ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

دفترچه جذب اختصاصی قضات 1403 + دانلود مستقیم pdf

دفترچه جذب اختصاصی قضات
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دفترچه جذب اختصاصی قضات شامل تمام اطلاعات لازم برای شرکت در آزمون تصدی منصب قضا است. این دفترچه به عنوان یک دفترچه راهنما دانلود آن برای همه داوطلبان شرکت در آزمون ضروری است؛ زیرا در آن تمام اطلاعات لازم برای ثبت نام، هزینه آزمون، شرایط داوطلبان و غیره نوشته شده است.

با توجه به این که قبول شدگان نهایی این آزمون قرار است به عنوان قضات دادگستری های کشور جذب شوند و به عنوان مجری قانون در دادگاه های عالی کشور حکم صادر کنند. لذا در جذب و استخدام آن ها حساسیت های زیادی وجود دارد. به همین دلیل شما با دانلود دفترچه ثبت نام اختصاصی قضات تمام بخش های آن را به همراه نکات اعلام شده مطالعه کنید.

علاوه بر مطالعه دقیق دفترچه باید کلیه مراحل ثبت نام آن را به صورت دقیق انجام دهید تا شانس بیشتری را برای قبولی در آزمون داشته باشید. حال اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی در مورد نحوه ثبت نام آزمون اختصاصی قضات کشور برای سال 1403 دارید می توانید با مشاوران ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 صحبت نمایید.

دانلود دفترچه راهنما جذب اختصاصی قضات 1403

در بالا تمام اطلاعات مندرج در دفترچه ثبت نام جذب اختصاصی قضات را بیان کردیم؛ اما شما با دانلود آن می توانید تمام این اطلاعات را مشاهده کرده و آن ها را مطالعه نمایید. تعداد صفحات این دفترچه ۶ برگ است و شما می توانید صرف چند دقیقه آن را مطالعه نمایید. حال در ادامه برای شما لینک دانلود دفترچه راهنما جذب اختصاصی قضات 1403 را قرار می دهیم. بعد از دانلود دفترچه هر گونه سوالی دارید می توانید آن را با کارشناسان ایران تحصیل در میان بگذارید.

لینک دانلود دفترچه جذب اختصاصی قضات 1403

زمان ثبت نام آزمون جذب اختصاصی قضات ۱۴۰۳

این آزمون مانند تمام آزمون های دیگر در محدود زمانی خاصی برای افراد علاقه مند ثبت نام به عمل می آورد. به طوری که شما تنها در محدوده زمانی خاصی می توانید به سایت qazahrm.eadl.ir مراجعه کرده و در آن جا با درج اطلاعات خواسته شده ثبت نام نمایید. در حال حاضر زمان ثبت نام در آزمون جذب اختصاصی قضات 1403 از 20 تا 31 شهریور ماه بوده است. لذا زمان ثبت نام آن به پایان رسیده است. مهلت تمدید ثبت نام آن نیز بین 1 تا 8 خرداد بوده است که شما در این زمان می توانستید در آزمون ثبت نام کنید.

برای اطلاع از ثبت نام آزمون قضاوت و راهنما ثبت نام، زمان و مهلت نام نویسی آن روی لینک کلیک کنید.

با توجه به این شرکت در آزمون جذب اختصاصی قضات به صورت شفاهی است، شما در آن نیازی به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ندارید. در مورد تاریخ برگزاری مصاحبه علمی نیز به صورت جداگانه با هر داوطلب تماس تلفنی گرفته می شود تا در تاریخ و ساعت اعلام شده در محل مصاحبه به صورت حضوری مراجعه کنند. این تماس ها از طرف مرکز گزینش و جذب انجام می شوند و بعد از دو بار تماس گرفتن اگر شما به آن ها جواب ندهید، به منزله انصراف از آزمون تلقی می شود؛ بنابراین به هیچ وجه فرصت دوباره برای مصاحبه شفاهی را نخواهید داشت.

برای آشنایی با استخدام قوه قضاییه روی لینک کلیک کنید.

زمان ثبت نام آزمون جذب اختصاصی قضات

زمان اعلام نتایج اولیه و نهایی آزمون نیز بعد از انجام مصاحبه از طریق سایت qazahrm.eadl.ir منتشر می شود؛ بنابراین شما باید منتظر اعلام نتایج آن بعد از مصاحبه علمی باشید. با توجه به این که محدود زمانی اعلام نتایج اولیه و نهایی آزمون جذب اختصاصی قضات محدود است. لذا شما در اولین فرصت باید اقدامات لازم را انجام دهید. برای این کار می توانید با مشاوران ایران تحصیل صحبت کنید و با آن ها در ارتباط باشید تا آن ها در اسرع وقت بعد از اعلام نتایج اولیه و نهایی آزمون به شما اطلاع دهند.

برای آشنایی با شرایط استخدام شرکت نفت کلیک کنید.

بخش های مختلف دفترچه جذب اختصاصی قضات 1403

در آزمون قضات کشور مانند تمام آزمون های دیگر برای اطلاع داوطلبان از شرایط، زمان و نحوه ثبت نام، دفترچه ثبت نام جذب اختصاصی قضات وجود دارد. شما برای دریافت دفترچه باید به سایت معاونت انسانی قوه قضاییه مراجعه کنید و در آن جا اقدام به دانلود دفترچه راهنما جذب اختصاصی قضات pdf نمایید.

در دانلود دفترچه راهنما جذب اختصاصی قضات اطلاعات کاملی در مورد مراحل مختلف آزمون ذکر شده است که به عنوان یک مرجع راهنمای اصلی به شمار می‌آید. لذا شما با دانلود آن دیگر نیازی به مطالعه منابع دیگر ندارید. در دفترچه ثبت نام جذب اختصاصی قضات اطلاعات زیادی ذکر شده که در ادامه به مهم ترین بخش های آن اشاره می کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استخدام قوه قضاییه روی لینک کلیک کنید.

زمان ثبت نام آزمون:

در ابتدای دفترچه جذب اختصاصی قضات اطلاعات کاملی در مورد زمان شروع و پایان نام نویسی داوطلبان در سایت qazahrm.eadl.ir اعلام شده است که در بالا در مورد آن به صورت مفصل صحبت کردیم.

نحوه ثبت نام آزمون قضات:

با دانلود دفترچه راهنما جذب اختصاصی قضات متوجه می شوید که برای ثبت نام در آزمون قضات باید به سامانه qazahrm.eadl.ir بروید و مراحل ثبت نام خود را در آن جا انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت نام آزمون جذب اختصاصی قضات می توانید با مشاوران ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

هزینه ثبت نام در آزمون:

شما باید برای ثبت نام در آزمون قضات مبلغی را برای انجام فرایندهای آزمون پرداخت کنید. این مبلغ برای سال 1403 چهارصد هزار تومان بوده است. دقت کنید که شما فیش رسید خود را به هنگام مصاحبه علمی به همراه داشته باشید. لذا آن را در جای خوبی نگه داری کنید. نحوه پرداخت هزینه آزمون و دریافت کد رهگیری در دفترچه ثبت نام جذب اختصاصی قضات ذکر شده است.

برای اطلاع از سامانه جذب اختصاصی قضات روی لینک کلیک کنید.

هزینه ثبت نام در آزمون

برای اطلاع از ثبت نام کارشناس رسمی دادگستری و قوه قضاییه روی لینک کلیک کنید.

ملاحظات آزمون:

در این بخش اطلاعاتی در مورد نکات لازم به هنگام تکمیل فرم ثبت نام عنوان شده است که باید آن ها را رعایت کنید. در این بخش از دانلود دفترچه راهنما جذب اختصاصی قضات عنوان شده است که به هنگام ثبت نام باید تمام اطلاعات خواسته شده را به ترتیب ثبت نمایید.

حال اگر در هر مرحله معلوم شود که داوطلب فاقد شرایط ثبت نام در آزمون جذب اختصاصی قضات 1403 باشد. از ادامه فرایند استخدام او خودداری خواهد شد و هزینه ثبت نام در آزمون به هیچ وجه استرداد نمی شود. هم‌چنین در این بخش از آزمون، پذیرش بانوان ده درصد است. آن ها در بخش های مختلف استان به غیر از مراکز استان ها مشغول به خدمت خواهند شد.

شرایط ثبت نام در آزمون قضات:

شما با دانلود دفترچه راهنما جذب اختصاصی قضات می توانید تمام شرایط عمومی و اختصاصی آزمون را برای داوطلبان مختلف مشاهده کنید. رعایت کردن بند به بند این شرایط برای کلیه داوطلبان الزامی است. در این شرایط عمومی آزمون قضات کشور عنوان شده است که داوطلبان باید بین 22 تا 36 سال سن داشته باشند. هم‌چنین آن ها با توجه به مدرک دانشگاهی یا حوزوی خود شرایط جداگانه ای را خواهند داشت. کسانی که با مدرک دانشگاهی قصد دارند در این آزمون شرکت کنند باید مطالب مندرج در این بخش را مطالعه کنند. هم‌چنین آن ها باید دانش آموخته دانشگاه های حقوق خاصی از کشور باشند.

در این بخش کلیه داوطلبان دوره های تحصیلی الکترونیکی، نیمه حضوری، مجازی و غیرحضوری نمی توانند در این آزمون شرکت کنند؛ اما داوطلبان دوره های شبانه می توانند در این آزمون ثبت نام نمایند. در ادامه لیست دانشگاه هایی که فارغ التحصیلان آن می توانند در این آزمون شرکت کنند، عنوان شده است. لذا با دانلود دفترچه راهنما جذب اختصاصی قضات می توانید آن ها را مطالعه کنید.

شرایط داوطلبان حوزوی نیز به صورت ۸ گانه عنوان شده است که در آن کلیه داوطلبان با داشتن مدرک حوزوی می توانند در آزمون قضات شرکت کنند.

جهت اطلاع از سوالات مصاحبه علمی قضاوت و پاسخنامه pdf آن روی لینک کلیک کنید.

شرایط ثبت نام در آزمون قضات

مکان مصاحبه علمی آزمون جذب اختصاصی قضات:

شما برای شرکت در مصاحبه علمی آزمون قضات باید به شهر تهران یا قم مراجعه کنید. آدرس دقیق آن در دفترچه ثبت نام جذب اختصاصی قضات قید شده است که با دانلود آن می توانید در تاریخ و ساعت مشخص شده به آن جا مراجعه کنید. در حال حاضر مکان مصاحبه علمی برای داوطلبان به آدرس های زیر برای سال 1403 هستند.

🟢 تهران، خیابان حافظ، تقاطع خیابان سمیه، روبروی دانشگاه امیر کبیر، معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه، طبقه نهم

🟢 قم، بلوار ۱۵ خرداد، بعد از پمپ بنزین، نبش خیابان سعدی، مرکز آموزش قوه قضاییه، طبقه همکف

مواد شفاهی آزمون قضات:

در این بخش از دفترچه جذب اختصاصی قضات شما تمام موارد امتحانی برای قبولی در مصاحبه علمی را مشاهده خواهید کرد. کلیه داوطلبان علاقه مند به شغل قضات می توانند با مطالعه این منابع امتحانی برای شرکت در مصاحبه آماده شوند. در این بخش آمده است که داوطلبان در بخش های حقوقی و کیفری باید مطالبی را در زمینه حقوق مدنی، آیین دادرسی مدنی، حقوق تجارت، حقوق جزای عمومی، حقوق جزای اختصاصی و آیین دادرسی کیفری مطالعه کنند. اطلاعات جامعی را می توانید با دانلود دفترچه راهنما جذب اختصاصی قضات در مورد آن ها به دست بیاورید.

برای سوالات گزینش قوه قضاییه روی لینک کلیک کنید.

مدارک لازم برای نام نویسی در آزمون:

وقتی شما برای مصاحبه علمی به آدرس مدنظر مراجعه کردید باید مدارکی را به همراه خود ببرید. این مدارک شامل موارد زیر هستند که برای تشکیل پرونده لازم می باشند.

🟢 اصل و کپی کارت ملی

🟢 اصل و کپی از تمام صفحات شناسنامه

🟢 تصویر مدرک تحصیلی (کارشناسی یا سطح ۲ حوزوی به بالاتر)

🟢 داوطلبان در حال تحصیل باید گواهی اشتغال به تحصیل را ارائه دهند.

🟢 وکلا و نفرات برتر آزمون های وکالت باید گواهی لازم را از کانون وکلا دادگستری یا مرکز کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه ارائه دهند.

🟢 ارائه اصل فیش واریزی برای ثبت نام در آزمون

شما باید تمام مدارک را در برگه های A4 تهیه و آن ها را تحویل دهید. حال اگر هر گونه نقضی در ارائه مدارک شما در روز مصاحبه علمی وجود داشته باشد برای شما پرونده تشکیل نمی شود؛ بنابراین شما نمی توانید در مصاحبه علمی شرکت کنید.

مدارک لازم برای نام نویسی در آزمون

 

خلاصه مطلب

آزمون جذب اختصاصی قضات یکی از آزمون های بزرگ و مهم کشور است که حساسیت بالایی در کلیه مراحل آن وجود دارد. شما برای این که بتوانید از کلیه ضوابط این آزمون اطلاع داشته باشید، باید دفترچه جذب اختصاصی قضات را دانلود کنید.

در این دفترچه کلیه اطلاعات در مورد زمان ثبت نام، شرایط عمومی، شرایط اختصاصی داوطلبان دارای مدرک دانشگاهی، شرایط اختصاصی داوطلبان دارای مدرک حوزوی، ملاحظات ثبت نام در آزمون، هزینه و نحوه ثبت نام، محل مصاحبه علمی، مواد آزمون و مدارک لازم برای تشکیل پرونده ذکر شده است؛ بنابراین شما با دانلود آن می توانید به همه موارد آزمون مطلع شده در صورت شرایط در آن ثبت نام کنید.

در حال حاضر زمان ثبت نام آزمون قضات 1403 تمام شده است و شما باید منتظر آن برای سال آینده باشید. با توجه به این که زمان ثبت نام در آزمون متصدی جذب قضات بسیار محدود است. لذا می توانید با مشاوران ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 در ارتباط باشید تا آن ها به محض شروع ثبت نام آن ها را به شما اعلام کنند.

 

جهت دانلود پی دی اف این مقاله روی لینک کلیک کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا بانوان نیز می توانند در آزمون قضات کشور شرکت کنند؟

بله؛ این دسته از افراد ۱۰ درصد آزمون را به خود اختصاص می دهند که محل خدمت آن ها در شهرستان ها به غیر از مراکز آن ها خواهد بود.

آیا داوطلبان دارای مدرک تحصیلی دوره های آموزشی غیرحضوری، نیمه حضوری و الکترونیک می توانند در آزمون قضات شرکت کنند؟

خیر؛ این افراد واجد شرایط در آزمون قضات نخواهند بود. لذا نمی توانند در آن ثبت نام کنند.

آزمون جذب اختصاصی قضات نیاز به کارت ورود به جلسه دارد؟

خیر؛‌ با توجه به این که این آزمون بر اساس مصاحبه علمی از میان داوطلبان واجد شرایط برگزار می شود. لذا شما در آن آزمون کتبی ندارید و نیاز به کارت ورود به جلسه نخواهید داشت.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • زمان برگزاری آزمون دستیاری پزشکی 1403 + نکات مهم

  زمان برگزاری آزمون دستیاری پزشکی + تاریخ تقویم آموزشی 1403

  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آزمون دستیاری پزشکی 1403 را در دو بخش تخصصی و فوق تخصصی برگزار می‌کند. تمامی اطلاعات مرتبط با این آزمون، از جمله زمان برگزاری آزمون دستیاری پزشکی در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون دستیاری...
 • نتایج آزمون جهاد دانشگاهی

  اعلام نتایج آزمون جهاد دانشگاهی ۱۴۰۳ + جواب hrtc.ir

  سایت آزمون جهاد دانشگاهی یکی از سامانه های جدید در حوزه ثبت نام آزمون های استخدامی است. با گسترش فناوری و دسترسی آسان به اینترنت دیگر نیازی به مراجعه حضوری جهت ثبت نام و اطلاع از نتایج آزمون های مختلف...
 • نتایج استخدام بانک پارسیان 1403 + مشاهده اسامی پذیرفته ها

  نتایج استخدام بانک پارسیان 1403 + مشاهده اسامی پذیرفته ها

  نتایج استخدام بانک پارسیان 1403 مدتی بعد از برگزاری هر کدام از مراحل این آزمون شامل آزمون کتبی و یا مرحله مصاحبه، اعلام خواهد شد. نتایج اولیه این آزمون، معمولا مدتی بعد از برگزاری آزمون کتبی و نتایج مرحله دوم...
 • ثبت نام آزمون استخدام بانک پارسیان 1403 + راهنما parsian.ir

  ثبت نام آزمون استخدام بانک پارسیان 1403 + راهنما parsian.ir

  بانک پارسیان در ماه‌های مختلف از سال با توجه به نیاز خود به نیروی انسانی، به دو طریق فراخوان جذب نیرو و همچنین برگزاری آزمون استخدامی، اقدام به جذب نیروی انسانی در موقعیت‌های شغلی مختلف می‌کند. علاقه‌مندان به استخدام در...
تماس با مشاور