ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

خوابگاه دانشگاه شریف 1403 + هزینه، شرایط و امکانات | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
خوابگاه دانشگاه شریف
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دانشگاه شریف از جمله برترین و شناخته شده ترین دانشگاه های ایران است که سالانه دانش آموزان بسیاری برای پذیرش در این دانشگاه از طریق کنکور سراسری به رقابت با یکدیگر می پردازند. این دانشگاه به دلیل کیفیت بالای آموزشی، اساتید برتر، امکانات و تجهیزاتی که به دانشجویان خود ارائه می کند، همواره زبان زد بوده است. اما یکی از مهم ترین امکانات رفاهی ارائه شده توسط این دانشگاه، خوابگاه دانشگاه شریف است که سبب آسودگی خاطر هر چه بیشتر دانشجویان می شود. در این مقاله به بررسی هزینه، شرایط، امکانات و آدرس خوابگاه دانشگاه شریف خواهیم پرداخت؛ با ما همراه باشید.

با اینکه تعداد خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه به نسبت زیاد است، اما بهتر است پیش از آغاز تحصیلات خود از جزئیات بیشتر هر یک از خوابگاه ها مطلع شوید تا با ثبت نام به موقع بتوانید خیال خود را از بابت محل اسکان آسوده کنید. مشاوران ایران تحصیل شما را در رابطه با جزئیات هر یک از این خوابگاه ها راهنمایی خواهند کرد؛ تنها کافیست با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید.

نحوه رزرواسیون خوابگاه در دانشگاه شریف

دانشگاه شریف جهت راحتی هر چه بیشتر دانشجویان خود، سامانه ای اختصاصی برای امور خوابگاهی این دانشگاه راه اندازی کرده است. دانشجویان گرامی می توانند با مراجعه به سامانه یکپارچه مدیریت اسکان (سیما) دانشگاه شریف به نشانی اینترنتی dorm.sharif.ir جهت ثبت نام خود برای رزرواسیون خوابگاه اقدام کنند.

نحوه رزرواسیون خوابگاه در دانشگاه شریف چگونه است؟

زمان ثبت نام دانشجویان هر یک از مقاطع به صورت جداگانه اعلام می شود؛ دانشجویان موظف می باشند در تاریخ اعلامی به سایت سیما مراجعه کرده و پس از وارد کردن شماره دانشجویی خود، فرم درخواست خوابگاه را تکمیل و ثبت نهایی کنند. (چنانچه دانشجوی ورودی جدید هستید، می بایست جهت دریافت شماره دانشجویی خود به سامانه آموزش دانشگاه مراجعه کنید.) درخواست دانشجویان توسط کارشناسان امور خوابگاهی بررسی شده و در صورت تایید درخواست، از طریق ایمیل و یا پیامک به آن ها اطلاع رسانی می شود.

جدول زمان بندی ثبت نام خوابگاه دانشجویی دانشگاه شریف سال تحصیلی 1403 – 1403
مقطع تحصیلی تاریخ ثبت نام و بازه زمانی
دکتری (کلیه رشته ها) 17 (از ساعت 18:00) الی 19 (ساعت 16:00) شهریور ماه 1403
کارشناسی ارشد (کلیه رشته ها) 19 (از ساعت 14:00) الی 21 (ساعت 12:00) شهریور ماه 1403
کارشناسی (کلیه رشته ها) هنوز اعلام نشده است.

‼ نکته مهم: لازم به ذکر است که پس از پایان فرآیند ثبت درخواست خوابگاه، جدول زمانی اسکان در خوابگاه از طریق سامانه به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

برای اطلاع از شرایط و رشته های موجود برای ثبت نام امریه دانشگاه شریف در سال جاری بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

آشنایی با شرایط اسکان خوابگاه دانشگاه شریف

با توجه به ظرفیت بالایی که هر یک از خوابگاه های دانشگاه شریف دارند، جهت اداره و مدیریت هر چه بهتر آن ها برخی قوانین و مقررات تنظیم شده است که دانشجویان می بایست در زمان پذیرش در خوابگاه ها، موافقت خود را با آن ها اعلام کنند. در ادامه برخی از مهم ترین شرایط خوابگاه دانشگاه شریف را ذکر خواهیم کرد:

✅ براساس قوانین اسکان (مندرج در دفترچه انتخاب رشته)، به دلیل محدودیت ظرفیت، به دانشجویان ساکن در استان تهران، توابع آن، استان البرز و همچنین دانشجویان دارای کد رشته فاقد خوابگاه، نوبت دوم و پردیس، (شامل بومی و غیر بومی)، خوابگاه تعلق نخواهد گرفت.

✅ آن دسته از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که قبلا در مقاطع قبلی خود از امکانات رفاهی ای چون وام دانشجویی یا خوابگاه استفاده کرده اند، می بایست پیش از ثبت نام مجدد برای رزرو خوابگاه، نسبت به تعیین تکلیف یا تسویه‌ حساب مقطع قبلی خود در سامانه صندوق رفاه دانشجویان وزارت عتف به نشانی اینترنتی refah.swf.ir اقدام کنند. به دانشجویانی که قبلا حساب خود را تسویه نکرده اند، خوابگاه ارائه نخواهد شد.

✅ پس از تایید نهایی درخواست خوابگاه به هر یک از دانشجویان کارت تردد سرای دانشجویی ارائه می شود که می بایست در زمان ورود به خوابگاه آن کارت را به دفتر نظارت سرا ارائه کنند. جعل یا سو استفاده از این کارت سبب برخورد با دانشجو و پرداخت جریمه و ثبت تعهد خواهد شد.

✅ هزینه اجاره خوابگاه در ابتدای هر نیمسال از دانشجویان دریافت می گردد و دانشجویان می بایست در تاریخ مقرر جهت تمدید کارت سرای دانشجویی و الصاق برچسب تمدید اقدام کنند. در صورت عدم پرداخت اجاره، مشمول پرداخت جریمه شده و سکونت آن ها غیر مجاز خواهد بود.

✅ در صورت ترک تحصیل، وجود منع قانونی، اتمام سقف استفاده از سرای دانشجویی (سقف مجاز استفاده برای دانشجویان کارشناسی و دکتری 8 ترم و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 4 ترم می باشد)، نداشتن واحد درسی (مقطع کارشناسی)، حداکثر تا 10 روز پس از تاریخ دفاع حتی در طول ترم تحصیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) و … دانشجویان موظف می باشند تا جهت تخلیه خوابگاه اقدام کنند. در صورت اسکان بیشتر، می بایست 10 برابر اجاره بها خوابگاه را به صورت یک جا پرداخت کنند.

برای اطلاع از مزایای دانشگاه صنعتی شریف روی لینک کلیک کنید.

✅ در صورتی که دانشجو در زمان تخلیه اتاق ها حاضر نباشد، سرپرست خوابگاه دانشجویی می بایست نسبت به جمع آوری و انتقال لوازم شخصی وی به انبار اقدام کند. تمامی هزینه های مربوطه را دانشجو باید پرداخت کند و سرپرست خوابگاه هیچ گونه مسئولیتی را بابت گم شدن و یا آسیب دیدن وسایل بر عهده نخواهد داشت.

✅ تمامی دانشجویان در ابتدا متعهد می شوند که حداکثر ظرف سه ماه از پایان مهلت استفاده از خوابگاه، نسبت به جمع آوری اموال و اثاثیه خود اقدام کنند؛ در غیر این صورت دانشگاه حق تصرف مالکانه و یا واگذاری اثاثیه مذکور را دارد و هر گونه ادعای حقوقی یا کیفیری از فرد سلب می شود.

✅ سرپرست سرای دانشجویی وظیفه تخصیص اتاق را به دانشجویان دارد و پس از مشخص شدن اتاق، دانشجو حق ندارد بدون هماهنگی نسبت به هر گونه تغییر و یا جابجایی اتاق تخصیص یافته اقدام کند.

✅ در ابتدای سکونت هر دانشجو در خوابگاه های دانشجویی و همچنین در زمان تغییر اتاق در طول سکونت، اتاق به همراه اموال، طبق صورت جلسه (الکترونیکی) به دانشجو تحویل داده خواهد شد و در هنگام تخلیه اتاق نیز، طبق همان صورت جلسه تحویل گرفته خواهد شد.

✅ براساس ماده 29 شیوه نامه اجرایی آیین نامه انضباطی دانشجویان، در صورت ایراد خسارت به اموال عمومی و یا خیانت در امانت داری از اموال عمومی دانشگاه (یا اموال شخصی در صورت وجود شاکی)،دانشجوی خاطی علاوه بر محکومیت به جبران خسارت وارده طبق بند 8، به یکی ازتنبیهات بند های 1 تا 5 محکوم می شود و در صورت تکرار، تنبیه تا بند 9 (به جز بند 6) قابل تشدید است:

2-1 احضار و اخطار شفاهی بدون درج در پرونده انضباطی دانشجو.

2-2 تذکر کتبی بدون درج در پرونده انضباطی دانشجو.

2-3 اخطار کتبی بدون درج در پرونده انضباطی دانشجو.

2-4 تذکر کتبی و درج در پرونده انضباطی دانشجو.

2-5 توبیخ کتبی و درج در پرونده انضباطی دانشجو.

2-6 دادن نمره %25 در درس، آزمون یا تکالیف مربوط به تخلف.

2-7 محرومیت از تسهیلات رفاهی دانشگاه یا ایجاد تغییر در آن ها از یک ماه تا مدت زمان باقی مانده از تحصیل.

2-8 دریافت خسارت از دانشجو در مواردی که تخلف منجر به ایجاد ضرر و زیان شده باشد.

2-9 منع موقت از تحصیل به مدت یک نیم سال یا از 1 تا 6 ماه بدون احتساب سنوات.

2-10 منع موقت از تحصیل به مدت یک نیم سال یا از 1 تا 6 ماه با احتساب سنوات.

✅ ورود وسایل شخصی مانند لپ تاپ، تبلت و … به خوابگاه های دانشجویی مجاز می باشد و حفظ آن ها به عهده دانشجو بوده و دفتر سرپرستی خوابگاه هیچ گونه مسئولیتی را در این خصوص ندارد.

✅ جهت نظم و امنیت بیشتر خوابگاه، ساعات ورود و خروج مجاز دانشجویان ساکن در سرای دانشجویی و اوقات ملاقات براساس فصول سال از سوی اداره امور خوابگاه ها تعیین و اعلام می شود. در همین راستا و در نیمه اول سال تحصیلی، زود ترین زمان خروج ساعت 6 صبح و دیرترین زمان ورود دختران ساعت 20:30 و پسران 23:30 می باشد که در نیمه دوم سال تحصیلی به ساعت 21:00 برای دختران و ساعت 24:00 برای پسران تغییر می یابد.

◀ تبصره مهم: تمامی دانشجویان ساکن موظف به رعایت آن می باشند؛ در غیر این صورت تخلف محسوب شده و دفتر سرپرستی موظف است مراتب را جهت پیگیری های بعدی به اداره امور خوابگاه ها منعکس کند.

برای برسی خوابگاه دانشگاه امام صادق روی لینک کلیک کنید.

آشنایی با شرایط اسکان در خوابگاه دانشجویی دانشگاه شریف

✅ گواهی امضای ولی / سرپرست / همسر دانشجویان دختر توسط دفترخانه های اسناد رسمی، به همراه فرم اطلاعات آشنایان و بستگان و یا حضور فیزیکی ولی / سرپرست / همسر به همراه مدارک شناسایی معتبر در هنگام اولین مراجعه به خوابگاه الزامی است.  جهت دریافت این فرم، جدول زیر را مشاهده کنید.

جهت دانلود پی دی اف فایل فرم مقررات سکونت در سرای دانشجویی دختران بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.
جهت دانلود پی دی اف فایل فرم مقررات سکونت در سرای دانشجویی پسران بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

◀ هزینه خوابگاه دانشگاه شریف (ودیعه خوابگاه) براساس اعلام این دانشگاه عبارت است از:

مقطع تحصیلی ودیعه خوابگاه
دکتری (تمامی رشته ها) 11.500.000 ریال
کارشناسی ارشد (تمامی رشته ها) 9.000.000 ریال
کارشناسی (تمامی رشته ها) 11.500.000 ریال

دانشجویان گرامی چنانچه در رابطه با هر یک از قوانین، شرایط اسکان و یا هزینه خوابگاه دانشگاه شریف نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید، می توانید همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل کرده و از راهنمایی های مشاوران ایران تحصیل بهره مند شوید.

برای اطلاع از لیست رشته ها، شهریه، شرایط و نحوه ثبت نام پردیس کیش دانشگاه شریف بدون آزمون بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

امکانات خوابگاه دانشگاه شریف

دانشگاه شریف دارای 12 خوابگاه دانشجویی با ظرفیت های مختلف و امکانات گوناگون است. برخی از امکانات خوابگاه دانشگاه شریف از جمله تخت خواب، میز، صندلی، قفسه، یخچال و شوفاژ در تمامی اتاق ها ارائه شده است. برخی از خوابگاه ها نیز بسته به شرایط خود امکانات اضافی ای چون سالن مطالعه، سالن ورزشی، اتاق تلویزیون، سایت دانشجویی برای استفاده از تجهیزات رایانه ای و اینترنتی و …  ارائه می کنند.

خوابگاه های دانشگاه شریف چه امکاناتی دارند؟

◀ اسامی خوابگاه های دانشگاه شریف عبارتند از:

خوابگاه طرشت 3

خوابگاه شهید احمدی روشن

خوابگاه مصلی نژاد (دکترا)

خوابگاه شهید وزوایی 

خوابگاه شادمان 

خوابگاه آزادی 

خوابگاه شهید حیدرتاش (12 واحدی)

خوابگاه ولیعصر (6 واحدی)

خوابگاه طرشت 2 (خواهران)

خوابگاه شهید شوریده (خواهران)

خوابگاه شهید صادقی (خودگردان خواهران)

خوابگاه شهرک (متأهلی)

دانشجویان گرامی می توانید برای مشاهده امکانات هر یک از خوابگاه دانشگاه شریف بر روی لینک های بالا کلیک کرده و از جزئیات بیشتر آن ها مطلع شوید.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه شریف بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

آدرس خوابگاه دانشگاه شریف

حال که با شرایط، هزینه و امکانات خوابگاه دانشگاه شریف آشنا شده اید، لازم است تا جهت انجام رزرواسیون و ثبت نام در خوابگاه مد نظر خود اقدام کنید. برای مراجعه حضوری به این خوابگاه ها نیز می توانید در جدول زیر آدرس خوابگاه دانشگاه شریف را مشاهده کنید.

نام خوابگاه آدرس خوابگاه دانشگاه شریف شماره تماس
خوابگاه طرشت 3 تهران، بزرگراه شیخ فضل­ اله نوری، محله طرشت، کوچه محسن محمدی، کوچه باغ کاج، پلاک 20 – کد پستی: 1459745953 66163020 و 66163021
خوابگاه شهید احمدی روشن تهران، خیابان شهید حبیب اله، بلوار شهید تیموری، جنب دبیرستان مفید، پلاک 91 – کد پستی: 1455618181 66162521
خوابگاه مصلی نژاد تهران، بزرگراه شیخ فضل اله نوری، بلوار شهید تیموری (سهرورد)، نبش میدان شهید تیموری – کد پستی: 1459818444 66163621
خوابگاه شهید وزوایی جاده مخصوص کرج، بیمه 1، رو به ­روی درب شرقی شرکت بافت آزادی، پلاک 3 – کد پستی: 1391943953 44655995
خوابگاه شادمان تهران، خیابان آزادی، ما بین بهبودی و شادمان، جنب متروی آزادی و بانک تجارت – کد پستی: 1481114566 66063240
خوابگاه آزادی تهران، ضلع شرقی میدان آزادی، بلوار شهید عزیزی، خیابان شهید سلطان محمدی، نبش کوچه ولی­عصر (ع)، پلاک 4 – کد پستی: 1458773541 66022008 و 66016472

 

خوابگاه شهید حیدرتاش خیابان آزادی، رو به روی خیابان حبیب الهی، نبش بانک ملت، کوچه شهید محسن حیدرتاش، پلاک 10 – کد پستی: 1431935548 66045208
خوابگاه ولیعصر خیابان آزادی، خیابان حبیب اللهی، غرب میدان شهید تیموری، پلاک 148 – کد پستی: 1459975111 66036458
خوابگاه طرشت 2 خیابان آزادی، نرسیده به میدان آزادی، خیابان شهید مسلم حسین مردی – کد پستی: 1458773541 66162021 و 66162022

 

خوابگاه شهید شوریده بزرگراه محمد علی جناح، خیابان شهید صالحی، نرسیده به چهار راه طرشت، کوچه اویار قاسمی، بن بست مریم، پلاک 1 – کد پستی: 1459673683 66042827
خوابگاه شهید صادقی (خودگردان خواهران) خیابان آزادی، نرسیده به میدان آزادی، بعد از دانشگاه صنعتی شریف، خیابان شهید صادقی، پلاک 7 – کد پستی : 1458883191
خوابگاه شهرک دانشگاه (متأهلی) کیلومتر 17 اتوبان کرج، انتهای خیابان داروپخش، شهرک دانشگاه شریف – کد پستی: 1497945961 44981400 و 44990819

 

در صورت نیاز به راهنمایی و یا داشتن سوال در مورد آدرس، هزینه و امکانات خوابگاه دانشگاه شریف با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید. کارشناسان مرکز ایران تحصیل پاسخگوی شما خواهند بود.

آدرس خوابگاه های دانشجویی دانشگاه شریف

برای اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه شریف و شرایط ثبت نام در آن ها، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

رزرو و اجاره محل اسکان برای طول دوران تحصیلی همواره دغدغه ای مهم برای دانشجویانی بوده است که برای تحصیل به شهری دور از محل زندگی خود سفر می کنند. برخی از دانشگاه ها در مقابل ارائه تسهیلات اقامتی و خوابگاهی متعهد هستند و برخی نه؛ اما نکته مهم این است که تعداد ظرفیت تمامی خوابگاه ها محدود است و باید هر چه سریع تر مناسب ترین آن را برای خود انتخاب کرده و ثبت نام نهایی را انجام دهید. در این مقاله ما به بررسی هزینه، شرایط، امکانات و آدرس خوابگاه دانشگاه شریف پرداختیم تا دانشجویان پذیرفته شده در این دانشگاه بتوانند هر چه سریع تر محل اسکان خود را تعیین و رزرو کنند.

با توجه به اینکه دانشگاه شریف سامانه اختصاصی برای خوابگاه دانشجویی خود دارد، چنانچه در زمان نام نویسی خوابگاه در این سامانه با مشکل مواجه شدید می توانید با کارشناسان مرکز ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس بگیرید و درخواست راهنمایی کنید. هم چنین کارشناسان ما می توانند به تمامی سوالات شما در خصوص آدرس و شرایط خوابگاه دانشگاه شریف پاسخ داده و شما را در انتخاب بهترین گزینه، همراهی کنند. با ما در ارتباط باشید.

 

برای دانلود پی دی اف کامل مقاله خوابگاه دانشگاه شریف بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

3/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه شریف چه امکاناتی دارند؟

دانشگاه شریف دارای 12 خوابگاه با امکانات مختلف است که در تمامی اتاق ها امکاناتی از جمله تخت خواب، میز، صندلی، قفسه، یخچال و شوفاژ ارائه شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از خوابگاه ها، به مقاله بالا مراجعه کنید.

چگونه می توان خوابگاه های دانشگاه شریف را رزرو کرد؟

با ورود به سامانه اسکان دانشجویی دانشگاه شریف به نشانی dorm.sharif.ir در بازه های زمانی مقرر شده برای هر یک از مقاطع، می توانید درخواست ثبت نام خوابگاه دهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله بالا مراجعه کنید.

آدرس و شماره تماس خوابگاه دانشگاه شریف چیست؟

دانشجویان گرامی می توانند با مراجعه به مقاله بالا جدولی از آدرس و شماره تماس هر یک از خوابگاه های دانشجویی دانشگاه شریف را مشاهده کنند. در صورت نیاز به راهنمایی با کارشناسان مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • وام ازدواج دانشجویی

  ثبت نام وام ازدواج دانشجویی 1403 + شرایط، مدارک + مبالغ | راهنما ثبت نام

  امکان ثبت نام وام ازدواج دانشجویی برای دانشجویان واجد شرایط فراهم شده است. از آنجایی که هزینه‌ های زندگی در دوران دانشجویی یکی از مهم‌‎ترین دغدغه‌های دانشجویان است. برای رفع و کاهش این دغدغه‌‌ها، دانشگاه‌‌ها تسهیلاتی را با عنوان وام...
 • شرایط انتقالی فرزندان ایثارگر دانشگاه ها

  شرایط انتقالی فرزندان ایثارگر دانشگاه ها + بخشنامه ۱۴۰۳

  موضوع مهمی که دانشجویان دوره های روزانه، شبانه، دانشگاه آزاد  و دیگر دانشگاه ها به منظور تغییر محل تحصیل خود باید به آن ها توجه کنند این است که باید در آغاز واجد شرایط لازم باشند. البته لازم است خدمتتان...
 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
 • معدل پایین کارشناسی

  اهمیت معدل کارشناسی + ایا معدل لیسانس مهم است؟ | ایران تحصیل

  اهمیت معدل پایین کارشناسی ممکن است برای بسیاری از دانشجویان موضوعی نگران‌کننده باشد و می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی بر فرصت‌های آتی تحصیلی و شغلی فرد داشته باشد. دانشجویانی که معدل بالایی دارند، شانس بیشتری برای پذیرش در رشته‌ها و دانشگاه‌های معتبر...
تماس با مشاور