ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

transmission.behdasht.gov.ir + سایت نقل و انتقالات وزارت بهداشت

سایت نقل و انتقالات وزارت بهداشت
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی در صورتی که قصد انتقالی یا میهمانی داشته باشند باید به سایت نقل و انتقالات وزارت بهداشت به آدرس الکترونیکی transmission.behdasht.gov.ir مراجعه کنند. آن ها در این سایت با ارائه مدارک خواسته شده برای میهمانی یا انتقالی، درخواست خود را ثبت کنند. در صورتی که اطلاعات ثبت نامی آن ها در این سامانه اشتباه درج شده باشد می توانند آن را ویرایش کنند. بعد از آن باید منتظر اعلامیه دانشگاه علوم پزشکی باشند تا برای پیگیری دوباره به سامانه درخواست انتقالی دانشجویان وزارت بهداشت مراجعه کنند.

سایت نقل و انتقالات وزارت بهداشت تنها در محدوده زمانی مشخصی در اختیار دانشجویان قرار دارد. لذا آن ها باید در این زمان با در دست داشتن مدارک لازم ثبت نام کنند. از آنجا که دلایل انتقالی در دانشگاه علوم پزشکی تاثیر بالایی در قبولی درخواست دانشجویان دارد. لذا آن ها باید با موثرترین دلایل انتقالی آشنایی داشته باشند.

سایت نقل و انتقالات وزارت بهداشت transmission.behdasht.gov.ir

دانشجویانی که در دانشگاه های علوم پزشکی کشور مشغول به تحصیل هستند می توانند برای ثبت درخواست انتقالی خود به سایت نقل و انتقالات وزارت بهداشت به آدرس transmission.behdasht.gov.ir مراجعه کنند. در این سایت کلیه مراحل ثبت درخواست، ویرایش اطلاعات و پیگیری نتایج انجام می شود. دانشجویان در این سامانه می توانند درخواست انتقالی موقت خود را از دانشگاه مبدا به دانشگاه مقصد ثبت کنند.

آن ها باید دلایلی قانع کننده ای برای انتقالی خود داشته باشند تا دانشگاه مبدا و مقصد با درخواست آن ها موافقت کند. مراحل انجام ثبت درخواست انتقالی در سایت نقل و انتقالات علوم پزشکی وزارت بهداشت مانند سایت های دیگر قوانین خاص خودش را دارد. برخی از دانشجویان جدید الورود با این قوانین آشنایی ندارند. لذا به همین دلیل با درخواست انتقالی آن ها موافقت نمی شود می بایست آن ها با کلیه مراحل ثبت درخواست انتقالی در سامانه transmission.behdasht.gov.ir آشنایی داشته باشند.

جهت ورود به سایت شهریه ارشد وزارت بهداشت و جدول نرخ جدید آن روی لینک کلیک کنید.

سایت نقل و انتقالات وزارت بهداشت transmission.behdasht.gov.ir

زمان ثبت نام در سایت نقل و انتقالات علوم پزشکی ۱۴۰۲

همان گونه که در بالا به آن اشاره کردیم کلیه دانشجویان برای ثبت درخواست انتقالی خود باید به سایت نقل و انتقالات علوم پزشکی مراجعه کنند و در آن جا با درج شماره دانشجویی و کد ملی خود وارد سامانه شوند. سپس اطلاعات ثبت نامی خود و دلایل انتقالی را در این سامانه درج کنند. دانشجویان باید دقت کنند که برای ورود به سایت نقل و انتقالات علوم پزشکی باید در تاریخ مشخصی اقدام کنند؛ زیرا دانشجویان علوم پزشکی در محدوده زمان خاصی می توانند به سایت مراجعه و درخواست انتقالی خود را ثبت کنند. در حال حاضر زمان ثبت درخواست انتقالی در سامانه برای نیمه دوم سال تحصیلی ۱۴۰۲-1402 به شکل زیر است.

بازه زمانی اقدامات
سه شنبه ۱۷ آبان ماه تا پنجشنبه ۱۷ آذرماه ۱۴۰۲ ثبت درخواست انتقالی
شنبه ۱۹ آذرماه تا سه شنبه ۲۹ آذرماه ۱۴۰۲ بررسی مدارک توسط دانشگاه مبداء و ویرایش آن ها توسط دانشجو در صورت لزوم
شنبه ۳ دی ماه تا دوشنبه ۱۲ دی ماه ۱۴۰۲ اعلام نتیجه اولیه درخواست توسط دانشگاه مبداء
سه شنبه ۱۳ دی ماه تا پنجشنبه ۲۲ دی ماه ۱۴۰۲ بررسی مدارک توسط دانشگاه مقصد و ویرایش آن ها توسط دانشجو در صورت لزوم
شنبه ۲۴ دی ماه تا پنجشنبه ۶ بهمن ماه ۱۴۰۲ بررسی و اعلام نتیجه توسط دانشگاه مقصد

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد وام دانشجویی وزارت بهداشت روی لینک رنگی کلیک کنید.

مراحل ورود به سامانه درخواست انتقالی دانشجویان وزارت بهداشت

اگر شما قصد ورود و ثبت نام در سامانه سایت نقل و انتقالات وزارت بهداشت را داشته باشید می توانید طبق اطلاعات مندرج شده در مقاله انتقالی دانشجویان وزارت بهداشت اقدام کنید. در این مقاله کلیه مراحل ثبت نام انتقالی دانشجویان وزارت بهداشت به همراه کلیه شرایط دانشجویان جهت انتقالی مشخص شده است.

بعد از آن که اطلاعات خود را در سامانه transmission.behdasht.gov.ir ثبت کردید، قبل از تایید آن ها دقت کنید که کلیه اطلاعات شما درست باشند و در صورت لزوم آن ها را اصلاح کنید، در غیر این صورت ممکن است فرآیند بعدی شما دچار مشکل شود.

مراحل ورود به سامانه درخواست انتقالی دانشجویان وزارت بهداشت

 پیگیری نتایج نقل و انتقالات علوم پزشکی

بعد از آن که شما درخواست انتقالی خود را در سایت نقل و انتقالات علوم پزشکی ثبت کردید باید منتظر نتایج آن باشید. دقت کنید که مدارک انتقالی و میهمانی در سامانه transmission.behdasht.gov.ir متفاوت است. لذا دانشجویان باید به این نکته توجه کنند.

بعد از آن که زمان ثبت نام در سایت نقل و انتقالات علوم پزشکی تمام شد درخواست شما به همراه مدارک و دلایل آن در دانشگاه مبدا بررسی می شود. در صورت تایید آن را به دانشگاه مقصد ارسال می کنند. حالا درخواست شما را دانشگاه مقصد نیز بررسی می کند. سپس در صورت توافق آن باید دوباره به سایت نقل و انتقالات وزارت بهداشت مراجعه کنید و فرم دانشگاه مقصد را پر کنید. حالا منتظر نتایج نهایی دانشگاه مقصد باشید تا در صورت تایید در نیمسال تحصیلی جدید ثبت نام کنید؛ بنابراین می توان دریافت که کلیه مراحل ثبت نام و پیگیری درخواست انتقالی در سامانه نقل و انتقالات علوم پزشکی انجام می گیرد.

در برخی مواقع نیز مشاهده شده است که دانشجویان بعد از ثبت نام در سامانه درخواست انتقالی دانشجویان وزارت بهداشت دچار مشکل می شوند. به طوری که نمی دانند چگونه آن را برطرف کنند. در این گونه مواقع مشاوران ایران تحصیل می توانند به عنوان راهنما در 24 ساعت شبانه روز پاسخگوی سوالات شما باشند.

برای ورود به سامانه ثبت نام مجدد ارشد وزارت بهداشت و ویرایش اطلاعات آن ها کلیک کنید.

اخبار مرتبط با وزارت بهداشت

🔹 افزایش ظرفیت دانشجویان پزشکی و دستیاری در کشور

وزیر بهداشت و درمان کشور طی گزارشی از افزایش ظرفیت دانشجویان پزشکی و دستیاری خبر داد. هم‌چنین او اشاره کرد که تعرفه پرستاری در کشور بهبود یافته است.

🔹 ارتقا دانشکده پرستاری بروجن به دانشکده علوم پزشکی

دکتر ارسالان خالدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، طی گزارشی از ارتقا دانشکده پرستاری بروجن به دانشکده علوم پزشکی خبر داد. این دانشگاه در سال 1370 با جذب دانشجویان پرستار فعالیت خود را آغاز کرد و از آن زمان تاکنون رشته های فوریت های پزشکی و اتاق عمل را به رشته های مورد پذیرش خود اضافه کرده است. در حال حاضر این دانشگاه با پیگیری های انجام شده به دانشکده علوم پزشکی ارتقا یافته است.

 پیگیری نتایج نقل و انتقالات علوم پزشکی

خلاصه مطلب

سایت نقل و انتقالات وزارت بهداشت به نشانی اینترنتی transmission.behdasht.gov.ir برای ثبت نام و پیگیری درخواست انتقالی دانشجویان وزارت علوم ایجاد شده است. این سامانه تنها در محدوده زمانی خاصی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد تا درخواست نقل و انتقالات آن ها را ثبت کند. این دانشجویان باید برای ثبت نام در سامانه درخواست انتقالی مدارک لازم را به همراه دلایل انتقالی خود ارائه دهند.

این مدارک و دلایل انتقالی ابتدا در دانشگاه مبدا بررسی می شود. در صورتی که آن ها با درخواست انتقالی دانشجویان موافقت کرده باشند درخواست آن ها را به دانشگاه مقصد ارسال می شود. حالا دانشجویان باید برای تکمیل فرم های دانشگاه مقصد خود دوباره به سامانه نقل و انتقالات علوم پزشکی مراجعه کنند. در نهایت نیز برای ثبت نام در نیمسال تحصیلی جدید در دانشگاه مقصد آماده باشند.

بنابراین می توان دریافت که کلیه مراحل ثبت نام و پیگیری درخواست انتقالی دانشجویان وزارت بهداشت در سایت نقل و انتقالات وزارت بهداشت انجام می گیرد. دانشجویان برای ثبت انتقالی خود دلایل قانع کننده ای داشته باشند، در غیر این صورت دانشگاه مبدا و مقصد با درخواست آن ها موافقت نمی کند. شما برای مشخص کردن دلایل قانع کننده برای انتقالی خود می توانید با مشاوران تحصیل که راهنمای دانشجویان وزارت بهداشت هستند، کمک بگیرید. برای ارتباط با این مشاوران می توانید با شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل نمایید.

جهت دانلود پی دی اف این مقاله کلیک کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دانشجویان علوم پزشکی برای ورود به سایت نقل و انتقالات وزارت بهداشت به چه اطلاعاتی نیاز دارند؟

آن ها به کمک شماره دانشجویی و کد ملی خود می توانند وارد سایت transmission.behdasht.gov.ir شوند.

آیا سامانه درخواست انتقالی دانشجویان وزارت بهداشت همیشه در اختیار دانشجویان قرار دارد؟

خیر؛ این سامانه تنها زمانی در اختیار دانشجویان قرار دارد که فرآیند ثبت نام انتقالی در دانشگاه های وزارت بهداشت آغاز شده باشد.

آیا کلیه دانشجویان می توانند در سایت نقل و انتقالات وزارت علوم پزشکی ثبت نام کنند؟

خیر؛ کلیه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به بالا نمی توانند در سامانه transmission.behdasht.gov.ir برای انتقالی یا میهمانی درخواست دهند.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)