تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
رشته بینایی سنجی بدون کنکور

رشته بینایی سنجی بدون کنکور 1401 + درآمد و بازار کار | ایران تحصیل

رشته بینایی سنجی بدون کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

رشته بینایی سنجی بدون کنکور تنها راهکاری است که متقاضیان با عملکرد بد در کنکور سراسری می توانند به سراِِغ آن بروند، برای تحصیل در رشته بینایی سنجی بدون کنکور در سال های اخیر دو راه ورود به دانشگاه های پردیس بین الملل و آزاد وجود داشت.

 

اصلی ترین علت تمایل متقاضیان به ثبت نام در رشته بینایی سنجی بدون کنکور این است که ظرفیت این رشته در دانشگاه‌های سراسری متأسفانه بسیار کم می‌باشد. به همین دلیل داوطلبان لازم است به هنگام انتخاب رشته کنکور، نهایت دقت را برای پذیرش در این رشته‌ داشته باشند. انتخاب رشته کنکور تجربی، به دلیل رقابت بالای داوطلبان آن در برابر سایر گروه های آزمایشی سخت تر و حساس تر می‌باشد. همچنین با توجه به درآمد رشته بینایی سنجی در ایران، این رشته متقاضیان زیادی را به خود اختصاص داده است.

 

 

جهت اطلاع دقیق از ثبت نام بدون کنکور بینایی سنجی ، شرایط پذیرش بدون آزمون – درآمد و بازار کار رشته بینایی سنجی در ایران ،مشاوره قبولی در رشته بینایی سنجی، مشاوره انتخاب رشته کنکور با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 ( استان تهران)

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

تحصیل رشته بینایی سنجی بدون آزمون 

افراد بسیاری وجود دارند که علاقه مند به ورود بدون کنکور به رشته مدنظر خود هستند و این امر در مورد رشته بینایی سنجی هم صدق می کند، با پیدایش دانشگاه های پردیس بین الملل تمایل مردم به ورود بدون کنکور به این رشته بیشتر و بیشتر شد.

  • اما رسالت و هدف اصلی دانشگاه های پردیس بین الملل جذب دانشجوی خارجی بود و عدم موفقیت در این امر منجر به قطع فعالیت این دانشگاه ها گشت و این به معنای آن است که دیگر راهی برای تحصیل رشته بینایی سنجی بدون کنکور وجود ندارد.
  • امروزه تنها راهی که برای تحصیل بدون کنکور این رشته می توانید بیابید ثبت نام در دانشگاه های آزاد خارج از کشور می باشد که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت. 
  • در مورد شرایط داخلی کشور هم اگر تغییری در این رویه ایجاد شود می توانید از طریق پایگاه خبری دانشگاه آزاد از آن مطلع گردید.

 

اگر تصمیم بر ورود به این رشته با کنکور سراسری گرفته اید بد نیست تا سری هم به صفحه شرایط تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بزنید.

 

تحصیل رشته بینایی سنجی بدون آزمون در خارج از کشور

زمانی که راهی برای ثبت نام بدون آزمون در رشته بینایی سنجی وجود ندارد معمولا کمتر کسی به سراغ مطالعه کتاب های درسی برای شرکت مجدد در کنکور تجربی خواهد رفت و اغلب افراد به دنبال راه حلی برای دور زدن این آزمون هستند، که اولین راه برای متقاضیان ورود به دانشگاه های آزاد خارج از کشور می باشد.

اما تحصیل در رشته بینایی سنجی بدون آزمون در کشور های خارجی چندان ساده نیست و باید برخی از شرایط و مدارک را برای ورود به این دانشگاه ها را دارا باشید که برخی از آن ها به شرح زیر می باشد.

  •  تقریبا برای ورود به تمامی کشور های اروپایی فرد باید دارای مدرک آیلتس باشد.
  • علاوه بر این بینایی سنجی در برخی از کشور ها مانند ژاپن زبان تدریسی خود را دارد و فرد باید برای طی کردن آن به زبان تدریسی مسلط گردد.
  • علاوه بر این اغلب دانشگاه های آزاد خارج از کشور برای جذب دانشجو خارجی برخی آزمون های به خصوص دارند.
  • ارائه نامه تمکن مالی برای اغلب دانشگاه ها ضروری می باشد.
  • علاه بر این بسته به مقطعی که قصد ثبت نام در آن را دارید باید مدارک پیش زمینه ای تحصیلی به دانشگاه مقصد خود ارائه دهید.

هزینه تحصیل رشته بینایی سنجی در خارج از کشور چقدر است؟

اگر بخواهید به هر علتی برای تحصیل در رشته بینایی سنجی از کشور خارج شوید اولین موضوعی که برای شما حائز اهمیت خواهد بود هزینه هایی است که برای انجام این کار باید پرداخت گردد، در ادامه به ارائه لیستی از هزینه های تحصیلی برای رشته بینایی سنجی در خارج از کشور (میانگین هزینه کشور های اروپایی) خواهیم پرداخت:

هزینه های تحصیل در رشته بینایی سنجی در خارج از کشور برای سال اول
شهریه و هزینه های دانشگاهی میانیگین ۳۱/۰۰۰ دلار
کتاب و تجهیزات آزمایشگاهی میانگین ۵/۷۰۰ دلار
هزینه های زندگی روزمره میانگین ۲۱/۰۰۰ دلار
مجموع ۵۷/۷۰۰ دلار

 

هزینه های تحصیل در رشته بینایی سنجی در خارج از کشور برای سال دوم
شهریه و هزینه های دانشگاهی میانگین ۳۶/۰۰۰ دلار
کتاب و تجهیزات آزمایشگاهی میانگین ۳/۵۵۰ دلار
هزینه های زندگی روزمره میانگین ۲۱/۰۰۰ دلار
مجموع ۶۰/۵۵۰ دلار

هزینه های تحصیل در رشته بینایی سنجی در خارج از کشور برای سال سوم
شهریه و هزینه های دانشگاهی میانگین ۴۰/۰۰۰ دلار
کتاب و تجهیزات آزمایشگاهی میانگین ۱/۷۰۰ دلار
هزینه های زندگی روزمره میانگین ۲۱/۰۰۰ دلار
مجموع ۶۲/۷۰۰ دلار

 

هزینه های تحصیل در رشته بینایی سنجی در خارج از کشور برای سال چهارم
شهریه و هزینه های دانشگاهی میانگین ۲۶/۰۰۰ دلار
کتاب و تجهیزات آزمایشگاهی میانگین ۳/۱۰۰ دلار
هزینه های زندگی روزمره میانگین ۲۱/۰۰۰ دلار
مجموع ۵۰/۱۰۰ دلار

رشته بینایی سنجی بدون کنکور خارج از کشور

 

رشته بینایی سنجی چیست؟

متأسفانه برخی از افراد ممکن است رشته بینایی سنجی با چشم پزشکی اشتباه بگیرند. در واقع تفاوت‌هایی که کارکرد این دو رشته با یکدیگر دارند‌ در نوع واحدهای دانشگاهی، رتبه قبولی و همچنین مقطع تحصیلی  هر یک از این رشته ها می‌باشد. به عنوان مثال رشته اپتومتری را می‌توان به عنوان مرحله اولیه تشخیص بیماری‌های مختلف چشمی دانست.

یک اپتومتریست با بینایی سنج ، بیماری‌های مختلف چشمی را تشخیص می‌دهد. در صورتی که فرد معاینه شده ، نیازمند عینک باشد، عینک مورد نیاز و شماره چشم را تجویز خواهد نمود. همچنین دستور برخی از تمرین‌های لازم برای چشم افراد نیز، می‌توان از جمله مواردی باشد که بر عهده یک اپتومتریست یا بینایی سنج قرار دارد.

در واقع رشته بینایی سنجی و رشته چشم پزشکی کاملاً مرتبط و در ارتباط با یکدیگر می‌باشند. اما تفاوتی که این دو رشته دارند را می‌توان در رابطه با جراحی که توسط چشم پزشک صورت می‌پذیرد دانست. متخصص اپتومتریست می‌تواند نکات بهداستی را آموزش دهد و همچنین عینک تجویز نمایند.به همین دلیل در صورت این کار ، درآمد رشته بینایی سنجی در ایران را می توان بالا دانست.

 

کلیه داوطلبان عزیز می توانند برای اطلاع کامل در رابطه با رشته بینایی سنجی ، نحوه پذیرش در این رشته ، دانشگاه های دارای رشته اپتومتری ،  رشته های تحصیلی پر درآمد تجربی ، به متخصصین و مشاورین ایران تحصیل باشماره تلفن‌های 9099075307 (تماس از سراسر کشور) و 9099075307 (تماس از استان تهران) از ساعات 8 صبح الی 1 شب تماس حاصل نمایند.

 

 

علاوه بر رشته بینایی سنجی شراط ثبت نام در رشته شنوایی سنجی بدون کنکور به همیت صورت است که در صفحه مربوطه به آن پرداخته شده است.

 

درآمد رشته بینایی سنجی در ایران

 

درآمد رشته بینایی سنجی در ایران

درآمد رشته بینایی سنجی در ایران

 

درآمد رشته بینایی سنجی در ایران بسته به نوع کار و کیفیت شما می تواند متفاوت باشد. قطعا ،چنانچه افرادی که در رشته اپتومتری فارغ التحصیل می شوند، بتوانند مهارت بالایی داشته باشند، خواهند توانست در آمدی خوبی را حاصل از این رشته داشته باشند. اما آن دسته از فارغ التحصیلانی که بعضا حتی با رتبه های بسیار عالی به دانشگاه وارد شده اند  اما نتوانسته اند مهارت خود را افزایش دهند، نخواهند توانست در این این شغل موفق شوند.

 

درآمد رشته بینایی سنجی در ایران برای آن دسته از فارغ التحصیلانی که علاوه بر تجویز عینک، می توانند به ساخت انواع عینک و فروش آن بپردازند، کاملا مناسب می باشد. به همین دلیل، این شغل را در صورت کیفیت کار عالی افرادی که در آن مشغول به کار می باشند، می تواند عالی و متوسط رو به بالا نیز باشد.

 

درآمد رشته بینایی سنجی در ایران با توجه به کاهلی و همچنی استفاده مداوم از گوشی های تلفن همراه و همچنین سیستم های کامپیوتری در آینده نه چندان دور، می توان بسیار بالا ارزیابی نمود. به همین دلیل ، کلیه داوطلبان عزیز در صورتی خواهند توانست درآمد خوبی را داشته باشند، که تخصص و مهارت بالایی را نیز داشته باشند.

 

 

رتبه لازم برای قبولی در رشته اپتومتری

رشته اپتومتری را با توجه به کارایی آن، می تواند بسیار برای امر بهداشت و همچنین سلامت و مراقبت های چشمی مفید و موثر باشد. لذا تمامی داوطلبان پس از ورود به این رشته ، می توانند تمرین ها و همچنین راهنمایی های لازم را برای کلیه افراد داشته باشند. قطعا سبک زندگی تمامی ما انسان ها نسبت به گذشته تغییر نموده است و متناسب با این تغییر مشکلات جدیدی به وجود آمده است.

 

این رشته را شاید بتوان متفاوت از سایر رشته ها دانست و به همین دلیل توصیه می نماییم که با دقت تمام و همچنین با کسب اطلاع دقیق، به انتخاب این رشته بپردازید. و این  نکته را مد نظر قرار دهید که  آیا شما و شخصیت و روحیاتتان ، می تواند برای این رشته مناسب باشد؟ پس از رعایت تمامی این موراد ،باید  آخرین اولویت برای شما درآمد رشته بینایی سنجی در ایران باشد.

 

برای مشاوره موفقیت در کنکور سراسری رشته بینایی سنجی می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین ما همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز که مایل باشید، خواهند توانست به شما عزیزان خدمات لازم را ارائه نمایند. کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید. متخصصین ما همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز که مایل باشید، به شما عزیزان ارائه خدمات می دهند.

 

 

جهت اطلاع دقیق از ثبت نام بدون کنکور بینایی سنجی ، شرایط پذیرش بدون آزمون – درآمد و بازار کار رشته بینایی سنجی در ایران ،مشاوره قبولی در رشته بینایی سنجی، مشاوره انتخاب رشته کنکور و مشاوره تضمینی کنکور با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 ( استان تهران)

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل .

 

کانال اطلاع رسانی رشته بینایی سنجی

کانال اطلاع رسانی رشته بینایی سنجی

بیشتر بدانید

چگونه تست بزنیم

چگونه پزشکی قبول شویم

مشاوره و برنامه ریزی کنکور سراسری

ضرایب دروس تجربی

انتخاب رشته کنکور

انتخاب رشته کنکور تجربی

 

کاربران گرامی، برای دانلود مطالب این صفحه به شکل پی دی اف کلیک کنید.

3/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا رشته بینایی سنجی با چشم پزشکی متفاوت است؟

بله، میتوانید از تفاوت این دو رشته در مقاله مطلع شوید.

درآمد رشته بینایی سنجی در ایران چگونه است؟

درآمد رشته بینایی سنجی در ایران بسته به نوع کار و کیفیت شما می تواند متفاوت باشد.

آیا میتوان در رشته بینایی سنجی بدون کنکور شرکت کرد؟

خیر، هیچ دانشگاهی پذیرش دانشجو در رشته بینایی سنجی بدون کنکور ندارد.

رتبه لازم برای قبولی در رشته بینایی سنجی چقدر است؟

برای اطلاع از رتبه لازم برای قبولی در این رشته با مشاوران ایران تحصیل همراه باشید.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور