ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401-1402

لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

این روزها بسیاری از افراد به دنبال تحصیل در دانشگاه پیام نور هستند و این مسئله چند دلیل دارد. در گام اول بهتر است ذکر کنیم که دانشگاه پیام نور جزو چند دانشگاه معتبر در داخل کشور محسوب می شود. از سوی دیگر امکان تحصیل در این دانشگاه در اکثر شهر های ایران امکان پذیر است در ثانی داوطلبان بدون شرکت در کنکور می توانند در این دانشگاه به تحصیل بپردازند. اگر شما هم قصد دارید در این دانشگاه تحصیل کنید باید از بعضی از موارد همچون لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور مطلع باشید.

در ادامه بهتر است بدانید که ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را مربوط به زمان انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور، نحوه انتخاب رشته، شرایط ثبت نام، لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور و بسیاری از موارد دیگر را در اختیار شما قرار دهیم.

یکی از موارد بسیار مهم که باید آن را بدانید به روز رسانی مداوم این مقاله است که توسط تیم تحریریه ایران تحصیل انجام می شود در نتیجه اطلاعاتی که در این مقاله مطالعه می‌کنید جدیدترین مطالبی هستند که در مورد رشته های موجود در دانشگاه پیام نور ارائه شده‌اند. در نتیجه اگر نمیدانید دانشگاه پیام نور چه رشته هایی دارد یا اینکه به دنبال کد رشته های دانشگاه پیام نور هستید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید زیرا مطالب موجود در این محتوا می‌تواند در آینده تحصیلی و شغلی شما تاثیر مستقیم بگذارد.

 

اعلامیه

برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور باید به وب سایت رسمی سازمان سنجش کشور مراجعه کنید.

 

نحوه انتخاب رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور

اطلاع از نحوه انتخاب رشته های بدون کنکور پیام نور از جمله موارد ضروری و مهمی است که هر فرد داوطلب و متقاضی تحصیل در این مرکز دانشگاهی نیمه دولتی قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام باید به آن توجه لازم را مبذول دارد.در رابطه با نحوه ثبت نام در لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که ثبت نام در رشته های بدون آزمون پیام نور در دوره مهر ماه به صورت اینترنتی صورت می گیرد.

در واقع، هر فرد برای ثبت نام در لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور لزوماً باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کند و اقدامات لازم را برای ثبت نام در کد رشته های دانشگاه پیام نور در دوره بدون کنکور انجام دهد. البته دقت داشته باشید که ثبت نام در لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور در سایت سازمان سنجش آموزش کشور طی مراحل و فرآیندهایی برای هر فرد داوطلب و متقاضی صورت می گیرد.

آیا اطلاعی از مراحل و فرآیندهای ثبت نام در سایت سازمان سنجش آموزش کشور دارید؟ در صورت عدم اطلاع دقیق از مراحل و فرآیندهای انتخاب رشته های بدون کنکور پیام نور می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. مشاوران حاضر در مجموعه ما با ارائه مراحل و نحوه انتخاب رشته های بدون کنکور پیام نور در خدمت شما دوستان عزیز هستند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب واحد دانشگاه پیام نور وارد شوید.

 

دانشگاه پیام نور چه رشته هایی دارد

لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور

زمان انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور

در این قسمت از مقاله تصمیم داریم اطلاعاتی را در مورد زمان انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور در اختیار شما قرار دهیم. توجه داشته باشید دانشگاه پیام نور در هر سال دو بار فرصت انتخاب رشته های بدون کنکور پیام نور را در اختیار داوطلبان و افراد متقاضی ورود به این دانشگاه قرار می دهد. در واقع هر داوطلب می تواند یک بار در مهر ماه برای انتخاب رشته های بدون کنکور پیام نور اقدام کند و یک بار دیگر هم در بهمن ماه این امکان برای وی فراهم می شود. در رابطه با زمان انتخاب رشته از میان لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور برای ورودی های مهر ماه سال 1401، بر اساس اعلام سازمان سنجش این ثبت نام از مرداد ماه آغاز می شود. در نتیجه هر شخص که قصد دارید در این دانشگاه تحصیل کند میتواند در مرداد ماه وارد وب سایت رسمی سازمان سنجش شود و به سادگی ثبت نام را انجام دهد.

 

جهت اطلاع از شرایط ضوابط و زمان ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

مشاوره انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور 

مشاوره انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور می تواند به تمامی داوطلبان کمک کند تا با دید باز و آگاهی کامل رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند. در ابتدا بهتر است ذکر کنیم افرادی که قصد دارند در رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور به تحصیل بپردازند می توانند به غیر از رشته ای که در آن تحصیل کردند و دیپلم گرفتند به سراغ رشته های دیگر همچون ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان بروند. البته باید به این نکته اشاره کرد که فرد باید معدل متناسب برای تحصیل در آن رشته را داشته باشد.

در ادامه باید به این نکته اشاره کنیم که امکان تحصیل در رشته هایی همچون پزشکی، داروسازی، پیراپزشکی، دندانپزشکی و غیره در دانشگاه های پیام نور و مابقی دانشگاه های کشور بدون آزمون امکان پذیر نمی باشد. در واقع هر شخص بخواهد در این رشته ها تحصیل کند باید در کنکور سراسری شرکت نماید.

در انتها بهتر است ذکر کنیم هر داوطلب قبل از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در نیمسال اول و نیمسال دوم سال ۱۴۰۱ باید در گام اول دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه پیام نور را تهیه کرده و آن را مطالعه نمایند تا بتوانند ثبت نام را به صورت دقیق و بدون هیچ گونه اشتباهی انجام دهد.

تحصیل در دانشگاه پیام نور بدون آزمون

تحصیل در دانشگاه پیام نور بدون آزمون

جزئیات دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر 1401

بسیاری از افراد که قصد دارند بدون شرکت در آزمون در دانشگاه پیام نور تحصیل کنند اطلاعاتی را نسبت به جزئیات دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور در اختیار ندارند. به همین دلیل ما تصمیم گرفته ایم در این مقاله شما را نسبت به جزئیات دفترچه انتخاب این رشته دانشگاه آگاه کنیم.

 

اطلاعیه

تاریخ ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام در مرداد ماه می باشد

 

فصل اول :

شرایط و ضوابط، جدول زمان بندی ثبت نام و اعلام نتایج، شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش، مقررات نظام وظیفه (ویژه آقایان)، شرایط و ضوابط اتباع، مراحل کلی پذیرش، مدارک لازم برای ثبت نام و انتخاب رشته، مراحل تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب رشته اینترنتی، جدول شماره 1 (جدول استان، شهرستان، بخش و کد بخش)، جدول شماره 2 (نام و کد محل، کشور های خارجی)، جدول شماره 3 (نام و کد سازمان ها و وزارتخانه ها)، جدول شماره 4 (جدول گروه بندی دیپلم ها)، جدول شماره 5 (جدول گروه بندی عناوین مدرک تحصیلی)

فصل دوم :

توضیحات و شرایط انتخاب رشته، شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو، شیوه گزینش دانشجو، جدول ضریب تاثیر سوابق تحصیلی با توجه به نوع دیپلم و گروه آزمایشی، شرایط و ضوابط کلی دانشگاه ها، شرایط و ضوابط اختصاصی هر دوره، جدول مناطق ممنوعه اتباع، جدول رشته محل های ارائه شده

فصل سوم :

 فصل شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی موسسات و فرم ها

لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور

لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور

شرایط ثبت نام در لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور چیست؟

ثبت نام در کد رشته های دانشگاه پیام نور در دوره بدون کنکور تحت شرایطی برای هر فرد داوطلب و متقاضی ورود به این دانشگاه نیمه دولتی صورت می گیرد. باید عرض کنیم که ثبت نام در کد رشته های دانشگاه پیام نور در دوره بدون کنکور تحت شرایط اختصاصی و عمومی برای هر فرد داوطلب و متقاضی انجام می شود.در صورت نیاز به اطلاع از شرایط ثبت نام در رشته های موجود در دانشگاه پیام نور در دوره بدون کنکور می توانید با مشاورانی خبره و کاردان در این زمینه مشورت کنید.

 

 

جهت اطلاع از شهریه پایان نامه فراگیر پیام نور در سال جدید روی لینک مربوطه کلیک کنید

 

 

بررسی رشته های بدون کنکور موجود در دانشگاه پیام نور 

رشته های بدون آزمون  آیا می دانید دانشگاه پیام نور چه رشته هایی دارد ؟در این بخش از نوشته حاضر با ارائه پاسخی برای این پرسش یعنی در دوره بدون کنکور دانشگاه پیام نور چه رشته هایی دارد ؟ در خدمت شما دوستان عزیز داوطلب و متقاضی هستیم و شماری از رشته های بدون کنکور پیام نور را خدمت شما دوستان عزیز معرفی می کنیم.

اگر به دنبال پاسخی دقیق و کامل برای این سؤال یعنی در دوره بدون کنکور دانشگاه پیام نور چه رشته هایی دارد ؟ هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا جواب سؤال خود یعنی دانشگاه پیام نور چه رشته هایی دارد را پیدا کنید.فقط توجه داشته باشید که رشته های بدون کنکور پیام نور در تمامی گروه های آزمایشی علوم انسانی، ریاضی فیزیک و همین طور علوم تجربی ارائه می شوند.

 

رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور
مترجمی زبان انگلیسی مدیریت دولتی
مدیریت بازرگانی علوم سیاسی
علوم تربیتی حسابداری
مهندسی کامپیوتر مهندسی صنایع
ریاضیات و کاربردها روان شناسی
روابط عمومی مهندسی شهرسازی
مهندسی مواد و متالورژی مهندسی شیمی
مهندسی برق تاریخ
ادیان و عرفان زمین شناسی
مهندسی مکانیک مهندسی کامپیوتر
 علوم کامپیوتر فیزیک
مهندسی راه آهن مهندسی مدیریت پروژه
جغرافیا جامعه شناسی
گردشگری فلسفه و کلام اسلامی
عکاسی فرش

در مورد ظرفیت رشته های بدون کنکور پیام نور چه می دانید؟

آیا اطلاعی از ظرفیت رشته های بدون کنکور پیام نور دارید؟ آیا می دانید ظرفیت هر یک از رشته های بدون کنکور پیام نور چقدر است؟ اگر به دنبال اطلاع از ظرفیت این رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه پیام نور هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا شما را با لیست رشته های ارائه شده در این دانشگاه جامع نیمه دولتی آشنا کنند.

رشته های موجود در دانشگاه پیام نور

رشته های موجود در دانشگاه پیام نور

شهریه ادامه تحصیل در هر یک از رشته های بدون کنکور پیام نور چقدر است؟

بحث شهریه پرداختی در هر کدام از رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور از جمله موارد بسیار مهمی است که هر فرد متقاضی و داوطلب باید اطلاعات دقیق و کاملی را در رابطه با آن بدست آورد. ببینید دوستان عزیز شهریه پرداختی برای هر یک از ترم های تحصیل در دانشگاه پیام نور در دوره بدون کنکور به صورت سالیانه تغییر پیدا می کند و این گونه نیست که همواره ثابت باشد.

حتی شما دوست عزیز دانشجو این ثبات را در مبلغ شهریه ثابت هم ملاحظه نمی کنید. اما نکته مهمی که باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم این است که مبلغ شهریه پرداختی برای هر ترم تحصیل در دانشگاه پیام نور در مقایسه با سایر دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی کمتر است. در نتیجه ادامه تحصیل در این دانشگاه نیمه دولتی به مراتب می تواند بسیار برایتان آسان تر باشد.

البته مورد دیگر این که شما به عنوان یک دانشجو می توانید شهریه متغیر خود را تا زمان شرکت در امتحانات پایان ترم دانشگاه پرداخت نکنید. همین مورد خیال دانشجویان را از داشتن فرصت برای پرداخت مبلغ شهریه راحت می کند. اگر به دنبال مبلغ شهریه ثابت و متغیر دانشگاه پیام نور هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا شما را با لیست شهریه های پرداختی در این دوره آشنا کنند.

 

اطلاعیه

هر داوطلب باید اطلاعات دقیق نسبت به شرایط ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور داشته باشد

 

در مورد رشته های با آزمون دانشگاه پیام نور چه می دانید؟

باید عرض کنیم که دانشگاه پیام نور تنها پذیرنده رشته های بدون آزمون نیست و با ارائه رشته های با آزمون نیز در خدمت دانشجویان است. آیا لیست رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور را می شناسید؟ آیا می دانید رشته های با آزمون این دانشگاه در کدام گروه های آزمایشی ارائه می شوند؟

اگر به دنبال اطلاع از لیست رشته های ارائه شده در دانشگاه پیام نور در دوره بدون آزمون هستید می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات مورد نیاز را در این رابطه در اختیار شما دوستان و عزیزان مایل به تحصیل در این دانشگاه قرار دهند.

کد رشته های دانشگاه پیام نور

کد رشته های دانشگاه پیام نور

آیا شهریه دوره های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه پیام نور با یکدیگر متفاوت هستند؟

شاید این سؤال برای شما دوست عزیز نیز مطرح شده باشد که آیا مبلغ شهریه پرداختی هر دانشجو برای ادامه تحصیل در دوره با آزمون و بدون آزمون دانشگاه پیام نور با یکدیگر متفاوت است یا خیر؟ در پاسخ باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که خیر هیچ تفاوتی بین مبلغ شهریه دوره بدون کنکور و با آزمون دانشگاه پیام نور وجود ندارد و تمامی داوطلبان مبلغ یکسانی را پرداخت می کنند.

نتایج انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور چه زمانی اعلام می شود؟ 

پس از ثبت نام و انتخاب رشته در انواع رشته های بدون آزمون ارائه شده در دانشگاه پیام نور نوبت به اعلام نتایج این انتخاب رشته می رسد.  آیا اطلاعی از زمان اعلام نتایج انتخاب رشته در این دانشگاه جامع نیمه دولتی دارید؟ آیا می دانید در چه تاریخی باید برای مشاهده نتایج انتخاب رشته اقدام کنید؟  اصلاً می دانید این نتایج به چه صورتی خدمت داوطلبان اعلام می شوند؟ آیا باید به صورت اینترنتی از نتایج انتخاب رشته بدون کنکور در دانشگاه پیام نور اطلاع حاصل کنید یا نه این امر به صورت حضوری انجام می گیرد؟  برای کسب اطلاعاتی در رابطه با اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه پیام نور یعنی زمان و نحوه اعلام نتایج می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید. 

اخبار پیرامون رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور

امکان تحصیل بدون آزمون در رشته های پزشکی وجود ندارد

بر اساس اعلام رئیس دانشگاه پیام نور امکان تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، پیراپزشکی و غیره بدون شرکت در کنکور در این دانشگاه امکان پذیر نمی‌باشد.

تاریخ ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور اعلام شد

بر اساس اعلام سازمان سنجش، داوطلبان میتوانند از مرداد ماه سال 1401 برای ثبت نام اقدام کنند.

تحصیل در رشته هایی غیر از رشته تخصصی داوطلب

متقاضیان میتوانند به غیر از رشته ای که در آن مدرک دیپلم اخذ کردند به تحصیل بپردازند. رشته های مجاز (ریاضی، انسانی، هنر و غیره) می باشند.

خلاصه مطلب

در این مقاله اطلاعات کاملی نسبت به رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور در اختیار کاربران قرار داده شده است و در حال حاضر تمامی افراد می توانند با استفاده از محتویات موجود در این مقاله که (زمان انتخاب رشته، نحوه انتخاب رشته، جزئیات دفترچه، شرایط ثبت نام و بسیاری از موارد دیگر) است به راحتی در دانشگاه پیام نور بدون نیاز به شرکت در کنکور، ثبت نام کرده و به تحصیل بپردازند.

 

برای دانلود فایل PDF بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید

5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور شامل چه رشته هایی می شوند؟

هر شخص میتواند بدون شرکت در کنکور در رشته های زبان، تجربی، ریاضی، هنر و غیره به تحصیل بپردازند.

چگونه میتوان برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور اقدام کرد؟

از طریق سایت رسمی سازمن سنجش

آیا میتوان در دانشگاه پیام نور بدون شرکت در کنکور در رشته های پزشکی تحصیل کرد؟ 

خیر این امکان تنها از طریق شرکت در کنکور سراسری میسر می شود. 

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  رامین ناوی
  ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

  سلام من دیپلم کاردانش برق صنعتی هستم دوتا امتحانات مونده چگونه میتونم بدون کنکور دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقت به خیر
   فارغ التحصیلان نظام 6-3-3 محدودیتی از جهت انتخاب رشته و دانشگاه ندارند.ثبت نام ها از طریق سایت انجام می شود.

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۴

   سلام وقت بخیر.
   ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته پیام نور به اتمام رسیده است باید منتظر مهلت مجدد باشید یا حضورا به دانشگاه مراجعه کنید.

تماس با مشاور