ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

رشته های استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۹
رشته های استخدامی وزارت بهداشت
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

اسامی رشته های استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲ اعلام شد. کلیه افراد و داوطلبان شرکت در این دوره می توانند بعد از اطلاع از لیست رشته های استخدامی وزارت بهداشت اقدامات لازم را برای ثبت نام و انتخاب رشته در این دوره با توجه به رشته های درخواستی این وزارت خانه معتبر انجام دهند.

دقت داشته باشید که به جز اطلاع از لیست رشته های استخدامی الزاماً باید از زمان، نحوه و شرایط ثبت نام در این قبیل از رشته های تحصیلی نیز اطلاع حاصل فرمایید و هر یک از رشته های استخدامی وزارت بهداشت تحصیلی ، دارای شرایط اختصاصی می باشند که تمامی این موارد در دفترچه منتشر شده در سامانه سنجش قابل مشاهده می باشد.

از آن جایی که کسب اطلاعاتی در رابطه با اسامی رشته های استخدامی این ارگان دولتی برای هر یک از داوطلبان و متقاضیان شرکت در این آزمون استخدامی الزامی و مهم است در نتیجه کمک گرفتن از مشاوری آگاه و کاردان در این رابطه می تواند مفید و کارساز باشد.از این رو، مشاوران حاضر در مرکز مشاوره تحصیلی می توانند در رابطه با ارائه اطلاعاتی در مورد لیست رشته های استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲ و همین طور زمان، نحوه و شرایط استخدامی وزارت بهداشت در کنار شما باشند و اطلاعات ضروری را خدمتتان عرض کنند، کافی است با شماره 9099075307  تماس حاصل فرمایید.

 

رشته های استخدامی وزارت بهداشت

 

برای ورود به سایت ثبت درخواست نقل و انتقالات وزارت بهداشت روی لینک transmission.behdasht.gov.ir کلیک نمایید.

زمان ثبت نام در رشته های استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲

زمان ثبت نام در رشته های استخدامی وزارت بهداشت هر ساله در زمان مقرر به عرض داوطلبان و متقاضیان شرکت در آزمون وزارت بهداشت می رسد.آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲ در دو نوبت برگزار  می شود که نوبت اول این آزمون در اواخر مهرماه ۱۴۰۲ برگزار گردید و نوبت دوم این آزمون بر اساس اطلاعیه های منتشر شده از سوی وزارت بهداشت در آخر سال ۱۴۰۲ برگزار می گردد .

 

نکته : اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با زمان ثبت نام نوبت دوم و لیست رشته های استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲  هستید باید خدمت شما عرض کنیم که این زمان هنوز تعیین نشده است و اطلاعاتی در این رابطه در دست نیست. اما برای کسب اطلاعات جدید می توانید با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 ارتباط برقرار کنید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی نمایند.

 

برای کسب اطلاع از شرایط ویرایش ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

نحوه ثبت نام رشته های استخدامی وزرات بهداشت ۱۴۰۲

دقت داشته باشید که کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه ثبت نام در رشته های استخدامی این ارگان دولتی برای هر یک از داوطلبان و افراد متقاضی الزامی و مهم به نظر می رسد.

در مورد نحوه ثبت نام در رشته های استخدامی وزارت بهداشت باید عرض کنیم که این کار به صورت آنلاین و اینترنتی برای هر کدام از افراد متقاضی انجام می شود.

به این صورت که هر فرد باید در زمان تعیین شده برای ثبت نام در رشته های استخدامی وزارت بهداشت به سامانه سنجش و آموزش کشور به آدرس sanjesh.org وارد شده و اقدامات لازم را در این سایت برای ثبت نام در لیست رشته های اعلام شده به وسیله همین سامانه انجام دهند.

اما توجه داشته باشید که پیش از هر گونه اقدامی برای ثبت نام هر فرد باید از مراحل لازم برای ثبت نام مطلع شود تا بدین وسیله بتواند برای این امر اقدامات لازم را انجام دهد. مراحلی بسیار مهم که باید به طور دقیق آن ها را برای انجام ثبت نام در سامانه پیش ببرید. 

همچنین ما برای راحتی شما لینک  دفترچه رشته های استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲ را در ادامه قرار داده ایم که می توانید آن را دانلود و مطالعه نمایید.

دفترچه ثبت نام رشته های استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲ 📥 دانلود دفترچه 📥

نحوه ثبت نام رشته های استخدامی

📌 برای اطلاع از بهترین کلاس آمادگی آزمون استخدامی بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید.

 

 

مدارک ثبت نام در رشته های استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲

شاید این سؤال مهم برای شما دوست عزیز داوطلب نیز مطرح شود که آیا برای ثبت نام در لیست رشته های استخدامی به مدارکی هم نیاز است یا خیر؟

در صورت مثبت بودن پاسخ این سؤال این مدارک شامل چه مواردی می شوند؟

در پاسخ به این دو سؤال مهم باید عرض کنیم که اولاً ثبت نام در رشته های استخدامی این سازمان دولتی به تهیه شماری از مدارک نیاز دارد.

مدارکی که در صورت عدم تهیه و ارائه آن ها نمی توانید ثبت نام کرده و مراحل لازم را در این زمینه طی کنید.

برخی از مهمترین این مدارک شامل:

 عکس پرسنلی با پشت زمینه سفید
اطلاعات شناسنامه ای مانند کد ملی و ….
اطلاعات نظام وظیفه آقایان
مدارک مربوط به سهمیه های داواطلبین
اطلاعات تحصیلی مانند تاریخ فارغ التحصیلی و …
اطلاعات محل سکونت مانند کد استان و …

 

 

📌 برای اطلاع از شرایط استخدام وزارت بهداشت بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید.

 

 

چرا باید از خدمات مشاوره برای قبولی در آزمون استخدامی وزارت بهداشت استفاده کنیم؟

آزمون استخدامی وزارت بهداشت آزمونی چندان ساده نیست که هر فردی بتواند در آن پذیرفته شود.در واقع، این امر در گرو اطلاع از بهترین شیوه های مطالعه، آشنایی با بهترین منابع مورد نیاز برای درس خواندن و همین طور کسب اطلاعاتی در مورد نحوه طراحی سؤالات مطرح شده در آزمون است.

علاوه بر این ها الزاماً باید از نحوه برگزاری مصاحبه پذیرش در پست های ارائه شده و همین طور سؤالات پرسیده شده در آن نیز اطلاعات لازم را بدست آورید.

حتماً‌ در اینجا این پرسش برایتان مطرح می شود که خب چگونه می توان از تمام این موارد مهم مطلع شد و قبولی در آزمون استخدامی وزارت بهداشت را از آن خود کرد.

جواب مشخص است و آن هم این که شما با شرکت در جلسات مشاوره بهترین و حرفه ای ترین مشاوران می توانید از این موضوع مهم مطلع شوید و اطلاعات لازم را در این رابطه بدست آورید.

مدارک ثبت نام وزارت بهداشت ۱۴۰۲

📌 برای دانلود دفترچه آزمون استخدامی وزارت بهداشت بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید.

 

 لیست رشته های استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲

هر ساله شاهد انتشار لیست طول و درازی از رشته های مورد نیاز وزارت بهداشت برای استخدام در پست ها و مشاغل ارائه شده هستیم.

مورد مهم و قابل توجه این که قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام در آزمون استخدامی وزارت بهداشت الزاماً‌ باید با مطالعه دقیق دفترچه آزمون استخدامی وزارت بهداشت از تطبیق درست رشته ها و مشاغل اعلامی در این دفترچه با رشته تحصیلی خود در دانشگاه حال چه در دوره ارشد چه کاردانی و چه کارشناسی یا دکتری مطمئن شوید.

البته مورد مهم دیگری که نباید از توجه به آن غافل شد در رابطه با پذیرش برخی از مراکز از بین دانش آموختگان شماری از رشته های تحصیلی است.

به عبارت دیگر، این امکان وجود دارد که برای پست خاصی در یک اداره یا مؤسسه به عنوان مثال کارشناس شبکه تنها افرادی با داشتن مدرک تحصیلی مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار و یا مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه های کامپیوتری می توانند برای ثبت نام اقدام کنند.

در نتیجه، قبل از هر اقدامی برای ثبت نام به این موضوع بسیار مهم توجه لازم را مبذول دارید و از آن غافل نشوید.

برخی از مهمترین لیست رشته های استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲ به شرح زیر می باشد:

 لیست رشته های استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲
پزشک متخصص با کدشغلی 15461  اورولوژی با کدشغلی 15462
جراح مغز و اعصاب با کدشغلی 15463 پزشک  اطفال با کدشغلی 15464
پزشک بیهوشی با کدشغلی 15465 پزشک متخصص داخلی با (کدشغلی 15468)
پزشک رادیولوژی با کدشغلی 15469 پزشک زنان و زایمان با کدشغلی 15470
کارشناس اتاق عمل با کد شغلی 15485 کارشناس آزمایشگاه تشخیص طبی با کد شغلی 15486
کارشناس آزمایشگاه غذا، دارو و بهداشتی با  کد شغلی 15487 کارشناس امور آموزشی با کد شغلی 15489
کارشناس امور پژوهشی با کد شغلی 15490 کارشناس امور پشتیبانی با کد شغلی 15491
کارشناس امور حقوقی با کد شغلی 15492 کارشناس امور دانشجویان با کد شغلی 15493
کارشناس امور فرهنگی با کد شغلی 15494 کارشناس تعالی سازمانی سلامت با کد شغلی 15495
کارشناس تریاژ تلفنی با کد شغلی 15497 کارشناس شبکه با کد شغلی 15503
کارشناس تأسیسات با کد شغلی 15511 کارشناس بهداشت محیط با کد شغلی 25512
مددکار بهداشتی درمانی با کد شغلی 15513 کارشناس تجهیزات پزشکی با کد شغلی 15514
ماما با کد شغلی 15515 کارشناس هوشبری با کد شغلی 15516
کارشناس بهداشت حرفه ای با کد شغلی 15517 کارشناس بهداشت خانواده با کد شغلی 15518
کارشناس سلامت روان با کد شغلی 15524 مربی خدمات بهداشتی با کد شغلی 15525
کارشناس امور مالی با کد شغلی 15526
(کد شغلی 15526)
کارشناس نرم افزار با کد شغلی 15531

 لیست رشته های استخدامی بهداشت ۱۴۰۲

 

📌 برای اطلاع از زمان ثبت نام برای استخدام دستگاه های اجرایی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

رشته های استخدامی در وزارت بهداشت در چه مقاطعی ارائه می شوند؟

شاید این پرسش مهم برای شما دوست عزیز داوطلب نیز مطرح شود که رشته های استخدامی این ارگان در چه مقاطعی ارائه می شوند؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید خدمت شما عرض کنیم که بسته به نیاز وزارت بهداشت به استخدام نیرو ممکن است به رشته هایی در مقاطع مختلف نیاز داشته باشد و این گونه نیست که هر ساله در تمامی رشته های مقاطع کارشناسی، ارشد، دکتری و حتی کاردانی پذیرش صورت بگیرد.

 

📌 برای دانلود بهترین منابع آزمون استخدامی دستگاه های دولتی بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید.

 

در رابطه با شرکت و پذیرش در مصاحبه استخدامی وزارت بهداشت چه می دانید؟

زمانی که تصمیم خود را برای شرکت در آزمون استخدامی وزارت بهداشت می گیرید الزاماً باید در رابطه با مصاحبه ورودی این رشته های تحصیلی نیز اطلاعاتی دقیق و موثق را به دست آورید.

در رابطه با مصاحبه آزمون استخدامی وزارت بهداشت باید خدمت شما عرض کنیم که این مصاحبه برای همه رشته های ورودی وزارت بهداشت انجام نمی شود و با توجه به دفترچه آزمون استخدامی می توانید از این موضوع مهم اطلاع حاصل کنید.

اما قبل از شرکت در مصاحبه الزاماً باید از کسب نمره لازم برای ورود به این مرحله مهم و کلیدی اطمینان حاصل کنید و سپس خود را برای داشتن مصاحبه ای هر چه بهتر و قوی تر آماده بفرمایید.

البته دقت داشته باشید که بررسی های لازم برای ورود یا عدم ورود شما به مرحله مصاحبه توسط سازمان مربوطه انجام می شود و در این زمان تمامی مدارک ارسالی شما و همین طور نمره و رتبه کسب شده توسط شما نیز با دقت تمام مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرد.

توجه کنید که در صورتی که موفق به کسب نمره قبولی نشوید از شرکت شما در مرحله مصاحبه جلوگیری به عمل می آید و نمی توانید به این مرحله مهم راه پیدا کنید و جای هیچ گونه اعتراضی هم در این رابطه برای شما داوطلب گرامی وجود ندارد.

 

برای کسب اطلاع از شرایط اعتراض به نتایج آزمون استخدامی با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

اخبار پیرامون وزارت بهداشت

🔊 40 درصد استخدام وزارت بهداشت مربوط به پرستاران است

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری تسنیم، معاون پرستاری وزارت بهداشت از درخواست این وزارتخانه جهت جذب 100 هزار نیروی انسانی خبر داد که 40 درصد این نیروها مربوط به بخش پرستاری می باشد.

🔊 لزوم تبدیل وضعیت پرستاران شرکتی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در حال حاظر 10 هزار تخت بیمارستانی به بیمارستان ها اضافه می شود و به تعداد هر تخت نیازمند جذب پرستار هستیم.

🔊 پیگیری مجوز استخدام 29 هزار نیرو در وزارت بهداشت

وزیر بهداشت در پاسخ به این دانشجوی پزشکی گفت: شرایط انتقال دانشجویان خارج از کشور تابع مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است و بر اساس آیین‌نامه این شورا، دانشجویان خارجی می‌توانند ثبت‌نام کنند و پس از برگزیده شدن در آزمون، در کشور تحصیل می‌کنند. اگر شرایط جنگی و خاص اوکراین نبود دانشگاه‌های علوم پزشکی این کشور مورد تایید وزارت بهداشت نبود ولی الان با توجه به شرایط جنگی اوکراین، اقدام به پذیرش دانشجویان بر اساس آیین‌نامه و با پذیرفته شدن در آزمون می‌کنیم. در حال حاضر مقرر شده دانشجویان محصل در خارج از کشور تعهدی مبنی بر دانشجو بودن و سپس آزمون بدهند.

📎 برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

خلاصه مطلب

با شروع زمان ثبت نام آزمون استخدام وزارت بهداشت، افراد داوطلب باید رشته های استخدامی وزارت بهداشت را به صورت دقیق مطالعه کرده و بدانند آیا می توانند در آزمون ثبت نام نمایند یا خیر. در صورت جود رشته مورد نظر در زمان مقرر که از سوی سازمان سنجش اعلام می شود می توانند برای ثبت نام خود اقدام نماید. تمامی شرایط در دفترچه راهنما قرار گرفته شده است که ما برای راحتی کار شما عزیزان لینک آن را در مقاله قرا داده ایم. اگر پس از مطالعه پرسشی داشتید می توانید با مشاورین ما با شماره 9099075307 ارتباط برقرار کرده و یا در زیر همین مقاله کامنت بگذارید. ما در اولین فرصت پاسخ گو شما بزرگواران هستیم.

 

🎧 پادکست صوتی مقاله 🎧

 

 

 

 

4/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چگونه می توانم از لیست رشته های استخدامی وزارت بهداشت مطلع شوم؟ 

برای اطلاع از لیست رشته های استخدامی وزارت بهداشت می توانید با تیم مشاوره ایران تحصیل در تماس باشید.

لیست رشته های استخدامی وزارت بهداشت در کجا منتشر می شود؟ 

لیست رشته های استخدامی وزارت بهداشت معمولاً در سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

 رشته های استخدامی وزارت بهداشت معمولاً چه رشته هایی هستند؟ 

رشته های استخدامی وزارت بهداشت معمولاً‌ شامل رشته های گروه پزشکی و پیراپزشکی می شوند.

نظرات

 1. علی
  ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

  سلام برای کارشناسی رشته مدیریت دولتی چه منابعی مناسبه واحتمال قبولی بالا میبره

  • مشاور ملکی
   ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۰

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید مورد بررسی قرار گیرد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با داخلی 109 تماس حاصل فرمایید.

 2. سینا
  ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۲

  سلام من قصد شرکت در ازمون وزارت بهداشت دارم اما میخوام بدونم چطوری میتونم برای قبولی در رشته های استخدامی وزارت بهداشت 1401 باید چه منابعی را مطالعه کنم؟

  • tahmasebi
   ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۸

   سلام دوست عزیز، سوال شما نامشخص است چون رشته ی خودتون رو ذکر نکردید لطفا برای بررسی شرایط با داخلی 108 تماس بگیرید.

  • rahdar
   ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۱

   سلام وقت بخیر.
   منابع برای هر رشته وعنوان شغلی متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید

 3. مهسا
  ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۰

  سلام روز بخیر
  من چطوری می تونم به رشته های استخدامی وزارت بهداشت 1401 دسترسی داشته باشم و ابدیت امسالش دریافت کنم؟؟

  • tahmasebi
   ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۹

   سلام دوست عزیز دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته وزارت بهداشت فعلا منتشر نشده است.

 4. گل
  ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۳

  ایا بهیار یک ساله هم در استخدامی وزارت بهداشت هست ایا برای کمک پرستاران هم استخدامی دارن؟

  • behrouzi
   ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۷

   سلام روزتون بخیر برای اطلاع از شرایط استخدامی مطالب داخل مقاله را مطالعه فرمایید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)