ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

دانشگاه مجازی چیست؟

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۸
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰
دانشگاه مجازی چیست؟
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

افراد بسیاری بنا به دلایل مختلف به دنبال ادامه تحصیل به صورت غیرحضوری در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی هستند. اما این قبیل از افراد هنوز به طور دقیق نمی دانند دانشگاه مجازی چیست ؟ و به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با این سؤال مهم یعنی دانشگاه مجازی چه دانشگاهی است ؟ هستند. در این نوشته، سعی در پاسخگویی به این پرسش مهم یعنی دانشگاه مجازی چه دانشگاهی است ؟ را برای شما دوستان عزیز و همین طور افرادی را داریم که تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه مجازی دارند. البته به جز پاسخگویی به این سؤال یعنی دانشگاه مجازی چه دانشگاهی است ؟ می خواهیم به این سؤال مهم یعنی این که دانشگاه مجازی بهتر است یا پردیس ؟ و یا دانشگاه مجازی بهتر است یا آزاد ؟ نیز پاسخ بدهیم.

 

پس ما را همراهی کنید تا هم به پاسخ این سؤال یعنی دانشگاه مجازی چیست؟ برسید و هم این که پاسخی قانع کننده و دقیق برای این پرسش ها یعنی دانشگاه مجازی بهتر است یا پردیس ؟ و دانشگاه مجازی بهتر است یا آزاد پیدا کنید.

 

 

جهت آشنایی با دانشگاه مجازی و نحوه تحصیل در آن از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

دانشگاه مجازی چه دانشگاهی است؟

 

 

علت نام نهادن دانشگاه مجازی چیست ؟

شاید این سؤال برای شما هم مطرح شده باشد که علت نامگذاری دانشگاه مجازی چیست؟ و اصلاً دانشگاه مجازی چه دانشگاهی است ؟

در پاسخ به این پرسش مهم یعنی دانشگاه مجازی چه دانشگاهی است ؟ و چرا این مرکز باید خدمت شما دوستان این موضوع مهم را عرض کنیم که علت این نامگذاری را می توان به تدریس و آموزش غیرحضوری و مجازی در این دانشگاه نسبت داد.

در حقیقت، آموزش و یادگیری در این دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی به وسیله کتب الکترونیکی، سی دی های آموزشی و همین طور انواع نشریه های الکترونیکی برای دانشجویان انجام می گیرد.

مورد دیگر در رابطه با این سؤال یعنی دانشگاه مجازی چه دانشگاهی است ؟ این است که رابطه و تعامل بین اساتید و دانشجویان در این نحوه آموزش به وسیله کامپیوتر و اینترنت انجام می گیرد و امکان ارتباط حضوری در این شیوه وجود ندارد.

دقت داشته باشید که در صورت نیاز به برگزاری کلاس های حضوری در این شیوه آموزشی این امر تنها به منظور رفع اشکالات درسی دانشجویان و در تعداد جلسات کم برگزار می شود.

 

 

برای اطلاع از اسامی دانشگاه های مجازی ایران بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

شرایط و ضوابط ادامه تحصیل در دانشگاه مجازی چیست؟

باید عرض کنیم که ادامه تحصیل در دانشگاه های مجازی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی که هر ساله اقدام به جذب دانشجویانی در دوره های الکترونیکی می کند تحت شرایطی برای افراد مقدور است.

شرایطی که در صورت عدم توجه و رعایت آن ها امکان گذراندن تحصیلات دانشگاهی برای هیچ فردی وجود ندارد. در نتیجه، به هیچ وجه نباید آن ها را نادیده گرفت.

آیا می دانید شرایط و ضوابط ادامه تحصیل در دانشگاه مجازی چیست؟ اگر به دنبال اطلاع از پاسخی مناسب برای این پرسش یعنی شرایط و قوانین گذراندن تحصیلات دانشگاهی در دانشگاه مجازی چیست؟ هستید مطالعه ادامه این نوشته را به شما پیشنهاد می کنیم.

. اولین و شاید هم مهم ترین شرایط لازم این است که با توجه به نیاز دانشجو به نحوه کار با لپ و کامپیوتر و همین طور شبکه اینترنت هر فرد الزاماً باید مشکلی در استفاده از این وسایل نداشته باشد و بتواند به راحتی برای دریافت آموزش های لازم از آن ها استفاده کند.

. دومین مورد این که در دانشگاه های مجازی امکان برگزاری کلاس های درسی به صورت دوازده الی شانزده جلسه برای دانشجویان وجود دارد.

البته این موضوع بستگی زیادی به درس های انتخابی فرد دانشجو و همین طور رشته تحصیلی وی در دانشگاه دارد.

. شرط مهم دیگر داشتن اینترنت خانگی با سرعت بالاست. زیرا در غیر اینصورت امکان قطع صدا یا تصویر وجود دارد و فرد نمی تواند آموزش های استاد را به موقع و با کیفیت بالا دریافت کند.

در اینصورت، دانشجو نمی تواند آن طور که باید آموزش ها را دریافت و از کلاس های درس استفاده کند.

. به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید که افراد امکان تحصیل در دوره دکتری را به صورت مجازی و آنلاین ندارند و این دوره آموزشی تنها مختص دانشجویان دو مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و همین طور کارشناسی است.

. از آن جایی که کلاس های دوره های مجازی به صورت آنلاین برای دانشجویان پذیرفته شده در این دوره تحصیلی برگزار می شود هر فرد باید در زمان مشخص شده توسط دانشگاه آنلاین بوده و در سر کلاس درس به صورت اینترنتی حضور داشته باشد.

. مورد دیگر این که، حضور و غیاب دانشجویان در سر کلاس های درسی در دوره مجازی از جمله دوره الکترونیکی آزاد به صورت اینترنتی و توسط استاد انجام می گیرد.

. مبلغ شهریه ای که هر فرد دانشجو جهت ادامه تحصیل در دوره های مجازی و الکترونیکی از جمله دوره مجازی دانشگاه آزاد باید پرداخت کند توسط سازمان مربوطه و جذب کننده دانشجو در این دوره تعیین می شود.

. دقت داشته باشید که با توجه به الکترونیکی و آنلاین بودن کلاس های درس در دانشگاه های مجازی برخورداری از آمادگی کافی جهت حضور در کلاس های درس و همین طور علاقه به شرکت در دوره های آنلاین از الزامات است.

در غیراینصورت، ممکن است دانشجو با مشکلاتی مواجه شود و به اصطلاح از درس خواندن زده گردد.

 

 

 

دانشگاه مجازی بهتر است یا پردیس؟

 

 

دانشگاه مجازی بهتر است یا پردیس ؟

شاید این سؤال به ذهن شما دوستان عزیز هم برسد که آیا دانشگاه مجازی بهتر است یا پردیس ؟ در واقع، گاهی دو گزینه یعنی دانشگاه مجازی و پردیس پیش روی شماست و نمی دانید کدام بهتر است و باید کدامیک را انتخاب کنید.

ما اینجاییم که پاسخگوی این سؤال مهم یعنی دانشگاه مجازی بهتر است یا پردیس ؟ برای شما دوستان عزیز باشیم و شما را به طور دقیق از پاسخ این سؤال یعنی دانشگاه مجازی بهتر است با پردیس ؟ مطلع کنیم.

در جواب به این سؤال مهم یعنی دانشگاه مجازی بهتر است یا پردیس ؟ باید خدمت شما دوستان و یاران همیشه همراه عرض کنیم که ادامه تحصیل در دانشگاه مجازی بنا به دلایلی از درس خواندن در دانشگاه پردیس بهتر است.

حتماً می پرسید چرا دانشگاه های مجازی از جمله دانشگاه آزاد از دانشگاه های پردیس بهتر هستند؟ خدمت شما عرض کنیم که در درجه اول شهریه ادامه تحصیل در هر ترم از دانشگاه مجازی حتی دانشگاه آزاد اسلامی از دانشگاه های پردیس کمتر است.

تازه اگر از طریق تیم مشاوره ایران تحصیل برای ثبت نام در دانشگاه مجازی آزاد اقدام بفرمایید که دیگر عالی است.

چون می توانید به میزان 25% از تخفیف شهریه برخوردار شوید و مبلغ کمتری را به عنوان شهریه پرداخت کنید.

دوم این که، در صورت ثبت نام و شرکت در دوره های مجازی از جمله دوره های آنلاین دانشگاه آزاد اسلامی می توانید بدون خارج شدن از منزل برای رفتن به دانشگاه و بدتر از همه در ترافیک ماندن و خستگی راه و صرف هزینه زیاد برای رفت و آمد آموزش ها را به صورت اینترنتی دریافت کنید.

از طرف دیگر، در هر زمان و مکانی می توانید از آموزش های آنلاین و آفلاین اساتید بهره مند شوید و نگرانی از این بابت نداشته باشید.

 

 

دانشگاه مجازی بهتر است یا آزاد ؟

در بخش های بالا با ارائه توضیحاتی در رابطه با این سؤال مهم یعنی دانشگاه مجازی چیست؟ و همین طور دانشگاه مجازی بهتر است یا پردیس ؟ در خدمت شما عزیزان بودیم.

در این بخش می خواهیم بدانیم دانشگاه مجازی بهتر است یا آزاد ؟ به این معنا که آیا بهتر است در دوره های مجازی دانشگاه آزاد شرکت داشته باشیم یا این که نه همان دوره های حضوری آزاد بهتر است؟

در پاسخ به این سؤال یعنی دانشگاه مجازی بهتر است یا آزاد ؟ باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که دانشگاه مجازی بهتر است.

حتماً‌ می پرسید که چه دلیلی وجود دارد که در پاسخ به سؤال دانشگاه مجازی بهتر است یا آزاد ؟ بگوییم دانشگاه مجازی بهتر از دانشگاه آزاد است.

علت این موضوع و ادعا این است که در صورت ادامه تحصیل در دانشگاه مجازی آزاد می توانید بدون هیچ دغدغه ای از رفتن به سر کلاس درس، شلوغی خیابان ها و حتی زندگی در خوابگاه های دانشجویی و تحمل سختی و دوری از خانواده و دوستان به ادامه تحصیل بپردازید.

شما برای دریافت آموزش های مجازی دانشگاه آزاد تنها به یک لپ تاپ و هندفون و البته اینترنتی با سرعت بالا نیاز دارید و می توانید بدون هیچ نگرانی و استرسی به یادگیری دروس بپردازید.

 

 

برای آشنایی با رشته های دانشگاه مجازی ویژه شاغلین بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

آیا امتحانات دوره های مجازی آزاد به صورت اینترنتی برگزار می شود؟

با توجه به برگزاری کلاس های درسی دوره های مجازی آزاد به صورت آنلاین و اینترنتی ممکن است سؤال مهم در ذهن شما دوستان عزیز ایجاد شود که آیا امتحانات هم به صورت آنلاین برگزار می شود یا نه الزاماً باید به صورت حضوری در دانشگاه حاضر شویم؟

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه برگزاری امتحانات در دانشگاه های مجازی آزاد اسلامی هستید می توانید با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

تیم مشاوره ما می توانند اطلاعاتی جامع را در رابطه با نحوه برگزاری امتحانات در دانشگاه مجازی آزاد در اختیار شما دوستان و عزیزان قرار دهند.

 

 

چگونه وارد دانشگاه مجازی شویم؟ 

شاید در ابتدای راه ورود به دانشگاه مجازی این سؤال مهم برای شما هم مطرح شود که چگونه وارد دانشگاه مجازی شویم؟

در واقع، اطلاع از این موضوع برای تمامی افرادی که قصد ورود و ادامه تحصیل در این دانشگاه جامع را دارند الزامی  به نظر می رسد. 

ببینید عزیزان برای ورود و ادامه تحصیل در دانشگاه مجازی در ابتدا باید از شرایط لازم برای تحصیل در آن برخوردار باشید.

در مرحله دوم ورود به این دانشگاه باید از داشتن اینترنتی پرسرعت و همین طور لپ تاپ یا سیستم کامپیوتر برای خود مطمئن شوید. 

در ادامه می توانید آموزش های لازم را به صورت اینترنتی و از طریق فیلم های آموزشی، فایل های پی دی اف و غیره به صورت آنلاین دریافت کنید. 

 

 

جهت اطلاع از روال تدریس و آموزش در دانشگاه مجازی یا الکترونیکی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

سامانه ساهم دانشگاه آزاد 

ثبت نام دانشگاه مجازی

ثبت نام کارشناسی ارشد مجازی 

دانشگاه مجازی چیست؟

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دانشگاه مجازی چیست؟ 

دانشگاه مجازی دانشگاهی است که تدریس و آموزش در آن به صورت الکترونیکی و از راه دور انجام می گیرد.

دانشگاه مجازی بهتر است یا پردیس؟ 

در واقع و با توجه به محسنات آموزش از راه دور در دانشگاه مجازی می توان گفت که دانشگاه مجازی از دانشگاه پردیس بهتر است.

دانشگاه مجازی بهتر است یا آزاد؟ 

از آن جایی که امکان تحصیل به صورت الکترونیکی و تنها با یک لپ تاپ برای افراد فراهم است و دیگر نیازی به صرف هزینه برای رفتن به دانشگاه نیست می توان گفت که دانشگاه مجازی آزاد بهتر است.

نظرات

8 دیدگاه دربارهٔ «دانشگاه مجازی چیست؟»

 1. Avatar photo علی گفت:

  آیا مدرک دانشگاه یا موسسه آموزش عالی مجازی معتبره ؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   مدارک موسسه اموزش عالی غیرانتفاعی زیر نظر وزارت علوم و تحقیقات فناوری و مورد تایید می باشد اما از نظر رنکینگ تراز پایین تر از سایر دانشگاه ها می باشد

 2. Avatar photo نسرین گفت:

  آیا امتحانات پایان ترم در دانشگاه مجازی را می توان در شهر محل سکونت خود به صورت حضوری داد ؟لطفا جواب بدید خیلی مهمه برام

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام از دانشگاه بپرسید

 3. Avatar photo ناشناس گفت:

  از هرچی مجازی متنفرم به ظاهر آزادی در باطن یه مشت قارچ زگیل جوراب آویزون بهت می چسبند فک میکنند مامور دولتی بعدم از پشت بهت خنجر میزنن! یه طوری هم نفرت انگیز نگات میکنن انگار تو از اینا متنفر نیستی
  جماعت مسلمون !!

 4. Avatar photo دانا گفت:

  فقط توضیحات کلی دادید
  خب شرایط اصلیش چیه
  چه رشته هایی میشه رفت
  کجاها مجازی دارن
  شهریه معمولا چقدره
  چیزای مهم نگفتید همیش میگید اینترنت پرسرعت و فلان اینو خودمون میدونیم لازم نبود صد بار تکرار کنید

  1. Avatar photo hedayati گفت:

   سلام وقت بخیر
   جهت مشاوره دانشگاه مجازی به صورت کامل تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور