تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت

دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت + دانلود مستقیم

دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

در این مقاله تمامی اطلاعات لازم مربوط به دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت1401 برای داوطلبان شرح داده می شود. در ادامه چند نکته مهم از دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت، آورده شده است. طبق روال هر ساله سایت سنجش پزشکی اقدام به انتشار دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت برای داوطلبان شرکت در آزمون دکتری تخصصی نموده است. شما می توانید دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت را در سایت سنجش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir مشاهده کرده و مطالعه نمایید. داوطلبان عزیز توجه نمایید که با توجه به مدارک مورد نیازی که در دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401 آمده است، در موعد معین ثبت نام نمایید.  اطلاع از  مدارک مورد تایید ثبت نام ارشد وزارت بهداشت  بسیار مهم و پر اهمیت است.

 

 

 

زمان ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی وزارت بهداشت

طبق اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش پزشکی، زمان ثبت نام آزمون دکتری تخصصی وزارت بهداشت (دکتری علوم پزشکی)، اردیبهشت ماه 1401 خواهد بود. داوطلبان توجه نمایند که بعد از مطالعه دقیق دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت، در مدت زمان تعیین شده اقدام به ثبت نام نمایند.

 

شما جهت رشته های دکتری دانشگاه آزاد 1401 و دفترچه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 روی لینک کلیک کنید.

 

زمان ثبت نام در آزمون دکتری سازمان بهداشت

زمان ثبت نام در آزمون دکتری سازمان بهداشت

 

شرایط اختصاصی در دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت 

در دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت، هم شرایط اختصاصی و هم شرایط عمومی ثبت نام آزمون دکتری آورده شده است. در این بخش از مقاله، به شرح شرایط اختصاصی درج شده در دفترچه وزارت بهداشت برای رشته های دندانپزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و علوم پایه پزشکی می پردازیم.

شرایط و ضوابط اختصاصی ثبت نام رشته های دندانپزشکی، داروسازی و علوم پایه پزشکی،بهداشت و تخصصی، درج شده در دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت :

الف : اولین شرط اختصاصی مندرج در دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت: داوطلب باید واجد یکی از مدرک های زبان انگلیسی که در جدول زیر لیست شده اند باشد. توجه داشته باشید که مدارک خارج از این لیست قابل پذیرش نیستند.

 

توضیحات حداقل نمره نوع مدرک زبان
50 MHLE
50 MSRT
اخذ شده در سازمان سنجش آموزش كشور یا خارج از كشور 480 (TOEFL (pBT
اخذ شده در خارج از كشور یا سازمان سنجش آموزش كشور 60 (TOEFL (iBT
اخذ شده در سازمان سنجش آموزش كشور یا خارج از كشور 5 (IELTS (academic
480 TOLIMO
70 MELAB

 

1- داوطلبانی که امتیاز 45 الی 47 را در امتحان زبان MHLE و MSRT اخذ کرده باشند، تنها به شرطی می توانند در آزمون ثبت نام نمایند که نمره 51 بگیرند.

2- براساس مصوبه جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی داوطلبانی که در آزمون های MHLE و MSRT حداقل نود شوند، می توانند در آزمون دکتری تخصصی یا همان PH.D شرکت کنند؛ منوط به این که بتوانند تا زمان برگزاری آزمون جامع دوره دکتری تخصصی امتیاز حد نصاب را اخذ کنند، وگرنه در آزمون پذیرش نمی شوند.

 

شرایط ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی وزارت بهداشت

شرایط ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی وزارت بهداشت

 

تبصره: داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون دکتری پژوهشی وزارت بهداشت را دارند، می بایست حداقل های نوشته شده در جدول بالا که در دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت  درج شده را به دست آورند؛ در غیر این صورت نمی‌توانند به صورت مشروط ثبت نام نمایند.

نکته 1: برای تسهیل در فرایند ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد، داوطلبان گرامی باید اطلاعات آمده در مدرک زبان انگلیسی خود را مطابق با جدول زیر در مکان مورد نظر در فرم ثبت نام تایپ نمایند و نباید به ارسال مدرک و اسکن آن اقدام نمایند.

 

اطلاعات گواهی زبان انگلیسی
Certification Code نمره تاريخ آزمون (میلادی) تاريخ آزمون (شمسي) MHLE
Barcode نمره تاريخ آزمون (میلادی) تاريخ آزمون (شمسي) MSRT
ETS Username & Password نمره تاريخ آزمون (میلادی) تاريخ آزمون (شمسي) TOEFL
Test Report Form Number نمره تاريخ آزمون (میلادی) تاريخ آزمون (شمسي) IELTS
Register Number نمره تاريخ آزمون (میلادی) تاريخ آزمون (شمسي) TOLIMO

 

نکته 2: موضوع مهمی که داوطلبان باید به آن دقت نظر داشته باشند این است که، اطلاعات درخواستی خود را صحیح و کامل در فرم ثبت نام وارد کنند. اگر بعد از ثبت نام معلوم شود که اطلاعات وارد شده مغایر با اصل آن است، موجب عدم پذیرش دانشجو خواهد داشت. توجه داشته باشید که معیار تایید صحت مدارک زبان انگلیسی، تنها اطلاعات درخواستی در جدول فوق است، لذا داوطلبان سعی نمایند که این اطلاعات را به درستی در فرم مربوطه وارد نماید. هیچ گونه مدرک ارسالی بررسی نخواهد شد. داوطلبان همان طور که مطلع هستید، زبان تخصصی حذف شده، لذا نمرات اخذ شده در آزمون شفاهی بخش آزمون زبان انگلیسی در نتایج نهایی اثر گذار بوده و دارای امتیاز است.

 

 

برای کسب اطلاعات درمورد ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت وارد شوید.

 

 

شرایط و ضوابط ثبت نام در آزمون دکتری

شرایط و ضوابط ثبت نام در آزمون دکتری

 

تذکر مهم: سازمان سنجش پزشکی تنها مدارک زبانی را قبول می کند که تاریخ آزمون زبان آن ها مابین یکم بهمن ماه سال 94 تا سی ام بهمن ماه سال 96 بوده باشد. مسلم است اگر بنا به هر علتی ( مشکلات شخصی، بیماری، و یا منتشر نشدن نتایج آزمون زبان و غیره) داوطلب قادر نباشند در زمان ثبت نام دکتری  و یا زمان ویرایش اطلاعات ، اطلاعات مدرک زبان خود را وارد نماید، از شرکت در آزمون محروم خواهند شد.

ب: دومین شرط اختصاصی مندرج در دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت : متقاضی باید واجد مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با دکتری حرفه ای رشته های معرفی شده در بالا باشد . مطابق با جدول شماره پنج دفترچه آزمون دکتری سازمان بهداشت  برای رشته های دندان پزشکی، جدول شماره یک دفترچه آزمون دکتری سازمان بهداشت برای رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی و جدول شماره ده دفترچه آزمون دکتری سازمان بهداشت  برای رشته های داروسازی باشد.

تبصره: داوطلبانی که دارای مدرک معادل کارشناسی ارشد هستند، نمی توانند در آزمون دکتری شرکت کنند.

پ: سومین شرط اختصاصی مندرج در دفترچه آزمون دکتری سازمان بهداشت: داوطلبان نباید در هیچ دوره دکتری تخصصی PH.D و یا دستیاری تخصصی که در موسسات آموزشی و تحقیقاتی کشور ارائه می شود، مشغول به تحصیل باشند.

 

کلیه شرایط کنکور دکتری سازمان بهداشت و درمان کشور

کلیه شرایط کنکور دکتری سازمان بهداشت و درمان کشور

 

ت: داوطلبانی که در آزمون دکتری وزارت بهداشت قبول شده اند، باید در زمان مصاحبه، دسته کم دو مقاله تحقیقی اورجینال چاپ شده در مجلات علمی – پژوهشی معتبر نمایه شده در نمایه های بین المللی به عنوان نویسنده اول یا مسئول به همراه داشته باشند.

 

مقررات وظیفه عمومی دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت

متقاضیان باید توجه داشته باشند که شرایط نظام وظیفه دکتری  می‌بایست مشخص باشد و منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند. در دفترچه آزمون دکتری سازمان بهداشت مقررات خدمت وظیفه عمومی شرح داده شده است که در اینجا به موارد مهم آن می پردازیم.

1- داوطلبان لازم است کارت معافیت دائم هوشمند از نظر: کفالت – پزشکی و موارد خاص داشته باشند.

2- داوطلبان باید کارت پایان خدمت داشته باشند.

3- داوطلبانی که برگه معافیت موقت بدون غیبت پزشکی، کفالت و غیره دارند؛ نباید اعتبار آن تمام شده باشد.

4- سربازان مشغول خدمت وظیفه که دارای مدرک دکتری عمومی هستند نباید غیبت اولیه داشته باشند.

5- داوطلبان آقای سال آخر دکتری عمومی که در سنوات مجاز تحصیلی تا پایان شهریور 1401 فارغ التحصیل می شوند.

داوطلبین گرامی اینها موارد مهمی بودند که در دفترچه آزمون دکتری سازمان بهداشت ذکر شده است. در صورتی که مایلید تمام مقررات را بدانید توصیه می شود دفترچه آزمون سازمان وزارت بهداشت را دانلود نمایید. البته در صورتی که هر گونه سوالی در این مورد داشته باشید می توانید آن را با کارشناسان ایران تحصیل در میان بگذارید.

 

مقررات ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت

مقررات ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت

 

شرایط داوطلبین مشمول طرح نیروی انسانی مندرج در دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت

داوطلبان مشمول طرح نیروی انسانی مطابق شرایطی که در دفترچه آزمون دکتری سازمان بهداشت درج گردیده است می توانند بدون الزام جهت شروع طرح یا به پایان رساندن طرح، در آزمون دکتری شرکت کنند . لازم به ذکر است داوطلبانی که در حال انجام طرح هستند می توانند از طرح ترخیص جهت ادامه تحصیل بهره ببرند و پس  از پایان تحصیلات طرح خود را به اتمام برسانند. داوطلبان فارغ التحصیل رشته داروسازی قادر خواهند بود در آزمون دکتری وزارت بهداشت شرکت نمایند و محدودیتی برای گذراندن طرح ندارند.

 

جهت دریافت مشاوره در مورد دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت، ثبت‌نام در آزمون دکتری وزارت بهداشت، شرایط ثبت نام در آزمون، هزینه ثبت نام در آزمون سازمان پزشکی کشور، دانلود دفترچه آزمون دکتری و منابع کنکور آزمون دکتری سازمان بهداشت کشور با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت 

زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت، در اردیبهشت ماه اعلام شده است که این امر برخلاف سال های قبل می باشد. قابل توجه داوطلبان، از آن جایی که آزمون در دو روز متوالی برگزار خواهد شد دقت داشته باشند که در زمان ثبت نام کنکور دکتری وزارت بهداشت ، با توجه به مدرک رشته کارشناسی ارشد خود می توانند حداکثر در دو مجموعه رشته که در دو روز مختلف تشکیل می شوند، ثبت نام نمایند. شما می توانید در دفترچه آزمون دکتری سازمان بهداشت، در موارد زیر اطلاعات کسب کنید: چگونگی برپایی و ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت، اثر گذاری سهمیه در انتخاب رشته، مدارک ثبت نام، شرایط عمومی و اختصاصی و غیره.

 

زمان برگزاری آزمون دکتری

زمان برگزاری آزمون دکتری

 

مطالب مرتبط :

شهریه دکتری

سهمیه های کنکور ارشد 

منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت 

شرایط نظام وظیفه دکتری 

مشاوره تحصیلی تلفنی دکتری

دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت

5/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت را چگونه دانلود کنیم؟

شما جهت دانلود دفترچه آزمون دکتری وزارت بهداشت می توانید به سایت سازمان بهداشت و درمان کشور مراجعه کنید.

زمان انتشار دفترچه آزمون دکتری کی است؟

معمولا هر ساله در اردیبهشت ماه دفترچه شرکت در آزمون دکتری سازمان بهداشت منتشر می‌شود. لذا شما جهت دانلود آن می‌توانید در زمان مقرر شده به سایت سنجش مراجعه کنید.

شرایط ثبت‌نام در آزمون دکتری وزارت بهداشت چیست؟

شما جهت ثبت‌نام در آزمون دکتری وزارت بهداشت باید شرایط خاصی را داشته باشید که جهت  کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور