ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

جواب کنکور ۱۴۰۲

جواب کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

داوطلبانی که اقدام به ثبت نام کنکور سراسری نموده اند پس از مراجعه به سامانه سنجش و آموزش کشور می توانند جواب کنکور ۱۴۰۲ را دریافت نمایند. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که دریافت کارنامه کنکور ۱۴۰۲تنها برای آن دسته از داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت نموده اند امکان پذیر می باشد. لذا این مورد برای رشته های بدون آزمون نمی باشد.

 

 

جهت دریافت جواب کنکور  – مشاهده نتیجه کنکور ارشد سراسری و آزاد ، مشاوره انتخاب رشته ، از سراسر کشور با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

 

جواب اولیه کنکور 

زمانی که سازمان سنجش و آموزش از کارنامه کنکور سراسری سخن می گوید، در واقع دو مرحله اولیه و ثانویه را از هم متمایز می نماید. در مرحله اولیه آن دسته از داوطلبانی که در کنکور شرکت نموده اند می توانند برخی از اطلاعات خود را مبنی بر اینکه آیا مجاز به انتخاب رشته شده اند یا خیر را مشاهده نمایند.

نتایج کنکور سراسری برای تمامی داوطلبان دانشگاه آزاد و سراسری در سامانه سنجش و آموزش کشور منتشر می شود و وضعیت داوطلبان برای انتخاب رشته و همچنین ثبت نام به صورت واضح مشخص می باشد. داوطلبانی که مایل به انتخاب رشته دانشگاه های آزاد می باشند می تواند با استتفاده از همین سامانه علاقه مندی خود را برای ادامه تحصیل در این دانشگاه به ثبت برسانند.

داوطلبان عزیز می توانند برای مشاهده جواب کنکور  از راه هایی که پیش بینی شده است استفاده نمایند. اما در صورتی که این اطلاعات را فراموش نموده اید، می توانید با شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام ، تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

 

نحوه مشاهده جواب کنکور

 

نحوه مشاهده جواب کنکور

نحوه مشاهده جواب کنکور

 

برای مشاهده جواب کنکور شما می توانید از چندین راه پیش بینی شده که در شکل زیر وجود دارد استقاده نمایید. سه روش برای دریافت و مشاهده اطلاعات وجود دارد. یکی از راه های در نظر گرفته شده برای دریافت نتایج، استفاده از اطلاعات ثبت نامی و کارت شرکت در آزمون شما می باشد.

 

یکی از روش های تعیین شده برای دریافت کارنامه کنکور  با استفاده از اطلاعات کارت ورود به جلسه کنکور سراسری می باشد. علاوه بر نیازمند بودن به اطلاعاتی همچون شماره داوطلبی شما لازم است برخی از اطلاعات همانند سال تولد و همچنین شماره شناسنامه خود را وارد نمایید. در صورتی که با ارائه این اطلاعات موفق به دریافت کارنامه نشده اید می توانید از روش های دیگر اقدام نمایید.

 

روش دومی که برای مشاهده نتایج مشاهده وجود دارد. به هنگام ثبت نام هر یک از داوطلبان در صورت طی نمودن تمامی مراحل ثبت نام شماره رهگیری و همچنین شماره پرونده را به شما ارائه می نمایند. علاوه بر آن لازم است از شماره شناسنامه خود نیز برای دریافت نتایج استفاده نمایید. در صورتی که به شماره رهگیری دسترسی ندارید می توانید از روش بعدی استفاده نمایید.

 

روش سوم را می توانید به گونه دیگر داشته باشید. یکی از مواردی که می توانید با استفاده از آن شماره پرونده خود را مشاهده نمایید، در کارت ورود به جلسه کنکور می باشد که این شماره قابل مشاهده می باشد همچنین در برگه مربوط به ثبت نام نیز این اطلاعات را می توانید مشاهده نمایید.

 

توجه : در صورتی که به هیچ یک از اطلاعات مورد نظر دسترسی ندارید و یا خطای مربوط به عدم وجود داوطلب را مشاهده نمودید، حتما با شماره های پشتیبانی ثبت نام سامانه سنجش تماس حاصل نمایید تا اطلاعات لازم را به شما ارائه نمایند و همچنین مشکل شما را برطرف نمایند.

 

 

اقدامات لازم برای داوطلبان مجاز و غیر مجاز به انتخاب رشته

 

اقدامات لازم برای داوطلبان مجاز و غیر مجاز به انتخاب رشته

اقدامات لازم برای داوطلبان مجاز و غیر مجاز به انتخاب رشته

 

پس از اینکه موفق به دریافت کارنامه کنکور شدید، حال نوبت به بررسی کارنامه مورد نظر می رسد در صورتی که مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری دوره های روزانه و شبانه شده اید می توانید در دانشگاه های مورد نطر انتخاب رشته نمایند. تنها تفاوت دوره های شبانه و روزانه در میزان هزینه و شهریه پرداختی مورد نیاز است.

در دانشگاه های آموزش عالی همچون دانشگاه های غیر انتفاعی، پیام نور و همچنین دانشگاه های پردیس خودگردان شده اید،امکان ورود رشته های با آزمون و بدون آزمون وجود خواهد داشت. نحوه انتخاب رشته را بر اساس اولویت های انتخابی خود در رشته های مورد علاقه

آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته برای دانشگاه های سراسری و همچنین رشته های با آزمون نشده اند می توانند در رشته های بدون آزمون دانگشاه ها و موسسات آموزش عالی اقدام به ثبت نام نمایند. در صورتی که قبلا اعلام علاقه مندی ننموده اند، می توانند پس از پرداخت هزینه اقدام به ثبت نام نمایند.

متقاضیان دانشگاه آزاد که در کنکور سراسری شرکت نموده اند می توانند در رشته های با آزمون و بدون آزمون ثبت نام نمایند. کافی است شماره سریال برای انتخاب رشته را وارد نمایید و پس از به انتخاب رشته دانشگاه آزاد وارد شوید.

 

 

جواب نهایی کنکور دانشگاه های سراسری

هر یک از داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نموده اند و اقدام به انتخاب رشته کنکور سراسری نموده اند در شهریور ماه می توانند نتایج خود را مشاهده نمایند. همزمان با اعلام نتایج کنکور مورد نظر داوطلبان لازم است به سامانه سنجش و آموزش کشور مراجعه نمایند.

جواب کنکور که شما در شهریور ماه دریافت می نمایید در واقع جواب نهایی شما می باشد . داوطلبان توجه داشته باشند که با توجه به تغییراتی که در متمرکز شدن بسیاری از رشته های غیر متمرکز به وجود آمده است، در صورتی که شهریور ماه نتایج خود را دریافت نموده اید اما در دانشگاه های مربوطه پذیرفته نشده اید، به معنای تعیین تکلیف نهایی شما خواهد بود.

 

خلاصه مطلب

در این مطلب در رابطه با جواب کنکور و نحوه دریافت نتایج اولیه و نهایی کنکور اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه نمودیم. در صورتی که مایل به دریافت کارنامه کنکور توسط کارشناسان دانشگاه های سراسری می باشید می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید. پس از برقراری ارتباط با مشاوران ما می توانید از مشاوره انتخاب رشته نیز بهره مند شوید.

 

 

مطالب مرتبط

نتایج نهایی کنکور سراسری

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

تغییر رشته با کارنامه سبز کنکور

کارنامه سبز کنکور سراسری 

کارنامه قبولی رشته پزشکی

جواب کنکور ۱۴۰۲

5/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

جواب کنکور سراسری و آزاد ۱۴۰۲ چه زمانی منتشر می شود؟

برای دریافت نتایج آزمون سراسری و آزاد می توانید نیمه اول مردادماه به صورت الکترونیک ، کارنامه خود را دریافت نمایید.

 

برای دریافت کارنامه کنکور۱۴۰۲ دانشگاه آزاد به چه سامانه ای باید مراجعه نماییم؟

برای مشاهده نتایج کارنامه اولیه کنکور می توانید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید.

 

برای مشاهده نتایج اولیه کنکور چه اطلاعاتی مورد نیاز است؟

دریافت جواب کنکور سراسری به چند طریق امکان پذیر است. اطلاعات ثبت نامی یا اطلاعات داوطلبی به همراه اطلاعات هویتی ضروری خواهد بود.

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)