تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
رتبه بندی تخصص های پزشکی

رتبه بندی تخصص های پزشکی

رتبه بندی تخصص های پزشکی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

رشته های پزشکی و پیراپزشکی همیشه از محبوبیت خاصی برخوردار بوده اند. اگر به رتبه بندی تخصص های پزشکی نگاهی بی اندازیم، خواهیم دید که پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی جزء پردرآمدترین تخصص های پزشکی و البته محبوب ترین آن ها می باشند. اما شاید بهتر باشد که اطلاعاتمان را در مورد سایر رشته های پزشکی بالا ببریم و به معرفی درآمد ، آینده و بهترین تخصص های پرشکی بپردازیم.

 

 

برای اطلاع از رتبه بندی تخصص های پزشکی – حداقل رتبه مورد قبول و شرایط پذیرش دانشگاه ها با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

رتبه بندی تخصص های پزشکی

 

رتبه بندی تخصص های پزشکی

رتبه بندی تخصص های پزشکی

 

معیارهایی که افراد برای انتخاب رشته هایی پیراپزشکی در نظر دارند، معمولا به درآمد، آینده شغلی، مدت تحصیل، موقعیت مهاجرت، و نوع کاری که انجام خواهند داد مربوط می شود. اما یک مورد بسیار شایع که در بین شاغلان به تحصیل در رشته پزشکی دیده می شود، این است که اغلب درمورد رشته ایی که انتخاب کرده اند دچار تردید هستند، حتی کسانی که در بهترین تخصص های پزشکی درس می خوانند. اما علت چیست؟

بسیاری از داوطلبان کنکور تجربی، صرف اینکه مثلا فلان رشته در رتبه بندی تخصص های پزشکی دارای شان بالایی است و یا از پردرآمدترین تخصص های پزشکی محسوب می شود، دست به انتخاب رشته می زنند. بسیاری از این افراد حتی اطلاع دقیقی در مورد رشته های مورد نظر ندارند و صرفا آن را دری به سوی خوشبختی و آینده خوب می دانند. غافل از اینکه وقتی وارد آن می شوند از سختی و مواد درسی شوکه و یا حتی زده می شوند. 

اما چه خوب است که واقع بین باشیم و همه جوانب منفی و مثبت را در نظر بگیریم. اگر از پزشکان یا دانشجویان این رشته ها سوال بپرسید، همه آن ها به شما خواهند گفت که اگر با عشق و علاقه وارد این رشته نشوید و سختی های آن را به جان نخرید، خیلی زود کم خواهید آورد. حال به نظر می رسد که معرفی درآمد ، آینده و بهترین تخصص های پرشکی برای عزیزانی که جویای آگاهی بیشتر می باشند، ضرورت داشته باشد.

 

 

معرفی درآمد ، آینده و بهترین تخصص های پرشکی

 

معرفی درآمد ، آینده و بهترین تخصص های پرشکی

معرفی درآمد ، آینده و بهترین تخصص های پرشکی

 

دانشجویانی که دوره پزشکی عمومی را می گذرانند، برای مشخص شدن مسیر و آینده زندگی شغلی خود بایستی در یکی از رشته های تخصصی مدرک بگیرند. اینکه فرد پزشک در کدام یک از دوره های تخصصی ادامه دهد و مدرک ببرد به علاقه، هدف و ویژگیهای شخصی او بستگی دارد. اما معیارهای معمول و رایج را در ادامه معرفی و درباره هر کدام توضیح خواهیم داد.

 

پردرآمدترین تخصص های پزشکی

دندانپزشکی: در رتبه بندی تخصص های پزشکی در لیست پر درآمدترین رشته های تخصص پزشکی است. نکته قابل توجه این است که بخشی از درآمد دندانپزشک صرف مواد اولیه و دستگاه های مورد استفاده می شود. بسته به محل کار، بزرگی و کوچکی شهر و خوشنامی دندان پزشک، از 5 تا 10 میلیون تومان ماهانه درآمد دارد.

داروسازی: اگر فرد پس از فارغ التحصیلی به عنوان کارمند در یکی از کارخانه ها و یا داروخانه های مشغول به کار شود، درآمد کمتری دارد. اما به شرط تاسیس داروخانه توسط خود شخص این مبلغ بسیار بالاتر می رود. به طور کلی می توان درآمد یک داروساز را از 3 تا 100 میلیون تومان تخمین زد. 

جراحی : تخصص جراحی جزء پردرآمدترین تخصص های پزشکی می باشد. خصوصی یا دولتی بودن بیمارستان، تعداد اعمال جراحی در طول ماه، میزان خوشنامی، سابقه و تجربه فرد، تعرفه روز و البته درستکاری پزشک جراح در دریافت هزینه همگی در میزان درآمد تاثیر گذارند. به همین دلیل نمی توان مقدار مشخصی تخمین زد.

فیزیوتراپی: فیزیوتراپیست ها نیز اگر به عنوان کارمند مشغول به کار شوند، حقوق کمتری و در صورت تاسیس کلینیک می توانند درآمد خوبی داشته باشند. البته سابقه کار ، میزان مهارت، دقت در عملکرد و تجربه نیز عوامل تاثیر گذاری خواهند بود.

تخصص مغز و اعصاب : طبق رتبه بندی تخصص های پزشکی، در این رشته تفاوت های درآمد متخصصان مغز و اعصاب بسیار فاحش است. این مبلغ می تواند از زیر 10 میلیون آغاز و تا ارقام نجومی چند صد میلیاردی متغیر باشد. که البته تعداد بسیار معدودی در ایران این پول های هنگفت را دریافت می نمایند.

دامپزشکی: در سال های اخیر به دلیل اهمیت به دام و طیور و افزایش تعداد آن ها، درآمد دامپزشکان بیشتر از سال های قبل است. این افراد به طور میانگین می توانند از  3 تا 20 میلیون درآمد داشته بشند.

چشم پزشکی: اگر به معرفی درآمد ، آینده و بهترین تخصص های پرشکی در حیطه چشم پزشکی بپردازیم، باید بگوییم یکی از پردرآمدترین تخصص های پزشکی می باشد. متخصصان این حوزه نیز می توانند از چند میلیون تا 1 میلیارد درآمد داشته باشند.

 

آینده تخصص های پزشکی

متخصص بیهوشی: باز کار این متخصصین از موقعیت خوبی برخوردار است و جزء بهترین تخصص های پزشکی به شمار می رود. وظیفه این افراد مدیریت بیهوشی، مراقبت های حسی و کنترل علائم حیاتی بیمار در کنار کارشناس هوشبری می باشد. این شغل جزء بهترین تخصص های پزشکی به شمار می رود.

تخصص پوست و مو: در سال های اخیر به دلیل اهمیت زیادی که افراد جامعه به سلامت پوست و موی خود می دهند، و همچنین افزایش بیماری های پوستی، بازار کار بسیار خوبی دارد. طبق رتبه بندی تخصص های پزشکی در سال های اخیر، این رشته در میان پرطرفدارترین رشته های پزشکی بوده است.

متخصص داخلی: این متخصصات در شناسایی، پیشگیری و مراقبت از بیماری ها نقش بسیار مهمی دارند، چرا که منشا درصد زیادی امراض مشکلات داخلی می باشد. به همین دلیل آینده تخصص های پزشکی داخلی در همه ادوار دارای بازار کار بسیار خوبی بوده است.

زنان و زایمان: رشته ایی که فقط ورودی های خانم می پذیرد. یکی از ویژگی های بارز این رشته، استرس زیاد و بالا بودن ساعت های کشیک و شیفت های کاری است. با این همه برای معرفی درآمد ، آینده و بهترین تخصص های پرشکی باید گفت که شغل آینده داری است و  به شرط علم و عملکرد خوب کار دائم دارد.

با وجود افزایش ظرفیت پذیرش رشته های پزشکی و پیراپزشکی درسال های اخیر، اما طبق نظر بعضی مقامات جامعه با کمبود پزشک مواجه خواهد بود، که البته وزارت بهداشت آن را تکذیب کرده است. این مسئله در مورد تخصص های پزشکی بیشتر صدق می کند. در 8 سال اخیر حدود 60 دانشگاه در ایران در رشته های پزشکی جذب دانشجو داشته اند. تعداد 74 رشته در مقطع دکترای تخصصی و 750 رشته محل در مقطع کارشناسی ارشد به اضافه گشته است.

یکی از ویژگی های بارز رشته های پیراپزشکی در رتبه بندی تخصص های پزشکی این است که بر خلاف بسیاری مشاغل دیگر که بعد 25-30 سال بازنشسته می شوند، تا زمانی که پزشک دارای سلامت جسمی و روحی است، می تواند به خدمت ادامه دهد. البته علاوه بر تخصص و تجربه که در بالا بردن تعداد مراجعان تاثیر گذار است، روابط عمومی و به اصطلاح روی خوش در خوشنامی و جذب بیماران نیز بسیار اهمیت دارد.

 

محبوبترین و بهترین تخصص های پزشکی

محبوبیت در رتبه بندی تخصص های پزشکی به عوامل مختلفی بستگی دارد. طول سال های تحصیل، سختی یا آسانی کار، تعداد شیفت های کاری، درآمد، جایگاه اجتماعی و آینده تخصص های پزشکی همگی در انتخاب و پر طرفدار آن ها موثر است. البته این بدان معنا نیست که بعضی از تخصص ها بر برخی دیگر برتری دارند و یا اینکه کار تعدادی ناچیزتر از بقیه است. این رده بندی بر اساس میزان استقبال و تقاضای داوطلبان است.

 • ﭼﺸﻢ ﭘﺰﺷﮑﯽ
 • ﺭﺍﺩﯾﻮﻟﻮﮊﯼ
 • ﭘﻮﺳﺖ ﻭ ﻣﻮ 
 • ﭘﺰﺷﮑﯽ ﻫﺴﺘﻪ ﺍﯼ
 • ﺍﺭﺗﻮﭘﺪﯼ 
 • ﻗﻠﺐ ﻭ ﻋﺮﻭﻕ ‏
 • ﻃﺐ ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ ‏
 • ﻣﻐﺰ ﻭ ﺍﻋﺼﺎﺏ ‏( ﻧﻮﺭﻭﻟﻮﮊﯼ‏)
 • ﮔﻮﺵ ﺣﻠﻖ ﺑﯿﻨﯽ 
 • ﺟﺮﺍﺣﯽ ﻣﻐﺰ ﻭ ﺍﻋﺼﺎﺏ ‏
 • ﭘﺎﺗﻮﻟﻮﮊﯼ 
 • ﺍﻭﺭﻭﻟﻮﮊﯼ ‏( ﺟﺮﺍﺣﯽ ﮐﻠﯿﻪ ﻭ ﻣﺠﺎﺭﯼ ﺍﺩﺭﺍﺭﯼ‏)
 • ﭘﺮﺗﻮﺩﺭﻣﺎﻧﯽ ‏( ﺭﺍﺩﯾﻮﺗﺮﺍﭘﯽ‏) 
 • ﺟﺮﺍﺣﯽ ﻋﻤﻮﻣﯽ
 • ﺟﺮﺍﺣﯽ ﺯﻧﺎﻥ ﻭ ﺯﺍﯾﻤﺎﻥ ‏
 • ﺍﻋﺼﺎﺏ ﻭ ﺭﻭﺍﻥ ‏(ﺭﻭﺍﻧﭙﺰﺷﮑﯽ‏) ‏( ﺳﺎﯾﮑﯿﺎﺗﺮﯼ ‏) 
 • ﺩﺍﺧﻠﯽ ‏(ﮔﻮﺍﺭﺵ – ﮐﻠﯿﻪ – ﺭﯾﻪ – ﺭﻭﻣﺎﺗﻮﻟﻮﮊﯼ – ﺧﻮﻥ ‏) 
 • ﻃﺐ ﮐﺎﺭ 
 • ﮐﻮﺩﮐﺎﻥ ‏
 • ﺑﯿﻬﻮﺷﯽ
 • ﻋﻔﻮﻧﯽ
 • ﭘﺰﺷﮑﯽ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ
 • ﻃﺐ ﺍﻭﺭﮊﺍﻧﺲ
 • ﭘﺰﺷﮑﯽ ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ 

 

 

وضعیت تحصیل بهترین تخصص های پزشکی در خارج از کشور

 

وضعیت تحصیل بهترین تخصص های پزشکی در خارج از کشور

وضعیت تحصیل بهترین تخصص های پزشکی در خارج از کشور

 

بسیاری از پزشکان برای اخذ تخصص و یا کار، تحصیل در خارج از کشور را ترجیح می دهند. یکی از دلایل مهم این است که برخی اعتقاد دارند که سطح علمی برخی از کشورهای نسبت به ایران بیشتر است. البته رتبه بندی تخصص های پزشکی در هر کشوری می تواند با کشور دیگر متفاوت باشد. علاوه بر این، واقعیت این است که آینده تخصص های پزشکی در کشور ما در بعضی از رشته ها به خوبی کشورهای اروپایی و آمریکایی نیست.

البته معرفی درآمد ، آینده و بهترین تخصص های پرشکی و شرایط تحصیل در خارج از کشور و اخذ ویزا دارای پیچیدگی های است. برای مثال شما باید تعیین کنید که آیا قصد دارید که بعد از اتمام تحصیل مجددا به کشور خود باز گردید یا خیر. یکی از دلایل اهمیت این موضوع آن است که چنانکه هدف شما بازگشت به وطن باشد، وزارت بهداشت کشور باید مدرک دانشگاه خارجی مورد را تایید نماید، در غیر اینصورت مدرک فاقد اعتبار باشد.

یکی دیگر از شرایط مهاجرت تحصیلی داشتن تسلط زبانی است. حال برخی از دانشگاه ها دروس را به زبان رسمی کشو خود ارائه می دهند و تعدادی دیگر فقط از زبان انگلیسی در تدریس استفاده می کنند و یکی از شرایط پذیرش آن ها دارا بودن مدرک تافل یا آیلتس با نمره خوب است. غیر از این ها شرایط بسیار دیگری وجود دارد که پیشنهاد می کنیم برای اطلاع دقیق، از مشاوره تحصیل در خارج از کشور ایران تحصیل بهره ببرید.

توضیحات تکمیلی در مورد رتبه بندی تخصص های پزشکی

تصمیم به گام نهادن مسیر پزشکی از همان دوران دبیرستان آغاز می شود. دانش آموزی که رتبه قبولی پزشکی می آورند. هنگام انتخاب رشته، دست به انتخاب هر کدام از رشته های پزشکی و پیراپزشکی می زند شاید با دیدی رویایی و اطلاعاتی نه چندان کامل می زند. هدف بسیاری از متقاضیان این است که روزی در پردرآمدترین تخصص های پزشکی فردی موفق و مشهور شوند. اما آیا همه این افراد اطلاعات لازم در مورد رشته مورد خود دارند؟

متاسفانه در برخی از موارد این چنین نیست. بسیاری از ما در رویای پردرآمدترین تخصص های پزشکی عوامل بسیار دیگری را نادیده می گیریم. مشقت ها و سختی های پردرآمدترین تخصص های پزشکی برای بسیاری از افراد ناشناخته است و تنها جنبه مثبت آن به چشم می آید. البته که به قول معروف ” هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد”. پس تنها خواستن مهم نیست. مهم این نیست که مرد میدان باشیم و از تلاش باز نایستیم.

رشته پزشکی از جمله مشاغلی است که عشق و دانش با هم آمیخته اند. شما حتی اگر در رتبه بندی تخصص های پزشکی بهترین رشته را انتخاب کنید و مدرک بگیرید، اما عاشقانه به فکر سلامت بیمارانتان نباشید، هیچ گاه موفق نخواهید شد. اغلب متخصصان پزشکی حتی در سنین بالا باز هم به کار ادامه می دهند و اینگونه نیست که مانند شغل های دیگر سن زمان بازنشستگی خاصی داشته باشد، و این معجزه عشق به کار است.

 

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاس کردیم تا به رتبه بندی تخصص های پزشکی بپردازیم. برای این کار معرفی درآمد ، آینده و بهترین تخصص های پرشکی نیز توضیح داده شد. اگر می خواهید که از نحوه ورود به بهترین تخصص های پزشکی ، پردرآمدترین آن ها و شرایط پذیرش دانشگاه ها آگاهی یابید، می توانید در همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 1 شب با شماره های 9099075307 (سراسر کشور) و 9099075307 ( استان تهران) با مشاورین ما تماس بگیرید. 

 

مطالب مرتیط

 مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی

زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی

بهترین رشته های پزشکی کدامند؟
رتبه بندی تخصص های پزشکی
 
4.2/5 - (6 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

بر اساس رتبه بندی تخصص های پزشکی ، چه رشته هایی از بقیه محبوب ترند؟

چند رشته تخصص پزشکی در میان سایرین در میان متقاضیان طرفدار بیشتری دارد. برای مثال می توان به جراحی مغز و اعصاب، قلب و عروق و دانپزشکی می توان اشاره کرد.

 

معرفی درآمد ، آینده و بهترین تخصص های پرشکی چگونه است؟

هر کدام از بهترین تخصص های پزشکی شرایط ویژه خود را دارد. برای اطلاع دقیق از این شرایط می توانید با شماره های مندرج در دفترچه با مشاورین ما تماس و اطلاع کامل را دریافت نمیید.

 

پردرآمدترین تخصص های پزشکی کدامند؟

نمی توان برای همه رشته ها یک درآمد مشخص تعیین کرد. برای آگاهی از میزان حدودی هر کدام تخصص ها می توانید به این مقاله مراجعه کنید. 

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور