناد با جمهوری اسلامی
 • نداشتن سابقه عضویت در سازمان و تشکیلات فراماسونری و غیرقانونی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • توانایی پرداخت شهریه دانشگاه در هر ترم تحصیلی
 • پذیرش تمامی ضوابط و مقررات دانشگاه

شرایط عمومی ثبت نام در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

شرایط اختصاصی ثبت نام رشته‌های پیام نور بدون آزمون

برای اطلاع از شرایط اختصاصی اسم نویسی در رشته‌های بدون کنکور پیام نور، به موارد زیر توجه نمایید:

 • هر داوطلب فقط می‌تواند یک کد رشته امتحانی مطابق جدول شماره را حداکثر در 20 واحد دانشگاهی انتخاب کند.
 • مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی‌باشند.
 • داوطلبانی که رشته کارشناسی آن‌ها با رشته کارشناسی ارشد مشابه نباشد، موظف به گذراندن حداکثر 12 واحد جبرانی از مقطع کارشناسی همان رشته را می‌باشند.
 • نمره نهایی برای قبولی آزمون ارشد فراگیر به صورت 80 نمره حاصل از آزمون و تاثیر 20 درصدی معدل مدرک کارشناسی خواهد بود.
 • میانگین معدل مدرک کارشناسی برای داوطلبانی که دانش آموخته دوره کارشناسی ناپیوسته می‌باشند حاصل میـانگین معـدل دو مقطـع کـاردانی و کارشناسی ناپیوسته است.

برای دریافت مشاوره دانشگاه پیام نور و کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط عمومی و اختصاصی انتخاب رشته بدون کنکور، با مشاوران حرفه‌ای ما در ایران تحصیل با شماره تلفن ثابت 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

شهریه تحصیل در رشته‌های بدون کنکور پیام نور 1403-1404

شهریه دانشگاه پیام نور همواره از موضوعات مهم و داغ بین داوطلبان و متقاضیان ورود به دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه پیام نور است. در ابتدا باید عرض کنیم که دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه پیام نور از زمان پذیرش تا فارغ التحصیلی و اتمام تحصیلات مبلغ مشخصی را پرداخت نمی‌کنند.

از این رو دانشجویان دانشگاه پیام نور هر ساله با افزایش ده الی پانزده درصدی مبلغ شهریه روبرو هستند. شهریه پرداختی در هر ترم تحصیلی دانشگاه پیام نور از مبلغ شهریه هر کدام از ترم‌های دانشگاه آزاد بسیار کم‌تر است. اما با این حال شهریه هر نیمسال نسبت به نیمسال قبل، بیشتر محاسبه می‌شود.

شهریه تحصیل در رشته‌های بدون کنکور پیام نور

مدارک لازم برای ثبت نام رشته‌های بدون آزمون پیام نور 1403-1404

مدارک لازم برای اسم نویسی در رشته‌های بدون کنکور پیام نور، شامل موارد زیر است:

✔️  اسکن صفحه اول و صفحه دوم شناسنامه

✔️ اسکن کارت ملی

✔️ اسکن عکس 4*3

✔️ اسکن مدرک پایان خدمت یا معافیت از خدمت برای داوطلبان آقا

✔️ اسکن مدرک کاردانی برای داوطلبان مقطع کارشناسی ناپیوسته

✔️ اسکن مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته

✔️ اسکن تاییدیه استفاده از سهمیه ایثارگری

مشاوره انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور

مشاوره انتخاب رشته‌های جدید پیام نور بدون کنکور می‌تواند به تمامی داوطلبان کمک کند تا با دید باز و آگاهی کامل رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند.

☑️ در ابتدا بهتر است ذکر کنیم افرادی که قصد دارند در رشته های پیام نور بدون آزمون به تحصیل بپردازند می توانند به غیر از رشته‌ای که در آن تحصیل کردند و دیپلم گرفتند به سراغ رشته های دیگر همچون ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان بروند. البته باید به این نکته اشاره کرد که فرد باید معدل متناسب برای تحصیل در آن رشته را داشته باشد.

☑️ در ادامه باید به این نکته اشاره کنیم که امکان تحصیل در رشته هایی همچون پزشکی، داروسازی، پیراپزشکی، دندانپزشکی و غیره در دانشگاه های پیام نور و مابقی دانشگاه های کشور بدون آزمون امکان پذیر نمی باشد. در واقع هر شخص بخواهد در این رشته ها تحصیل کند باید در کنکور سراسری شرکت نماید.

☑️ در انتها بهتر است ذکر کنیم هر داوطلب قبل از ثبت نام رشته های کارشناسی پیام نور در نیمسال اول و نیمسال دوم سال ۱۴۰۳ باید در گام اول دفترچه راهنمای ثبت نام در رشته های ورودی بهمن دانشگاه پیام نور را تهیه کرده و آن را مطالعه نمایند تا بتوانند ثبت نام را به صورت دقیق و بدون هیچ گونه اشتباهی انجام دهد.

کال تو اکشن تماس

کال تو اکشن تماس

خلاصه مقاله لیست رشته‌های بدون کنکور پیام نور

در این مقاله به طور کامل و مفصل درباره رشته‌‎های بدون کنکور پیام نور توضیحاتی را نیز ارائه دادیم. به این نکته توجه کنید که برای ثبت نام در هر یک از رشته‌های پیام نور، باید از کلیه شرایط ثبت نام و مدارک اعلام شده از سوی دانشگاه مطلع باشند. در غیر این صورت نمی‌توانید در این دانشگاه ثبت نام کنید. به علاوه اگر قصد تحصیل در رشته‌های کارشناسی پیام نور را دارید، باید ابتدا از لیست رشته های پیام نور بدون آزمون مطلع شده و سپس مراحل اسم نویسی را انجام دهید.

اگر سوالی در ارتباط با رشته های ورودی نوبت مهر و بهمن دانشگاه پیام نور دارید یا هنگام طی کردن مراحل نام نویسی نیازمند دریافت اطلاعات تکمیلی هستید، می‌توانید با همکاران ما در ایران تحصیل از طریق شماره 9099075307 تماس حاصل نمایید. همکاران ما در اسرع وقت به شما عزیزان پاسخ داده و شما را یاری خواهند کرد.

برای دانلود PDF مقاله لیست رشته‌های بدون کنکور پیام نور کلیک کنید.

4.5/5 - (8 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تماس برای آشنایی با درآمد و آینده شغلی رشته های جدید بدون کنکور پیام نور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام رشته‌های پیام نور بدون کنکور در چه تاریخی انجام می‌شود؟

ثبت نام در رشته‌های جدید پیام نور بدون کنکور در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می‌شود. در حال حاضر زمان ثبت نام در رشته های بدون آزمون این دانشگاه در سال 1403 اعلام نشده است.

لیست رشته های پیام نور بدون آزمون مربوط به کدام مقطع است؟

رشته های پیام نور بدون کنکور در مقطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی ارائه می‌شود و داوطلبان می توانند برای نام نویسی در این رشته ها اقدام کنند.

نحوه ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون پیام نور چگونه است؟

برای ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون پیام نور می‌بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید.

نظرات

76 دیدگاه دربارهٔ «رشته‌های بدون کنکور پیام نور 1403 + شرایط و دانشگاه ها»

 1. Avatar photo تینا گفت:

  سوال فوری
  عرض ادب

  برای لیست رشته های دکتری بدون‌کنکور بدنبال لینک معتبر میگردم 😥

  همچنین لینک معتبرراهنمای ثبت نام و ثبت نام

  خداکنه تا ۳ خردادباشه نه ۳۰اردیبهشت ماه مهلت ثبت نام بدون کنکور استعداد درخشانش

  باتشکر

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   سایت اصلی خود دانشگاه را بررسی نمایید

 2. Avatar photo آوا گفت:

  سلام رشته علوم تربیتی دانشگاه پیام نور شهریه اش چقدره

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   4 تا5 تومان هستش هر ترم.

 3. Avatar photo شیرازی گفت:

  سلام وقت بخیر، من مدرک کارشناسی علوم تربیتی از دانشگاه پیام نور واحد شهرری دارم البته با کنکور، میتونم ارشد بدون کنکور همین رشته و محل دانشگاه هم همون شهرری باشه رو انتخاب کنم؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که از شرایط سهمیه استعداد درخشان برخوردار باشید می توانید به صورت بدون کنکور در مقطع ارشد ثبت نام کنید

 4. Avatar photo بهاءالدین نوری گفت:

  سلام وقت بخیر
  ثبت نام دانشگاه پیام نور برای اتباع چی موارد لازم است؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که اقامت دائم و مدرک مورد تایید اموزش و پرورش داشته باشید می توانید ثبت نام کنید

 5. Avatar photo Astaraki گفت:

  سلام
  پیام نور روانشناسی نداره؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   رشته روانشانسی هم پذیرش با کنکور و هم بدون کنکور دارد بستگی به دانشگاه انتخابی شما دارد

 6. Avatar photo Ahoora گفت:

  سلام من کارشناسی حوزوی و ارشد مشاوره خانواده دارم. چون مرتبط نبودم ارشد ۱۲ واحد جبرانی گذروندم
  حالا دوباره می‌خوام کارشناسی مشاوره بخونم. اون دروس جبرانی که گذروندم میشه واسه کارشناسی دومم تطبیق بزنم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر بله میتونید

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام مهمانی دانشگاه پیام نور

  ثبت درخواست مهمانی پیام نور 1403 + زمان و شرایط

   شرایط ثبت نام مهمانی دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ اعلام شد. کلیه افراد متقاضی اخذ مهمانی در دانشگاه‌های دیگر الزاما باید از این شرایط مطلع باشند و سپس جهت ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور اقدام نمایند. البته دانشجویان...
 • شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور

  شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ + هزینه و مراحل

  شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ مشخص شد. آن دسته از دانشجویانی که به هر دلیلی مایل به ترک تحصیل در این دانشگاه هستند، می‌توانند با ارائه فرم و مدارک انصراف از دانشگاه پیام نور برای این امر اقدام...
 • ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور

  زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه پیام نور ۱۴۰۳ اعلام شد. دانشجویانی که به هردلیلی علاقه مند به تغییر واحد دانشگاهی خود هستند، می توانند با ورود به سامانه نقل و انتقالات پیام نور درخواست خود را ثبت کرده...
 • ترم تابستان پیام نور ۱۴۰۳

  ترم تابستان پیام نور ۱۴۰۳ + شهریه، دروس و تعداد واحد

  ترم تابستان پیام نور، ثبت نام در ترم تابستان دانشگاه پیام نور اجباری نیست و دانشجویان می توانند تا سقف 8 واحد در این ترم واحد اتخاذ کنند. انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه پیام نور در هر سال در زمان مشخصی...
تماس با مشاور