ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

دریافت ریز نمرات سامانه سجاد 1403 + راهنما تصویری | ایران تحصیل

دریافت ریز نمرات سامانه سجاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

افرادی که به دنبال تحصیل در خارج از کشور یا مهاجرت هستند، باید مدارک مورد نیاز خود را برای درخواست پذیرش ارسال کنند. یکی از مدارکی که بسیار اهمیت دارد، ریز نمرات افراد است و فارغ التحصیلان باید برای دریافت ریز نمرات سامانه سجاد اقدام کنند. افراد باید برای دریافت مدارک مورد نیاز خود حتماً پس از فارغ التحصیلی درخواست صدور ریز نمرات دانشگاه از سامانه سجاد را آماده کنند.

لذا بسیار ضرورت دارد که با نحوه دریافت این ریز نمرات آشنایی داشته باشند و در زمان مناسب درخواست خود را ثبت کنند. چنانچه شما فارغ التحصلان گرامی در ارتباط با مدارک لازم برای دریافت ریز نمرات دانشگاه سراسری نیازمند دریافت راهنمایی هستید، می‌توانید از طریق ارباط با مشاوران ما، اطلاعات لازم را کسب کنید.

شرایط دریافت ریز نمرات سامانه سجاد

👈 دانشجویانی که در دانشگاه دولتی درس خوانده و فارغ التحصیل شده‌اند، می‌توانند برای دریافت ریز نمرات سامانه سجاد اقدام کنند. ریز نمرات، تمام نمراتی که افراد در طول دوران تحصیل کسب کرده‌اند را شامل می‌شود. بنابراین ریز نمره‌ها مربوط به مقطع تحصیلی خاصی نیست و مربوط به تمام دوران تحصیل افراد است و اهمیت بسیار زیادی دارد.

👈 فارغ التحصیلان به سادگی می‌توانند برای دریافت ریز نمرات خود از امور دانشجویی دانشگاه اقدام کنند. البته ریز نمرات به صورت تکمیل شده نیست و افراد برای دریافت ریز نمرات خود پس از فارغ التحصیلی اقدام کرده و ابتدا برای دریافت دانشنامه خود اقدام کنند.

👈 شرایط و ضرورت دریافت ریز نمرات دانشگاه سراسری به این شکل است که افراد فارغ التحصیل دانشگاه دولتی روزانه جهت دریافت دانشنامه باید مدارک لغو تعهد آموزش رایگان را آماده کرده و در سامانه سجاد بارگذاری کنند.

👈 افرادی که در دانشگاه غیر روزانه تحصیل کرده باشند، نیازی به ثبت نام در سامانه سجاد ندارند و از طریق پورتال آموزشی دانشگاه خود می‌توانند برای دریافت دانشنامه اقدام نمایند. نحوه دریافت ریز نمرات سامانه سجاد به این شکل است که ریز نمرات افراد بلافاصله پس از فارغ التحصیلی از سوی دادگستری امور خارجه تأیید نمی‌شود و افراد برای دریافت ریز نمره‌های خود باید حتماً دانشنامه خود را دریافت کنند.

👈 دریافت دانشنامه تحصیلی امری زمان بر است و افراد باید مدارک مورد نیاز خود را آماده کنند. فارغ التحصیلی قبل از دریافت دانشنامه افرادی این امکان را دارند که برای دریافت دانشنامه خود اقدام کرده و با پرداخت هزینه آموزش رایگان و ارائه مدارک ریز نمرات را دریافت نمایند.

برای دریافت ریز نمرات از دانشگاه آزاد کلیک کنید.

"شرایط

مدارک لازم برای دریافت ریز نمرات سامانه سجاد

👈 برای دریافت ریز نمرات سامانه سجاد، افراد باید حتماً مدارکی را داشته باشند تا پس از آن در سایت گلستان آنها را بارگذاری کنند. افراد حتماً باید مدارک لازم برای ثبت نام در سامانه سجاد مورد نیاز را اسکن کرده و به صورت فایل تصویری در وب سایت گلستان آپلود نمایند. مدارک لازم برای دریافت ریز نمرات سامانه سجاد به شرح زیر می‌باشد:

✅ارائه کردن اصل گواهی نامه پایان تحصیلات که از واحد آموزش دانشگاه اخذ شده باشد.

✅در صورت بهره از وام دانشجویی، نامه تسویه حساب با صندوق رفاه دانشجویی الزامی است.

✅انجام دادن مراحل تعهد آموزش رایگان برای فارغ التحصیلان دوره روزانه و ارائه گواهی مربوطه.

✅ارائه نمودن راچهار قطعه عکس ۴*۳ جدید (داشتن حجاب اسلامی برای خواهران الزامی است).

✅ارائه دادن وکالت محضری در صورتی که فارغ التحصیل برای دریافت دانشنامه مراجعه نکند (لازم است این مورد در داخل وکالت قید شود)

✅ارائه کپی کارت ملی و شناسنامه

✅در مورد فارغ التحصیلان مرد ارائه مدرک مبنی بر رسیدگی به وضعیت خدمت نظام وظیفه و یا کارت پایان خدمت ضرورت دارد.

👈 افرادی که در مقاطع تحصیلی بالاتر تحصیل کنند، این امکان را دارند به جای گواهی پایان تحصیلات خود، مدرک ادامه تحصیل به دانشگاه ارائه کنند. انجام تعهد آموزش رایگان از طریق سامانه سجاد امکان‌پذیر است و افراد باید قبل از اقدام برای دریافت ریز نمرات سامانه سجاد، گواهی لغو تعهد آموزش رایگان را دریافت کنند.

👈 ارائه مدرک مبتنی بر پایان نظام وظیفه نیز در چند حالت بررسی می‌شود. افرادی که پایان‌نامه کارت پایان خدمت خود دریافت کنند، می‌توانند فایل اسکن شده کارت پایان خدمت را ارسال کنند. در صورت معافیت افراد از خدمت نظام وظیفه باید فایل اسکن شده اصل کارت معافیت خود را در سامانه سجاد بارگذاری نمایند. در صورتی که کارت پایان خدمت را هنوز دریافت نکرده باشند، این امکان را دارم که فایل اسکن گواهی اتمام دوره خود را از یگان خدمتی ارائه دهند.

برای مطالعه مراحل انصراف از تحصیل در سامانه سجاد روی لینک کلیک کنید.

مراحل دریافت ریز نمرات سامانه سجاد

👈 متقاضیان در صورتی که در دانشگاه روزانه تحصیل کرده باشند، باید تعهد کاری به کشور ایران داشته باشند. دلیل این امر این است که دانشجوی دانشگاه روزانه برای ادامه تحصیل هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند. به همین دلیل باید برای آزادسازی مدارک خود هزینه آموزش رایگان را پرداخت کنند.

👈 دانشجویان دانشگاه پیام نور، آزاد، غیرانتفاعی و هر دانشجویی که در دانشگاه‌های شهریه پرداز تحصیل می‌کنند، نیازی به پرداخت هزینه برای دریافت ریز نمرات سامانه سجاد ندارند. دانشجویان دانشگاه دولتی برای دریافت ریز نمره‌های خود باید از سامانه سجاد استفاده کنند.

👈 این سامانه فقط برای دانشجویان دانشگاه روزانه طراحی شده و دانشگاه‌های دانشجویان وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد باید از روش‌های دیگر اقدام کنند. افراد برای ورود به سامانه سجاد و دریافت ریز نمرات خود باید ابتدا در این سامانه ثبت نام کنند تا پس از آن بتوانند از امکانات آن استفاده نمایند.

👈 مراحل دریافت ریز نمرات سامانه سجاد به این شکل است که پس از ثبت نام در این سامانه افراد باید برای دریافت تأییدیه تحصیلی خود اقدام کنند. فارغ التحصیلان باید گزینه خدمات را از فهرست انتخاب کرده و در ادامه بر روی اداره کل امور دانشجویان کلیک کرده و در نهایت بر روی گزینه لغو تعهد آموزش روی رایگان کلیک نمایند. در گام بعد افراد باید قوانین و مقررات را خوانده و در صورت موافقت تیک تأیید را بزنند و از سوی دیگر باید آخرین مقطع تحصیلی خود را مشخص کنند.

گام اول دریافت ریز نمرات سامانه سجاد

👈 در ادامه افراد باید وضعیت نظام وظیفه خود را تعیین کرده و میزان بدهی که به صندوق رفاه دارند را تسویه کرده و پس از آن برای دریافت تأییدیه اقدام نمایند.

👈 افراد باید مراحل دریافت نامه لغو تعهد آموزش رایگان را طی کرده و در ادامه برای دریافت ریز نمرات سامانه سجاد اقدام کنند.

👈 چنانچه افراد به صندوق رفاه بدهی نداشته باشند، نیازی به پرداخت هزینه مربوط به صندوق رفاه نیست. افراد از طریق درگاه پرداخت،  هزینه مشخص شده را پرداخت می‌کنند و کد پیگیری به آنها ارسال می‌شود.

گام دوم دریافت ریز نمرات سامانه سجاد

👈 دریافت کد پیگیری به این منزله است که دریافت ریز نمرات سامانه سجاد به صورت کامل انجام شده است و پس از آن می‌توانند نتیجه درخواست خود از طریق ایمیل یا پیامک مشاهده نمایند.

👈 پس از دریافت تأییدیه کاربران می‌توانند از طریق وارد کردن نام کاربری و رمز عبور نتیجه درخواست خود را مشاهده کنند.

برای اطلاع از نحوه دریافت کد صحت مدرک تحصیلی در سجاد وارد لینک شوید.

اهمیت دریافت ریز نمرات سامانه سجاد

👈 اهمیت دریافت ریز نمرات دانشگاه سراسری برای افراد پوشیده نیست و همه فارغ التحصیلان می‌توانند برای دریافت ریز نمرات، مدارک مورد نظر خود را تکمیل نموده و پس از دریافت دانشنامه، درخواست دریافت ریز نمرات خود را ثبت کرده و منتظر تأییدیه دریافت ریز نمرات باشند.

👈 افرادی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه معتبر خارج از کشور را دارند، باید اصل مدارک و ریز نمره‌های خود را از دانشگاه محل تحصیل دریافت کنند. به این منظور افراد باید ریز نمرات خود را ترجمه کرده و همراه با سایر مدارک جهت درخواست تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور یا دریافت بورسیه تحصیلی ارسال نمایند.

نمره افراد معیار بسیار مناسبی برای بررسی سوابق تحصیلی آنها بوده و جهت پذیرش افراد در دانشگاه معتبر اهمیت دارد. هر چقدر افراد نمرات بالاتری داشته باشند، شانس بیشتری برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر خواهند داشت.

افرادی که به دنبال کار در شرکت‌های معتبر کشورهای خارجی هستند، باید به این نکته توجه کنند برای دریافت ریز نمرات باید ابتدا دانشنامه تحصیلی خود را دریافت کنند. دریافت کردن دانشنامه حدود ۳ ماه طول می‌کشد و در صورتی که افراد دانشنامه خود را دریافت نکنند، امکان تأیید ریز نمره‌های آنها از طریق دادگستری و وزارت امور خارجه وجود ندارد.

👈 ریز نمرات مربوط به یک مقطع تحصیلی نیست و نمره‌های اکتسابی تمام دوران افراد تحصیل افراد را دربرمی‌گیرد.

👈 ریز نمره‌ها به صورت تصویری یا کپی مورد تأیید نیستند و افراد باید ترجمه رسمی و تأیید شده را برای دانشگاه مورد نظر ارسال نمایند.

جهت ثبت درخواست بازگشت به تحصیل در سامانه سجاد وارد لینک شوید.

"اهمیت

خلاصه مقاله دریافت ریز نمرات سامانه سجاد

فارغ التحصیلانی که مایل به مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت کاری به سایر کشورها هستند، باید ابتدا برای دریافت ریز نمرات سامانه سجاد اقدام کنند تا پس از آن بتوانند از طریق دانشگاه برای ترجمه رسمی آن اقدام کرده و درخواست خود را برای کشورهای دیگر ارسال کنند.

افراد پس از فارغ التحصیلی مدارک مورد نیاز را برای ارائه درخواست ریز نمره‌های دانشگاه سراسری از سامانه سجاد و گلستان آماده کرده و درخواست دریافت ریزنمراه های خود را در این سامانه ثبت کنند.

آشنایی با تمام مراحل دریافت ریز نمرات دانشگاه سراسری بسیار اهمیت دارد. در این مقاله سعی کردیم اطلاعات مفیدی در این خصوص ارائه کنیم. چنانچه شما عزیزان نیازمند دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه اخذ ریز نمرات در سامانه سجاد هستید، می‌توانید با همکاران ما در آکادمی ایران تحصیل در ارتباط باشید تا شما عزیزان را راهنمایی کنند.

برای دانلود pdf مقاله دریافت ریز نمرات سامانه سجاد کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ضرورت دریافت ریز نمرات سامانه سجاد چیست؟

افرادی که مایل به مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت کاری به کشورهای دیگر هستند، باید حتماً ریز نمرات خود را ارائه کنند.

شرایط دریافت روزانه دانشگاه سراسری چیست؟

یکی از مهمترین شرایط دریافت ریز نمرات دانشگاه سراسری لغو تعهد آموزش رایگان است که از طریق سامانه سجاد قابل دریافت می‌باشد.

نحوه دریافت ریز نمرات دانشگاه سراسری سامانه سجاد به چه شکل است؟

در متن مقاله به نحوه دریافت ریز نمره‌ها از طریق این سامانه اشاره کردیم.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • قوانین اعتراض به نمره دانشگاه

  نحوه اعتراض به نمره دانشگاه ۱۴۰۳ + تغییر بعد ثبت نهایی

  توجه به قوانین اعتراض به نمره دانشگاه می تواند تاثیر مثبتی در دیدگاه و نظر اساتید به درخواست دانشجویان داشته باشد. در گذشته از نوشتن نامه های رسمی و اداری کاغذی در این خصوص استفاده می شد اما امروزه با...
 • انتخاب واحد سامانه گلستان

  انتخاب واحد سامانه گلستان 1403 + زمان – راهنما kut.ac.ir

  دانشجویان دانشگاه سراسری، پیام نور و فرهنگیان برای انتخاب واحد سامانه گلستان می‌بایست وارد آدرس اینترنتی دانشگاه golestan.kut.ac.ir شوند. این سامانه در حال حاضر در اختیار کلیه دانشجویان نام برده شده قرار گرفته تا از این طریق بتوانند برای انتخاب...
 • راهنما اولویت بندی انتخاب رشته نهم 1403 + الف و ب چیست؟

  اولویت بندی انتخاب رشته از مراحل فرآبند هدایت تحصیلی می باشد. آموزش و پرورش چند سالی است که اقدام به راه اندازی سیستم هدایت تحصیلی برای دانش آموزان سال نهم نموده است تا دانش آموزان با توجه به علاقه مندی...
 • سامانه مای مدیو my.medu.ir

  سامانه مای مدیو my.medu.ir + ورود خدمات آموزش و پرورش

  my medu.ir سامانه اصلی خدمات الکترونیک آموزش و پرورش یا همان سایت مای مدیو است که برای استفاده ساده‌تر و یکپارچه سازی کلیه خدمات مجازی متمرکز وزارت آموزش و پرورش راه‌اندازی گردیده و در دسترس عموم قرار گرفته است. در...
تماس با مشاور