ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد 1403 + زمان، مراحل و مدارک

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۹ اسفند ۱۴۰۲
ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد برای داوطلبانی در نظر گرفته شده است که در زمان تعیین شده برای ثبت نام اینترنتی بدون آزمون این دانشگاه اقدام نکرده اند. هر کدام از واحدهای دانشگاه آزاد در سایت خود اطلاعیه ای را برای ثبت نام حضوری داوطلبانی که جامانده اند منتشر می نمایند. ثبت نام حضوری براساس ظرفیت خالی واحد دانشگاهی صورت می گیرد. متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد را دارند، می بایست در زمان معین شده به سایت سازمان سنجش و سامانه پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کرده و مراحل ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهند.

اگر داوطلبی شرایط مندرج در دفترچه رشته های دانشگاه آزاد را داشته باشد اما به هر دلیلی نتواند در زمان مقرر شده ثبت نام خود را تکمیل نماید، نباید ناامید شود چون می تواند از طریق ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد، در رشته مورد نظر خود ادامه تحصیل دهد. برای اطلاع داوطلبان در این مقاله جزئیات مربوط به زمان ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد 1403، نحوه و مدارک ثبت نام را بررسی می کنیم. چنان چه قصد ادامه تحصیل دارید و می خواهید اطلاعات تکمیلی بیشتری از ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد به دست بیاورید، کارشناسان ایران تحصیل از طریق شماره تماس 9099075307 آماده هستند تا شما را راهنمایی کنند.

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد 1403

داوطلبان باید توجه نمایند زمان ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد در تمامی واحدهای این دانشگاه به صورت هماهنگ برگزار نمی شود. زمان ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد بدون کنکور برای هر واحد دانشگاهی مجزا از واحدهای دیگر می باشد. به همین دلیل نمی توان تاریخ و مهلت ثبت نام مشخصی برای ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد بدون کنکور برای دوره های کارشناسی و کاردانی اعلام کرد. همچنین داوطلبان می بایست به این نکته توجه نمایند که ممکن است بعضی از واحدهای دانشگاهی زمان دقیقی را برای ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد بدون کنکور مشخص نکنند ولی متقاضیان می توانند به واحد دانشگاهی مورد نظر مراجعه کرده و شانس خود را برای ثبت نام امتحان نمایند.

اگر می خواهید از رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد اطلاع یابید، کلیک کنید

مهلت ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد بدون کنکور

پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه آزاد در هر دو نیم سال مهر و بهمن ماه انجام می شود. پذیرش در نیمسال مهر ماه از طریق ثبت نام اینترنتی در سایت azmoon.org صورت می گیرد. متقاضیان می توانند در اوایل مرداد ماه به این سامانه مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام دهند. لازم به ذکر است که ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد بدون کنکور در نیم سال اول از میان متقاضیانی که در سامانه azmoon.org ثبت نام کرده و در یکی از رشته های انتخابی پذیرفته شده اند، صورت می گیرد. هیچ کدام از واحدهای دانشگاهی مجاز نیستند که از میان داوطلبانی که ثبت نام اینترنتی انجام نداده اند، دانشجو پذیرش کنند.

ثبت نام و پذیرش دانشجو در نیم سال دوم در بهمن ماه به صورت حضوری انجام می شود. در این نیم سال داوطلبانی که نتوانسته بودند قبلاً در کنکور با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاد ثبت نام نمایند اما قصد ادامه تحصیل دارند، می توانند با در دست داشتن مدارک لازم به واحد دانشگاهی مورد نظر مراجعه کرده و ثبت نام حضوری انجام دهند. مهلت ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد بدون کنکور در نیم سال دوم به صورت مجزا از سوی هر واحد دانشگاهی به اطلاع داوطلبان می رسد. اما معمولاً زمان ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد تا اواخر بهمن ماه ادامه دارد.

مهلت ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد بدون کنکور 

مدارک لازم برای ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد 1403

داوطلبانی که در زمان مقرر شده نتوانسته اند در انتخاب رشته اینترنتی بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام نمایند، می توانند با در دست داشتن مدارک اعلام شده برای ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد اقدام نمایند. هر واحد دانشگاهی به صورت مجزا زمان و مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور برای جاماندگان و نحوه ثبت نام را از طریق انتشار اطلاعیه هایی به اطلاع داوطلبان می رساند.

همچنین در این اطلاعیه ها جزئیات و مدارک لازم برای ثبت نام نیز ذکر شده است. معمولاً مدارک لازم برای ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد 1403 در تمام واحدهای این دانشگاه مثل هم بوده فقط ممکن است تفاوت هایی جزئی با هم داشته باشند.

جهت کسب اطلاعات درباره شرایط انتقالی دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

مهم ترین مدارک لازم برای ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد 1403 به شرح زیر می باشد:

 • اصل و کپی مدارک شناسایی(شناسنامه و کارت ملی)
 • اصل و کپی مدارک تحصیلی متناسب با مقطع پذیرفته شده
مدراک تحصیلی برای ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد 1403
مقطع تحصیلی مدارک تحصیلی
 کاردانی پیوسته مدرک دیپلم(نظام ترمی واحدی، نظام سالی واحدی، نظام قدیم)
کارشناسی ناپیوسته مدرک کاردانی ناپیوسته و پیوسته که به تأیید وزارت علوم رسیده باشد
کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته مدرک دیپلم ( نظام ترمی واحدی به همراه پیش دانشگاهی، نظام سالی واحدی، نظام قدیم)
 • عکس داوطلب در قطع 4*3
 • ارائه کارت پایان خدمت و یا معافیت از سربازی
 • داوطلبانی که از سهمیه برخوردار می باشند، باید مدارک مربوط به آن را ارائه دهند
 • ارائه فیش واریز هزینه ثبت نام
 • مدارک دیگری که توسط واحد دانشگاهی مورد نظر اعلام شده را تهیه نمایید. به محض آن که مدارک دیگری توسط واحدهای دانشگاهی برای ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد 1403 منتشر شود از طریق این مقاله به اطلاع داوطلبان می رسد.

مدارک لازم برای ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد

نحوه ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد 1403

داوطلبانی که نتوانسته اند در زمان مقرر شده نسبت به ثبت نام اینترنتی با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاد اقدام نمایند، می توانند از طریق مراجعه حضوری به واحد دانشگاهی مورد نظر و بدون انجام کارهای اینترنتی ثبت نام نمایند. هر کدام از واحدهای دانشگاه آزاد به صورت مجزا با انتشار اطلاعیه هایی مراحل و نحوه ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد بدون کنکور را به اطلاع داوطلبان می رساند. معمولاً ثبت نام دانشگاه آزاد 1403 برای هر رشته تحصیلی در واحد دانشگاهی مورد نظر صورت می گیرد.

داوطلبان می بایست مدارکی که واحد دانشگاهی براساس اطلاعیه های منتشر شده، معین کرده را تهیه کرده و در مهلت ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد بدون کنکور در واحد دانشگاهی مورد نظر حضور یابند. همچنین می بایست فیش واریز هزینه ثبت نام را نیز به واحد مربوطه ارائه دهند. سپس با طی مراحل اداری ثبت نام خود را تکمیل کرده و انتخاب رشته نمایند.

لازم به ذکر است با توجه به آن که اطلاعیه های مربوط به ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد بدون کنکور توسط هر واحد دانشگاهی به صورت مجزا منتشر می شود، امکان دارد که مراحل ثبت نام هر واحد دانشگاهی نیز با هم متفاوت باشند.

نحوه ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد

جهت آشنایی با دانشگاه مجازی کلیک کنید

خلاصه مقاله ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد

در این مقاله به این مسأله پرداخته شد که آن دسته از داوطلبانی که نتوانسته اند در زمان مقرر از طریق سایت سازمان سنجش و سامانه پذیرش دانشگاه آزاد در مقطع مورد نظر خود ثبت نام نمایند، ناامید نشوند. در صورت داشتن شرایط می توانند برای ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد بدون کنکور اقدام کنند. زمان ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد توسط هر واحد دانشگاهی و به صورت مجزا براساس ظرفیت های خالی از طریق اطلاعیه منتشر شده و مهلت ثبت نام نیز معین می شود.

داوطلبان می توانند در زمان مشخص شده با در دست داشتن مدارک به واحد دانشگاهی مورد نظر مراجعه کرده و ثبت نام و انتخاب رشته نمایند. چنان چه قصد ادامه تحصیل دارید و می خواهید برای ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد 1403 اقدام نمایید و نیاز به مشاوره تحصیلی دارید، می توانید با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم  و اطلاعات تکمیلی را به شما ارائه دهند.

 

برای دانلود فایل pdf مقاله روی لینک کلیک نمایید

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد در چه تاریخی صورت می گیرد؟

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد توسط هر واحد دانشگاهی به صورت مجزا توسط اطلاعیه هایی به اطلاع داوطلبان می رسد. 

مهلت ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد بدون کنکور چه مدت می باشد؟

هر واحد دانشگاهی براساس اطلاعیه های منتشر شده زمان آغاز و مهلت ثبت نام حضوری را به اطلاع داوطلبان می رساند.

چه مدارکی برای ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد لازم است؟

بیشتر مدارک ثبت نام حضوری دانشگاه آزاد برای تمام واحدهای دانشگاهی مشترک بوده که شامل مدارک شناسایی و تحصیلی، عکس داوطلب، هزینه ثبت نام، مدارک مربوط به سهمیه و کارت پایان خدمت می باشد. در صورتی که واحد دانشگاهی مدرک دیگری هم بخواهد از طریق اطلاعیه به اطلاع متقاضیان می رسد.

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • شرایط انصراف از دانشگاه آزاد

  شرایط انصراف از دانشگاه آزاد + راهنمای مراحل بخشنامه 1403

  پیرو انتشار آیین نامه جدید دانشگاه آزاد، شرایط انصراف از دانشگاه آزاد و ثبت نام مجدد مشخص گردید. کلیه متقاضیان محترم قبل از تکمیل فرم انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد، از شرایط ادامه تحصیل بعد از انصراف از دانشگاه و...
 • تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد

  تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد 1403 + شرایط و دانشگاه ها

  شرایط ثبت نام تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد اعلام شد. دانشگاه آزاد برای پذیرش افراد متعهد و علاقه‌مند به معلمی، رشته‌های بدون کنکور تربیت معلم را ارائه داده است. از این رو افرادی که شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان...
 • استعداد درخشان ارشد آزاد

  استعداد درخشان ارشد آزاد 1403 + دانلود دفترچه | ایران تحصیل

  برنامه استعداد درخشان ارشد آزاد به دنبال شناسایی و حمایت از دانشجویانی است که در زمینه‌های علمی، پژوهشی و فناوری پتانسیل بالایی دارند. این برنامه با هدف ایجاد فرصت‌های برابر تحصیلی برای استعدادهای برتر جهت ادامه تحصیل در مقطع ارشد...
 • ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1403 + رشته محل ها | azmoon.iau

  اطلاع از زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ برای داوطلبان بسیار حائز اهمیت است. سایت ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی به منظور پذیرش بدون آزمون در نیمسال اول و دوم در مقاطع کاردانی و کارشناسی از داوطلبان واجد...
تماس با مشاور