ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

قانون جدید پیش دبستانی 1401 | آیا ثبت نام پیش دبستانی اجباری است؟

قانون جدید پیش دبستانی 1401 | آیا ثبت نام پیش دبستانی اجباری است؟

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۴۳
قانون جدید پیش دبستانی 1401 | آیا ثبت نام پیش دبستانی اجباری است؟
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا ثبت نام پیش دبستانی اجباری است؟، از نگاه آموزش و پرورش اجباری برای فرستادن بچه‌ها به پیش دبستانی وجود ندارد و پیش دبستانی مطابق قانون رسمی و غیر اجباری است. البته رسمی بودن آن به این معنی است که نوع محتواهای ارائه شده در این مقطع زیر نظر آموزش و پرورش بوده و این دوره غیر اجباری است.

آیا ثبت نام پیش دبستانی اجباری است؟

از سوالاتی که اغلب برای والدین کودکان از پیش دبستان پیش می آید این است که آیا پیش دبستانی اجباری است؟ آیا اجباری برای دوره پیش دبستانی وجود دارد یا می توان کودکان را به پیش دبستانی نفرستاد و مستقیم آن ها را در کلاس اول دبستان ثبت نام کرد. دوره پیش دبستانی، یکی از دوره های بسیار مهم برای کودکان است که نمی توان از تاثیرات این دوره بر کودکان غافل شد، اما در ارتباط با این مسئله و همچنین پاسخ به سوال “آیا پیش دبستانی اجباری است یا خیر؟” قابل ذکر است که در حال حاضر هنوز قانونی برای اجباری بودن دوره پیش دبستانی وجود ندارد.

 

جهت اطلاع از قانون جدید پیش دبستانی 1401 + آیا ثبت نام پیش دبستانی اجباری است؟ با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

آیا برای ثبت نام کلاس اول مدرک پیش دبستان نیاز است؟

کودکانی که در سن ورود به پیش دبستانی قرار دارند، می توانند در دوره اول و دوم پیش دبستانی شرکت کنند. در دوره پیش دبستانی آموزش های مختلفی به کودکان داده می شود که همگی در راستای ارتقای مهارت های کودکان در سنین بین 4 تا 6 سال می باشد. به همین خاطر دوره پیش دبستانی تاثیرات بسیار مهمی بر روحیه و روان کودکان در این سن می گذارد. همان گونه که پیش تر اشاره شد، در حال حاضر هیچ قانونی برای اجباری بودن دوره های پیش دبستانی وضع نشده و با توجه به قانون نباید والدین هنگام ثبت نام کلاس اول، با مشکلی مواجه شوند. اما علاوه بر تمامی موارد و موضوعات ذکر شده، با توجه به اینکه کودکان در سنین پیش دبستانی در سامانه سناد عضو می شوند و این عضویت تنها توسط مدیر آموزشگاه پیش دبستانی انجام می شود، ممکن است که والدین به هنگام ثبت نام دانش آموزان پایه دبستان با مشکلی مواجه شوند. البته منعی برای ثبت نام دانش آموزان اول دبستان برای ورود به دوره دبستان، بدون ثبت نام و شرکت در دوره اول و یا دوم پیش دبستانی وجود ندارد.

شرایط ثبت نام پیش دبستانی

■ دوره پیش دبستانی دوره ی ۲ ساله است.
■ سن ثبت نام پیش دبستانی یک، چهار تا پنج سال تمام است.
■ سن پیش دبستانی دو، پنج تا ۶ سال تمام است.

شرایط عمومی ثبت نام پیش دبستانی 1401-1401

۱) ثبت نام دانش آموزان مطابق با آيين نامه اجرايي مدارس و آيين نامه هاي آموزشي مصوب مربوط به هر يک از دوره هاي تحصيلي انجام گردد.
۲) دستورالعمل ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجي در سال تحصيلي 1401-1401 متعاقباً از سوي مرکز امور بين الملل و مدارس خارج از کشور اطلاع رسانی می شود.
۳) به منظور پوشش کامل تحصيلي، افراد ايراني فاقد مدارک هويتي لازم که از نظر سني امکان تحصيل در نظام آموزش رسمي کشور را دارند، با ارائه کارت حمايت تحصيلي صادره از وزارت کشور (فرمانداري ها) ثبت نام از آن ها صورت پذيرد.
۴) ثبت نام نوآموزان دوره پيش دبستانی بر اساس مفاد شيوه نامه انجام شود.
۵) ثبت نام کليه نوآموزان دوره پيش دبستاني در سامانه سيدا به تفکيک کدهاي دولتي، دولتي با مشارکت مردم و غير دولتي الزامي بوده و مسئوليت ثبت نام با مدير مدرسه است.
۶) سن ثبت نام پيش دبستاني يک، چهار تا پنج سال تمام (متولدين 2/ 95/7 الي 96/7/1 ) و سن ثبت نام پيش دبستاني دو پنج تا شش سال تمام (متولدين 97/7/2 الي 95/7/1 ) است.
۷) ثبت نام نو آموزان دوره پيش دبستاني اتباع خارجي همچون ساير دوره هاي تحصيلي، طبق شيوه نامه هاي ابلاغي بلامانع است.
۸) ثبت نام پیش دبستانی در سامانه سایت پادا انجام می شود.

تفاوت پیش دبستانی و مهدکودک

مهدکودک و یا همان دوره آمادگی، محیطی است که بیشتر والدینی که به دلایلی از جمله شاغل بودن یا دلایل دیگر در طول روز نمی‌توانند با کودک وقت بگذرانند و کودک را به مهدکودک می‌سپارند تا در کنار نگهداری از آن ها، بازی و آموزش هم داشته باشند. این مراکز در تمام طول سال به صورت نیمه وقت یا تمام وقت کودکان نوپا و خردسال را می‌پذیرند اما پیش دبستانی نزدیک ترین دوره زمانی به صورت جدی برای شرکت کودکان در کلاس‌های آموزشی قبل از ورود به مدرسه می باشد. زمان کلاس های پیش دبستانی مانند مدارس از مهرماه تا بهار سال آینده است. کودکان پیش دبستانی مفاهیم زیادی را فرا می گیرند. کودکان با اعداد، اشکال هندسی و حروف درگیر می‌شوند و از همه مهم تر مهارتوهای اجتماعی را فرا می‌گیرند. کنار آمدن با بقیه بچه‌ها، همکاری و همدلی کردن و اشتراک گذاشتن وسایل را یاد می‌گیرند. قبل از شروع مدرسه هر کودکی باید تجربه شرکت در فعالیت های گروهی را داشته باشد.

شاید کلاس های ورزشی، ژیمناستیک، موسیقی، نقاشی، چنین تجربه کار گروهی را برای کودک ایجاد کند ولی دانش آموز بودن یک موضوع دیگری است که در پیش دبستانی به ویژه پیش دبستانی‌هایی که در مدارس تشکیل می‌شود، محقق می‌شود. در پیش دبستانی کودک یاد می‌گیرد که برای صحبت کردن دستش را بالا ببرد، نوبت را رعایت کند، به صحبت‌های معلم توجه کند و از همه مهم تر یاد می‌گیرد چطور برای ساعات طولانی از مادرش جدا شود. مربی پیش دبستانی به شما خواهند گفت که آیا کودک شما در ورود به مدرسه آمادگی انجام رفتارهای اجتماعی مناسب و مدیریت مهارت‌های اجتماعی را دارد و یا خیر!

انتخاب پیش دبستانی مناسب

در ایران دو نوع پیش دبستانی ۱ و ۲ را داریم. پیش دبستانی ۱ در سن ۴ سالگی و پیش دبستانی ۲ در سن ۵ سالگی مرسوم است. در انتخاب پیش دبستانی فاکتورهای زیادی را باید در نظر گرفت، از جمله:
● فاصله مسافت تا منزل یا محل کار
● برخورد مسئولان
● نظافت محیط
● صحبت با سال قبلی‌ها
● هزینه را باید بررسی کرد. پیشنهاد می شود که یک روز را به شرکت در کلاس بپردازید و نوع رفتار مربی‌ها با دانش آموزان و فعالیت هایی که در کلاس انجام می‌ گیرد را زیر نظر بگیرید.

در پیش دبستانی کودک چه یاد می‌گیرد؟

چگونگی سازش کردن، احترام به دیگران، قدرت حل مسئله، مواردی است که کودک علاوه بر مهارت های اجتماعی آن ها را در پیش دبستانی فرا می‌گیرد. پیش دبستانی مکانی است تا کودک بهتر خودش را بشناسد، محیط را کشف کند و با همسالان خود کارهایی را انجام دهد. از آب خوردن از آبخوری حیاط مدرسه تا مرتب کردن وسایل داخل کشو و میز کار و انجام تصمیم‌ گیری های بزرگتر از جمله اینکه چطور وقت آزاد خود را پر کند و خیلی تجربه‌های دیگر را بدست می‌آورد. با مفاهیم علوم آشنا می‌شوند، اینکه بعد از باران آب کجا می‌رود؟ آیا پرندگان بازی می‌کنند؟ در پیش دبستانی فکر کردن را یاد می‌گیرند و اینکه چطور دنبال جواب سوال ها باید بروند. مفاهیم ریاضی از جمله سورتینگ، الگویابی و کار در دفتر شطرنجی دارند که همگی برای ورود به مدرسه و آموزش خواندن و نوشتن لازم هستند. بازی های ریتمیک دارند که برای تقویت مهارت شنیدن و آشنایی با آوا صدای حروف آشنا می‌شوند که در کلاس اول توانستن در هجی کردن کلمات خیلی مهم هست. تقویت دست ورزی که لازمه توانایی کودک در صحیح دست گرفتن مداد هست را باید داشته باشند تا بعدا در طول تحصیل مشکلات بدخطی و ناخوانا نویسی نداشته باشند.

 

جهت ورود به سامانه ثبت نام کتاب درسی دانش آموزان irtextbook.com کلیک نمایید.

 

آموزش پیش دبستانی در منزل

بسیاری از والدین با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، قصد ثبت نام فرزندان خود را در دوره پیش دبستانی ندارند. از طرفی با توجه به اینکه دوره پیش دبستانی، جزو دوره های ضروری دبستان محسوب نمی شود، می توان به کودکان در منزل آموزش های لازم را ارائه داد. والدین می توانند با خرید کتاب های آموزشی پیش دبستانی از طریق فروشگاه های کتاب در سراسر کشور، به کودکان آموزش های لازم را بدهند. به طور کلی کتاب های آموزشی مختلفی برای پیش دبستانی وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان آشنایی با مفاهیم ریاضی، آشنایی با مفاهیم علوم و آشنایی با مفاهیم الفبا و صداها اشاره کرد. بهترین روش برای آموزش پیش دبستانی در منزل، آموزش به کودکان در دوره پیش دبستانی از طریق بازی و کتاب های کمک آموزشی می باشد که والدین هم می توانند از این طریق آموزش پیش دبستانی را در منزل انجام دهند.

آموزش مجازی پیش دبستانی در منزل

با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و غیر حضوری شدن مدارس بستری برای آموزش پیش دبستانی به صورت غیر حضوری هم فراهم شده است که والدین می توانند از طریق این روش کودکان خود را در پیش دبستانی مجازی ثبت نام کنند. آموزش پیش دبستانی مجازی از طریق روش های مختلفی انجام می شود؛ اما اصلی ترین روش برای کودکان این است که والدین آن ها را در زمان مشخص برای آموزش های مجازی در اپلیکیشن شاد پیش دبستان ثبت نام کنند. همچنین، بسیاری از مراکز پیش دبستانی غیرانتفاعی آموزش های پیش دبستانی را به صورت غیر حضوری به کودکان ارائه می کنند. بنابراین، والدینی که قصد ثبت نام کودکان خود را در پیش دبستانی دارند، می توانند در صورت تمایل کودکان را در اپلیکیش شاد و یا موسسات غیر انتفاعی پیش دبستانی ثبت نام کنند.

مهم ترین اهداف آموزشی، تربیتی و مهارتی دوره پیش دبستانی

۱) پرورش مهارت‌های جسمی ـ حرکتی.
۲) پرورش روحیه و رفتار عاطفی.
۳) پرورش مهارت‌های ذهنی.
۴) پرورش صفات اخلاقی و رفتارهای اجتماعی مبتنی بر ارزش‌های اسلامی.
۵) انس با قرآن و علاقه به یادگیری آن.
۶) پرورش ذوق هنری و زیبایی‌شناسی.
۷) تقویت حس دینی و علایق مذهبی.
۸) پرورش هویت ملی.
۹) پرورش مهارت های زبان های فارسی.
۱۰) ارتقای سطح بهداشت و ایمنی

 
آموزش کدام مفاهیم، در دوره پیش دبستانی ضروری است؟

آموزش های پیش دبستانی، بایستی به گونه ای باشند،  تمام جنبه های آموزشی، تربیتی و مهارتی کودک را پوشش دهند. مفاهیم جامع دوره پیش دبستانی شامل مفاهیم:
▪︎انس با قرآن
▪︎قصه
▪︎شعر و سرود
▪︎بازی
▪︎نقاشی
▪︎کاردستی
▪︎نمایش خلاق
▪︎بحث و گفت و گو
▪︎مشاهده
▪︎آزمایش
▪︎گردش علمی
▪︎تماشای فیلم
▪︎آشنایی با نحوه استفاده از فناوری های جدید خواهند بود.

این فعالیت ها در فرآیند تولید محتوای آموزشی، با ‌نگاه تلفیقی به حوزه های یادگیری دینی، اجتماعی، هنری، ریاضی، تربیت بدنی و علوم، طراحی و با هدایت مربی به روش فعال به اجرا در می آیند.

در انتها لازم به ذکر است که رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که مشروط شدن ثبت نام پایه اول ابتدایی به گذراندن دوره پیش دبستانی در مدارس غیردولتی تخلف محسوب می شود.

در این مقاله سعی بر آن شده است تا قانون جدید پیش دبستانی 1401 + آیا ثبت نام پیش دبستانی اجباری است؟ را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص قانون جدید پیش دبستانی 1401 + آیا ثبت نام پیش دبستانی اجباری است؟ برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

جهت اطلاع از قانون جدید پیش دبستانی 1401 + آیا ثبت نام پیش دبستانی اجباری است؟ با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

مطالب مرتبط:

راهنما تصویری نحوه تدریس در برنامه شاد

مشاوره کودکان دبستانی

پشتیبانی شاد آنلاین و تلفنی

دانلود اپلیکیشن شاد آخرین نسخه

قانون جدید پیش دبستانی 1401 + آیا ثبت نام پیش دبستانی اجباری است؟

3.7/5 - (3 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا ثبت نام در دوره پیش دبستان اجباری است؟

ثبت نام پیش دبستانی اجباری نیست، اما با ورود به این دوره می توان مهارت های اجتماعی و ذهنی را به کودکان آموخت.

ضرورت آموزش پیش دبستان به کودکان چیست؟

ثبت نام در پیش دبستانی کودکان را برای ورود به مدرسه و کلاس اول دبستان آماده می کند.

چگونه می توان در منزل به آموزش مطالب پیش دبستانی پرداخت ؟

با خرید کتاب های پیش دبستانی ارائه شده و یا کاربرگ های پیش دبستانی می توانید به آموزش کودکان در خانه بپردازید.

نظرات

 1. مریم
  ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۴

  سلام خسته نباشی پیش دانشگاهی نظام قدیم تجربی دارم میخوام مربی پیش دبستانی بشم باید چه تاریخی مراجعه کنم بهزیستی برا مربی گری سال ۱۴۰۲مهر

  • مشاور حمامی
   ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقتون برای اطلاع از تایم ثبت نام سایت را چک بفرمایید

  • مشاور ابراهیمی
   ۲۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام
   در این مورد بیشتر سابقه کار مطرح هست.

 2. سارینا
  ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۲۴

  سلام دختر من متولد ۲۵ ۱۰ ۱۳۹۷ آیا باید امسال میرفت پیش ۱ یا باید سال دیگه بره پیش ۱

  • مشاور صادقی
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام
   سال آینده

 3. طاها
  ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

  سلام و خسته نباشید ببخشید پسر من متولد 96/7/19میخواستم بدونم الان باید پیش 1بره یا پیش 2..آخه به خاطر کرونا نذاشتم بره ممنونم ازتون

  • مشاور کریمی
   ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲

   سلام پیش یک برای توضیحات واطلاعات بیشترتماس بگیرید

 4. اوا
  ۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۴

  سلام آیا بخشنامه جدید لغو شد یا میتوان بچه های که مهرماه 96هست پیش دو ادامه بدن یانه،ممنون میشم راهنمایی کنید

  • JAVADI
   ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۲

   سلام وقت بخیر
   جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرین.

 5. اوا
  ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۱۷

  سلامآیا بخشنامه جدید که اومدبچه های مهر برن بیش دو الان دوباره میگن باید. برن بیش یک بخشنامه اومده یا صحت دارد

  • مشاور جوادی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی از لحاظ قانونی مشکلی نداره

 6. اراد
  ۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۸

  سلام خسته نباشی پسرم من مهر 96طبق بخش نامه جدید الان پیش دو بعداز یکماه دوباره گفتن باید برگرده بیش 1هنوز ثبت سامانه نکردن ممنون میشم ازتون راهنمایی کنید

  • isaei
   ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۳

   سلام برای گذراندن پیش دو باید پیش یک را گذرانده باشه که از طریق مراکز پیش دبستانی باید پیگیری کنید

 7. A
  ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۵

  سلام.قانون متولدین مهر برای سال بعد هم اجرا میشود یا لغو میشود؟

  • JAVADI
   ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام روزبخیر
   بله دوست گرامی.

 8. بهار
  ۱۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

  با سلام
  من دخترم را در یک مرکز غیردولتی ثبت نام کردم و مبلغی را پیش پرداخت کرده ام ولی از نحوه عملکرد و برخوردشان راضی نیستم آیا میتوانم دخترم را جای دیگری ثبت نام کنم و هزینه چگونه حساب میشود…ممنون

  • isaei
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۰

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر میباشد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 9. Mari
  ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۰

  کلاس های پیش ۱ و پیش ۲ باید مجزا باشه از همدیگه یا اگر هر دو مقطع در یک کلاس باشند تخلف محسوب میشه؟

  • isaei
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 10. Mari
  ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۱

  کلاسهای پیش ۱ و پیش ۲ باید حتما مجزا باشه یا اگر هر دو مقطع در یک کلاس باشند تخلف محسوب میشه؟

  • isaei
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۰

   سلام باید از آموزش و پرورش همون ناحیه پیگیری کنید

 11. ضحی
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۵

  گذروندن پیش دبستانی برای ثبت نام در چه مدارسی برای ابتدایی اجباری هست؟ من ترجیح میدم خودم تو خونه آموزشش بدم اما اطلاعی ندارم برای ثبت نام در مدارس غیرانتفاعی گذروندنش مهمه یا نه؟چجوری باید مطلع شم؟

  • abbasi
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقت بخیر
   با توجه به قانون جدید پیش دبستانی
   خیر اجباری وجود ندارد .

  • سارا
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۸

   سلام من پسرم متولد ۹۷/۷/۲ هست باید امسال بره پیش دبستانی یعنی مگه هفت سالگی نمی رن کلاس اول پنج سالگی پیش ۱ و شش سالگی پیش ۲ و هفت سالگی کلاس اول؟

   • isaei
    ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۵

    سلام وقت بخیر
    بله کاملا صحیح میباشد ولی شرکت در دوره های پیش دبستانی اختیاری میباشد.
    جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 12. پلی من شیرازم گفتن سیستم ها نمیتونن متولد مهز رو ثبت کنن هرچند بخشنامه اش باشه
  ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

  متاسفانه با وجود بخشنامه میگن سیستم پیش دبستانی ثبت نمیکنه اسم رو؛ ولی برای اول این مشکل نیس؛ بنظرتون منطفی هس

  • bahraii
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

   سلام وقت بخیر مقاله ما را در این خصوص مطالعه کنید برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایرانتحصیل تماس بگیرید

 13. الی
  ۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۸

  دختر من متولد ۱۸ مهر ۹۶ هست میتوانم پیش دبستانی ۲ ثبت نام کنم

  • javadi
   ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام روزبخیر
   بله میتونید.

 14. امیرعلی
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۵

  سلام پسرم متولد۹۶اجباره بفرستمش پیش دبستانی؟ اخه گفتن ۶سالگی میرن مدرسه

  • javadi
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۴

   سلام روزبخیر
   برای فرستادن به پیش دبستانی اجباری وجود نداره.

 15. یاسین
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۱

  سلام دختر۹۶.۵.۱۱ هست برای پیش دو نوشتن مدیرشون ایا میتونه پیش دو بره یا باید پیش ۱ بنویسم؟

  • isaei
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما میتوانید برای پیش دبستانی 2 اقدام فرمایید.

 16. مهرناز
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۲

  پسرم متولد ۴ اسفند ۹۴ هست و بخاطر کرونا جایی کلاس و پیش دبستانی نرفته ولی خودم ود منزل باهاش تا حدودی کار کردم
  پیش بزارمش امسال و بعد بره یه سال دیرتر کلاس اول بهتره یا اینکه بره کلاس اول؟

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۶

   سلام روز بخیر بله من پیشنهاد میکنم پیش بزارینش

 17. آدرینا
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

  سلام دختر من متولد ۱۱ مهر ۹۵ هست و هوش خوبی داره
  بخاطر کرونا پیش دبستانی نرفته که با بچه ها و محیط آشنا بشه و در خونه کتابهای یش دبستانی رو باهاش کار کردم
  بخاطر هوشش بهتره بره کلاس اول یا بره پیش دبستانی؟
  با تشکر

  • hedayati
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۲

   سلام وقت بخیر طبق یک سری شرایط امکان ثبت نام در دبستان وجود دارد.

 18. آدرین
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۵

  سلام پسر من متولد نیمه اول ۹۶ هست که امسال باید پیش بره میشه یک سال دیرتر بفرستیم مدرسه از نظر آموزش پرورش برای ثبت نام مشکلی نیست

  • bagheri
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۴

   با سلام باید تاییدهخ اموزش پرورش را طبق قانون جدید پیش دبستان ی1401 کسب کنید

 19. مرضیه
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۳۹

  سلام وخسته نباشید پسرم متولد ۱۵/۲/۱۳۹۶هستش امسال باید پیش دبستانی۲ثبت نام بشه پرسیدم گفتن اجباریه پدرش میگه هزینه اش زیاده وسال دیگه مستقیم بفرستیم اول دبستان سال دیگه مشکلی واسه ثبت نامش پیش میاد

  • bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸

   با سلام پ طبق قانون جدید پیش دبستانی 1401 در بعضی از مدارس اجباری است شما برای مدارسی که اجباری نیست اقدام کنید

   • Abbasi
    ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۳

    پسر من امسال باید بره پیش ۲ اما از اونجا که هزینش برامون زیاده ایا امکلن این وجود داره که سه ماهه تابستان را به صورت فشرده پیش رو بگذرونه؟؟

    • javadi
     ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۱

     سلام روزبخیر
     دوست عزیز پیش دبستانی ضروری نیست.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور