ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

دریافت رسید انتخاب رشته کنکور 1403 + کد پیگیری 15 رقمی | sanjesh

دریافت رسید انتخاب رشته کنکور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

داوطلبانی که مایل به شرکت در فرایند انتخاب رشته کنکور هستند، حتماً باید برای دریافت رسید انتخاب رشته کنکور 1403 اقدام کنند. داوطلبانی که رسید ۱۵ رقمی منحصر به فرد خود را در پایان مرحله ثبت کد رشته‌های انتخابی خود دریافت می‌کنند، می‌توانند اطمینان خاطر داشته باشند که تمام فرایند انتخاب رشته آنها با موفقیت انجام شده است. روش دریافت کد رهگیری انتخاب رشته کنکور یا همان کد پیگیری 15 رقمی انتخاب رشته به شکل اینترنتی و از طریق سامانه سنجش آموزش کشور خواهد بود.

داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت کرده‌اند، باید پس از اعلام نتایج کنکور با توجه به دفترچه انتخاب رشته ۱۵۰ کد رشته انتخابی خود را ثبت کنند. این مرحله نسبت به مراحل قبل حساسیت بیشتری دارد، چرا که آینده تحصیلی و شغلی افراد به فرایند انتخاب رشته گره خورده است. بسیاری در ارتباط با چگونگی پیگیری و دریافت کد رهگیری انتخاب رشته کنکور سوال دارند. لذا در ادامه این مقاله در به بررسی زمان و چگونگی دریافت و بازیابی رسید انتخاب رشته کنکور 1403 خواهیم پرداخت.

زمان دریافت کد رهگیری انتخاب رشته کنکور 1403

فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری هر ساله چند روز پس از اعلام نتایج اولیه در سایت سنجش به آدرس sanjesh.org آغاز می‌شود. پس از اینکه داوطلبان دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری را مطالعه کردند، قادر به تکمیل فرم انتخاب رشته خود خواهند بود و می‌توانند اطلاعات ضروری در دفترچه راهنما را بررسی کنند.

در این دفترچه اطلاعاتی مانند ظرفیت پذیرش رشته‌ها در هر دانشگاه، چگونگی گزینش کد رشته محل‌ها، شروط خاص برای رشته‌های ارائه شده و سهمیه دانشگاه ها درج شده است. با دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در سایت سنجش، یک بازه زمانی یک هفته‌ای برای تکمیل فرم و دریافت رسید انتخاب رشته کنکور که شامل یک کد ۱۵ رقمی می‌باشد، در اختیار افراد قرار خواهد گرفت. در سال جاری هنوز تاریخ دقیق دریافت رسید انتخاب رشته کنکور در سال ۱۴۰۳ مشخص نشده است. به محض اعلام این مقاله به روزرسانی می‌گردد.

 در پایان داوطلبان پس از اینکه فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کردند، باید فرم انتخاب رشته خود را در سایت سنجش بارگذاری نمایند. در فرم این فرم کد رشته محل مورد نظر داوطلبان به ترتیب و براساس رتبه و سهمیه وی درج خواهد شد و به تایید نهایی خواهد رسید. پس از تایید و ثبت فرم، زمان دریافت رسید انتخاب رشته کنکور فرا می‌رسد و داوطلبان باید آن را پرینت گرفته و نزد خود نگهداری کنند. اما در ادامه به چگونگی دریافت رسید انتخاب رشته کنکور سراسر اشاره خواهیم کرد.

بنر کال تو اکشن

اطلاعیه

زمان دریافت کد رهگیری انتخاب رشته کنکور یا همان کد پیگیری 15 رقمی انتخاب رشته هنوز اعلام نشده است.

 

زمان دریافت کد رهگیری انتخاب رشته کنکور

برای استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

نحوه دریافت رسید انتخاب رشته کنکور سراسری 1403

بسیاری از افراد در روند انتخاب رشته کنکور سراسری با نحوه دریافت رسید انتخاب رشته کنکور آشنایی ندارند و همین مسئله باعث ایجاد سوالاتی برای آنها شده است. توجه داشته باشید که پس از ثبت فرم انتخاب رشته در سایت سنجش، در چند نوبت داوطلبان می‌توانند اطلاعات خود را ویرایش کنند و جای نگرانی وجود ندارد.

برای انجام فرایند انتخاب رشته و دریافت کد رهگیری انتخاب رشته کنکور داوطلبان باید چند مرحله را طی کنند. داوطلبان هنگامی می‌توانند از اتمام انتخاب رشته خود اطمینان خاطر داشته باشند که کد پیگیری 15 رقمی انتخاب رشته خود را دریافت کرده باشند. برای دریافت رسید انتخاب رشته کنکور شما باید مراحل زیر را طی کنید:

📌 با ورود به سایت سازمان سنجش در مرورگر و ثبت آدرس الکترونیکی sanjesh.org می توانید به صفحه اصلی این سامانه وارد شوید.

گام اول دریافت رسید انتخاب رشته کنکور

📌 در صفحه پیش رو، دفترچه انتخاب رشته و هم بخش انتخاب رشته کنکور سراسری وجود دارد. در این بخش باید بر روی قسمت  “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری” کلیک کنید.

گام دوم دریافت رسید انتخاب رشته کنکور

📌 در گام بعد صفحه ای به شما نشان داده خواهد شد که باید پس از مطالعه موارد ذکر شده، گزینه “تایید و ادامه – گام بعد” را انتخاب کنید. بعلاوه از قسمت ویرایش اطلاعات در سمت راست سایت، می توانید اطلاعات قبلی خود را اصلاح کنید.

گام سوم دریافت رسید انتخاب رشته کنکور

📌 برای وارد شدن به بخش انتخاب رشته تحصیلی، 3 روش متفاوت وجود دارد که داوطلبان براساس اطلاعات پرونده خود می توانند از یکی از این شیوه ها برای ورود بهره ببرند. نکته قابل توجه این است که اطلاعات شخصی داوطلب برای وارد شدن به سیستم به دلیل سوء استفاده های بعضی افراد، نباید به هیچ وجه در اختیار دیگران قرار بگیرد. شما باید کد امنیتی کنکور سراسری را وارد کرده و بر روی وارد شدن به سیستم کلیک نمایید.

گام چهارم دریافت رسید انتخاب رشته کنکور

📌 در بخش بعد اطلاعات داوطلب قابل مشاهد است و برای تکمیل موارد خواسته شده و درج کد محل ها باید اقدام کنند. در ستون مربوطه، کد رشته ها را ثبت کنید و با بررسی رشته ها و دانشگاه نشان داده شده در مقابل آن، از درستی کد ثبت شده اطمینان پیدا کنید.

گام پنجم دریافت رسید انتخاب رشته کنکور

📌 در فرم انتخاب رشته، امکان ثبت رشته 150 کد رشته محل وجود دارد که داوطلب تعداد رشته هایی که برای وی اولویت دارد را وارد کند. پس از مرور و بررسی مجدد اطلاعات وارد شده، بر روی گزینه تایید کلیک نموده تا صفحه زیر نشان داده شود. این صفحه تحت عنوان رسید انتخاب رشته کنکور که شامل اطلاعات شخصی داوطلب می باشد و همچنین فهرست رشته های انتخابی داوطلب درج شده است.

گام ششم دریافت رسید انتخاب رشته کنکور

برای اینکه بدانید آیا اولویت انتخاب رشته در قبولی تأثیر دارد؟ وارد لینک شوید. 

 

چگونگی بازیابی رسید انتخاب رشته کنکور سراسری 1403

🔶 در بخش قبل در ارتباط با نحوه دریافت رسید انتخاب رشته کنکور سراسری که داوطلبان باید در آخرین مرحله انتخاب رشته دریافت کنند، اشاره کردیم. از مهمترین اطلاعاتی که در مراحل بعدی در مرحله نتایج نهایی با نیاز دارند، شماره پرونده و کد پیگیری 15 رقمی انتخاب رشته می‌باشد.

🔶 پس از اتمام بازه زمانی و ارسال فرم‌ها از سوی متقاضیان، رتبه و رشته‌های انتخابی افراد به دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت. از آن پس داوطلبان باید منتظر اعلام نتایج نهایی باشند. با انتشار اطلاعیه اعلام نتایج نهایی آزمون آزمون سراسری در سامانه سنجش و فعال شدن این بخش شما می‌توانید با استفاده از رسید انتخاب رشته کنکور و شماره پرونده از نتایج نهایی خود آگاه شوید.

🔶 از آنجا که دریافت رسید انتخاب رشته کنکور باید در اختیار افراد قرار داشته باشد و باید تا پایان اعلام نتایج از آن نگهداری کنید، چند راهکار برای بازیابی آن وجود دارد. شاید افراد در هنگام انتخاب رشته رسید خود را گم کرده باشند.  رسید انتخاب رشته اولین بار در پایان ثبت انتخاب رشته به افراد نمایش داده و افرادی که نتوانسته اند آن را پرینت بگیرند، راه هایی برای بازیابی آن وجود دارد.

برای دریافت مشاوره تحصیلی تلفنی برای انتخاب رشته بصورت رایگان روی لینک کلیک کنید.

🔶 به این منظور داوطلبان می‌توانند در مهلت تعیین شده با مراجعه به سایت سنجش و بخش انتخاب رشته تحصیلی آزمون برای ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند. با طی کردن مراحل ویرایش و تایید مجدد همه مطالب ثبت شده و لیست محل‌های وارد شده، دریافت کد رهگیری انتخاب رشته کنکور امکان پذیر خواهد بود.

🔶 رسید اینترنتی یک کد پیگیری 15 رقمی انتخاب رشته در بالای صفحه است که باید آن را پرینت بگیرید و ذخیره کنید. در این مرحله پس از تکمیل فرم خود، می توانید برای دریافت کد رهگیری انتخاب رشته کنکور اقدام کرده و می‌توانید کد مربوطه را در اختیار داشته باشید. افرادی ممکن است به دلایل مختلف رسید خود را نگهداری نکرده باشند یا نتوانند به آن دسترسی پیدا کنند. به عنوان روش بعدی اگر افراد از بخش ارسال درخواست در سایت سامانه سنجش به آدرس sanjesh.org می‌تواند درخواست خود را برای دریافت رسید انتخاب رشته کنکور ارسال کنند. پس از بررسی درخواست از طریق ارسال درخواست، رسید برای آنها ارسال خواهد شد و امکان استفاده از کدها و فهرست موجود برای داوطلبان فراهم می‌شود.

برای دریافت مشاوره تحصیلی انتخاب رشته آنلاین روی لینک کلیک کنید.

چگونگی بازیابی رسید انتخاب رشته کنکور سراسری

برای کسب اطلاع از شرایط و مراحل ویرایش انتخاب رشته ارشد آزاد روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

کاربرد رسید انتخاب رشته کنکور چیست؟

با توجه به مطالب ارائه شده می‌توانید بفهمید که رسید انتخاب رشته کنکور در چه مواردی کاربرد دارد. در وهله اول داوطلبان با دریافت رسید انتخاب رشته کنکور اطمینان خاطر خواهند داشت که رشته‌های انتخابی آنها ثبت شده است و روند انتخاب رشته به طور کامل پایان گرفته است.

آن دسته از افرادی که رسید انتخاب رشته خود را که همان کد ۱۵ رقمی باشد، دریافت نکرده باشند در روند تایید نهایی و ثبت رشته‌ها مشکل خواهند داشت و در اسرع وقت باید ثبت رشته‌های خود را انجام دهند و این کار تا در زمان مشخص شده از سوی سازمان سنجش امکان‌پذیر می‌باشد.

افرادی هستند که روند انتخاب اینترنتی خود را به دیگران می‌سپارند. بنابراین باید حتماً در دریافت رسید انتخاب رشته کنکور دقت داشته باشند تا مطمئن شوند که مرحله انتخاب خود را به درستی انجام داده اند.

مورد دیگر از کاربردهای این رسید در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور است. تا سال‌های قبل به همراه داشتن کد ۱۵ رقمی برای دریافت اطلاعات قبولی و رشته‌های آنها ضروری بود. با توجه به تغییراتی که در روند اعلام نتایج قرار گرفته است، دیگر رسید انتخاب رشته جز برای آگاهی از تکمیل فرایند انتخاب رشته نیست و شما از طریق شماره پرونده، شماره داوطلبی و کد ملی می‌توانید این کار را انجام دهید. اکنون دریافت رسید انتخاب رشته کنکور فقط به معنای پایان موفقیت آمیز فرایند انتخاب رشته و ثبت درست رشته‌های محل انتخاب داوطلب می‌باشد.

کاربرد رسید انتخاب رشته کنکور چیست؟

برای کسب اطلاع از شرایط انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

جدیدترین اخبار پیرامون انتخاب رشته کنکور سراسری 1403

نحوه گزینش داوطلبان آزمون سراسری در سال ۱۴۰۳

نحوه گزینش رشته ها در سال 1403 براساس دو روش گزینش با آزمون و براساس سوابق تحصیلی خواهد بود. براساس دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1403 براساس نمره آزمون و معدل و نتایج شرکت در مصاحبه و صلاحیت‌های عمومی می‌باشد. نتایج بدون آزمون بر اساس معدل کتبی دیپلم و همچنین انتخاب ۱۰۰  کد رشته خواهد بود.

تأثیر سهمیه‌ها در در فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری 1403

در فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری سهمیه مناطق سه گانه، سهمیه مناطق محروم و سهمیه رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهدا به صورت ۲۵ درصد و 5 درصدی در نظر گرفته شده است. داوطلبان با مراجعه به دفترچه انتخاب رشته از میزان سهمیه تعلق گرفته به خود مطلع شوند.

 

برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته با سوابق تحصیلی سراسری وارد لینک شوید. 

جدیدترین اخبار پیرامون انتخاب رشته کنکور سراسریبنر انتخاب رشته

خلاصه مطلب

در این مقاله در ارتباط با نحوه دریافت رسید انتخاب رشته کنکور سراسری توضیح دادیم. همانطور که می‌دانید دریافت این رسید در هنگام فرایند انتخاب رشته بسیار اهمیت دارد. در واقع این رسید یک کد ۱۵ رقمی است که از طریق آن می‌توانید مطمئن شوید که ثبت رشته‌های انتخابی شما با موفقیت انجام شده است. بسیاری از داوطلبان در ارتباط با نحوه و زمان دریافت این رسید و چگونگی بازیابی آن سوالاتی دارند و به درستی نمی‌دانند که نحوه دریافت این رسید چگونه است. در این مقاله سعی کردیم در ارتباط با این موضوع توضیحاتی ارائه کنیم.

در حال حاضر ارائه دریافت ارائه رسید انتخاب رشته کنکور برای دریافت نتایج کنکور کاربرد ندارد و افراد می‌توانند از طریق شماره پرونده، کد ملی و کد داوطلبی به نتایج کنکور دسترسی داشته باشند و این کد ۱۵ رقمی صرفاً برای اطمینان خاطر از اتمام فرایند انتخاب رشته می‌باشد. چنانچه شما داوطلبان عزیز در ارتباط با نحوه دریافت رسید انتخاب رشته کنکور 1403 سوال و ابهامی داشته باشید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید تا شما عزیزان را به بهترین شکل ممکن راهنمایی و یاری کنند.

 

 جهت دانلود pdf مقاله کلیک کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نحوه دریافت رسید انتخاب رشته کنکور 1403 چگونه است؟

در این مقاله به چگونگی دریافت این کد ۱۵ رقمی اشاره کردیم.

زمان دریافت رسید انتخاب رشته کنکور 1403 چه تاریخی است؟

زمان دریافت انتقال رسید انتخاب رشته کنکور در سال 1403 هنوز اعلام نشده است.

کاربرد رسید انتخاب رشته کنکور سراسری 1403 چیست؟

این رسید صرفاً نشان دهنده موفقیت آمیز بودن فرایند انتخاب رشته داوطلبان خواهد بود.

نظرات

6 دیدگاه دربارهٔ «دریافت رسید انتخاب رشته کنکور 1403 + کد پیگیری 15 رقمی | sanjesh»

 1. Avatar photo فاطمه گفت:

  سلام من رسید انتخاب رشته رو دریافت کردم ولی ۱۶ رقمی هست باید چیکار کنم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر مشکل کجاست؟

 2. Avatar photo yalda گفت:

  سلام وقت بخیر.من رسید انتخاب رشته دریافت کردم ولی متاسفانه تو قسمت مشاهده و پرینت میگه کد 15 رقمی رسید انتخاب رشته رو وارد کنید ولی کد رسید انتخاب رشته من 15 رقمی نیست بلکه 16 رقمی هستش ولی اصلا هم نمیشه وارد شد.
  ممنون میبشم جواب بدین

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما کارت اعتباری اشتباه را خریداری کرده اید . با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند

 3. Avatar photo امیر گفت:

  رسید انتخاب رشته کنکور چیه ؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   کارت اعتباری انتخاب رشته می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد

  ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد ۱۴۰۳ + اخرین مهلت

  ثبت نام مجدد انتخاب رشته ارشد آزاد، برای افرادی که در بازه زمانی تعیین شده به هر دلیلی موفق به ثبت نام نشده اند و نیاز به ویرایش فرم انتخاب رشته خود دارند، بسیار مهم است. ثبت نام مجدد انتخاب...
 • رشته های بدون کنکور دکتری

  رشته های بدون کنکور دکتری ۱۴۰۳

  رشته های بدون کنکور دکتری هر ساله همزمان با انتشار فراخوان نام نویسی بدون کنکور سراسری و آزاد اعلام می‌شود. ثبت نام رشته های دکتری بدون آزمون براساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری که...
 • انتخاب رشته بدون کنکور

  راهنما انتخاب رشته بدون کنکور با سوابق تحصیلی 1403 + نکات قبولی

  فرآیند انتخاب رشته‌ بدون کنکور در دوره‌های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی و همچنین پردیس خودگردان دو بار در سال انجام می‌شود. مهلت انتخاب رشته بدون کنکور ورودی بهمن از 3 تا 8 بهمن ماه بوده و...
 • رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین

  رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین 1403 + شرایط پذیرش

  دانشگاه علوم انتظامی امین تنها دانشگاه افسری در ایران است که داوطلبان واجد شرایط می توانند از میان یکی از رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین رشته دلخواه خود را انتخاب کرده، مشغول به تحصیل شده و فارغ التحصیل شوند....
تماس با مشاور