ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام خوابگاه در آموزشیار

ثبت نام خوابگاه در آموزشیار
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام خوابگاه در آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی برای دانشجویانی که قصد نام نویسی در این دانشگاه را دارند لازم است. معمولا دانشجویانی که از شهرستان های دیگر یا از مسافت های طولانی برای تحصیل در دانشگاه آزاد می آیند جایی برای اسکان لازم دارند. به همین دلیل لازم است آن ها با ثبت نام خوابگاه در سایت دانشگاه آزاد آشنایی داشته باشند. از آن جا این امکانات به تازگی در سایت آموزشیار قرار داده شده است. لذا لازم است با راهنمای ثبت درخواست خوابگاه در آموزشیار آشنا شوید.

ثبت نام خوابگاه دانشجویی در سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد مراحل و ضوابط مختلفی دارد که هر دانشجو باید آن را رعایت کند. در غیر این صورت با اسکان او در خوابگاه دانشجویی موافقت نمی شود. به همین دلیل لازم است در این مقاله از ایران تحصیل در مورد مراحل ثبت نام خوابگاه در سایت دانشگاه آزاد صحبت کنیم تا دانشجویانی که در این مورد هیچ آشنایی ندارند با اطمینان خاطر اقدام کنند.

مراحل ثبت نام خوابگاه در آموزشیار دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد برای دانشجویان خود امکانات رفاهی زیادی را در نظر گرفته است که یکی از آن ها خوابگاه دانشجویی است. دانشگاه آزاد در قبال ارائه خوابگاه خود از دانشجویان هزینه دریافت می کند. در واقع دانشگاه آزاد هزینه تمام خدمات و امکانات خود از دانشجویان می گیرد. حال اگر شما به عنوان یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد قصد ثبت نام خوابگاه دانشجویی در سایت آموزشیار را داشته باشید می توانید طبق مراحل زیر اقدام کنید.

در مرورگر سیستم خود آدرس اینترنتی سایت آموزشیار به نشانی edu.iau.ac.ir را جستجو کنید.

در نتایج مشخص شده گوگل روی سایت آموزشیار دانشگاه آزاد کلیک کنید تا وارد آن شوید. سپس روی گزینه دانشجو کلیک کنید و کد امنیتی آن را درج کنید و گزینه «ورود» را بفشارید.

مراحل ثبت نام خوابگاه در آموزشیار دانشگاه آزاد

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه خوابگاه دانشجویی و نرخ شبانه و روزانه آن ها کلیک کنید.

در پنجره ظاهر شده شماره دانشجویی و کد امنیتی را تایپ کنید.

ثبت نام خوابگاه در آموزشیار دانشگاه آزاد

حالا چند صفحه جدید برای شما ظاهر می شود که در آن جا پس از مطالعه دقیق متن، تیک گزینه «موارد فوق را مطالعه کردم و پذیرفتم» را فعال کنید و دکمه «تایید مطالب و ورود به سیستم» را بفشارید.

مراحل ثبت نام خوابگاه در آموزشیار

در این مرحله از ثبت نام خوابگاه دانشجویی در سامانه آموزشیار باید شماره دانشجویی، رمز عبور و کد امنیتی را درج کنید و «ورود به سیستم» را کلیک نمایید.

مراحل ثبت نام در خوابگاه دانشجویی دانشگاه آزاد

پس از ورود به پنل کاربری خود در سایت آموزشیار از منوی سمت راست روی گزینه «مدیریت امور خوابگاه ها» کلیک کنید و گزینه «ثبت نام تکی» را انتخاب کنید.

رزرو خوابگاه در دانشگاه آزاد

در پنجره ظاهر شده روی گزینه نقطه چین در بالای صفحه مقابل کادر مکان کلیک کنید. حالا در صفحه جدید نوع مکان خود را «اتاق» انتخاب کنید و «تعداد نتیجه جستجو در صفحه» را روی ۱۰۰ قرار دهید تا گزینه های بیشتری را برای شما نمایش دهند. برای مشاهده نتایج سامانه روی گزینه «جستجو» کلیک کنید تا لیست اتاق های موجود در خوابگاه دانشجویی دانشگاه آزاد را برای شما نمایش دهند.

از میان اتاق های مشخص شده یکی از آن ها را به دلخواه خود انتخاب کنید. برای این کار تیک مقابل آن را فعال کنید.

حال پس از انتخاب اتاق خود به صفحات ابتدایی سایت هدایت خواهید شد که در آن جا باید گزینه «ثبت» را بفشارید.

با انجام مراحل بالا شما به راحتی می توانید ثبت نام خوابگاه در سایت آموزشیار دانشگاه آزاد را انجام دهید. حال اگر در هر کدام از مراحل آن به هر گونه مشکلی برخورد کردید می توانید با کارشناسان ایران تحصیل در تماس باشید.

برای کسب اطلاع از هزینه خوابگاه دانشگاه آزاد روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

مدارک لازم جهت ثبت نام خوابگاه در آموزشیار

راهنمای ثبت درخواست خوابگاه در آموزشیار را به صورت تصویری در بالا برای شما بیان کردیم. حال در این جا قصد داریم مدارک لازم جهت ثبت نام در خوابگاه دانشجویی دانشگاه آزاد را برای شما بیان کنیم. معمولا این مدارک به صورت حضوری در زمان تحویل اتاق از شما دریافت می شوند. لذا به هنگام مراجعه حضوری به خوابگاه دانشجویی این مدارک را به همراه خود ببرید.

✔️  اصل و کپی از تمام صفحات شناسنامه

✔️  اصل کارت ملی و کپی آن

✔️  دو قطعه عکس 3 در 4 تمام رخ از دانشجو با رعایت شئونات اسلامی

✔️  پرینت کارت واکسیناسیون (سه دوز)

✔️  پرینت انتخاب واحد

✔️  تکمیل فرم های ثبت نام خوابگاه دانشجویی

✔️  تکمیل فرم های مخصوص رضایت نامه والدین دانشجو با ارائه کارت شناسایی آن ها در حضور مسئول خوابگاه

هزینه ثبت نام خوابگاه در سایت دانشگاه آزاد

یکی از پرتکرارترین سوالاتی که به ذهن دانشجویان دانشگاه آزاد می رسد این است که هزینه ثبت نام خوابگاه دانشجویی در سایت آموزشیار چقدر است و آن ها برای اسکان در اتاق های مختلف چقدر باید پرداخت کنند.

همان گونه که می دانید دانشگاه آزاد یکی از دانشگاه های شهریه پرداز کشور است که در قبال امکاناتی که برای دانشجویان خود ارائه می دهد از آن ها مبلغی را دریافت می کند. معمولا هزینه هر کدام از امکانات دانشگاه آزاد هر ساله از جانب این دانشگاه در سایت آن منتشر و در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. به طوری که شما باید بر اساس نوع تحصیلات خود هزینه آن ها را پرداخت کنید.

هزینه ثبت نام خوابگاه در سایت دانشگاه آزاد نیز یکی از این هزینه ها است که دانشجویان متقاضی باید آن را پرداخت کنند. هزینه خوابگاه دانشجویی دانشگاه آزاد معمولا به گونه ای است که برای دانشجویان فشار اقتصادی وارد نشود. قیمت خوابگاه دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی از ترمی ۴۰۰ هزار تومان به بالا شروع می شود. ظرفیت اتاق ها، امکاناتی که در اختیار دانشجو قرار می گیرند همگی در تعیین هزینه ثبت نام خوابگاه در آموزشیار موثر هستند.

راهنمای ثبت درخواست خوابگاه در آموزشیار

خوب است بدانید که هزینه خوابگاه دانشجویی در دانشگاه آزاد نسبت به دانشگاه سراسری بیشتر است؛ زیرا خوابگاه های دانشجویی دانشگاه سراسری در قبال خدماتی که برای دانشجویان ارائه می دهند، اعتبار دریافت می کنند. در حالی که دانشگاه آزاد متعلق به بخش خصوصی است.

هم چنین خوابگاه دانشجویی دانشگاه آزاد علاوه بر نیم سال تحصیلی اول و دوم در تابستان نیز برای دانشجویان خدمات ارائه می دهد. به طوری که هزینه آن را متفاوت تر از هزینه های هر نیمسال تحصیلی دریافت می کند؛ زیرا در آن دانشجویان تنها برای چند روز تابستان به کلاس می روند و لازم نیست تمام روزها را در خوابگاه باشند.

در دانشگاه آزاد برای دانشجویان متاهل اتاق های جداگانه ای در نظر گرفته شده است. آن ها در صورت تمایل می توانند با همسر خود در آن جا زندگی کنند. هزینه ثبت نام خوابگاه در آموزشیار برای دانشجویان مجرد و متاهل با هم متفاوت است. دانشجویان متاهل در صورت نیاز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ثبت نام خوابگاه در سایت دانشگاه آزاد با کارشناسان مرکز مشاوره ایران تحصیل در تماس باشند.

شرایط ثبت نام خوابگاه در آموزشیار دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد برای ارائه خدمات خوابگاهی خود به دانشجویان شرایط ویژه ای را در نظر گرفته است. دانشجویان باید قبل از ثبت نام در خوابگاه دانشجویی سایت دانشگاه آزاد از آن ها مطلع شوند. حال در زیر شرایط ثبت نام خوابگاه در دانشگاه آزاد را به صورت کامل برای شما بیان کردیم:

دانشجویان دوره روزانه در اولویت اسکان در خوابگاه های دانشگاه آزاد را دارند. پس از آن مابقی ظرفیت خوابگاه دانشجویی به دانشجویان دیگر تعلق می گیرد.

دانشجویان باید اتاق های خود را در زمان مشخص شده ای دریافت و تحویل دهند. در غیر این صورت جریمه خواهند شد و اتاق آن ها تخلیه می شود.

کلیه دانشجویان برای ثبت نام در خوابگاه دانشگاه آزاد باید تعهد نامه امضا کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط دریافت خوابگاه دانشجویی و مراحل دریافت آن روی لینک کلیک کنید.

شرایط ثبت نام خوابگاه در آموزشیار دانشگاه آزاد

دانشجویانی که وام مسکن دریافت کرده اند به آن ها خوابگاه دانشجویی تعلق نمی گیرد.

یکی از شرایط ثبت نام خوابگاه در سایت دانشگاه آزاد این است که دانشجو با واحد آموزشی خود به دلیل انصراف یا اخراج قطع ارتباط نکرده باشد؛ یعنی خدمات خوابگاهی تنها به افرادی که دانشجوی دانشگاه آزاد هستند، ارائه می شود.

برای تعویض خوابگاه باید تأییدیه اداره امور خوابگاه دانشگاه آزاد را دریافت کنند.

اولویت استفاده از خوابگاه دانشجویی دانشگاه آزاد با افرادی که دارای بیماری صعب العلاج در خود یا یکی از بستگان درجه یک هستند، افرادی که چند دانشجو در خانواده خود دارند، افرادی که همسرشان در حال گذراندن دوره خدمات هستند، خانواده شاهد و ایثارگر و نفرات اول مسابقات المپیاد علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی و قرآنی می باشد.

نکات مهم در ثبت نام خوابگاه در سایت دانشگاه آزاد

✔️ در انتخاب اتاق خود به شهریه و ظرفیت آن دقت کنید؛ زیرا بعد از آن که ثبت نام خوابگاه شما در سایت آموزشیار انجام شد و مسئول خوابگاه با آن موافقت کرد. امکان جابجایی خوابگاه وجود ندارد.

✔️ بعد از آن که ثبت نام خوابگاه در آموزشیار را انجام دادید باید برای تحویل اتاق خود شهریه خوابگاه را کامل تسویه کنید. به طوری که در زمان مراجعه حضوری به خوابگاه باید فرم های مربوط به آن را تکمیل کنید.

✔️ به هنگام مراجعه حضوری برای دریافت اتاق خود باید مدارک لازم را به همراه ببرید.

✔️ دانشجویان جدیدالورود تنها بعد از ثبت نام در دانشگاه آزاد و انتخاب واحد می توانند در ترم اول سال تحصیلی خود تنها به صورت حضوری خوابگاه دریافت کنند.

✔️ دانشجویانی که بدهی ترم قبل خود را تسویه نکرده اند، مجاز به ثبت نام خوابگاه دانشگاه آزاد نیستند.

✔️ تنها دانشجویانی می توانند خوابگاه دانشگاه آزاد را رزرو کنند که انتخاب واحد و تایید مالی شهریه نیم سال تحصیلی جاری خود را انجام داده باشند.

جهت اطلاع از پشتیبانی سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد و  معرفی سامانه تلفنی کلیک کنید.

ثبت نام خوابگاه در سایت دانشگاه آزاد

✔️ مدت قرارداد خوابگاه دانشگاه آزاد به صورت یکساله است. لذا دانشجویی که تمایل به حضور در خوابگاه برای نیمسال دوم را نداشته باشند باید قبل از آبان ماه اعلام کنند.

✔️ دانشگاه آزاد هیچ گونه مسئولیتی در قبال خوابگاه های خودگردان موجود در سطح شهر ارائه نمی دهد.

اخبار مرتبط با خوابگاه دانشجویی دانشگاه آزاد

📌 افزایش ۲۰۰ درصدی شهریه خوابگاه دانشگاه آزاد سبزوار

طبق اطلاعات منتشر شده، شهریه دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار ۳۵ درصد و هزینه خوابگاه دخترانه آن ۲۰۰ درصد افزایش یافته است. این افزایش قیمت خوابگاه دانشجویی در کمتر از یک سال برای دانشجویان دختر اتفاق افتاده است. به طوری که آن ها در خرداد ماه سال گذشته ۷۰۰ هزار تومان به عنوان هزینه خوابگاه دانشجویی دانشگاه آزاد سبزوار پرداخت کرده اند که این رقم هم اکنون به ۲ میلیون تومان رسیده است.

📌 بازسازی خوابگاه دانشجویی دانشگاه آزاد زنجان

مهدی ساشور پور، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان، بیان کرد، در سال تحصیلی جدید برای افزایش رفاه و تامین آرامش خاطر دانشجویان این دانشگاه ظرفیت سوئیت دانشجویی این دانشگاه را از ۱۲ نفر به ۸ نفر کاهش دادیم. دانشجویان هر رشته تحصیلی نیز به صورت جداگانه در هر بلوک با هم زندگی می کنند. در این گزارش آمده است که امکانات جدیدی برای بازسازی و بهسازی سوئیت‌های خوابگاه دانشجویان انجام شده است و در حال حاضر دانشجویان می توانند در آن ها ساکن شوند.

مدارک لازم برای رزرو خوابگاه در دانشگاه آزاد اسلامی

خلاصه مطلب

در این مقاله از ایران تحصیل تلاش کردیم تا در مورد راهنمای ثبت درخواست خوابگاه در آموزشیار صحبت کنیم. به طوری که شما با مطالعه مقاله بالا می توانید به جزئیات ثبت نام خوابگاه در آموزشیار، هزینه آن ها و مدارک لازم جهت ثبت نام خوابگاه در سایت دانشگاه آزاد مطلع شوید. برای آشنایی بیشتر شما مراحل ثبت نام خوابگاه دانشجویی دانشگاه آزاد را به همراه نکات مهم آن بیان کردیم. حال اگر شما با مطالعه مقاله بالا سوالی در مورد ثبت نام خوابگاه در دانشگاه آزاد اسلامی را داشته باشید می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره ایران تحصیل در تمام ساعات شبانه روز در تماس باشید تا آن ها راهنمایی های لازم را در این مورد به شما ارائه دهند.

جهت دانلود پی دی اف این مقاله کلیک کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

هزینه ثبت نام خوابگاه در سایت دانشگاه آزاد چقدر است؟

مبلغ این هزینه با توجه به ظرفیت اتاق ها، نوع اسکان (تمام وقت یا نیمه وقت) و امکاناتی که در اختیار دانشجویان قرار دارند، متفاوت است.

آیا امکان تعویض اتاق بعد از ثبت درخواست در سامانه آموزشیار وجود دارد؟

در صورتی که مسئول خوابگاه با درخواست شما موافقت نکرده باشد و ظرفیت اتاق ها تکمیل نشده باشد می توانید اتاق خود را تغییر دهید.

برای دریافت اتاق خود در دانشگاه آزاد چیکار باید کنیم؟

شما به هنگام مراجعه حضوری برای دریافت اتاق خود باید مدارک لازم و فیش واریزی هزینه ثبت نام خوابگاه دانشجویی خود را به همراه ببرید. البته حضور والدین در این جا برای تکمیل فرم رضایت نامه ولی دانشجو با مدارک شناسایی آن ها لازم است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

  ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ + ورود به سامانه | ایران تحصیل

  دانشجویانی که به هر دلیلی امکان ادامه تحصیل در دانشگاه محل پذیرش خود را ندارند، می‌توانند با مراجعه به سامانه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد، درخواست انتقالی و یا مهمانی خود را ثبت نمایند. برای ورود به سامانه monada.iau.ac.ir باید...
 • منادا دانشگاه آزاد

  سامانه منادا دانشگاه آزاد اسلامی + ورود سایت monada.iau.ir

  سایت منادا دانشگاه آزاد به آدرس monada.iau.ir یکی از سامانه‌‌های پرکاربرد دانشگاه آزاد است که دانشجویان می‌توانند برای ثبت نام جهت انتقالی و میهمانی دائم و موقت استفاده کنند؛ بنابراین باید در طول سال درخواست خود را در این سامانه...
 • درخواست مهمانی دانشگاه آزاد

  درخواست مهمانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ + ثبت اینترنتی | monada

  امکان درخواست مهمانی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ تنها یک بار در سال برای هر یک از دانشجویان وجود خواهد داشت. دانشجویان پس از مطالعه شرایط مهمانی دانشگاه آزاد با مراجعه به سامانه ثبت درخواست انتقال دانشگاه آزاد به آدرس monada.iau.ac.ir، لازم...
 • ارشد استعداد درخشان

  استعداد درخشان ارشد آزاد 1403 + دانلود دفترچه | ایران تحصیل

  ارشد استعداد درخشان یکی از مهم‌ترین مقاطع تحصیلی در نظام آموزشی ایران است که به دانشجویان با استعداد و توانمندی‌های خاص اختصاص دارد. این مقطع تحصیلی برای کسانی که در طول دوره کارشناسی عمل‌کرد برتری داشته‌اند و توانسته‌اند در آزمون‌های...
تماس با مشاور