ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۲

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
دفترچه انتخاب رشته ریاضی کنکور 
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

 دفترچه انتخاب رشته ریاضی کنکور ۱۴۰۲ منتشر شد. داوطلبانی که در کنکور سراسری در گروه علوم ریاضی و فیزیک شرکت کرده اند، می توانند در زمان مقرر اعلام نتایج با مراجعه به سایت سازمان سنجش، کارنامه خود را دریافت و در صورت کسب نمره مجاز به انتخاب رشته بپردازند. از آنجا که نحوه تکمیل فرم انتخاب رشته از اهمیت و حساسیت زیادی برخوردار است، متقاضیان عزیز می توانند با مراجعه به سامانه ایران تحصیل، ضمن دانلود مستقیم دفترچه انتخاب رشته زیر گروه ریاضی، از راهنمایی و مشاوره ی کارشناسان تحصیلی ما برای انتخاب درست و به جا برخوردار شوند.

 

 

به منظور اطلاع از زمان و نحوه دانلود دفترچه انتخاب رشته ریاضی کنکور و مشاوره تخصصی انتخاب رشته با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته ریاضی کنکور

 

 

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته ریاضی کنکور ۱۴۰۲

 

 

سازمان سنجش هر ساله، حدود یک ماه پس از تاریخ برگزاری کنکور، زمان مشخصی را جهت دریافت کارنامه اولیه مشخص می کند و داوطلبان پس از دریافت این نتایج از رتبه و نمره علمی خود مطلع می شود.

طبق روال مرسوم، دفترچه انتخاب رشته حدود یک هفته قبل از اعلام نتایج در اختیار داوطلبان قرار می گیرد تا با مطالعه دقیق مفاد آن و اطلاع از کد رشته محل ها برای انتخاب رشته اقدام نمایند.

در این میان، اطلاع از زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته ریاضی کنکور سال آینده برای داوطلبانی که در این گروه به رقابت پرداخته اند، مانند سایر گروه ها از اهمیت بسیاری برخوردار است.

باید بگوییم، از آنجا هنوز دفترچه ثبت نام منتشر نشده است، نمی توان تاریخ دقیقی را برای انتشار دفترچه کنکور جاری اعلام کرد.

اما از آنجا که کنکور سراسری به طور معمول در دهه اول تیرماه برگزار می شود، انتظار می رود که نتایج اولیه کنکور سراسری نیز در اوایل یا اواسط مرداد ماه اعلام و دفترچه های انتخاب رشته یک هفته قبل از آن قابل بارگذاری باشد.

به محض مشخص شدن تاریخ دقیق، سامانه ایران تحصیل اطلاعات کامل را در اختیار داوطلبان عزیز قرار می دهد.

 

 

چگونه می توان دفترچه انتخاب رشته ریاضی کنکور را دریافت کرد؟

داوطلبان گروه ریاضی همانند داوطلبان تمامی رشته ها، بایستی جهت دانلود مستقیم دفترچه انتخاب رشته زیر گروه ریاضی به سامانه انتخاب رشته کنکور سراسری یعنی سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند.

این عزیزان کافی است که با وارد نمودن آدرس اینترنتی sanjesh.org به صفحه اصلی وارد شده، و سپس بر روی اطلاعیه درج شده در مورد دانلود دفترچه انتخاب رشته ریاضی کنکور و یا منوی قرمز رنگ سمت راست کلینک و نسبت به بارگذاری اقدام نمایند.

البته تمامی عزیزان می توانند برای تسهیل بارگذاری و همچنین آشنایی با نکات مهم نحوه اولویت بندی انتخاب رشته کنکور با مشاورین ما تماس گرفته، تا با صحیح ترین چینش شانس خود را برای قبولی بالا ببرند.

 

 

مندرجات دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی چیست؟

 

 

مندرجات دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی چیست؟

 

 

پس از دانلود دفترچه، داطلب با سه فصل با محتویات مختلف روبرو می شوید. فصل اول در مورد توضيحات، شرايط و ضوابط كلي پذيرش و مسير انتخاب رشته، فصل دوم به توضيحات و جداول كد رشته محلها پرداخته است و فصل سوم پیوست ها را شامل می شود.

فصل اول خود به دو بخش تقسیم شده، که بخش اول درباره راهنمای عملی انتخاب رشته کنکور توضیح می دهد و بخش دوم برای آشنایی با مقررات انتخاب رشته لحاظ شده است.

فصل دوم نیز دارای چند تیتر است که بیشتر به کد رشته ها اشاره دارد. در ادامه با ذکر جزئیات بیشتری به دفترچه انتخاب رشته ریاضی کنکور می پردازیم.

در فصل سوم تحت عنوان پیوست ها ذکر شده که شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه هایی مانند تربیت دبیر شهید رجایی، فرهنگیان و سایر موسسات آموزش عالی در یک فایل به صورت پی دی اف در تاریخ مشخصی بارگزاری می شود و متقاضیان می توانند جهت دانلود این فایل در زمان تعیین شده به سامانه سنجش مراجعه کنند.

 

یک نکته مهم این است که، دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان و هنر نیز که رشته های شناور محسوب می شوند، به طور مشترک در تمامی دفترچه های کنکور رشته های نظری گنجانده شده است.

بنابراین، داوطلبانی که در این گروه ها در جلسه کنکور حضور یافته اند می توانند با مطالعه کد رشته های موجود در دفترچه، فرم انتخاب رشته را تکمیل نمایند.

 

 

راهنمای عملی انتخاب رشته

در اولین بخش از دفترچه انتخاب رشته، سازمان سنجش در تلاش است تا به داوطلبان در مورد نحوه دریافت کارنامه، اطلاعات گنجانده شده در آن، و چگونگی انتخاب رشته توضیحاتی ارائه دهد. به طور کلی، در این بخش می توان از موارد زیر اطلاع یافت:

 • کارنامه کنکور سراسری را چطور دریافت کنیم؟
 • روش بازیابی اطلاعات فراموش شده ثبت نامی
 • اطلاعات و موارد گنجانده شده در کارنامه آزمون سراسری چیست؟
 • نحوه انتخاب رشته چگونه است؟
 • نحوه اعلام انتخاب رشته به سازمان سنجش

 

 

آشنایی با مقررات انتخاب رشته ریاضی

داوطلبان در این بخش با شرایطی که در انتخاب رشته تاثیر گذار هستند، آشنا می شوند. برای مثال، چگونگی تاثیر سهمیه در کنکور سراسری برای همه متقاضیان عزیزان روشن می شود.

از سوی دیگر، ضوابط پذیرش هر دانشگاهی به طور کامل توضیح داده شده است، تا فرد با آگاهی رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نماید.

اما اگر مایل به اطلاع از مندرجات این بخش از دفترچه انتخاب رشته ریاضی کنکور باشید، می توان آن ها را به صورت زیر دسته بندی کرد.

 • آشنایی با ضوابط و شرایط مهم در انتخاب رشته آزمون سراسری
 • کسب اطلاع در مورد سهیه های مختلف در کنکور سراسری
 • نحوه گزینش بومی
 • آگاهی از زیرگروه، رتبه و نمره
 • توضیح در مورد شرایط جذب دانشجوی دانشگاه ها
 • آشنایی با دوره های تحصیلی در دانشگاه ها

 

 

آشنایی با کد رشته های رشته ریاضی

در فصل دوم، داوطلب با زیرگروه های رشته ریاضی آشنا و متوجه خواهد شد که در هر کدام از دوره های روزانه، شبانه ( نوبت دوم) و پردیس خودگردان چه ظرفیت هایی در نظر گرفته شده است.

علاوه بر این، ظرفیت های پذیرش در دانشگاه فرهنگیان، پیام نور و سهمیه مناطق محروم و آسیب دیده گنجانده شده است.

در نهایت نیز فرم پیش نویس انتخاب رشته در اختیار داوطلب قرار گرفته است تا اولویت های خود را قبل از وارد نمودن در سامانه، به صورت دستی بنویسد و سپس با اطمینان کامل در فرم انتخاب رشته قرار داده شده در سایت ثبت کند.

اگر بخواهیم به صورت تیتر وار، عناوین را ذکر کنیم، به طور خلاصه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • آشنایی با زیرگروه های رشته ریاضی
 • کد رشته محل ها و ظرفیت دوره های تحصیلی روزانه، شبانه، پردیس خودگردان
 • کد رشته محل ها و ظرفیت پذیرش دانشگاه های پیام نور، فرهنگیان، غیر انتفاعی، سهمیه ها و مناطق مختلف
 • ارائه فرم پیش نویس انتخاب رشته

 

 

دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور رشته ریاضی

افرادی که قصد ورود به رشته های ریاضی بدون کنکور را دارند، می توانند در سال در دو نوبت مهر و بهمن، همزمان با دفترچه ثبت نام  و انتخاب رشته بدون کنکور سراسری در دوره های روزانه، شبانه، مجازی و پردیس خودگردان برای انتخاب رشته های مورد نظر خود اقدام کنند.

گفتنی است که پذیرش بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی و معدل کتبی دیپلم است.

در این دفترچه نیز، مواردی همچون، شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان، سهمیه ها، مدارک لازم برای ثبت نام ، مقررات وظیفه عمومی، فرم پیش نویس ثبت نام، لیست رشته محل های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی، جدول ضریب تأثیر اعمال سوابق تحصیلی ( معدل کتبی دیپلم ) با توجه به نوع دیپلم و گروه آزمایشی ذکر گردیده است. 

زمان ثبت نام و انتخاب رشته برای ورودی های نیمسال دوم 99/9/30 لغایت 99/10/3 تعیین شده بود و داوطلبان می توانستند با مراجعه با سایت سازمان سنجش، دفترچه راهنما را دانلود نمایند.

توصیه می شود که قبل از انتخاب رشته، در مورد شرایط رشته های دانشگاهی ریاضی تحقیق کنید و مفاد دفترچه را با دقت مطالعه فرمایید.

 

 

دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد رشته ریاضی

با وجود آنکه کنکور دانشگاه آزاد و سراسری چند سالی است با هم ادغام شده است، اما داوطلبان عزیز باید توجه داشته باشند که دفترچه انتخاب رشته ریاضی کنکور سراسری با دانشگاه آزاد متفاوت است.

با این حال، افرادی که می خواهند در رشته های دانشگاه آزاد پذیرش شوند، می توانند پس از دریافت نتایج اولیه کنکور سراسری با استفاده از شناسه ایی که در انتهای دفترچه قرار دارد، برای دانلود دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند. 

این داوطلبان، باید شناسه ذکر شده را در سامانه دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org وارد نموده، و دفترچه را دانلود کنند.

نحوه پذیرش در رشته های دانشگاه ازاد، بر اساس تراز ( نمره کل) و رتبه متقاضی در سهمیه و کشور است. بدین ترتیب داوطلبان که دارای رتبه بهتری هستند، شانس قبولی بالاتری نیز دارند.

 

 

سامانه مشاوره انتخاب رشته

از آنجا که مرحله انتخاب رشته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، و در واقع می تواند در به بار نشستن زحمات هر کنکوری سرنوشت ساز باشد، توصیه می کنیم که آن را دست کم نگیرید.

سعی کنید حتماً پس از دانلود دفترچه انتخاب رشته ریاضی کنکور با مشاورینی که در این زمینه تجربه کافی دارند، مشورت نماید. 

یکی از کارهای مهمی که مشاوران ایران تحصیل برای کنکوری عزیز در این گروه انجام می دهند، آشنا کردن آن ها با بهترین رشته های ریاضی است.

علاوه بر این، یکی از مهم ترین نکات در یک انتخاب رشته اصولی، یعنی آشنایی با شرایط پذیرش، تحصیل و بازار کار هر رشته در ایران و خارج از کشور، به همه متقاضیان گرامی ارائه می گردد.

به همین دلیل، از طریق مشاوره ایران تحصیل می توانید با در نظر گرفتن نکاتی همچون سهمیه، رتبه در زیر گروه و درصدهای کسب شده می توانید از یک انتخاب رشته صحیح برخوردار شوید و تست شخصیت انتخاب رشته را نیز داشته باشید تا میزان سازگاری خود با رشته های مورد نظر را بسنجید. 

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته ریاضی کنکور و مفاد آن پرداختیم و متوجه شدیم که دانلود مستقیم دفترچه انتخاب رشته زیر گروه ریاضی به چه نحوی است. 

چنانچه شما نیز قصد ورود به یکی از رشته های این گروه را دارید، می توانید ضمن دانلود مستقیم دفترچه انتخاب رشته زیر گروه ریاضی در سامانه ایران تحصیل، از مشاوره و راهنمایی انتخاب رشته که توسط کارشناسان خبره صورت می گیرد، بهره مند شوید.

برای این کار کافی است که با شماره های مندرج در جدول زیر، از ساعت 8 صبح الی 12 با همکاران ما تماس حاصل فرمایید. 

 

 

برای دریافت دفترچه انتخاب رشته در گروه ریاضی فیزیک و مشاوره پذیرش در دانشگاه و دوره های مختلف با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

خلاصه مطالب

آیا دانشگاه شبانه بهتر است یا آزاد؟

دریافت دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

آشنایی با روش و تکنیک نحوه مطالعه ریاضی کنکور برای زدن 100 درصد

سهمیه منطقه 2 در کنکور

دفترچه انتخاب رشته ریاضی کنکور 

دفترچه رشته های بدون کنکور 

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دفترچه انتخاب رشته ریاضی کنکور چه زمانی منتشر می شود؟

به طور معمول، دفترچه انتخاب رشته یک هفته قبلاز اعلام نتایج اولیه کنکور انتشار می یابد.

چگونه می توان دفترچه انتخاب  رشته ریاضی را دریافت نمود؟

داوطلبان بایستی با مراجعه به سایت سازمان سنجش، جهت دانلود مستقیم دفترچه انتخاب رشته زیر گروه ریاضی اقدام نمایند.

ملاک یک انتخاب رشته خوب در گروه ریاضی چیست؟

همه متقاضیان عزیز می توانند جهت دریافت مشاوره انتخاب رشته استاندارد با متخصصین تحصیلی ما در ارتباط باشند.

کدام نکات در دفترچه انتخاب رشته گروه ریاضی از اهمیت بالاتری برخوردارند؟

در این مقاله می توانید اطلاع کامل را در مورد قوانین مهم انتخاب رشته دریافت نمایید. 

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور