ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

رتبه قبولی بینایی سنجی 1401-1403 + سراسری و آزاد | ایران تحصیل

رتبه قبولی بینایی سنجی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

اطلاع از رتبه قبولی بینایی سنجی برای داوطلبان کنکور سراسری تجربی بسیار اهمیت دارد. با اطلاع از درصد دروس قبولی بینایی سنجی افراد می‌توانند به راحتی برای انتخاب رشته خود در دانشگاه‌های سراسری و آزاد برنامه‌ریزی داشته باشند. علاقمندان به تحصیل در رشته بینایی سنجی برای ادامه تحصیل در این رشته باید ابتدا از کارنامه قبولی بینایی سنجی سال‌های قبل اطلاع داشته باشند تا راحت‌تر بتوانند فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کرده و با آگاهی بیشتری وارد مرحله انتخاب رشته آزمون سراسری شود.

بسیاری از افراد ممکن است در ارتباط با نحوه در اختیار قرار گرفتن آخرین رتبه بینایی سنجی آزاد و همچنین دریافت اطلاعات در مورد آخرین رتبه بینایی سنجی سراسری سؤال داشته باشند. از این رو به علت اهمیت دریافت این کارنامه، درصد رتبه قبولی بینایی سنجی مناطق سه گانه دانشگاه سراسری و آزاد به شما ارائه خواهد شد.

آخرین رتبه قبولی بینایی سنجی سراسری

 داوطلبانی که در گروه آزمایش تجربی در کنکور سراسری شرکت کرده‌اند، می‌توانند پس از اعلام نتایج کارنامه خود را دریافت کنند. بررسی کارنامه افراد قبول شده در سال‌های قبل باعث می‌شود که داوطلبان بتوانند آگاهانه مراحل انتخاب رشته خود را انجام دهند. رتبه قبولی بینای سنجی براساس مناطق سه گانه ۱، ۲ و ۳ در آزمون سراسری سنجیده می‌شود.

از آنجا که سهمیه مناطق مهم‌ترین معیار و ملاک برای ارزیابی رتبه داوطلبان است، به همین علت افراد باید درصد دروس قبولی بینایی سنجی را مطابق با رتبه داوطلبانی که در سهمیه همان سهمیه قبول شده‌اند، مورد بررسی قرار دهند. از آنجا که داشتن کارنامه قبولی بینایی سنجی پذیرفته شدگان سال‌های قبل در روند انتخاب رشته داوطلبان بسیار کمک می‌کند، در ادامه رتبه قبولی بینایی سنجی مناطق ۱، 2 و ۳ کنکور سراسری را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

جهت اطلاع از رشته بینایی سنجی بدون کنکور بر روی لینک کلیک کنید. 

آخرین رتبه قبولی بینایی سنجی سراسریکارنامه رتبه قبولی بینایی سنجی منطقه ۱ سراسری

افرادی که در کنکور تجربی شرکت کرده و مایل به ادامه تحصیل در رشته بینایی سنجی هستند، می‌توانند ضمن بررسی کارنامه قبولی بینایی سنجی افراد پذیرفته شده سال‌های قبل، خود را برای مرحله انتخاب رشته آماده کنند و با آگاهی کامل برای تکمیل فرم اینترنتی انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

 بررسی آخرین رتبه بینایی سنجی سراسری و اطلاع از درصد دروس قبولی بینای سنجی هر یک از مناطق باعث می‌شود که افراد بتوانند رتبه شانس قبولی خود را در این رشته در دوره روزانه تخمین بزنند. از آنجا که پذیرش در آزمون سراسری براساس رتبه در سهمیه داوطلبان صورت می‌گیرد، در این بخش آخرین رتبه قبولی کنکور ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ در این منطقه به شما عزیزان ارائه خواهیم کرد.

رتبه در سهمیه  شهر داوطلب دانشگاه  ظرفیت رشته
1656 تهران دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی – تهران 23
1934 تهران دانشگاه علوم پزشکی ایران 20
1964 مشهد دانشگاه علوم پزشکی مشهد 20
3881 زاهدان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان پرديس خودگردان 10
3304 تهران دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی – تهران پرديس خودگردان 5
3425 مشهد دانشگاه علوم پزشکی مشهد 3

جهت اطلاع از زیر شاخه های رشته تجربی با رتبه مورد نیاز وارد لینک شوید.

کارنامه قبولی بینایی سنجی منطقه ۲ دوره روزانه سراسری

 هر سال با اعلام نتایج کنکور سراسری داوطلبان می‌توانند کارنامه خود را بررسی کنند و پس از اطلاع از جزئیات کارنامه، با توجه به رتبه و تراز و درصدهای دروس، امکان قبولی خود را در این رشته تخمین بزنند. رشته بینایی سنجی یکی از رشته‌های پرطرفدار گروه تجربی می‌باشد. افرادی که در سهمیه منطقه ۲ هستند، می‌توانند از کارنامه آخرین رتبه قبولی بینایی سنجی اطلاع پیدا کرده و انتخاب رشته مناسبی را براساس جدول زیر داشته باشند.

رتبه در سهمیه  شهر داوطلب دانشگاه  زمین شناسی  زیست شناسی شیمی ریاضیات فیزیک
5157 تهران دانشگاه علوم پزشکی ایران 0 67.4 34.29 3.4 31.2
5177 تهران دانشگاه علوم پزشکی ایران -1.6 60 22 28.89 34.5
5802 زاهدان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان 35 45.4 44.79 18.89 53.4

 

 کارنامه قبولی بینایی سنجی منطقه ۲ دوره روزانه سراسری کارنامه رتبه قبولی بینایی سنجی منطقه ۳ دوره روزانه سراسری

همانطور که اشاره شد اطلاعات آخرین رتبه بینایی سنجی سراسری برای داوطلبان بسیار اهمیت دارد. آن دسته از افرادی که مایل به ادامه تحصیل در این رشته هستند، می‌توانند با آگاهی از درصد دروس قبولی بینایی سنجی مسیر موفقیت خود را در رشته‌های مختلف در این رشته محک بزنند. لازم به ذکر است افرادی که در رشته بینایی سنجی در منطقه ۳ پذیرفته شده‌اند، با افرادی که در منطقه ۱ و ۲ رقابت می‌پردازند، متفاوت است. بنابراین در ادامه کارنامه قبولی بینایی سنجی ۱۴۰۱ در اختیار داوطلبان قرار گرفته است.

رتبه در سهمیه شهر داوطلب  دانشگاه  زمین شناسی زیست شناسی شیمی ریاضیات فیزیک
3770 تهران دانشگاه علوم پزشکی ایران -1.6 52.7 61 12.3 43.4

 

جهت آشنایی بارشته اپتومتری دانشگاه آزاد بدون کنکور وارد لینک شوید. 

بنر انتخاب رشته کنکور

 آخرین رتبه بینایی سنجی آزاد

 همانطور که در بخش‌های قبل اشاره شد رشته بینایی سنجی یکی از رشته‌های محبوب گروه تجربی می‌باشد. اما ظرفیت پذیرش این رشته هر سال کم می‌باشد و افرادی که در کنکور سراسری سراسری رتبه لازم را کسب نکنند، می‌توانند برای دانشگاه آزاد اقدام نمایند. اطلاع از آخرین رتبه بینایی سنجی آزاد باعث می‌شود که داوطلبان بتوانند راحت‌تر فرایند انتخاب رشته را انجام دهند و شانس خود را برای قبولی در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد محک بزند.

بررسی رتبه‌ قبولی بینایی سنجی آزاد کمک می‌کند که داوطلبان بتوانند مسیر انتخاب رشته موفقی داشته باشند. از سال ۹۲ که کنکور سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شدند، رتبه افراد در یک آزمون با یک کارنامه مشابه بررسی می‌شود و تنها در مرحله انتخاب رشته مسیر افراد از یکدیگر جدا خواهد شد. در ادامه آخرین رتبه بینایی سنجی آزاد در سال گذشته ارائه شده است.

 

نام درس درصدهای کارنامه 1 درصدهای کارنامه 2 درصدهای کارنامه 3
ادبیات 57 45 49
عربی 51 40 35
دین و زندگی 49 48 41
زبان 33 34 39
زمین شناسی 0 0 0
ریاضیات 41 34 30
زیست شناسی 53 42 33
فیزیک 34 33 24
شیمی 36 25 20
درصدهای کارنامه 8953 11685 15849

 

اطلاعیه

رشته بینایی سنجی در زیر گروه اول علوم تجربی است. بنابراین ضرایب دروس تخصصی زمین شناسی، ریاضی، درس زیست شناسی، فیزیک و شیمی به ترتیب 0، 2، 4، 2 و 3 می‌باشد. علاوه بر این دروس اختصاصی در مجموع با ضریب ۳ محاسبه خواهند شد.

 آخرین رتبه بینایی سنجی آزادمشاوره درصد دروس قبولی بینایی سنجی

کارنامه قبولی رشته بینایی سنجی می‌تواند کمک شایانی برای افراد مایل به ادامه تحصیل در این رشته باشد. این کارنامه به دلیل ظرفیت رشته محل‌ها و جامعه آماری افراد شرکت کننده در آزمون، هر سال دستخوش تغییرات می‌شود و صرفاً از طریق آن می‌توان درصد دروس قبولی بینایی سنجی را بررسی کرد و در هر درس معمولاً ۵ تا ۱۰ درصد افزایش وجود خواهد داشت.

اطلاع از آخرین رتبه بینایی سنجی سراسری از طریق بررسی کارنامه قبولی بینایی سنجی مناطق سه گانه ۱، ۲ ۳و  امکان‌پذیر می‌باشد. افراد باید در اختیار داشتن این درصدها می‌توانند انتخاب رشته موفق‌تر و دقیق‌تری داشته باشند. در بخش قبل اطلاعاتی در ارتباط با آخرین رتبه بینایی سنجی آزاد در سال گذشته ارائه شد.

همانطور که می‌دانید با ادغام کنکور سراسری و آزاد افراد باید در یک آزمون شرکت کنند و یک کارنامه مشابه برای آنها صادر می‌شود، اما فرایند انتخاب رشته داوطلبان جدا خواهد بود. به همین علت افرادی که موفق به کسب نمره حد نصاب در کنکور سراسری نشدند، می‌توانند با اطلاع از آخرین رتبه قبولی بینایی سنجی آزاد شانس خود را برای پذیرش در واحدهای دانشگاهی آزاد اسلامی محک بزنند.

انتخاب رشته کنکور برای رشته‌های مختلف از جمله رشته بینایی سنجی بسیار اهمیت دارد و شما باید در کنار اطلاع از آخرین رتبه قبولی و درصد دروس قبولی بینایی سنجی، حتماً با مشاوران خبره‌ که در زمینه مشاوره تحصیلی کنکور سراسری اطلاعات لازم را دارند، در ارتباط باشید تا مسیر شما را برای موفقیت در فرایند انتخاب رشته هموار سازند. برای دریافت مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی و اطلاع از رتبه قبولی بینایی سنجی کافی است با همکاران ما در آکادمی ایران تحصیل تماس بگیرید تا شما را به طور دقیق راهنمایی نمایند.

مشاوره درصد دروس قبولی بینایی سنجیآخرین اخبار رشته بینایی سنجی

تحصیل در رشته بینایی سنجی بدون آزمون

تحصیل در رشته بینایی سنجی که برای امور بهداشت و سلامت و مراقبت چشم ارائه شده است، بسیار طرفدار پیدا کرده است. افراد پس از ورود به این رشته می‌توانند راهنمایی‌های لازم را برای مراقبت از چشم به افراد ارائه کنند. در حال حاضر در کشور ما رشته بینایی سنجی بدون کنکور وجود ندارد. بنابراین افرادی که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها بدون آزمون هستند، باید در خارج از کشور مشغول به تحصیل شوند.

اسم نویسی در رشته بینایی سنجی بدون آزمون دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد هر سال در دو نوبت مهر و بهمن صورت می‌گیرد. داوطلبان می‌توانند با دانلود دفترچه انتخاب رشته سراسری، برای تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند. در سال‌های گذشته دانشگاه پردیس و آزاد در رشته بینایی سنجی دانشجو پذیرش کردند. در حال حاضر دانشگاه آزاد بدون کنکور در رشته اپتومتری پذیرش نخواهد داشت و افراد باید برای اخذ پذیرش در خارج از کشور اقدام کنند.

بنر انتخاب رشته

خلاصه مطالب

در این مقاله در ارتباط با رتبه قبولی بینایی سنجی توضیحات ارائه کردیم. همانگونه که می‌دانید اطلاع از درصد دروس قبولی بینایی سنجی به افراد کمک می‌کند که هنگام انتخاب رشته، به طور دقیق‌تر اولویت‌های خود را ثبت کنند. کارنامه قبولی بینایی سنجی هر سال توسط سازمان سنجش ارائه خواهد شد. داوطلبان می‌توانند از آخرین رتبه بینایی سنجی سراسری و همچنین آخرین رتبه بینایی سنجی آزاد اطلاعات لازم را کسب کنند.

در این مطلب سعی کردیم به طور کامل در ارتباط با رتبه قبولی بینایی سنجی در دانشگاه‌های سراسری و آزاد اطلاعات لازم را ارائه کنیم. چنانچه شما عزیزان کنکور تجربی نیازمند دریافت مشاوره در ارتباط با درصد دروس قبولی بینایی سنجی دانشگاه آزاد و سراسری هستید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید تا در این مسیر سرنوشت ساز شما را به بهترین شکل همراهی نمایند.

جهت دانلود pdf مقاله کلیک کنید.

 

1/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آخرین رتبه قبولی بینایی سنجی منطقه ۱ سراسری چیست؟

در این مقاله به آخرین رتبه قبولی بینایی سنجی منطقه ۱ دوره روزانه اشاره شد.

 آخرین رتبه قبولی بینایی سنجی آزاد چیست؟

 در این مقاله به بررسی آخرین رتبه بینایی سنجی آزاد اشاره کردیم.

 برای دریافت مشاوره در ارتباط با درصد دروس قبولی بینایی سنجی سال قبل چه باید کرد؟

 برای دریافت مشاوره شما می‌توانید با کارشناسان مجرب آکادمی ایران تحصیل در ارتباط باشید تا شما عزیزان را به بهترین نحو راهنمایی کنند.

نظرات

6 دیدگاه دربارهٔ «رتبه قبولی بینایی سنجی 1401-1403 + سراسری و آزاد | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo ابوالفضل گفت:

  سلام .
  با رتبه ۷۰۰۰ منطقه سه رشته بینایی سنجی کدوم دانشگاه شانس قبولی دارم ؟؟
  فرقی نمی‌کنه , آزاد ، روزانه ،پردیس و…

  1. Avatar photo مشاور سیدی گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   لطفا تماس بگیرید

 2. Avatar photo گلاره گفت:

  سلالم وقتتون بخیر
  با رتبه 1800 میتونم بینایی سنجی دانشگاه علوم پزشکی مشهد قبول شم؟

  1. Avatar photo moradian گفت:

   سلام وقت بخیر
   پا رتبه ذکر شده شانس پذیرش وجود دارد

 3. Avatar photo علی گفت:

  سلام رشته بینایی سنجی فقط تو همین چنتا شهر پذیرش داره؟؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر بله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد

  ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد ۱۴۰۳ + اخرین مهلت

  ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد، برای افرادی که در بازه زمانی تعیین شده به هر دلیلی موفق به ثبت نام نشده اند و نیاز به ویرایش فرم انتخاب رشته خود دارند، بسیار مهم است. ثبت نام مجدد انتخاب...
 • رشته های بدون کنکور دکتری

  رشته های بدون کنکور دکتری ۱۴۰۳

  رشته های بدون کنکور دکتری هر ساله همزمان با انتشار فراخوان نام نویسی بدون کنکور سراسری و آزاد اعلام می‌شود. ثبت نام رشته های دکتری بدون آزمون براساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری که...
 • انتخاب رشته بدون کنکور

  راهنما انتخاب رشته بدون کنکور با سوابق تحصیلی 1403 + نکات قبولی

  فرآیند انتخاب رشته‌ بدون کنکور در دوره‌های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی و همچنین پردیس خودگردان دو بار در سال انجام می‌شود. مهلت انتخاب رشته بدون کنکور ورودی بهمن از 3 تا 8 بهمن ماه بوده و...
 • رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین

  رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین 1403 + شرایط پذیرش

  دانشگاه علوم انتظامی امین تنها دانشگاه افسری در ایران است که داوطلبان واجد شرایط می توانند از میان یکی از رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین رشته دلخواه خود را انتخاب کرده، مشغول به تحصیل شده و فارغ التحصیل شوند....
تماس با مشاور