ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

ثبت نام پیش دبستانی 1401 | سامانه پادا پیش دبستانی

متن اطلاعیه ثبت نام پیش دبستانی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام پیش دبستانی آغاز شده است. ما در این مطلب قصد داریم به بررسی نحوه ثبت نام پیش دبستانی در سال جدید بپردازیم. اگر در رابطه با زمان ثبت نام پیش دبستانی 1401 و یا فرم ثبت نام پیش دبستانی آموزش و پرورش سوال دارید در ادامه همراه ما باشید. ما علاوه بر همه این موارد، متن اطلاعیه ثبت نام پیش دبستانی را نیز در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با زمان ثبت نام  در دوره پیش دبستانی  از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

نحوه ثبت نام پیش دبستانی

با توجه به شرایط کرونا و الکترونیکی شدن بیشتر مراحل مربوط به آموزش دانش آموزان، ثبت نام این دوره نیز به صورت الکترونیکی انجام می شود. در ابتدا برای ورود به این دوره، لازم است به سامانه پادا در آدرس، pada.medu.ir مراجعه کنید. در این سامانه امکانات متعددی وجود دارد که یکی از آن ها مربوط به ورود به دوره پیش از دبستان می شود. با کلیک روی گزینه مربوط به ثبت نام در این آدرس، صفحه ای جدید باز خواهد شد که اطلاعاتی همچون کد ملی، اطلاعات هویتی و غیره را برای پر کردن فرم ثبت نام پیش دبستانی آموزش و پرورش می خواهد. زمان ثبت نام پیش دبستانی نیز همیشه اعلام می شود، در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در این رابطه و دررابطه با نحوه پر کردن فرم داشتید می توانید با ما تماس بگیرید.

 

 

ثبت نام پیش دبستانی

 

 

آیا ثبت نام پیش دبستانی اجباری است؟

برخی در رابطه با اجباری یا اختیاری بودن این دوره سوال می پرسند که در این باره باید به شما بگوییم، اختیاری است. تمامی پدر و مادرها می توانند یک یا دو سال قبل از ورود به دوره ابتدایی، با مراجعه به واحدهای آموزشی، فرایند ثبت را انجام داده و فرزند خود را جهت ادامه تحصیل معرفی کنند.

البته توجه داشته باشید اگرچه این دوره اجباری نیست، ما افرادی که در این دوره شرکت می کنند می توانند دوران ابتدایی را با آمادگی بسیار بیشتری آغاز کرده و رشد بهتری در محیط آموزشی داشته باشند.

 

 

برای اطلاعات بیشتر از سوالات سنجش اول ابتدایی کلیک کنید.

 

 

زمان ثبت نام پیش دبستانی 1401

زمان ثبتنام پیش دبستانی عموماً از اوایل خرداد ماه شروع خواهد شد. به همین دلیل لازم است والدین محترم نسبت به این موضوع توجه داشته باشند؛ زیرا پس از گذشت زمان معرفی شده، از دانش آموزان ثبت نامی به عمل نخواهد آمد.

 

 

برای اطلاع از نحوه سفارش کتاب دبستانی  کلیک کنید.

 

 

 متن اطلاعیه ثبت نام پیش دبستانی چیست؟

طبق متن اطلاعیه ثبت نام پیش دبستانی سن ورود به این دوره، از 3 تا 6 سال است. با این حساب تمامی کودکانی که از نیمه دوم سال 94 به بعد متولد شده اند، می توانند در هزار و چهارصد وارد این دوره شوند.

مورد بعدی که در متن اطلاعیه ثبت نام پیش دبستانی بدان اشاره شده است، مربوط به ارائه خدمات حضوری و غیر حضوری می شود. بدین صورت که از تمامی مجریات اجرا کننده این دوره خواسته شده است که علاوه بر دوره های حضوری، دوره های غیرحضوری را نیز ارائه دهند تا تمامی کودکان از امکانات یکسانی برخوردار باشند.

 

 

فرم ثبت نام پیش دبستانی آموزش و پرورش

 

 

مشاوره ثبت نام در دوره پیش از دبستان

 در خدمات مشاوره شامل مواردی همچون، فرم ثبت نام پیش دبستانی آموزش و پرورش، زمان ثبت نام پیش دبستانی 1401 و متن اطلاعیه ثبت نام پیش دبستانی بررسی خواهد شد. به علاوه اگرچه در جلسات مشاوره، بر این موضوع تاکید می شود که دوره اجباری نیست اما به دلیل آمادگی هرچه بیشتر نوآموزان بهتر است در این دوره شرکت نمایند. یکی از سوالات پر تکرار در جلسات مشاوره، مربوط به انتخاب پیش دبستانی معتبر است. ما در ادامه قصد داریم نکاتی را که لازم است هنگام انتخاب مرکز پیش دبستانی بدانید، بررسی کنیم. در انتخاب مرکز پیش دبستانی مناسب باید دقت داشته باشید که این مرکز مجوز از وزارت آموزش و پرورش داشته و تمامی اصول بهداشتی در آن رعایت شده باشد. همچنین رعایت اصول آیین نامه آموزش و پرورش نیز در این مراکز بسیار مهم است.

 

 

برای دریافت مشاوره تحصیلی مقطع دبستان کلیک کنید.

 

 

نکات مهم قبل از شرکت کردن نوآموز در دوره پیش دبستانی

در این قسمت همراه ما باشید تا نکاتی را که لازم است نوآموزان بدانند، بررسی کنیم.

قبل از آغاز رفتن نوآموز به پیش دبستانی، ابتدا با او صحبت کنید تا آمادگی وی را بالاتر ببرید. برنامه خوب و غذای وی را حتماً تنظیم کرده باشید. مهارت دوست یابی را آموزش دهید.

 

 

آخرین اخبار مرتبط با این دوره

در این قسمت همراه ما باشید تا آخرین اخبار مرتبط بااین دوره را بیشتر بررسی کنیم.

18 مرداد ماه

 در تاریخ هجدهم مرداد، اعلام شد که شرط ثبت نام اول ابتدایی در صورتی که فرد دوره پیش دبستانی را گذرانده باشد، تخلف است.

19 تیر ماه

 در تاریخ نوزدهم مرداد نیز اعلام شده که تمامی والدین لازم است برای ثبت کردن نام فرزند خود به سامانه پادا مراجعه نمایند.

6 خرداد

در تاریخ 6 خرداد اعلام شده بود که برای دوره پیش دبستانی برگزاری هر نوع مصاحبه یا آزمون تخلف است.

 

 

تلفن پاسخگو برای ورود به سایت پادا

اگر در سامانه پادا مشکل داشتید، می توانید از شماره های پشتیبانی استفاده کنید. یکی از این شماره ها  9099071611 است که در ساعات غیر اداری نیز پاسخگو شما خواهد بود. به علاوه اگر سوالی در رابطه با فرم این دوره که روی سایت قرار دارد داشتید، نیز می توانید بپرسید.

 

 

مزایای ثبت نام در پیش دبستانی

ما در موارد فوق توضیح دادیم که با پر کردن فرم ثبت نام پیش دبستانی آموزش و پرورش و ورود به این دوره، مزایای بسیاری عاید نوآموزان خواهد شد. حال در این قسمت قصد داریم به بررسی این مزایا بپردازیم.

یکی از مهم ترین مزایا را می تواند رشد مهارت های ذهنی کودکان نامید. کودکانی که در این دوره شرکت می کنند می توانند در مهارت های اجتماعی، دوست یابی، آموزش و… جلوتر از همسالان خود باشند. در ادامه این مزایا را با جزییات بیشتری بررسی خواهیم کرد.

 

 

رشد مهارت‌های اجتماعی

مهارت اجتماعی مربوط به دوست یابی و نحوه تعامل می شود. این مهارت لازمه موفقیت هر انسانی در جامعه است. اکر فرزند شما از کودکی با این مهارت آشنایی پیدا کند، قطعاً همیشه از مزیت های آن برخوردار خواهد بود.

 

 

آموزش نحوه برقراری ارتباط درست با دیگران

 تنها ارتباط برقرار کردن مهم نیست، بلکه نحوه نمایش احساسات و کیفیت روابط نیز در این مورد بسیار مهم می باشد. کودکان در این مرحله می توانند فرصت دوست یابی بدون حضور والدین را نیز داشته باشند.

 

 

داشتن استقلال و خودباوری

به صورت کلی جدایی از خانواده برای مدت زمانی کوتاه و وارد شدن به دنیای جدید آموزش، ممکن است برای برخی از کودکان ترسناک باشد؛ اما کودکانی که در دوره پیش دبستانی شرکت می کنند بهتر می توانند با ترس و استرس خود در این محیط جدید کنار بیایند.

 

 

افزایش اعتماد به نفس

برای افزایش اعتماد به نفس کودکان راه های بسیاری وجود دارد که یکی از آن ها، ورود به پیش دبستانی است. با ورود به دوره پیش دبستانی، کودکان می توانند قدرت بیشتری در تصمیم گیری داشته و کمی از محیط امن خود فاصله بگیرند.

 

 

آموزش مهارت گفتاری

یکی از مهارت های مهم کودکان در دوران تحصیل مهارت گفتاری است. با این مهارت نه تنها در تحصیل حتی در بسیاری از زمینه های دیگر از جمله، بیان احساسات نیز پیشرفت قابل توجهی خواهند داشت.

با شرکت در دوره پیش دبستانی باید از فرزند خود انتظار داشته باشید به راحتی نیازها و سوالات خود را با معلم در میان بگذارد.

 

 

آموزش مهارت خواندن

قبل از اینکه کودکان وارد دوره پیش دبستانی وبه صورت کلی ابتدایی شوند، هیچ تصوری از مهارت خواندن ندارند. اما با حضور در دوره پیش دبستانی می توانند این مهارت را به خوبی بیاموزند که از راه های سرگرم کننده انجام می شود.

 

 

زمان ثبت نام پیش دبستانی

 

 

آموزش مهارت نوشتار

مهارت نوشتاری نیز همزمان با دیگر مهارت ها در این دوره تقویت خواهد شد. اینکه چطور مداد را در دست بگیرند، نحوه نوشتن و بسیاری موارد دیگر به آن ها آموزش داده خواهد شد.

 

 

برای اطلاع از سن ورود به پیش دبستانی کلیک کنید.

 

 

آموزش مهارت ریاضیات

مهارت ریاضی می تواند قدرت خلاقیت و تصمیم گیری کودکان را افزایش دهد. با استفاده از انواع اسباب بازی ها در پیش دبستانی این مهارت به کودکان آموزش داده خواهد شد.

 

 

آموزش نظم و انضباط

نظم یکی از مهم ترین مهارت هایی است که باید دانش آموزان و به صورت کلی کودکان آن را بیاموزند. زیرا با وورد به مدرسه و محیط های آموزشی افرادی که این مهارت را به خوبی نیاموخته اند، نمی توانند در محیط آموزشی بمانند. به طور مثال ایمکه هر کاری زمان خاصی دارد، در ساعات آموش نباید چیزی میل کنند و بسیاری موارد دیگر در این مورد به کودکان آموزش داده خواهد شد.

 

 

خلاصه مطلب

موضوع مورد بحث ما در این مطلب، ثبت نام پیش دبستانی بود. ما سعی کردیم تمامی موارد مربوط به این دوره همچون، فرم ثبت نام پیش دبستانی آموزش و پرورش، زمان ثبت نام پیش دبستانی 1401 و متن اطلاعیه ثبت نام پیش دبستانی به همراه آخرین خبرها بررسی کنیم.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با متن اطلاعیه جهت ثبت نام  در دوره پیش دبستانی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره شغلی تلفنی

بهترین دبستان منطقه 1 تهران

مشاوره کودک دبستانی

زمان ثبت نام پیش دبستانی 1401

pada.medu.ir

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

سن ورود به پیش دبستانی چه سنی است؟

از سن 4 تا 6 سالگی می توانید کودکان خود را در مراکز ثبت نام نمایید.

آیا ممکن است سن مناسب کودکان برای پیش دبستانی در هر سال متفاوت باشد؟

با توجه به دوره اول و دوم حداقل و حداکثر سن پیش دبستانی می تواند متفاوت باشد.

مناسبترین سن برای پیش دبستانی چه سنی است؟

با توجه به قوانین تعیین شده از سوی وزارت آموزش و پروش بهترین سن همان شش سالگی خواهد بود.

شرایط ثبت نام کودکان برای پیش دبستانی چیست؟

با توجه به شرایط ثبت نام کودکان برای پیش دبستانی باید مدارک خود را در زمان تعیین شده ارائه نمایند.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور