ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

رشته مهمانداری بدون کنکور

رشته مهمانداری بدون کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

رشته مهمانداری، یکی از رشته هایی است که طرفداران زیادی دارد و افراد می توانند هم از طریق شرکت در کنکور و هم بدون شرکت در کنکور، در این رشته درس بخوانند. این افراد می توانند در دانشگاه های مختلف اعم از دانشگاه آزاد، دانشگاه سراسری، دانشگاه علمی کاربردی و غیره در رشته مهمانداری بدون کنکور، ثبت نام نمایند. اما آن ها برای ثبت نام مهمانداری بدون کنکور، باید شرایطی را داشته باشند. در واقع، عدم وجود هر یک از شرایط، سبب می شود تا آن ها نتوانند در رشته مهمانداری هواپیما بدون کنکور ثبت نام نمایند. 

اگر شما هم جز افرادی هستید که می خواهید در رشته مهمانداری بدون کنکور ثبت نام کنید، باید تمامی شرایط را دارا باشید. برای آشنایی با تمامی این شرایط، می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه مقاله هر آن چه که شما عزیزان باید در رابطه با رشته مهمانداری هواپیما بدون کنکور بدانید را برایتان به طور کامل و مفصل بیان خواهیم کرد. 

رشته مهمانداری بدون کنکور

معرفی رشته مهمانداری بدون کنکور 

یکی از جذابیت های رشته مهمانداری هواپیما این است که ظاهر شیک و مناسبی دارند و نحوه پوشش، نوع کار و… آن ها می تواند باعث جذب افراد مختلف به این رشته شود. برای این شغل شما باید فرد اجتماعی و برونگرایی باشید تا بتوانید با مسافران ارتباط خوبی برقرار کنید. همچنین، شما عزیزان باید قدرت تاثیر گذاری بر روی افراد مختلف را داشته باشید. این ها خارج از دروس و آموزش هایی که شما در این رشته خواهید دید. برای هر شغلی و هر رشته ای لازم است، بنابراین بهتر است هر فرد توانایی و مهارت آن رشته را داشته باشد تا در آن درس بخواند. بنابراین علاقه مندی به پرواز و سفر هم به نوبه خود، یکی از موارد خیلی مهم در این زمینه است. بعد از اینکه شما در رشته مهمانداری هواپیما بدون کنکور پذیرفته شدید و موفق به استخدام در هر کدام از شرکت های هواپیمایی شدید، سه نوع شیفت کاری خواهید داشت.

 

معرفی رشته مهمانداری بدون کنکور

معرفی رشته مهمانداری بدون کنکور

 

جهت اطلاع از شرایط پذیرش در رشته مهمانداری هواپیما روی لینک آبی کلیک کنید.

 

یکی از حالت های شغل شما حالت off هست که در این صورت شما تعطیل هستید و نیازی نیست که سرکار بروید. حالت دوم stand by است که در این حالت شما نه تعطیل هستید و نه سرکار هستید و باید آماده باشید تا اگر یکی از همکاران شما به هر دلیل نتواند به محل کار بیاید، شما باید به جای آن در پرواز شرکت کنید. در حالت سوم هم شما سرکار هستید و مشغول به کار خواهید بود. از نظر حقوق و مزایای کاری هم، شما از مزایا و حقوق خوبی برخوردار خواهید بود. مشروط به اینکه از امتیاز بالاتری برخوردار باشید؛ به عنوان مثال: هرچه رتبه شما بالاتر رود، حقوقتان نیز افزایش خواهد یافت. نحوه برخورد شما با مسافران، مهم ترین موضوع در این شغل است و اینکه شما باید تسلط نسبی بر زبان انگلیسی داشته باشید. این نکته مهم را در نظر داشته باشید که ساعت های کاری یک مهماندار نامنظم است. برای آشنایی بیشتر با حقوق مهماندار، می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید. 

 

برای آشنایی با حقوق مهماندار هواپیما بر روی لینک زیر کلیک کنید. 

 

شرایط پذیرش بدون کنکور رشته مهمانداری

همان طور که در ابتدا مقاله بیان شد، شما برای این که بتوانید در رشته مهمانداری بدون کنکور، ثبت نام کنید باید شرایطی را دارا باشید که برخی از مهم ترین این شرایط، شامل موارد زیر می باشند: 

 • از جمله شرایط ثبت نام رشته مهمانداری هواپیما بدون کنکور برای داوطلبان مختلف، برخورداری از شرایط سنی است. حداقل سن در نظر گرفته شده برای ثبت نام داوطلبان، 18 سال و حداکثر سن آن نیز ۲۵ سال می باشد.
 • از نظر جسمانی نیز، داوطلبان باید مورد تائید شرکت هواپیمایی باشند. در واقع، سلامت جسمانی افراد باید با پزشک شرکت هواپیمایی به تائید برسد.
 • برای ثبت نام مهمانداری بدون کنکور باید حداقل قد 160 سانتی متر و BMI بین ۱۹ تا ۳۴ داشته باشید.
 • داشتن سلامت کامل جسمی اعم از بینایی، شنوایی و غیره در سلامت کامل باشید. هم چنین سابقه هیچ گونه بیماری نداشته باشید.
 • دارای چهره و ظاهری آراسته باشید.
 • حداقل معدل لازم برای داوطلبان دیپلم نظری ۱۱، دیپلم فنی و حرفه ای ۱۳ و برای دیپلم کاردانش ۱۴ است.
 • امکان ثبت نام مهمانداری بدون کنکور برای داوطلبان زن و مرد وجود دارد.
 • کلیه فارغ التحصیلان و دارندگان مدرک دیپلم رشته های ریاضی، تجربی، انسانی و رشته مهمانداری هنرستان؛ امکان ثبت نام رشته مهمانداری هواپیما دانشگاه آزاد را خواهند داشت.
 • امکان ثبت نام برای علاقه مندان این رشته هم در دانشگاه علمی کاربردی و هم در دانشگاه آزاد ممکن می باشد.
 • علاقه مندانی که مایل به گذراندن سریعتر این دوره می باشند و همچنین مایل به تحصیل در این رشته هستند، می توانند در دوره های آزاد این رشته نیز ثبت نام کنند حدودا 6 ماه دوره های آزاد به طول می انجامد.

لازم به ذکر است که هزینه های مربوط به دوره های آزاد شرکت های هواپیمایی مختلف، به طور میانگین 2 میلیون بیشتر از تحصیل در دانشگاه های مختلف می باشد. در رابطه با نحوه استخدام اینکه کدام یک از این موسسات شرایط بهتری برای استخدام خواهند داشت را می توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل مطرح نمایید.

 

آشنایی با رشته مهمانداری بدون کنکور

 

برای مهماندار شدن چه رشته ای بخوانیم؟

در حال حاضر کلیه کسانی که دارای مدرک دیپلم در رشته های ریاضی، تجربی، انسانی، هنرستان (مهمانداری) و مدرک کاردانی مهمانداری  هستند می توانند اقدام به ثبت نام مهمانداری بدون کنکور کنند. این رشته تا مقطع فوق دیپلم در دانشگاه ها ارائه می شود. بنابراین شما با گذراندن دوره کوتاه تحصیلی می توانید مدرک مهمان داری خود را دریافت کنید. برای فارغ التحصیل شدن باید علاوه بر دروس ارائه شده در این رشته با کمک های اولیه، مدیریت بحران و دستور العمل های موقع اضطراری آشنایی داشته باشید.

البته باید بدانید که شما قبل از تحصیل در رشته مهمانداری بدون کنکور دقت کنید که شرایط استخدام در این شغل را داشته باشید. زیرا شرایط فیزیکی، جسمی و غیره برای استخدامی در شغل مهمانداری هواپیما ضروری است. بنابراین شما قبل از استخدام شدن در شرکت های هواپیمایی ایران باید آزمایش هایی مانند آزمایش خون و ادرار، نوار قلب، نوار مغز، عکس از قفسه سینه، چشم پزشکی و سنجش شنوایی بدهید و مورد تایید پزشک شرکت هواپیمایی مد نظر خود باشید.

 

برای مهماندار شدن چه رشته ای بخوانیم؟

برای مهماندار شدن چه رشته ای بخوانیم؟

 

هزینه ثبت نام مهمانداری بدون کنکور

شما برای تحصیل در رشته مهمانداری هواپیما بدون کنکور می توانید در دانشگاه های موجود در سطح کشور و موسسات آموزش آزاد ثبت نام کنید. هزینه ثبت نام رشته مهمانداری هواپیما بدون کنکور در دانشگاه ها و موسسات آموزشی با توجه به امکانات و تعداد دروسی که به داوطلبان ارائه می دهند، متفاوت است. اما با این وجود هزینه تحصیل در موسسات آموزش آزاد بیشتر از دانشگاه ها خواهند بود. لذا بهتر است شما قبل از انتخاب دانشگاه یا موسسه آموزشی خود در مورد هزینه  و شهریه ثبت نام مهمانداری بدون کنکور صحبت کنید تا با اطلاعات کافی در این رشته درس بخوانید. کارشناسان ایران تحصیل می توانند در مورد  هزینه ثبت نام رشته مهمانداری هواپیما بدون کنکور ۱۴۰۱ به شما کمک کنند. برای این کار تنها کافی است با آن ها تماس بگیرید.

 

دروس مهمانداری هواپیما بدون آزمون 

اگر شما قصد ثبت نام مهمانداری بدون کنکور را دارید، به یاد داشته باشید که باید دروسی را مجزا با سایر افراد مطالعه نمایید. برخی از مهم ترین دروس رشته مهمانداری هواپیما بدون کنکور، شامل موارد زیر می باشند: 

 

آشنایی با سیستم های ارتباطی داخل هواپیما
آشنایی با مقررات حمل کالای خطرناک
اخلاق حرفه ای
ارائه خدمات ویژه به مسافر
اصول سرپرستی
ایمنی و بهداشت محیط کار
تئوری پرواز و آشنایی با کابین
روش های تخلیه سریع و استفاده از سیستم های روشنایی اضطراری
روش های مقابله با دود و آتش در هواپیما
روش های مقابله با وضعیت اضطراری
ریاضی پیش دانشگاهی
زبان انگلیسی۱
زبان انگلیسی۲
زبان انگلیسی۳
زبان انگلیسی۴
زبان پیش دانشگاهی
زبان تخصصی
شناخت تجهیزات اضطراری
شناخت فرودگاه
عوامل انسانی و مدیریت پرواز
فیزیولوژی پرواز
کارورزی۱
کارورزی۲
کمک های اولیه
مستند سازی
مقررات هوانوردی
نحوه پذیرایی
وظایف و مسئولیت های مهمانداری
هواشناسی هوانوردی

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته مهمانداری هواپیما دانشگاه علمی کاربردی روی لینک آبی کلیک کنید.

دروس مهمانداری هواپیما بدون آزمون

دروس مهمانداری هواپیما بدون آزمون

 

زمان ثبت نام مهمانداری بدون کنکور

یکی از سوالات پرتکرار علاقه مندان رشته مهمانداری با سوابق تحصیلی، زمان ثبت نام مهمانداری بدون کنکور است. آن ها می خواهند بدانند که چه زمانی برای ثبت نام مهمانداری بدون کنکور اقدام کنند؟

در رابطه با این سوال می توان بیان کرد که زمان ثبت نام مهمانداری بدون کنکور مانند تمام رشته های بدون کنکور دیگر است. در واقع زمانی که انتخاب رشته بدون آزمون ورودی مهرماه در سایت سنجش شروع شد. شما نیز می توانید با انتخاب کد رشته محل و بر اساس سوابق تحصیلی خود ثبت نام کنید. بر همین اساس مدت زمان ثبت نام مهمانداری بدون کنکور ورودی مهر ماه 1401 تا اوایل مهر ماه همین سال است. برای ثبت نام در رشته مهمانداری بدون کنکور نیمسال دوم نیز می توانید از دی ماه تا اوایل اسفند ماه اقدام کنید.

 

برای آشنایی در مورد رشته مهمانداری هواپیما دانشگاه سراسری روی لینک رنگی کلیک کنید.

 

وظایف مهماندار هواپیما

در صورت پذیرفته شدن در رشته مهمانداری بدون کنکور باید قبل از هر کاری، تمامی اقدامات زیر را به انجام دهید. اقدامات زیر از جمله ملزومات و همچنین وظایف شما خواهد بود که باید به درستی به انجام برسانید. آنچه قبل از پرواز و قبل از سفر یک مهماندار باید به انجام برساند شامل وظایف زیر می باشد:

 • حضور در جلسات مربوط به پرواز با توجه به زمانبندی تعیین شده
 • چک کردن و بررسی نمودن تمامی مواد و وسایل برای اینکه آیا به درستی کار می کنند یا خیر؟
 • خوش آمد گویی به تمامی مسافرانی که در هواپیما حضور می یابند.
 • هدایت و راهنمایی مسافران برای پیدا کردن صندلی های خود
 • آموزش به مسافران و ارائه راهنمایی در رابطه با استفاده از تجهیزات ایمنی به مسافران

 

قبولی در رشته مهمانداری بدون کنکور

 

اقدامات لازم در حین سفر شامل موارد زیر می باشد:

 • اطمینان در رابطه با اینکه مسافران به راحتی در جای خود نشسته اند و در صورتی که درخواستی دارند به خوبی به درخواست آنان رسیدگی شود.
 • پذیرایی از مسافران با نوشیدنی های مختلف
 • توضیحات در رابطه با اطلاعیه های خلبان ها به مسافران
 • اطمینان از اینکه تمامی مسافران به درستی از تجهیزات ایمنی استفاده نموده اند و در شرایط اضطراری می توانند از این امکانات استفاده نمایند.

اقدامات لازم پس از انجام سفر به شرح زیر می باشند: 

 • اطمینان از اینکه تمامی مسافران به درستی از هواپیما خارج شده اند و وسایل شخصی را به همراه دارند.
 • ارائه گزارش پرواز برای هر اتفاق غیر معمول
 • تنظیم گزارش در رابطه با تمامی اقدامات انجام شده در سفر و آماده نمودن نوشیدنی ها و… برای پرواز و سفر بعدی
وظایف مهماندار هواپیما

وظایف مهماندار هواپیما

 

نحوه استخدام در رشته مهمانداری هواپیما بدون کنکور

خوب است بدانید که  نحوه استخدامی رشته مهمانداری هواپیما بدون کنکور در شرکت های هواپیمایی ایران متفاوت است. به طوری که شما برای استخدام شدن در این رشته باید در آزمون ورودی، مصاحبه، گزینش، معاینات پزشکی و دوره‌های آموزشی زبان شرکت کنید و پس از کسب نمره قبولی در دوره های آموزشی ایمنی مانند مدیریت در تخلیه سریع مسافران در شرایط اضطراری، نحوه‌ی استفاده از سرسره و قایق‌های نجات، مبارزه با آتش در طول پرواز و غیره شرکت کنید.

در واقع می توان بیان کرد که برخی از شرکت های هواپیمایی ایران دوره های تحصیل در رشته مهمانداری را بر اساس معیارهای مورد قبول خود ارائه می دهند. لذا شما با ثبت نام مهمانداری بدون کنکور می توانید در این دوره های شرکت کنید و پس از گذراندن این دوره ها در شرکت هواپیمایی استخدام شوید.

 

برای کسب اطلاعات دقیق در مورد رشته خلبانی بدون کنکور کلیک نمایید.

 

در حالت دیگر، می توانید در رشته مهمانداری هواپیما بدون کنکور دانشگاه های کشور ثبت نام کنید و با در دست داشتن مدرک تحصیلی خود در آزمون های ورودی و گزینش این شرکت های هواپیمایی شرکت کنید. بنابراین استخدام شدن در رشته مهمانداری بدون کنکور مراحل سختی دارد که شما باید آن ها را پشت سر بگذارید. هم چنین بعد از آن که در شرکت های هواپیمایی ایران استخدام شدید، دوره های باز آموزی وجود دارند که در آن باید شرکت کنید. در این دوره ها، آموزش های قبلی شما را یادآوری یا بروزرسانی می کنند.

خوب است بدانید که اگر شما مدرک پرستاری یا زبان انگلیسی داشته باشید، شانس زیادی برای استخدام شدن در رشته مهمانداری هواپیما بدون کنکور خواهید داشت. حال اگر نیاز به دریافت شرایط اختصاصی هر کدام از شرکت های هواپیمایی ایران در رشته مهمانداری هواپیما بدون کنکور داشته باشید می توانید از مشاوران ایران تحصیل کمک بگیرید.

 

شرایط استخدام در رشته مهمانداری هواپیما

همان گونه که در بالا بیان کردیم برای استخدام شدن در رشته مهمانداری هواپیما باید شرایط آن را داشته باشید که هر کدام از شرکت های ایرلاین شرایط متفاوتی دارند، اما معمولا این شرکت ها شرایط زیر را برای استخدامی مهمانداری هواپیما خود در نظر گرفته اند:

 • شرایط سنی مهماندار بر اساس اطلاعیه های آن ها  می تواند حداکثر ۲۵ تا ۳۰ سال باشد.
 • دارای قد، وزن و BMI متناسب با معیارهای شرکت ایرلاین باشد. معمولا برای خانم ها ۱۶۵ تا ۱۸۰ سانتی متر و برای آقایان ۱۷۰ تا ۱۹۰ سانتی متر در نظر می گیرند.
 • داوطلب باید ملیت ایرانی داشته باشد.
 • سو پیشینه کیفری نداشته باشد.
 • دارای حداقل مدرک دیپلم باشد.
 • دارای گواهینامه پایان دوره مهماندار هواپیما باشد.
 • باید گواهی عدم اشتغال به تحصیل و کار را ارائه دهد.
 • داوطلبان مرد باید گواهی پایان خدمت سربازی یا معافیت خود را ارائه دهند.
 • داوطلبان زن باید رضایت نامه همسر خود را جهت اشتغال در این شغل ارائه دهند.
 • برای مکالمه و برقراری ارتباط به زبان انگلیسی مسلط باشد. به طوری که سطح زبان آزمون آیلتس ۵/۶ مورد نیاز است.
 • از سلامت روحی و جسمی طبق مسائل پزشکی شرکت ایرلاین برخوردار باشد.
 • تست سلامت بینایی سنجی و شنوایی سنجی، آزمایش های خون و ادرار، نوار قلب، مغز و عکس قفسه سینه خود را ارائه دهد.

چگونه در رشته مهمانداری بدون کنکور تحصیل کنیم

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با رشته مهمانداری بدون کنکور اطلاعاتی را به شما داوطلبان عزیز ارائه نماییم. به همین دلیل در مورد دروس، وظایف، مراحل استخدام، شرایط استخدام رشته مهمانداری هواپیما بدون کنکور در کشور صحبت کردیم. هم چنین افزودیم که شما در زمان ثبت نام بدون آزمون هر سال تحصیلی می توانید با انتخاب کد رشته محل های رشته مهمانداری هواپیما بدون کنکور در آن ثبت نام کنید.

حال اگر هر گونه سوالی در مورد شرایط پذیرش بدون کنکور رشته مهمانداری در هر یک از دانشگاه ها و مراکز آموزش آزاد دارید  می توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل، در ارتباط باشید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما خواهند بود.

 

برای دانلود پی دی اف مقاله، کلیک کنید.

 

3.3/5 - (16 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

رشته مهمانداری بدون کنکور در چه دانشگاه هایی پذیرش دارند؟

ثبت نام رشته مهمانداری هواپیما دانشگاه آزاد و دانشگاه علمی کاربردی امکان پذیر است.

شرایط پذیرش بدون کنکور رشته مهمانداری در دانشگاه های مختلف چگونه است؟

دارا بودن مدرک دیپلم و همچنین برخورداری از حداقل معدل شرط ضروری برای ثبت نام می باشد.

آیا مهمانداری هواپیما بدون آزمون در موسسات آزاد نیز امکان پذیر است؟

بله. اما با توجه به اینکه شهریه این موسسات زیاد می باشد، توان پرداخت شهریه بسیار ضروری است.

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  زهرا خاکسار
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

  سلام من ۲۳ هست و از نظر جسمانی و عمومی مشکلی ندارم قدم هم ۱۶۷ هست دیپلم فنی حرفه ایی دارم میتونم تو دوره هاتون شرکت کنم

  • Avatar photo
   مشاور اقازاده
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۳

   سلام وقت بخیر
   سن در بازه ۱۸ الی ۲۷ سال (بیشتر شرکت های هواپیمایی ایده‌آل‌ترین سن را ۱۸ الی ۲۱ سال اعلام کرده‌اند.)واینکه علاوه بر سن وقد شرایط شما باید بیشتر بررسی شود

 2. Avatar photo
  هانیه
  ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۰

  سلام من ۱۹ سالمه زبانم خوبه قدم ۱۶۷ و وزنم ۶۰ کیلو
  من تابعیت کشور افغانستانم ولی ایران به دنیا اومدم آیا میتونم شرکت کنم شانس اینو دارم یا خیر؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما باید تحت برسی مشاور قرار بگیرد برای دریافت اطلاعا بیشتر با ما تماس بفرمایید

 3. Avatar photo
  ندا
  ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۷

  سلام
  من ۲۹ سالم هست و قد ۱۶۰
  ولی زبان انگلیسی قوی ندارم
  میتونم ثبت نام کنم ؟ و در طول دوره خودمو قوی کنم،؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۷

   سلام وقت بخیر
   بله امکان پذیر میباشد جهت اطلاع از شرایط با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 4. Avatar photo
  بهارصفری
  ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۳

  سلام من ۲۶ سالم هست مدرک فوق دیپلم حسابداری ومدرک کمک پرستاری دارم، قدم ۱۶۹ هست وزن ۶۳ و تسلط ب زبان انگلیسی، میتونم دوره اموزشی دوره های خصوصی شرکت کنم؟هیچ مشکل جسمانی هم ندارم،ظاهر چهره ام به گفته دیگران زیبا هست پوست روشنی دارم، آیا شانس استخدام شدن رو دارا میباشم؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۵

   سلام شماشانس شوداریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 5. Avatar photo
  بهار
  ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۳

  سلام من ۲۶ سالم هست مدرک فوق دیپلم حسابداری ومدرک کمک پرستاری دارم، قدم ۱۶۹ هست وزن ۶۳ و تسلط ب زبان انگلیسی، میتونم دوره اموزشی دوره های خصوصی شرکت کنم؟هیچ مشکل جسمانی هم ندارم،ظاهر چهره ام به گفته دیگران زیبا هست پوست روشنی دارم، آیا شانس استخدام شدن رو دارا میباشم؟

 6. Avatar photo
  Nika
  ۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۳

  سلام ایلتس لازمه داشته باشیم؟ و اینکه هرچی تماس میگیرم وصل نمیشه

  • Avatar photo
   maleki
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۶

   سلام وقت بخیر
   دردوره های مهمانداری اموزش زبان صورت می گیرد .
   شما می توانید دراینرنت ایران تحصیل را جست وجو کنید و وارد سایت ایران تحصیل شوید بخش پایین ضفحه شارزینگ انلاین را مشاهده میکنید.
   اطلاعات مربوطه را تکمیل کنید و با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 7. Avatar photo
  Ftm
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۹

  میشه تلفن واتساپ دار بدین برای مشاوره .. خارج از ایران هستم میخواستم بدونم اگه هزینش از اینجا کم تره بیام تهران بخونم

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۲

   سلام وقت بخیر
   خیر شما با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 8. Avatar photo
  کیمیا
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۴

  تو دفترچه انتخاب رشته ها که نیست

  • Avatar photo
   rahimi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۵

   سلام وقت بخیر
   شما میتونید برای اطلاع از رشته ها با مجموعه تماس بگیرید

 9. Avatar photo
  کیمیا
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام میشه بگین این رشته در دانشگاه ازاد چجوری باید انتخاب کنیم

  • Avatar photo
   rahimi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام وقت بخیر
   شما باید دفترچه رو چک کنید و میتونید برای اطلاعات بیشتر با مجموعه تماس بگیرید

  • Avatar photo
   خانم
   ۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۹

   سلام من ۱۹ سالمه قدم ۱۶۵ وزنم ۵۹ دانشجوی رشته روانشناسی هستم زبانم خوبه شانسی دارم؟

   • Avatar photo
    مشاور کریمی
    ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 10. Avatar photo
  Binam
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

  سلام .وقت بخیر …
  شهریه دانشگاه های ازاد رشته مهمانداری هواپیما چقدره؟؟و در دانشگاه علمی کاربردی به چه صورت میتانیم شرکت کنیم شرایطش بعد از بارگذاری دفترچه ها توسط سنجش هستش؟
  ممنون.

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۴

   سلام بستگی دارد هزینه هایش حداقل 17 میلیون میباشد وجهت اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید

   • Avatar photo
    Ftm
    ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۵

    سلام ترمی ۱۷ میلیون یا کل سال ؟

    • Avatar photo
     Ftm
     ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۹

     میشه تلفن واتساپ دار بدین برای مشاوره .. خارج از ایران هستم میخواستم بدونم اگه هزینش از اینجا کم تره بیام تهران بخونم

     • Avatar photo
      karimi
      ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷

      سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

    • Avatar photo
     karimi
     ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • Avatar photo
    Ftm
    ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۰

    ترمی ۱۷‌میلیون هست یا کل سال

    • Avatar photo
     karimi
     ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۶

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 11. Avatar photo
  شایان
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۶

  سلام وقتتون بخیر
  ۲۸ سالمه قدم ۱۸۲ وزنم ۷۴
  مدرک فوق دیپلم معماری دارم شرایطم ب استخدام خوبه؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱

   سلام لطفا تماس بگیرید و شرایطتان را کامل تر مطرح کنید

 12. Avatar photo
  یلدا
  ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۳

  سلام وقتتون بخیر من ۲۴ سالمه ارشد مهندسی پزشکی هستم قدم ۱۶۳ هست شرایطشو دارم؟

  • Avatar photo
   bahraii
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۲

   سلام وقتتون بخیر .لطفا مقاله شرایط ثبت نام مهمانداری هواپیما 1401 را با دقت مطالعه کنید

 13. Avatar photo
  Nik
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰

  سلام خسته نباشید من ۲۲ سالمه وزن ۶۰ و قدم ۱۷۰ هست دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی هم هستم چطور میتونم وارد رشته مهمانداری شم و اینکه استان مازندران چ دانشگاهی این رشته رو ارائه میدن ؟! ممنون میشم راهنمایی کنین

  • Avatar photo
   bahraii
   ۲۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقتتون بخیر این امکان برای شما وجود دارد برای برسی بیشتر وضعیت شما و اطلاعات کلاس ها با کارشناسان مرکز تماس بگیرید

 14. Avatar photo
  Mobina baghban
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۷

  با داشتن دیپلم فنی حرفه ای نمیشه در دوره های مهمانداری در دانشگاه آزاد شرکت کرد؟

  • Avatar photo
   aghazade
   ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقت بخیر
   نه از این بابت به مشکل نمیخورید اما رزمه تحصییلی و معدل شما ملاک میباشد

   • Avatar photo
    یلدا
    ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰

    سلام وقتتون بخیر من ۲۴ سالمه ارشد مهندسی پزشکی دارم قدم ۱۶۳ شرایطشو دارم؟

    • Avatar photo
     bahraii
     ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳

     سلام وقت بخیر
     حداقل قد برای مهمانداری 165 می باشد.

 15. Avatar photo
  Marzie
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۹

  سلام من ۲۹ سالمه لیسانس کامپیوتر دارم قدم ۱۶۵ و وزنم۵۸ هست،بنظرتون میتونم با دوره آموزشی مهماندار بشم؟

  • Avatar photo
   bahraii
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۰

   سلام وقت بخیر.شرایط ثبت نام مهمتنداری 1401 را دارا میباشید.

 16. Avatar photo
  سارا
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰

  کدام دانشگاه توی تهران پزیرش داره اطلاع دارید؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۷

   سلام وقت به خیر
   رشته مهمانداری هواپیما در مقطع کاردانی در دانشگاه آزاد و علمی کاربردی ارائه و تحت شرایطی پذیرش دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 17. Avatar photo
  مهسا
  ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۶

  سلام من ۲۶سالمه برای این که بتونم دوره رو آزاد شرکت کنم باید چکار کنم از کجا بدونم کجای شهری که من زندگی میکنم این دوره هست یا تشکیل شده یا نه ؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۱

   سلام وقت به خیر
   ورود به رشته مهمانداری از دو طریق دانشگاه و دوره امکان پذیر است.مهماندار شدن شرایط سنی،قد و… دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 18. Avatar photo
  امیر
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۷

  سلام وقت بخیر ببخشید من همه شرایط رو دارم فقط ضعیفی چشمم 2 هست قبول میکنن؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام
   این مورد رو ضعیفی چشم رو عنوان نکردند شما درخواست بدید تا وضعیت شما بررسی شود

 19. Avatar photo
  ابولفض
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۱

  سلام من رشته حقوق میخونم وزنم 80و قدم 172 میتونم ثبت نام کنم

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶

   سلام وقت به خیر
   ثبت نام و ورود به رشته مهمانداری هواپیما از دو طریق دانشگاه و دوره آموزشی امکان پذیر است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 20. Avatar photo
  Nazanin
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

  سلام من 18سالمه وتازه دیپلممو گرفتم رشته تجربی هستم قدم 160هست وزبانم نسبتا خوب هست به نظرتون قبول میکنن

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰

   سلام
   با توجه به شرایط قدتون در حال حاضر امکان وارد شدن به این شغل را ندارید

 21. Avatar photo
  فاطمه
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

  سلام من ارتودنسی دارم به نظرتون مشکلی ایجاد میکنه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام
   ارتودونسی جزو موارد ممنوع نمیباشد اما احتمالش هست که بخوان سخت گیری کنند

 22. Avatar photo
  عاطفه
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۴

  سلام من وزنم۵۵ و قدم ۱۶۸ وظاهرم خوبه متولد ۷۵ هستم
  زبانم متوسط هست ولی ی دوره ۶ ماهه ثبت نام میکنم و اکی میکنم
  من رشته کارشناسیم مدیریت صنعتی و الان ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه تهرانم.
  ب شغل مهمانداری علاقه دارم با توجه ب اینک یک سال بیشتر تایم ندارم میشه ی آدرس یا شماره یا چیزی ک بتونم بطور مستقیم با کارشناس صحبت کنم راهنمایی بفرمایید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۷

   سلام بامرکزه مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 23. Avatar photo
  آیدا
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۱

  با سلام و عرض ادب، قدم 168 و وزنم 56، 21 ساله هستم و لیسانس زبان المانی دارم و مسلط به زبان انگلیسی هم هستم. و در این باره یک سوال دارم، که ایا این مسئله مهم هست که چند تا دندان عصب کشی شده داشته باشیم؟ من فقط این موضوع را شنیدم و نمیدونم چند درصد صحت داره، خواستم مطلع بشم.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام وقت به خیر
   برای ثبت نام مهمانداری هواپیما شرایط جسمانی و روحی در الویت قرار دارد.بعد از بررسی های انجام شده در صورتی که خللی در خدمت کردن شما بوجود آورد رد می شوید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر بامشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 24. Avatar photo
  Ava
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۵

  سلام
  ارزش مدرک مهمانداری هواپیما دانشگاه علمی کاربردی بیشتره یا اموزشگاه های خصوصی ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

   سلام وقت بخیر دانشگاه علمی کاربردی به دلیل داشتن رشته مهمانداری مورد تقاضی بسیاری از افراد است ولی مدارک اموزشگاه هایخصوصی هم بهترو معتبر است موفق باشید

 25. Avatar photo
  الهه
  ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

  سلام وقت بخیر من 21 سالمه و در حال حاضر دانشجو مترجمی زبان انگلیسی هستم و مدرک دیپلم زبان و پیش ایلتس رو دارم و به زبان عربی نیز مسلط هستم میشه راهنمایی کنید که چگونه برای فوق لیسانس رشته مهمانداری رو انتخاب کنم و اینکه ساکن ابادانم ایا ابادان یا خوزستان این رشته رو دانشگاه دارند و هزینه هر ترم تحصیل در این رشته چقدره؟
  ممنونم.

 26. Avatar photo
  Mohadese
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۷

  سلام من ۲۱ سالمه ، قدم ۱۶۷ و وزن ۵۸ هستم و دانشجو مترجمی زبان انگلیسیم ، مدرک دیپلم PET زبان دارم ، مشکل خاصیم ندارم و سالم هستم فقط اینکه چشمم یکم ضعیف هست و معمولا لنز می ذارم ( از عینک استفاده نمیکنم ) آیا این ممکنه باعث ایجاد مشکل بشه ؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۲

   سلام. بستگی به نمره چشمتون دارد.

 27. Avatar photo
  الهه
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

  سلام. من 21 سالمه و قد 165 . زبان انگلیسیم خیلی خوب نیست و آلمانی کمی بلدم. به نظرتون قبولم میکنن؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام وقت بخیر
   باید بقیه شرایط شما بررسی شود.

 28. Avatar photo
  ساحل
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۶

  سلام خسته نباشین من دخترم و رو دستم تتو دارم ممکنه قبول کنن یا مشکل سازه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۳

   سلام وقت بخیر
   بله احتمال زیاد براتون مشکل ساز میشه اگر امکان داره بسوزونید یا اگر قابل پوشیدن هست تتو رو بپوشانید.

 29. Avatar photo
  حنیفی
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۰

  سلام وقتتون بخیر من دیپلم ریاضی فیزیک دارم ۲۵ سالمه قد ۱۵۳
  وزبانم هم در حد دروس دبیرستانه واجد شرایط برای ثبت نام رشته مهمان داری هستم ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۴

   سلام وقت به خیر
   یکی از شرایط ثبت نام مهمانداری هواپیما داشتن حداقل قد 165 است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 30. Avatar photo
  امیری
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۷

  سلام هزینه دوره شرکت هواپیمایی هما چقد است و چقدر طول میکشه و اعتبارش چقدر است

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام وقت بخیر
   هزینه دوره ها متغیر بوده و بسنگی دارد .از لحاظ اعتبار هم،معتبر هستند و مینوانید مشغول به کار شوید.

 31. Avatar photo
  Shadi
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳

  سلام وقتتون بخیر من دیپلم حسابداری دارم ۲۰ سالمه ۱۷۹ قد ۶۰ کیلو وزن دارم زبانمم تقریبا خوبه واحد شرایط هستم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷

   با سلام.بله امکان ان وجود دارد.

 32. Avatar photo
  Soheilam
  ۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام خسته نباشید من شرایط قد و وزن و معدل رو دارم زبان انگلیسی هم لیسانس مترجمی دارم اما ۲۷ سالمه میشه استخدام شم ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵

   سلام وقت بخیر شانس تان زیاد است

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت بخیر
   شرایط ثبت نام سنی در مهمانداری هواپیما تا 25 سال هست از نظر قانونی اما شما باتوجه به اینکه بقیه شرایط رو دارید مراجعه حضوری بکنید شاید قبول کردن.

 33. Avatar photo
  AWMSCOPE15
  ۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۳

  سلام خسته نباشید برای استخدام شرایط قدی و وزنی مناسبه و زبان انگلیسی هم لیسانس مترجمی هستم با ۲۷ سال سن ایا با این سن و شرایط استخدام میشم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام وقت بخیر
   شرایط سنی برای استخدام مهمانداری هواپیما 25 سال هست اما چون بقیه شرایط رو دارید مراجعه حضوری بفرمایید شاید قبول کردن.

 34. Avatar photo
  محمد
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۶

  سلام وقتتون بخیر من بیست سالمه وزن ۸۵قد۱۸۵هست اما تسلط کاملی ب زبان انگلیسی ندارم ایا میتونم وارد این حرفه بشم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۲

   سلام وقت به خیر
   برای ثبت نام مهمانداری هواپیما شرط حداقل قد و حداکثر سن مد نظر است.میتوانید در حین گذراندن دروه به تقویت زبان انگلیسی بپردازد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 35. Avatar photo
  حمید
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۳۲

  سلام، سن ۳۱، قد ۱۹۰، مدرک دیپلم امکان حضور در دانشگاه یا دوره آموزشگاهی مهمانداری رو داره

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام
   شرایط سنی برای ثبت نام در رشته مهمان داری 25 سال میباشد

 36. Avatar photo
  سینا جمالپور
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲

  آیا مدرک کاردانش بامعدل هم قبول مکند کاربردی دانشگاه من سربازی هم تماشد ۲سال ۲۲سالم بااین مدرک تشکر راهنمای کنید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام
   برای دانشگاه علمی کاربردی اقدام کنید

 37. Avatar photo
  ریحانه مقنی
  ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۹

  سلام من میخوام برم رشته ریاضی، به دلیل این‌که کسانی رو میپذیرند که در رشته ریاضی فیزیک تحصیل کرده باشند، اما متاسفانه در رشته‌ی هوانوردی کنکور خانم‌ها نمیتونن قبول بشن! و میگن میتونن از طریق دانشگاه آزاد درس خلبانی رو یادبگیرن! فقط میشه بگید شهریه دانشگاه آزاد هوانوردی چقدره؟!

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۲

   سلام . شهریه حدودی دانشگاه آزاد برای این رشته حدود 3 میلیون تومان در ترم می باشد

 38. Avatar photo
  Sepehrlajevardi
  ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۱۱

  سلام وقت بخیر من قدم بالای 180هست
  دیپلم و فوق دیپلمم مدیریت جهانگردی بوده
  لیسانس هتل‌داری و الان هم ترم آخر فوق لیسانس بازاریابی گردشگری هستم..
  چندین سال هم سابقه کار در پذیرش و رزرواسیون هتل و آژانس های مسافرتی رو دارم…
  درحال حاظر 24سالمه و تازمانی ک برم سربازی حدود 27میشم الان هم برای دوره های مهماندار تصمیم ب ثبت نام دارم..
  آیا با سن 27و این مشخصات امیدی ب استخدام در ایرلاین ها میتونم داشته باشم یا خیر؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۹

   سلام . شرایط استخدام را بررسی کنید و شانس خود را امتحان کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 39. Avatar photo
  فاطمه
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۳

  سلام من ۲۱ سالمه و دانشجوی زبان انگلیسی هستم میخواستم در موسسات برای مهمانداری ثبت نام کنم اما قدم ۱۶۳ هست و حتی به زبان فرانسه و ترکی استانبولی میتونم صحبت کنم و دیپلم تجربی هم دارم میخواستم بدونم معدل کتبی نهایی دیپلم یعنی پیش دانشگاهی یا سوم دبیرستان؟! و اینکه ایا ممکنه من با وجود شرایطی که دارم به قدم ایراد گرفته نشه؟!

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۰

   با سلام.معدل کل دیپلم شما ملاک است و برای قد نیز باید با شرکت مد نظر صحبت کنید.

 40. Avatar photo
  گلی
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۰۷

  سلام وقت بخیر. من ۲۴ سال دارم و قدم هم ۱۶۲ هست، دانشجوی ارشد روانشناسی هم هستم
  شرایط ثبت نام رو دارم؟ تا چه سنی مجاز هستم؟
  و اینکه برای استخدام تفاوتی بین مدرک دانشگاهی و مدرک از موسسات آموزشی وجود داره؟
  پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۵

   سلام . از لحاظ شرایط عمومی شما واجد شرایط هستید . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید

 41. Avatar photo
  Bahare
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۵

  سلام خسته نباشید 🌷
  ببخشید ایا اتباع نیز میتوانن در این رشته تحصیل بکنن؟
  ممنون میشم پاسخ بدین 😌

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام وقت بخیر
   احتمالا منعی وجود نداشته باشد . باید منتظر بخشنامه 1401 باشید .

 42. Avatar photo
  فاطمه
  ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۳

  سلام من ۳۰ سال دارم آیا میتونم در این رشته شرکت کنم؟قدمم ۱۶۲ هست

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶

   سلام
   شما شرایط ثبت نام مهمانداری هواپیما برای سال 1400 را ندارید

 43. Avatar photo
  الهه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۶

  سلام قدم 163هست و اینکه زبان انگلیسی در حد مبتدی . الآنم دانشجو هستم ساکن یزد .چیکارباید کرد؟؟ایا میشه نمیشه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۸

   به شرایط شما بستگی دارد.

 44. Avatar photo
  سارا
  ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۵

  ببخشید من نمیخوام در دانشگاه مهمانداری بخونم میخوام در آموزشگاه ها بخونم میخواستم ببینم اگر تحصیلات دانشگاهی مهمانداری نداشته باشم و فقط در آموزشگاه آموزش دیده باشم کافیه?!
  تا چه سنی وقت دارم به این آموزشگاه ها مراجعه کنم?!

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۹

   بله.تا 26 سالگی.سوابق تحصیلی شما مهم است

 45. Avatar photo
  اتنا سروری
  ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰

  سلام وقتتون بخیر راسته که میگن وقتی وارد رشته مهمانداری بشید همزمان نمیتونیم جای دیگه ام کار کنیم یا درس بخونیم؟
  ممنون میشم پاسخگو باشید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۴

   سلام
   برای کار مشکلی نداره ولی برای تحصیل اگر داخل دانشگاه تحصیل میکنید نمیتوانید در همان مقطع رشته دیگری را بخونید.
   اگر از طریق موسسات رشته ی مهمانداری را آزموش میبینید مشکلی برای تحصیل وجود نداره

 46. Avatar photo
  حسین سلمانی
  ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۵

  سلام خدمت شما .
  دانشگاه مهمان داری چند ترم دارد و هزینه هر ترم چقدر است ؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۳

   سلام .بستگی دارد کدام دانشگاه باشید

 47. Avatar photo
  معصوم
  ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۲

  آیا تمامی دانشگاه آزاد های شهر های دیگ هم رشته مهمانداری هواپیمارو دارند؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۲

   سلام وقت بخیر باید دفترچه رشته های ارائه شده بررسی شود

 48. Avatar photo
  باران
  ۱۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۷

  سلام میشه راجب هزینه هر ترم بگین که چقده حدودا؟
  و آزمون نهایی هزینش چقده؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۴

   سلام وقت بخیر دوست عزیز نوع دوره و دانشگاه خود را مشخص کنید

 49. Avatar photo
  نازنین
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۴

  درسته که میگن اگه توی دوره های شرکت هما شرکت کنیم مثل سهمیه تاثیر داره توی استخدام؟
  و اینکه طول دوره تحصیل توی دانشگاه و هزینه کلش چقدره؟چون عرض کرده بودید دانشگاه به صرفه تره

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام وقت به خیر
   شرایط ثبت نام مهمانداری هواپیما داشتن سلامت جسمانی و روحی است.دوره های آموزشی را از طریق دانشگاه و هواپیمایی های مختلف میتوانید بگذرانید.بعد از به اتمام رسیدن هریک تضمینی برای استخدام نیست.در دانشگاه میتوانید با مقطع کاردانی مهمانداری شروع به تحصیل داشته باشید.
   برای مشاوره بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 50. Avatar photo
  نازنین
  ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۰

  سلام وقت بخیر
  ببخشید حداقل حقوق مهمانداری چقدر هست؟
  و اینکه آیا شرایط استخدام شدن توی ایرلاین ها راحته یا خیر؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۶

   سلام وقت به خیر
   حداقل حقوق بستگی به شرایط و هواپیمایی که مشغول به کار می شوید دارد.برای استخدام تمامی شرایط جسمانی و روحی روانی شما بررسی می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 51. Avatar photo
  هانیه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۱

  سلام
  وقتتون بخیر
  حداقل حقوق برای کسی که تازه استخدام شده چقدره؟
  (به طور میانگین بین همه شرکت های هواپیمایی ایران)

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۴

   سلام وقت بخیر برای افرادی که تازه استخدام میشوند بستگی به ازانس هواپیمایی دارد ولی بین 4 تا 6 ت میتونید در نظر بگیرید ولی برای اطلاع دقیق از مبالغ با سامانه تماس بگیرید

 52. Avatar photo
  نرگس دمیرچی
  ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام . من شرایط پذیرش رو دارم.. ولی یکی از چیزهایی ک بهش نپرداخته بودید این بود ک هر کنکوری بدیم و رتبه قابل قبولی کسب کنیم میتونیم هم دانشگاه ازاد بریم هم‌دولتی؟؟ ینی با هر کنکوری میشه رفت؟ و زمان ثبت نام چه زمانی است ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۰

   سلام وقتتون بخیر با توجه به اینکه رشته ی مهمانداری بدون کنکور است جهت مشاوره ی بیشتر با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید

 53. Avatar photo
  فاطمه
  ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۰

  سلام وقت بخیر
  من نظام جدید هستم و معدل کلم شده۱۵/۹۷و معدل کتبی نهاییم شده۸/۸۶ و میخاستم برای رشته مهمان داری هواپیما ثبت نام کنم و از شرایطش باید حداقل نمره ۱۱باشع میخاستم بدونم من میتونم شرکت کنم ینی معدل کتبی رو در نظر میگیرن یا معدل کل؟؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۳

   سلام
   وقتتون بخیر
   هر دو تا مهمه

 54. Avatar photo
  فاطمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۰

  سلام وقت بخیر
  منظور از معدل برای شرایط مهمانداری معدل کل هست یا کتبی؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۷

   با سلام و وقت بخیر معدل کتبی نهایی دیپلم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام معدل کتبی مهم هست

 55. Avatar photo
  سحر امیری
  ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۷

  سلام ببخشید در رابطه با شرایط فیزیکی، شنوایی یک طرفه مشکل ایجاد میکنه برای استخدام؟ متاسفانه یکی از گوش های من به طور مادرزادی ناشنوایی داره ولی تاحالا هیچ مشکلی باهاش نداشتم و تو شنوایی کلی تاثیری نداشته .. این مانع میشه برای استخدام؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۲

   سلام وقتتون بخیر برای امر معاینات پزشکی تماما به پزشک مرتبط بستگی دارد جهت اطلاعات بیشتر به مقاله های موجود در سایت ایران تحصیل مراجعه فرمایید

 56. Avatar photo
  میلاد
  ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۴

  من۲۸ سالمه میتونم برای مهمانداری اقدام کنم کلاس هاش یا نه سنم گدشته ؟؟؟؟؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۸

   سلام
   شرایط سنی ورود به مهمانداری تا 28 سال هستش

 57. Avatar photo
  Aylin
  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۹

  سلام ۱۸سال تمام رو دارم و تا سال بعد میخام برم واسه ثبت نام ایا با قد ۱۶۱که دارم امکانش هس ک بتونم مهمانداری قبول بشم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۳

   با سلام
   برای خانم ها قد باید حداقل 165 باشد

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام وقتتون بخیر قد خانم‌ها باید حداقل 165 سانتی‌متر باشد

 58. Avatar photo
  غزاله نصیری
  ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶

  سلام ببخشید من مدرک کارشناسی روابط عمومی بین الملل دارم..ومتولد ۱۳۷۰هستم وقدمم ۱/۷۰امکان جذب تو رشته مهمانداری هست؟یامن رد سنی و رد کردم؟لطفآ راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۷

   سلام وقت بخیر.رده سنی برای خانم ها 22-27 سال هست.

 59. Avatar photo
  مینا
  ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۱

  من ۲۶ سالمه
  لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم و سطح زبانمم خوبه ۲سال سابقه تدریس زبان دارم
  میخوام مهماندار شم چیکار کنم؟
  میشه راهنماییم کنید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۲

   سلام برای ورود به رشته مهمانداری هم شرایط سنی و جسمی مهم هست هم تحصیل در دانشگاه ها یا دوره ایی که برگزار میشوند

 60. Avatar photo
  علیرضا
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۲

  سلام من ۱۸ سال و ۵ ماهمه با ۱۸۶ قد و دارای تمام ویژیگی های فوق میباشم و دیپلم تجربی و معافیت را دارا میباشم و خواستم از شما راهنمایی بگیرم که چطور میتونم در این رشته ثبت نام کنم؟؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام وقت بخیر.
   باید برای دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنید که این ثبت نام برای ورودی مهر به پایان رسیده و باید برای ورودی بهمن ماه از طریق سایت sanjesh.org اقدام کنید.

   • Avatar photo
    علیرضا
    ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

    ممنونم
    امکانش هست حضوری برم به دانشگاه علمی کاربردی و در ورودی مهر ثبت نام کنم؟؟
    یا اینه برم تو یه موسسه ثبت نام کنم ؟
    به نظرتون کدومش بهتره دانشگاه یا موسسه ؟
    مدرک موسسه ها معتبره واسه همه جا؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

     با سلام
     بستگی به موسسه و هدف خودتون دارد
     از نظر هزینه دانشگاه علمی کاربردی به صرفه تر است

   • Avatar photo
    امیر ارشیا شیخی
    ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۹

    ببخشید دانشگاه ازاد نداره بعد رشته مترجمی زبان ربطی نداره ینی به این یه زره بیشتر توضیح میدید

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۷

     مهمانداری رو دانشگاه علمی کاربردی داره و داشتن مدرک زبان خیلی میتونه کمک تون بکنه

  • Avatar photo
   حسام
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۳

   در صورت داشتن معافیت پزشکی امکان استخدام شما خیلی کم میشه

 61. Avatar photo
  ماهور
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۰

  داشتن قد بالای 160 الزامیست؟

 62. Avatar photo
  bdlmtlbqasmy@gmail.com
  ۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۷

  با سلام من 18سالم ه و پسرم .
  میتونم امسال برم و ثبت نام کنم برای رشته مهمانداری ؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۹

   سلام بله دانشگاه علمی کاربردی رشته مهمانداری رو بدون کنکور پذیرش میکنه

   • Avatar photo
    سلام ترمی چقدرمیگیره
    ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۷

    ترمی چندتومنه

تماس با مشاور