رشته فوریت های پزشکی دانشگاه آزاد

رشته فوریت های پزشکی جزء رشته های پرطرفدار و جذاب به شمار می رود. داوطلبان بسیاری خواهان ادامه تحصیل در رشته فوریت های پزشکی دانشگاه آزاد و سراسری هستند. از این رو، ممکن است این سوال به ذهنشان راه پیدا کند که آیا امکان ثبت نام بدون کنکور فوریت های پزشکی در دانشگاه سراسری و آزاد برایشان وجود دارد یا خیر؟

 

در صورت ارائه این رشته شرایط رشته فوریت های پزشکی بدون کنکور چیست؟ دانشگاه های پذیرنده فوریت های پزشکی بدون آزمون در دانشگاه های آزاد و سراسری کدامند؟ در این نوشته پاسخگوی این سوالات مهم که شاید سوال شما عزیزان داوطلب و متقاضی تحصیل در این رشته نیز باشد به طور مفصل هستیم.

 

 

جهت دریافت مشاوره در مورد ارائه یا عدم ارائه رشته فوریت های پزشکی در دانشگاه آزاد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

ثبت نام بدون کنکور فوریت های پزشکی

 

رشته فوریت های پزشکی دانشگاه آزاد ارائه می شود یا خیر؟

رشته فوریت های پزشکی به عنوان یکی از محبوب ترین رشته های گروه پزشکی شناخته شده است. افراد مشغول به تحصیل در این رشته در آینده وظیفه ارائه خدمات امدادی به بیماران و مصدومان تا زمان رساندن آن ها به مراکز درمانی را دارند.

حال شاید بپرسید آیا می توان برای تحصیل در رشته فوریت های پزشکی به شکل بدون آزمون و یا با آزمون اقدام کرد یا این امر امکان پذیر نیست؟

در ادامه به این سوال مهم که آیا رشته فوریت های پزشکی در مراکز دانشگاهی آزاد چه به صورت با آزمون و چه به صورت بدون آزمون برای شما عزیزان داوطلب پذیرش دارد یا خیر پاسخ می دهیم. 

 

 

 

فوریت های پزشکی به هیچ وجه در دانشگاه آزاد اسلامی ارائه نمی شود

 

رشته فوریت های پزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور و یا باکنکور؟

باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که رشته فوریت های پزشکی در دانشگاه آزاد چه به صورت با آزمون و چه به صورت بدون آزمون ارائه نمی شود و شما دوستان امکان ادامه تحصیل در این رشته را در دانشگاه آزاد ندارید.

 

 

فوریت های پزشکی بدون آزمون دانشگاه سراسری

همان طور که در بالا ملاحظه کردید این رشته دانشگاه آزاد به هر دو صورت بدون کنکور و باکنکور ارائه نمی گردد. اما در مورد فوریت های پزشکی بدون آزمون و با آزمون در دانشگاه سراسری چه می توان گفت؟

خوشبختانه باید بگوییم که، رشته فوریت های پزشکی در دانشگاه سراسری درست برعکس دانشگاه آزاد در دانشگاه ها برای علاقمندان عرضه می شود.

 البته، دانشگاه های پذیرنده این رشته را به صورت با آزمون و تنها در مقطع کاردانی به علاقمندان و متقاضیان عرضه می کنند و داوطلبان امکان ثبت نام بدون کنکور فوریت های پزشکی را همچون رشته فوریت های پزشکی دانشگاه آزاد ندارند.

 

 

 

فوریت های پزشکی بدون آزمون

 

فوریت های پزشکی در کدام دانشگاه ها ارائه می شود؟

مسلماً برای شما دوستان که مایل به تحصیل در رشته فوریت های پزشکی هستید و دیگر مطمئن شده اید که رشته فوریت های پزشکی از گروه علوم تجربی در دانشگاه آزاد چه به صورت بدون آزمون و چه با آزمون ارائه نمی شود، اطلاع از دانشگاه های پذیرنده این رشته دانشگاهی در دانشگاه های سراسری اهمیت بیشتری پیدا می کند.

در این بخش، شماری از دانشگاه های پذیرنده باکنکور رشته فوریت های پزشکی را خدمتتان نام می بریم.

 

 

دانشگاه های سراسری پذیرنده رشته دانشگاهی فوریت های پزشکی
دانشگاه علوم پزشکی کاشاندانشگاه علوم پزشکی زنجان (محل تحصیل شهرستان ابهر)دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی-بجنورد ( محل تحصیل مرکز آموزش فوریت های پزشکی مانه و سلمقان)
دانشگاه علوم پزشکی قمدانشگاه علوم پزشکی زاهدان ( محل تحصیل موسسه آموزش عالی سلامت خاش)دانشکده علوم پزشکی خراسان شمالی- بجنورد ( محل تحصیل دانشکده پرستاری شیروان)
دانشگاه علوم پزشکی قزویندانشگاه علوم پزشکی زابلدانشگاه علوم پزشکی تبریز ( محل تحصیل مجتمع آموزش عالی سلامت مرند)
دانشگاه علوم پزشکی شیراز (محل تحصیل مجتمع آموزش عالی ممسنی)دانشگاه علوم پزشکی رفسنجاندانشگاه علوم پزشکی تهران
دانشگاه علوم پزشکی شیراز ( محل تحصیل دانشکده پیراپزشکی داراب)دانشگاه علوم پزشکی دزفولداشسگاه علوم پزشکی بوشهر
دانشگاه علوم پزشکی سمنان ( محل تحصیل دانشکده پیراپزشکی گرمسار مستقر در شهرستان آرادان)دانشگاه علوم پزشکی بندرعباسدانشگاه علوم پزشکی ایلام
دانشگاه علوم پزشکی سبزواردانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)- تهراندانشگاه علوم پزشکی البرز- کرج
دانشگاه علوم پزشکی ارومیهدانشگاه علوم پزشکی اردبیل ( محل تحصیل مجتمع آموزش سلامت شهرستان مشکین شهر)دانشگاه علوم پزشکی اردبیل
دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز (محل تحصیل دانشکده پیراپزشکی بستان)دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایراندانشگاه علوم پزشکی گناباد
دانشگاه علوم پزشکی مشهد ( محل تحصیل مرکز آموزشی فوریت های پزشکی درگز)دانشگاه علم پزشکی لرستان- خرم آباد ( محل تحصیل مرکز آموزشی فوریت های پزشکی پلدختر)دانشگاه علوم پزشکی آبادان
دانشگاه علوم پزشکی اسدآباد- استان همداندانشگاه علوم پزشکی سرابدانشگاه علوم پزشکی خوی

 

 

آیا اطلاعی از رتبه بندی دانشگاه های پذیرنده فوریت های پزشکی دارید؟

شمار زیادی از متقاضیان ادامه تحصیل در رشته دانشگاهی فوریت های پزشکی مایل هستند که در جریان رتبه بندی دانشگاه های پذیرنده این رشته قرار بگیرند.

رتبه بندی به این معناست که فرد بداند دانشگاه موردنظرش از نظر امکانات و سطح علمی در چه درجه و جایگاهی قرار دارد. این گونه می توان تصمیم بهتر و آگاهانه تری در زمان انتخاب رشته فوریت های پزشکی اتخاذ کرد.

در صورت نیاز به اطلاع از رنکینگ مراکز دانشگاهی پذیرنده این رشته می توانید با مشاوران تحصیلی ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

ظرفیت رشته فوریت های پزشکی در دانشگاه های سراسری چقدر است؟

اطلاع از ظرفیت رشته فوریت های پزشکی برای داوطلبان مایل به گذارندن تحصیلات دانشگاهی در این رشته کاملاً ضروری به نظر می رسد. در ادامه ظرفیت این رشته را در سال جاری (98) در شماری از دانشگاه های پذیرنده خدمتتان عرض می کنیم.

 

 

ظرفیت رشته فوریت های پزشکی سراسری
دانشکده علوم پزشکی خوی20 نفر
دانشکده علوم پزشکی خمین20 نفر
دانشگاه علوم پزشکی اسفراین20 نفر
دانشگاه علوم پزشکی ساوه2 نفر

 

 

جهت شناخت دانشگاه های پذیرنده رشته فوریت های پزشکی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

رشته های پیراپزشکی بدون کنکور بدون آزمون- نحوه ثبت نام 

پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور دانشگاه بروجرد 

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد 

دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 

آیا من امکان ثبت نام بدون کنکور فوریت های پزشکی را در دانشگاه آزاد دارم یا خیر؟ 

خیر این امکان برای شما وجود ندارد. زیرا فوریت های پزشکی بدون آزمون و با آزمون در دانشگاه‌ آزاد ارائه نمی شود.

شرایط رشته فوریت های پزشکی بدون کنکور در دانشگاه آزاد چیست؟ 

از آن جایی که رشته فوریت های پزشکی در دانشگاه آزاد ارائه نمی شود (چه با آزمون و چه بدون آزمون) نمی توان شرایطی برای آن در نظر گرفت.

آیا ثبت نام بدون کنکور فوریت های پزشکی در دانشگاه سراسری امکان پذیر است؟ 

خیر. رشته فوریت های پزشکی در دانشگاه سراسری تنها به صورت باکنکور ارائه می شود.